Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Grażyna :

 

Imię to stworzył A. Mickiewicz. Kobieta o tym imieniu to osoba dobra, wrażliwa na otoczenie, ambitna, pewna siebie. Jest pracowita i dociekliwa. Ma umysł twórczy, skłonny do prowadzenia badań naukowych. Jeśli nie idzie na nauki ścisłe to oddaje się twórczości - uwielbia muzykę. Niezbyt łatwo podejmuje ważne w życiu decyzje. W postępowaniu pewna siebie i liczy tylko na własne siły. Kocha dom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Grażyna jest kobietą dobrą i wrażliwą na problemy innych. Przejmuje się losem innych i jest zawsze chętna do pomocy. Jest to również osoba ambitna i pracowita. Ciężko pracuje na swój sukces. Odnajduje się w świecie nauki. To intelektualistka, której dociekliwość przydatna jest w badaniach naukowych.

 

Źródło - Grażyna - Znaczenie imienia Grażyna - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Grazyna kocha dom i jest w stanie zrobic wszystko na dorego jego utrzymanie, probuje laczyc i pouczac daje dobre rady kocham zycie i swoje dzieci nad zycie,nie ma szczescia w zyciu czesto jest raniona przez los.uwielbia czystosc.Przyciaga do siebie zonatych mezczyzn

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

GRAŻYNA

 

Pochodzenie: stworzone na wzór litewski

Liczba imienia: CZWÓRKA

Znaczenie: "piękna"

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Księżyc

 

Imię to wymyślił Adam Mickiewicz, który Grażyną nazwał bohaterkę swojego poematu, litewską księżnę. Po litewsku *grażys* znaczy "piękny". W opowieści Mickiewicza Grażyna stara się naprawić błędy swojego męża, szalonego Litawora, który sprowadził do swojego kraju Krzyżaków. Przebrana w mężowski strój staje do bitwy z nimi i ginie. Pod imieniem Grażyny Mickiewicz przedstawił wzór bohaterskiej kobiety, która rozsądkiem i poświęceniem góruje nad egoistycznym mężczyzną. Te zalety charakteru, które ona wykazuje: rozsądek, wytrwałość, nieuleganie pokusom, wierność i gotowość do obrony straconych pozycji - to wszystko cechy znaku Koziorożca. Cechy tej liczby: występuje jako wierna towarzyszka swojego męża, służy mu jako doradca - jest, można powiedzieć, jego zastępczynią i "cieniem". Magiczny wpływ stworzonej przez Mickiewicza legendy sprawia, że imię to jest nadawane dziewczynkom, które w późniejszych latach okazują się odpowiedzialne i nad wiek dorosłe. Grażyny są zaradne i rozsądne. W tym, co robią, znają umiar i nie mają pokusy, aby żądać od życia rzeczy niemożliwych. Przestrzegają zasad i pilnują swoich obowiązków. Jako numerologiczne dwójki nie wysuwają się na pierwszy plan, wolą pozostawać w cieniu. Chętnie pracują w zawodach wymagających cierpliwości i dokładności. Ich ideałem są realne dokonania, a nie osobisty rozgłos. Silne są ich uczucia opiekuńcze, gotowość służenia innym pomocą i wsparciem. Często właśnie dzięki trosce i pomocy dzielnej Grażyny jej mąż czy dzieci sięgają po wielkie sukcesy. A Grażyny jak nikt potrafią się cieszyć szczęściem bliskich osób. Grażyny są nieco surowe i zwykle wyznają proste i jasne zasady. Od luksusów wolą miejsca, gdzie życie nie rozpieszcza. Nie uciekają od spraw trudnych i wymagających pracy, ale zawsze pragną pozostać wierne sobie i słowu, które dały innym. Grażyna to imię odpowiednie przede wszystkim dla Koziorożca, a także dla Raka i Panny. Legenda tego imienia przywodzi na myśl również znak Skorpiona. Także energicznym Strzelcom będzie do twarzy z tym imieniem. Imię Grażyna prowadzi jednak w inne obszary ludzkiego ducha niż łagodne i stateczne znaki Byka, Wagi i Ryb, kłóci się także z nim niepokorna natura Baranów, Wodników, Bliźniąt i Lwów.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...