Jump to content

Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Justyna :

 

Justyny niemal od urodzenia czują się kimś wyjątkowym. Tak właśnie postrzegają swoje miejsce w świecie: nie mają ochoty podporządkowywać się regułom, żyć tak, jak wszyscy; przeciwnie, szukają wyjątków, życzą sobie mieć specjalne prawa. Są indywidualistkami i same określają, co dla nich jest dobre. Nie ulegają modom i nie chodzą razem z tłumem. Poszukują tego, co rzadkie, egzotyczne i dziwne. Życie widzą jak jedną wielką przygodę. Swoich rodziców, narzeczonych, mężów zaskakują szalonymi pomysłami. Lubią zmiany, wędrują po świecie, chętnie zmieniają zawody, prace, miejsce zamieszkania. To niespokojne duchy, te Justyny! Przy tym żyją dla siebie, nie dla jakichś zewnętrznych ideałów. Nie zależy im na nagrodach ani na poklasku. Zdarza się, że są odkrywane i robią karierę, ale nie to jest w ich życiu najważniejsze. Najważniejsze jest dla nich to, aby być sobą. Justyny dobrze czują się we własnej skórze. Mimo zmian i niespokojnego trybu życia są zadowolone z siebie i właśnie to - bycie w zgodzie z samą sobą, jest dla nich najwyższą wartością.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • 1 month later...

zgadza się-dokładna charakterystyka mojej osoby!

moi znajomi określaja mój charakter jednym słowem-wredna, a za moje zamiłowanie do ciagłych zmian mieszkań, miast,krajów nazywają mnie "włóczykij"!!!!

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest truskawka

Justyna jest osobą szlachetną i dobrą. Pragnie jednak kierować innymi. W codziennym postępowaniu jest praktyczna i zawsze analizuje sytuacje. Posiada duży zmysł organizatorski. Jest ciągle zajęta. Utrzymuje szerokie kontakty społeczne. Musi wszystko wypowiedzieć i wszystko przeżyć. Nie lubi żyć w cieniu. Jeśli ktoś nie wysłucha jej zwierzeń, zrani ją dogłębnie. W miłości raczej ostrożna i stała.

 

źródło - Justyna - Znaczenie imienia Justyna - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Ja tez sie zgadzam z tym opisem choc wedlug mnie jestem za bardzo wrazliwa!!!Choc z tym i zmianami miejsca zamieszkania to ja tu chyba nie pasuje......nie umiem sie przystosowac......

Link to comment
Share on other sites

ja myślę, że imię nie określa człowieka... ja np od dziecinstwa nie lubiłam i nie reagowalam wręcz na swoje imię, potem postanowilam je zmienić... moze to miało związek z niedopasowaniem imienia do mojej karmy...

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 1 month later...
 • 2 months later...
 • 2 months later...
 • 2 weeks later...
 • 3 weeks later...

Też jestem leniwa :P Opis rzeczywiście w większości się zgadza. Jestem bardzo uczuciowa, całe swoje życie podporządkowuje uczuciom. Zgadzam się też z tym, że kiedy się zakocham, zaczynam się narzucać.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 months later...

JUSTYNA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: od słowa *iustus*("sprawiedliwy")

Znak zodiaku: Wodnik

Planeta: Uran

Imieniny: 14 Kwiecień, 16 Czerwiec, 13 Lipiec, 5 Wrzesień, 17 Wrzesień, 26 Wrzesień, 7 Październik, 30 Listopad

 

"Iustus" znaczyło po łacinie "sprawiedliwy". Sprawiedliwość jest cnotą władców, królów. Do tej pory wraz z tym imieniem spływa na kobiety (a wcześniej na małe dziewczynki) rodzaj królewskiego splendoru. Małe Justynki i dorosłe Justyny mają w sobie coś z księżniczek. Naznaczeni tą liczbą zwykle wyróżniają się na tle otoczenia, obdarzani są zaufaniem, powodzenie; sprawia, że można liczyć na własne szczęście. Justyny niemal od urodzenia czują się kimś wyjątkowym. Tak właśnie postrzegają swoje miejsce w świecie: nie mają ochoty podporządkowywać się regułom, żyć tak, jak wszyscy; przeciwnie, szukają wyjątków, życzą sobie mieć specjalne prawa. Są indywidualistkami i same określają, co dla nich jest dobre. Nie ulegają modom i nie chodzą razem z tłumem. Poszukują tego, co rzadkie, egzotyczne i dziwne. Życie widzą jak jedną wielką przygodę. Swoich rodziców, narzeczonych, mężów zaskakują szalonymi pomysłami. Lubią zmiany, wędrują po świecie, chętnie zmieniają zawody, prace, miejsce zamieszkania. To niespokojne duchy, te Justyny! Przy tym żyją dla siebie, nie dla jakichś zewnętrznych ideałów. Nie zależy im na nagrodach ani na poklasku. Zdarza się, że są odkrywane i robią karierę, ale nie to jest w ich życiu najważniejsze. Najważniejsze jest dla nich to, aby być sobą. Justyny dobrze czują się we własnej skórze. Mimo zmian i niespokojnego trybu życia są zadowolone z siebie i właśnie to -bycie w zgodzie z samą sobą, jest dla nich najwyższą wartością. Znak, dla którego imię Justyna jest najbardziej odpowiednie, to żądny nowości indywidualista, Wodnik. Również dla znaku królów i księżniczek, Lwa, to imię jest bardzo właściwe. Dobrze też zgadza się z naturą Skorpiona, Bliźniąt i Ryb. Justyny ze znaku Wagi i Byka będą bardziej przedsiębiorcze i żywszego usposobienia niż typowe Wagi lub Byki. Można też zaryzykować to imię w przypadku dziewczynki ze znaku Barana lub Strzelca. Koziorożec, Panna lub Rak wolałyby pewnie nazywać się inaczej. Planetą, która patronuje Justynom, jest Uran, i jeżeli jego wpływy w horoskopie są silne, imię to z pewnością będzie odpowiednie.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 6 months later...
 • 2 years later...

No to aż jestem w szoku, jak w zupełności wszystko co przeczytałam o moim imieniu się zgadza.. I pomyśleć że to imie jest pomyłką mojego Taty, który idąc do urzedu stanu cywilnego miał mnie tam wpisać jako Pauline :D i w zasadzie dobrze, że nie nazwał mnie Walentyna a mógł bo urodziłam się w walentynki :P

Edited by Nasti1987
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 4 years later...
Guest moon_daughter
W dniu 21.02.2006 o 17:20, Marcin napisał:

Nie zależy im na nagrodach ani na poklasku. Zdarza się, że są odkrywane i robią karierę, ale nie to jest w ich życiu najważniejsze. Najważniejsze jest dla nich to, aby być sobą. Justyny dobrze czują się we własnej skórze. Mimo zmian i niespokojnego trybu życia są zadowolone z siebie i właśnie to - bycie w zgodzie z samą sobą, jest dla nich najwyższą wartością.

 

W dniu 12.11.2008 o 20:03, Gość truskawka napisał:

Jest ciągle zajęta. Utrzymuje szerokie kontakty społeczne. Musi wszystko wypowiedzieć i wszystko przeżyć. Nie lubi żyć w cieniu. Jeśli ktoś nie wysłucha jej zwierzeń, zrani ją dogłębnie. W miłości raczej ostrożna i stała.

Chyba tylko tyle do mnie pasuje :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...