Jump to content

17 - Gwiazda


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Gwiazda:

 

Karta w pozycji normalnej:

 

Nadzieja, wiara, wyzdrowienie, zapowiedź spokoju po burzliwym okresie, nowe, świeże pomysły, twórczość, możliwość zajścia w ciążę, zdolności artystyczne, prawdziwe piękno, relaks, spędzanie czasu w przyjemny sposób, harmonia, nowe uczucie, w związkach może oznaczać okres spokoju, zaufania, pełen ciepła, Gwiazda może wskazywać także na miłość platoniczną. W finansach może symbolizować dobre inwestycje, okres sukcesów, spełnienie w sferze zawodowej. Gwiazda to także oznaka równowagi, harmonii wewnętrznej, w pytaniach o zdrowie oznacza wielkie nadziej na wyzdrowienie, powrót do zdrowia, energię witalność, zdolności lecznicze. Gwiazda jest kartą ochronną, niweluje złe działanie kart sąsiednich, daje nadzieje na poprawę, po burzliwym okresie.

 

Karta w pozycji odwróconej:

 

Brak harmonii, zakłócenie spokoju, niewykorzystane szanse i talenty, brak motywacji, bezsenność, spadek formy, zastój w pracy, również w sprawach uczuciowych, nieodwzajemniona miłość, niedocenianie partnera/partnerki, dolegliwości kobiece, brak wiary w siebie.

 

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

 

Archetyp - nadzieja, woda życia

Znaczenie ogólne - ufność w przyszłość, wizja dobrego życia, nowe nadzieje, szczęście, wiara w przyszłość

Praca - przyszłościowe projekty, nadzieja i przypływ sił, nowe impulsy do działania, dalekosiężne plany, sukces

Relacje/uczucia - miłość, która jest pod opieką "dobrej gwiazdy", początek korzystnego związku, źródło wody życia

Świadomość - rozszerzenie horyzontów, nowe perspektywy

Sfera ducha - zrozumienie, mądrość

Cel - zaufanie do Kosmosu

Cień - odkładanie ważnych spraw "na jutro"

Odwrócona - zwątpienie, brak perspektyw, pech

 

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 

Pomoc. Nadzieja. Inspiracja. Satysfakcja. Pełna zrozumienia i ciepła miłość, przyjaźń. Niewinność. Młodość. Wdzięk. Poetyczność. Altruizm. Zamiłowania artystyczne. Miłość duchowa, platoniczna. Silny wpływ gwiazd na los człowieka. Kosmiczna harmonia. Przyjemność. Ukojenie, odpoczynek. Senność.

 

Odwrócona: Brak spokoju, wypoczynku. Zmęczenie. Nadzieje bez pokrycia. Niezadowolenie. Pesymizm. Zły omen. Nerwica. Bezsenność. Zagubienie. Zguba. Niezadowalający związek miłosny, przyjacielski, rodzinny, towarzyski. Brak postępów w pracy, w interesach. Nadwrażliwość, fobie. Ekstrawagancja. Ekscentryzm.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 

Drzwi do nieskończoności wewnątrz nas prowadzą do wyższego poznania. Podążaj za kreatywną inspiracją, która pochodzi z duszy. Romantyczne więzy.

 

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest winteer

OPIS – Krople wody – niebiańskie siły twórcze. Gwiazda – nadzieja, drogowskaz, inspiracja. Woda wylewana z dzbana – powrót do źródeł, odzyskanie czegoś. Nagość – prawda.

 

ZNACZENIE – Miłość, pomyślność, owocny związek, w pracy – nowy pomysł.

 

KARTA ODWRÓCONA – Zaślepienie, przegapienie nowych możliwości, niepowdzenie.

 

GWIAZDA. Karta spokoju i rozwagi. Wyraża zapowiedź ustąpienia okresu zamieszania i niepewności jutra. Poprzez naprawienie błędów jesteś oczyszczony(a) i możesz przygotować się na spełnienie Twoich oczekiwań. Masz teraz dostęp do ukrytych pokładów swojej psychiki, możesz mieć głęboki kontakt ze swoją jaźnią a Boskie Światło odkryje przed tobą tajemnicę tworzenia. Grunt po którym stąpasz to żyzna gleba. Kosmos jest Ci życzliwy i jeśli zechcesz działać otrzymasz to czego pragniesz. Karta zapowiada dobrą kondycję psychofizyczną, sprzyjającą podejmowaniu działań i harmonijnemu współżyciu z naturą.

 

GWIAZDA - karta odwrócona. Twoje nadzieje i oczekiwania związane z pewną sprawą czeka niepomyślny koniec, lub nawet nie będą miały się okazji spełnić. Huśtawka uczuć, zmienne emocje, brak szczęścia jak również wiary w powodzenie działań.

 

Źródło - strona internetowa: Tarot

 

XVII. GWIAZDA Nadzieja

 

 

Postacią reprezentującą tę kartę jest kobieta siedząca nad wodą lub nabierająca wodę dwoma naczyniami. W swojej symbolice przypomina nieco kartę Umiarkowanie. Na niebie widoczna jest duża gwiazda i kilka mniejszych. Ta duża, to gwiazda wieczorna, Wenus, która zsyła na nas błogosławieństwa i ofiarowuje pomoc. Dlatego kartę traktowano jako kartę miłości, którą symbolizuje Wenus. Lecz ta karta wyraża też magię. Gdyż magia jest miłością, a miłość magią. Miłość oczarowuje i wyzwala dotąd nieznane siły. W każdej talii traktuje się ją jako kartę atutową, ponieważ symbolizuje wszystko to, co dobre.

 

ZNACZENIE KARTY: ta karta symbolizuje opiekę bogiń miłości, począwszy od Isztar przez Izydę i Afrodytę aż po Wenus. Zawsze je czczono, a w trudnych czasach modlono się do nich. Do nich należy też Czarna Madonna oraz inne Madonny. Prócz tego Wenus symbolizuje wszelkie sztuki piękne, po prostu artyzm. Nazwa karty wskazuje na gwiazdę przewodnią, której wielu poszukuje w swoim życiu. Gwiazda przewodnia chroni miłość, ale wskazuje również na siły magiczne (świat ezoteryki). Tę gwiazdę możemy znaleźć, jak sądził Paracelsus na naszym wewnętrznym nieboskłonie. Ciała niebieskie znalazły odbicie w mitach; to w nich można spotkać takie postacie, jak Herkules czy Pegaz. Myśl, że gwiazdy kierują naszym losem jest tak stara jak myśl ludzka. Mistrz Eckhart powiadał: "Oko, przez które dostrzegam Boga, jest okiem, przez które On mnie widzi". Jaśniej i bardziej poetycko nie można wyrazić wzajemnej relacji pomiędzy ziemią a niebem, pomiędzy górą a dołem. A jednym z piękniejszych wyznań miłości jest stwierdzenie, że oczy naszego partnera życiowego świecą jak gwiazdy.

 

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: nadzieja jest siostrą wiary. Ten, kto wyzwoli się ze swych namiętności i błędów, otrzyma klucz do prawdziwej mądrości. Zobaczy wydobywający się z sanktuarium promień rozpraszający ciemności, zasłaniające przyszłość; promień ten poprowadzi go na ścieżce zbawienia. Nawet wobec najcięższych prób w życiu człowiek nie powinien nigdy niszczyć nadziei. Dzięki niej zbierze owoce swej wiary. Karta ta, wyrażająca sferę psychiczną i duchową, przedstawia zasady, które kierują harmonia światów. Przeciwstawia piękno i skończoną harmonię budowli boskiej - niedoskonałości budowli ludzkiej, która nigdy nie jest wolna od błędów i zawsze można ją zastąpić inną. Umieszczone wysoko na niebie gwiazdy są odbiciem pierwszej boskiej czynności: budowania kosmicznego źródła światła. W swym znaczeniu elementarnym Gwiazda przedstawia światło niebiańskie, które przekazuje człowiekowi wizję jutrzenki pokoju, nadziei i piękna, podtrzymując go w jego mozolnej pracy, przynosząc pomoc w chwilach upadku ducha i prowadząc poprzez zmienne koleje losu ku harmonii kosmicznej. Karta ta oznacza również osobę dobroczynną i przyjazną, stającą się pomocnikiem w realizacji planów pytającego. Karta ta, jedna z najbardziej łagodnych i szczęśliwych w Tarocie, przepowiada lepszy los, pomyślne działania na przyszłość, dobrodziejstwo, które często realizuje się w sferze miłosnej, w życiu uczuciowym. Gwiazda jest kartą najwyższej protekcji i opieki sił tajemnych.

 

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: inspiracja artystyczna, pogoda ducha, równowaga.

