Skocz do zawartości

lawa wulkaniczna


amelka188

Rekomendowane odpowiedzi

już drugi raz śniła mi się lawa, (choć nie pamiętam żebym widziała gdzieś wulkan) , była gorąca (tak myślę) i płynęła wąskim strumieniem za mną i moją rodzina ( bo byli ze mną albo oni albo jacyś inni ludzie, nie byłam sama ) a ja tak starałam się ją ugasić , albo przynajmniej jakoś zatrzymać. za pierwszym razem starałam się wykopać rów żeby płynęła do jeziora a za drugim chciałam wykopać taki jakby dołek w polu, sen kończył się zazwyczaj w momencie kiedy ja zaczynam kopać , i dalej uciekam, i w końcu się budzę...

co to może znaczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię pisac" interpretacje " takczy inaczej zrobię to pewnie nieudolnie ale coś tam moge napisać.

A więc tak:

Lawa- oznacza wyładowanie emocji , najczęsciej silnie negatywnych i długo tłumionych.

Gaszenie- oznacza tłumienie popędów , dobrze wróży ugaszenie pożaru bo oznacza zapowiedź szczęśliwego okresu w życiu.

Ratować kogoś bliskiego- oznacza że chciałabyś czuć się potrzebna , ważna , aż wręcz niezbędna , sen często pojawiajaćy się u osub o małej samoocenie - pisze to bo chyba chciałaś ratowac rodzine skoro chciałąś to zatrzymać.

Bieganie - czynnośc często wykonywywana we śnie podczas sytuacji krytycznych , stresujących gdy czujesz potrzebę szczegulnej aktywności . biegnięcie we śnie jest pozytywną wróżbą jeśli biegniesz do określonego celu na którym ci bardzo zależy.

Jezioro w jego tafli mozęsz zobaczyć swoją przyszłość lub fakty z przeszłości które pozwoliły by ci zrozumjieć teraźniejszość.

Rów małe ale dokuczliwe utrudnienia , zwłaszcza w sferze zawodowej.

pole-uczynienie czegoś jawnym, pewne pewne uczucia dawno skrywane znajdą swoje ujść i wyjdą na jaw.

kopać- pragnienie zaczęcia czegoś od nowa , pragnienie zmian.

Ogień element oczyszczający, zabawne bo symbolizuje jednocześnie zniszczenie jak i ciepło domowego ogniska

Uczieczka sen ten symbolizuje chęć oderwania się , pozbycia czegoś ciązącego. Ucieczka oznacza obawę że pozostawienie spraw takimi jakimi są obecie, nie jest już możliwe, sen taki wskazuje aby zastanowić się przed czym tak naprtawde się ucieka i czy ucieczka to dobre wyjście z kłopotliwej sytuacji.

pamiętasz jeszcze jakieś szczegóły? uczucia są ważne , pora dnia, pora roku, czy ci ludzie byli znajomi czy nie, jacy to byli krewni, brat, siotstra? im więcej szczegółów tmy pełniejszy obraz :D mam nadzieje że troszkę pomogłam i sorki za błędy ortograficzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje, interpretacja mi pomogła , zwłaszcza , że pewne uczucia , chyba jednak wyjdą na jaw :) aczkolwiek nie powinny...

a szczegóły... :

kiedy lawa płynęła przy jeziorze było to lato, a ja chciałam uratować mamę(dodam że mam a jest poważnie chora- ma raka) i tak ją poganiałam do ucieczki , było bardzo ciepło, mniej więcej popołudnie albo wczesny wieczór, było tam też stado krów i byk , zwierzęta chciały się napić wody w jeziorze i przez wysoką trawę biegły najpierw do jeziora a potem uciekały przed lawą, pamiętam że bałam się byka i tego że mogę umrzeć w tej lawie;

