Jump to content

Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Natalia :

 

Kobieta o wnikliwym umyśle i głębokich zainteresowaniach. Starają się szczerze iść droga wskazana przez rodziców. Ale szybko okazuje się, że ich horyzonty Są szersze, a cele leża dalej. Często się zdarza, że Natalie interesują się abstrakcyjnymi dziedzinami wiedzy. Jest wiele przyczyn, dla których Natalie wybierają towarzystwo starszych przyjaciół i również wśród starszych mężczyzn czują się na swoim miejscu. Natalie nie pchają się do pierwszych rzędów. Raczej wola być odkrywane niż dbać o własna popularność. Instynktownie liczy na szczęśliwy los, który rzeczywiście ich nie zawodzi.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 10 months later...
Guest truskawka

Natalia ma subtelny charakter, choć w ważnych chwilach potrafi być stanowcza, stała i nawet groźna. Bywa skłonna do melancholii, jak i również depresji. Nie ulega wpływom. Gdy coś postanowi, jest nie tylko trudno, ale i niebezpiecznie namawiać ją do zmiany decyzji. Posiada niezachwianą pewność siebie, rzadko ufa innym. Jest bardzo subiektywna, widzi wszystko po swojemu. Nie może zgodzić się z poglądem, który nie pochodzi od niej. Jest bardzo czuła na porażki, które uważa za osobistą zniewagę. Nie zapomina o niczym i mści się za każdą niesprawiedliwość.

 

źródło - Natalia - Znaczenie imienia Natalia - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

NATALIA

Charakterystyka:

Wyróżniasz się urodą i sposobem bycia. Już od najmłodszych lat masz świadomość tego, dokąd idziesz i jaki cel jest Ci przeznaczony. Najpierw realizujesz ambicje rodziców, lecz szybko zaczynasz wykraczać daleko poza nakreślone przez nich horyzonty. W życiu codziennym niełatwo Tobą pokierować, na ogół masz własne zdanie i trudno Cię przekonać do jego zmiany. Z natury jesteś subtelna i wrażliwa, skłonna do melancholii, a nawet do depresji. Gdy nadchodzi jednak ważna chwila, potrafisz być stanowcza, zdecydowana, konsekwentna, czasem wręcz groźna. Masz duże ambicje i nie mniejsze możliwości; bez wąt*pienia stoi przed Tobą szansa odegrania ważnej roli w życiu publicznym. Nie dbasz jednak specjalnie o swą popularność, nie przepychasz się do pierwszych rzędów - wolisz, by to inni Cię odkryli i docenili, instynktownie liczysz na swój szczęśliwy los (który, trzeba przyznać, Cię nie zawodzi). Szkołę traktujesz poważnie, często interesujesz się trudnymi dziedzinami wiedzy, takimi jak matematyka czy fizyka. Jeśli dodać do tego Twą bogatą psychikę i inteligencję, staje się zrozumiałe, dlaczego rówieśnicy często nie mogą za Tobą nadążyć. Na co dzień jesteś bardzo towarzyska, przychylna i życzliwa, chętna do pomocy bliźnim i przyjaciołom. A u swego boku chciałabyś mieć nieco starszego i odpowiedzialnego chłopaka, który czasem czytałby Ci piękne wiersze mistrza Konstantego Ildefonsa...

 

Imieniny:

27 VII, 26 VIII, 8 XI, 10 XI, 28 XI, 1 XII, 21 XII.

 

Pochodzenie:

Łacińskie.

 

Znaczenie:

Żeńska forma imienia Natalis (dzień narodzin).

 

W innych językach:

ang. - Natalie; fr. - Nathalie, Nade; hiszp., niem., wł. - Natalia; ros. - Natasza.

 

Ukryte Znaczenie | Naukowe Znaczenie Imion

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

zgadzam się z pierwszymi dwoma interpretacjami. obydwie bardzo dobrze odnoszą się do mojego charakteru i sposobu bycia.

trzecią charakterystykę gdzieś już czytałam.

 

mama dobrze wiedziała, co robiła, nazywając mnie Natalia, mimo że tego imienia nie lubię.