 

ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta nadziei i protekcji na planie materialnym i duchowym. Jako karta równocześnie intelektualna i intuicyjna, wywiera szczęśliwy wpływ na wszystko, co ma związek z duchowością. Daje wiarę w siebie i w Opatrzność. Zaleca optymizm. Karta ta, podobnie jak Rydwan, wyraża równowagę fizyczną; jest łaskawa dla zmian miejsca pobytu i potomstwa. Dla artysty oznacza, że nadszedł czas twórczego działania W tym przypadku jest kartą powodzenia. Wsparcie Opatrzności, pomoc przyjacielska, powrót młodości, powodzenie w nowej dziedzinie. Odporność na chorobę lub nagłe wyzdrowienie.

 

Źródło: Tarot (XV - XXII) : Satanorium.pl

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Karta Gwiazda przedstawia nagą kobietę klęczącą przy sadzawce z wodą. W obu dłoniach trzyma naczynia z wodą, przy czym zawartość jednego wylewa do sadzawki, drugi zaś opróżnia, polewając wodą ziemię. Najczęściej tłem jest rozgwieżdżone niebo i rośliny.

Nadzieja, wiara, odwaga, inspiracja, zesłanie łask Boskich, siła woli, poprawa zdrowia, poprawa duchowa, optymizm, wyjątkowa okazja lub szansa, pozytywne myślenie, doświadczenie, zadowolenie, pozytywna reakcja gwiazd, radość, pomoc innym, szczęście, promocja, awans, realizacja planów, macierzyństwo.

Karta jest symbolem młodości i dorastania, a także rozwoju duchowego, spokoju i rozwagi. Wyraża zapowiedź ustąpienia okresu zamieszania i niepewności jutra. Poprzez naprawienie błędów jesteś oczyszczony i możesz przygotować się na spełnienie swoich oczekiwań. Powinna przynieść uczucie ulgi, wytchnienia, ale także nadzieję na lepsze, na poprawę. Nadszedł czas, żeby zacząć myśleć pozytywnie.

Na początku układu - przygotowanie wróżącego do pozytywnych zmian duchowych i psychicznych, umocnienie lub odnalezienie wiary w Boga. Nadszedł koniec depresji i negatywnego myślenia. Należy zacząć wierzyć we własne siły, możliwości i szczęśliwą przyszłość. Jego pozytywna energia, tak jak magnes, przyciąganie pozytywnych i życzliwych ludzi, którzy pomogą w osiągnięciu marzeń. Miejsce niepewności i niezdecydowania wypełni konkretny plan. Jeżeli wróżący jest osobą w stanie wolnym, karta Gwiazda będzie informowała o nadejściu nowego związku, w którym będzie silne uczucie miłości po obydwu stronach. Jeżeli jest już związany z drugą osobą, będzie to oznaka umocnienia go . Nadzieja na lepszą przyszłość przejdzie z marzeń do rzeczywistości. Wróżący może także mieć prorocze sny.

Ukazanie się karty pośrodku układu, oznacza pozytywne zakończenie lub dużą poprawę w sprawach zdrowotnych. Wróżący lub bliska jemu osoba przeszła już ten krytyczny czas i jest na progu nowego, zdrowego etapu swojego życia. Jeżeli wróżący jest kobietą, która ma problemy z zajściem w ciążę, karta Gwiazda będzie sugerowała bardzo pozytywny okres i dużą szansę na pokonanie tego problemu. Jeżeli jedną z otaczających kart będzie karta 3 lub 9 Mieczy będzie ona sugerowała odrzucenie nałogów, alkoholu lub narkotyków, ponieważ wróżący jest w stanie bez specjalnych trudności pokonać swoją słabość.

Położenie karty Gwiazda na końcu układu oznacza zasadniczą poprawę w sprawach zawodowych. Otaczające karty będą służyły pomocą w określeniu miejsca zmian. Gdy otaczającą kartą będzie Pustelnik lub 1 Mieczy, to oznaczać będzie bardzo pozytywną zmianę w miejscu pracy lub też zmianę pracy na lepszą. Jeżeli będzie to 4 Pałeczek, Arcykapłan czy 10 Mieczy pozytywne rezultaty w szkole lub pozytywne wyniki egzaminów. Jeśli jedną z otaczających kart będzie Rydwan - wyjazd w krótkim czasie, przynoszący dużo zadowolenia i satysfakcji. W otoczeniu kart 1, 2, 6, 9 Monet - zyski finansowe, wartościowy prezent.

 

 

 

W pozycji odwrotnej Gwiazda nie posiada w zasadzie negatywnej interpretacji, oprócz tego, że informuje wróżącego o nadchodzącym czasie niepewności, wątpliwości i pesymizmu. Jej głównym zadaniem jest ostrzeżenie wróżącego przed pochopnym podjęciem decyzji. Sugeruje chwilowe zatrzymanie się w miejscu, pojawienie się nieoczekiwanych przeszkody, które mogą zaszkodzić w realizacji planów na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Gwiazda - uzdolnienia artystyczne, talenty, szczere uczucie, oddani przyjaciele, szerokie kontakty, bogate życie towarzyskie, nadzieja, uzasadniony optymizm, dobry kontakt z uczuciami.

 

Gwiazda (odwrócona) - brak uzdolnień, zdrada przyjaciela, brak kontaktu z własnymi uczuciami, wąskie grono znajomych, utrata nadziei lub nadzieje bez pokrycia, niezadowolenie, pesymizm, zmęczenie.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Czuwa nad Tobą szczęśliwa gwiazda. Bez względu na to, jak się sprawy zakończą, będą dobre dla Ciebie, nawet jeśli myślisz inaczej. W pracy awans, uznanie, nagroda. Jeśli masz trudności w życiu, zaufaj losowi. Wszystko zakończy się już niedługo. Sam może będziesz zaskoczony efektem zmian.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Blaski: nadzieja, wiara, optymizm, szczęśliwa przyszłość, optymizm, siła życiowa, karta ochronna, wyzdrowienie, miłość, przyjaźń, zaufanie do losu, możliwość zajścia w ciążę, zdolności lecznicze i terapeutyczne, okres sukcesów.

 

Cienie: zwątpienie, utrata nadziei i wiary w sens życia, rezygnacja, pech w miłości, strach, pesymizm, nieszczęśliwa miłość, bezsenność.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

Karta dnia - XVII Gwiazda, 3 Kielichów - bal gimnazjalny córki (3 Kielichy, bo na niej tańczące kobitki), a Gwiazda pokazała bal w tematyce gwiazd Hollywood - wszędzie w dekoracji gwiazdy były :usmiech:

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

XVII. Gwiazda

czyli powrót do źródeł

Siedemnaste wielkie arkanum taroka - "Gwiazda" -jest obrazem w najwyższym stopniu naładowanym magią. Karta przedstawia nagą dziewczynę (brunetkę!), która klęcząc ma lewym kolanie nad wodą wylewa wodę z dwóch dzbanów. W tle widać drzewo z siedzącym na nim ptakiem, a na niebie osiem gwiazd, z których środkowa, wyraźnie większa, ma osiem promieni.

 

Wszystko na tej karcie jest dziwne, a cała scena przypomina jakiś archaiczny, pogański obrzęd. Bo też istniały takie obrzędy! Jeszcze sto lat temu południowi Słowianie znali praktyki sprowadzające płodność, deszcz i urodzaj, podczas których dziewczyna tańczyła nago o świcie na polu, oblewana wodą.

 

Bohaterka tej karty nie czerpie wodę z rzeki czy jeziora, ale wykonuje czynność przeciwną: nalewa z dzbana wody do rzeki, zasila źródło. Jest tu więc mowa o tym, że człowiek bierze w swoje ręce życiodajne procesy przyrody i wspomaga je magicznie. Mamy pełną harmonię świata ludzi i świata natury. W postaci owej nagiej rusałki możemy też widzieć bóstwo wód, albo uosobienie samej wody lub rzeki. Byłaby więc ta dziewczyna samym źródłem.

 

Wielka gwiazda na niebie kojarzy się z planetą Wenus; a skoro ta karta mówi o początkach, nie o końcu, to porą dnia wyobrażoną na tej karcie jest czas przed świtem, Wenus zaś występuje jako Gwiazda Zaranna, Aurora. Przedświt jest najbardziej magiczną porą doby, kiedy świat snu, ta wewnętrzna przestrzeń naszego umysłu, miesza się ze światem jawy. Ptak w tle karty wyobraża duszę, która o tej porze dnia jest jeszcze wolna i żyje we własnym świecie. Wenus, planeta miłości, ale i prapoczątku, jest zakodowana także poprzez fakt, że tytułowa Gwiazda ma osiem promieni, jako że w ciągu pięciu lat ziemskich Wenus wykonuje osiem swoich cykli przemian na naszym niebie.

 

Karta Gwiazda, która następuje po ponurych i dramatycznych obrazach Diabła i Wieży, wnosi ze sobą wielki ładunek ożywczej energii, zwiastującej duchowe i cielesne odrodzenie. Podstawowym znaczeniem tej karty jest powrót do źródeł. Kiedy mijają nasze sukcesy i klęski, których doświadczamy w zewnętrznym świecie, przychodzi czas, aby sięgnąć do naszego wewnętrznego źródła, do owego podstawowego zasobu naszej wewnętrznej żywotności, który każdy z nas nosi w swojej duszy, ale i w komórkach własnego ciała. Kiedy "nawiązujemy kontakt" z ta częścią naszej istoty, wtedy przyszłość, która leży przed nami, wydaje się taką przestrzenia, w której wszystko jest możliwe. I wtedy przeżywamy przedświt w naszym życiu.

