Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

Imię skandynawskie w tłumaczeniu sławny dzień. Dagmara to osoba niezwykle optymistycznie nastawiona do życia. Jest zapaloną poszukiwaczką przygód. Nie znosi nudy i bezczynności. Namiętnie uprawia sport. Często przejawia talenty humanistyczne i zdolności manualne. Stać ją na wiele a jej pewność siebie wzbudza uznanie i podziw. Chętnie udziela się towarzysko, wyróżnia się świetnym poczuciem humoru. Nieustannie kręci się wokół niej kilku wielbicieli, często ulega porywom zachwytu i fascynacji. Często zakochuje się , jest bardzo impulsywna, kocha i nienawidzi z jednakową siłą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Dagmara to kobieta o romantycznej naturze. Ma bogate życie wewnętrzne i zazwyczaj wszechstronne zainteresowania. Pociąga ją wszystko co głębokie, tajemnicze, co budzi nieziemskie dreszcze. Wiele z tego, co dzieje się w głębi jej duszy, pozostaje jej tajemnicą, zaś najbliżsi mogą obserwować tylko skutki jej wewnętrznych odkryć, burz i oświeceń. Dagmara często swoimi decyzjami zaskakuje swoje otoczenie. Jest osobą niezależną lub nawet nieobliczalną: mało ceni sobie rozsądek i rozwagę, i kieruje się sobie tylko znanymi racjami. Zwykle przy tym ufa swej intuicji, która jej nie zawodzi.

 

Źródło - Dagmara - Znaczenie imienia Dagmara - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Dagmara – imię żeńskie pochodzenia skandynawskiego. Wywodzi się być może z połączenia słów dagr "dzień" i mar "dziewica", "panna", albo też mari "sławny". Możliwe, że jest to duńska wersja słowiańskiego imienia Drogomira, które nosiła czeska księżniczka, żona Waldemara II Zwycięskiego.

 

Dagmara imieniny obchodzi 20 grudnia.

 

Znane osoby noszące imię Dagmara:

 

Dagmara Duńska - caryca Rosji, matka ostatniego cara Mikołaja II;

Dagmara Babiarz - dziennikarka, pisarka i podróżniczka;

Dagmara Domińczyk - polska aktorka mieszkająca w USA;

Dagmar Havlová - czeska aktorka, żona Václava Havla;

Dagmara Jack - polska kompozytorka muzyki poważnej mieszkająca w Berlinie;

Dagmara Kowalska - polska piłkarka ręczna;

Dagmara Krzyżyńska - polska narciarka alpejska;

Dagmara Matuszak - polska malarka, ilustratorka, autorka komiksów.

żródło: Dagmara ? Wikipedia, wolna encyklopedia

Link to comment
Share on other sites

Liczbą tego imienia jest święta i tajemna siódemka. Zgodnie ze swoją liczbą, a może i dlatego, że imię to brzmi jak czary-mary, Dagmary to natury romantyczne. Mają bogate życie wewnętrzne i, zazwyczaj, wszechstronne zainteresowania. Pociąga je wszystko, co głębokie, tajemnicze, co budzi nieziemskie dreszcze. Wiele z tego, co dzieje się w głębi ich dusz, pozostaje ich tajemnicą, zaś najbliżsi mogą obserwować tylko skutki ich wewnętrznych odkryć, burz i oświeceń. Dagmary często swoimi decyzjami zaskakują swoje otoczenie. Są niezależne lub nawet nieobliczalne: mało cenią sobie rozsądek i rozwagę, i kierują się sobie tylko znanymi racjami. Zwykle przy tym ufają swej intuicji, która ich nie zawodzi.

 

Spośród znaków zodiaku najchętniej będą nosić to imię dziewczęta ze znaków Wodnika i Skorpiona oraz Ryb i Koziorożca. Dobrze też będą się czuły z tym imieniem Panny i Bliźnięta, a także Raki, które z pewnością zostaną nawiedzonymi artystkami. Imię to nadane ognistym Baranom, Lwom lub Strzelcom nastraja je do buntów i pasji; mało też jest wskazane dla Byków i Wag (znaków planety Wenus), gdyż nie obiecuje ono zbyt wielu wygód i przyjemności.

