Skocz do zawartości

Talie kart Tarota


Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam ze na rozpoczęcie swojej drogi z tarotem najlepsza jest talia RW. Po pierwsze najwiecej jest literatury na ten temat, róznych informacji, masę forów ezoterycznych gdzie mozna cos niecos wyłapać dla siebie.Dopiero jesli sie złapie pierwotny sens kart, poczuje prawdziwie energie płynącą z kazdej karty, to wtedy zaczyna sie czas kiedy inne talie wzbogacją bazowe znaczenia. Po drugie problem jest w tym jeszcze , ze niestety niektóre talie są tak mocno urozmaicone, tak mocno udziwnione ze zatracają prawdziwy sens płynacy z energii danej karty i tak naprawde nie wiadomo o co chodzi, co autor miał na mysli. Po wtóre wiekszośc talii autorskich tworzyli ludzie, na podstawie własnych doswiadczeń z kartami, własnych przemyśleń i odczytów . To co dla jednych moze byc jasne, dla niektórych niekoniecznie.

Pozatym same karty to nie wszystko, tu trzeba miec tez pewną wiedzę na temat symboliki, numerologii, astrologii etc.

Co do ksiązek to powiem szczerze, mam ich sporo.Osobiscie nie leżą mi ksiązki p. Chrzanowskiej, gdyz jej wizja kart jest troche inna niz moja.Na początek chyba najlepsza jest Swirska, bo tam jak na tacy wyłozone co jak i kiedy.Pozatym jest przystępnie napisana.Suliga to moj ulubiony autor, lubie te jego dywagacje na temat drzewa zycia, wedrówki głupca czy samych opisów kart.Szczerze nie polecam takich książek jak vademecum, bo tam są zebrane w pigułce znaczenia kart i tak naprawde nie wiadomo skąd co sie bierze i jaki jest przepływ energii miedzy kartami .Nie wiadomo dlaczego tak jest a nie inaczej a chyba nie o to chodzi aby nauczyc sie na pamiec znaczenia.Tu trzeba czuc, wiedziec jaka jest przyczyna i jaki bedzie skutek.

Tak czy siak wybór nazlezy do ciebie ;)

pozdrawiam

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do talii Crowleya trzeba miec solidne podstawy tarota i olbrzymią wiedzę z zakresu ezoteryki. Tu trzeba znac sie na symbolice: alchemicznej, okultystycznej. Cała ta talia jest naszpikowana tymi symbolami, tu nie ma pieknych i barwnych obrazków, tu bazą są geometryczne, bryłowate figury, które tak naprawde na pierwszy rzut oka są odpychające i mało przemawiajace. Do Crowleya poprostu trzeba dojrzec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, na razie moje wątpliwości są rozwiane - a żonkę przyciągnęła bardziej talia Dariusza Cecduy, wydaje mi się że jest prostsza, a jej się podoba :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, na razie moje wątpliwości są rozwiane - a żonkę przyciągnęła bardziej talia Dariusza Cecduy, wydaje mi się że jest prostsza, a jej się podoba :)

Pozdrawiam.

 

Do niej koniecznie książkę Cecudy trzeba nabyć. A o którą talię chodzi? Bo ja znam tylko dwie ale to są talie do medytacji, pracy głownie z sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie trudne naprawdę zwłaszcza że niektóre z kart nie przedstawiają nic sensownego.

 

Ooooo co za bzdury - wszystkie karty w Crowleyu są bardzo sensowne.

ale, żeby to widzieć/rozumieć to:

 

(...) trzeba miec solidne podstawy tarota i olbrzymią wiedzę z zakresu ezoteryki. Tu trzeba znac sie na symbolice: alchemicznej, okultystycznej. Cała ta talia jest naszpikowana tymi symbolami,(...) Do Crowleya poprostu trzeba dojrzec....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakoś inne talie były bardziej dla mnie wyraziste. Jednak do tej coś mnie przyciąga. Jestem w trakcie czytania książki klucz do zrozumienia i już teraz mogę powiedzieć że przyjemnie się ją czyta. Możliwe że trzeba do tej tali dojrzeć bo sam autor książki opisuje że musiał do niej dojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do talii Crowleya trzeba miec solidne podstawy tarota i olbrzymią wiedzę z zakresu ezoteryki.

