Skocz do zawartości

Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Krzysztof :

 

Jest zmienny, o nierównym charakterze. Raz jest spokojny, raz nieznośny. Lubi podróże. Ma różne towarzystwa, przyjaciół. Jest mężczyzna o dużej inteligencji, błyskotliwym i często potrafi potrafi wybuchnąć, gdy słuchacz nie nadąrza. W życiu zawodowym popada raz w lenistwo, to znów w pracoholizm. Poza tym lubi imprezowe życie z dobrym trunkiem i jedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W życiu zawodowym popada raz w lenistwo, to znów w pracoholizm. Poza tym lubi imprezowe życie z dobrym trunkiem i jedzeniem.

 

o tak! wszystkie Krzyśki jakie znam właśnie tym się charakteryzują i okropne z nich nerwusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Osobowość: Ten, co niesie życie

Charakter: 89 %

Promieniowanie: 91 %

Rezonans: 72 000 drgań/sek.

 

Kolor: Niebieski

Główne cechy: Wola 0 Zmysłowość - Zdrowie - Uczucio­wość

Totem roślinny: Kasztanowiec

Totem zwierzęcy: Łoś

Znak: Baran

TYP: Pasjonuje ich wszystko, co związane z życiem. Są bardzo aktywni, toteż trzeba im dawać możność samorealizacji. Najlepiej definiują ich słowa, które Romain Rolland włożył w usta swego bohatera, Jana-Krzysztofa, który umierając szepnął: "Kiedyś wrócę, by znów walczyć".

PSYCHIKA: Ekstrawertycy, otwarci na świat, ale jednocześnie zdolni do refleksji, gdy trzeba. Nie ulega­ją wpływom. Groźbami nie zmusi się ich do działania, trzeba umiejętnie ich zachęcić. Potrzebują zrozumienia i miłości, nawet jeśli sprawiają wrażenie nieprzystę­pnych.

WOLA: Związana z pragnieniem, aby być pierwszym ich wola wymaga publiczności, od niej zależy, i nieraz załamuje się, gdy jej zabraknie.

POBUDLIWOŚĆ: Zbyt silna i skierowana na nich samych. Z dużym trudem przychodzi im obiektywizm. Pomimo to są raczej altruistami.

INTELIGENCJA: Doskonała pamięć syntetyczna, która wszystko notuje i klasyfikuje.

UCZUCIOWOŚĆ: Miłość i nienawiść długo się w nich rodzą, ale zawsze są trwałe. Są zazdrośni.

MORALNOŚĆ: Posiadają zdolność panowania nad sobą i poczucie obowiązku, a także zmysł rodzinny. Są doskonałymi ojcami, stanowczymi i czułymi. Świetnie potrafią dobierać przyjaciół i są im wierni.

ZDROWIE: Doskonałe, powinni tylko unikać prze­ziębień. Ze względu na wątrobę należy wykluczyć nadużywanie jedzenia czy alkoholu. Uważać na papie­rosy!

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Nie są przekorni i dość łatwo dają się przekonać. Bardzo przeżywają niepowo­dzenia. Nie należy pozwalać im na rozpamiętywanie porażki, lecz podsunąć nowy sposób spojrzenia na to, do czego dążą.

AKTYWNOŚĆ: Bardzo pociągają ich zawody me­dyczne i para medyczne, są doskonałymi ginekolo­gami. Potrafią narzucić sobie dyscyplinę, konieczną w zawodach chirurga, odkrywcy, badacza, nauczycie­la.

INTUICJA: Są obdarzeni dużą intuicją i zadziwiają­cym węchem, a także wyczuciem psychologicznym. Bądźcie z nimi szczerzy!

ZMYSŁOWOŚĆ: Przez całe życie sprawia im kłopoty. Niczym ich totem, łoś, gotowi są walczyć na śmierć i życie o swą dominację seksualną. Wcześnie dojrzewa­ją. Uczucia opiekuńcze rozwijają się u nich równolegle do pragnienia agresji.

