Jump to content

Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Małgorzata :

 

Osoba o bardzo kobiecej naturze. Małgorzata należy do ludzi zrównoważonych, spokojnych, umiejących się przystosować do otoczenia i żyjących w zgodzie i harmonii z natura. Małgorzaty żyją w swoich "intymnych małych światach". Kobiety te umieją cierpliwie czekać na swoje przeznaczenie. Lubią krąg rodziny i najbliższych przyjaciół. Dobrze się znają na kobiecej stronie życia, na wszelkich kobiecych umiejętnościach. Są dobrymi żonami, matkami i paniami domu.

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...
 • 1 year later...
 • 5 months later...
Guest truskawka

Małgorzata to nerwowa choleryczka o dużej pobudliwości. Byle, co ją płoszy, wszystko porusza. Posiada chwiejny charakter, łatwo się zniechęca, jest bardzo wrażliwa na niepowodzenia. Jest niezwykle odważna, co w oczach znajomych czyni ją kobietą chimeryczną. Raz podejmie decyzję, a za chwilę ją zmieni. Chce, aby jej polecenia wykonywali wszyscy tylko nie ona sama. Nie potrafi gromadzić wokół siebie przyjaciół. Zamiast ich sobie jednać - zraża ich do siebie.

 

źródło - Małgorzata - Znaczenie imienia Małgorzata - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Nerwowa choleryczka ?

Nie, zdecydowanie podpisuję się pod opisem pierwszym.

Choć z drugiego- "Raz podejmie decyzję, a za chwilę ją zmieni."- wyprzeć się nie zdołam ;)

Swoją drogą, dwie skrajnie rózne opinie...

Tak chyba jest zawsze, przy każdym imieniu, bo jakby nie było jakąś z cech się u siebie znajdzie, i mozna powiedzieć- tak, to prawda, faktycznie do mnie pasuje... :)

Ogólnikowo, z pewną dozą rozproszenia.

Od razu przyszły mi na myśl horoskopy w cotygodniowej prasie.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 5 weeks later...

nie wierzę, że jeszcze nie ma tego imiona.

 

jest to niezwykle wyjątkowe imię, w każdym języku posiada wiele wersji i zdrobnień. pochodzi z języka greckiego, a oznacza 'perła'. zapraszam wszystkie Małgorzaty, Małgośki i Gośki, sprawdźcie, czy pasujecie do podanego niżej rysopisu ;)

 

Osobowość: Ta, co odkryła tajemnicę życia

Charakter: 84 %

Promieniowanie: 80 %

Rezonans: 102 000 drgań/sek..

Kolor: Zielony

Główne cechy: Pobudliwość-Uczuciowość- Towarzyskość- Intuicja

Totem roślinny: Klon

Totem zwierzęcy: Pstrąg

Znak: Ryby

TYP: To nerwowe choleryczki o dużej pobudliwości. Byle co je płoszy, wszystko je porusza. Mają chwiejne charaktery, łatwo się zniechęcające, a więc bardzo wrażliwe na niepowodzenia. Rodzice powinni hamować ich kaprysy i uczyć je sztuki panowania nad sobą.

PSYCHIKA: Mają wiele uroku, to "kobiety-dzieci, które mężczyźni pragną ochraniać. Gdy życie staje się zbyt trudne dla ich nadmiernej wrażliwości, zamykają się w swym wewnętrznym światku. Od dzieciństwa trzeba je uczyć stawiania życiu czoło, odważnego wypowiadania się i nie uciekania przed niebezpieczeństwem.

WOLA: Bardzo zmienna. Poranny entuzjazm przeradza się w wieczorne zniechęcenie. Należy wpoić im zasadę: "Co zaczęłaś musisz skończyć".

POBUDLIWOŚĆ: O wiele za duża, graniczy z nerwicowością.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Są to kobiety o nieprzewidywalnych, błyskawicznych reakcjach, jak u pstrąga. Kiedy indziej zaś biernie przyjmują wydarzenia.