 

Podobnie jest z RW, a mimo to poleca się go początkującym i wszyscy na nim rozkłady tłuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to talia Mandala Duszy, książkę kupujemy, a że do pracy z samym sobą - żonka nie ma w planach nikomu więcej stawiać kart :) Chyba że ja źle rozumiem "do pracy z samym sobą" ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dobrze, to miałam na myśli :) takie karty medytacyjne są świetne do poznania samego siebie, poszukiwania i odnajdywania odpowiedzi w nas samych, zwrócenia uwagi na sprawy, na które wcześniej nie zwracaliśmy zbytniej uwagi itd itp :)

Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha sama tłukłam RW spory czas ;) RW jest moim zdaniem łatwiejszy do ogarniecia na poczatek .Pozatym jak napisałam wyzej, na rynku jest masę lektury na ten temat.Wysarczy ze sie kupi jakąś pożądną knigę i mniej wiecej da rade opanowac podstawy- reszta to praktyka. Dodatkowo same ilustracje na kartach sprawiają ze mniej wiecej masz obraz jakie jest przesłanie danej karty.Przyjrzyjmy sie np. karcie 6 mieczy- u RW jest to skulona kobieta która płynie łódką, przez wodę. Za jej plecami jest męzczyzna który próbuje za pomocą żerdzi próbuje odepchnąc sie od brzegu.U Crowleya jest to 6 skrzyżowanych do środka mieczy , w srodku z czerwoną pięciopłatkową rózą rozkwitajaca na styku mieczy, która wysyła białe płomienie. Na górze dodatkowo jest znak Merkurego , a na dole znak Wodnika.... Więc która karta bardziej bedzie jasniejsza do ogarnięcia dla początkującego???? Gwarantuje , ze karta gdzie jest przedstawiona obrazkowo dana sytuacja, bo ona bardziej działa na wyobraźnię.

Moim zdaniem, ale podkreslam moim, RW jest jasniejszy do opanowania od Crowleya.Crowley jest dobry , gdy juz mamy jakies konkretne podstawy tarota i jak w przypadku tej 6 mieczy chcemy wyjsc po za okreslone schematy.To troche tak przebywamy w danym miejscu jakis czas i zaczynamy sie tam dusic. Otwarcie sie na nowe rzeczy powoduje czucie powiewu świeżego powietrza -zaczynamy sie rozwijac, a gdy kisimy sie ciągle w tym samym miejscu, sytuacji to niestety zaczynamy sie cofac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

Co powiecie o tej talii:

Taroteca [ ] - Healing

 

jest robiona ze zdjęć (chociaż trąci błazenadą), ale małe arkana są podpisane hasłowo

 

 

Albo taka:

http://taroteca.multiply.com/photos/album/427/Saskia_Deneuve#photo=1

 

równie oryginalna, niektóre interpretacje np 9 mieczy czy król buław dość zabawne, a 7 denarów i as buław dość wymowne

Edytowane przez Arbogast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tej talii:

Taroteca [ ] - Healing

 

jest robiona ze zdjęć (chociaż trąci błazenadą), ale małe arkana są podpisane hasłowo

 

 

Albo taka:

Taroteca [ ] - Saskia Deneuve

 

równie oryginalna, niektóre interpretacje np 9 mieczy czy król buław dość zabawne, a 7 denarów i as buław dość wymowne

 

nie podobają mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Bardzo proszę o interpretacje kart tarota w pytaniu zadałam czy będę miała romans co mnie czeka w życiu uczuciowym?

 

4 monet

król monet

7 pucharów

6 monet

3 mieczy

as pucharów

mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Bardzo proszę o interpretacje kart tarota w pytaniu zadałam czy będę miała romans co mnie czeka w życiu uczuciowym?

 

4 monet

król monet

7 pucharów

6 monet

3 mieczy

as pucharów

mag

 

zły wątek, poszukaj w interpretacji rozkładów i przeczytaj regulamin (!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sheina

a ja chorowałam od dłuższego na zakp jakiś kart, na początku pojawiły się w myslach karty Lichodziejewskiego.. potem inne, ktos podlapal i suprise...dzis je dosalam :) bardzo symatyczne cieple, i nie wrogie karty ;)

 

Tarot. Karty - Robert Lichodziejewski - atrakcyjna cena, opis książki, recenzje i opinie - Wysylkowa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak, ja mam Lichodziejewskiego - karty bardzie wiernie oddają swoją symbolikę, a jednocześnie widać w nich powiew świeżości, mam z nimi dobrą nić porozumienia, do wad zaliczyłbym nieco za duży rozmiar kart i nie najwyższą jakość papieru (stąd pewnie ta niska cena)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam kilka upatrzonych, ale nie wiem, którą kupić. Nie chcę jakoś mieć ich tylko dla obrazków i kolekcjonowania, no ale zdecydować się nie mogę.