DYNAMIZM: Osiągają sukces dzięki pracy i szczęś­ciu. Wielką wagę ma dla nich problem wyboru zawo­du, powinien być trafny, gdyż inaczej mają trudności z przestawieniem się na inne tory.

TOWARZYSKOŚĆ: Mają co innego do roboty niż tracenie czasu na rozmowy.

PODSUMOWANIE: To podróżnicy. Przemierzają świat, aby chwycić sens istnienia, zrozumieć życie. Niech was nie dziwią pytania, zadawane przez nich wszystkiemu, co żyje. Chcą zrozumieć i po to żyją.

 

 

http://www.imiennik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

ja jestem krzysztof no i troche sie z tym zgodze:P

ale ginekolog? :grin: ja chce byc informatykiem :cool:

 

[ Dodano: 2008-05-02, 11:31 ]

ja jestem krzysztof no i troche sie z tym zgodze:P

ale ginekolog? :oops: ja chce byc informatykiem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co do opisu Krzysztofa muszę się zgodzić. W szczególności różnorodność znajomych, a jeszcze bardziej jakaś robota... gdy mi się nie chce, nie robię nic.... lecz gdy mnie weźmie potrafię pracować nad 1 projektem dniami, a nawet tygodnia, az do skutki. Nawet do bólu psychicznego i fizycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

mam na imię Krzysztof (BYK) i faktycznie dużo rzeczy się zgadza, nerwowość, lenistwo lub pracoholizm, wątroba :) Do tego koleżanka kiedyś mi powiedziała że mam ginekologiczne palce :D (nic nie robiliśmy, tak tylko spojrzała na moje palce i skomentowała), a tu informacja "są doskonałymi ginekologami" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

KRZYSZTOF

 

Pochodzenie: greckie

Liczba imienia: PIĄTKA

Znaczenie: "ten, który niesie Chrystusa"

Znak zodiaku: Wodnik

Planeta: Merkury

Imieniny: 2 Marzec, 15 Marzec, 25 Lipiec

 

