Jump to content

HOROSKOP CELTYCKI - TOPOLA


Boadicea
 Share

Recommended Posts

Celtyccy druidzi wychodzili z założenia, że cechy charakterologiczne ludzi są zależne od od odległości dzielącej Ziemię od Słońca w chwili jego przyjścia na świat. Za najważniejsze dni w roku uważali momenty przesilenia zimowego i letniego oraz rownonoce wiosenne i jesienne (jak we wszystkich kulturach pogańskich). Jednocześnie jako kapłani otaczający kultem, czcią i opieką drzewa, byli wnikliwymi obserwatorami ich życia.

Te dwie przyczyny sprawiły, że swój horoskop oparli zarówno na miejscu Słońca w Kosmosie, jak również charakterystyce drzew.

Według wierzeć Celtów, przypisanie noworotka drzewu sprawiało, że nabierało jego cech, energii życiowej. Drzewo stawało się opiekunem, kierowało losem człowieka, chroniło przed nieszczęściami.

 

[center:73ba5db48f]EDAD - TOPOLA

4. luty - 10 luty

5 sierpień - 13 sierpień.[/center:73ba5db48f]

 

[center:73ba5db48f]80fa86001c25bb796f4bff51036650a9,14,1.jpg [/center:73ba5db48f]

 

Topola jest drzewem pięknym, ale ma trudności z adaptacją do środowiska w którym przyszło jej rosnąc. Podobnie jest z Ludzmi - Topolami. Sa piękne i strojne, ale z biegiem lat same sobie stwarzają problemy. Nie najlepiej przystosowują się do życia, brak im umiejętności adaptacji i rozkoszowania się codziennymi radościami. Zbyt wcześnie zaczynają myśleć o starości, niedołęzności, przez co rzeczywiscie szybciej się starzeją, mają złe przecuzcia, a nieustanne biadolenie może obrzydzić życie otoczeniu.

 

Łatwo ulega wpływom innych, nie zawsze najlepszym. Równie łatwo przyjmuje cudze poglądy, łatwo daje się porzekonać, nastawić przeciwko komuś kto jest jej życzliwy i przyjazny. Dlatego w życiu Topoli rzecza niezmiernie ważną jest z kim się spotyka, w jakim przebywa środowisku i z kim obcuje na codzień. Pozytywny wpływ otoczenia działa na Topolę uzdrawiająco, dodaje jej sił i radości życia.

Topola źle się czuje w ciasnocie, ale nie lubi też odosobnienia. Pragnie towaryzstwa, lecz męczą ją osoby, których nie aprobuje. Uczulona na wszelkie ograniczenia samodzielności czy swobody niezwykle łatwo wpada w pesymizm. Jest wyczulona na nawet mało znaczące drobiazgi, które potrafią wyprowadzić ją z równowagi. Czasem roztkliwia się sama nad sobą i ku własnemu zadowoleniu, ale te stany skrzętnie ukrywa przed innymi.

Topola jest nadwrażliwa, odbiera z otoczenia nawet bardzo słabe sygnały. Jednocześnie wrodzony krytycyzm czyni z niej osobę niezwykle przenikliwą. Wszystkie te cechy w połaczeniu z bogatą wyobraźnia i filuterną fantazją sprawia, że ludzie spod tego znaku nadają się do zawodów artystycznych oraz tych, gdzie niezbędna jest nuta szaleństwa i odwagi aby wyjść poza stereotypy i stworzyć nowe wartości. Odwaga i duma pomagają wykonywać najbardziej skomplikowane zadania...

 

Twarz Topoli rzadko wyraża niepokój. ludzie, którzy nie znają jej wystarczająco dobrze, uważają ją za osobę wesołą i spokojną, ale dowiedzieć sie co naprawdę czuje - nie jest łatwym zadaniem, szczególnie, że Topola czasami uikrywa swoje uczucia nawet sama przed sobą. Przy wyborze partnera jednak czujnie wsłuchuje się we własne "ja" i pragnienia. ale i również co otoczenie ma na jego temat do powiedzenia.

