Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Olga :

 

Imię Olga przywędrowało do nas drogą bardzo okrężną. Jeżeli się nastroimy na wibracje imienia Olga, wyda się nam ono najpierw łagodne i zachęcające. Ale to pozory... Imię to mieni się w oczach niby hologram i pod miłą powierzchnią otwierają się jakiś głębie i tajemnice. Olga należy do ludzi dzielnych, pełnych inicjatywy, ale też niespokojnych duchem i mających żyłkę ryzykantów. To w istocie rogate dusze. Olgi potrafią się przystosować do każdych warunków, więc również w środowisku ludzi spokojnych, statecznych i dbających o swoją opinię nie będą nikogo na siłę szokować. Jednak prawdziwym celem ich życia jest przygoda, doświadczanie wciąż nowych i dziwnych wrażeń, podróże. Pociąga Olgi wszystko, co obiecuje nowość, sukces i zwycięstwo. Kiedy wymaga tego sytuacja, potrafią być groźnymi konkurentkami dla silnych mężczyzn. Tak, więc możemy sobie wyobrazić Olgę jako elegancką damę, której ulubioną rozrywką są skoki ze spadochronem! Życie z Olga dostarczy jej wybranemu wielu mocnych wrażeń. Kobiety o tym imieniu potrafią działać niby środek dopingujący - ale i mężczyzna musi mieć silny charakter, aby sprostać takiej partnerce.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Olga wyróżnia się intuicją oraz znawstwem ludzkiej natury. Posiada konkretny umysł, dzięki czemu szybko podejmuje decyzje. Chciałaby przewodniczyć w swoim środowisku. Nie znosi, kiedy ktoś jej rozkazuje czy narzuca swoje zdanie. Jest nieufna w miłości i przyjaźni, nie lubi wielkich deklaracji uczuciowych i przyznaje swoją przyjaźń dopiero, gdy przekona się o bezinteresownym przywiązaniu innych. Na niepowodzenia nie jest zbyt wrażliwa, jej wytrwałość przezwycięża wszelkie przeszkody.

 

Źródło - Olga - Znaczenie imienia Olga - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pochodzenie: Pochodzenie: germańskie

Znaczenie imienia: "szczęśliwa, zdrowa, pełna życia"

Liczba dla imienia: 5

Znak zodiaku: Baran

Planeta: Mars

Imieniny obchodzi: 11 Lipca

 

Olga to imię najbardziej odpowiednie dla naładowanych energią Baranów i Skorpionów, a w następnej kolejności dla Lwów, Strzelców, Wodników i Bliźniąt. Olgi Koziorożce potrafią potężne siły tkwiące w swoim imieniu zaprząc do twórczej pracy. Byki, Raki i Ryby pod wpływem tego imienia mogą w pewnym stopniu zejść na manowce. Dla Wag i Panien imię Olga może okazać się zbyt niepokojące.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 2 months later...

OLGA

 

Pochodzenie: germańskie

Liczba imienia: PIĄTKA

Znaczenie: "szczęśliwa, zdrowa, pełna życia"

Znak zodiaku: Baran

Planeta: Mars

Imieniny: 11 Lipiec, 24 Lipiec

 