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

Kolor: Niebieski

Główne cechy: Wola - Aktywność - Intuicja -Zdrowie

Totem roślinny: Waleriana

Totem zwierzęcy: Jeż

 

TYP: Nie mają najłatwiejszego charakteru, co nie dziwi, skoro ich totemem jest jeż! Gdy coś idzie nie po ich myśli, zwijają się w kłębek i wystawiają kolce.

 

PSYCHIKA: Nie ulegają wpływom. Gdy coś postanowią, jest nie tylko trudno, ale i niebezpiecznie namawiać je do zmiany decyzji. Posiadają niezachwianą pewność siebie, rzadko ufają innym. Są bardzo subiektywne, widzą wszystko po swojemu.

 

WOLA: Są obdarzone silną wolą, która służy ich - nieraz niebezpiecznej - ambicji.

 

POBUDLIWOŚĆ: Te kobiety-jeże posiadają niezbyt silną pobudliwość, co pozwala im zachować jasny i logiczny umysł oraz zimną krew.

 

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Są niesłychanie przekorne. Nie mogą zgodzić się z poglądem, który nie pochodzi od nich. Są bardzo czułe na porażki, które uważają za osobistą zniewagę. Nie zapominają o niczym i mszczą się za każdą niesprawiedliwość.

 

AKTYWNOŚĆ: Wyjątkowa! Ich charakter może je prowadzić do obrania zawodu aktorki, mogą też zajmować się badaniami archeologicznymi lub historycznymi, prowadzić antykwariat lub pracować jako konserwator w muzeum. Ogólnie mówiąc, odnoszą wielkie sukcesy wszędzie, gdzie potrzeba kobiety zdolnej prowadzić sprawy wymagające taktu, ostrożności i zdecydowania.

 

INTELIGENCJA: Posiadają inteligencję praktyczną.

 

UCZUCIOWOŚĆ: Posługują się nią, by zapanować nad innymi. Mają zresztą dużo wdzięku, ale często odnosi się wrażenie, że pod zachęcającymi uśmiechami kryje się chęć osiągnięcia czegoś konkretnego. Są zdolne do szczerego i bezinteresownego uczucia, ale tylko wobec tego, kto potrafi całkowicie podbić ich serce.

 

ZMYSŁOWOŚĆ: Wyznają wyłączność w tej dziedzinie, jeżeli znajdą mężczyznę swego życia, ale pod dwoma warunkami: po pierwsze, że go odkryją, po drugie, że uda im się go zatrzymać, gdyż ich zaborczość bywa uciążliwa.

 

DYNAMIZM: Dotrzymuje kroku aktywności. Mają bardzo mało przyjaciół, gdyż nie chcą, by ktoś znał ich życie osobiste, a poza tym w ich oczach mało kto zasługuje na miano przyjaciela.

TOWARZYSKOŚĆ: Potrafią z klasą prowadzić dom, przyjmować gości, podtrzymywać rozmowę.

 

PODSUMOWANIE: Oto osoby godne podziwu, ale ich towarzysze muszą mieć wyjątkowy charakter i wytrzymałość, aby za bardzo się nie pokłuć! Przypomnijmy, że ich totemem roślinnym jest waleriana, ziele powodujące u kotów rodzaj zamroczenia. A więc "kocury", strzeżcie się!

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Hm.. do mnie pasują te opisy. Bardziej lubię matematykę i chemię.. mimo, że mam takie same oceny jak z polaka. Ii z tymi rodzicami tez pasuje :D:D

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Niesamowite, jestem zdania, że wszystko do mnie pasuje, prócz jednego. "Szkołę traktujesz poważnie, często interesujesz się trudnymi dziedzinami wiedzy, takimi jak matematyka czy fizyka"- z tym się nie zgadzam. Szkoła jest moim wrogiem, ale co się będę rozpisywać.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Natalia - bożonarodzeniowe dziecko. Urodzona pacyfistka. Wydaje się być bardziej zainteresowana szczęściem innych niż własnym. Może cierpieć na dolegliwości związane z nerwami.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

NATALIA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: od słów *dies natalis* ("dzień narodzenia")

Znak zodiaku: Wodnik

Planeta: Uran i Merkury

Imieniny: 27 Lipiec, 1 Grudzień

 

