Skocz do zawartości

Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Emilia :

 

Jest to imię rzymskie pochodzenia etruskiego, a ukształtowane zostało w języku łacińskim. Kobieta o tym imieniu jest wrażliwa, odważna, spokojna i pełna temperamentu. W sumie natura bardzo niespokojna, o charakterze nierównym. Jest bardzo zmowna, ma poczucie humoru, ceni życie artystyczne, kocha muzykę. Ceni także przyrodę. W miłości niestała, w rodzinie przeciętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość truskawka

Charakterystyka Emili ze strony http://www.hejwesele.pl

 

ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Emilka

POCHODZENIE I ZNACZENIE: łacińskie: pilny, nadgorliwy

IMIENINY: 25 maj, 5 czerwiec, 30 czerwiec, 24 sierpień

OPIS: Potrafi być niesamowita. Lubi się przeciwstawiać, stawać okoniem, być słośliwa i snuć intrygi. Odznacza się znakomita pamięcią i umysłem analitycznym. Lepiej z nią nie zadzierać, bo nawet po czasie odda z nawiązką. W miłości nie można zdobyć jej pieszczotami, gdyż panuje nad swoimi emocjami i sama decyduje o tym, co może nastapić.

ZNANE IMIENNICZKI: Emilia Plater ( bohaterka powstania listopadowego na Żmudzi), Emilia Dickinson ( poetka)

 

[ Dodano: 2006-09-10, 16:05 ]

Forma żeńska: Emilia, Emiliana

Zdrobnienia i skróty: Emilka, Milcia, Mila

W innych językach: niem. Ämilius, Ämilia, Emil, Emilia, Emilie; ang. Emily; hiszp., wł. Emilia

Pochodzenie i znaczenie: łacińskie: aemulor - współzawodniczyć. Imię oznaczające osobę, która z kimś współzawodniczy, rywalizuje.

Charakterystyka osoby:

Osoba wrażliwa, odważna i pełna temperamentu. W sumie posiada naturę bardzo niespokojną, o charakterze nierównym. Są to osoby bardzo zmowne, mające poczucie humoru, ceniące życie artystyczne, kochające muzykę i ceniące przyrodę. W miłości niestali partnerzy, a w rodzinie przeciętni współmałżonkowie i rodzice.

 

Tekst pochodzi ze strony: http://www.skarbczyk.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rodzinie przeciętni współmałżonkowie i rodzice.

 

Ponieważ raczyce są świetnymi żonami i matkami, można uznać, że w Twoim przypadku Maralee wyżej zacytowany fragment nie ma większego znaczenia :)

 

[ Dodano: 2006-09-11, 11:14 ]

Opis imienia: EMILIA

 

Imieniny obchodzi: 01.05, 05.23, 06.24, 06.30, 07.31, 08.08, 08.19, 08.21, 08.24, 10.11, 11.20, 11.24, 12.06,

 

Osobowość: Ta, co patrzy i odkrywa świat

Charakter: 97 %

Promieniowanie: 99 %

Rezonans: 100 000 drgań/sek.

Kolor: Niebieski

Główne cechy: Wola - Intuicja - Dynamizm - Zmysłowość

Totem roślinny: Czarna jagoda

Totem zwierzęcy: Ryś

Znak: Skorpion

TYP: Wystarczy spojrzeć w oczy dziewczynki o tym imieniu, by zrozumieć czym było spojrzenie naszej matki Ewy. Jest w niej namiętność pierwszych poran­ków świata. Niemożliwie bezczelna, prawdziwe chło­paczysko, obserwuje i osądza jak jej totem ryś. Dorosła, sprawia wrażenie, jakby posiadała tajemną wiedzę, trzymała w dłoni księgę życia.

PSYCHIKA: Lekko introwertyczna. Nie ulega wpły­wom, ma niewiarygodną pamięć.

WOLA: Silna! Prawie zbyt silna! Anna jest zachłanna, pragnie mieć wszystko i to natychmiast. Nie wie, co to nieśmiałość, wierzy tylko w siebie.

POBUDLIWOŚĆ: Na szczęście duża, co równoważy tyraniczną wolę.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Typ gorącej, diabolicznej kontestatorki, sprzeciwiającej się wszystkiemu, co mieszczańskie. Mściwa, dumna, nieraz gwałtowna. Nie przejmuje się porażkami, gdyż wyłącznie inni są im w nim.