Po grecku imię Krzysztof brzmi *christophoros*, co oznacza "niosący Chrystusa". Wydaje się, że najpierw powstało to imię, a potem do imienia dorobiono legendę o świętym Krzysztofie - tym, który niósł Dziecię Jezus na swych barkach. W opowieściach o świętych występuje wiele mitów i często silniej przemawiają one do wyobraźni niż czyny historycznych postaci zasłużonych dla Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że św. Krzysztof nie istniał, za to legenda o nim jest do dziś żywa i niejeden kierowca przypina podobiznę Świętego w swoim samochodzie. Św. Krzysztof był podobno barbarzyńcą i dzikusem obdarzonym nadludzką siłą i wzrostem. Grecy opowiadali nawet, że był "kynocefalem", czyli... psiogłowcem, ledwiemówił; dopiero później chrzest przywrócił mu mowę i ludzki wygląd. Ów olbrzym postanowił służyć temu, kto jest najsilniejszy na świecie. Najpierw zaciągnął się do gwardii cesarskiej, potem służył... diabłu; w końcu, oświecony przez pewnego pustelnika, postanowił służyć Jezusowi. Zamieszkał nad rzeką i przenosił pielgrzymów na drugi brzeg. Kiedyś przyszło doń dziecko, a kiedy przenosił je przez wodę, objawiło, że jest Chrystusem. Św. Krzysztof został patronem mostów i brodów, przewoźników, żeglarzy i innych podróżników (a w dzisiejszych czasach - kierowców), oraz miast leżących nad rzekami. Opowieść o nim kojarzy się z magicznym urokiem, jaki zawsze w umysłach ludzi wiązał się z przekraczaniem wody, przechodzeniem "na druga stronę" - drugą stronę mostu, brodu, rzeki. Przejście przez wodę to odwieczny symbol wielkiej przemiany w życiu, podjęcia ważnych decyzji, rozpoczęcia nowego etapu w życiu, także symbol... śmierci. W każdej takiej ciężkiej próbie warto mieć przy sobie opiekuna o nadludzkiej mocy - i stąd pewnie się wzięła popularność św. Krzysztofa. Zauważmy też, że najsłynniejszy Krzysztof w historii, Krzysztof Kolumb, też zasłynął jako przewoźnik, który przeprowadził Europejczyków na drugi brzeg oceanu. Może ten z ludzi, który jako pierwszy nawiąże trwałe stosunki z kosmitami, również będzie miał na imię Krzysztof? Imię Krzysztof jest od lat niezmiennie bardzo popularne. Jakie więc "moce" kryją się w tym imieniu? Legendy i mity działają na ludzi również podświadomie. Jeżeli rodzice nadają synowi imię Krzysztof, to tak, jakby mu życzyli, aby "sięgał dalej", "na drugą stronę rzeki" i aby dał sobie radę we wszelkich trudnych przejściach. Nic więc dziwnego, ryzykantów. Krzysztof to ktoś, kto stanąwszy nad rzeką musi sam sprawdzić, co jest po jej drugiej stronie. Krzysztofów pociąga to, co nieznane. Są ciekawi świata, dużo wędrują, potrzebują w życiu ciągłych zmian. Jest wśród nich wielu podróżników i odkrywców nowych szlaków, wielu wynalazców i nowatorów. Są wrogami zastoju, barier i zakazów. To, co niedostępne, pociąga ich najbardziej. Przy tym nie są sztywni w swoich planach. Łatwo zmieniają decyzje i porzucają swoje wcześniejsze zamiary, jeżeli coś "nie wypali". Wiele rzeczy w życiu robią "na próbę" i w wielu miejscach przebywają tylko tymczasowo, jakby tam wpadli tylko na chwilę. Bywa, że i we własnym domu są gośćmi! Zwykle interesuje ich parę rzeczy naraz i usiłują w życiu robić karierę w kilku konkurencjach. Są zwolennikami nowości i postępu. Ludzie o bardziej statecznym usposobieniu mogą im zarzucać nieporządek i nadmiar improwizacji. Krzysztofowie lepiej się sprawdzają tam, gdzie chodzi o pomysły, popisy i wyczyny, a już gorzej tam, gdzie sukces zależy od systematycznego wysiłku. Bardzo im pomaga też to, że łatwo sobie zdobywają sympatię i przyjaźń ludzi. Tak się bowiem składa, że inni Krzysztofom chętnie ufają. Imię Krzysztof zapowiada charakter, który w zodiaku mają osoby spod znaku Wodnika, toteż dla nich jest najbardziej odpowiednie. Dobrze też służy wszechstronnym Bliźniakom i przenikliwym Skorpionom. Również Strzelce i Lwy mogą liczyć na to, że imię to doda im sił. Barany, istoty raczej mało skomplikowane, mogą nie wykorzystać wszystkich szans, jakie niesie to imię. Byk, Panna i Koziorożec raczej zasługuje na imię o spokojniejszym charakterze, dla Ryb i Raków zaś imię to może stać się źródłem pewnych niepokojów. Krzysztof . Waga będzie po prostu wolnym duchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Neferites
Dyskusja na temat znaczenia imienia Krzysztof :

 

Jest zmienny, o nierównym charakterze.

 

Poza tym lubi imprezowe życie z dobrym trunkiem i jedzeniem.

 

Tak i w dodatku jest Lwem co sprawia, że nie można z nim wytrzymać. Zraziłam się do Krzyśków strasznie. Są nieodpowiedzialni a ich życie zdaje się być wieczną dziecinną zabawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak i w dodatku jest Lwem co sprawia, że nie można z nim wytrzymać. Zraziłam się do Krzyśków strasznie. Są nieodpowiedzialni a ich życie zdaje się być wieczną dziecinną zabawą.

 

W moim przypadku Byk... ale dosłownie zgadza się to, co napisała Neferites.. :_okok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...