 

Przy wszystkich pytaniach kierowanych do kart taroka, karta Gwiazda oznacza powrót do takiego stanu, w którym można zaczynać coś nowego. Oznacza więc gotowość na rozpoczęcie nowego etapu w życiu; oznacza wielką odnowę w sprawie, o której pytamy.

 

W pytaniach o stosunki z ludźmi oznacza gotowość do nawiązania nowych kontaktów, które zrewolucjonizują nasze życie.

 

Gdy pytamy o miłość, karta Gwiazda mówi, że nowe wielkie uczucie jest już "widoczne na horyzoncie". Pamiętajmy także o związkach tej karty z mocą planety Wenus i o tym, że kojarzy się ona z obrzędami płodnościowymi.

 

Podobnie dobrą wróżbą jest ta karta, gdy pytamy o pieniądze: oznacza, że "bije" już dla nas nowe źródło dochodów.

 

W pytaniach o zdrowie i chorobę Gwiazda zapowiada rychłe wyzdrowienie. (Ale może również oznaczać początek nowego cyklu inkarnacyjnego.)

 

Energia Gwiazdy przypomina kartę Cesarzowa; z tą różnicą, że Cesarzowa mówi o sprawach dziejących się lub dokonanych - o powodzeniu i dobrobycie, który już się stał i jest faktem. Gwiazda natomiast to karta początków i pierwszych zapowiedzi odrodzenia i pomyślności.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Gwiazda - powrót do źródeł

Karta "Gwiazda" (przedstawiająca nagą dziewczynę, która nalewa wodę z dzbana do rzeki, stając się w ten sposób tej rzeki źródłem; oraz, na niebie, Wenus w otoczeniu innych gwiazd) symbolizuje powrót do źródeł, do życiodajnych prapoczątków. Jest dobrą wróżbą w pytaniach o miłość - ale nie tylko.

 

Gwiazda jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

"Pisany" jest ci powrót do źródeł, czy do twórczych początków pewnego przedsięwzięcia. Kończą się (lub się już skończyły) takie przykrości, jak "lizanie ran" po minionych porażkach, jałowe rozpamiętywanie przeszłości, poczucie braku sensu. Na nowo odnajdujesz sens swojego życia. Karta często wróży początek nowej miłości lub początek pewnych nowych, twórczych działań.

 

Gwiazda jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca:

 

Abyś ruszył w życiu dalej, konieczny jest okres odosobnienia, wycofania się na pobocze "świata", wręcz pewne cofnięcie się w rozwoju. Wykonujesz krok wstecz, aby potem zrobić dwa naprzód.

 

Gwiazda jako karta trzecia, mówiąca co robić:

 

Idź za głosem serca, kieruj się intuicją; nie stawiaj na rozsądek, który może zawodzić, kiedy dzieją się rzeczy zbyt nowe i zbyt subtelne. Kiedy przyjdzie podjąć decyzję, często rzut monetą będzie lepszy niż "chodzenie po rozum". Najlepsze teraz rozwiązania to te, które są najprostsze i najbardziej satysfakcjonują cię emocjonalnie.

 

Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki:

 

Karta "Gwiazda" w tej pozycji często mówi o przeżytym zawodzie miłosnym, o rozczarowaniu się, "sparzeniu" osobą, w której ulokowało się swoje uczucia. Trzeba to "przerobić", zanim się pójdzie dalej.

 

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:

 

Masz przy sobie kogoś, kto jest dla ciebie niewyczerpalnym zbiornikiem ożywczej energii. Bardzo możliwe, że razem przezywacie powrót do twórczych początków. (Bardzo dobra wróżba w pytaniach o miłość.)

 

Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie:

 

Dany ci będzie w bliskiej przyszłości powrót do źródeł, i możliwość zaczynania pewnego przedsięwzięcia (lub związku z kimś) od początku. (Dobra wróżba w pytaniach o miłość.)

 

Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości:

 

Wydarzy się coś, co każe ci zawrócić z drogi, skutkiem czego zaczniesz pewną sprawę lub związek od samego początku. Karta ta też może wróżyć nieoczekiwaną miłość. Pojawi się osoba, która będzie dla ciebie źródłem natchnienia, inspiracji, i każe ci patrzeć na swoje życie w nowy, twórczy sposób.

 

Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni:

 

Możesz liczyć na nieustające odnawianie twoich sił życiowych, zasobów energii i inspiracji. Bardzo możliwe, że tym źródłem odnowy jest osoba, która cię kocha.

 

Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć:

 

W obecnej sytuacji warto świadomie i z rozmysłem ćwiczyć samoodnowę duszy i ciała. Pomyśl o takich technikach, jak joga albo tai-czi.

 

Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych:

 

Inni ludzie zyskają źródło sił i życiowej samoodnowy; bardzo możliwe, że ty tak na nich będziesz działać.

 

Jedenasta - to, co się nie uda:

 

Miłość (na którą miałeś nadzieję) okaże się fikcją, a początek pewnych przedsięwzięć okaże się "spalony na panewce".

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

 

Zbadaj pozostałe karty pod katem: czy pokazują, że klient potrzebuje samoodnowy lub też jest gotowy na nowe uczucie.

 

Trzynasta - daleka przyszłość:

 

Jeszcze kiedyś wrócisz do twórczych początków. Jeszcze będzie ci dane zaczynać życie i miłość od nowa. Ale to nie będzie ani teraz, ani prędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

o zdrowiu

 

Gwiazda

Nadzieja na wyzdrowienie, odczucie spokoju i równowagi wewnętrznej, dobry

energetyzujacy sen, spokojne mysli, Anioł Opiekuńczy.

Edited by Euterpe
 • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W pozycji prostej: nadzieja, pozytywna odpowiedź na wszystkie pytania, sukcesy, osiągniemy to co chcemy, optymizm, miłość, szczęście, spełnienie marzeń, dobra passa, koniec trudnego okresu w życiu.

Odwrócona: rezygnacja, pesymizm, nieszczęśliwa miłość, strach, spowolnienie marzeń.

 

Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''

 

 

Gwiazda – przynosi zdrowie, regenerację sił oraz wprowadza równowagę w ciało fizyczne i duchowe.

Astrologia, łydki oraz stawy skokowe

Osoba pokazana tą kartą jest na dobrej drodze w kierunku osiągnięcia równowagi fizycznej i energetycznej. Przy stosowaniu leków Gwiazda zachęca nas do dodatkowych konsultacji u energoterapeutów, zielarzy, irydologów, masażystów. Ogólnie karta ta wskazuje dobry kierunek w leczeniu. Mówi nam także że mimo przebytej choroby następuje znacząca poprawa. Trzeba uważać, aby nie zboczyć z dobrego toru dlatego też podczas terapii gdy pojawia się Gwiazda należy regularnie konsultować się z lekarzem prowadzącym i innymi terapeutami.

 

Piotr Górski ,,Tarot z zdrowie''

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Gwiazda - Widoczne znaki nadziei, że wasz romans zacznie się pięknie rozwijać dla obydwu stron;

Bierzesz swoje marzenia i wizje miłości zbyt idealistycznie;

Wiedz, że wasze wspólne życie mogłoby być najwspanialsze pod słońcem;

Jako przeszkodę Gwiazda wskazuje na istotny i rozstrzygający całą sprawę element, którego brakuje w waszym związku;

Czynisz cuda, aby odnaleźć tego jedynego, który jest cl przeznaczony;

Wyrażajcie swój obopólny podziw dla siebie otwarcie i częściej;

Wiesz, że to ten Jedyny, którego musisz poślubić; oboje wiecie, że wasz związek rozciąga się ponad okowy życia;

Kiedy jesteście sam na sam niebiańsko spędzacie czas;

Myślisz, że on jest najpiękniejszym mężczyzną, jakiego kiedykolwiek widziałaś i dostajesz zawrotu głowy z radości, kiedy patrzysz na niego;

Nie pozwól, aby najdrobniejsze uchybienie w jego zachowaniu wpłynęło na twoje pozytywne nastawienie do wszystkiego;

Utworzyłaś związek z nie byle, jakim człowiekiem;

Spotkanie z twoją bratnią duszą na statku astralnym lub we śnie, jeśli jeszcze nie spotkałaś jej na ziemi.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

Gwiazda

 

Jako dobra rada:

Z nadzieją i zaufaniem poszerzaj horyzonty. Masz podstawy, by czerpać nowe nadzieje i podążać za dobrą gwiazdą. Uwierz w dobrą przyszłość i planuj długoterminowo.