AKTYWNOŚĆ: Ma problemy w szkole, nie zgadza się z nauczycielami, a zwłaszcza z nauczycielkami... Jej marzenie: zostać artystką! Malarką, śpiewaczką, aktor­ką, rzeźbiarką...

INTUICJA: To u niej prawie jasnowidztwo. Przeczu­wa, odgaduje, otacza was swym urokiem... Mężczyźni wcześnie się o tym przekonają!

INTELIGENCJA: Bardzo analityczna. Jej rysie oczy niczego wam nie przepuszczą, a dzięki wrodzonemu umiłowaniu intryg może skłócić całą rodzinę.

UCZUCIOWOŚĆ: Bardzo zaborcza. Kocha tylko to, co do niej należy, to królowa potrzebująca podda­nych.

MORALNOŚĆ: Średnia! Wydaje się jej, że jest ponad prawem i obyczajami.

ZDROWIE: Ma delikatne kości i wrażliwe jelita. Nie radzimy diet odchudzających i późnego kładzenia się. Uwaga na wypadki samochodowe. W dzieciństwie trzeba dbać o oczy.

ZMYSŁOWOŚĆ: Seks - to wszystko, albo nic. Wszystko, gdy kocha, nic, gdy nie kocha. W każdym razie bardzo wcześnie zaczyna burzliwe życie uczucio­we. Mamy-kwoki, przygotujcie się na bieganie za waszym kaczątkiem!

DYNAMIZM: Lubi medycynę, zwłaszcza para medy­cynę. Może być doskonałym inżynierem, Umie rozka­zywać i wymuszać, posłuch.

TOWARZYSKOŚĆ: Przyjmuje gości, którzy jej się podobają, innych wyrzuca za drzwi... Dobrze by było, gdyby wybrała na męża flegmatyka: na ogół kolekcjo­nuje ich wielu...

PODSUMOWANIE: W jej przypadku niemożliwe! Wszystko co chwila rozpoczyna się od nowa, ani małżeństwo, ani dojrzałość nie kładzie temu kresu...

 

 

http://www.imiennik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość truskawka

Emilia jest osobą lekko introwertyczną. Nie ulega wpływom, ma świetną pamięć. Typ gorącej, diabolicznej kontestatorki, sprzeciwiającej się wszystkiemu, co mieszczańskie. Mściwa, dumna, czasami gwałtowna. Nie przejmuje się porażkami, gdyż wyłącznie inni są im winni. Emilia jest osobą wrażliwą, odważną i pełną temperamentu. Jest towarzyska, ma poczucie humoru, ceni życie artystyczne, kocha muzykę.

 

Źródło - Emilia - Znaczenie imienia Emilia - Wielka Księga Imion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

widzę,że póki co same charakterystyki,a tylko jedna weryfikacja :)

prawie wszystko się zgadza,z malymi wyjątkami :) w miłości stała,a nawet bardzo stała,do sztuki (w jakiejkolwiek formie) nijak mnie nie ciągnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

EMILIA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: SZÓSTKA

Znaczenie: z rodu Emiliuszy

Znak zodiaku: Rak

Planeta: Księżyc

Imieniny: 23 Maj, 24 Czerwiec, 30 Czerwiec, 19 Sierpień, 24 Sierpień, 24 Listopad

 

Imię Emilia w starożytnym Rzymie oznaczało córkę z rodu Emiliuszy - czyli Emilia to jakby "Emiliuszówna". Nazwę rodu i samo imię wywodzi się od łacińskiego słowa "aemulus" - znaczącego tyle, co "gorliwy", "ten, który się stara". Liczbą imienia Emilia jest sześć. Szóstka to znak ludzi stałych, przywiązanych do rodziny, przyjaciół i sąsiadów; opiekuńczych i żyjących blisko przyrody. Magiczny sens imienia Emilia to: wierność, stałość, służenie pomocą, gotowość do poświęceń. Ale Emilie wcale nie są wojownicze. Najsłynniejsza z nich, Emilia Plater (która zginęła walcząc na czele oddziału leśnych partyzantów w powstaniu listopadowym), była raczej wyjątkiem. Najlepiej się czują ze swoim imieniem Emilie ze znaku Raka, następnie Panny, Ryb, Koziorożca i Byka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Eh sporo się dowiedziała od nośnie swojego imienia.

