Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Elżbieta :

 

Nie boi się wyzwań. Na drodze do sukcesu nie przeszkadzają jej ani ludzie, ani drobne potknięcia. Wiele wymaga od siebie i od otoczenia. Lubi być otaczana przez mężczyzn, którym imponuje swoja tajemniczością, dyplomatycznym trybem życia. Nie ujawnia nikomu swych osobistych spraw. W stosunku do obranej idei jest lojalna. Choć bardzo lubi wolność myśli, to jednak daje się ponosić ideom głoszonym przez przystojnych mężczyzn. Kocha naturę, uwielbia piękne krajobrazy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Elżbieta jest osobą dystyngowaną, elegancką i pełną klasy. Potrafi rozkazywać, w razie potrzeby wykazując dużo sprytu. Na zewnątrz jest istotą pełną majestatu, chodzącą z wysoko uniesioną głową. Doskonale przystosowuje się do sytuacji nawet najbardziej szokujących. Elżbieta to typowa introwertyczka. Nie mówi wszystkiego, co myśli, i nie zawsze robi to, co mówi. Jest bardzo opanowana i nie łatwo ulega wpływom. Swoje całe życie postępuje tajemniczo, nie ujawniając swoich osobistych spraw. W stosunku do obranej idei jest lojalna, a władzy wyższej zawsze podporządkowana.

 

Źródło - Elżbieta - Znaczenie imienia Elżbieta - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ELŻBIETA

 

Pochodzenie: hebrajskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: "Bóg jest moją doskonałością" lub: "Bóg jest moją przysięgą"

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Mars

 

Hebrajskie imię "Eliszeba" nosiła matka Jana Chrzciciela, a więc bliska krewna Jezusa. Jest to jedno z tych imion, poprzez które dawni Izraelici czuli się szczególnie zobowiązani wobec Boga. Imię to brzmi jak uroczysta przysięga - nic dziwnego, że jego moc działa do tej pory! Niewiasty noszące to imię czują w sobie wewnętrzna siłę, szczególne powołanie czy też życiową misję do spełnienia. Czując poparcie sił niebieskich, wolą kierować niż słuchać, wydawać własne polecenia niż spełniać czyjeś. We wszystkim, co robią, chcą być doskonałe. samodzielność, indywidualizm i umiejętność zaczynania różnych rzeczy od początku. Również praktyczność i skuteczność działania to cechy jedynek. Elżbiety właśnie takie są: w życiu instynktownie znają swój cel i idą do niego najkrótszą drogą. Nie zmieniają swojego zdania "dla świętego spokoju" i niechętnie zawierają kompromisy. Mają wiele energii, są niepokorne i nieustępliwe, i dają sobie radę na stanowiskach zwykle przeznaczonych dla "prawdziwych mężczyzn". Nie przypadkiem najwybitniejszym "królem" w dziejach Anglii była... królowa, Elżbieta I, która zbudowała Imperium Brytyjskie. Obecnie panująca Elżbieta II też nie jest wcale słabego charakteru. Nie należy sobie jednak wyobrażać Elżbiet jako jakichś tyranów. Elżbiety upierają się przy swoim zdaniu nie w imię własnego "widzimisię", ale zwykle przyświeca im cel wyższy i jakieś szlachetne racje. Ich główną siła jest sumienność, dokładność i perfekcjonizm. Ponieważ same wiele wymagają od siebie, potrafią również innym stawiać wymagania. Z tego powodu łatwiej im działać samodzielnie lub kierować innymi, niż być od kogoś zależną. Także w rodzinie Elżbieta zwykle bywa "głową", a nie tylko "szyją". Dlatego jej wybrany powinien być mężczyzną wyrozumiałym, opiekuńczym i -co ważne - być pewnym własnej wartości, gdyż tylko ktoś taki może być oparciem dla Elżbiety. Imię to najbardziej jest odpowiednie dla "twardych" znaków zodiaku, jak Koziorożec lub Baran. Dobrze też wykorzysta jego wibracje dziewczynka ze znaku Lwa, mała indywidualistka ze znaku Wodnika lub pełen energii Strzelec. Elżbieta ze znaku Skorpiona może przesadnie rozwinąć swoje "marsowe" cechy, a dziewczynki ze znaków Panny i Bliźniąt będą stale pewne, że coś wiedzą najlepiej. Mniej już to imię pasuje do dobrodusznych Raków, Wag i Byków. Zbyt często imię Elżbieta nadaje się Rybom - które pod jego wpływem mogą się czuć zobowiązane do bardzo ambitnych zadań, a przy tym nieco zagubione w życiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...