Skocz do zawartości

Talie kart Tarota


Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam talię Initiatory Golden Dawn

Initiatory Golden Dawn

i cieszę się z niej/ nią :)

 

W jakim jezyku jest ta talia?

Od dawna uzywam do wrozenia Sensual Wicca. Abstra***ac od materialnego zuzycia, czuje, ze zbliza sie czas zmiany...mocno odbieram energie tej, choc wizualnie mi sie nie podoba. Tez tak macie? Inne talie uzytkowe i kolekcjonerskie?

U mnie rozdzwiek jest tak duzy, ze az sie nad tym zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim jezyku jest ta talia?

Od dawna uzywam do wrozenia Sensual Wicca. Abstra***ac od materialnego zuzycia, czuje, ze zbliza sie czas zmiany...mocno odbieram energie tej, choc wizualnie mi sie nie podoba. Tez tak macie? Inne talie uzytkowe i kolekcjonerskie?

U mnie rozdzwiek jest tak duzy, ze az sie nad tym zastanawiam...

 

Jak tak mam z Sensualem właśnie - kupiłam ją, bo ogromnie na mnie "działała", ale okazało się że nie za bardzo z nią pracuję... dlatego została jako kolekcjonerska :usmiech: mam jeszcze kilka takich talii, które lubię oglądać, ale nie pracuję z nimi :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak mam z Sensualem właśnie - kupiłam ją, bo ogromnie na mnie "działała", ale okazało się że nie za bardzo z nią pracuję... dlatego została jako kolekcjonerska :usmiech: mam jeszcze kilka takich talii, które lubię oglądać, ale nie pracuję z nimi :usmiech:

 

Ja mam cale mnostwo kolekcjonerskich; teraz mam nawet pretext do zbieractwa, bo o tym pisze :) zaczynalam ambitnie - od trudnej talii - dzisiaj mysle, ze to bylo nawet dobre - w sensie wyzwania na miare smialka;) Probowalam sie przestawic na Legacy, ale na razie zalapal sie na status kolekcjonerski;) Sensual mi sie idealnie sprawdza! Przegladam wlasnie watek w poszukiwaniu inspiracji na nastepce Sensuala...Druid Craft brzmi przekonujaco :) Goddess ma niesamowicie swietlista energie!

 

Przy okazji - znow mnie zawrocilo tutaj, czyli w wibracje medytacyjne:

 

Keys of the Arcturians - Klucze Arkturian - Janosh - [Wydawnictwo Wena

 

Wiem, ze to nie tarot, ale nie widze nigdzie takiego watku. Jakby bylo nie w temacie, to prosze mnie przerzucic :)

Ciekawa jestem, czy ktos ich doswiadczyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim jezyku jest ta talia?

Od dawna uzywam do wrozenia Sensual Wicca. Abstra***ac od materialnego zuzycia, czuje, ze zbliza sie czas zmiany...mocno odbieram energie tej, choc wizualnie mi sie nie podoba. Tez tak macie? Inne talie uzytkowe i kolekcjonerskie?

U mnie rozdzwiek jest tak duzy, ze az sie nad tym zastanawiam...

 

Polskiego nie ma. Na kartach opis tudzież nazwa jest w sześciu językach- Angielskim, Niemieckim, Hiszpańskim i nawet nie wiem w jakich jeszcze :_mysli: Wizualnie to dla mnie ok, ale z symboliką różnie.

Mam te talię i jeszcze Marsylski, ale go nie używam- małe arkana to dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskiego nie ma. Na kartach opis tudzież nazwa jest w sześciu językach- Angielskim, Niemieckim, Hiszpańskim i nawet nie wiem w jakich jeszcze :_mysli: Wizualnie to dla mnie ok, ale z symboliką różnie.

Mam te talię i jeszcze Marsylski, ale go nie używam- małe arkana to dno.

 

masz na mysli te talie?:

Initiatory Golden Dawn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie tę ;)

 

albo mi zasugerowalas albo obejrzalam dalej;)) jednak szukam nadal! Marsylskiego nigdy nie lubilam. Najbardziej wciagaja mnie talie medytacyjne. Moze kiedys sie na nie przerzuce we wrozeniu, ale wciaz mam wrazenie, ze one nie sprzyjaja komunikacji z klientem.

Symbolika, tak jak mowisz, jest kluczem. W taliach mocno artystycznych czesto jest naginana do wizji estetycznej, co przeinacza znaczenie. Moze wlasnie dlatego inne zbieram, a z innych wroze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Inny jest wydawca; jakosc i format moga sie roznic, ale grafika wyglada na te sama.

Nie polecam Empiku; 2 razy zamawialam u nich talie (z adnotacja od 21, do 30 dni); po tym terminie przychodzilo info, ze czas oczekiwania sie wydluzyl, po kolejnym miesiacu, ze produkt jest niedostepny i anulowano zamowienie.