Imię Olga przywędrowało do nas drogą bardzo okrężną. Narodziło się wśród germańskich plemion zamieszkujących Skandynawię, wśród Wikingów. Brzmiało wtedy "Helga", co znaczyło "zdrowa" lub "pełna życia". Kiedy Wikingowie, owi dzielni wojownicy, ponad tysiąc lat temu podbili Ruś, imię Helga zmieniło się w "Olga". Imię to nosiła władczyni Kijowa, która twardą ręką trzymała w posłuchu krnąbrnych poddanych i popełniła liczne okrucieństwa. Rusini wybaczyli jej to, gdyż zbudowała potęgę Kijowa; wybaczył jej też Kościół, bowiem przyjęła chrzest. Dodajmy na marginesie, ze w tym imieniu tkwi bardzo stary rdzeń niosący znaczenie "cały", "zdrowy" lub "szczęśliwy". Z tego źródła pochodzi greckie słowo "hologram", nasze "cały" i "całować się" oraz niemieckie pozdrowienie "Heil!". Jeżeli się nastroimy na wibracje imienia Olga, wyda się nam ono najpierw łagodne i zachęcające, jakby obiecywało zaciszną przystań... W końcu Olga brzmi podobnie jak "ulga". Ale to tylko pozory. Imię to mieni się w oczach niby hologram i pod miłą niespokojnych duchem i mających żyłkę ryzykantów. I Olgi takie właśnie są. To w istocie rogate dusze. Potrafią się przystosować do każdych warunków, więc również w środowisku ludzi spokojnych, statecznych i dbających o swoją opinię nie będą nikogo na siłę szokować. Jednak prawdziwym celem ich życia jest przygoda, doświadczanie wciąż nowych i dziwnych wrażeń, podróże i kosztowanie egzotyki. Pociąga Olgi wszystko, co obiecuje nowość, sukces i zwycięstwo. Kiedy wymaga tego sytuacja, potrafią być groźnymi konkurentkami dla silnych mężczyzn. Tak więc możemy sobie wyobrazić Olgę jako elegancką damę, dla której ulubiona rozrywką są... skoki ze spadochronem! Życie z Olga dostarczy jej wybranemu wielu mocnych wrażeń. Kobiety o tym imieniu potrafią działać niby środek dopingujący - ale mężczyzna musi mieć silny charakter, aby sprostać takiej partnerce. Olga to imię najbardziej odpowiednie dla naładowanych energią Baranów i Skorpionów, a w następnej kolejności dla Lwów, Strzelców, Wodników i Bliźniąt. Olgi Koziorożce potrafią potężne siły tkwiące w swoim imieniu zaprząc do twórczej pracy. Byki, Raki i Ryby pod wpływem tego imienia mogą w pewnym stopniu zejść na manowce. Dla Wag i Panien imię Olga może okazać się zbyt niepokojące.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Olga posiada niesamowitą intuicję i znakomicie zna naturę ludzką. Bardzo lubi zdobywać wiedzę, ceni biologię oraz przyrodę. Lubi być przywódcą w swoim środowisku, nie znosi, gdy to jej się rozkazuje. Jest zaradna w domu, w rodzinie przykładna. Jako żona może być wzorem dla innych kobiet, jako matka z kolei może radzić innym w wychowywaniu dzieci. Lubi dobrą i obfitą kuchnię. Oszczędnie gospodaruje pieniędzmi.

 

Imieniny Olgi

 

26 marca

13 czerwca

28 czerwca

11 lipca

24 lipca

 

Patroni i święci

 

św. Olga, prawosławna

 

Zdrobnienia imienia Olga

 

Eldżi, Giga, Goga, Guga, Gunia, Gusia, Helga, Lena, Lenka, Leńka, Lodzia, Lunia, Lusia, Lusiek, Ocia, Odzia, Oga, Ogal, Ogarek, Ogi, Ogier, Ogiś, Oguś, Ol, Ola, Olaff, Olaśka, Olcia, Olciak, Olcik, Olcyk, Olczi, Olczynsky, Olczyński, Old, Oldza, Oldzi, Oldzia, Oldziasz, Oldzik, Oldzis, Oldziunia, Oldziś, Oldż, Oldża, Oldżaj, Oldżan, Oldżekson, Oldżerson, Oldżetta, Oldżi, Oldżka, Oldżunia, Oldżuza, Oleandra, Oleczka, Olehandra, Olek, Olekson, Olena, Olencja, Olenczion, Olens, Olesia, Oleśka, Oleńka, Olg, Olgagunia, Olgasek, Olgatka, Olgcia, Olgeczka, Olgencja, Olgens, Olgers, Olgest, Olgi, Olgia, Olgienka, Olgiens, Olgierd, Olgierda, Olgiert, Olgiewna, Olgieńka, Olgiha, Olgimiera, Olgina, Olginia, Olgion, Olgish, Olgisia, Olgiszon, Olgiszonek, Olglutek, Olgos, Olgosh, Olgosława, Olgs, Olgson, Olgu, Olgua, Olguch, Olguczka, Olgulka, Olgumiła, Olgun, Olgunia, Olgush, Olgushka, Olgushon, Olgusia, Olgusiak, Olgusitta, Olgusz, Olguszek, Olgutek, Olgutka, Olgutta, Olguś, Olguśka, Olguń, Oli, Oliczka, Olidżi, Olik, Olineczka, Olinek, Olinka, Olja, Olka, Oll, Olla, Olo, Olson, Olszta, Olucha, Oluk, Oluneczka, Olunia, Olusia, Oluś, Oluśka, Olx, Orgulcia, Ośka

