Jump to content

Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Dorota :

 

Charakter kobiety o tym imieniu jest nierówny, wybuchowy, skłonny do zajmowania stanowiska wręcz skrajnego. Posiada umysł badawczy, toteż zdolna jest do opanowania nauk ścisłych oraz humanistycznych. W zasadzie jest kobieta wszechstronna. Lubi zmiany w życiu, kocha przyjaciół, wiele podróżuje i łatwo przystosowuje się do nowych warunków. Nie jest dobrym partnerem w rodzinie.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
Charakter kobiety o tym imieniu jest nierówny, wybuchowy, skłonny do zajmowania stanowiska wręcz skrajnego.

Hmm... z tym się zgodzę...

Link to comment
Share on other sites

Doroty jakie znam, są bardzo ostrożne we wszystkim, wręcz wrażliwe, przynajmniej tak to u nich wygląda...niby są takie skromne, ale jak co do czego to potrafią być zawzięte, silne i dążyć do celu...

Link to comment
Share on other sites

Hmm z wyniosłością? A możesz coś więcej napisać?
- oczywiście, że mogę. Chodzi mi o to, że budują mur obronny, aby nikt niepowołany sie do nich nie dostał... a ja jako "niepowołana" nawet nie próbowałam się przez niego przedrzeć. A ta wyniosłość... z moich obserwacji wynika, że sprawiają wrażenie zarozumiałych. Ale jak mówię, pogląd dotyczy tych kilku Dorot (ściślej rzecz ujmując - 2), z którymi miałam przyjemnosć obcować. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Ja tam też jestem Dorotą ale nie buduję raczej muru obronnego, raczej go burzę, co wcale nie jest dobre, bo bardzo często ludzie mnie ranią.

A co do zawziętości, to niestety prawda...

Link to comment
Share on other sites

raczej go burzę
- cóż mogę powiedzieć... szkoda, że poznałam akurat tamte dwie Doroty, które wytworzyły taką "krzywdzącą opinię" dla ogółu Dorot. Mam nadzieję, że Bóg postawi na mojej drodze jeszcze nie jedną, która zmieni moje postrzeganie :lol:. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Opis imienia: DOROTA

 

Imieniny obchodzi: 02.06, 06.25, 08.07, 09.05,

 

Osobowość: Ta, co odkrywa duszę ludzi i rzeczy

Charakter: 96 %

Promieniowanie: 98 %

Rezonans: 90 000 drgań/sek.

Kolor: Żółty

Główne cechy: Wola-Aktywność - Intelekt - Uczuciowość

Totem roślinny: Żarnowiec

Totem zwierzęcy: Termit

Znak: Lew

TYP: Cechuje je wielkie opanowanie, pozwalające stawiać czoło trudnym sytuacjom. W niektórych oko­licznościach stają się agresywne. Od najmłodszych lat sprawiają trudności wychowawcze, gdyż trudno nimi kierować.

PSYCHIKA: To ekstrawertyczki, uzewnętrzniające swe reakcje i łatwo przystosowujące się do otocze­nia. Są zarazem obiektywne - dzięki logice, i subie­ktywne - dzięki uczuciowości. Ta dwoistość ich osobowości nieraz zaskakuje, nawet w dzieciństwie. Odczuwają silną potrzebę dawania czegoś z siebie bądź to bliźnim, bądź sprawie narodowej czy religij­nej.

WOLA: Z żelaza, a raczej ze stali. Nie pozwólcie, by wchodziły wam na głowę!

POBUDLIWOŚĆ: Ogromna, ale nigdy nie przechodzi w nerwicowość. Jak udaje im się zachować zimną krew wśród beczek z prochem, gdzie spacerują z ogniem swej namiętności?

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Urodzone rewolucjonistki. Nie reagują, ale wybuchają. Jeśli chcecie odwieść je od jakiegoś projektu, to nigdy nie siłą, ale przekonując je że ten zamiar nie leży w ich interesie.

