Skocz do zawartości

Pytanie o radę na pracę zawodową


Artanis

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem o radę na obszar mojej pracy zawodowej. Nie wiem czy zmieniać pracę czy zostać w obecnej i nie realizować się. Skorzystałem z Tarota Online i uważam, że rada jest trafna i obiektywna. Do zadania pytania zainspirowała mnie wróżba andrzejkowa @Lunaria

 

Jestem ciekaw czy macie inny punkt widzenia i jaki on jest?

 

Karty:

 

Król mieczy + Wisielec + Giermek buław

 

z sumy kart wychodzi Cesarzowa

 

Moja interpretacja:

  1. Król mieczy - radzi by podejść chłodnie i intelektualnie do tematu, nie kierować się emocjami, lecz twardymi konkretami, rozważyć wszelkie za i przeciw, nie zmieniać pracy póki nie ma nowej, do póki oferta nie będzie lepsza od obecnej. Myślę, że ona personifikuje mnie. To nie jest moment na wygibasy zawodowe :D
  2. Wisielec - tutaj mam problem związany z interpretacją karty - z jednej strony przedstawia osobę zawieszoną do góry nogami, ze zgiętą nogą, a postać nie ukazuje cierpienia. Jak przeczytałem tutaj karta wskazuje na opóźnienia i przestoje, ale też daje sygnał, że nadszedł czas na zmiany. Jeśli miałbym interpretować tę kartę jako radę to wskazuje, by to pozostać w bezruchu w obecnym miejscu pracy, robić swoje i zbyt wiele się nie przejmować. Radzi by spojrzeć na sprawy zawodowe z innej perspektywy i tutaj być może jestem zafiksowany na jakąś sprawę. Przychodzi mi na myśl również rozeznanie rynku pracy, rozeznanie siebie - co ja chcę robić, czym chcę się zajmować? Przed zmianą pracy blokują mnie plany i zobowiązania finansowe.
  3. Giermek Buław - szukać aktywnie nowych możliwości, ofert na rynku pracy oraz nowych dróg rozwoju. Przejść do działania w odpowiednim momencie (po Wisielcu), wskazuje na nową pracę lub nowe aktywności.
  4. Cesarzowa (jak podsumowanie) - finałem będzie znalezienie nowej pracy lub wybór nowej "płodnej" ścieżki rozwoju.

 

 

https://ezoforum.pl/topic/2966-król-mieczy/
https://ezoforum.pl/topic/2904-12-wisielec/
https://ezoforum.pl/topic/2935-giermek-buław/
https://ezoforum.pl/topic/2891-3-cesarzowa/

Edytowane przez Artanis
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

I znowu Wisielec... z tego co pamiętam u mnie w kartach również się pojawił. Jest jedyną AW, więc warto się na niej skupić. Co oznacza Wisielec? Zastój, oczekiwanie, przewartościowanie jakichś kwestii, więc jeśli pojawia się w układzie mówi: STOP, zatrzymaj się i wszystko przemyśl jeszcze raz. Nie podejmuj pochopnych decyzji.

Król Mieczy, to osoba analityczna, symbolizuje jasny, bystry umysł. To też karta braku sentymentów.

Natomiast Giermek Buław symbolizuje zaproszenia, wymianę informacji, zapał, nowe pomysły lub projekty.

Pytałeś jaką radę mają dla Ciebie karty w kwestii zawodowej, mianowicie: zastanów się co jest dla Ciebie ważne, w czym się spełniasz, zanurz się w siebie, żeby odkryć co jest dla Ciebie najważniejsze, a dopiero pod tym kątem obserwuj oferty pracy. Odradzałabym przy takich kartach rzucanie się na żywioł i stawianie wszystkiego na jedną kartę. Myślę, że chodzi też o to, że w pracy masz być skuteczny, to nie miejsce na sentymenty lub szukanie przyjaźń. Musisz być profesjonalny i skuteczny, a wówczas uzyskasz zadowolenie, spełnienie i staniesz się twórczy (kreatywny), rozkwitniesz (Cesarzowa z podsumowania)

 

 

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...