Jump to content
Marcin

Edyta

Recommended Posts

Marcin

Dyskusja na temat znaczenia imienia Edyta :

 

Jest to imię staroangielskie. Oznacza pomyślność, szczęście, dobrobyt. Podobnie jak imię Edward zaczęto je nadawać pod wpływem angielskich powieści, ale naprawdę spopularyzowała je poczynając od lat 60-tych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest truskawka

Edyta to kobieta o zrównoważonym charakterze, który pozwala jej na właściwe osądzenie sytuacji. Gdy wbije sobie coś do głowy, pracuje wytrwale, aż do czasu kiedy uda jej się pokonać wszystkie przeszkody. Zdarzają jej się napady złości. Bardzo subiektywnie patrzy na wszystko z własnego punktu widzenia. Jest osobą pewną siebie, choć rzadko ją okazuje.

 

Źródło - Edyta - Znaczenie imienia Edyta - Wielka Księga Imion

Share this post


Link to post
Share on other sites
Edith000

Hmm....troszkę się zgadza ale często mam problem z systematycznością;-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
rozalia76

W moim przypadku zgadza sie wszystko.....zwlaszcza to "jesli cos wbije sobie do glowy" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

EDYTA

 

Pochodzenie: germańskie (staroangielskie)

Liczba imienia: SZÓSTKA

Znaczenie: "szczęście walecznych"

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Merkury

Imieniny: 9 Sierpień, 16 Wrzesień

 

Imię Edyta w języku staroangielskim znaczyło właściwie to samo co nasz... Wojciech: "radość walki" lub raczej: "szczęście walecznych". A ponieważ jest to imię kobiece, raczej wróżyło więc nie tyle waleczność samym Edytom, co życzyło im, by to one przynosiły wojownikom szczęście, radość i powodzenie. Liczbą imienia Edyta jest szóstka. To wyjaśnia, jaki rodzaj szczęścia może przynieść Edyta strudzonym wojom. Szóstka w numerologii kojarzy się bowiem ze spokojem, źródłem uzdrowicielskich mocy. Edyty jednakże nie rozpieszczają swoich podopiecznych, a swoich łask nie udzielają byle komu. Tak się zwykle składa, że niewiasty obdarzone tym imieniem są obowiązkowe i dobrze zorganizowane, wierne nie tylko swoim ukochanym, ale i własnym zasadom, a także mają dobrze określony pomysł na życie. I raczej nie mają zamiaru swoją energia i poświęceniem wspierać chwiejnych marzycieli ani innych nieudaczników. Posłuchajmy jeszcze raz, co głosi to imię: "szczęście walecznych". Edyty są nosicielkami porządku i dyscypliny. Dzięki nim dom rodzinny (albo firma, w której pracują) nabiera pozytywnej atmosfery. Nie zapominają o kalendarzu, przypominają innym o ich własnych urodzinach, a ich plany sięgają daleko w przyszłość. Spośród znaków zodiaku z imieniem Edyta najbardziej zgodny jest rozsądny Koziorożec, a także miłośniczka ładu i zasad - Panna. Również Raki i Byki dobrze będą się czuły z tym imieniem. Barany, Bliźnięta i Strzelce imię to chroni przed lekkomyślnością i rozbieganiem, Wodnikom i Wagom dodaje powagi, Lwom zaś - stałości. Edyty zeznaków Skorpiona i Ryb mogą być zanadto wrażliwe i nadmiernie przejmować sięcudzymi problemami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
motylek2322

Zgadzam się z tym w 99% choć wydaje mi się że mieszanka imienia Edyta oraz znaku zodiakalnego panny to ciężki charakter...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Izabela1990

Moja mama to Edyta i panna. Lepszej mamy nie moglam miec, ale fakt jej zamilowanie do porzadku naprawde czasem moze byc uciazliwe. Sprzata, odkurza 3 razy w tygodniu, naczynia nie maja prawa zalegac w zlewie itp. No to chyba jedyna wada mojej mamuci, ale dodam, ze dosc ciezka ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
motylek2322

Ja też mam zamiłowanie do porządku jednak mieszkając z mężem bałaganiażem i troszkę leniem ciężko utrzymać dom w porządku, często się o to sprzeczamy ,więc nawet ostatnio odpuszczam trochę sprzątanie:_zawstydzony:

Share this post


Link to post
Share on other sites
el901

Jestem Edytą spod znaku koziorożca. Większość się zgadza, aczkolwiek nie przesadzałabym z tym zamiłowaniem do porządku.:) Jestem raczej bałaganiarą, choć ja nazywam to "uporządkowanym chaosem", bo w tym balaganie zawsze znajdę to, czego potrzebuję.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
ezo222

a Ja jestem Edytą spod znaku raka - i też uwielbiam porządek, sprzątam non stop (co może być dla innych uciązliwe:)) ale nie zawsze tak było, jak mieszkałam z rodzicami to porządek w ogóle mnie nie interesował:) - być może dlatego że miał kto sprzątać (mama:))) ale w swoim domu - musi wszystko błyszczeć, lubię też zmiany w wyglądzie mieszkania - częste:)), nie wiem czy jestem systematyczna - raczej nie, ale jak już sobie coś wbiję do głowy....:) to dążę do celu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...