 

Jako ostrzeżenie:

Nie oddawaj się marzeniom o przyszłości, bo przegapisz dzisiejszą szansę.

 

Jako karta dnia:

Ciesz się z nadejścia dzisiejszego dnia, gdyż gwiazdy Ci sprzyjają. Pozwól się inspirować snami o przyszłości. Cokolwiek zaplanujesz, będzie miało długotrwały , radosny przebieg, ponieważ masz dziś instynkt, który nieomylnie wskaże Ci drogę. Jeśli nie zamierzasz rozpoczynać niczego nowego, warto, żebyś na swą sytuację spojrzał z perspektywy wyższych wartości. Zdziwisz się , ile ciekawych spraw Cię otacza i jakie nowe horyzonty otwierają się przed Tobą.

 

Jako karta na rok:

Ten rok będzie mijał, w dosłownym sensie tego słowa, pod "dobrą gwiazdą". Buduj plany na przyszłość i podejmuj się długoterminowych spraw. Jeśli masz za sobą kryzys lub ciężki okres życia, będzie to tym lepszy czas dla nowych nadziei i wizji. To dotyczy szczególnie, choć nie tylko, obszarów miłości i partnerstwa. Usuń zniszczenia, obmyj swe rany w krystalicznej wodzie i przypatrz się swojej sytuacji z głębszego punktu widzenia. Zobaczysz, jak otwierają się przed Tobą radosne perspektywy i jak bardzo obiecujące są Twoje możliwości. W końcu roku będziesz się czuł, jak po kąpieli w źródle wody życia.

 

H.Banzhaf - Klucze do tarota

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Maestro

XVII(17) -karta nadziei, Gwiazda czyli powrót do źródeł. W rozkładzie Gwieździe przypisuje się różne znaczenia, człowiekowi załamanemu przynosi ona radę, by wierzył w swoją szczęśliwą Gwiazdę i podążał za nią. W odniesieniu do problemów egzystencjalnych Gwiazda może symbolizować "światło na końcu tunelu" i szybką poprawę sytuacji; jest ona tez nagroda za poniesione wysiłki, cierpienia i dobre uczynki. Może ona oznaczać nagrodę, awans.

 

Nadzieja, wiara, wyzdrowienie, zapowiedź spokoju po burzliwym okresie, nowe, świeże pomysły, twórczość, możliwość zajścia w ciążę, zdolności artystyczne, prawdziwe piękno, relaks, spędzanie czasu w przyjemny sposób, harmonia, nowe uczucie, w związkach może oznaczać okres spokoju, zaufania, pełen ciepła, Gwiazda może wskazywać także na miłość platoniczną.

 

W finansach może symbolizować dobre inwestycje, okres sukcesów, spełnienie w sferze zawodowej. Gwiazda to także oznaka równowagi, harmonii wewnętrznej,

 

Miłość. Nie martw się, jeśli dokucza ci samotność - wkrótce się zakochasz, a twoje uczucie zostanie odwzajemnione. Jeżeli jesteś już z kimś związana(y), pokochasz swego partnera na nowo. Karta ta wróży również ślub.

 

Jest dobrą wróżbą w pytaniach o miłość - mówi, że nowe wielkie uczucie jest już "widoczne na horyzoncie". Pamiętajmy także o związkach tej karty z mocą planety Wenus i o tym, że kojarzy się ona z obrzędami płodnościowymi. To również symbol kogoś owładniętego uczuciem.

 

Karta Gwiazda oznacza powrót do takiego stanu, w którym można zaczynać coś nowego. Oznacza więc gotowość na rozpoczęcie nowego etapu w życiu; oznacza wielką odnowę w sprawie, o której pytamy.

 

Praca i pieniądze. Masz szansę wybić się ponad przeciętność. Oczekuj ciekawych propozycji, które mogą być dla ciebie zaskakujące. Łap je - dadzą ci wolność i niezależność.

 

To karta opromieniona ciepłem i miłością. Symbolizuje optymizm, sztukę, życie zgodne z naturą, rozwój intuicji, kosmiczną harmonię. Oznacza też kogoś utalentowanego, osobę lubiącą bywać w galeriach sztuki, teatrach, kinach, na wernisażach.

 

Przy wszystkich pytaniach karta Gwiazda oznacza powrót do takiego stanu, w którym można zaczynać coś nowego. Oznacza więc gotowość na rozpoczęcie nowego etapu w życiu; oznacza wielką odnowę w sprawie, o której pytamy.

 

W pytaniach o stosunki z ludźmi oznacza gotowość do nawiązania nowych kontaktów, które zrewolucjonizują nasze życie.

 

Podobnie dobrą wróżbą jest ta karta, gdy pytamy o pieniądze: oznacza, że "bije" już dla nas nowe źródło dochodów.

 

Symbolizuje + okres sukcesów, dawanie, oczyszczanie, inwestowanie, prawdę, pokorę jako skuteczne rozwiązanie, prosperitę, nadzieja, odrodzenie, karta opieki, uzdrawianie, pomyślność, czystość, naturalność, ukojenie, oczekiwanie, optymizm, wiara,szczęśliwa miłość, wyzdrowienie, zaufanie do losu, możliwość zajścia w ciążę, kontakt ze świadomością i podświadomością, szczęśliwa przyszłość, inspiracja, wiara w przyszłość, opieka Boga, karta ochronna, przyjaźń, zaufanie od losu, wiara, nadzieja, leczenie tarapeutyczne, okres suksesów, przyjaźń, miłość, inne spojrzenie, światełko w tunelu, radość wewnetrzna,

 

Przesłanie. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystkiego zacznie ci przybywać: humoru, energii, szczęścia. Czy potrzebujesz czegoś więcej?

CZAS - wiosna ( .2do 3 lata)

 

podudzia, funkcjonowanie nerwow, równowaga duchowa,

 

ZDROWIE: dolegliwosci reumatyczne, płuca, układ oddechowy, oskrzela, astma, kończyny gorne, duszności, ostrzega przed utratą równowagi emocjonalnej. Gwiazda zapowiada rychłe wyzdrowienie. (Ale może również oznaczać początek nowego cyklu inkarnacyjnego.)

 

Zdrowie. Wyśmienita forma! Zapomnisz o grzebaniu się we własnej duszy i użalaniu nad sobą. To dobrze zrobi twojej psychice.

 

w pytaniach o zdrowie oznacza wielkie nadziej na wyzdrowienie, powrót do zdrowia, energię witalność, zdolności lecznicze. Gwiazda jest kartą ochronną, niweluje złe działanie kart sąsiednich, daje nadzieje na poprawę, po burzliwym okresie.

_______________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - traci lub wymaga zamiast dawania, marnotrawienie energii, nie akceptowanie swojego ciała, brak nadziei na poprawę, lub nadzieja bez pokrycia, niepokoje, brak czasu na wypoczynek, niedowartosciowanie, zmarnowana szansa, bezsenność,impotencja, strach i niewiara przed ludźmi i jakimikolwiek zmianami na lepsze, zwątpienie, pesymizm, bezsenność, nieszczęśliwa miłość, pech w miłości, rezygnacja, życie marzeniami i nadziejami,

 

W negacji wskazuje na brak wiary we własne możliwości, jednostronność w ocenie sytuacji, nadwrażliwość i drażliwość, skłonność do budowania zamków na lodzie, pesymizm. Ponadto oznacza brak wypoczynku, osobę ekstrawagancką lub dziwaczną.

 

Gwiazda nie jest jednak dobrym zwiastunem dla biznesmenów. Jeżeli już się zdarzyła należy pomyśleć o karierze politycznej, choćby sejmiku samorządowym, radzie miejskiej, starcie w wyborach. Sugeruje też odpisanie pewnych sum na działalność charytatywną.

 

W położeniu odwróconym Gwiazda , mówi, że nie ma co liczyć na szybką poprawę sytuacji ani nagrodę. Radzi ona szukać jedności z kosmosem , dążyć do równowagi wewnętrznej. W praktyce dobrze jest zająć się tantrą, Tai -Chi, jogą, znaleźć psychiczna podstawę swych problemów.

 

Brak harmonii, zakłócenie spokoju, niewykorzystane szanse i talenty, brak motywacji, bezsenność, spadek formy, zastój w pracy, również w sprawach uczuciowych, nieodwzajemniona miłość, niedocenianie partnera/partnerki, dolegliwości kobiece, brak wiary w siebie.

_________________________________________________________________________________________

NIEKTÓRE POWIĄZANIA:

 

Gwiazda + Cesarzowa - artystyczna dusza, piękno i przepych, gwiazda kina, ktoś podziwiany, przyjemne spędzenie czasu

Gwiazda + Wieża - zawalenie się marzeń, brak nadziei, nieoczekiwana zła wiadomość

Gwiazda + Kochankowie- prawdziwa przyjaźń, szansa na związek

Gwiazda + Kapłan - astrolog, nauka astrologii, sesja bioenergoterapeutyczna, sesja u psychologa

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Nadzieja

 

Ibis na Drzewie Poznania,

O pięknie w Twoim życiu zaśpiewa.

