Jump to content

HOROSKOP CELTYCKI - SOSNA


Boadicea
 Share

Recommended Posts

Celtyccy druidzi wychodzili z założenia, że cechy charakterologiczne ludzi są zależne od od odległości dzielącej Ziemię od Słońca w chwili jego przyjścia na świat. Za najważniejsze dni w roku uważali momenty przesilenia zimowego i letniego oraz rownonoce wiosenne i jesienne (jak we wszystkich kulturach pogańskich). Jednocześnie jako kapłani otaczający kultem, czcią i opieką drzewa, byli wnikliwymi obserwatorami ich życia.

Te dwie przyczyny sprawiły, że swój horoskop oparli zarówno na miejscu Słońca w Kosmosie, jak również charakterystyce drzew.

Według wierzeć Celtów, przypisanie noworotka drzewu sprawiało, że nabierało jego cech, energii życiowej. Drzewo stawało się opiekunem, kierowało losem człowieka, chroniło przed nieszczęściami.

 

 

[center:7632de6224]

PEINE - SOSNA

19 luty - 28 luty

24 sierpień - 2 wrzesień

[/center:7632de6224]

[center:7632de6224]

Sosna.jpg[/center:7632de6224]

 

Osoby urodzone pod znakiem sosny zwykle wiedzą czego chcą, ale ich wymagania są często zbyt wygórowane. Wyrózniają się piękną sylwetką i wrodzoną elegancją.

Są wielkimi miłośnikami domowego ogniska, przez całe życie gromadzą mniej lub bardziej cenne przedmioty, a jako osoby z wielkim wyczuciem smaku i gustem, potrafią swój dom zamienić niemal w pałac. Wykwintność tych wnętrz budzi podziw i zazdrość.

Człowiek - Sosna jest niezwykle odwżny, wszystkie przeciwności losu przechodzi zawsze z uniesioną głową i dumą. Nie pozwala jednak aby chwilowe niepowodzenie przeszkodziło w osiągnięciu przez niego celu. kroczy zawsze do przodu i nie boi się ryzyka. Zawsze zmierza do celu wybrana drogą i niezwykle trudno go z niej zepchnąć. Znajdzie wyjście z każdej niemal sytuacji.

Gra zwykle o wysokie stawki, czesto potrafi grać va banque, a jego wola walki i niechęć do przegranej sprawia, że zwykle mu się wiedzie. Potrafi działać szybko i skutecznie, nie poddaje się łatwo żadnym klęskom zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Posiada błyskotliwy umysł, jest zdolny do zawiłych spekulacji, których celem jest odgadywanie ruchów przeciwnika. Ma dar przenikliwości, trzeźwo patrzy na świat i formuuje sądy. Bywa dobrym organizatorem, założone cele realizuje z uporem i ze wszystkich sił (najczesciej je osiaga)

Sosna nie ma w sobie nic z pokory, wszyscy i wszystko musi się dostosowac do jego planów, projektów i zamierzeń.Uprzejmy sposób bycia zjednuje mu wielu przyjaciół, ale Sosna zawsze stawia na pierwszym miejscu własne szczęście i dobrobyt. Nie przejmuje sie niepowodzeniami innych (tak jak niewiele obchodzą ją problemy innych ludzi). Co najwyże wypowie się o nich współczująco, by następonie o nich zapomnieć.

Niełatwo Sosnie w miłości. Uczuciowa, impulsywna szybko się akochuje, ale pomimo wachlarzu cech umysłu, jej wybory zwykle bywają nienajlepsze. Zbyt łatwo i szybko się angażuje i jej związki często kończą się klapą. Ale jak ze wszystkich problemów, również i z serocych Sosna potrafi wyjść z honorem.

Znak Sosny jest szczególnie przychylny dla kobiet.

 

 

CECHY OGÓLNE:błyskotliwy umysł, talent organizacyjny, umiejętność analizy

SŁOWO - KLUCZ: oświecenie

SŁAWNE SOSNY: Konfucjusz, Mikołaj Kopernik, Jerzy Waszyngton, Artur Schopenhauer, Fryderyk Chopin

ZWIERZE: kot

KOLOR: niebieskocielony

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Sosna - Wybredna

19 luty - 29 luty

24 sierpnia - 2 września

 

Sosna jest energiczna, wysportowana , lubi ruch i działanie. Łatwo nawiązuje znajomości i ma dużo znajomych ale niewielu bliskich przyjaciół. Również w miłości łatwo się zakochuje ale nie potrafi zbudować trwałego i udanego związku. Bardzo zmienna, łatwo się poddaje i nie doprowadza spraw do końca. Jest osobą praktyczną, umie ułatwiać sobie życie.

 

Źródło - horoskopy,horoskop horoskop celtycki,sosna,horoskop codzienny,horoskop erotyczny,horoskop indywidualny,horoskop partnerski,biorytmy,astrologia,ezoteryka,horoscope,zodiac,daily horoscope,free horoscope

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Sosna - 20 - 28 luty i 24 sierpień - 2 wrzesień

 

Wyrafinowanie - Inteligencja, dowcip, zdolność do analizowania i dedukowania - skłonność do refleksji.

