Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Lucyna :

 

Imię to pochodzi ze starożytności. W imieniu Lucyna zawarte jest łacińskie słowo lux - czyli światło. Lucyny są wierne swoim zasadom. Wiedzą, dokąd idą i nie tracą czasu na wątpliwości i rozterki. Można polegać na ich wiedzy, rozsądku i opanowaniu. Zgodnie ze starożytną magią swojego imienia, często odnajdują powołanie w medycynie lub w pracy pedagoga. Chętnie służą pomocą, opieką i oddają swój czas i energię tym, którzy tego potrzebują. Są niebywale wytrwałe i zwykle całe życie poświęcają jednej pasji. Imię Lucyna może wskazywać na talent badacza, może ona posiadać zdolności uzdrowicielskie lub zamiłowanie do nauk ezoterycznych.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Lucyna ceni swobodę myśli i wypowiedzi, nie dba o swoją opinię. Stara się być oryginalna, dlatego nieraz uważana jest za dziwaczkę. Jest osobą z natury autorytatywną, skrytą, nawet nieraz nietolerancyjną w stosunku do drugich. Posiada wielu adoratorów. Gdy ich wykorzysta do swoich celów, zapomina, że miała znajomych.

 

Źródło - Lucyna - Znaczenie imienia Lucyna - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

LUCYNA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: JEDYNKA

Znaczenie: od słowa *lux*, "światło"

Znak zodiaku: Panna

Planeta: Merkury

Imieniny: 30 Czerwiec, 17 Październik, 26 Październik

 

W imieniu Lucyna zawarte jest łacińskie słowo *lux*, czyli "światło". Imię to pochodzi z zamierzchłej starożytności. Tak nazywała się rzymska bogini, patronka porodów i opiekunka istot, które właśnie ujrzały światło dzienne. W numerologii to imię ma liczbę jeden, czyli również tu kojarzy się z początkiem i zaczynaniem od podstaw. Jak wszystkie jedynki, Lucyny są wierne swoim zasadom; zwykle wiedzą, dokąd idą i nie tracą czasu na wątpliwości i rozterki. Można polegać na ich wiedzy, rozsądku i opanowaniu. Zgodnie ze starożytną magią swojego imienia, często odnajdują swoje powołanie w medycynie lub w pracy pedagoga. Chętnie służą pomocą, opieką i oddają swój czas oraz energię tym, którzy tego potrzebują. Są niebywale wytrwałe i zwykłe całe życie poświęcają jednej swojej pasji. Jako że imieniem tym w astrologii opiekuje się Merkury, patron intelektu, nauki, a także wiedzy tajemnej, imię Lucyna może wskazywać na talent badacza, zdolności uzdrowicielskie lub zamiłowanie do nauk ezoterycznych. W zodiaku charakter najbliższy imieniu Lucyna ma przede wszystkim znak Panny, tak samo kojarzący się z rozsądkiem i opieką, ale jest to również odpowiednie imię dla Koziorożca, Raka, Byka, Wagi i Bliźniąt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...