NA razie mam RW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie... czy ktoś się może orientuje z jakiej talii pochodzi karta Słońca będąca na okładce książki pani Chrzanowskiej pt. "Tarot. Podstawy"??

 

http://empikmedia.pl/c/tarot-podstawy-bprod11900178.jpg

 

To talia to Tarot of Dürer Tarot Gaudenzi "albrecht Dürer" - Nowe Magiczne Karty Tarota I Opis Po Polsku - Poświęcone, Karty Tarota Magiczny sklep Marii Bucardi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam pod choinkę Pozłacanego Tarota Ciro Marchetti z książką Barbary Moore. Talia jest po prostu cudna i jestem przeszczęśliwa że ją mam!!!

 

Jest wzorowana na RW, więc bardzo łatwo z nią się pracuje, bo ma zachowaną symbolikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :))

 

Pracował ktoś z Was z talią Shadowscapes Tarot? Picasa Web Albums - Natalia Fercho - Shadowscapes ...

Na codzień korzystam z Legacy of Divine i Weita ale planuję zacząć korzystać z talii "trudniejszych", takich w które trzeba się ostro wczuć, wpatrzeć by wyciągnąć z nich całą esencję. Talia jest przepiękna i bardzo wymowna, ma w sobie coś magicznego..

Macie doświadczenie z taliami tego typu? Jakieś spostrzeżenia, coś szczególnie wartego uwagi?

 

Dzięki za odp, pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :))

 

Pracował ktoś z Was z talią Shadowscapes Tarot? Picasa Web Albums - Natalia Fercho - Shadowscapes ...

Na codzień korzystam z Legacy of Divine i Weita ale planuję zacząć korzystać z talii "trudniejszych", takich w które trzeba się ostro wczuć, wpatrzeć by wyciągnąć z nich całą esencję. Talia jest przepiękna i bardzo wymowna, ma w sobie coś magicznego..

Macie doświadczenie z taliami tego typu? Jakieś spostrzeżenia, coś szczególnie wartego uwagi?

 

Dzięki za odp, pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :))

 

Pracował ktoś z Was z talią Shadowscapes Tarot? Picasa Web Albums - Natalia Fercho - Shadowscapes ...

Dzięki za odp, pozdr :)

 

Baaardzo trudna talia (ale piękna) - osobiście bym nie zaryzykował wróżenia z takiej talii. Przeskok z Legacy będzie gigantyczny !!!!

Ja ostatnio nabyłem Celtic tarot i on już miejscami wydaje się trudny - w porównaniu z Pictorial Key czy Tarot of dreams które mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię wyzwania :) Legacy i Wait są bardzo czytelne, mają jasny przekaz poprzez grafikę a ja chcę się "napracować" a nie jak na dłoni mieć wsio ;)

Czuję, że talia Shadowscapes przemawia do mnie, ciągnie mnie do niej. Jest naprawdę piękna, jej karty są delikatne a jednak gdy na nie patrzę czuję ich moc.. Kurcze ciężko to w słowa ubrać ;)

Mówisz, że pracujesz na cięższym kalibrze - i jak wrażenia? długo zajęło Ci oswojenie się z tą talią? Dobrze Ci się na niej pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :))

 

Pracował ktoś z Was z talią Shadowscapes Tarot? Picasa Web Albums - Natalia Fercho - Shadowscapes ...

Na codzień korzystam z Legacy of Divine i Weita ale planuję zacząć korzystać z talii "trudniejszych", takich w które trzeba się ostro wczuć, wpatrzeć by wyciągnąć z nich całą esencję. Talia jest przepiękna i bardzo wymowna, ma w sobie coś magicznego..

Macie doświadczenie z taliami tego typu? Jakieś spostrzeżenia, coś szczególnie wartego uwagi?