Zabrzmi nadzieja muzyką,

O którą wzdychałeś do nieba.

I swoją Gwiazdę zobaczysz,

Osnutą kolorem miłości,

Będzie naga i piękna,

W swojej doskonałości.

W dłoniach trzymając kielichy,

Nigdy nie opróżnione,

Miłością użyźni, zapłodni,

Życie bólem doświadczone.

Z Gwiazdą odnajdziesz wolność,

Sens życia, jak być szczęśliwym,

Jak przetrwać złe chwile w życiu,

Nadzieją chwile ożywisz.

Miej zaufanie do siebie,

Miej wiarę w opiekę Boga,

To Gwiazda od chwili poczęcia,

Wskazuje gdzie jest Twoja droga.

Od ciebie zależy byś znalazł,

Swoje życie zlustruj dokładnie,

A dawny ból i cierpienie,

Wielka radość ogarnie.

Pod swoją Gwiazdą zobaczysz,

Na XVII – stacji Tarota

Że możesz w szczęściu, radości

Dotrwać do końca żywota.

 

Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

XVII GWIAZDA

Gwiazda to nic dodać nic ująć tylko gwiazda, która nam przyświeca abyśmy nie zgubili drogi w ciemnościach.

 

 

A zatem nasze szczęście, możliwości, talenty, rozum i wiedza. Ponieważ karcie tej patronuje Wenus to często dosłownie oznacza jakiś talent artystyczny. W zależności o sprawę jaką pytamy Gwiazda będzie oznaczała taki etap w naszym życiu kiedy możemy zacząć coś od nowa sięgając do naszego wewnętrznego źródła mając „zielone światło” i przyzwolenie na działanie. Niesie ze sobą nowe kontakty z ludźmi,płodność i rozwój w dobrym kierunku.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Gwiazda a...

Miłość: idealna miłość, jaką pragnie każdy przeżyć w swoim życiu, czysta, prawdziwa, romantyczna. Szczęśliwy związek, nowa miłość, taka na wiosnę. Możliwość zajścia w ciążę.

Przyjaźń: prawdziwa, głęboka, wspierająca, na którą można zawsze liczyć.

Zawód: sukces, dobra passa, spełnienie marzeń, natchnienie, dobre pomysły.

Pieniądze: dobra inwestycja, wysokie odsetki, dobre rady na zainwestowanie.

Zdrowie: nadzieja na wyzdrowienie, odczucie spokoju i równowagi wewnętrznej, dobry regenerujący sen, spokojne myśli. Anioł Opiekuńczy.

 

Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska

 

 

Jeśli o coś pytamy i wypada nam Gwiazda, to mówi ona nam, że tak, to coś się wydarzy na pewno, ale akurat nie w tym okresie, o jaki pytamy. Trzeba będzie trochę poczekać.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

W odniesieniu do biznesmenów należy stwierdzićprzede wszystkim jedno, to nie jest ich karta, ale jeżeli już ją wylosowali, to można im doradzić tylko albo jak najszybsze zapewnienie sobie miejsca w sejmie ( sejmiku samorządowym, radzie miejskiej lub gminnej), albo odpisanie pewnych sum na działalność charytatywną i faktyczne ich przeznaczenie na kościół, szpitale dziecięce, szkoły itp. przynajmniej przez najbliższe sześć miesięcy.

 

Źródło: " Podstawy Tarota '' Jewgienij Kolesow

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

GWIAZDA

 

Niezaleznosc,wolnosc,swoboda,nadzieja,optymizm,umysl,inteligencja,inspiracja,pomoc,przyjazn i braterstwo,milosc i duchowa jednosc

Odwrocona. zludzenia,falszywe tropy,zagubienie,brak celu,pomyslu i inicjatywy.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest agnieszka007

RADA Z JEDNEJ KARTY;

Po tylu trudnych doświadczeniach przyszedł czas na spokój,radość,odczucie satysfakcji i spełnienia.Jeśli jesteś samotny,rozejrzyj się po świecie.Los przygotował Ci już wspaniałą istotę do kochania,która jest Twoją tęsknotą.Zadbaj o siebie,myśl pozytywnie.Posprzątaj gruntownie mieszkanie i swoją duszę.Słuchaj muzyki,módl się lub medytuj.

 

źródło;Vademecum Tarota Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

 

Gwiazda

Karta symbolizuje optymizm,sztukę,życie zgodne z naturą,wdzięk,rozwój intuicji,kosmiczną harmonię.Oznacza też kogoś utalentowanego,osobę lubiącą kontakt z naturą lub sztuką.

Słowa klucze to:nadzieja,intuicja,inspiracja,miłość platoniczna,ukojenie,odpoczynek,harmonia wewnętrzna,niewinność,młodość,wrodzony wdzięk,altruizm,przyjemność,ukojenie,senność,droga,młodość,światełko w tunelu,młoda miłość.

Negatywnie pokazuje ekscentryczność i ekstrawagancję albo fałszywe nadzieje,mrzonki,oczekiwania,iluzje,emocjonalność,brak poczucia realności,nadwrażliwość i drażliwość,skłonność do budowania zamków na lodzie,jednostronność w ocenie sytuacji.

 

Źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 2 weeks later...

GWIAZDA 17

Czasami bywa nazywana Stella Magorum -Gwiazda Pastuchów. W hebrajskim

alfabecie odpowiada jej podwójna litera Pe, której wartość liczbowa wynosi 80. Astrologicznym odpowiednikiem jest Merkury - bóg mowy, szerzenia wiedzy i kupiectwa- oraz środa jako dzień tygodnia. Hieroglif przedstawia gardło z językiem, mówiące gardło. Jest znakiem mowy i wszystkiego, co się z nią wiąże - słowa działającego w naturze ze wszystkimi tego konsekwencjami. Gwiazda równoważy także złe wpływy Wieży, z czego wynikają następujące znaczenia - po pierwsze, przeciwstawienie się zniszczeniu, ponieważ żadne nie jest ostateczne.

W Bogu wszystko jest wieczne i nieśmiertelne, czyli nieśmiertelność, kreacja ludzkiej duszy. Po drugie, każdy upadek można naprawić, co podpowiada człowiekowi nadzieja, jego intuicja.

Po trzecie, widzialny wszechświat zawiera w sobie źródło nowej boskości, którą jest siła dająca esencję życia. Dzięki temu może odnawiać swoje twory po ich uprzednim zniszczeniu. Pomimo różnic, występujących w poszczególnych taliach tarota, ogólna idea tego arkanu mówi o ponownym połączeniu duszy z szerszym polem odniesień, poza własną osobowością, społecznością czy dokonaniami w świecie. Dusza - zawsze ukazywana

jako żeńska - odpowiada na siły, wpływające na nią spoza tego świata. Zauważalny jest tu gnostyczny mit o

zejściu duszy z wysokości -Gwiazda przypomina o naszych szlachetnych początkach i kieruje na ścieżkę powrotu. Rzadko spotykana nazwą jest Niebiański Mandat, odnoszący się do naszej misji w tym wcieleniu, do przyczyny naszego istnienia. Każdy z nas jest tajnym agentem, wykonującym boską wolę w każdym momencie naszego

życia. Jeżeli odstępujemy od idei pracy nad naszym życiem -w każdym momencie, tu i teraz -przyjrzyjmy się synchroniczności, która nieustannie popycha nas przez życie i zastanówmy się nad nią. Dostrzeżemy Wówczas niewidzialną rękę pomocy, która nas wspiera i inaczej zrozumiemy nasze miejsce w układzie oraz wartość

kosmosu, jaki nas otacza. Osobowość Gwiazdy wskazuje na artystyczną inspirację, pogodę ducha, równowagę, intuicję. W znaczeniu użytkowym jest arkanem protekcji oraz nadziei na płaszczyźnie materialnej i duchowej. Wywiera szczęśliwy wpływ na wszystko, co jest związane z duchowością.

 

źródło: Cecuda. D." Kart Tarota"

 

XVII Gwiazda

nadzieja, droga, narzeczeni, młodość, światełko w tunelu, młoda miłość

 

źródło:http://www.tarot.warszawa.pl/samo-karty.htm#male

 

Gwiazda

+ optymizm, serdeczna miłość, pomoc, inspiracje artystyczne, odzyskanie zdrowia, opieka, harmonia ducha, radość życia

- brak pewności siebie, pesymizm, smutek, nerwica, negatywne oddziaływanie astralne, zastój umysłowy, zguba, fatalna miłość, choroba zły czas.

 

źródło: Strona Domowa

 

Gwiazda to nic dodać nic ująć tylko gwiazda, która nam przyświeca abyśmy nie zgubili drogi w ciemnościach.