AKTYWNOŚĆ: Raczej słaba. Interesuje je wszystko, co dotyczy życia, a więc pediatria, ginekologia, przedszkola, reedukacja. Zazwyczaj są, dobrymi matki, czułymi i oddanymi rodzicami, które jednak nie mają dosyć charakteru, by walczyć z urwisami.

INTUICJA: Mają jej prawie za dużo. Chromą się w tajemny świat "znaków" i przepowiedni. Nie powinny przywiązywać zbyt dużej wagi do horoskopów.

INTELIGENCJA: Są inteligentne, ale tak szybko mówią i działają, że zdarza im się popełniać kolosalne gafy. Mają słabą pamięć, przez co zapominają o wielu rzeczach - poczynając od parasola, a kończąc na mężu!

UCZUCIOWOŚĆ: Są bardzo czułe, gdy mają poczucie bezpieczeństwa, ale chowają się pod skałę, jak pstrąg, gdy tylko pojawi się nieznajomy. W ich pełnych czułości oczach można wyczytać jednocześnie obietnicę wielkiej miłości i pragnienie zachowania spokojnego trybu życia.

MORALNOŚĆ: Nie należy mnożyć zakazów, gdyż mogłyby one całkowicie przytłoczyć ten kruchy charakter, wymagający miłości i zrozumienia.

ZDROWIE: Trochę chwiejne. W tych wahaniach dużą rolę odgrywa stan psychiczny. Słabe punkty: jelita i narządy rodne.

ZMYSŁOWOŚĆ: Samo to słowo je przeraża! Nie znają i nie chcą znać swych pragnień. Często wyrzucają sobie słabość i nieśmiałość, które prowadzą je do życia z partnerami bardzo dalekimi od ideału. Ale czy one same wiedzą, jaki jest ich ideał?

DYNAMIZM: Składa się z marzeń, nieprzemyślanego entuzjazmu, nagłych onieśmieleń. Odkładają na pojutrze to, co miały zrobić wczoraj. Drżą na dźwięk telefonu, gdyż obiecały zrobić dziesięć rzeczy, o których teraz nie chcą słyszeć.

TOWARZYSKOŚĆ: Potrzebują miłości i nie znoszą samotności. Bardzo ulegają wpływom i nieraz dostosowują swój tryb życia do tych, których kochają. Są bardzo przywiązane do rodziny i przyjaciół.

PODSUMOWANIE: To urocze kobiety, pełne magnetyzmu. Niełatwo w całej rozciągłości poznać ich psychikę, gdyż wszystko u nich tak szybko się zmienia!

Link to comment
Share on other sites

sama myślę, że pasuję do danego rysopisu ;)

 

mam duży temperament, jestem z jednej strony wybuchowa, z drugiej skryta dla nieznajomych. ewidentnie pcham się w arkana wiedzy, także tej z świata znaków, przepowiedni i magii.

Link to comment
Share on other sites

Odkładają na pojutrze to, co miały zrobić wczoraj. Drżą na dźwięk telefonu, gdyż obiecały zrobić dziesięć rzeczy, o których teraz nie chcą słyszeć.

 

TOWARZYSKOŚĆ: Potrzebują miłości i nie znoszą samotności. Bardzo ulegają wpływom i nieraz dostosowują swój tryb życia do tych, których kochają.

 

ojjj jak ja to znam...

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 3 weeks later...

MAŁGORZATA

 

(ang. Margaret,Margery,Marjory;fr.Marguerite;hiszp. Margarita, niem.Margareta,Margarete,Margarethe,Margarita, Margret,Greta wł.Margherita,Rita)

 

"Imię wywodzi się od łacińskiego margarita -"perła", przenośnie -cenność, chluba.

 

Kobieta urocza, choć czasami sprawia wrażenie nieco rozkojarzonej. Przeważnie impulsywna, łatwo, zbyt łatwo, ulega emocjom, z czego przeważnie zdaje sobie sprawę i poniewczasie żałuje lekkomyślnie wypowiedzianych ciętych słów, aluzji i niepotrzebnych gestów. Na ogół towarzyska i mile w towarzystwie widziana, tym bardziej, że nieraz odznacza się bardzo orginalnym i fascynującym mężczyzn typem urody. Z natury marzycielka, nieco oderwana od realiów świata, w postępowaniu kieruje się intuicją, co nieraz prowadzi ją do fałszywych ocen i błędnych wyborów - również w sprawach sercowych. W upodobaniach i gustach przeważnie niestała. Bardzo wiele w jej życiu zalezy od szczęśliwego trafu, sama bowiem nie bardzo potrafi pokierować własnym losem. Jej podstawowe wady to irracjonany nierzadko upór oraz skłonnośc do raptownych zmian nastroju."