Istnieje podejrzenie, że męskie imię Natalis (a za nim żeńskie - Natalia) powstało przez pomyłkę. Otóż po łacinie *dies natalis* znaczy "dzień narodzenia" i słowa te pojawiały się w spisach świętych, jako że śmierć męczennika rozumiano jako "dzień narodzin" do lepszego życia w niebie. Mogło się zdarzyć, że ludzie niezbyt obyci z łaciną odczytywali ów *natalis* jako imię jeszcze jednego świętego. Stąd też się wzięło imię Natalia. Widać więc, że imię to od samego początku łączy się i mistyką, i z omyłką. Każdy zaś miłośnik wiedzy tajemnej wie, że na świecie nie ma przypadków i to, co niewtajemniczony uważa z pomyłkę, przejęzyczenie czy inny wyjątek od normy, naprawdę oznacza, że w nasz świat wkraczają pewne duchowe siły, aby zaprowadzić swój wyższy porządek. Takim zrządzeniom losu i wyrokom niebios patronuje w Imię Natalia zwykle noszą kobiety o wnikliwym umyśle i głębokich zainteresowaniach. Są one za młodu poważne i nad wiek rozwinięte, tak jakby od najmłodszych lat miały świadomość tego, dokąd idą i do czego są przeznaczone. Są grzecznymi, dobrze ułożonymi córeczkami i szczerze starają się iść drogą wskazaną przez rodziców, realizować ich ambicje. Ale szybko okazuje się, że ich horyzonty są szersze, a cele leżą dalej. Często się zdarza, że Natalie interesują się abstrakcyjnymi dziedzinami wiedzy, pociąga je matematyka albo filozofia i trafiają do instytutów naukowych. Ale mają również bogate życie wewnętrzne, często mało zrozumiałe dla ich prostszych psychicznie rówieśników. Częste wśród Natalii są głębokie uczucia religijne. Jest więc wiele przyczyn, dla których Natalie wybierają towarzystwo starszych przyjaciół, również wśród starszych mężczyzn czują się na swoim miejscu. Natalie nie pchają się do pierwszych rzędów. Raczej wolą być odkrywane niż dbać o własną popularność. Instynktownie liczą na szczęśliwy los, który rzeczywiście ich nie zawodzi. W rezultacie wiele w swoim życiu zawdzięczają wyjątkowym zbiegom okoliczności. Na tle całości zodiaku imię Natalia najbardziej wydaje się odpowiednie dla dziewcząt ze znaku Wodnika. Zasługują na nie również subtelne Ryby, wnikliwy Skorpion i intelektualistka Panna. Jako kolejne znaki wymieńmy: Raka, Koziorożca, Bliźnięta i Wagę. Dla pozostałych znaków imię to będzie zbyt delikatne i nieuchwytne, a jego potencjał może nie zostać przez nie wystarczająco wykorzystany.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 1 month later...

Nie chcę się za bardzo tym wszystkim sugerować, ale jestem 100-procentową Natalią (+ byk ze znaku zodiaku, czyli chyba mieszanka wybuchowa). Jestem uparta, wszystkie porażki traktuję strasznie osobiście, nie ufam za bardzo ludziom, raczej utrzymuję powierzchowną uprzejmość. I strasznie trudno ze mną wytrzymać -.-

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

większość opisów pasuje do mnie.

w szczególności to, że traktuję wszelkie porażki zbyt osobiście, że obecnie wykraczam poza horyzonty swoich rodziców a kiedyś rówieśników. nie przeczę, że ciężko ze mną wytrzymać, i nie mam wielu przyjaciół. lubię się mścić ( ale pracuję nad tym ^^ ). zwykle w wielu sprawach liczę na szczęście no i na dodatek jestem rybą więc wrażliwość i skłonności depresyjne mam we krwi.

 

''Są one za młodu poważne i nad wiek rozwinięte, tak jakby od najmłodszych lat miały świadomość tego, dokąd idą i do czego są przeznaczone.'' - właściwie miałam w dzieciństwie badanie fal mózgowych i lekarz stwierdził, że mam takie wyniki jak dorośli. nic szczególnego ale teraz mogę to zwalić na swoje imię. ^^

Link to comment
Share on other sites

Guest skorpion8828

opisy pasują do mnie w 100%. Dodatkowo jestem zodiakalnym skorpionem wiec mam mieszankę cech, które niestety nie do końca pomagają w życiu. Ale coż;p...

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 4 months later...
 • 1 month later...
 • 1 year later...

Natalia jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dies natalis (dzień narodzin). Oznacza: ta, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym.