 

Dzięki za odp, pozdr :)

 

Czuję, że talia Shadowscapes przemawia do mnie, ciągnie mnie do niej. Jest naprawdę piękna, jej karty są delikatne a jednak gdy na nie patrzę czuję ich moc.. Kurcze ciężko to w słowa ubrać ;)

 

To tylko oznacza że musisz mieć tą talię i się z nią zmierzyć ! :)

 

Dla mnie Celtic tarot ma w sobie też coś magicznego i też do mnie przemawia. Na takich taliach nawet jeżeli są trudniejsze pracuje się znakomicie.

Osobiście lubię talie robione zamaszyście i kolorowo, gdzie jest dużo ludzi, z wyrazistą grafiką. Nie przemawiają do mnie talie przepełnione kreseczkami, wzorkami lub też zbytniu udziwnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamówiłam (o dziwo cena nie jest wygórowana), w nast tyg mogę odebrać :) mam nadzieję, że intuicja mnie nie zawiedzie i będzie mi się z tą talią dobrze pracowało :) Dzięki za odpowiedź, życzę sukcesów "wróżbiarskich" i wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam talię Shadowscapes. Jak tylko ją zobaczyłam wiedziałam, że muszę ją mieć. Jest cudowna! Jestem początkująca, ale dobrze mi się z nią pracuje, z tego co wiem to ona generalnie opiera się na talii Waita. Interpretuje w większości intuicyjnie, czyli po obrazkach :) A jak czegoś nie czuję to sięgam po książki z obrazkami Waita. Ruda, na pewno dasz radę!

W zasadzie żadnej innej talii nie potrzebuję na razie, ale zastanawiałam się nad jakąś talią dla odmiany - tak by lepiej zrozumieć znaczenia kart i bardziej kolorową: Druidcraft tarot, Sensual Wicca tarot.

Omshanti, a mi się wydaje,że legacy jest trudna - głównie chodzi mi o dwór w arkanach mniejszych.. ale poza tym jest to prześliczna talia-zastanawiałam się na kupnem - Cesarzowa i Siła zauroczyły mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zauroczona Shadowsami, ale na razie tylko w sieci i jako obrazy, bo chyba nie umiałabym z niej czytać.

 

Myślę teraz nad Secret Tarot, Primavera, Paulina Tarot.:cfaniak_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja już się nie mogę doczekać :)))) Legacy też jest przepiękna i naprawdę chwyta za serducho swoimi obrazkami :) polecam każdemu!! Dzięki za odpowiedzi - jak tylko wpadną mi w łapki to napiszę jakie mam odczucia na żywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie żadnej innej talii nie potrzebuję na razie, ale zastanawiałam się nad jakąś talią dla odmiany - tak by lepiej zrozumieć znaczenia kart i bardziej kolorową: Druidcraft tarot, Sensual Wicca tarot.

Omshanti, a mi się wydaje,że legacy jest trudna - głównie chodzi mi o dwór w arkanach mniejszych.. ale poza tym jest to prześliczna talia-zastanawiałam się na kupnem - Cesarzowa i Siła zauroczyły mnie :)

 

Z tych dwóch talii zdecydowanie polecam Druidcraft tarot:

(zauważ że są to duże karty 9x14cm, i w dodatku piękne!)

 

A co do Legacy: Jest to łatwa i intuicyjna talia, a nawet jeżeli gdzieś nie ma wyrazistej symboliki to łatwo i tak przypisać do karty jej znaczenie.

Uważam że gdyby Legacy były wydane tak jak Tarot snów (dobry gruby lakierowany papier, format 9x14) to była by to najlepsza talia tarota ze wszystkich (przynajmniej dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zdecydowałam na Druidcrafta :)

Teraz mi został tylko jeden dylemat: czy zamawiać samą talię czy razem z książką. W zasadzie to nie wiem czy tę książkę będę w ogóle czytać, więc muszę się zastanowić...

