Skocz do zawartości

Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Dominika :

 

Z reguły oznacza kobietę klasa, budzącą sympatię, o bardzo silnym charakterze. Posiada męska umiejętność rządzenia. Jest obiektywna i pewna siebie. Wierna przyjaciółka zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Dobrze radzi sobie w interesach. Jest kobieta o bogatej inteligencji, często zaborcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...
Gość truskawka

Dominika szuka samookreślenia raczej poprzez działanie niż słowa. Posiada męską umiejętność rządzenia. Jest obiektywna, pewna siebie. Dominika to wierna przyjaciółka zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, co rzadko się zdarza. Jednakże jej zachowanie wobec przyjaciół jest tak nierówne, że przypomina kolejkę górską. Łatwo wybucha, ale wykorzystuje te wybuchy, by wyrównać rachunki. To bardzo przekorna osoba, lubiąca mówić "nie", sprzeczać się i upierać.

 

Źródło - Dominika - Znaczenie imienia Dominika - Wielka Księga Imion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

No to pozowle sobie dodac opis ,ktory przynajmniej dla mnie zagadza sie w prawie 100%

Kolor: Żółty

Główne cechy: Wola- Towarzyskość - Dynamizm - Inte*lekt

Totem roślinny: Wrzos

Totem zwierzęcy: Karp

Znak: Ryby

TYP: Nie sądźcie, że są nieme, nawet jeśli ich totemem jest karp. Ale są to osoby, zdolne doprowadzić do końca najbardziej tajemne projekty. Z reguły są to kobiety "z klasą", budzące sympatię.

PSYCHIKA: Szukają samookreślenia raczej poprzez działanie niż słowa. Posiadają męską umiejętność rządzenia. Są obiektywne, pewne siebie.

WOLA: Od dzieciństwa bardzo silna. Muszą mieć wokół siebie osoby o równie zdecydowanej woli, w przeciwnym razie wezmą w swe ręce los swój i swojej rodziny!

POBUDLIWOŚĆ: Są wiernymi przyjaciółkami zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, co rzadko się zdarza. Jednakże ich zachowanie wobec przyjaciół jest tak nierówne, że przypomina kolejkę górską!

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Łatwo wybuchają. Ale wy*korzystują te wybuchy, by wyrównać rachunki. Są bardzo przekorne, lubią mówić "nie", sprzeczać się i upierać.

AKTYWNOŚĆ: Co postanowione, to zrobione. Naj*ważniejszy jest dla nich wybór zawodu. Pociągają je zawody, gdzie należy rozkazywać, nawet jeśli są ryzy*kowne. Dobrze radzą sobie w interesach. Jeśli są artystkami - a to często się zdarza - zostaną rzeźbiarkami lub malarkami. W każdym przypadku potrafią owinąć sobie innych wokół palca.

INTUICJA: Mają w sobie coś tajemniczego, nieokreślonego, co sprawia, że otoczenie zadaje sobie tysiąc pytań co do ich osobowości.

INTELIGENCJA: Bogata, pełna, syntetyczna. Chwy*tają w lot całość zagadnienia. Trzeba jednak uczyć te dziewczęta, aby nie lekceważyły szczegółów i dokład*nie studiowały każdy problem.

UCZUCIOWOŚĆ: Zaborcze, ale bez przesady. Ce*chuje je pewna rezerwa: nie lubią wywlekać swych uczuć na światło dzienne.

MORALNOŚĆ: Zdarza się, że moralność podąża u nich za działaniem, niczym intendentura za ar*mią. Jeśli wyda im się to użyteczne, mogą zmienić wyznanie.

ZDROWIE: Wydaje im się, że mają końskie zdrowie, i wcale go nie oszczędzają, za mało śpią, nie odżywiają się racjonalnie, przepracowują się. Drobne dolegliwoś*ci mogą uprzykrzać im życie. Słabe punkty: system wegetatywny, narządy rodne.