 

Źródło:"Księga imion" Marek Urbański

Edited by Nessy
Link to comment
Share on other sites

Heh, w sumie się zgadza... owszem, bywam impulsywna ale jedynie wśród osób, i w sytuacjach w których czuję się pewnie (rodzina, już nawet nie przyjaciele). Najczęściej obrywa się mojemu mężczyźnie :P

 

poniewczasie żałuje lekkomyślnie wypowiedzianych ciętych słów, aluzji i niepotrzebnych gestów.

No bo ja nie lubię robić nikomu przykrości :/ Ale kiedy już do tego dojdzie, to nie boję się słowa 'przepraszam'.

 

Z natury marzycielka, nieco oderwana od realiów świata

To akurat z trudem mi przychodzi. Wręcz sądzę iż dobrze by mi zrobiło częstsze odrywanie się od realiów świata ;)

 

Bardzo wiele w jej życiu zalezy od szczęśliwego trafu, sama bowiem nie bardzo potrafi pokierować własnym losem

hmm... nie powiedziałabym. Wiem czego chcę i staram się do tego dążyć. Co prawda czasami nieco krętymi ścieżkami (przez ten ślepy los ;)), ale jakoś zawsze wychodzę na swoje.

 

Jej podstawowe wady to irracjonany nierzadko upór oraz skłonnośc do raptownych zmian nastroju."

Nie uważam się za osobę upartą. W relacjach z innymi ludźmi jestem zwolenniczką kompromisów, a upór w niektórych sytuacjach po prostu staje się cechą :)

Link to comment
Share on other sites

zaskakująco dużo do mnie pasuje z tego opisu.

i chyba naprawdę będę potrzebowała tego ślepego losu, bo nie wiem jeszcze, czym w życiu się zajmę. to, czym pragnę się zająć, nie jest traktowane jako praca, a to, w czym jestem dobra, nie pociąga mnie. jak na razie liczę na ślepe szczęście ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...
 • 2 weeks later...
 • 1 month later...

'Osoba o bardzo kobiecej naturze. Małgorzata należy do ludzi zrównoważonych, spokojnych, umiejących się przystosować do otoczenia i żyjących w zgodzie i harmonii z natura. Małgorzaty żyją w swoich "intymnych małych światach". Kobiety te umieją cierpliwie czekać na swoje przeznaczenie. Lubią krąg rodziny i najbliższych przyjaciół. Dobrze się znają na kobiecej stronie życia, na wszelkich kobiecych umiejętnościach. Są dobrymi żonami, matkami i paniami domu.'

 

 

ojjj niezgadzam sie !!

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Oj, co do tego że szybko zmieniamy zdanie zgadzam się w 100%.

 

Ale nie pasuje mi to, że zrażamy do siebie przyjaciół - moim zdaniem przyciągamy do siebie ludzi, ale może to też zależy od znaku zodiaku. :) Ja jestem wagą.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Oj, co do tego że szybko zmieniamy zdanie zgadzam się w 100%.

 

Ale nie pasuje mi to, że zrażamy do siebie przyjaciół - moim zdaniem przyciągamy do siebie ludzi, ale może to też zależy od znaku zodiaku. :) Ja jestem wagą.

 

ja tez małgorzatka i waga:)

oj przyciagamy ludzi i to różnorakich...

