Skocz do zawartości

Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Ewa :

 

Osoba z tym imieniem jest mądra, o wzniosłych ideałach, stara się być samodzielna w myśleniu i działaniu. Jest często altruistka, poświęcająca wiele swych sił i czasu ludziom potrzebującym pomocy. Czyni wszystko rozsądnie, a uciech życiowych zażywa z umiarem. Nigdy nie narzuca się innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość truskawka

Ewa posiada bogactwo czułości i miłości. Często jest altruistką, wiele sił i czasu poświęca na pomoc potrzebującym. Zawsze służą radą. W swoim postępowaniu kieruje się dobrem innych. Jest osobą odpowiedzialną, rozsądną, a uciech życiowych zażywa z umiarem. Nie lubi narzucać się innym. Jest introwertyczką, to znaczy, że posiada skłonność do zamykania się w sobie i nie zawsze ujawnia swe myśli i uczucia. Jest raczej skryta, ale ma pewność siebie i dużą dozę zdecydowania.

 

Źródło - Ewa - Znaczenie imienia Ewa - Wielka Księga Imion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej znam trzy Ewy i musze stwierdzic, ze altruistkami to one na bank nie sa. Ewy w opinii mojej i takze moich najblizszych znajomych sa egoistyczne, cenia tylko swoje dobro i sfere materialna egzystencji. Byc moze to tylko moje i moich bliskich odczucia, ale jak dla mnie te imie nie wnosi zadnego ciepla. Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

hej ja też jestem Ewa i muszę przyznać że sporo się zgadza, ale jeśli chodzi o miłość i czułość to tak, ale tylko i wyłącznie dla tych których bardzo, ale to bardzo dobrze znamy i są to dla nas osoby bardzo ważne.

podobno pierwsze wrażenie o Ewach to że sa zimne i niedostępne ;)

tak mówią moi znajomi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
hej znam trzy Ewy i musze stwierdzic, ze altruistkami to one na bank nie sa. Ewy w opinii mojej i takze moich najblizszych znajomych sa egoistyczne, cenia tylko swoje dobro i sfere materialna egzystencji. Byc moze to tylko moje i moich bliskich odczucia, ale jak dla mnie te imie nie wnosi zadnego ciepla. Pozdrawiam wszystkich :)

 

 

Sama jestem Ewą i wiem, że jestem straszną egoistką :)

Jednakże mimo to po prostu lubię pomagać innym, często (o zgrozo!) bezinteresownie. Also, jak widzimy na przytoczonym przykładzie, można być jednym i drugim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzięki serdeczne za takie słowa, nie uważam się za mądrą osobę ale reszta się zgadza. Zawsze stawiam sobie nowy cel i robię wszystko żeby go osiągnąć ale nie za wszelką cenę. Najważniejsza jest dla mnie rodzina i spokój, cieszą mnie korzyści materialne i jak mnie stać to korzystam z życia ale myślę też o zabezpieczeniu przyszłości i zawsze muszę coś mieć na cięższe czasy.A jeśli chodzi o uczucia to jak kocham to prawdziwie a jak nienawidzę to do końca życia, oto cała ja, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

EWA

 

Pochodzenie: hebrajskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: życie

Znak zodiaku: Bliźnięta i Skorpion

Planeta: Merkury i Uran

Imieniny: 24 Grudzień

 

Według prastarego semickiego mitu o stworzeniu świata, Ewa była pierwszą kobieta, towarzyszką Adama w raju, pramatką całej ludzkości. Wszyscy znamy historię Adama i Ewy: jak zostali stworzeni przez Boga, żyli bez trosk w rajskim ogrodzie, jak za namową złośliwego Węża odmówili Stwórcy posłuszeństwa i na skutek owego pierworodnego grzechu zostali z raju wygnani. Opowieść o losach Ewy i Adama jest zapisana w Biblii w rozdziale o początku świata, zwanym Genesis, czyli w Księdze Rodzaju. Imię Ewa, po hebrajsku Hawwa, znaczyło "życie" lub "dająca życie". Ciekawe, że według dawnych Semitów pierwsza kobieta wcale nie była łagodna ani posłuszna. Przeciwnie: była istotą wścibską i buntowniczą. Ewę w raju goni nienasycona ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego. Mało jej rajskiego dobrobytu: nie może wytrzymać, że jest tam drzewo, z którego nie może zerwać owocu. I w końcu to ona pierwsza ulega namowom węża kusiciela. Adam, mężczyzna stateczny i poczciwy, sam na pewno żadnego grzechu by nie popełnił... Trzy jest liczbą imienia Ewa - i Ewa z Biblii jest dokładnie taka, jaka powinna być numerologiczna trójka! Trójka oznacza ludzi pełnych życia, werwy i zapału, dążących stale ku nowym celom i nowym sukcesom. Tak się dziwnie składa, że dzisiejsze Ewy pod wieloma względami przypominają Pierwszą Kobietę. Są z natury samodzielne i ciekawe świata. Nie znoszą ograniczeń, źle się czują w roli kogoś podporządkowanego i wtedy gotowe są się buntować. Pociąga je ruch i zmiany. Mają w sobie mnóstwo energii, ale trudno im się skupić na długotrwałym, monotonnym wysiłku. Łatwo pną się w górę i często robią błyskotliwe kariery w jakiejś dziedzinie życia. Ewy zwykle wyróżniają się na tle otoczenia i na innych robią wrażenie od pierwszego wejrzenia. Dzisiejsze Ewy przypominają Ewę z raju również tym, że muszą wszystkiego w życiu spróbować: zarówno tego, co wolno, jak i różnych zakazanych przyjemności. Życie w parze z Ewą nie jest łatwe i jej mężczyzna musi być stale przygotowany na niespodzianki, ale z drugiej strony... na pewno nie umrze z nudów! Żywa natura, ciekawość świata, dociekliwość to cechy właściwe znakowi Bliźniąt -i jest to pierwszy znak Ewy. Drugim znakiem jest Skorpion, gdyż idealna Ewa, tak jak Skorpion, nie może być "letnia" i nieokreślona; przeciwnie, pożąda wszelkich mocnych wrażeń. Imię to można śmiało nadać także znakom ognistym, czyli Baranom, Lwom i Strzelcom. Mniej odpowiednie będzie dla Panien, Koziorożców i Ryb, zaś łagodne Byki, Raki i Wagi imię to będzie popychać ku przygodom, w których raczej one nie gustują. Uwaga! Oprócz Ewy Pierwszej Grzesznicy była też święta Ewa z Ličge (w Belgii), która żyła w XIII wieku. Jej święto jest 14 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...