Jump to content

Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Iwona :

 

Jest odporna i nie załamuje się byle niepowodzeniem. Łatwo przystosowuje się do nowych warunków. Lubi być blisko natury. Osoby o tym imieniu maja niełatwy charakter, są materialistkami, lubią pieniądze i zaszczyty. Są bardzo subiektywne i niesłychanie przekorne. Cechuje je wyjątkowa aktywność.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
Guest truskawka

Dużo w tym prawdy ;)

 

A ja znalazłam o tym imieniu takie informacje:

 

"Iwona

 

pochodzenie : germańskie

 

znaczenie : związane z cisem

 

liczba : 2

 

planeta : księżyc

 

znak zodiaku : koziorożec

 

Są różne zdania na temat tego, skąd się wzięło imię Iwona. Na pewno jest odpowiednikiem męskiego imienia Iwo. A imię to zapewne pochodzi od germańskiego słowa *iwa*, czyli cis, chociaż niektórzy twierdzą, że jest to celtycki wariant imienia Jan. Nam bardziej się podoba wyprowadzenie Iwony od słowa cis niż od Jana, gdyż pozwala na uchwycenie bogatszego kręgu magicznych znaczeń.

 

Cis, iglaste drzewo z czerwonymi jagodami zamiast szyszek, wyróżnia się twardością i sprężystością swojego drewna. Z cisu robiono łuki; słowo *iwa* oznaczało także łuk. Poszczególne gatunki drzew niosą ze sobą szczególne wibracje, szczególny klimat i znaczenie. Cis wprowadza w sam środek tajemnicy życia i śmierci. Cis, ze swoimi ciemnozielonymi, niemal czarnymi igłami, nie zmienia się przez cały rok, kiedy inne drzewa tracą liście i zielenia się od nowa, jakby upływ czasu jego nie dotyczył. Przypomina więc o wiecznym życiu; jest też najbardziej długowiecznym z europejskich drzew. Jednocześnie cis przypomina o śmierci, gdyż jego igły i drewno są trujące (chociaż jagody jadalne). Drzewo to sadzono na cmentarzach, aby ochraniało zmarłych.

 

Po tym drzewie, od którego biorą swoje imię, Iwony dziedziczą wolę życia, odporność i elastyczność charakteru. Liczba imienia, dwa, w przypadku Iwony oznacza przede wszystkim umiejętność przystosowania się do warunków życia, do ludzi i środowiska. Iwony mają zdolność brania tego, co najlepsze ze swego wycinka świata, do którego rzucił je ich los. Iwony tak samo jak ich totemiczne drzewo z wdziękiem wrastają w każde otoczenie, zapuszczają korzenie i wszędzie czują się jak u siebie. Są odporne na przeciwności losu. W obliczu trudności nie załamują się: przypominają tym cis, którego sprężyste gałęzie gną się, ale nie łamią. Są opiekuńcze, służą innym ochroną - też tak jak ich drzewo, kryjące wędrowców w swoim cieniu. Iwony rozumieją świat przyrody i wszelkie żywe stworzenia. Intuicyjnie czują, że należą do wielkiego kręgu życia, które nie ma końca. W kontakcie z przyrodą odzyskują siły. Lubią hodować rośliny, są miłośniczkami kwiatów i ogrodów. Jak wszystkie dwójki nie potrafią żyć same dla siebie i do poczucia pełni konieczny jest wokół nich krąg istot, które kochają i które otaczają opieką.

 

Imię Iwona najbardziej jest wskazane dla tych znaków zodiaku, którym właściwa jest wytrwałość, dobry związek ze światem materialnym i umiejętność wykorzystywania do własnego rozwoju wszelkich warunków, nawet tych mało sprzyjających. Dlatego głównym znakiem odpowiadającym temu imieniu jest Koziorożec, a ponadto Wodnik i Skorpion. Z kolei ze względu na związki ze światem przyrody imię Iwona kojarzy się z księżycowymi znakami Raka, Ryb i Byka. Przypomina również znak Strzelca, jako że z cisu wyrabiano łuki; zresztą św. Iwo jest patronem adwokatów, czyli jednego z typowych zawodów Strzelca.

 

Szuka partnerów, którym mogłaby oddać się we władanie. W sprawach erotycznych zdecydowanie preferuje poddawanie się woli partnera. Sama nie jest zbyt aktywna, ale jeżeli partner powie jej czego oczekuje, chętnie to zrealizuje. Idealna partnerka dla władczych mężczyzn. Jest to o tyle interesujące, ze na dłuższą metę w życiu codziennym nie znosi nad sobą dominacji. Ta sprzeczność niejednokrotnie psuje jej związki."

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Opis imienia: IWONA

 

Imieniny obchodzi: 05.23, 10.27,

 

Osobowość: Ta, co kłuje

Charakter: 92 %

Promieniowanie: 90 %

Rezonans: 90 000 drgań/sek.