Topola jest partnerem trudnym - zbyt uczuciowa i niezależna, ale w miłości i małżeństwie jej zalety równoważą wady. Nie jest materialistką, jest natomiast świetnie zorganizowana, myśli przyszłościowo. jej bronią w małżeńskich utarczkach jest pozorna obojętność, zagadkowy uśmiech i ironia, jednak - w pewnych sytuacjach skłonna jest do nieprzyjaznej postawy.

 

CECHY OGÓLNE: potrzeba niezależności, skłonność do neurastenii, marzycielstwo, intuicja, umiejętność syntezy

ZNANE TOPOLE: Dymitr Mendelejew, Jules Verne, Alfred Hitchcock, Salvadore Dali.

KOLOR: czerwony

Link to comment
Share on other sites

Uczulona na wszelkie ograniczenia samodzielności czy swobody niezwykle łatwo wpada w pesymizm. Jest wyczulona na nawet mało znaczące drobiazgi, które potrafią wyprowadzić ją z równowagi. Czasem roztkliwia się sama nad sobą i ku własnemu zadowoleniu, ale te stany skrzętnie ukrywa przed innymi.

Topola jest nadwrażliwa, odbiera z otoczenia nawet bardzo słabe sygnały. Jednocześnie wrodzony krytycyzm czyni z niej osobę niezwykle przenikliwą. Wszystkie te cechy w połaczeniu z bogatą wyobraźnia i filuterną fantazją sprawia, że ludzie spod tego znaku nadają się do zawodów artystycznych oraz tych, gdzie niezbędna jest nuta szaleństwa i odwagi aby wyjść poza stereotypy i stworzyć nowe wartości. Odwaga i duma pomagają wykonywać najbardziej skomplikowane zadania...

Cała Agusia.....

 

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale ten horoskop jest szczególnie wnikliwy jeśli chodzi o wrażliwe strony naszego "ja".

Tak bezwstydnie mnie odkrywa... :neutral:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Tak, druidzi. ^^

Gwoli ścisłości, druidzi zdobywali wiedzę na temat drzew, zwierząt, przyrody, natury, medycyny, magii rytualnej, kontaktów międzyludzkich i wielu, wielu innych przez całe swoje życie.

Wbrew pozorom, zaczęło się od druidEK, nie druidÓW. ;3

Adepci pochłaniali masę wiedzy na temat oghamu i wszystkich powyższych. Było to tym trudniejsze, że druidzi mieli zakaz zapisywania swoich odkryć, a uczyli się jedynie obserwując, mówiąc, słuchając i doświadczając na własnej skórze wszystkiego, co musieli znać.

 

Hm. To tak w skrócie, bo mogłabym godzinami xD

Link to comment
Share on other sites

Tutaj wszyscy wiedzą kim byli druidzi...

 

Zaprzeczyłam temu? o.O'

Jeżeli tak, to z góry przepraszam. ^^

Nie miałam na celu negowania Waszej wiedzy, ale raczej wypowiedzenie się na temat, którym się interesuję.

Jestem tu nowa, a moje zdolności telepatyczne nie są rozwinięte do tego stopnia. X'D

Biorąc pod uwagę również to powyższe, nie znalazłam jeszcze tematu dotyczącego druidów, a zakładając, że go nie ma (czego oczywiście nie potwierdzam), napisałam coś, co - wydaje mi się jednak- nie wszyscy wiedzą.

Link to comment
Share on other sites

prrt, po prostu my z Agą rozumiemy sie w pół słowa, a wziełaś nasze żarty poważnie. Więc wyjasniłam

Jeśli posiadasz wiedze - pisz, pisz i jeszcze raz pisz. Ludzie posiadający wiedze teoretyczną i praktyczną zawsze sa tutaj mile widziani. I wysoko cenieni.