A zatem nasze szczęście, możliwości, talenty, rozum i wiedza. Ponieważ karcie tej patronuje Wenus to często dosłownie oznacza jakiś talent artystyczny. W zależności o sprawę jaką pytamy Gwiazda będzie oznaczała taki etap w naszym życiu kiedy możemy zacząć coś od nowa sięgając do naszego wewnętrznego źródła mając „zielone światło” i przyzwolenie na działanie. Niesie ze sobą nowe kontakty z ludźmi,płodność i rozwój w dobrym kierunku.

 

źródło:Arkana Wielkie XVII Gwiazda*-*MagiaTarota.info - Tarot Numerologia Horoskop Astrologia

 

Siedemnasta karta Tarota w Wielkich Arkanach. Symbol kojarzony zwykle z gwiazdą betlejemską, a więc

wskazujący Głupcowi właściwą drogę. Istnieją różne wyobrażenia tej karty: od trzech króli, poprzez dwóch

astrologów stawiających horoskop, aż po postać kobiety trzymającej w rękach ptaka i gwiazdę. Klęcząca nago

kobieta - nagość symbolizuje cnotę i prawdę - wylewająca wodę może oznaczać oczyszczenie, rytualną ablucje.

W ujęciu gnostyckim symbolika ta oznacza początek wznoszenia się poprzez sfery niebieskie. Znak figuralny

wodnika: mężczyzna wylewający wodę, postać kobiety może uogólniać ten symbol do reprezentacji całego

zodiaku. Gwiazda występuje jako tradycyjne zjawisko symboliczne występujące w licznych legendach,

poprzedzające narodzenie się synów bożych (Budda, wedyjski bóg ognia- Agni, gwiazda o czterech promieniach

- asyrobabiloński bóg słońca Szamasz, gwiazda pięcioramienna - egipski Horus jako najwyższy bóg). U

pitagorejczyków gwiazda oznaczała wszechświat (człowiek, hermafrodyta).

ZNACZENIE WRÓŻEBNE KARTY

Miłość duchowa, ukojenie, zasłużony wypoczynek, korzystanie z wcześniejszego wysiłku, zdolność do

rozumienia przeciwstawnych sił rządzących światem, dobre wiadomości, kosmiczna harmonia. Brak wiary w

siebie, nadwrażliwość, zmęczenie, nadzieje bez pokrycia, słabe rozumienie siebie i swojej psychiki,

ekstrawagancja, zagubienie się, problemy zdrowotne w sferze dróg oddechowych i kończyn górnych. Dobra

znajomość siebie i swojej psychiki pozwoli Ci lepiej wykorzystać Twoje wrodzone zdolności. Już wiesz czego

pragniesz. Co ty dasz innym wróci do Ciebie zwielokrotnione. Sprawy, które zataiłeś, pozostawiłeś wyłącznie

dla siebie, zginą bezpowrotnie nie przynosząc nikomu pożytku.

 

autor nieznany

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

XVII Gwiazda L’Estoile

Czyli powrót do źródeł

 

Symbol kojarzony zwykle z gwiazdą betlejemską, a więc wskazujący Głupcowi właściwą drogę. Gwiazda występuje jako tradycyjne zjawisko symboliczne umieszczane w wielu legendach, poprzedzające narodzenie się synów bożych (Budda, wedyjski bóg ognia Agni, asyrobabiloński bóg słońca Szamasz, egipski Horus).

Gwiazda jest obrazem w najwyższym stopniu naładowanym magią. Karta przedstawia nagą dziewczynę, brunetkę, która klęcząc na lewym kolanie nad wodą, wylewa wodę z dwóch dzbanów, jakby napełniając źródło. W tle widać drzewo z siedzącym na nim ptakiem, a na niebie osiem gwiazd, z których środkowa, wyraźnie większa, ma dwa razy więcej promieni. Cała scena przypomina archaiczny, pogański obrzęd. Jeszcze niedawno południowi Słowianie znali praktyki sprowadzające płodność, deszcz i urodzaj, podczas których dziewczyna tańczyła nago o świcie na polu, oblewana wodą.

Bohaterka tej karty nie czerpie wody z rzeki, ale wykonuje czynność przeciwną, sama zasila źródło. Człowiek bierze w swe ręce życiodajne procesy, harmonizuje się z naturą. Ta dziewczyna jest sama źródłem, ma moc twórczą, moc dającą życie.

Ptak w tle wyobraża duszę, która o tej porze dnia jest jeszcze wolna i żyje we własnym świecie. Wielka gwiazda na niebie to planeta Wenus, tu występuje jako gwiazda zaranna, Aurora. Przedświt jest najbardziej magiczną porą doby, a Wenus jest planetą miłości.

Karta Gwiazda następuje po ponurych i dramatycznych obrazach Diabła, Wieży i Śmierci. Wnosi ze sobą wielki ładunek ożywczej energii zwiastującej duchowe i cielesne odrodzenie.

Znaczenie ogólne

Podstawowym znaczeniem tej karty jest powrót do źródeł. Kiedy mijają sukcesy i klęski, przychodzi czas, by sięgnąć do naszego wewnętrznego źródła, podstawowego zasobu naszej wewnętrznej żywotności. Oznacza powrót do takiego stanu, w którym można zaczynać coś nowego, oznacza wielką odnowę w sprawie, o której pytamy.

W pytaniach o stosunki miedzy ludźmi oznacza gotowość do nawiązania nowych kontaktów, które zrewolucjonizują nasze życie.

Gdy pytamy o miłość, mówi, że nowe, wielkie uczucie jest już widoczne na horyzoncie. Trzeba pamiętać o związkach tej karty z planetą Wenus a zarazem z płodnością.

W pytaniach o pieniądze mówi ona, że bije dla nas nowe źródło dochodów.

W pytaniach o zdrowie zapowiada rychłe wyzdrowienie.

Karta ta ma wymowę podobną do karty Cesarzowa, z tym, że tamta mówi o dobrobycie już zdobytym a ta o tym, który ma nadejść.

Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:

Karta ta nie posiada znaczenia negatywnego.

Ustawienie postaci

Pozycja kobiety zwróconej trzy czwarte ku lewej stronie oznacza, że możliwe jest rozważne dążenie do realizacji zamierzeń, a pierwotna bierność przeobraża się w aktywność.

 

źródło: mój komputer

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest Vampirella

Gwiazda

 

Nadzieja, niespodziewana pomoc, klarowność wizji, urzeczywistnienie potencjału, wgląd duchowy. W przypadku złych aspektów: zła ocena, marzycielstwo, rozczarowanie.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

XVII. Gwiazda (Syriusz, Psia Gwiazda, Gwiazda Magów)

Karta nadziei, młodości, promiennej przyszłości - przypomina o zaletach świata duchowego, niesie boskie światło, radość, pogodę ducha.

 

Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Gwiazda pokazuje mi kobiety, ktore uważam za atrakcyjne. Jeżeli jakaś kobieta jest miła i uznawana przeze mnie za ładną, często pokazuje się w karcie Gwiazda.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

"Gwiazda jest kartą nadziei, mądrości i wglądu w wyższe zależności pomiedzy ludźmi. Pokazuje, ze planujemy lub rozpoczynamy przedsięwzięcia sięgające daleko w przyszłość, na któych pozytywne efekty możemy mieć uzasadnione nadzieje. Często w tym początkowym stadium nie zdajemy sobie jeszcze sprawy z dalekosiężnych skutków naszych poczynań. Dopiero spojrzenie w tył pozwoli nam zrozumieć, jakie decydujące zmiany dokonały się w czasach, któym patronowała Gwiazda. Podobnie jak w przypadku siewu i tu trzeba nieco czasu, aby zauważyć owocne skutki działąnia. W tradycyjnej intepretacji Gwiazda uważana była za jedną z trzech kart opiekuńczych, które zapowiadają działania uwieńczone sukcesem.

 

W życiu zawodowym- Gwiazda oznacza, że mamy przed sobą perspektywę owocnej pracy. Może wskazywać na początek obiecującej kariery lub na inne, brzemienne w skutki plany. Oznaczone tą kartą, projekty, pertraktacje i rozpoczęte interesy mają dobre rokowania i zapowiadają sukces.

 

Na poziomie świadomości Gwiazda pokazuje, że planujemy naszą przyszłość. Mowa tu o głębokim poznaniu wyższych powiązań dzięki któremu wyjdziemy poza ciasnotę naszego bezpośredniego punktu widzenia. To tak, jakbyśmy patrzyli z lotu ptaka- możemy objąć wzrokiem nagromadzone przeszkody, ale otwierają się też przed nami szerokie perspektywy na przyszłość.

 

W związkach osobistych- Gwiazda zapowiada obiecujące spotkania i związki, które są pobudzające, przynoszą szczęście i mają przyszłość. Związki partnerskie oznaczone tą kartą znajdują się pod "szczęśliwą gwiazdą". "

 

Źródło: Hajo Banzhaf,Tarot dla każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Euterpe

Jako karta dnia: prawie cały dzień spędziłam marząc :) oczywiście nie zawalając przy tym swoich obowiązków.