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

A ja znalazłam coś takiego o Małgosi

 

Imię: Małgorzata

znaczenie: perła

Pochodzenie imienia: greckie

Numer dla imienia: 6

Najlepszy znak zodiaku: Rak

Szczęśliwa Planeta: Księżyc

Dla imienia Małgorzata imieniny wypadają: 18 Stycznia,22 Lutego,16 Maja,10 Czerwca,13 Lipca,20 Lipca,30 Sierpnia,17 Października,16 Listopada,23 Grudnia

Opis, cechy charakterystyczne: Imię Małgorzata pochodzi od słowa *margarita*, które po łacinie i po grecku znaczyło "perła". Słowo to zresztą, wraz z samymi klejnotami, przybyło w starożytności z Persji, gdyż w Zatoce Perskiej od dawien dawna poławiano perły. Perły zawsze były przedmiotami magicznymi: w kształcie idealnej kuli lub kropli jak łza, obdarzone tajemniczym blaskiem, wyławiane w groźnych głębinach mórz, gdzie czaiły się rekiny, ośmiornice i inne potwory... Perły były symbolem tego, co najcenniejsze. Jezus w znanej przypowieści przyrównywał swoje nauki do drogocennej perły. Drugi z wielkich założycieli religii, Budda, sam był przez swoich wyznawców nazywany "perłą w kwiecie lotosu", *Mani Padme*. Spośród wielu klejnotów perła jest tym najbardziej kobiecym. Nie jest twarda i ostra jak diament, rubin, kryształ górski, przeciwnie, okrągła, łagodna w dotyku. Powstaje w głębi morza, a więc w żeńskim żywiole wody. Rodzi ją żywa istota, małż perłopław. Swoją postacią perła przypomina Księżyc - planetarnego patrona wód i tego, co żeńskie. Można się spodziewać, że imię o takim pochodzeniu najlepiej będzie odpowiadało paniom o bardzo kobiecej naturze. Aby to sprawdzić, obliczmy liczbę imienia. Wynosi ona sześć. Szóstka jest liczbą ludzi zrównoważonych, spokojnych, umiejących się przystosować do otoczenia i żyjących w zgodzie i harmonii z naturą. Są wśród szóstek domatorzy i miłośnicy cichego szczęścia w ciepłym kąciku. Czyżby taka była również Małgorzata? Kobiety podległe wpływom szóstki umieją cierpliwie czekać na swoje przeznaczenie - zupełnie tak, jak perły na dnie morza na swoich poławiaczy. Małgorzaty, jako prawdziwe szóstki, żyją w swoich "intymnych małych światach". Lubią krąg rodziny i najbliższych przyjaciół. Umieją czerpać radość z codziennych kontaktów z ludźmi, z rozmów o wspólnych sprawach, o tym, co się dzieje w najbliższym otoczeniu. Dobrze się znają na kobiecej stronie życia, na wszelkich umiejętnościach właściwym kobietom. Z zamiłowaniem stroją się, malują, przyrządzają sałatki i robią konfitury. Kobiece magazyny są drukowane jakby specjalnie dla nich. Są dobrymi żonami, matkami i paniami domu. Aby jednak Małgorzata w pełni stała się sobą, potrzebuje swojego męskiego dopełnienia, swojego odkrywcy. Dopiero u boku kogoś takiego ujawni wszystkie wrodzone zalety ducha. Imię Małgorzata najbardziej jest zgodne ze znakiem Raka, jako że ten znak zodiaku, podległy Księżycowi, jest najściślej związany z życiem rodzinnym, z domowym ciepłem oraz z naturalnymi życiowymi rolami kobiet. I znak Raka, i idealna Małgorzata podobnie patrzą na świat. Z pozostałych znaków dla Małgorzaty odpowiednie są te, w których wpływy Księżyca są silne, a więc związany z naturą Byk, zgodna i harmonijna Waga, wrażliwe, uczuciowe Ryby oraz towarzyskie Bliźnięta. Jeżeli imię Małgorzata nadamy dziewczynkom z tych nieco "twardszych" znaków, jak Panna, Lew, Koziorożec lub Wodnik, to pod wpływem swojego imienia harmonijnie rozwiną kobiecą stronę swojego charakteru: będą łagodniejsze i spokojniejsze. Dużej ostrożności wymagają znaki Barana, Skorpiona i Strzelca, gdyż ich energia może rozsadzić "mały świat" Małgorzaty.