Kolor: Niebieski

Główne cechy: Wola - Aktywność - Intuicja -Zdrowie

Totem roślinny: Waleriana

Totem zwierzęcy: Jeż

Znak: Waga

TYP: Nie mają najłatwiejszego charakteru, co nie dziwi, skoro ich totemem jest jeż! Gdy coś idzie nie po ich myśli, zwijają się w kłębek i wystawiają kolce. Są materialistkami, lubią pieniądze i zaszczyty, mają też wyraźną skłonność do intryg.

PSYCHIKA: Nie ulegają wpływom. Gdy coś postano­wią, jest nie tylko trudno, ale i niebezpiecznie namawiać je do zmiany decyzji. Posiadają niezachwianą pewność siebie, rzadko ufają innym. Są bardzo subiektywne, widzą wszystko po swojemu.

WOLA: Są obdarzone silną wolą, która służy ich - nieraz niebezpiecznej - ambicji.

POBUDLIWOŚĆ: Te kobiety-jeże posiadają niezbyt silną pobudliwość, co pozwala im zachować jasny i logiczny umysł oraz zimną krew.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Są niesłychanie przekorne. Nie mogą zgodzić się z poglądem, który nie pochodzi od nich. Są bardzo czułe na porażki, które uważają za osobistą zniewagę. Nie zapominają o niczym i mszczą się za każdą niesprawiedliwość.

AKTYWNOŚĆ: Wyjątkowa! Ich charakter może je prowadzić do obrania zawodu aktorki, mogą też zajmować się badaniami archeologicznymi lub historycznymi, prowadzić antykwariat lub pracować jako konserwator w muzeum. Ogólnie mówiąc, odnoszą wielkie sukcesy wszędzie, gdzie potrzeba kobiety zdolnej prowadzić sprawy wymagające taktu, ostrożności i zdecydowania.

INTUICJA: Mają dużo intuicji, często wydaje Się, ze brak im tylko kryształowej kuli!

INTELIGENCJA: Posiadają inteligencję praktycz­ną.

UCZUCIOWOŚĆ: Posługują się nią, by zapanować nad innymi. Mają zresztą dużo wdzięku, ale często odnosi się wrażenie, że pod zachęcającymi uśmiechami kryje się chęć osiągnięcia czegoś konkretnego. Są zdolne do szczerego i bezinteresownego uczucia, ale tylko wobec tego, kto potrafi całkowicie podbić ich serce.

MORALNOŚĆ: Wybitny zmysł moralny prowadzi je do agresywnego purytanizmu.

ZDROWIE: są odporne i obdarzone doskonałą żywo­tnością. Potrafią chronić się psychicznie i fizycznie. Słaby punkt: układ oddechowy. W żadnym wypadku nie powinny palić.

ZMYSŁOWOŚĆ: Wyznają wyłączność w tej dziedzi­nie, jeżeli znajdą mężczyznę swego życia, ale pod dwoma warunkami: po pierwsze, że go odkryją, po drugie, że uda im się go zatrzymać, gdyż ich zaborczość bywa uciążliwa.

DYNAMIZM: Dotrzymuje kroku aktywności. Mają bardzo mało przyjaciół, gdyż nie chcą, by ktoś znał ich życie osobiste, a poza tym w ich oczach mało kto zasługuje na miano przyjaciela.

TOWARZYSKOŚĆ: Potrafią z klasą prowadzić dom, przyjmować gości, podtrzymywać rozmowę.

PODSUMOWANIE: Oto osoby godne podziwu, ale ich towarzysze muszą mieć wyjątkowy charakter i wy­trzymałość, aby za bardzo się nie pokłuć! Przypomnij­my, że ich totemem roślinnym jest waleriana, ziele powodujące u kotów rodzaj zamroczenia. A więc "kocury", strzeżcie się!

 

 

http://www.imiennik.pl

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Vivian dużo się zgadza, tylko nie zgodzę się z tym, że jestem materialistką i mam skłonności do intryg.

 

[ Dodano: 2006-09-02, 17:48 ]

Teraz się nie dziwie czemu chciałam być archeologiem :)

 

[ Dodano: 2007-02-25, 21:03 ]

Opis mojego imienia, czyli Iwona: :wink:

 

Imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Imię to oznacza w tłumaczeniu:"łuczniczka" (iwa - łuk z drewna cisowego). Kobieta tak nazwana jest pełna wdzięku, urokliwa. Jednak ma bardzo zmienny charakter, często cechuje ją niezdecydowanie, waha się przed podjęciem ważnej decyzji. Jest osobą spokojną, stonowaną, nie lubi kłótni, dlatego potrafi ustąpić lub pójść na kompromis. Z natury skłonna jest do flirtów, lubi być adorowana, doceniana i chwalona. Jednak przez to nie staje się dumna i nie chwali się powodzeniem wśród płci przeciwnej. Zawsze stara się wszystko robić tak, aby nikogo nie skrzywdzić. Jest dobrą matką, lubi zajmować się domem i mężem.