 

Taroteca [ ] - Druid Craft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWOSTKA:

 

zamówiłem w Empiku tą talię: Shadowscapes Tarot : Stephanie Pui-Mun Law - Shadowscapes Tarot - Fantasy Art

- z odbiorem osobistym w dowolnym empiku, cena 86,99 - czyli jakieś 50zł taniej niż w sklepach internetowych...

 

Zamówienie wysłane 18 stycznia - a dzisiaj (6 dni później!!!) już je odebrałem :)

 

talia jest piękna, choć trudna... Jedyne co mi nie do końca odpowiada to srebrne , lekko świecące ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWOSTKA:

 

zamówiłem w Empiku tą talię: Shadowscapes Tarot : Stephanie Pui-Mun Law - Shadowscapes Tarot - Fantasy Art

- z odbiorem osobistym w dowolnym empiku, cena 86,99 - czyli jakieś 50zł taniej niż w sklepach internetowych...

 

Zamówienie wysłane 18 stycznia - a dzisiaj (6 dni później!!!) już je odebrałem :)

 

talia jest piękna, choć trudna... Jedyne co mi nie do końca odpowiada to srebrne , lekko świecące ramki.

 

no to albo fart albo Empik sie naprawil;)

ramki w necie wygladaja na szare...to jest minus prawie kazdej talii - zastanawiam sie, po co w ogole sa ramki?

a jak przedstawia sie jakosc i format?

to jest wersja anglojezyczna i z ksiazka?

ja sie baaardzo przymierzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to wersja anglojęzyczna z książką

 

jakość kart określił bym jako standardową plus - nie ma się do czego przyczepić,

kolory bardzo ładne, chociaż gdyby były jeszcze minimalnie bardziej nasycone było by chyba lepiej

 

generalnie karty piękne - jak z baśni - wywalił bym tylko tą szarą ramkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jednak sie skusze :) ramki zawsze sa niepotrzebne; czasem sa stosunkowo spojne jak np. w Medieval Scapini, czasem koszmarne jak w Sensual Wicca (co ciekawe z ta talia pracuje:), a format?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWOSTKA:

 

zamówiłem w Empiku tą talię: Shadowscapes Tarot : Stephanie Pui-Mun Law - Shadowscapes Tarot - Fantasy Art

- z odbiorem osobistym w dowolnym empiku, cena 86,99 - czyli jakieś 50zł taniej niż w sklepach internetowych...

 

Zamówienie wysłane 18 stycznia - a dzisiaj (6 dni później!!!) już je odebrałem :)

 

talia jest piękna, choć trudna... Jedyne co mi nie do końca odpowiada to srebrne , lekko świecące ramki.

 

hmm, też zamówiłam tą talię w empiku 21.01 ale na moim koncie jest napisane, że przewidywany okres wysyłki jest aż na marzec :/, więc chyba miałeś farta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odbierałem w Warszawie, może w innych miastach czeka się dłużej

 

Ale mi też napisano przy zamówieniu coś o marcu, - tak chyba piszą z automatu.

- sądzę że do Ciebie też zaraz się odezwą że karty już czekają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,

Bardzo bym chciala zapoznac sie z tarotem, chociaz sprobowac sie czegos nauczyc czy zrozumiec.

Duzo czytalam, rowniez na tym forum, ze pierwsza talie nalezy wybrac tak jakby na wyglad. Czyli jak nam sie bardzo spodoba i poczujemy do niej cos milego. Sposrod wielu talii usmiech na twarzy pojawil mi sie przy dwoch: Primavera Tarot oraz Gilded Tarot, chociaz chyba bardziej przy tej pierwszej.

Chcialabym zapytac Was o opinie na temat tych kart. Ktora talia wydaje sie Wam odpowiedniajesza? Powinnam isc za glosem serca?;) A moze polecacie jakies inne?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,

Bardzo bym chciala zapoznac sie z tarotem, chociaz sprobowac sie czegos nauczyc czy zrozumiec.

Duzo czytalam, rowniez na tym forum, ze pierwsza talie nalezy wybrac tak jakby na wyglad. Czyli jak nam sie bardzo spodoba i poczujemy do niej cos milego. Sposrod wielu talii usmiech na twarzy pojawil mi sie przy dwoch: Primavera Tarot oraz Gilded Tarot, chociaz chyba bardziej przy tej pierwszej.

Chcialabym zapytac Was o opinie na temat tych kart. Ktora talia wydaje sie Wam odpowiedniajesza? Powinnam isc za glosem serca?;) A moze polecacie jakies inne?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,

Bardzo bym chciala zapoznac sie z tarotem, chociaz sprobowac sie czegos nauczyc czy zrozumiec.