AKTYWNOŚĆ: Wydaje się, że przychodzą na świat z dokładnym planem życia. Wszyscy wokół muszą uczestniczyć w tej walce. Zdarza im się "zużyć" wielu mężów. To jeden z rzadkich typów, dla którego wszystkie drzwi stoją otworem, ale grozi im klęska, jeśli stracą wiarę we własne siły i w swoje przeznaczenie.

INTUICJA: Z łatwością odkrywają głęboko ukryte tajemnice otoczenia. Nigdy ich nie okłamujcie, gdy z czytają w waszych myślach i sercu.

INTELIGENCJA: Znaczna. Posiadają wrodzony zmysł dyplomatyczny, którym posługują się w każdej sytuacji. Doskonała pamięć, duża ciekawość świata.

UCZUCIOWOŚĆ: Jest dla nich głównym motorem działania. Jeśli wierzą i kochają, mogą przenosić góry. Gdy zwątpią, wszystko pada w gruzy: Rodzice, nie traćcie autorytetu w oczach tych dziewczyn; które nie wybaczą wam zejścia z piedestału. Jeśli obiecujecie karę, nie odkładajcie jej. Miłość i suro­wość.

MORALNOŚĆ: Składa się z rygoryzmu i stopniowych ustępstw. Gdy chodzi o jednostki, jest bardzo surowa. Gdy chodzi o wydarzenia, tłumy, narody - dopuszcza daleko Idące ustępstwa.

ZDROWIE: chociaż swoją żywotność salamandry, powinny dbać o zdrowie, w szczególności o żołądek.

ZMYSŁOWOŚĆ: Seks to dla nich wszystko albo nic. Są zdolne wszystko poświęcić dla ideałów, nawet życie intymne. Ale w przypadku, gdy ich ideałem staje się miłość fizyczna, wszystko może się zdarzyć.. Dodajmy, ze ich osobowość zawiera sporą dozę cech męs­kich.

DYNAMIZM: Na miarę ich wrzącej psychiki. Mają w sobie cos z bohaterek. Może trzeba również być bohaterem, aby z nimi żyć?

TOWARZYSKOŚĆ: Czy można mówić o towarzyskości przypadku tych kobiecych Don Kichotów, wiecznie w poszukiwaniu wiatraków? Jeśli zgadzacie się z nimi, posługują się wami. Jeśli się im sprzeciwia­cie, spaliliby was na stosie. Są dumne, a ich przyjaźń jest nieraz despotyczna, ale jeśli nią kogoś obdarzą, są bardzo wierne.

PODSUMOWANIE: Jedna rada: nie przeszkadzajcie tym uroczym "termitem" w budowaniu ich fortecy... Dajcie im możliwość dyrygowania, rozkazywania, a jeśli zapomną o was w bojowym rozgardiaszu korzystajcie z rzadkich chwil wytchnienia!

 

 

http://www.imiennik.pl

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Dorcia, Dora,

POCHODZENIE I ZNACZENIE: greckie: dar boży

IMIENINY: 6 luty, 7 sierpień, 5 wrzesień,

OPIS: Jest kobietą z charakterem. Śmiało podejmuje się trudnych zadań i odważnie stawia im czoło. Cechuje ją duża niezależność i trudność w podporządkowaniu się czyimś poleceniom. Swoje reakcje i odczucia łatwo uzewnętrznia. Spontanicznie reaguje na zmianę sytuacji. W uczuciach jest bardzo pobudliwa i namiętna, jednak potrafi panować nad swoimi emocjami.

ZNANE IMIENNICZKI: Dorota Kamińska ( aktorka), Dorota Segda ( aktorka), Dorota Stalińska ( aktorka)

 

http://www.hejwesele.pl

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Chodzi mi o to, że budują mur obronny, aby nikt niepowołany sie do nich nie dostał... a ja jako "niepowołana" nawet nie próbowałam się przez niego przedrzeć. A ta wyniosłość... z moich obserwacji wynika, że sprawiają wrażenie zarozumiałych. Ale jak mówię, pogląd dotyczy tych kilku Dorot (ściślej rzecz ujmując - 2), z którymi miałam przyjemnosć obcować.