ZMYSŁOWOŚĆ: Ten typ charakteru odczuwa silne pragnienie, by żyć pełnią życia. Są zmysłowe: łakomst*wo, przyjemności, seks tworzą u nich mieszankę - szczęśliwą lub niebezpieczną.

DYNAMIZM: Stanowi obietnicę pięknej kariery dla tych kobiet o ukrytych męskich cechach.

TOWARZYSKOŚĆ: Są niezrównanymi paniami do*mu, umieją sprawić, by goście dobrze się bawili, potrafią również w inteligentny sposób wykorzystać znajomości dla swych interesów, gdyż mają dużo ambicji. Bardzo kochają rodzinę, o ile ich ona nie przytłacza, mają bowiem niezależny charakter.

PODSUMOWANIE: Jak na kobiety mają bardzo silny charakter. Te "kobiety ciszy" posiadają tajemną moc...

 

 

I ze swojej strony dodam ,ze Dominiki to bardzo ladne dziewczyny ;-)

 

I jak u Was sie to sprawdza? Jak pisalam u mnie to praktycznie w 100%,ale mojej przyjacoilki siotra tez ma na imie Dominika...no i powiem,ze chyba powinna miec inaczej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zgadza sie :D:D:D:D

O mnie mówią ze jestem spokojna i cicha, ale jest jeszcze ta druga strona medalu. Np. nie radzę wchodzić ze mną w jakikolwiek konflikt, nie dam sobie owinąć makaron za uszy, no i jestem uparta. heh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszystko sie zgadza i nie można o dominice zapomnieć ludzie często wracaja do Dominik......i często budzimy różne emocje u innych osób jedne pozytywne inne negatywne obok nas nie przechodzi sie obojetnie...:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zgadza sie :D:D:D:D

O mnie mówią ze jestem spokojna i cicha, ale jest jeszcze ta druga strona medalu. Np. nie radzę wchodzić ze mną w jakikolwiek konflikt, nie dam sobie owinąć makaron za uszy, no i jestem uparta. heh :)

 

zupelnie tak jak ja :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

DOMINIKA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: żeńska odmiana imienia Dominik, czyli: "należąca do Pana"

Znak zodiaku: Ryby

Planeta: Księżyc i Neptun

Imieniny: 6 Czerwiec, 6 Lipiec

 

Już imię Dominik, które znaczy "należący do Pana (Boga)", i którego liczbą jest łagodna szóstka, emanuje nieziemskim światłem i uduchowieniem. W przypadku Dominiki dochodzi jeszcze wpływ liczby imienia, którą jest mistyczna siódemka. Biorąc to wszystko pod uwagę, możemy odmalować następujący portret kobiet imieniem Dominika... Są to istoty na wpół tylko należące do materialnego świata. Żyją głównie wśród swoich fantazji i wizji, bliższy jest im sen niż jawa. Rzeczywistość często zaskakuje je, ludzie inaczej rozumieją słowa i idee niż czynią to one. Mają jednak wysoce rozwinięty dar współczucia i współodczuwania, i chodzą po świecie tak, jakby zajmowały bardzo mało miejsca. Jeżeli przypadkiem imię to zostanie nadane mniej eterycznej istocie - na przykład dziewczynce z silnym Marsem lub żywiołem ognia w horoskopie, wyrośnie ona na bezkompromisową bojowniczkę o wolność, sprawiedliwość i inne ideały. Dominika to imię najbardziej odpowiednie dla uduchowionego (ale i mało praktycznego) znaku Ryb. Nadane innym znakom, zwłaszcza zaś Bliźniętom, Pannie, Rakowi, Wadze, Wodnikowi - uczyni je wrażliwymi na poezję i sprawy duchowe. Baran, Strzelec czy Lew pod wpływem tego imienia, jak już powiedziano, staną się romantycznymi bojownikami o "wyższą sprawę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...