Skocz do zawartości

stara kobieta, różaniec, kamienica


ptc

Rekomendowane odpowiedzi

Idę sama ulica w biednej dzielnicy (obskurne kamienice). Jasno wiem gdzie chce dojść nagle jednak skręcam na podwórko jednej ze zrujnowanych kamienic (powybijane okna, część zabita deskami, brak drzwi). chce do niej wejść ale zatrzymuję się ponieważ przed kamienica na murku siedzi starsza kobieta przypominająca żebraczkę, czymś handluje z niewielkiej torby. Podchodzę żeby się dowiedzieć co to. Okazuje się z ma własnoręcznie wykonane różańce. Są bardzo nietypowe, niektóre nawet nie mają paciorków tylko same łańcuszki z doczepianymi kolorowymi blaszkami. Długo grzebie w torbie nie mogąc się zdecydować. Nagle pośród nich znajduje dziesiątkę różańca w formie pierścionka (miałam taką ale zgubiłam, noszę się z zamiarem kupna nowej w poza sennej rzeczywistości). Przymierzam ją, kobieta zapewnia mnie że jest malutka i na pewno nie wejdzie mi na palec, jednak okazuje się że leży jak ulał. Jest srebrna jakby z aluminium, dość szeroka. Liczę paciorki na pierścionku jednak za jednym razem udaje mi się doliczyć 7, za drugim 12. Mówię kobiecie że coś z nim nie tak, jednak zapewnia mnie że wszystko gra. Nie do końca przekonana postanawiam wziąć jednak obrączkę. Odchodzę szczęśliwa, dziękując w myślach losowi że spotkała ta staruszkę, wydaje mi się że obrączka będzie mnie od tej pory chronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...