 

Rito odpisze tylko wedlug siebie, zgadza sie ze tworze mur przed soba ale tylko dlatego ze jestem ostrozna....co do wynioslosci ..hmmm nikt mi tego jeszcze nigdy nie zarzucił ....moze jestem ciut inna????? co do reszty sie zgadzam :wink:

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 1 month later...

Ja mam tak na imię i według mnie opis jest bardzo dobry. Oczywiście, nie wszystko idealnie się zgadza (nie mam aż tak dobrej pamięci, a przynajmniej nie do wszystkiego) i ekstrawertyzm to kwestia do obgadania, jeśli chodzi moją osobę, posiadana (wbrew opisowi) nerwicowość również, tumiwisizm dotyczący nie tylko ludzi ogólnie, ale także pojedynczych okazów... Ale po za tym... zupełnie jakbym czytała o sobie :P Wah. Z tym spadnięciem z piedestału przez rodziców to prawda. - Ale dlaczego nie?! - Bo ja tak mówię!

A wystarczy powiedzieć "bo sie martwię" >.> Nieważne.

 

Ale za samym imieniem też nie przepadam, jest jakieś takie... toporne.

Edited by Reina
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest truskawka

Dorotę cechuje wielkie opanowanie, pozwalające stawiać czoło trudnym sytuacjom. W niektórych okolicznościach staje się agresywna. To typowa ekstrawertyczka, uzewnętrzniająca swe reakcje i łatwo przystosowująca się do otoczenia. Jest zarazem obiektywna - dzięki logice, i subiektywna - dzięki uczuciowości. Ta dwoistość jej osobowości nieraz zaskakuje, nawet w dzieciństwie. Dorota odczuwa silną potrzebę dawania czegoś z siebie bądź to bliźnim, bądź sprawie narodowej czy religijnej. Lubi przeżywać różnego rodzaju wstrząsy psychiczne. Jest kobietą wszechstronną.

 

Źródło - Dorota - Znaczenie imienia Dorota - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest greg639

czy lubi przeżywać wstrząsy psychiczne - nie znam takiej osoby, ale faktem jest, że opis truskawki jest bliski prawdy w porównaniu z osobą, którą znam

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 2 months later...

Truskawka napisała,że znaczenie tego imienia z greki to "dar boży" Słyszałam jednak bardzo dawno temu, że imię to posiada tzw "drugą stronę medalu", mianowicie - ta cierpiąca. Czy ktoś mógłby potwierdzić zasłyszane przeze mnie informacje. Byłabym wdzięczna :))

Link to comment
Share on other sites

Truskawka napisała,że znaczenie tego imienia z greki to "dar boży" Słyszałam jednak bardzo dawno temu, że imię to posiada tzw "drugą stronę medalu", mianowicie - ta cierpiąca. Czy ktoś mógłby potwierdzić zasłyszane przeze mnie informacje. Byłabym wdzięczna :))

 

 

 

Sprawa sie ma tak : wszedzie to imie jest podawane jako pochodzenia greckiego ....tak jak truskawka napisala..... i znaczenie ma "dar bozy"

 

dorhann... nie ma zadnego drugiego medalu.... uslyszalas prawdopodobnie o ktorejs św. Dorocie , wystarczy wpisac w google "św. Doroty" i sprawa sie wyjasni o ktora Ci chodzilo....ale to juz nie jest znaczenie imienia Dorota , tylko okreslenie świetej noszacej to imie...

 

poz. doty

Edited by doty
Link to comment
Share on other sites

Cos o nas dla nas Dorot :)

" Dorotka dwie suknie miała:

Kiedy w jednej chodziła, drugą sobie prała,

I czyściutko zawsze było,

Aż patrzeć miło!

Niejeden więc łamał głowę,

że ma sukine coraz nowe;

A ona się w duchu śmiała,

Bo dwie suknie tylko miała.