 

źródło: DAGMARA znaczenie imienia, imiennik - Astrologia w INTERIA.PL - Sprawdź, co oznacza Twoje imię

Link to comment
Share on other sites

na wesoło :D

 

Dagmara

imieniny obchodzi:

12 Grudzien

 

Nieszczesniczka noszaca to imie to najczesciej kanalia. Duzo czasu spedza w wojskowym namiocie sluchajac radia maryja. Ma wlosy w nosie, rece dlugie do kolan i krzaczaste brwi. Opisuje w listach, ze promuje streszczenia i opracowania lektur niestety kazdy wie, ze boi sie o nie swoje komputery przenosne. Idiotka ignoruje zagrozenie. Gdy zestarzeje sie najczesciej próbuje zostac politykiem. Potrafi gromadzic brudne dluta. Ma najczesciej brudne rece. Dagmara chce polerowac niekompletne rynny. Dagmara, jezeli okolicznosci sprzyjaja, wyglasza odczyty o hibernacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dagmara imieniny obchodzi 12 grudnia. Jest to na ogół dziewczyna, która potrafi cieszyć się życiem. Nie boi się zmian, dąży do celu jaki sobie stawia. Jej życie jest barwne, w jej otoczeniu ludzie się nie nudzą. Wpada często na pomysły, które zadziwiają innych. Zawsze musi coś robić, nienawidzi siedzieć w miejscu. W prawie każdym przypadku jest to dusza artystyczna i romantyczna. W życiu szuka zawsze jasnych stron. Wita każdy dzień z uśmiechem.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

DAGMARA

 

Pochodzenie: germańskie - duńskie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: m.in. "dobrej sławy"

Znak zodiaku: Wodnik

Planeta: Uran i Merkury

 

Imię Dagmara przyszło do nas (i do całej Europy) z Danii. Językoznawcy sądzą, że jest to żeński odpowiednik znanego w średniowieczu imienia Dagomar, które znaczyło "mający dobrą sławę". Jest jeszcze inny ślad: pierwszą Dagmarą odnotowaną przez historię była czeska księżniczka, która w trzynastym wieku została duńską królową. Tak więc być może imię to jest słowiańskiego pochodzenia i na początku brzmiało (z czeska) "Dragomira". Liczbą tego imienia jest święta i tajemna siódemka. Zgodnie ze swoją liczbą, a może i dlatego, że imię to brzmi jak "czary-mary", Dagmary to natury romantyczne. Mają bogate życie wewnętrzne i, zazwyczaj, wszechstronne zainteresowania. Pociąga je wszystko, co głębokie, tajemnicze, co budzi nieziemskie dreszcze. Wiele z tego, co dzieje się w głębi ich dusz, pozostaje ich tajemnicą, zaś najbliżsi mogą obserwować tylko skutki ich wewnętrznych odkryć, burz i oświeceń. Dagmary często swoimi decyzjami zaskakują swoje otoczenie. Są niezależne lub nawet nieobliczalne: mało cenią sobie rozsądek i rozwagę, i kierują się sobie tylko znanymi racjami. Zwykle przy tym ufają swej intuicji, która ich nie zawodzi. Spośród znaków zodiaku najchętniej będą nosić to imię dziewczęta ze znaków Wodnika i Skorpiona oraz Ryb i Koziorożca. Dobrze też będą się czuły z tym imieniem Panny i Bliźnięta, a także Raki, które z pewnością zostaną nawiedzonymi artystkami. Imię to nadane ognistym Baranom, Lwom lub Strzelcom nastraja je do buntów i pasji; mało też jest wskazane dla Byków i Wag (znaków planety Wenus), gdyż nie obiecuje ono zbyt wielu wygód i przyjemności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...