 

żródło: Ma?gorzata - per?a

Link to comment
Share on other sites

Dyskusja na temat znaczenia imienia Małgorzata:

 

Małgorzata to nerwowa choleryczka o dużej pobudliwości. Byle, co ją płoszy, wszystko porusza. Posiada chwiejny charakter, łatwo się zniechęca, jest bardzo wrażliwa na niepowodzenia. Jest niezwykle odważna, co w oczach znajomych czyni ją kobietą chimeryczną. Raz podejmie decyzję, a za chwilę ją zmieni. Chce, aby jej polecenia wykonywali wszyscy tylko nie ona sama. Nie potrafi gromadzić wokół siebie przyjaciół. Zamiast ich sobie jednać - zraża ich do siebie.

 

Źródło.

Link to comment
Share on other sites

'Osoba o bardzo kobiecej naturze. Małgorzata należy do ludzi zrównoważonych, spokojnych, umiejących się przystosować do otoczenia i żyjących w zgodzie i harmonii z natura. Małgorzaty żyją w swoich "intymnych małych światach". Kobiety te umieją cierpliwie czekać na swoje przeznaczenie. Lubią krąg rodziny i najbliższych przyjaciół. Dobrze się znają na kobiecej stronie życia, na wszelkich kobiecych umiejętnościach. Są dobrymi żonami, matkami i paniami domu.'

 

 

ojjj niezgadzam sie !!

 

A w czym? Ja się ze wszystkim tutaj napisanym zgadzam ;p

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z tymi intymnymi światami, na pewno są zrównoważone,pewne swojego,jednocześnie kobiece. Z tego co gdzieś juz przeczytałam że z jakiejś kultury oznacza nie tylko perłę ale również kwiat lilii.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

to jeszcze i ja podzielę się tym, co znalazłam (źródło wikipedia.pl). Wersje imienia Małgorzata (moja mama ma tak na imię ;) w różnych krajach i językach oczywiście, ciekawe :)

 

* język angielski - Maggie, Meg, Margaret, Margery, Margory, Marjorie, Marjory,

* język białoruski - Marharyta, Maharèta

* język bułgarski - Margarita, Marga, Margita

* język czeski - Markéta, Muchlina

* język duński - Margrete, Margretje, Grete

* język fiński - Marketta, Maarit, Reeta

* język francuski - Marguerite

* język hebrajski - פנינה (Pnina - perła)

* język hiszpański - Margarita

* język niderlandzki - Margaret, Margareta, Margaretja, Margarita, Margriet

* język irlandzki - Máiréad, Margreg

* język islandzki - Margrét

* język litewski - Margarita

* język łaciński - Margarita

* język macedoński - Margarita, Rita

* język niemiecki - Margarete, Margarita, Margarethe, Grete, Gretchen

* język norweski - Margareta, Margrete, Margit, Merete, Margy

* język portugalski - Margarida

* język rosyjski - Margarita

* język rumuński - Margareta, Greta, Marga

* język serbsko-chorwacki - Margareta, Margarita, Margita

* język słowacki - Margaréta, Margita, Gréta

* język słoweński - Margareta, Marjeta

* język szwedzki - Margareta, Margit, Marit, Märta, Greta

* język ukraiński - Marhareta, Marharyta

* język węgierski - Margit, Margita, Margarèta, Margó, Gréta, Réta

* język włoski - Margherita, Rita

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 1 month later...
 • 7 months later...

A ja mam wszystkiego po trochu, nawet bym powiedziała że większość, ale nie wszystko. Dzięki za te opisy. Człowiek cały czas się uczy czegoś o sobie

Link to comment
Share on other sites

Małgorzatą jest się wtedy gdy:

jest się oryginalną,

tajemniczą,

odpowiedzialną,

poważną,

zwracającą uwagę otoczenia,

o intrygującym sposobie życia

lubieżną,

Małgorzatą z "Mistrza i Małgorzaty".

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Małgorzatą jest się wtedy gdy:

jest się oryginalną,

tajemniczą,

odpowiedzialną,

poważną,

zwracającą uwagę otoczenia,

o intrygującym sposobie życia

lubieżną,

Małgorzatą z "Mistrza i Małgorzaty".