Co to znaczy ochędóstwo!

Przy niem nie znać co ubóstwo."

:))) Takie jestesmy, prawda? zaradne, pracowite! Która z Was zna inne wiersze?

Pozdrawiam wszystkie Doroty duże i małe :)))

Link to comment
Share on other sites

p.s. A czy wiecie moje drogie imienniczki, dlaczego nosicie te piekne imię? W moim przypadku to "wina" kawiarni. otóż w Warszawie przy Al. Jerozolimskiej była kiedys kawiarnia : "Dorotka". Tam pracowała moja mama, tam tez kiedyś bawił mój tata. Wypiwszy troszkę za dużo, wymądrzał się podobno za głośno. Następnego dnia miał przyjść do kawiarni z kwiatami i przeprosinami za swoje niemądre zachowanie. I tak poznali się moi rodzice. I tak oto otrzymałam imię Dorota. Zawsze mi się bardzo podobało i jestem z niego dumna :))))

Link to comment
Share on other sites

p.s. A czy wiecie moje drogie imienniczki, dlaczego nosicie te piekne imię? W moim przypadku to "wina" kawiarni. otóż w Warszawie przy Al. Jerozolimskiej była kiedys kawiarnia : "Dorotka". Tam pracowała moja mama, tam tez kiedyś bawił mój tata. Wypiwszy troszkę za dużo, wymądrzał się podobno za głośno. Następnego dnia miał przyjść do kawiarni z kwiatami i przeprosinami za swoje niemądre zachowanie. I tak poznali się moi rodzice. I tak oto otrzymałam imię Dorota. Zawsze mi się bardzo podobało i jestem z niego dumna :))))

 

 

coz mi sie nie podoba jak sie do mnie zwracaja zdrobniale :chytry_na:

 

wole juz skruty.... doti ,dodzia ,doty:jezyk2:

 

a moi rodzice sie nie wysilili urodzona w dniu Doroty , czyli 6 luty :icon_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest sheina
Ja miałam mieć na imię Aleksandra, mój ojciec tego bardzo chciał, ale dostałam tak na drugie. Siostra Malwina uparła się na imię Dorota, żeby było tak jak w piosence "kwiatki, bratki i stokrotki, dla Malwinki i Dorotki..."

 

:/

 

 

 

 

ales mnie rozbawiła :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam mieć na imię Aleksandra, mój ojciec tego bardzo chciał, ale dostałam tak na drugie. Siostra Malwina uparła się na imię Dorota, żeby było tak jak w piosence "kwiatki, bratki i stokrotki, dla Malwinki i Dorotki..."

 

:/

 

 

 

haha .... :serduszka:

 

 

jeszcze mi zaspiewajcie :ta Dorotka,ta malusia

tańcowała do kolusia .... :chytry_na:

Link to comment
Share on other sites

imię Dorota na wesoło :D

Dorota

imieniny obchodzi:

6 Luty 7 Sierpien 5 Wrzesien

 

Dorota - przekladajac na wspólczesny jezyk polski, oznacza polatane ubranie. Dziewczyna dogryza innym. Zazwyczaj ma poglady jak idiotka. Chetnie przesiaduje w pijackiej melinie i zaprasza tam innych. Ma brudne nogi, jedna reke krótsza i wyskubane brwi. Dorota, jezeli okolicznosci sprzyjaja, opowiada o hibernacji. Plec piekna z takim imieniem to bez powodu skrajna feministka. Jej cecha charakterystyczna to wydlubywanie brudu z za paznokci. Dorota kocha fotografowac drogie czajniki. Zlosc wyraza, technicznie slabym, smiechem jak swinia.

 

źródło:Znaczenie Imion - D - CoCi

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Doroty jakie znam, są bardzo ostrożne we wszystkim, wręcz wrażliwe, przynajmniej tak to u nich wygląda...niby są takie skromne, ale jak co do czego to potrafią być zawzięte, silne i dążyć do celu...