 

Omshanti, Tu jest porównanie wydania specjalnego i standardowego Legacy. Special Edition jest większe i grubsze, ma inne kolory na niektórych kartach. Może jeszcze je kiedyś wznowią? Nie wiem, nie znam się na polityce wydawców kart. Wrzucam linka, ale pewnie już to oglądałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zdecydowałam na Druidcrafta :)

Teraz mi został tylko jeden dylemat: czy zamawiać samą talię czy razem z książką. W zasadzie to nie wiem czy tę książkę będę w ogóle czytać, więc muszę się zastanowić...[/url]

 

Aj, ja też sobie ostrzę pazurki na druidcrafta ;) piękne karty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omshanti, Tu jest porównanie wydania specjalnego i standardowego Legacy.[/url]

 

Wiem, znam to :)

Z tym że Legacy w wersji specjalnej nie są błyszczące, są za grube i ich cena jest horrendalna.

Gdyby zrobili je na zwór tarota snów było by genialnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z nich b.zadowolona - ale to rzecz gustu :)

 

Mówisz o wersji specjalnej Legacy ?

 

Ja mam i Legacy (zwykła wersja) i Tarot snów. Generalnie grafiki są dużo lepsze na Legacy, ale przez całą oprawę kart, ich jakość i ogólny wygląd lepiej na żywo prezentuje się Tarot snów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o wersji specjalnej Legacy ?

 

Ja mam i Legacy (zwykła wersja) i Tarot snów. Generalnie grafiki są dużo lepsze na Legacy, ale przez całą oprawę kart, ich jakość i ogólny wygląd lepiej na żywo prezentuje się Tarot snów...

 

też mam zwykłą wersję - póki co to graficznie jak dla mnie przebija ją Shadows ;) ale tam już jest inna tematyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zauroczona Shadowsami, ale na razie tylko w sieci i jako obrazy, bo chyba nie umiałabym z niej czytać.

 

Myślę teraz nad Secret Tarot, Primavera, Paulina Tarot.:cfaniak_na:

Ja mam Secret Tarot i jeśli mogę wyrazić swoje odczucia, to nie polecam tej talii. Długo na nią chorowałam, obejrzałam skany wszystkich kart. Po zamówieniu jej nastąpiło ogromne rozczarowanie, talia jest nieszczególnie ładna, na wielu rysunkach widać połączenie akwareli i kredki. Większe obszary są pomalowane farbą, ale cienie są rysowane kredkami - i to nie łagodną, miękką plamą, a "kreskowaniem". Na skanach nie raziło to tak mocno. Moim zdaniem oszpecili tym wiele postaci na kartach.

Edytowane przez Reina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Secret Tarot i jeśli mogę wyrazić swoje odczucia, to nie polecam tej talii. Długo na nią chorowałam, obejrzałam skany wszystkich kart. Po zamówieniu jej nastąpiło ogromne rozczarowanie, talia jest nieszczególnie ładna, na wielu rysunkach widać połączenie akwareli i kredki. Większe obszary są pomalowane farbą, ale cienie są rysowane kredkami - i to nie łagodną, miękką plamą, a "kreskowaniem". Na skanach nie raziło to tak mocno. Moim zdaniem oszpecili tym wiele postaci na kartach.

 

Ja jednak się nie zdecydowałam na nią. Kilka postaci mnie mocno drażniło w sieci. I zauważyłam, że wszystkie twarze są smutne i mają jakby 1 wyraz twarzy albo nawet maski. Trochę mnie to przeraziło.

Dziękuję za opinię :)

 

Jak to dobrze, że można zobaczyć często całą talię w sieci. To ogromnie dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też mam Shadows z empiku. A teraz zamówiłam jeszcze druidcrafta za 42 zl :)

Największą wadą empiku (dla mnie) jest to że nie ma podziału rzeczy o tarocie na książki i karty, tylko wszystko w jednym worku..

 

Szukałam jakiejś kolorowej talii i znalazłam White Cats. Wydaje mi się sympatyczna. Miał ją ktoś?

http://www.boardgames.kr/tarot/viCard.php3?Code=368&divideID=AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też mam Shadows z empiku. A teraz zamówiłam jeszcze druidcrafta za 42 zl :)

http://www.boardgames.kr/tarot/viCard.php3?Code=368&divideID=AM

 

zaraz, jakim cudem za 42zł, ja znalazłem u nich za tyle: empik.com - The Druid Craft Tarot: Use the Magic of Wicca and Druidry to Guide Your Life [With 78 Card Deck of Tarot Cards] - Carr-Gomm Philip, Carr-Gomm Stephanie - 77,99 zł

 

A tak w ogóle to w empiku zamawialiście w sklepie czy przez neta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałam przez neta.

