Jump to content

HOROSKOP CELTYCKI - WIERZBA


Boadicea
 Share

Recommended Posts

Celtyccy druidzi wychodzili z założenia, że cechy charakterologiczne ludzi są zależne od od odległości dzielącej Ziemię od Słońca w chwili jego przyjścia na świat. Za najważniejsze dni w roku uważali momenty przesilenia zimowego i letniego oraz rownonoce wiosenne i jesienne (jak we wszystkich kulturach pogańskich). Jednocześnie jako kapłani otaczający kultem, czcią i opieką drzewa, byli wnikliwymi obserwatorami ich życia.

Te dwie przyczyny sprawiły, że swój horoskop oparli zarówno na miejscu Słońca w Kosmosie, jak również charakterystyce drzew.

Według wierzeć Celtów, przypisanie noworotka drzewu sprawiało, że nabierało jego cech, energii życiowej. Drzewo stawało się opiekunem, kierowało losem człowieka, chroniło przed nieszczęściami.

 

 

 

[center:f9ce507bb5] SILLE - WIERZBA

1 - 10 marca

3 - 12 września[/center:f9ce507bb5]

 

[center:f9ce507bb5]wierzba.jpg [/center:f9ce507bb5]

 

Zgodnie z wierzeniami Celtów Wierzba związana jest z kobiecą zmysłowością i mistyczną stroną ludzkiej natury. ma związek z księżycem i płodnością. Jest drzewem delikatnym, subtelnym, o dużym wdzięku, ale i tajemniczym i fascynująco pięknym. Dokładnie tacy są ludzie urodzeni pod tym znakiem.

Wierzba jest melancholijna, chociaz nie pesymistyczna, często nurtują ją niesprecyzowane myślo i marzenia, których nie potrafi uściślić. Jest bardzo uczuciowa, a wraz z nadejściem jesieni poetycka natura Wierzby skłania ją do melancholijnych sentencji na temat przemijania i szybkiego uciekania życia.

Wierzba jest tolerancyjna, łatwo wybacza bliźnim, a ich wady traktuje jak coś naturalnego i normalnego, stanowiącego nierozerwalną całość. Chociaż stanowcza i rzeczowa, nigdy nikomu nic nie narzuca, szanuje innych ludzi i nie zamierza nimi komenderować. Ale ponieważ zazwyczaj wie czego chce potrafi być nieustępliwa, broniąc swego stanowiska i własnych interesów.

W sferze uczuciowej jest romantyczna, ale nie sentymentalna. Jest niezwykle zmysłowa i niezwykle poddatna na uciechy zmysłowe. Nie lubi doznań monotonnych i bezbarwnych, szczególnie w tej częsci życia domaga się poetyckiej osnowy, a nawet pewnej dozy miłosnego cierpienia. Dla wierzby kochać to znaczy cierpieć (przynajmniej troszkę...) Jest to dla niej nieodzowny warunek, aby jej uczucia zaczęły rozkwitać pełnią barw.

Bywa bardzo trudnym partnerem, bo nie lubi kompromisów, trudno się przystosowuje do nowych sytuacji. Lubi odgrywać rolę istoty bezbronnej i bezradnej, co często bywa tylko taktyką, bo tak naprawdę umie w życiu sie skutecznie bronić.

Wypoczywa najchętniej na słońcu i nad wodą. Reaguje na wszystkie zapachy i smaki i jak nikt potrafi cieszyć się chwilowymi radościami, nie odrzucając żadnej z nich.

Osoby urodzone pod tym znakiem często mają uzdolnienia artystyczne. W niejednym przypadku intuicja i bogata wyobraźnia sprawiają, że sa dobrymi psychologami ( co przy określonej przenikliwości pozwala im odgadywać cudze myśli i pragnienia)

 

CECHY OGÓLNE: intuicja, bogata wyobraźnia

KOLOR: sorcha - ognisty

ZWIERZĘ: zając i kot

MIESIĄC DRZEWNY: 18 marca - 14 kwietnia

ZNANE WIERZBY: Elżbieta I Tudor, Maurice Chevalier, Ludwik Węgierski, Antonio Vivaldi, Freddie Mercury, Jerzy Bińczycki. Buddy Holly, Olgierd Łukaszewicz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Wierzba - Melancholia

1 marca -10 marca

3 września - 12 września

 

Wierzba jest romantyczna i marzycielska. Ma dobry gust, lubi wszystko co piękne. Uwielbia podróże i poznawanie nowych ludzi. Bywa wpływowa ale nie jest łatwo z nią współpracować. W miłości często cierpi ale udaje jej się znaleźć właściwego partnera. Ma dużą intuicję, jest wymagająca, wytrwale dąży do wyznaczonego celu.

 

źródło - horoskopy,horoskop horoskop celtycki,wierzba,horoskop codzienny,horoskop erotyczny,horoskop indywidualny,horoskop partnerski,biorytmy,astrologia,ezoteryka,horoscope,zodiac,daily horoscope,free horoscope

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Wierzba - 1 - 10 marzec i 3 - 12 wrzesień

 

Melancholik - Inteligencja połączona z wyobraźnią, zdolność do syntezy. Intuicja, fantazja.