 

Mnie w pytaniach co o mnie myśli znaczy, że marzy :)

 

jak przebiegnie relacja? Oddalenie, pokrzepianie się marzeniami

 

presunięciu w czasie

Gwiazda + Giermek buław - znak Bliźniąt

 

jeżeli się czegoś szuka, to nie prędko znajdzie (przedmiot, partner, praca, wycieczka)

 

na pracę, gdy już pracowałam w jednej firmie, nie pokazała wydalenia, ale nie było tak super, abym chciała tam zostać i pojawiły się marzenia o lepszej posadzie

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Maestro

Ciekawostka: poznałam przez net faceta,tzn,zaczął do mnie pisać. Na pytanie o to jakie robię na nim wrażenie jako pierwsza wyszła Gwiazda. I...facet myślał, że jestem jakąś artystka, poza tym często mówi do mnie Gwiazdko:)

 

Dobra plodność, trafienie w leczeniu, wyzdrowienie, ale problemy z płynami.

 

 

Źródło : Blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Linkinia

Gwiazda + 6 denarów pokazała mi wieczór spędzony z kolegą smalącym cholewki, przy piwku, w barze, gdzie ja promieniowalam radością (i mam nadzieję urokiem osobistym) i świetnie się nam rozmawiało ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Gwiazda jako karta dnia: mnóstwo osób zwracało na mnie uwage, zebralam sporo komplementow dotyczacych wygladu, choc w sumie wygladalam normalnie :)

 

Często wypada na mnie,kiedy jestem wrażliwa na punkcie swojego wyglądu. Gdy nie wyjdę bo źle czuję się w czymś a 2 włosy odstają itp. Co za tym idzie przyciagam spojrzenia;) Gdybym codziennie byla w takim stanie to chyba zwariowalabym

 

Pokazuje mi miejsca artystyczne ;)

 

L4 też pokazała :)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Gwiazda: "Nadzieja". Idealizm,spojrzenie wstecz,szukanie kierunku,zadawanie sobie pytań,piękno,wrażliwość,przewodnictwo.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Gwiazda:

Marzenia są bliskie spełnienia albo określona sfera twojego życia przyniesie spełnienie i szczęście.

Zachowaj pozytywne nastawienie,nie trać nadziei i ufaj w to,że wszystko skończy się dobrze.

Jeśli ostatnio chorowałeś,popadłeś w depresję lub nieszczęście,już wkrótce poczujesz się znacznie lepiej.

Wykorzystaj własną kreatywność i artystyczne talenty w nowatorski sposób,który zapewni Ci ogromną satysfakcję.

Nowy związek okaże się szczęśliwy,dając Ci kilka wspaniałych możliwości.

 

Położenie odwrócone:

Wystrzegaj się pobożnych życzeń i staraj się żyć w świecie realnym.

Ucieczka w marzenia jest kusząca jednak strzeż się ich pomieszania z rzeczywistością.

Musisz stawić czoła faktom,nie zaś temu,co chciałbyś,aby się stało.

Ktoś,kogo teraz spotkasz,nie będzie wbrew pierwszemu wrażeniu osobą wartą zaufania czy miłości.

Traktuj go z rezerwą!

 

Z talii "The Destiny Tarot"

 

Jak kocha Gwiazda:

To istota życzliwa ludziom i światu, a przede wszystkim pogodzona sama ze sobą. Zawsze młoda duchem, czuje się zrealizowana i wolna. Akceptuje własną osobowość, wygląd zewnętrzny, seksualność. Wie, że ma prawo być tu i teraz dokładnie taka, jaka się urodziła.

 

Jest pełna nadziei i wewnętrznej radości. Ce****e ją nieodparty optymizm, fantazja i energia. Przyjemnie z nią przebywać, ponieważ umie się cieszyć, zaś od życia oczekuje tylko dobrego, niezależnie od minionych doświadczeń. Pragnie miłego domu i dzieci. Tworzy pozytywne relacje z ludźmi. Nie przejdzie obojętnie obok nikogo, komu przydałaby się pomoc.

W związku do szczęścia potrzeba jej uczuciowej harmonii. Miłość Gwiazdy przynosi spokój i ukojenie. Łagodna, ciepła, nigdy nie opuści, nie zdradzi swego partnera (partnerki). Nie wymieni go na młodszy i ładniejszy model. Nawet po pięćdziesięciu latach współżycia Gwiazda chętnie zabierze Cię na romantyczny spacer, obdarzy bukietem polnych kwiatów i ofiaruje miłosny wiersz.

 

W łóżku jest tkliwa, taktowna, wyrozumiała. Bardziej zależy jej na wzajemnej serdeczności, oddaniu niż na gorącym seksie. Dzięki intuicji oraz wielkiej empatii potrafi stworzyć naprawdę udane małżeństwo. Możesz zaufać jej na wszystkich polach.

 

Karta odwrócona

 

Człowiek bezsilny wobec rzeczywistości. Charakteryzuje go brak wiary w siebie. Nie rozpoznaje i nie rozumie motywów własnego postępowania. Źle lokuje uczucia, systematycznie wiążąc się – w miłości i pracy – z nieodpowiednimi osobami. Trwoni talent.

 

Nie rozwija zainteresowań. Bywa znerwicowana, płaczliwa. Arkan ten oznacza również koniec aktualnego uczucia albo po prostu nieszczęśliwą miłość.

 

(Tarot Miłości,M.Bigoszewska)

 

Gwiazda - Słowa Klucze:

PROSTA: nadzieja,odnalezienie celu,akceptacja,mądrość,odrodzenie,wiara w dobry los

 

ODWROTNA: zwątpienie,pesymizm,wątpliwości,rozpacz

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Gwiazda

Astrologiczne odpowiedniki:

- WODNIK

- Neptun,Ryby,Merkury Bliźnięta

 

"Astrologia i Tarot",Dariusz Cecuda

 

Gwiazda:

Miłość: pełnia oddania. Zaufanie i opieka.

Karta odwrócona: "zła" miłość. Porzucenie.

 

(Maria Bigoszewska)

 

Według Macieja:

 

Gwiazda:

- pomyslność

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Bethany

Jako karta dnia pokazała mi wizytę u bioenergoterapeutki, także poprawę stanu zdrowia oraz chodzenie po centrum handlowy,m oglądanie wystaw.

 

W pytaniach dotyczących czasu, czy coś nastąpi w jakimś określonym czasie, to zauważyłam że jak pojawia się Gwiazda, to trochę opóźnia. Oczywiście coś się rzeczywiście wydarzy, tylko trochę później, niż byśmy chcieli.

 

Gwiazda i As Kielichów - przekaz energii przez moją bioenergoterapeutkę :)

 

Nie lubię tej karty w pytaniach o pieniądze, albo pracę. Czasem mi pokazuje ... złudne nadzieje. Pewnie, że zależy od rozkłady ;) zdarza się, że mam problem z tą kartą. Niby taka fajna, super, ale nie zawsze :P

 

Kiedyś mi pokazała galerię handlową ;)

 

Jako miejsce w domu -pokazała mi łazienkę ;)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 7 months later...
Jako karta dnia: prawie cały dzień spędziłam marząc :) oczywiście nie zawalając przy tym swoich obowiązków.

 

Mnie w pytaniach co o mnie myśli znaczy, że marzy :)

 

 

jak przebiegnie relacja? Oddalenie, pokrzepianie się marzeniami

 

Mam bardzo podobne odczucia co do tej karty. Trochę mi przypomina 7 pucharów.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 1 year later...
 • Ekspert

Jakie macie doświadczenia z tą kartą? Bo przyznam, że jest to jedna z tych kart których „nie czuję”. Wedle książek które czytałam jest to karta ochronna, jedna z najlepszych kart w Tarocie ale...przyznam, że kiedy pojawia mi się ta karta to nic szczególnego się nie dzieje. Na pewno nie jest zapowiedzią spełnionych marzeń. Z tego, co czytałam we wcześniejszych wpisach o tej karcie, to ona zwykle opóźnia wydarzenia. Może zwiastować picie alkoholu i ogólnie oddawanie się marzeniom. Tyle, że mamy karty w AM które mówią o tym wszystkim to czemu AW miałaby mówić o tym samym?  Czasami mam wrażenie, że karta bliska jest Księżycowi - marzymy, patrzymy przez różowe okulary ale tak naprawdę to realnie nic tu nie zachodzi. 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Gringe napisał:

Jakie macie doświadczenia z tą kartą? Bo przyznam, że jest to jedna z tych kart których „nie czuję”. Wedle książek które czytałam jest to karta ochronna, jedna z najlepszych kart w Tarocie ale...przyznam, że kiedy pojawia mi się ta karta to nic szczególnego się nie dzieje. Na pewno nie jest zapowiedzią spełnionych marzeń. Z tego, co czytałam we wcześniejszych wpisach o tej karcie, to ona zwykle opóźnia wydarzenia. Może zwiastować picie alkoholu i ogólnie oddawanie się marzeniom. Tyle, że mamy karty w AM które mówią o tym wszystkim to czemu AW miałaby mówić o tym samym?  Czasami mam wrażenie, że karta bliska jest Księżycowi - marzymy, patrzymy przez różowe okulary ale tak naprawdę to realnie nic tu nie zachodzi. 