 

Oj zgadzam się z tą zawziętością i dążaeniem do celu... :)

Link to comment
Share on other sites

Też mam tak na imię i dziękuję za to mojemu dużo starszemu bratu, który umył okna wszystkie w potężnym biurowcu, by zarobić na "zagraniczny" wózek i zdobyć prawo wyboru dla mnie imienia. Dziś jest równie kochany, tyle, ze już mocno starszy pan... To była walka z tatą, który na córkę czekał 18 lat (urodziło się trzech chłopców) i miał jakąś taką lekko podejrzaną atencję do imienia Teresa, ochrzcił tak nawet narzędzie swojej pracy- wielki parowóz Ty42. Bosssszzz... I ja też miałam nosić takie imię. Sprawę, dzieki Bogu załatwił mój brat i dzięki temu różnię się znacznie od parowozu :)), a Teresa mam na drugie.

Z opisem się zgadzam w całej rozciagłości! Czuję sie jakby ktos moją charakterystykę napisał...

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Ja tam też jestem Dorotą ale nie buduję raczej muru obronnego, raczej go burzę, co wcale nie jest dobre, bo bardzo często ludzie mnie ranią.

A co do zawziętości, to niestety prawda...

I ja podpisuję się pod tymi słowami

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 6 months later...

Mam na imie Dorota i zgadzam się ze wszystkim co tu napisano o tym imieniu. Wyniosła zawzięta dobra pamięć choć w porywach krótka no i ten mur obronny......coś niesamowitego. Ja Go stawiam, wokół siebie zeby broń boże nikt Go nie przesadził i mnie nie zranił ale to pewnie kwestia róznych doświadczeń zyciowych. Miałam mieć na pierwsze kasia ale moja mama leząc na porodówce była na jednej sali z kobietą która też urodziła córkę i uparła się na Kasię....moja mama nie chciała dublować tego samego imienia więc zostałam Dorotą....:))A Kasia mam na drugie:)) Ale uwielbiam gdy sie zdrobnia moje imię wszelkie Dorcie Dorotki Docie są mile widziane:)) Pozdrawiam wszystkie moje imienniczki:))

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam mieć na imię Aleksandra, mój ojciec tego bardzo chciał, ale dostałam tak na drugie. Siostra Malwina uparła się na imię Dorota, żeby było tak jak w piosence "kwiatki, bratki i stokrotki, dla Malwinki i Dorotki..."

 

:/

 

Hahahahahahah, a ja miałam być Małgosia, ale moja o 7 lat starsza siostra uparła się, abym była Dorotka, jak ta z elementarza... :D

 

Co do opisu - to jest straszne! Zgadza się u mnie praktycznie wszystko... i ten mur obronny... ojj, czasami wiele bym dała, by móc go sama zburzyć, ale jest zdecydowanie mocniejszy ode mnie. Czasami potem pozostaje mi nic innego, jak walić głową w ten mur...

No i ten upór, wyniosłość, nie no, to jest straszne...

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

DOROTA

 

Pochodzenie: greckie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: dar bogów

Znak zodiaku: Wodnik

Planeta: Uran

Imieniny: 6 Luty, 25 Czerwiec, 7 Sierpień, 5 Wrzesień

 