Natalia ma subtelny charakter, choć w ważnych chwilach potrafi być stanowcza, stała i nawet groźna. Bywa skłonna do melancholii, jak i również depresji. Nie ulega wpływom. Gdy coś postanowi, jest nie tylko trudno, ale i niebezpiecznie namawiać ją do zmiany decyzji. Posiada niezachwianą pewność siebie, rzadko ufa innym. Jest bardzo subiektywna, widzi wszystko po swojemu. Nie może zgodzić się z poglądem, który nie pochodzi od niej. Jest bardzo czuła na porażki, które uważa za osobistą zniewagę. Nie zapomina o niczym i mści się za każdą niesprawiedliwość.

Istnieje podejrzenie, że męskie imię Natalis (a za nim żeńskie - Natalia) powstało przez pomyłkę. Otóż po łacinie dies natalis znaczy dzień narodzenia i słowa te pojawiały się w spisach świętych, jako że śmierć męczennika rozumiano jako dzień narodzin do lepszego życia w niebie. Mogło się zdarzyć, że ludzie niezbyt obyci z łaciną odczytywali ów natalis jako imię jeszcze jednego świętego. Stąd też się wzięło imię Natalia.

Widać więc, że imię to od samego początku łączy się i mistyką, i z omyłką. Każdy zaś miłośnik wiedzy tajemnej wie, że na świecie nie ma przypadków i to, co niewtajemniczony uważa z pomyłkę, przejęzyczenie czy inny wyjątek od normy, naprawdę oznacza, że w nasz świat wkraczają pewne duchowe siły, aby zaprowadzić swój wyższy porządek. Takim zrządzeniom losu i wyrokom niebios patronuje w numerologii liczba siedem. I właśnie siódemka jest liczbą imienia Natalia.

Imię Natalia zwykle noszą kobiety o wnikliwym umyśle i głębokich zainteresowaniach. Są one za młodu poważne i nad wiek rozwinięte, tak jakby od najmłodszych lat miały świadomość tego, dokąd idą i do czego są przeznaczone. Są grzecznymi, dobrze ułożonymi córeczkami i szczerze starają się iść drogą wskazaną przez rodziców, realizować ich ambicje. Ale szybko okazuje się, że ich horyzonty są szersze, a cele leżą dalej. Często się zdarza, że Natalie interesują się abstrakcyjnymi dziedzinami wiedzy, pociąga je matematyka albo filozofia i trafiają do instytutów naukowych. Ale mają również bogate życie wewnętrzne, często mało zrozumiałe dla ich prostszych psychicznie rówieśników. Częste wśród Natalii są głębokie uczucia religijne. Jest więc wiele przyczyn, dla których Natalie wybierają towarzystwo starszych przyjaciół, również wśród starszych mężczyzn czują się na swoim miejscu. Natalie nie pchają się do pierwszych rzędów. Raczej wolą być odkrywane niż dbać o własną popularność. Instynktownie liczą na szczęśliwy los, który rzeczywiście ich nie zawodzi. W rezultacie wiele w swoim życiu zawdzięczają wyjątkowym zbiegom okoliczności.

Na tle całości zodiaku imię Natalia najbardziej wydaje się odpowiednie dla dziewcząt ze znaku Wodnika. Zasługują na nie również subtelne Ryby, wnikliwy Skorpion i intelektualistka Panna. Jako kolejne znaki wymieńmy: Raka, Koziorożca, Bliźnięta i Wagę. Dla pozostałych znaków imię to będzie zbyt delikatne i nieuchwytne, a jego potencjał może nie zostać przez nie wystarczająco wykorzystany.

Nie ma najłatwiejszego charakteru, gdy coś idzie nie po jej myśli, „zwija się w kłębek i wystawia kolce”. Została stworzona do odgrywania znacznej roli w życiu. Ma duże ambicje i nie mniejsze możliwości. To materialistka, lubi pieniądze i zaszczyty, ma też wyraźną skłonność do intryg. Nie ulega wpływom. Zachowuje jasny i logiczny umysł oraz zimną krew. Gdy coś postanowi, nie tylko trudno, ale i niebezpiecznie namawiać ją do zmiany decyzji.