 

Szczęśliwa liczba: 8

 

Szczęśliwy kamień: bursztyn

 

Szczęśliwy kolor: pomarańczowy

 

Imię Olga w innym języku

 

Olga, Elga, Helga (ang.)

Helga, Helge (niem.)

 

Historia imienia Olga

 

Jest to przejęte ze Skandynawii do języków wschodniosłowiańskicn imię Helga (dosł. zdrowa, szczęśliwa). Pochodzi od starogermańskiego hails (por. niem. heil, heilig) —zdrowy, szczęśliwy.Imię Olga pojawia się w dokumentach średniowiecznych w formach: Olga, Holga, Alga. Dziś imię to jest w Polsce rzadko używane.

 

ŚWIĘTA OLGA

która jako jedyna wprowadziła to imię do wykazów hagiograficznych, była żoną Igora, księcia ruskiego. Później nazywano ją Olgą Mądrą, co było może nawiązaniem do skandynawskiego brzmienia jej imienia Helga. Z braku źródeł wiemy o niej niewiele. Cały zresztą okres historii, na który przypada jej życie i działalność, jest okresem licznych przemian i krzyżujących się wpływów.Skąd pochodziła? Jedni sądzą, że ze Skandynawii, inni, że z Bułgarii, ale swą hipotezę opierają na piętnastowiecznej wzmiance o Pleskowie (Pskowie?), który gotowi utożsamić z Pliską. Niepewna jest też data jej ślubu z Igorem (903). Przyjmuje się natomiast ogólnie, że w r. 945 owodowiała i wówczas objęła za syna, Światosława, rządy regencyjne. Jako regentka okazała wiele energii i przemyślności, a nawet bezwzględności. Kronikarze przypisują jej surowe pacyfikacje. Miała także talent administracyjny (utworzenie pagastów), albo raczej zmysł państwowo-handlowy. Chrzest przyjęła prawdopodobnie w 955 roku. W dwa lata później złożyła wizytę w Konstantynopolu, przy czym towarzyszył jej już pop, Grzegorz. Potem nawiązała kontakty z Ottonem I (959), którego prosiła o przysłanie biskupa i księży. Niestety, misja Adalberta, mnicha z Trewiru, konsekrowanego na biskupa misyjnego, spełzła niemal na niczym. W każdym razie w jej otoczeniu chrześcijaństwo krzewiło się i dojrzewało dość intensywnie, toteż metropolita Hilarion, wygłaszając pochwałę pierwszego chrześcijańskiego władcy, Włodzimierza, miał rację, chwaląc zarazem jego babkę, która dla aktu Włodzimierza stworzyła odpowiednią atmosferę i podstawę. Regencja Olgi zakończyła się między r. 960 a 964. Zmarła zaś w roku 969.

Wspomina się ją w dniu 11 lipca.

 

Olga | Znaczenie imienia Olga Zdrobnienia Interpretacja Przysłowia

Link to comment
Share on other sites

OLGA

Osobowość: Ta, co atakuje

Charakter: 98 %

Promieniowanie: 90 %

Rezonans: 104 000 drgań/sek.