Odważna to ja nie jestem - z tym humorem też do końca się nie zgodzę.

Z resztą sie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Gość Siemanko0704

Charakterystyka w pełni zgodna :) nic dodać nic ująć. Co do rodziny nie mam jeszcze doświadczenia więc ciężko mi powiedzieć...

7 lat w szkole muzycznej robi swoje :)

Może jedynie jeżeli chodzi o waleczność mogłabym polemizować, ponieważ umiem walczyć jak lew o coś na czym mi na prawdę zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dyskusja na temat znaczenia imienia Emilia :

Kobieta o tym imieniu jest wrażliwa, odważna, spokojna i pełna temperamentu. W sumie natura bardzo niespokojna, o charakterze nierównym. Jest bardzo zmowna, ma poczucie humoru, ceni życie artystyczne, kocha muzykę. Ceni także przyrodę. W miłości niestała, w rodzinie przeciętna.

 

Bardzo prawda w moim przypadku. Uwielbiam sztukę, kocham wszelkie działania artystyczne. W miłości niestała - nawet jak się zakocham to ta mała kokietka ze mnie nigdy nie wychodzi i zdarza mi się nawet przy chłopaku kokietować jego kumpli. Absolutnie przyroda i wszelka natura są czymś bardzo ważnym dla mnie.

 

OPIS: Potrafi być niesamowita. Lubi się przeciwstawiać, stawać okoniem, być złośliwa i snuć intrygi. Odznacza się znakomita pamięcią i umysłem analitycznym. Lepiej z nią nie zadzierać, bo nawet po czasie odda z nawiązką. W miłości nie można zdobyć jej pieszczotami, gdyż panuje nad swoimi emocjami i sama decyduje o tym, co może nastapić.

 

[ Dodano: 2006-09-10, 16:05 ]

Osoba wrażliwa, odważna i pełna temperamentu. W sumie posiada naturę bardzo niespokojną, o charakterze nierównym. Są to osoby bardzo zmowne, mające poczucie humoru, ceniące życie artystyczne, kochające muzykę i ceniące przyrodę. W miłości niestali partnerzy, a w rodzinie przeciętni współmałżonkowie i rodzice.

[/url]

 

Temperament czasami aż za duży. Czasami dochodzę do wniosku, że plastykowe talerzyki wymyślono specjalnie dla mnie :) Z poczuciem humoru też dobrze, właściwie często zachodzę się ze śmiechu z błahostek :) Buntowanie się to jedna z moich szczególnie często wychodzących cech charakteru. Pamięć - aż za dobra.

 

TYP: Wystarczy spojrzeć w oczy dziewczynki o tym imieniu, by zrozumieć czym było spojrzenie naszej matki Ewy. Jest w niej namiętność pierwszych poran*ków świata. Niemożliwie bezczelna, prawdziwe chło*paczysko, obserwuje i osądza jak jej totem ryś. Dorosła, sprawia wrażenie, jakby posiadała tajemną wiedzę, trzymała w dłoni księgę życia.

 

Czasami znajomi sami mówią, że boją się spojrzeń w moje oczy - jakby siedział tam wszechwiedzący ryś. Czasami mówią, że boją się tego co wiem. Uwielbiam rysie :) Oj bezczelna niestety do tego mocno nie wyparzona buzia i temperament - cud że nikogo jeszcze nie zabiłam :D

 

PSYCHIKA: Lekko introwertyczna. Nie ulega wpły*wom, ma niewiarygodną pamięć.

Lekko introwertyczna? Chyba bardzo :) Pamięć zbyt dobra.

 

WOLA: Silna! Prawie zbyt silna! Anna jest zachłanna, pragnie mieć wszystko i to natychmiast. Nie wie, co to nieśmiałość, wierzy tylko w siebie.

 

Z wiarą w siebie bywa różnie, ale jak się na coś uprę to koniec. Nawet jakbym miała po trupach tam dotrzeć, to dotrę. Nie mam problemów z nieśmiałością. Raczej gaduła, która wszędzie wszystko załatwi.

 

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Typ gorącej, diabolicznej kontestatorki, sprzeciwiającej się wszystkiemu, co mieszczańskie. Mściwa, dumna, nieraz gwałtowna. Nie przejmuje się porażkami, gdyż wyłącznie inni są im w nim.

 

Mściwa i dumna, no niestety tak.

