Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Halina :

 

Imię to utworzone zostało od imienia Helena, które pochodzi z języka greckiego, a oznacza blask, jasność, pochodnię. Zaś Halina jest pewna siebie, stanowcza, zaradna, ale także zmienna, małostkowa, nerwowa, wrażliwa. Łatwo można wyprowadzić ją z równowagi, a wtedy może być sarkastyczna i złośliwa. Lubi dalsze podróże, choć również kocha dom i rodzinę. Niezbyt łatwo przekonuje się do drugiej osoby, toteż dopiero w późnym wieku wychodzi za mąż.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Halina to kobieta pewna siebie, stanowcza i zaradna. Charakteryzuje ją zmienność humorów, małostkowość. Często daje się ponosić nerwom. Jest wrażliwa na problemy innych. Chętnie służy radą rodzinie i znajomym. Ciężko znosi porażki, ale nie załamują jej one, ale mobilizują do dalszego działania.

 

źródło - Halina - Znaczenie imienia Halina - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 10 months later...

HALINA

 

Pochodzenie: polskie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znak zodiaku: Panna i Koziorożec

Planeta: Księżyc i Saturn

Imieniny: 1 Lipiec

 

Imię Halina, chociaż nie słowiańskie, powstało w Polsce i jest używane głównie w naszym kraju. Prawdopodobnie powstało jako odmiana imienia Helena, może pod wpływem Aliny czyli Adeliny. Sławę zyskało za sprawą opery "Halka" Moniuszki ze słowami Wolskiego. Wszyscy znamy słowa arii Jontka: "Hej, Halino, hej, jedyna". Widocznie twórcy opery znaleźli imię, które brzmiało wystarczająco egzotycznie jak na mieszkankę mało wówczas znanego i dzikiego Podhala. Haliny mają zwykle wiele zdrowego rozsądku, nie podejmują pochopnie decyzji, zwykle chętnie biorą udział w szczegółowych dyskusjach, a także korzystają z rad wielkiego grona doświadczonych przyjaciółek. Zachowują zdrowy dystans wobec wszelkich sensacji i nagłych wydarzeń, rzadko dają się ponieść nastrojom chwili i porywom entuzjazmu. Mają w zwyczaju działać powoli, z namysłem, ale skutecznie. Zwykle są nad wiek poważne. Pociąga je wiedza, gruntowne wykształcenie i często zostają specjalistkami w poszukiwanych zawodach. Częste wśród Halin jest nieprzeciętne zamiłowanie do porządku, do tego, by postępować według planu. Ich mieszkania i ogródki urządzone są metodycznie; od razu widać, do czego służy każde miejsce i każdy mebel. Choć za młodu, gdy brakuje im jeszcze doświadczenia i obycia, Haliny sprawiają wrażenie istot słabych i wiotkich, to jednak obdarzone są konsekwencją i idą przez życie w dobrze określonym kierunku. Dlatego w gronie rodziny, w małżeństwie, z roku na rok wychodzą na prowadzenie i stopniowo ze skromnych "szyj" awansują do roli prawdziwych "głów". Podobnie jest w ich karierze zawodowej: często mija sporo czasu, zanim Halina w pełni przekona się do swojej wartości i zauważy, że potrafi wszystko to, co inni, tyle, że lepiej. Imię Halina z natury jest najbardziej odpowiednie dla znaków Panny i Koziorożca. Podkreśla ich wytrwałość oraz dobre rozeznanie w sprawach konkretnych i materialnych. Odpowiednie jest również dla Skorpiona, Raka i Ryb, może jeszcze dla Byka, Wagi i Bliźniąt, mniej zaś dla Barana, Lwa, Wodnika i Strzelca.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...