Kolor: Czerwony

Główne cechy: Wola - Aktywność - Dynamizm - Intelekt

Totem roślinny: Grusza

Totem zwierzęcy: Leopard

Znak: Byk

 

TYP: Wojowniczki o silnym, nieraz twardym charakterze. Nie wypuszczają łatwo tego, co trzymają pazurami, i nieostrożnością byłoby wyrwać im zdobycz. Nic dziwnego, że ich totemem jest leopard.

 

PSYCHIKA: Nawet w gniewie nie tracą panowania nad sobą. Jest w nich jakaś niepokojąca siła charakteru, nieraz przechodząca u tych amazonek w fanatyzm.

 

WOLA: Bardzo silna, opiera się na drapieżnej aktywności.

 

POBUDLIWOŚĆ: Silna, choć niezbyt kobieca. Są nieufne w miłości i przyjaźni, nie znoszą wielkich deklaracji uczuciowych i przyznają swą przyjaźń dopiero, gdy przekonają się o bezinteresownym przywiązaniu innych. Na niepowodzenia me są zbyt wrażliwe, ich wytrwałość przezwycięża wszelkie przeszkody.

 

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Dostosowana do sytuacji. Oceniają wszystko według własnych kryteriów. Nie ulegają wpływom, trudno nakłonić je do, zmiany decyzji, nawet jeśli była niesłuszna. Ich pewność siebie graniczy z pychą.

 

AKTYWNOŚĆ: Jest dla nich czasem bronią, często prowokacją, a zawsze namiętnością! Nie zgadzają się z opinią, że kobieta odgrywa drugorzędną rolę w życiu zawodowym. Pasjonują je wszystkie zawody wymagające walki: lekarki, pielęgniarki, farmaceutki działaczki polityczne czy związkowe, dyrektorki przedsiębiorstw - to właśnie one! Posiadają wielkie poczucie odpowiedzialności i umiejętność rządzenia.

 

INTUICJA: Nie ufają wyobraźni i natchnieniu, kierują się logicznym rozumowaniem.

 

INTELIGENCJA: Bardzo duża, ale chłodna, wyrachowana. Brak im ludzkiego ciepła, bez którego nie ma prawdziwego intelektu.

 

UCZUCIOWOŚĆ: Nie można powiedzieć, żeby trzymały się matczynej spódnicy. Bardzo wcześnie zyskują niezależność. Nie lubią słabości, czułostkowości, patetycznych uścisków.

 

MORALNOŚĆ: Przejawiają wielki rygoryzm moralny. Niczego wam nie wybaczą i z diabelnie dobrą pamięcią rzucą wam w twarz dawne przewiny.

 

ZDROWIE: "Huzarskie zdrowie". Te kobiety o nieco męskiej sylwetce są siłami natury, nie ulegającymi ani zmęczeniu, ani chorobie. Nie potrafią się zatrzymać, nieraz przekraczają granice rozsądku. Słabe punkty: wątroba, narządy rodne.

 

ZMYSŁOWOŚĆ: Ten typ charakteru zrobiłby wszystko, aby nigdy nie było mowy o zwierzęcych popędach. Życie seksualne jest dla nich tematem tabu, zwłaszcza że bardzo nie lubią mówić o swoich intymnych sprawach.

 

DYNAMIZM: " Ta, co atakuje". Cóż więcej można powiedzieć o tych niezrównanie zwinnych leopardach o ludobójczych pazurach?

 

TOWARZYSKOŚĆ: Przejawia się tylko wówczas, gdy wiąże się z zawodem bądź przekonaniami politycznymi, religijnymi czy literackimi.

 

PODSUMOWANIE: To kobiety-władczynie, pragnące zrobić z innych niewolników - czy to będą rodzice, przyjaciele czy pracownicy... nie mówiąc o mężu i dzieciach!

 

 

Olga - znaczenie imienia Olga, opis imienia

Edited by Natka2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...