 

AKTYWNOŚĆ: Ma problemy w szkole, nie zgadza się z nauczycielami, a zwłaszcza z nauczycielkami... Jej marzenie: zostać artystką! Malarką, śpiewaczką, aktor*ką, rzeźbiarką...

 

Absolutnie kocham tworzyć. W szkole często miałam swoje zdanie i swój sposób patrzenia. Wolałam zdecydowanie nauczycieli niż nauczycielki.

 

INTUICJA: To u niej prawie jasnowidztwo. Przeczu*wa, odgaduje, otacza was swym urokiem... Mężczyźni wcześnie się o tym przekonają!

 

Na intuicję absolutnie nie mogę narzekać :) Oj na mężczyzn też nie narzekam :)

 

INTELIGENCJA: Bardzo analityczna. Jej rysie oczy niczego wam nie przepuszczą, a dzięki wrodzonemu umiłowaniu intryg może skłócić całą rodzinę.

 

Fakt, lubię intrygi i kocham analizować.

 

UCZUCIOWOŚĆ: Bardzo zaborcza. Kocha tylko to, co do niej należy, to królowa potrzebująca podda*nych.

 

Królowa z poddanymi, tak tak. Staram się panować nad zaborczością, ale różnie bywa.

 

MORALNOŚĆ: Średnia! Wydaje się jej, że jest ponad prawem i obyczajami.

 

Również prawda.

ZDROWIE: Ma delikatne kości i wrażliwe jelita. Nie radzimy diet odchudzających i późnego kładzenia się. Uwaga na wypadki samochodowe. W dzieciństwie trzeba dbać o oczy.

 

Delikatne kości? One są chyba ażurowe w moim wykonaniu. 2 tygodnie temu dopiero pozbyłam się gipsu. Na koncie 2 złamania, które musiały się skończyć leczeniem operacyjnym. Wśród znajomych uchodzę o kruche stworzenie, które ciągle coś łamie. Bardziej niż jelita problemy mam z żołądkiem. Wypadku cudem jeszcze nie miałam, ale to kwestia czasu z moją miłością do prędkości. Z oczkami hm noszę od dziecka okulary.

 

ZMYSŁOWOŚĆ: Seks - to wszystko, albo nic. Wszystko, gdy kocha, nic, gdy nie kocha. W każdym razie bardzo wcześnie zaczyna burzliwe życie uczucio*we. Mamy-kwoki, przygotujcie się na bieganie za waszym kaczątkiem!

 

Moja mama ciągle wypomina mi ilość zakochań :)

 

DYNAMIZM: Lubi medycynę, zwłaszcza para medy*cynę. Może być doskonałym inżynierem, Umie rozka*zywać i wymuszać, posłuch.

 

Wymuszanie posłuchu i rozkazywanie - tak. Często organizuje czas i często przejmuję rolę przywódczą. Uwielbiam medycynę :)

 

TOWARZYSKOŚĆ: Przyjmuje gości, którzy jej się podobają, innych wyrzuca za drzwi... Dobrze by było, gdyby wybrała na męża flegmatyka: na ogół kolekcjo*nuje ich wielu...

 

lubię tych których mam ochotę lubić. Innym staram się delikatnie pokazać, że mi nie zależy jednak bywa różnie

 

PODSUMOWANIE: W jej przypadku niemożliwe! Wszystko co chwila rozpoczyna się od nowa, ani małżeństwo, ani dojrzałość nie kładzie temu kresu...

Ten opis również doskonale pasuje do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

. Liczbą imienia Emilia jest sześć. Szóstka to znak ludzi stałych, przywiązanych do rodziny, przyjaciół i sąsiadów; opiekuńczych i żyjących blisko przyrody. Magiczny sens imienia Emilia to: wierność, stałość, służenie pomocą, gotowość do poświęceń. Ale Emilie wcale nie są wojownicze. Najsłynniejsza z nich, Emilia Plater (która zginęła walcząc na czele oddziału leśnych partyzantów w powstaniu listopadowym), była raczej wyjątkiem. Najlepiej się czują ze swoim imieniem Emilie ze znaku Raka, następnie Panny, Ryb, Koziorożca i Byka.

 

dlaczego liczbą imienia jest sześć? Mi wyszło, że 4...(bo suma liter to 31).

Z tym brakiem wojowniczosći się zgadza. No i jestem rakiem i to imię mi pasuje:)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...