Jump to content

HOROSKOP CELTYCKI - JODŁA


Boadicea
 Share

Recommended Posts

Celtyccy druidzi wychodzili z założenia, że cechy charakterologiczne ludzi są zależne od od odległości dzielącej Ziemię od Słońca w chwili jego przyjścia na świat. Za najważniejsze dni w roku uważali momenty przesilenia zimowego i letniego oraz rownonoce wiosenne i jesienne (jak we wszystkich kulturach pogańskich). Jednocześnie jako kapłani otaczający kultem, czcią i opieką drzewa, byli wnikliwymi obserwatorami ich życia.

Te dwie przyczyny sprawiły, że swój horoskop oparli zarówno na miejscu Słońca w Kosmosie, jak również charakterystyce drzew.

Według wierzeć Celtów, przypisanie noworotka drzewu sprawiało, że nabierało jego cech, energii życiowej. Drzewo stawało się opiekunem, kierowało losem człowieka, chroniło przed nieszczęściami.

 

[center:a535ed60f4]AILM - JODŁA

2 stycznia - 11 stycznia

5 lipca - 14 lipca[/center:a535ed60f4]

 

 

[center:a535ed60f4]0e37b334c087704dbde6675a143cd6bb,14,1.jpg [/center:a535ed60f4]

 

Jodła jest niezwykłym drzewem dzięki swoim własciwościom leczniczym. Już sam fakt obcowania z nimi wpływa terapeutycznie. Jednak Człowiek-Jodła ma niezwykle trudny i kapryśny charakter.

Nie lubi podporządkowywać się zarówno innym ludziom jak i obowiązującym obyczajom. Jest mało poddatna na wpływ innych, niezwykle małomówna i rzadko bywa wesoła.

Jednocześnie Jodła jest niezwykle dumna, ale i wytrwała, systematyczna i konsekwentna w realizacji wyznaczonego celu. Cele te mogą być jednak jedynie przez nią same załozone, nie podporządkowuje się i lekceważy cele odgórnie narzucone. Czesto działa zgodnie z zasadą "cel uświęca środki",

Jest przysłowiowym "outsiderem", przez co czesto ma poczucie osamotnienia, na które konsekwentnie sama pracuje. Jodła w miłości rzadko bywa szczęśliwa i zadowolona. Często nie angażuje się zbyt mocno, pozwala się natomiast uwielbiać. Jest chłodna i wszelkie związki uczuciowe wnikliwie i na zimno analizuje pilnie strzegąc, aby nie kolidowały z wcześniej założonymi planami życiowymi.

Jednak gdy Jodła się zakocha - całkowicie zatraca się w uczuciu. Stanowi ono cały jej świat, a wówczas ukochana osoba staje się jedynym celem życiowym. Kocha bezgranicznie.

 

Jodła mimo swojego introwertyzmu posiada często niezwykły urok osobisty, który pozwala jej brać z życia jak najwięcej i jak najszybciej. Dzięki wrodzonemu zdrowemu rozsądkowi, zdolnościom analitycznym - zwykle jej się to udaje.

Tak jak w kontaktach z ludźmi, Jodła często idzie na łatwiznę, posługując się nimi i wykorzystując ich, tak w pracy zawodowej wybierze zawsze najtrudniejsze rozwiązanie, a dzieki skrupulatności i cieżkiej pracy, osiągają swój cel. Małomówność, mądrość i inteligencja Jodeł sprawia, że cieszą się powszechnym zaufaniem i autorytetem.

 

 

CECHY JODŁY: intelektualizm, zdolnośc analityczna, skłonnośc do refleksji, logika, ascetyzm

SŁOWO KLUCZ: władza

KOLOR: jasny błekit

ZWIERZE: czerwona krowa

ZNANE JODŁY: Joanna D'Arc, Napoleon Bonaparte, Lew Tołstoj, John Galswortyhy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Niestety jestem Jodła, mówię niestety, bo gdy przeczytałem ten opis za pierwszym razem to się przeraziłem trochę, a z drugiej strony zacząłem pojmować wiele spraw inaczej niż zwykle...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest truskawka

Jodła - Tajemnicza

2 stycznia - 11 stycznia

5 lipca - 14 lipca

 

Jodła jest chłodna i wyniosła. Podchodzi do życia z powagą i dystansem. Ma dobry gust, lubi żyć wygodnie i elegancko. Ma wielu przyjaciół ale też i wielu wrogów. Jest trudnym partnerem i trudno jej odnaleźć "drugą połówkę". Miewa humorki, ale nie ma poczucia humoru. Stawia wysokie wymagania zarówno innym jak i sobie. Jest jednocześnie bardzo ambitna, wytrwała i uparta.

 

źródło - horoskopy,horoskop horoskop celtycki,jodła,horoskop codzienny,horoskop erotyczny,horoskop indywidualny,horoskop partnerski,biorytmy,astrologia,ezoteryka,horoscope,zodiac,daily horoscope,free horoscope

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Jodła - 2 - 11 styczeń i 5 - 14 lipiec

 

Mistyk — Inteligencja, dowcip, zdolność do analizowania i dedukowania — skłonność do refleksji.

 

Drzewo o gładkiej korze, płaskich igłach i stojących szyszkach. Celtowie uważali jodłę za kapryśnicę. Ludzie urodzeni w tym okresie wyróżniają się kulturą, godnością. Są małomówni, skromni, gotowi do poświęceń. Mają skłonności do egoizmu. Uzdolnieni i pracowici. Są to ludzie na których można liczyć w potrzebie.