Duzo czytalam, rowniez na tym forum, ze pierwsza talie nalezy wybrac tak jakby na wyglad. Czyli jak nam sie bardzo spodoba i poczujemy do niej cos milego. Sposrod wielu talii usmiech na twarzy pojawil mi sie przy dwoch: Primavera Tarot oraz Gilded Tarot, chociaz chyba bardziej przy tej pierwszej.

Chcialabym zapytac Was o opinie na temat tych kart. Ktora talia wydaje sie Wam odpowiedniajesza? Powinnam isc za glosem serca?;) A moze polecacie jakies inne?

 

Pozdrawiam.

 

ojjjj, Primavera nie. Moim zdaniem nie nadaje się do wróżenia. Jest ładna ale w sumie nie ma prawie nic wspólnego z RW. Znam osoby [w sieci], które mają ogromne doświadczenie i wiedzę i potwierdziły moje zdanie co do tej talii, więc mają ją jak określili "tylko do oglądania".

Co do Gilded nie wiem, nie orientuję się.

 

Ja polecam mimo wszystko RW, ale w jakimś ładnym wydaniu. :oczko2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowscapes Tarot... Delikatna, wycyzelowana talia...Doskonała, kiedy pytamy o uczucia, związki,wnętrze... Bardzo dobra w pozostałych kwestiach.... Kiedy czytasz Tarota "wedle litery" ( konkretna szkoła i sztywne trzymanie się znaczeń), możesz mieć ambiwalentne odczucia... Jeśli robisz to "wedle ducha" (czyli czytasz intuicyjnie) - będziesz usatysfakcjonowana.....

To z moich doświadczeń....

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyklad? Podasz pare propozycji?

 

np. te które podaje omshanti....

 

albo poszukaj na http://www.albideuter.de/html

 

np.tu jest podstawowy RW, z nieco ładniejszymi obrazkami Universal Waite

 

Albo jeszcze ładniejsze: Universal Tarot.:ok_na: -> http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.astroamerica.com/tarot/t-univ2.jpg&imgrefurl=http://www.astroamerica.com/t-univ2.html&usg=__9v2JFci1xbfFnbpzAELb-BJdV-U=&h=496&w=550&sz=138&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=DOyYXwlb5Hh4kM:&tbnh=141&tbnw=155&ei=as9CTb_5HcjqOZSB_bQB&prev=/images%3Fq%3Duniversal%2Btarot%26um%3D1%26hl%3Dpl%26safe%3Doff%26sa%3DX%26biw%3D1138%26bih%3D555%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=364&vpy=70&dur=4364&hovh=213&hovw=236&tx=113&ty=108&oei=as9CTb_5HcjqOZSB_bQB&esq=1&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:2,s:0

 

Shadowscapes Tarot... Delikatna, wycyzelowana talia...Doskonała, kiedy pytamy o uczucia, związki,wnętrze... Bardzo dobra w pozostałych kwestiach.... Kiedy czytasz Tarota "wedle litery" ( konkretna szkoła i sztywne trzymanie się znaczeń), możesz mieć ambiwalentne odczucia... Jeśli robisz to "wedle ducha" (czyli czytasz intuicyjnie) - będziesz usatysfakcjonowana.....

To z moich doświadczeń....

 

Ta talia jest przepiękna- aczkolwiek wydaje mi się za trudna dla początkujących. Jest specyficzna w swojej delikatności i szczegółach. Ja jeszcze nie mam odwagi jej nabyć.

Edytowane przez FairyWitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka007

Na początek można zakupić Gilded Tarot lub Tarot Snów Ciro Marchetti.Ja pracuję na tych drugich,bardziej mi odpowiadają.Ich tematyka jest zbliżona do siebie.Równie dobrze możesz nabyć RW.To zależy od Ciebie,co poczujesz trzymając je w rękach.Pozdrawiam.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek można zakupić Gilded Tarot lub Tarot Snów Ciro Marchetti.Ja pracuję na tych drugich,bardziej mi odpowiadają.Ich tematyka jest zbliżona do siebie.Równie dobrze możesz nabyć RW.To zależy od Ciebie,co poczujesz trzymając je w rękach.Pozdrawiam.Powodzenia.

 

Albo co Cię zaciekawi przeglądając w sieci.

W normalnych sklepach jest chyba dosyć mało kart niestety.

 

A RW też jest ok, tylko nie wszystkim pasuje styl, w którym jest narysowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjjj, Primavera nie. Moim zdaniem nie nadaje się do wróżenia. Jest ładna ale w sumie nie ma prawie nic wspólnego z RW. Znam osoby [w sieci], które mają ogromne doświadczenie i wiedzę i potwierdziły moje zdanie co do tej talii, więc mają ją jak określili "tylko do oglądania".

Co do Gilded nie wiem, nie orientuję się.