Dorota (Doro-thea), jak i drugie podobne imię, Teodora, znaczy po grecku "dar bogów". Z pewnością na początku imię takie nadawano dziecku szczególnie upragnionemu. Potem zaczęto rozumieć, że Dorota nie tylko sama jest darem bożym, ale i dary od boga przynosi. Tak się narodziła legenda o św. Dorocie, rzymskiej męczennicy, która siłą swoich modlitw przywołała anioła z darami od Boga dla niedowiarków: anioł ów niósł jabłko i różę. Z powodu tych symboli ogrodnicy uznali Dorotę za swoją patronkę. Dziś bardziej od świętej popularna jest Dorotka z krainy Oz, bohaterka powieści dla dzieci, która walczy z groźnymi czarami, stojąc na czele drużyny złożonej z takich dziwnych osobników, jak Strach na Wróble i Blaszany Drwal. W Polsce znamy wierszyk: "ta Dorotka, ta malutka, tańcowała dokolutka". Nie należy go lekceważyć - mała Dorotka jest w nim przedstawiona niby jakaś kapłanka kosmicznych mocy, która swoim wirowym tańcem towarzyszy Słońcu... Owe skojarzenia z magią i kosmicznym tańcem wyjaśniają się, gdy policzymy liczbę dalej. Ludzie podlegający wpływom liczby siedem żyją zwykle na swój własny sposób, często gdzieś na uboczu i zajmują się sprawami, które znane są tylko wąskim grupom wtajemniczonych. Gdy mówimy o osobliwych zwyczajach, warto przypomnieć, że była wśród Dorot święta, która klasztorną dyscyplinę posunęła do ostateczności. 25 czerwca 1394 zmarła św. Dorota z Kwidzyna, zakonnica, która kazała się za życia zamurować w swojej celi - i tak, przez nikogo nie oglądana, dokonała żywota. Doroty są niezależne i często się zdarza, że swoimi poglądami i sposobem życia wręcz wyprzedzają epokę, a opowieści o czynach szalonej (pra)babci imieniem Dorota długo pozostają w pamięci zadziwionych potomnych. Wokół siebie stwarzają świat im bliski, często dziwny dla innych ludzi, a który im do szczęścia wystarcza. Niekiedy, wiedzione osobliwą intuicją, znajdują coś, na co jest zapotrzebowanie wśród ludzi, i wtedy, bez żmudnych starań, dorabiają się fortun, sukcesu, sławy - rzeczy, na których im specjalnie nie zależy. Nawet jeśli są znane i popularne, Doroty uskarżają się, że tak naprawdę nikt ich nie rozumie ani ich duchowych potrzeb. Doroty, jeżeli są artystkami, działają w awangardowych kierunkach sztuki. Jeżeli pracują w bardziej pospolitych dziedzinach życia, zaskakują otoczenie bogactwem swoich pomysłów, dla których często nie ma od razu zastosowania. Chętnie przyłączają się do różnych grup duchowych poszukiwaczy, a może i do... sekt. Dzieci wychowują według oryginalnych metod pedagogicznych. Nigdy nie należą do szarej większości społeczeństwa. Jednak mimo tych wszystkich osobliwości nie popełniają wielkich błędów, potrafią dokonywać trafnych wyborów i mogą zaufać swojej intuicji, która ich nie zawodzi. Jest w Dorotach coś, co nie pozwala im spocząć na laurach ani zasiedzieć w jakiejś mieszczańskiej małej stabilizacji. Tak się przejawia wpływ planetarnego patrona ich imienia - Urana, który jest planetą rewolucjonistów i ludzi niepogodzonych ze swym losem. Wśród znaków zodiaku Dorota to przede wszystkim Wodnik. Można ją też sobie wyobrazić jako niezależnego i twardego Koziorożca, swobodnego Strzelca, świadomą siebie Pannę, energicznego Barana oraz jako Bliźnięta, znak przodujący, jeśli chodzi o zmiany i urozmaicenia. Doroty ze znaków Lwa, Skorpiona i Ryb w większym stopniu będą skłonne do wszelkich dziwactw. Wibracje tego imienia są za to mało zrozumiale dla Byków, Raków i Wag.

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

tez mam tak na imię....zgadza sie prawie wszystko hahahaha nawet ten mur dookola a jezeli chodzi o tzw wynioslość...hmm w moim przypadku to raczej brak pewnosci siebie i...myslę,że tak jestem odbierana przez obcych:)

pozdrawiam Was Dorotki....

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Doroty ze znaków Lwa, Skorpiona i Ryb w większym stopniu będą skłonne do wszelkich dziwactw. Wibracje tego imienia są za to mało zrozumiale dla Byków, Raków i Wag.

 

Matko, ja jestem Rakiem i Dorotą, hm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...