 

Jej uroda jest typu surowego, chłodnego a elegancja zawsze oryginalna. Wyróżnia się w towarzystwie godnością, rezerwą i kulturą. Lubi biżuterię (jeżeli kobieta), ładne meble w ogóle kocha piękno w każdej postaci. Żyje długo, chociaż bywa że wlecze się za nią jakaś chroniczna choroba. Wcale niełatwa do życia jest nasza jodła. Kapryśna, uparta toteż często zostaje sama w wielkim tłumie. Ma skłonności do egoizmu (choć nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę), co nie znaczy na przykład że dla rodziny najbliższej jest niedobra. Przeciwnie. Krąg rodzinny to ona sama i dla nich gotowa jest do daleko idących poświęceń. Małomówna, skromnych wymagań, dla obcych nawet szorstka. Ogromnie ambitna, uzdolniona i nadzwyczajnej pracowitości. W miłości jest stroną niezadowoloną. Chce dużo a mniej daje sama. Jeśli trafi na swój typ zakochuje się namiętnie i wiernie. Duża inteligencja daje jej dużo możliwości do kształcenia, ale bywa że zawód który zdobywa nie ma nic wspólnego z jej dyplomem. Często ma wrogów, ale i wielu szczerych przyjaciół. Bo można na nią liczyć w potrzebie. To niezawodny człowiek.

 

Jodła to indywidualność; chłodna i surowa uroda, a także sposób bycia wyróżniają ją w największym tłumie. Jest kulturalna choć dość szorstka, zachowuje się z przesadną godnością. Miewa albo serdecznych przyjaciół, albo zagorzałych wrogów. Jodły nikt nie mija obojętnie. Jest kapryśna i uparta, nie podporządkowuje się ludziom ani konwenansom. Jodła jest zdolna, inteligentna, ambitna i pracowita, tak więc kariera stoi przed nią otworem. Wiele osób urodzonych w tym znaku zdobywa popularność w polityce i zawodach artystycznych. Systematycznie realizują plany zawodowe i wspinają się po szczeblach kariery. Dojść jak najwyżej — to sprawa numer jeden w życiu Jodły. Dla ambicji zawodowych podepcze nawet wielką miłość. Chłodno analizuje związki uczuciowe, pozwala się adorować, ale sama angażuje się rzadko. Zachowuje się jak obojętny obserwator, mówiąc całemu światu: "Namiętność, dramaty zazdrości, to nie dla mnie" ! Jodła zastanawia się, czy warto z kimś się związać, przyjmuje dowody uwielbienia, nawet łaskawie pozwala zakochać się w sobie. W małżeństwie jest poprawna, lojalna i obowiązkowa, ale pozostaje sobą. Nie pozwoli zdominować się partnerowi, nie porzuci kariery i nie zaniedba własnych spraw.

 

Źródło - Horoskop Celtycki - Drzewa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

JODŁA 2 stycznia - 11 stycznia, 5 lipca - 14 lipca

Drzewo to ma urok surowy i chłodny, a jego wrodzona elegancja jest bardzo oryginalna. W towarzystwie Jodła zwraca na siebie uwagę swoją godnością, dużą kulturą, ale i rezerwą. Zawsze, we wszystkich dziedzinach i przy wszystkich okazjach preferuje piękno. Zdrowa czy chora, żyje zwykle długo, tylko - trudno z nią żyć. To upór i kaprysy skazują ją nieraz na samotność. Nie zdaje też sobie w pełni sprawy ze swoich skłonności do egoizmu, nigdy jednak nie przejawiającego się wobec najbliższej rodziny. Małomówna i wprost szorstka w obejściu (dla obcych), nie bywa raczej obiektem przyjaźni. W miłości jest permanentnie niezadowolona, a na "swój typ" niełatwo jej trafić. Zdolna, ambitna, pracowita, inteligenta. Ma w życiu wielu wrogów, choć i przyjaciół. Rzadki to typ człowieka - można na nią liczyć w potrzebie!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest Josephe

Z opisem się zgodzę tak pół na pół. Jestem trudna i kapryśna, ale na pewno jednak nie jestem chłodna. I nie przepadam za biżuterią, błyskotkami i tego typu drobiazgami ;). Nie mam wrogów. Mam humorki, jak to opisano, ale mam poczucie humoru. Nie lubię się podporządkowywać, to fakt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Guest agnieszka007

JODŁA

 

Celtowie uważali jodłę za kapryśnicę.Ludzie urodzeni w tym okresie są małomówni,skromni i wytrwali,bywają jednak egoistami.To właśnie dlatego niektórzy odbierają ich jako mało sympatycznych. Jodły są inteligentne,logiczne i lubią pracować,dlatego często osiągają zawodowy sukces.Spełniają się w dziedzinach wymagających zaangażowania,są dobrymi politykami,nauczycielami,twórcami.Bardzo dużą wagę przykładają do finansów,cenią sobie komfort i spokój.

Jodła to trudny partner,który rzadko okazuje uczucia.Nawet gdy kocha,nie poświęci pracy i kariery.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Jodłę bardzo lubię, natomiast mało się zgadza się z opisem. Na pewno nie jestem wytrwała, systematyczna i konsekwentna. Małomówna i chłodna- ne, ne.

Wszystko analizuje na zimno w uczuciach- też nie.

Brak poczucia humoru- nie, nie, nie XD

Jedyne z czym się mogę zgodzić - to introwertyzm i kapryśny charakter.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...