 

źródło: http://www.do-gg.pl/zakochani/imionaz.i.php

 

Ze wszystkich opisów, które przeczytałam ten najbardziej mnie odzwierciedla :grin: jak go pierwszy raz przeczytałam to się byłam w szoku. :grin:

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
 • 6 months later...
 • 10 months later...
Guest truskawka

Iwona jest kobietą o ciężkim charakterze. Gdy coś idzie nie po jej myśli, zwija się w kłębek i ucieka przed problemem. To materialistka, uwielbia pieniądze i zaszczyty, posiada również wyraźną skłonność do intryg. Iwona to osoba niezwykle przekorna. Nikt nie jest w stanie przekonać jej do zmiany swoich poglądów. Jest bardzo czuła na porażki, które traktuje jako osobistą zniewagę. Nie zapomina o niczym i mści się za każdą niesprawiedliwość. Iwona jest zdolna do szczerego i bezinteresownego uczucia, ale tylko wobec tego, który potrafi całkowicie oddać jej serce.

 

Źródło - Iwona - Znaczenie imienia Iwona - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 3 weeks later...

To co napisał Vivian zgadza się co do słówka poza jednym. Poza tym, że jest materialistką i skłonna do intryg. To jest całkowicie odwrotnie. Przynajmniej w moim wypadku.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

IWONA

 

Pochodzenie: germańskie

Liczba imienia: DWÓJKA

Znaczenie: związane z cisem

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Księżyc

Imieniny: 23 Maj, 27 Październik

 

Są różne zdania na temat tego, skąd się wzięło imię Iwona. Na pewno jest odpowiednikiem męskiego imienia Iwo. A imię to zapewne pochodzi od germańskiego słowa *iwa*, czyli cis, chociaż niektórzy twierdzą, że jest to celtycki wariant imienia Jan. Nam bardziej się podoba wyprowadzenie Iwony od słowa "cis" niż od Jana, gdyż pozwala na uchwycenie bogatszego kręgu magicznych znaczeń. Cis, iglaste drzewo z czerwonymi jagodami zamiast szyszek, wyróżnia się twardością i sprężystością swojego drewna. Z cisu robiono łuki; słowo *iwa* oznaczało także łuk. Poszczególne gatunki drzew niosą ze sobą szczególne wibracje, szczególny "klimat" i znaczenie. Cis wprowadza w sam środek tajemnicy życia i śmierci. Cis, ze swoimi ciemnozielonymi, niemal czarnymi igłami, nie zmienia się przez cały rok, kiedy inne drzewa tracą liście i zielenia się od nowa, jakby upływ czasu jego nie dotyczył. Przypomina więc o wiecznym życiu; jest też najbardziej długowiecznym z europejskich drzew. Jednocześnie cis przypomina o śmierci, gdyż jego igły i drewno są trujące (chociaż jagody jadalne). Drzewo to sadzono na cmentarzach, aby ochraniało zmarłych. Po tym drzewie, od którego biorą swoje imię, Iwony dziedziczą wolę życia, odporność i wszystkim umiejętność przystosowania się do warunków życia, do ludzi i środowiska. Iwony mają zdolność brania tego, co najlepsze ze swego wycinka świata, do którego rzucił je ich los. Iwony tak samo jak ich totemiczne drzewo z wdziękiem wrastają w każde otoczenie, zapuszczają korzenie i wszędzie czują się jak u siebie. Są odporne na przeciwności losu. W obliczu trudności nie załamują się: przypominają tym cis, którego sprężyste gałęzie gną się, ale nie łamią. Są opiekuńcze, służą innym ochroną - też tak jak ich drzewo, kryjące wędrowców w swoim cieniu. Iwony rozumieją świat przyrody i wszelkie żywe stworzenia. Intuicyjnie czują, że należą do wielkiego kręgu życia, które nie ma końca. W kontakcie z przyrodą odzyskują siły. Lubią hodować rośliny, są miłośniczkami kwiatów i ogrodów. Jak wszystkie dwójki nie potrafią żyć same dla siebie i do poczucia pełni konieczny jest wokół nich krąg istot, które kochają i które otaczają opieką. Imię Iwona najbardziej jest wskazane dla tych znaków zodiaku, którym właściwa jest wytrwałość, dobry związek ze światem materialnym i umiejętność wykorzystywania do własnego rozwoju wszelkich warunków, nawet tych mało sprzyjających. Dlatego głównym znakiem odpowiadającym temu imieniu jest Koziorożec, a ponadto Wodnik i Skorpion. Z kolei ze względu na związki ze światem przyrody imię Iwona kojarzy się z księżycowymi znakami Raka, Ryb i Byka. Przypomina również znak Strzelca, jako że z cisu wyrabiano łuki; zresztą św. Iwo jest patronem adwokatów, czyli jednego z typowych zawodów Strzelca.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...