Witaj :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:mad: lipa panie, lipa...

 

No okazalo sie, ze jak celtycki to jestem LIPA!

Tylko kurcze te charakterystyki lipne sa cus, bo rozne rzeczy opowiadaja. Zna ktos takie wlasciwe znaczenia?

 

Oto co znalazlam w necie:

 

LIPA

11 marca - 20 marca

13 września - 22 września

 

Ale... znalazlam tez taka opcje:

JABLON

2 wrzesnia - 29 wrzesnia

 

Malo, jeszcze trzecia znalazlam:

Winorośl

2 września-29 września

 

badz tu madry i pisz wiersze...

Link to comment
Share on other sites

poszukam i sprawdze. Tez sie spotkalam z potrojnymi metodami obliczania. I instynktownie wierze temu, gdzie nie ma cyprysa, limbu itd :D

Jakos nie wydaje mi sie, aby druidzi zdawali sobie sprawe o ich istnieniu :D

Ale tutaj wpisujywalam wszystko. Zerkne na lipe i

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zgodnie z tym co tu opisujesz boadicea to jestem topolą w pęłnym tego słowa znaczeniu...a na dodatek numerologiczną jedynką...ale miło jest się czasem czegoś o sobie dowiedzieć

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest truskawka

Topola - Zagadka

4 luty - 8 luty

5 sierpnia - 13 sierpnia

 

Topola to osoba zdecydowana i pewna siebie. Potrafi walczyć o swoje racje do upadłego. Często ma zdolności artystyczne. Jest dobrze zorganizowana, lubi porządek. Często samotna chociaż potrafi być wiernym partnerem oraz oddanym przyjacielem. W miłości stawia na partnerstwo. Jest dobrym organizatorem, potrafi kierować ludźmi.

 

Źródło - horoskopy,horoskop horoskop celtycki,topola,horoskop codzienny,horoskop erotyczny,horoskop indywidualny,horoskop partnerski,biorytmy,astrologia,ezoteryka,horoscope,zodiac,daily horoscope,free horoscope

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Topola - 4 - 8 luty i 5 - 13 sierpień

 

Pesymista — Inteligencja połączona z wyobraźnią, zdolność do syntezy. Intuicja, fantazja.

Drzewo z rodziny wierzbowatych. Jest dość pospolite. Osiąga wysokość do 30 metrów. Drzewo topoli jest miękkie i nietrwałe. Ludzie urodzeni w tym okresie są dobrymi organizatorami. Są pozbawieni tupetu. Czują potrzebę życzliwości i miłego otoczenia. Przez to, że są wybredni, często są osamotnieni. Posiadają artystyczną naturę, połączoną z intuicją i fantazją. Można na nich liczyć w ciężkich chwilach.

 

Dekoracyjna, miła oku, nie starzeje się w ogóle. Jest pozbawiona zupełnie tupetu, odważna tylko w decydujących momentach, zawsze jakby z góry na przegranej pozycji. Czas odgrywa wielką rolę w jej życiu i ciężko zaważy na jej ramionach. Obdzieli ją na przemian dobrym i złym. Odczuwa potrzebę życzliwości, miłego otoczenia, ale jest wybredna i często pozostaje samotna. Ogromna wrażliwość nie ułatwia jej stosunków z ludźmi. Jej pesymizm towarzyszy jej w życiu na przemian z entuzjazmem. Śmiało stawia czoło w obronie swoich poglądów, a w ogóle nie jest łatwo jej dogodzić. Jej niespokojne serce zdolne do wielkich uczuć i przeżyć rzadko bywa usatysfakcjonowane. Natura artystyczna, dobry organizator, trochę filozof. Posiada piękną cechę — jest wypróbowaną podporą w ciężkich chwilach. Swego partnera traktuje niezwykle poważnie. W małżeństwie rzadko się rozwodzi. Chociaż tak bardzo niezależna - w miłości staje się zależna i miękka.