 

Dokładnie tak :) Bardzo trafne słowa :)

Link to comment
Share on other sites

Imię to pochodzi z greki i oznacza perłę, a to moim zdaniem zobowiązuje. Jak perła to perła :)

 

Ja na przykład wiem, że jak trafię na jakąś Małgorzatę, sama też noszę to piękne imię, to jakoś dobrze wszystko się ułoży.

Trafiłam na wspaniałą terapeutkę o tym imieniu. Na dwie pielęgniarki, które bezproblemowo i z uśmiechem pobierały krew z moich cienkich żyłek. Poszłam od tak, zapytać czy nie ma pracy, kierowniczka Małgorzata od razu wypisała skierowanie na badanie i dwa lata tam przepracowałam, chyba w dzisiejszych czasach to całkiem sporo ;) Ostatnio rozdaję ulotki na promocji i jakaś kobitka mnie zagadała, że jakbym chciała to ona na herbatkę zaprasza - oczywiście też Małgorzata :)

Nie wiem czy Wy też tak macie, że z Gośkami możecie się dogadać bez problemów?

Link to comment
Share on other sites

Osobiście to nie cierpię,gdy ktoś nazywa mnie Gośką.....to profanacja tego,pięknego imienia..jest tyle pięknych zdrobnień w innych językach,do poczytania wyżej.Za granicą, przedstawiam się obcokrajowcom jako Margareta.

Ale fakt;do Małgorzat mam szacunek.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie cierpię jak ktoś mówi Gocha. Gośka takie luzackie bardzo, w młodszym gronie pasuje. Gosia już lepiej brzmi. Małgorzata - niewiele osób tak się do mnie zwraca, ale zdecydowanie najlepsze. A zagranicznych odmian bardzo ładnych jest całkiem sporo :) Mi się bardzo podoba Marketta :)

Link to comment
Share on other sites

Mnie tam w sumie jest obojętne jak kto odmienia moje imię, byle nie wulgarnie i bez złosliwosci. Bardzo często ludzie zwracaja się do mnie Gosia, Małgosia, rzadziej Gocha albo Goska. No i Małgoska też często się zdarza.

Przyjaciele mi mówili Gosiątko-biedniątko (jestem mistrzem gaf :z_jezorem_na: ) lub Gosiek-Złosliwy :)

Link to comment
Share on other sites

Nienawidzę (i to dosłownie NIENAWIDZĘ), kiedy ktoś z mojego imienia odcina pierwszą połówkę i zdrabnia jako Gosia, Gocha, Gośka itp. Najbardziej lubię własne imię w ogóle niezdrobnione - w pełnym brzmieniu - jako Małgorzata. A jeśli już koniecznie ktoś MUSI je zdrabniać - to jedynym zdrobnieniem jakie akceptuję, jest Małgo. Albo Mał.

 

Fakt, Margareta brzmi dobrze... Z obcojęzycznych odpowiedników Greta mi się całkiem podoba. Mimo że początek ma ucięty.

 

Zresztą i tak gdzie się da używam swojej ksywy. Tylko bardzo nielicznym wyjątkom (nie dotyczy oczywiście układów służbowych, ale to się nie liczy) pozwalam na nazywanie mnie moim imieniem. I zwykle później tego żałuję.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest nanare

Widzę że wszystkie mamy tak samo, uwielbiam swoje imię w całości. takie oficjalne. Gośka mówią mi ludzie, którzy mnie nie lubią, więc nie pozwalam na to bliskim, a jak już to zrobią to mają przechlapane. Gosia mówią jak chcą się podlizać, też niedobrze. Małgosia rzadko słyszę.

Link to comment
Share on other sites

Do mnie tata zawsze wołał jak coś przeskrobałam Gosiunia..... nie cierpiałam tego, mama woła Małgosia a mąż w ogóle mi nie mówi po po imieniu mówi Miniu i tak juz 7 lat .Kiedyś go oto zapytałam dlaczego mi nie mówi po imieniu ,to powiedziała że mi ono nie pasuję.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...