Dla mnie tez ta karta nie ma wielkiego znaczenia a i rzadko mi wypada. Czasem jako karta na dzień pokazuje mi marzenie o idealnej sylwetce (u mnie na karcie bohaterka talii obserwuje cos w stylu zwiastowania bogini na niebie o idealnych kobiecych ksztaltach)oraz dbanie o wygląd. W rozkladzie to nie pamiętam żebym ją  kiedykolwiek miała.

Edited by Wildwood
 • Lux 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

@Wildwood- też mi rzadko wypada. A jak już się pojawi to nie wiem co mam zrobić z tym „fantem”.  Chyba faktycznie chodzi o marzenia- doczytałam we wcześniejszych wpisach w tym wątku, że może mówić o spełnienie marzeń ale w dalszej przyszlosci( nie tak szybko jakbyśmy chcieli).

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Gringe napisał:

@Wildwood- też mi rzadko wypada. A jak już się pojawi to nie wiem co mam zrobić z tym „fantem”.  Chyba faktycznie chodzi o marzenia- doczytałam we wcześniejszych wpisach w tym wątku, że może mówić o spełnienie marzeń ale w dalszej przyszlosci( nie tak szybko jakbyśmy chcieli).

Ciekawe. Moje marzenia się nigdy nie spełniają stąd ta karta się nie pojawią. Dla mnie też kartą Slonce nie ma dużo znaczenia w rozkładach. Podobne nic. Raz przy krolu denarow pokazało mi robienie sernika. Kształt i kolor się zgadzają. Jak mam w rozkladzie to tez nie wiem jak zinterprtowac. 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert
1 minute ago, Wildwood said:

Dla mnie też kartą Slonce nie ma dużo znaczenia w rozkładach.

To ja podbiję temat o Słońcu by nie robić tu zamieszania :) 

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Lianna

Symbolizuje człowieka zakochanego, osobę utalentowaną artystycznie.

 

W położeniu prostym :  nadzieja, miłość, optymizm, korzystanie z rezultatów wcześniejszych wysiłków, relaks na łonie natury, umiejętność znalezienia złotego środka w trudnej sprawie, rozwój intuicji, dobre wiadomości, lepsze zrozumienie siebie i innych, kosmiczną harmonię.

 

W położeniu odwróconym osobę rozmieniającą na drobne, kogoś kto nie wykorzystuje swoich talentów, a także brak siebie, nadwrażliwość, zmęczenie, pesymizm, brak przezorności, słabe zrozumienie siebie, zagubienie, brak perspektyw, niezadowalający związek.

 

"Wróżka" 5 /2003

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest Lianna

Pokazuje mi łazienkę, galerie handlowe.

Raz mi pokazała znaczne lepsze samopoczucie po wizycie u Pani od Reiki :)

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

W układzie na niespodziankę w czerwcu (Sąd+Rycerz denarów+Gwiazda) przyniosła mi podwyżkę w pracy :D

w układzie na zdrowie - 5 buław+Gwiazda+4 mieczy - wydaje mi się że chodzi o szczepionkę po której trochę się rozłożyłam z gorączką. 

 • Like 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert
10 minut temu, martynamarzena napisał:

W układzie na niespodziankę w czerwcu (Sąd+Rycerz denarów+Gwiazda) przyniosła mi podwyżkę w pracy :D

w układzie na zdrowie - 5 buław+Gwiazda+4 mieczy - wydaje mi się że chodzi o szczepionkę po której trochę się rozłożyłam z gorączką. 

Przy czym w tym drugim wydarzeniu ze szczepionką, Gwiazda powinna przynieść ochronę. Mimo, że odchorowałaś to będzie z tego zysk w przyszłości. 
Gwiazda jest dobrą kartą choć czasem trudno  odczytać, co dokładnie niesie jej przesłanie. 
Krzywda nie powinna się stać w ostatecznym rozrachunku. :) 

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Lianna
23 minuty temu, martynamarzena napisał:

W układzie na niespodziankę w czerwcu (Sąd+Rycerz denarów+Gwiazda) przyniosła mi podwyżkę w pracy :D

w układzie na zdrowie - 5 buław+Gwiazda+4 mieczy - wydaje mi się że chodzi o szczepionkę po której trochę się rozłożyłam z gorączką. 

 

Wow, ale karty są dosłowne. 5 Buław to gorączka. Gwiazda może pokazuje,że w przyszłości nie zachorujesz? A po której jesteś dawce? Ja już po dwóch.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Lianna napisał:

 

Wow, ale karty są dosłowne. 5 Buław to gorączka. Gwiazda może pokazuje,że w przyszłości nie zachorujesz? A po której jesteś dawce? Ja już po dwóch.

Po jednej i ostatniej - brałam J&J :)

Czekam też na wyniki badań pewnych też i mocno się ich boję, ciekawe czy to ta 4 mieczy.. generalnie mam nadzieję że i tu z Gwiazdą będzie pomyślnie..

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Gwiazda

 

- Sugestia aby zwrócić się do sił wyższych w danej sprawie

- Sugestia aby zainteresować się astrologią

- Coś zapisane w gwiazdach

- Kontrola nad emocjami

- Uzdrawianie, uzdrowienie

- Sugestia, aby wylać swoje uczucia, emocje - w takim sensie, aby nie trzymać ich w sobie

- Aby coś trwało należy poświęcać temu uwagę, energię (postać stale wlewa wodę do rzeki aby ona trwała w tej samej postaci)

- Boskie zadanie, przeznaczenie, nadana rola - postać zdaje się wiecznie stoi i wlewa wodę tworząc rzekę bez końca

- Wieczny przepływ boskiej energii

- Kobiecość, romans, jednorazowa przygoda - ale taka pełna uczuć i emocji, bezpieczna, boska, przeznaczona - tak jakby konstelacje obu osób były ze sobą idealnie dopasowane pod względem takiego doświadczenia

- Zaangażowanie ze strony kobiety; zrozumienie roli żeńskiej

- Fajna, udana impreza, gdzie jest dostatek wszystkiego; picie alkoholu

- Nadwrażliwość emocjonalna; emocjonalna osoba, emocjonalne podejście

- Sugestia wypłakania się w celu oczyszczenia

- Wpływ na coś - to postać tworzy rzekę, jeśli odejdzie rzeka zostanie bez źródła

- Manipulacje emocjonalne

- Uzależnienie emocjonalne

 

 • Like 2
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Gwiazda obok Kapłanki - sesja u pani bioenergoterapeutki :)

W zdrowiu- problemy z płucami, układem oddechowym. Ogólnie to jest to dobra karta zapowiadająca powrót do zdrowia i harmonii.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
 • 1 month later...

marzenia o czymś przyjemnym

fantazjowanie o kimś też w taki cieplejszy sposób

oddalenie w czasie

coś/ktoś jest daleko

oderwanie od rzeczywistości

taka neutralna karta - za dnia nic szczególnego się nie dzieje

sztuka: rzeźby, obrazy itp.

piękny mebel

gustownie urządzone mieszkanie

wysyłanie w przestrzeń pozytywnej energii

jeżeli chodzi o działania to pokazuje mi bierność, siedzenie na miejscu

czasami coś podwójnego

miejsce spokojne, gdzie można odetchnąć

 

XVII Gwiazda + kolejne karty - marzenie o tym, co pokazują następne karty 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

U mnie karta ochronna. Jak pojawiła się na nową pracę, to pomimo że początki były trudne, wiele rzucanych klod to dałam radę. Jak pytam, jakie zrobię na kimś wrażenie, to wiem, że będę emanowala kobiecościa i dla drugiej strony będę atrakcyjna. 

Edited by mezza
 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Ekspert
Posted (edited)

Gwiazda jako karta dnia pokazała, że nie dałam się naciągnąć oszustom na płatny numer😅 

Choć przyznam szczerze, że mocno popłynęłam w swoich fantazjach czyj to może być numer i byłam lekko rozczarowana jak siostra oznajmiła mi, że to scam😅 

Dochodzę do wniosku, że Gwiazda pokazuje nam rzeczy które zrealizują się inaczej niż my chcemy( nie wiemy wszystkiego) i tu opatrzność czuwa byśmy się nie wpakowali w jakieś tarapaty.

Karta ochronna - ale nie spełniająca marzeń. 

Edited by Gringe
 • Like 2
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Chyba w zależności, na której pozycji stoi, bo jak na pierwszej, to rzeczywiście życzenia, ale na ostatniej to często pokazuje mi właśnie spełnienie tych oczekiwań i życzeń. W talii Tarot Swiatla i Cienia mówi o odrodzeniu po trudnych wydarzeniach, odrodzenie nadziei, spełnienie oraz bycie na dobrej drodze do spełnienia.

 

Los przynosi Ci koło ratunkowe i szczęśliwy traf.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...