 

Celtowie doceniali wdzięk Topoli, ale twierdzili, że nie zna szwki życia i nie umie rozkoszować się codziennymi radościami. Topola ma złe przeczucia, wciąż czegoś się lęka, a przede wszystkim starości ! Jej obawy są płonne, bowiem prawie nie widać po niej upływu lat. Biada nad przyszłością i rozczula nad sobą skutecznie obrzydzając życie otoczeniu. Topola jest wpływowa, pozwala sobą kierować, myśli i działa zgodnie z narzuconymi regułami. Chociaż jest inteligentna, to najchętniej przemawia cudzymi zdaniami. Otacza się ludźmi, których słucha i cytuje, sama rzadko potrafi powiedzieć coś "od serca". To bardzo trudny partner, mimo iż potrzebuje wiele ciepła i życzliwości, nie potrafi przełamać swych uprzedzeń i lęków. Dowiedzieć się, co naprawdę myśli i czuje, graniczy prawie z cudem ! Topola skutecznie kamufluje uczucia i gra, nawet sama przed sobą. Przesadnie zwraca uwagę na to, "co ludzie powiedzą". Jeśli przyjaciele nie zaakceptują jej życiowego partnera, gotowa jest zerwać nawet najszczęśliwszy związek. Jej życie jest doskonałą ilustracją przysłowia "raz na wozie, raz pod wozem". Ciężkie chwile zawdzięcza Topola przede wszystkim samej sobie.

 

źródło - Horoskop Celtycki - Drzewa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

TOPOLA 4 luty - 8 luty, 5 sierpnia - 13 sierpnia

Topola to dekoracyjne "drzewo", które wcale się nie starzeje! Za to zupełnie pozbawiona jest tupetu, tak bardzo przydającego się w życiu. Za to zupełnie pozbawiona jest tupetu, tak bardzo przydającego się w życiu. Nawet w tych decydujących momentach, kiedy jednak zdobywa się na odwagę, zawsze , na wszelki wypadek, zajmuje przegraną pozycję. Oczywiście w ten sposób niewiele może zdziałać i w dużym stopniu uzależniona jest od innych. Życie - obdarowując ją - przeplata dobro ze złem, a w niej samej nieustannie przeplatają się: pesymizm z entuzjazmem. Często czuje się ogromnie samotna, ale jednocześnie jest zbyt wybredna, aby zadowolić się każdym otoczeniem czy każdą znajomością jaka się trafia. Topola jest też bardzo wrażliwa i zawsze skrzętnie skrywa swoje przeżycia. Niełatwo jej dogodzić. Serce ma niespokojne, a zdolna jest do tak wielkich uczuć i przeżyć, że zwykła, szara codzienność rzadko ją w pełni satysfakcjonuje. W miłości uległa, miękka i poważna. Ma artystyczną i niezależną naturę, no i lubi filozofować. Na ciężkie chwile jest najlepszą i niezastąpioną podporą.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Guest agnieszka007

TOPOLA

 

Ludzie urodzeni w tym okresie są dobrymi organizatorami.Mają artystyczną naturę,a jednocześnie intuicję.To dlatego Topole często ulegają złym przeczuciom,wszędzie wietrzą niebezpieczeństwo.Są też przywiązane do swojej urody,chcą pozostać wiecznie młode i trapią się każdą nową zmarszczką.

Łatwo podporządkowują się innym i wolą to od samodzielnego decydowania o swoim życiu.Lubią,gdy ktoś dyktuje im,co robić,boją się samodzielności.Rzadko mówią o tym,co tak naprawdę czują.Często wiążą się z kimś z rozsądku,bo tak chcą np.rodzice czy przyjaciele,jednak bardzo potrzebują ciepła,czujności i marzą o prawdziwej miłości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...