 

Posiada niezachwianą pewność siebie, rzadko ufa innym. Jest przy tym bardzo subiektywna, widzi wszystko po swojemu. Bywa niesłychanie przekorna. Nie zgodzi się z poglądem, który nie pochodzi od niej. Bardzo czuła na porażki, które uważa za osobistą zniewagę. Nie zapomina o niczym i mści się za każdą niesprawiedliwość. Osiąga jednak sukcesy w dziedzinie polityki, działalności społecznej lub na tych stanowiskach kierowniczych, na których wymagany jest takt, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i konsekwencja. Ma dużo intuicji, często wydaje się, że brak jej tylko kryształowej kuli! Ma jednak inteligencję praktyczną.

 

Posługuje się nią, by zapanować nad innymi. Wybitny zmysł moralny prowadzi ją do agresywnego purytanizmu. Na co dzień jest bardzo towarzyska, szczera i chętna do pomocy bliźnim i przyjaciołom. Ma jednak bardzo mało przyjaciół, gdyż nie chce, by ktoś znał jej życie osobiste, a poza tym w jej oczach mało kto zasługuje na miano przyjaciela. Potrafi z klasą prowadzić dom, przyjmować gości, podtrzymywać rozmowę. Ma zresztą dużo wdzięku, ale często odnosi się wrażenie, że pod zachęcającymi uśmiechami kryje się chęć osiągnięcia czegoś konkretnego.

 

Jest zdolna do szczerego i bezinteresownego uczucia, ale tylko wobec tego, kto potrafi całkowicie podbić jej serce. Wyznaje wyłączność w dziedzinie zmysłów, ale tylko wtedy, gdy znajdzie mężczyznę swego życia. Pod dwoma jednak warunkami: po pierwsze, że go odkryje, po drugie, że uda jej się go zatrzymać. Jej zaborczość bywa przecież uciążliwa. Trzeba także zaznaczyć, że nie jest domatorką, a mąż i dzieci nie mogą ograniczyć jej wyłącznie do roli żony, matki i gospodyni.

Liczbą, która najlepiej pasuje do imienia Natalia jest liczba siedem, która sugeruje nadprzyrodzone moce, które kierują życiem osoby, planetą Uran, a znakiem zodiaku spokojny Wodnik.

 

Imię Natalia wskazuje na kobietę o głębokich zainteresowaniach i szerokim umyśle. Od dziecka charakteryzują się nadzwyczajną dojrzałością, przez co odstają od swoich rówieśników. Nie interesują ich głupie zabawy, od dziecka wolą siedzieć przy książkach i uczyć się nowych rzeczy. W życiu słuchają się głosu rozsądku, a jeszcze bardziej głosu rodziców. Robią wszystko by im się przypodobać i nawet w dorosłym życiu kierują się drogą, którą obierają dla nich rodzice. Jeśli znakiem zodiaku nie jest Wodnik, a Panna bądź Byk to Natalie potrafią wyrwać się rodzicom i zacząć życie po swojemu. Wtedy to zajmują się abstrakcyjnymi dziedzinami nauki i szukają tego, co jeszcze nie odkryte. Osoby o imieniu Natalia posiadają bogate wnętrze są też bardzo religijne - wierzą, że czuwa nad nimi łaska boska i jej się całkowicie powierzają. Natalie to szare myszki, nie lubią być w centrum uwagi, spokojnie czekają aż ktoś je odkryje, czekają aż zadziała los, a on ich zazwyczaj nie zawodzi. W miłości nie mają szczęścia - wybierają mężczyzn starszych, najczęściej żonatych i kończy się to jedynie na przelotnych romansach.

 

Zawodami, w których dobrze się będzie czuć osoba o imieniu Natalia są: naukowiec, dziennikarz, genetyk.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Coś w tym jest ;) Mój znak zodiaku to Skorpion - cudowne połączenie. :P Matematyki nie lubiłam w szkole, ale jakoś tak się potoczyło, że z zawodu jestem księgową. Fakt, mam mało przyjaciół, ale myślę, że ci, którzy są ze mną to tacy od serca. Nie lubię porażek, bardzo się denerwuję wtedy na siebie. Nie lubię też kiedy ktoś narzuca mi swoje zdanie, zwłaszcza jeżeli wiem, że nie zgodne jest to z moimi poglądami. Oj dużo pisać jeszcze można... Ogólnie to zgadzam się. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...