 

Drzewo iglaste z rodziny sosnowatych, pospolite. Jest drzewem długowiecznym rosnącym na ubogich glebach. Drewno miękkie, żywiczne. Ludzie urodzeni w tym okresie należą do tych, którzy wiedzą czego chcą. Są dobrymi, odważnymi organizatorami. Potrafią walczyć z przeciwnościami. Przeżywają wiele gorzkich rozczarowań, ponieważ łatwo się angażują, lecz nie potrafią dokonać odpowiedniego wyboru wśród partnerów.

 

Sosna jest świadoma swego wdzięku. Trochę zapatrzona w siebie lubi otaczać się przyjemnymi ludźmi. Mimo pozornych słabości jest twarda, umie walczyć z trudnościami i tak układa sobie życie jak jej wygodnie. Nie ma w niej nic pasywnego. Odważna, aż do zuchwałości, w każdej dziedzinie życia zajmie jakieś miejsce, osiągnie coś dla siebie. Jest dobrym kolegą i kompanem, w przyjaźni - odnosi się z rezerwą i powściągliwością. Za to w miłości płonie jasnym i gwałtownym płomieniem, ale również bardzo szybko gaśnie jej namiętność. Bardzo łatwo zraża się i zniechęca. Przeżyje wiele gorzkich rozczarowań zanim natrafi na swój typ. Zadośćuczynienie znajduje zawsze w pracy. Jest dobrym organizatorem, cieszy się zaufaniem otoczenia. Jej praktyczna filozofia życiowa, jej śmiałość zapewnia jej piękne efekty... dopóki nowe uczucia (które traktuje ogromnie sentymentalnie) nie zniszczą wszystkiego. Sosna jest znakiem sprzyjającym szczególnie kobietom.

 

Według Celtów jest to znak szczególnie sprzyjający kobietom. Sosna jest świadoma swego wdzięku, trochę próżna i zapatrzona w siebie. Chętnie otacza się ludźmi, pragnie być lubiana ( co nie przychodzi jej z trudem ) i ceni sobie uroki życia towarzyskiego. Sprawia wrażenie delikatnej i słabej, ale w gruncie rzeczy nie złamie jej nawet silny wiatr. Nie poddaje się klęskom rodzinnym ani zawodowym. Jest aktywna, działa szybko i skutecznie. Dokładnie analizuje wszystkie szczegóły sytuacji i potrafi rozszyfrować kolejny ruch przeciwnika. Jest odważna aż do zuchwałości, w każdej dziedzinie życia umie wywalczyć coś dla siebie. Zawsze wie, czego chce, a im więcej osiąga sukcesów, tym bardziej rośnie jej apetyt. W miłości łatwo się angażuje; płonie jasnym i gwałtownym płomieniem. Niestety, ogień ten szybko gaśnie. Sosna przeżywa wiele rozczarowań, nim trafi na swój typ. Mimo przenikliwości fatalnie wybiera partnerów. Kłopoty sercowe stara się rekompensować pracą zawodową

 

Źródło - Horoskop Celtycki - Drzewa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

SOSNA 19 luty - 29 luty, 24 sierpnia - 2 września

Sosna jest świadoma swych zalet, a wdzięk jest właśnie jedną z nich. Dlatego też lubi otaczać się ludźmi umiejącymi go docenić i nagrodzić. Jeśli jest to słabość - to pozorna, gdyż w gruncie rzeczy Sosna jest twarda. Ona nie cofnie się przed trudnościami i zawsze sama decyduje o kształcie swego życia. Odważna - bywa. Czasem bywa także zuchwała. Nie ma chyba dziedziny, w której nie udałoby się jej czegoś osiągnąć. I świetny z niej kumpel, choć nie wierzy w przyjaźń (!)Miłość jej wybucha gwałtownie i jasnym płomieniem, ale na krótko. W tej materii niewiele potrzeba, by ją zniechęcić czy zrazić ostatecznie. Bardzo rzadko udaje jej się wcześnie trafić na swój typ. A po sercowych niepowodzeniach zwraca się zawsze ku pracy, która jest jej ratunkiem i pocieszeniem. Dobry organizator, darzona powszechnie zaufaniem, osiąga w pracy zawodowej liczące się efekty, ale niestety, tak jak w miłości - nietrwałe. Sentymentalna. (Znak szczególnie sprzyjający kobietom).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Guest agnieszka007

SOSNA

 

Sosna jest dość pospolitym drzewem długowiecznym.Ludzie urodzeni w tym okresie wiedzą,czego chcą.Potrafią walczyć z przeciwnościami losu i zniechęcają się nawet największymi rozczarowaniami.Po prostu idą dalej przed siebie.Jak patronujące im drzewo,sprawiają wrażenie delikatnych,wiotkich,jednak tak naprawdę są niebywale silnymi osobami.Cenią logikę,same mają umysł analityczny i każdą decyzję muszą najpierw dokładnie przeanalizować,biorąc pod uwagę wszystkie ''za'' i ''przeciw''.

Sosna lubi towarzystwo i flirt.W miłości jest żarliwa i bardzo zaangażowana,jednak...na krótko.Lubi być zakochana,a nie trwać w stałym związku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...