 

Drzewo liściaste lub krzew. Korę ma jasnobrunatną, liście podłużnie lancetowate. Rośnie przy drogach, rzekach i potokach. Ludzie urodzeni w tym okresie są delikatni, wrażliwi, obdarzeni wdziękiem i urodą. Posiadają zdolności artystyczne oraz wrażliwą intuicję. Są uczciwi, inteligentni i wymagający.

 

Piękna lecz smutna. Jeśli jest kobietą posiada niekłamany naturalny wdzięk. Mężczyźni - wierzby mają olbrzymie powodzenie u kobiet. Ogromnie wrażliwa, tak w stosunkach z ludźmi jak i w życiu uczuciowym. Posiada duże zdolności artystyczne, a piękno kocha w każdej postaci. Marzy o pięknym domu, ładnych strojach i biżuterii. Ciągnie ją w świat - podróże, wyjazdy, a równocześnie przywiązuje się do domu i rodziny. Są w niej dwie natury: jedna senna czuła, druga pełna niepokoju, zmienna. Poza tym wszystkim posiada charakter prawy i uczciwy, jeśli trzeba wybiera trudniejszą drogę. Daje sobą powodować osobom bardzo bliskim, ale życie z nią jest niełatwe. Kapryśna, wymagająca, zależna od nastrojów aż do histerii włącznie. Posiada zdolności czy też intuicje tak wrażliwą, że przewiduje zawsze wydarzenia czym zadziwia swe otoczenie. Bardzo często doznaje wiele cierpień w miłości, ale bywa też że znajduje przystań w małżeństwie. Wtedy jednak skrycie uważa się za niezrozumianą i niedocenioną. Wierzba to delikatna osobowość, obdarzona wdziękiem i nieco tajemniczą urodą. Jest piękna, ale smutna; wrażliwa, uczuciowa i łagodna. Ciepła melancholia jeszcze przysparza jej uroku, gdyż nigdy nie zmienia się w pesymizm.

 

Wierzba toleruje wady bliźnich, uznając je za niezbędny atrybut homo sapiens. Chociaż daje sobą manipulować, życie z nią wcale nie jest łatwe. Jej kapryśność i huśtawka nastrojów, z atakami histerii włącznie, mocno dają się otoczeniu we znaki. Wierzba bywa senna, łagodna i czuła, by nagle wpaść w złość albo zaniepokoić się właściwie bez przyczyny. Ma prawy i uczciwy charakter, jest bezkompromisowa i niezależna w sądach, inteligentna i obdarzona wyobraźnią. Ma zdolności artystyczne i wyszukany gust, potrafi interesująco się ubierać i ciekawie urządzić wnętrze. Cechuje ją rzadko spotykana intuicja, potrafi przewidzieć przyszłe wydarzenia z niewytłumaczalną dokładnością. Wierzba, choć sama pełna przeciwności, od partnera i przyjaciół żąda zdecydowanych i konkretnych deklaracji miłości lub przywiązania. Znak ten, mimo wielu zalet, ma kłopoty ze znalezieniem życiowej przystani.

 

]źródło - Horoskop Celtycki - Drzewa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

WIERZBA 1 marca -10 marca, 3 września - 12 września

Płacząca Wierzba - smutna, choć piękna. Mężczyzna, któremu patronuje ma wielkie powodzenie u kobiet, a kobieta promieniuje wdziękiem. Zdolności artystyczne i co za tym idzie - wrażliwość na piękno w każdej postaci, jak też i po prostu wrażliwość natury są u niej wrodzone. Cechy te są tak rozwinięte, że czasami - np. w stosunkach międzyludzkich lub w sferze uczuć - okazują się wprost nadwrażliwością, na co Wierzba jest bezradna. Pociąga ją świat i zatrzymuje jednocześnie piękny dom i kochana rodzina. Bywa, że raz pełna jest niepokoju i pragnienia zmian, to znów... senna. Zawsze prawa i uczciwa - taki zwyczajnie jest jej charakter. Stać ją na to, by wybierać trudniejsze drogi w życiu i potrafi dochodzić nimi do celu. Jednak bardzo utrudniają bycie z Wierzbą jej kaprysy, wymagania, zmienne nastroje, histerie. W miłości często bardzo cierpi, a jeśli znajdzie przystań w małżeństwie, to po cichu, w skrytości, ale i tak będzie czuła się niedowartościowana.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Guest agnieszka007

WIERZBA

 

Ludzie urodzeni w tym okresie są delikatni,wrażliwi,nierzadko bardzo urodziwi.Mają ogromną intuicję,dlatego inni czasem odbierają Wierzby jako osoby refleksyjne,mające skłonność do melancholii.Wierzby są wyrozumiałe dla wad swoich znajomych.Same zresztą mają wiele negatywnych cech-np.zmienność nastrojów.W jednej chwili łagodna,zrównoważona Wierzba potrafi wpaść w złość,zirytować się drobiazgiem,nawet kogoś obrazić nieuważnym słowem czy gestem.W sprawach uczuciowych lubi jasność,chce od razu wiedzieć,czy partner ma poważne zamiary,a jednak często miewa problemy z utrzymaniem trwałego związku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...