Jump to content

Nasze lektury

Ewuniaaa

Recommended Posts

Witam,

Czy możecie polecić jakąś dobrą książkę o numerologii? Potrzebuję pozycji, która jest napisana prostym, przystępnym językiem i zawiera wszelkie podstawy numerologii z nutką zaawansowania :)

• 4 weeks later...
  • 1 year later...
Guest Jolie

Tak na przyszłość dla kogoś zainteresowanego od siebie polecam chociażby "Your days are numbered" Florence Campbell, albo serię "Numerology, the complete guide" napisaną przez Matthew Oliver Goodwin'a.

• 2 weeks later...
Tak na przyszłość dla kogoś zainteresowanego od siebie polecam chociażby "Your days are numbered" Florence Campbell

Jedna z najlepszych, moim zdaniem, książek do numerologii - co prawda ma już ponad 80 lat, ale ciągle jest wznawiana, bo jest popyt. Do tego jeszcze Kevin Avery, z którego korzystała Czarmińska pisząc swoją książkę.

Gladys Lobos ma baardzo mieszane recenzje - jest popularna w zasadzie tylko w Polsce i popularyzuje różne, nie do końca zgodne z prawdą, idee numerologiczne (y jak spółgłoskę, zmiany numerologiczne oparte o jedynki i dziewiątki).

• Like 1
  • 2 years later...
  • 1 month later...

Ismer, dziękuję za tak obszerny post na ten temat. Jestem osobą początkującą w tym temacie. Chciałabym zdobyć książkę, w której byłoby wszystko, jednak rozumiem to co wyjaśniłaś, że w każdej jest wszystkiego po trochę. No trudno. W każdym razie co robić jeśli w różnych książkach mamy odmienne sposoby liczenia? Np. co z literą "y" uznawaną za samo- a czasem za spółgłoskę? Jak to wszystko potraktować?

Moje wyobrażenie na ten temat jest takie: korzystam aktualnie z książki xxx to powinnam przyjąć warianty liczenia podane przez autora?

Jak inni numerolodzy sobie z tym radzą?

• Administrator
Lilly91 napisał:
W każdym razie co robić jeśli w różnych książkach mamy odmienne sposoby liczenia? Np. co z literą "y" uznawaną za samo- a czasem za spółgłoskę? Jak to wszystko potraktować?

Moje wyobrażenie na ten temat jest takie: korzystam aktualnie z książki xxx to powinnam przyjąć warianty liczenia podane przez autora?

Jak inni numerolodzy sobie z tym radzą?

Lilly, na początek polecam przeczytać nasze posty nt. litery Y oraz roku osobistego (roku numerologicznego) i wyrobić sobie na tej podstawie swoje spojrzenie na te kwestie.

Reszta jest już z górki.

posty są tutaj:

Alfabet i litera Y

Zestawienie imion i nazwisk

Rok osobisty i numerologiczny

Lata uniwersalne i osobiste

Numerolodzy radzą sobie ze sposobem obliczania lat osobistych na podstawie własnego doświadczenia, innej drogi - jeśli chcesz być profesjonalnym numerologiem - nie ma.

Ale jak masz przed oczyma jakąś książkę to jasne, że przyjmujesz warianty liczenia podane przez jej autora, ponieważ zmieszanie różnych metod może przynieść - i często przynosi - kociokwik xd.

Dlatego najlepiej jest zaopatrzyć się w dwie / trzy książki, w której opisane są różne metody.

Lobos i Fermier można kupić za grosze, Czarmińska stoi drożej, ale można ściągnąć PDF.

Jednak najlepsze są te obcojęzyczne, to jest podstawa podstaw, z której "wszystko powstało". No, oprócz wynalazku p. Lobos odnośnie "roku numerologicznego".

Wszyscy na tym bazują, p. Lobos również, a poza tym ma ona fajny i prosty opis relacji między spółgłoskami a samogłoskami, oczywiście u innych też są, ale ja akurat u p. Lobos lubię te opisy.

Ja opracowałam na własne potrzeby praktyczną "tabelkę lat osobistych", w których obok siebie są wypisane lata osobiste wyliczone wg. trzech metod, aktualne cykle życia (te wynikające z daty urodzin) i szczyty oraz rok uniwersalny i przy każdym roku wypisuję różne ważne zdarzenia, w tym również z mojego punktu widzenia oraz poruszające stany emocjonalne, bo to też ważne.

I porównuję to z technikami związanymi z horoskopem.

• Like 2
  • W punkt 1
  • Super 3

Jeszcze raz dziękuję za tak szybką odpowiedź :D

No to cóż, poczytam forum, porobię sobie notatki z tego co tu znajdę i będę wyciągać swoje wnioski.

Póki co korzystam z pdf Czarmińskiej i wydaje się być okej. Bardzo ładnie wszystko opisane i zrozumiałym językiem. Zamierzałam nabyć książkę H. Rekusa ale jestem w małym dołku finansowym, więc póki co się wstrzymałam. Spróbuję sobie zza granicy ściągnąć książkę F. Campbell. Czytałam kiedyś o niej recenzje i wszystkie były bardzo, bardzo pozytywne.

A tymczasem poczytam forum bo tutaj też jest bardzo dużo informacji. Gdy będę mieć jakieś pytania to będę pisać w odpowiednich wątkach bo tu nie chcę już robić offtopic :)

Pozdrawiam

• Ekspert

Lilly a jaką książkę Rekusa? on machnął ich 5, dwie kupiłam ale jestem w szoku, bo tak totalnego śmieciowiska to jeszcze nie widziałam. Faktycznie jest jak mówi Ismer - wrzucone wszystko jak jeden system, znaczy tak wynika z lektury bo nie ma tam nigdzie źródeł!

• Like 3

Percontor, chciałam kupić jego książkę pt. "Portret numerologiczny" ale się rozmyśliłam i ostatecznie nie kupiłam. Wiem, że ma też książkę o interpretacjach i w sumie to ona mogłaby mnie najbardziej interesować, jednak doszłam do wniosku, że nie ma co się spieszyć i właściwe interpretowanie przyjdzie z czasem i początkowo to muszę/chcę swoją datę dobrze zinterpretować. A reszta przyjdzie z czasem :)

Natomiast jeśli chodzi o jego książki to po tym co tu przeczytałam to raczej ich nie nabędę; jeśli miałabym coś kupić to wolę jakąś konkretną i naprawdę polecaną pozycję.

• Ekspert

Ja mam "Droga życia" i "Portret numerologiczny". W każdej jest chaos, w dodatku w Portrecie powtarzają się niektóre rzeczy.

I ja też naprawdę nie polecam jako pierwszej lektury, nie warto w to inwestować bez przygotowania z innych źródeł.

Ismer a mogłabyś w skrócie choć napisać o czym traktują dalsze części? Ja ze swojej strony mogę napisać co jest w tych dwóch pierwszych, może jak ktoś będzie zainteresowany to wejdziemy w spółkę ? ;)

• Like 2
  • Thanks! 1
  • 2 years later...