W tym linku co podałeś wystarczy kliknąć w nazwisko autora i wyświetli ci się:

empik.com - salon internetowy

 

No i z tej listy produktów wybrałam to:

empik.com - Druid Craft Tarot Deck: Celebrate the Earth - Worthington Will, Carr-Gomm Phillip, Carr-Gomm Stephanie - 44,99 zł

Chyba nic nie pochrzaniłam (tj. to raczej są karty, nie książka).Tarot DECK. Nawet sprawdzałam i gdzie indziej w necie znalazłam to samo - trochę drożej+koszty przesyłki. (Tylko ksiązki nie ma, ale obejdę się bez niej)

Ilość stron:80 Wymiary:41 x 147 x 99 (mm) Waga:454

 

we wcześniejszym poście się pomyliłam w cenie, ale 3zł to niewielka różnica :)

 

Właśnie zauważyłam, że jest inny wydawca.

W tym zestawie (talia+książka) to Martins Pr.

A tam gdzie sama talia to Connections.

Nie wiem czy to się przełoży na jakość kart...

Edytowane przez Orchidea87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłam, że jest inny wydawca.

W tym zestawie (talia+książka) to Martins Pr.

A tam gdzie sama talia to Connections.

Nie wiem czy to się przełoży na jakość kart...

 

daj znać jak już dojdą do Ciebie te karty - też ostrze sobie na nie zęby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druidcraft - Opiszę karty jak odbiorę, czyli ok. 15. lutego... czekanie zaostrza apetyt :) ale mogłoby być trochę szybciej

Ruda, koniecznie napisz jak ci się podobają :) Jestem ciekawa twoich wrażeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja osobiście mam 4 Talie,

-Zwykłe karty Tarota, takie bez nazwy - po prostu "TAROT"

-Tarot egipski

-Tarot z Demonami

-Tarot Kruka

Najczęściej używam zwykłego, rzadziej Demona i Kruka.

 

Pozdrawiam

Deex!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka007

Witajcie.Oglądałam go w sklepie ezoterycznym.Jest piękny ale bardzo mroczny a pani w sklepie powiedziała,że nie dla każdego się nadaje.Nie wiem czy sklep abrakadabra lublin pl przedstawił jego skany.Trzeba by zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktos moze talie Roberta Lichodziejewskiego?

 

z tego co wiem to sheina albo już ma ją albo tylko napaliła się :)

dostała ostatnio talię, więc to pewnie ta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caryco, Wiem, że moja znajoma używa tych kart (jednak nie wiem jak długo niestety ...), zapytam ją z wielką chęcią o szczegóły, kiedy do mnie przyjedzie, a więc czwartek-piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście ta talia graficznie podoba, jednak nie miałam okazji z nią pracować.

Ja znam stronę, gdzie pokuszę się to powiedzieć : jest większość (jak nie całość) kart z tej talii. Nie wiem tylko, czy mogę tak "o! tak" podać tutaj link ;))

Edytowane przez Silvey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie ta strona. Tam są konkretne rozdziały (na końcu tego, który podała werona, będzie odnośnik do kontynuacji i w kolejnych tak samo), dużo obrazków i opisów. ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie ta strona. Tam są konkretne rozdziały (na końcu tego, który podała werona, będzie odnośnik do kontynuacji i w kolejnych tak samo), dużo obrazków i opisów. ;))

 

A czemu miałaś wątpliwości czy możesz ją podać? Strona ogólnie dostępna jest :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

technicznie karty dla mnie idealne-dość duże, niezbyt gruby papier, graficznie rysunki proste, ale kolorystyka bardziej urozmaicona i unowocześniona niż w RW..symbolicznie no to właściwie nie różni się od RW...mnie osobiście pracuje się bardzo przyjemnie z talią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeśli chodzi o Lichodziejewskiego to dla mnie są nieco za duże... papier nienajwyższej jakości... Kolorystyka dobra i dość szczegółowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i jestem dziwna, ale uwielbiam dze talei tarota, rozmiar L. jestswietny, mi sie dziwnei trzymalo w dloni wiata,ktory jest taki filigranowy jak zwykla tali aklasykow chyba, nei wiem ale da mnei one maja wieksza moc, to,ze sa duze to ztylko zwieksza mi ich sile w moich dloniach ;P o! tak Wam powiem! duze jest piekne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...