Jump to content

HOROSKOP CELTYCKI - CYPRYS


Boadicea
 Share

Recommended Posts

Celtyccy druidzi wychodzili z założenia, że cechy charakterologiczne ludzi są zależne od od odległości dzielącej Ziemię od Słońca w chwili jego przyjścia na świat. Za najważniejsze dni w roku uważali momenty przesilenia zimowego i letniego oraz rownonoce wiosenne i jesienne (jak we wszystkich kulturach pogańskich). Jednocześnie jako kapłani otaczający kultem, czcią i opieką drzewa, byli wnikliwymi obserwatorami ich życia.

Te dwie przyczyny sprawiły, że swój horoskop oparli zarówno na miejscu Słońca w Kosmosie, jak również charakterystyce drzew.

Według wierzeć Celtów, przypisanie noworotka drzewu sprawiało, że nabierało jego cech, energii życiowej. Drzewo stawało się opiekunem, kierowało losem człowieka, chroniło przed nieszczęściami.

[center:d84877280a]CYPRYS

25 sytcznia - 3.lutego

26 lipca - 4 sierpnia

[/center:d84877280a]

 

[center:d84877280a]jalowce.jpg[/center:d84877280a]

 

 

Osoby urodzone pod znakiem Cyprysu lubią prostotę, przedkładają surowy tryb życia ponad wystawność, luksus, bogactwo i splendor.

Cyprys jest smukły, silny, wyróżnia się kształtną sylwetką i prawidłowością budowy ciałą. Ale jednocześnie bije od niego surowość i wykwintność człowieka zepsutego przez cywilizację - co dziwi, ponieważ ma niezwykle skromne wymagania, niezwykłą łatwość w adapatacji do nowych odmiennych sytuacji. Może egzystować w warunkach niezwykle trudnych i być przy tym bardzo szzęśliwy.

Dojrzewa bardzo szybko, szybko staje się samodzielny, cześto dużo szybciej niż jego rówieśnicy.

Cyprys ma swój własny system wartości, nie przywiązuje znaczenia do powodzenia, pogoń za sławą i pieniedzmi. Jego największym pragnieniem jest być szczęsliwym i to poragnienie realizuje z całych sił. Unika więc wszystkiego, co stwarzałoby dla niego kłopoty i problemy, lubi obcować z przyrodą, uwielbia spacery i piesze wycieczki, kocha zwierzeta (co paradoksalnie wiąże się czasem z zamiłowaniem do myślistwa). Prawie każdy Cyprys uwielbia węskowanie !!!

Nie jest jednak samotnikiem, przeciwnie - unika jej. Stara się tak organizować swoje życie, aby w młodości przebywać stale w gronie przyjaciół, a później mieć liczną rodzinę. Cyprysy cenione są w towarzystkwie ze względu na swój wyciszający charakter, wzmacniają poczucie jedności. hociaż surowy - przyjazny, można na niego liczyć. Obcowanie z nim przynosi spokój.

Cyprysowi daleko jest do sentymentalizmu, romantycznych uniesień. Najczęściej jest szorstki, ale nie jest to szorstkość pozbawiona wewnętrznego ciepła. I chociaż nie jest sentymentalny - Cyprys bardzo często marzy. Jest to dla niego forma terapii pozwalającej uciec porzynajmniej na jakiś czas od rzeczywistości. Z tych marzeń budzi się silniejszy, odporniejszy. Nie odrywa się jednak od rzeczywistości.

Cyprys wyróznia się inteligencją, ale się nią nie popisuje (co otoczenie potrafi w pełni docenić), Unika ostrych dyskusji, niezależnie od przedmiotu sporu. Nie ucieka jednak przed rozważaniami na wszelkie tematy. jego sądy są zazwyczaj przemyślane i logiczne.

Cechuje go elastyczność postępowania i charakteru. Jest wierny w miłośći, przyjaźni, a także potrafi być wierny wspomnieniom. Osoby, które obdarzą uczuciem, moga zawsze i bez wahania zwracać się do nich z prośbą o pomoc.

Życie osób urodzonych pod znakiem Cyprysu upływa spokojnie, bez szczególnych zakłoceń, wśród tych, których kocha. Woli unosić się na falach życia, niż je organizować.

 

CECHY CYPRYSU: stałość uczuć, lojalność, refleksyjność, inteligencja, umiejętność analizy, logika:

ZNANE CYPRYSY: Wolfgang Amadeusz Mozart, Franciszek Shubert, Franklin Delano Roosvelt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

CYPRYS 25 stycznia - 3 luty, 26 lipca - 4 sierpnia

 

Cyprys to drzewo mocne i solidne. Patronuje osobom, którym nie potrzeba wiele do szczęścia i potrafią całkowicie zadowolić się tym, co przynosi codzienność. Te niewielkie wymagania sprawiają, że Cyprys może układać sobie życie zależnie od okoliczności. Przecież niezależnie od warunków potrafi zachować pogodę ducha, optymizm i zadowolenie, że nie jest gorzej... Dla kogoś z takim usposobieniem, młodość długo trwa. Pieniądze i sława są najistotniejsze dla niego, życiowym pragnieniem, przy którym nawet miłość schodzi na dalszy plan. Nie znosi samotności, a otoczony bliskimi chce, by okazywano mu uczucie. Nie jest przy tym sentymentalny. Takich sprzeczności jest w nim więcej: gwałtowność, surowość i oportunizm, pedanteria i bałaganiarstwo, awersja do dyskusji i jednocześnie nie przepuszczenie żadnej okazji do wypowiedzenia się. Cóż, giętki charakter. W miłości gwałtowny, niezaspokojony i bardzo wymagający. W przyjaźni wierny. Spokój w ułożonym dobrze życiu jest jego własną zasługą. Jednak dbając o równowagę we wszystkim, może przeoczyć te wartości, których nie da się dozować.

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

CYPRYS 25.01-3.02; 26.07-4.08

 

Pokazujesz światu radosny uśmiech i naprawdę niewiele potrzeba Ci do szczęścia - bylebyś miała za co żyć i była doceniana. Jesteś oddaną i wierną przyjaciółką, cenisz wysoko życie rodzinne. Bez wahania wybierzesz spokojny wieczów w domu, zamiast pełną fajerwerków imprezę towarzyską. Nie pojmujesz, jak można wydawać majątek na stroje, biżuterię, modne gadżety i tym podobne głupstwa. Jesteś praktyczna do bólu, w Twoim mieszkaniu nie ma niepotrzebnych sprzętów.

 

Twoje mocne strony:
jesteś inteligentna, dokładna i obowiązkowa. Życzliwością i pogodą ducha zjednujesz sobie ludzi.

 

Co warto zmienić:
okaż więcej uwagi bliskim, pozwól sobie na więcej swobody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...