Skocz do zawartości

Nasze lektury


Ewuniaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy możecie polecić jakąś dobrą książkę o numerologii? Potrzebuję pozycji, która jest napisana prostym, przystępnym językiem i zawiera wszelkie podstawy numerologii z nutką zaawansowania :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak na przyszłość dla kogoś zainteresowanego od siebie polecam chociażby "Your days are numbered" Florence Campbell, albo serię "Numerology, the complete guide" napisaną przez Matthew Oliver Goodwin'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak na przyszłość dla kogoś zainteresowanego od siebie polecam chociażby "Your days are numbered" Florence Campbell

 

Jedna z najlepszych, moim zdaniem, książek do numerologii - co prawda ma już ponad 80 lat, ale ciągle jest wznawiana, bo jest popyt. Do tego jeszcze Kevin Avery, z którego korzystała Czarmińska pisząc swoją książkę.

 

Gladys Lobos ma baardzo mieszane recenzje - jest popularna w zasadzie tylko w Polsce i popularyzuje różne, nie do końca zgodne z prawdą, idee numerologiczne (y jak spółgłoskę, zmiany numerologiczne oparte o jedynki i dziewiątki).

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Ismer, dziękuję za tak obszerny post na ten temat. Jestem osobą początkującą w tym temacie. Chciałabym zdobyć książkę, w której byłoby wszystko, jednak rozumiem to co wyjaśniłaś, że w każdej jest wszystkiego po trochę. No trudno. W każdym razie co robić jeśli w różnych książkach mamy odmienne sposoby liczenia? Np. co z literą "y" uznawaną za samo- a czasem za spółgłoskę? Jak to wszystko potraktować?

 

Moje wyobrażenie na ten temat jest takie: korzystam aktualnie z książki xxx to powinnam przyjąć warianty liczenia podane przez autora?

 

Jak inni numerolodzy sobie z tym radzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za tak szybką odpowiedź :D

No to cóż, poczytam forum, porobię sobie notatki z tego co tu znajdę i będę wyciągać swoje wnioski.

Póki co korzystam z pdf Czarmińskiej i wydaje się być okej. Bardzo ładnie wszystko opisane i zrozumiałym językiem. Zamierzałam nabyć książkę H. Rekusa ale jestem w małym dołku finansowym, więc póki co się wstrzymałam. Spróbuję sobie zza granicy ściągnąć książkę F. Campbell. Czytałam kiedyś o niej recenzje i wszystkie były bardzo, bardzo pozytywne.

A tymczasem poczytam forum bo tutaj też jest bardzo dużo informacji. Gdy będę mieć jakieś pytania to będę pisać w odpowiednich wątkach bo tu nie chcę już robić offtopic :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Lilly a jaką książkę Rekusa? on machnął ich 5, dwie kupiłam ale jestem w szoku, bo tak totalnego śmieciowiska to jeszcze nie widziałam. Faktycznie jest jak mówi Ismer - wrzucone wszystko jak jeden system, znaczy tak wynika z lektury bo nie ma tam nigdzie źródeł!

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Percontor, chciałam kupić jego książkę pt. "Portret numerologiczny" ale się rozmyśliłam i ostatecznie nie kupiłam. Wiem, że ma też książkę o interpretacjach i w sumie to ona mogłaby mnie najbardziej interesować, jednak doszłam do wniosku, że nie ma co się spieszyć i właściwe interpretowanie przyjdzie z czasem i początkowo to muszę/chcę swoją datę dobrze zinterpretować. A reszta przyjdzie z czasem :)

Natomiast jeśli chodzi o jego książki to po tym co tu przeczytałam to raczej ich nie nabędę; jeśli miałabym coś kupić to wolę jakąś konkretną i naprawdę polecaną pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Ja mam "Droga życia" i "Portret numerologiczny". W każdej jest chaos, w dodatku w Portrecie powtarzają się niektóre rzeczy.

I ja też naprawdę nie polecam jako pierwszej lektury, nie warto w to inwestować bez przygotowania z innych źródeł.

 

Ismer a mogłabyś w skrócie choć napisać o czym traktują dalsze części? Ja ze swojej strony mogę napisać co jest w tych dwóch pierwszych, może jak ktoś będzie zainteresowany to wejdziemy w spółkę ? ;)

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 lata później...
Gość Stilla

Pytanko mam, ale nie wiem czy istnieje na nie odpowiedź. Jak przedstawiała się numerologia w XV-XIX wieku i czy istnieją jakieś źródła dotyczące jej z tamtych czasów? Potrzebny mi sam opis znaczenia liczb, wyliczenia mnie nie interesują. Ktoś wie może czy coś takiego istnieje? Podejrzewam, że takie rzeczy mogły istnieć także w odniesieniu do sztuki, gdzie wtedy wszystko na obrazach miało znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Właściwie można rzec, że nie istnieje. Źródła, jeśli jakoweś są, to starannie ukryte, najczęściej w bibliotekach... klasztornych, poza tym cierpliwy kopacz może coś znajdzie w Bibliotece Narodowej / Cyfrowej, choć nie wykluczam też bibliotek mniejszego kalibru. Masz rację, że w sztuce również, ale jeśli już coś by się interesującego na obrazie znalazło, to trudno ocenić skąd pochodzi inspiracja i wiedza jego twórcy. Ikonografia astrologiczna jest pod tym względem o niebo bogatsza, mamy nawet dzieło polskiej naukowiec o tym traktujące. 

A to,  co z grubsza wiemy o numero to jest tylko to: Historia numerologii

 

  • Lubię to! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...