będąc na polu "płynęłam" taką jakby łódką - chciałam na niej uciec przed lawą i razem ze mną byli jacyś ludzie ale nie pamiętam czy to moja rodzina czy nie, po prostu ludzie. wyskoczyłam z tej łódki żeby kopać dołek przed tą lawą. pole było zaorane , nie sądzę żeby było ciepło bo człowiek w łódce ( chyba mężczyzna) miał na sobie taki jakby kożuch (?) albo grubą kurtkę, ale mi nie było zimno i też to chyba było południe

lawa w obydwu snach nie była czerwona , albo ja nie widziałam jej koloru, dla mnie była jak na czarno - białym filmie

pozdrawiam i czekam na dalszą pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oh wybacz tak długa przerwę ale wreszcie jestem.

Mama- sen z nią oznacza że twoje zamiary się udzadzą , oczywiście musisz też wziąść pod uwagę zachowanie mamy, czy była pełna pretensji do ciebie czy raczej pomagała ci i upewniała że dobrze robisz.

Byk- tak jak myślałam , byk to znak nieokiełznanego popędu, dziekiej odwagi furii i energii.

jest przypomnieniem o zachowaniu równowagi między cielesnością a duchowością.

Krowa- prtzeciweństwo byka czyli kobiecość. krowa tłusta oznacza dobrobyt krowa chuda głud i ubustwo.

-Lato- twoja wzmożona aktywność do działania.

wydaje mi się że sen dotyczy dwuch conajmniej kwestii:

1)Choroby Mamy i twojej obawy o jej utratę

2) Te uczucia które ukrywasz ale wyznasz.

Lawa jest żywiołem którego nie da się powstrymać staramy się próbujemy ale możemy zyskać tylko złudzenie że udało nam się ją na chwilę zatrzymać.

Tak też i jest z chorobą zwłaszcza rakiem , widać ze przejmujesz się chorobą mamy.

wyraźnie ze snu widać że czegoś się obawiasz realnie do tego stopnia że ma to swoje odbicie we snach.

Ze snu też widać że masz jednak w sobie jeszcze siłę aby walczyć , coś cię napędza do działania.

Jesteś też osobą emocjonalną i pełną pragnień, ukrytych często, w sobie.

i chłopak.. ukochany.. też ten trop bym pociągła- jakieś niepewności związane z miłością?

Ok. i jak mi poszło?? pisz czy trafiłam!

jakby co mozesz na moje gg:22129228

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się przejmuję i jak widać bardziej niż mi się wydawało. i niestety aż za bardzo jestem emocjonalna ;/

możliwe , że za bardzo się przejmuje, mamy przecież XXI wiek i dużo nowocześniejsze leki

pragnienia też mam :) ale nikomu ich nie wyjawię :)

a chłopaków było dwóch , było , bo jeden okazał się zajęty he he a drugi nie wiem, bo mi się ostatnio śnił ( 2a razy :))

no i właśnie mało wiem o tym drugim ... dodam , że to nic poważnego, przynajmniej z jego strony, bo on nawet nie wie , że mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie :)

skoro się polecasz, to mam jeszcze jeden sen :)

"z piątku na sobotę i to nad ranem śniło mi się , że chłopak który mi się podoba zaproponował mi , żebym poszła do niego razem z nim , posłuchać płyt z muzyka, na jakąś imprezę , którą ja organizowałam. po drodze wziął mnie za rękę i miał bardzo zimną dłoń, i powiedział , że takie trzymanie za ręce nie zobowiązuje. ale jak zaszliśmy do niego to nie słuchaliśmy muzyki, on zjadł zupę

a klatka schodowa w bloku przypominała wspinaczkę po górach, nieźle się tam potłukłam.

potem ja wróciłam na tą "imprezę" sama a on potem doszedł z talerzami po zupie. "

 

ten chłopak śnił mi się od tamtej pory jeszcze raz, i chyba w tym śnie twierdził , że ma dziewczynę.

 

co to może znaczyć? z góry dziękuję :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...