 

Ja polecam mimo wszystko RW, ale w jakimś ładnym wydaniu. :oczko2:

 

Idz za glosem serca jednak! Primavera nie nadaje sie do wrozenia, ale moze potrzebujesz czasu, zeby do wrozenia dojrzec...:) To jest moja pierwsza talia, ktora kupilam na poczatku liceum, w paryskim sklepie ezo; (nie wiem nawet, czy w Polsce takie wtedy byly) zobaczylam ja i ...po prostu musialam ja miec! I do dzis pamietam koszmarnie wysoka cene jak na moja licealna kieszen! - to byla taka fanaberia;))) Rozkladalam potem karty na rozne sposoby, rysowalam je, ogladalam; w ogole nie mialam pomyslu, zeby nimi wrozyc, ale fakt posiadania tej talii byl dla mnie czyms bardzo waznym; potem temat odlozylam na wiele lat; uczylam sie na RW od strony teoretycznej, ale nigdy tej talii nie kupilam, bo zwyczajnie mi sie nie podoba; wiele lat po zakupie pierwszej talii, zaczelam wrozyc talia trudna - Medieval Scapini i za kazdym razem bylo to olbrzymie wzywanie; latwosc przyszla z Osho - choc nie jest to klasyczny tarot, a juz zupelna lekkosc z Sensual Wicca, ktora wroze do dzisiaj;

 

Ja bym ja kupila, bo kupilam:), a potem do wrozenia czy nauki nabyla inna np. te: Magiczny Sklep TarotNet.pl wszystko zalezy od tego, ktorym "kanalem", czy ktora droga wchodzisz do tarota; jesli wizualnie, to nalezy kupic talie, ktora sie podoba oku; ludzie tez maja rozne predylekcje: jedni lubia komiks, inni horror, kolaz fotograficzny, roznorakie stylistyki plastyczne - tego nalezy sie trzymac; to, co sie podoba w zyciu - intryguje, wciaga tez bedzie magnesem w tarocie :)

 

Gilded jest dosc ladny, ale wole Legacy :)

 

Zastanawiam sie, czy przypadkiem nie ma gdzies oddzielnego watku dotyczacego pierwszych talii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co sadzicie o tali Juliet Sharman-Burke

Osiem.com.pl | Magiczny Sklep dla początkującej osoby

 

Jeśli chodzi o tą- Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.astroamerica.com/tarot/t-complete.jpg To jestem za. Bo link jest jakby pusty.

Ładna, niemalże całkowicie oparta na RW z tego co widzę po tych kilku kartach. Ma więcej szczegółów niż ten mój RW- widać lepiej te drobne symbole, jak np. płynący potok na karcie Cesarzowej, którego nie widziałam na swojej, dopóki się o nim nie dowiedziałam.

Także ode mnie- uważam, że się nadaje jak najbardziej.

 

Jeśli o Tarot mityczny [szukałam w osiem, po linku]- to chyba dobrze by było jeszcze znać mity.

Edytowane przez FairyWitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie o te karty chodziło, bardzo mi się spodobały, urzekły mnie :) do szukania kart polecam stronę

Schwerter 7

można na niej obejrzeć każdą kartę z dużego wyboru talii

linki rzeczywiście nie działają, a dlaczego? Bo znalazłem jedyną dostępna talię w sklepach internetowych w Polsce i była jedyna talia - ost. sztuka, tak jak by na mnie czekały :) i od razu je kupiłem, więc zdjęli ją widocznie ze strony.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie o te karty chodziło, bardzo mi się spodobały, urzekły mnie :) do szukania kart polecam stronę

Schwerter 7

można na niej obejrzeć każdą kartę z dużego wyboru talii

linki rzeczywiście nie działają, a dlaczego? Bo znalazłem jedyną dostępna talię w sklepach internetowych w Polsce i była jedyna talia - ost. sztuka, tak jak by na mnie czekały :) i od razu je kupiłem, więc zdjęli ją widocznie ze strony.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Widocznie masz rację ;)

W takim razie życzę powodzenia w pracy z kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja od kilku lat nosiłam się z zamiarem zdobycia talii która by mi odpowiadała.

I dopiero teraz zdobyłam się na zakup.

Dodaję,że jestem jeszcze zielona.Powoli zaczynam uczyć się tarota.

Pierwsza talia która ,nie wiem czemu, jakby mnie''ściągnęła'' to Tarot Thota.

A głos rozsądku kazał nabyć Alla Alicja Chrzanowska Tarot prosty i skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

A ja napiszę moje przemyślenia co do "tarota prostego i skutecznego", pomijając fakt, że interpretacje kart Alli Alicji Chrzanowskiej są w niektórych przypadkach dość, nazwijmy to, oryginalne, to posługiwanie się kartami z podpowiedzią interpretacji paradoksalnie utrudnia naukę, bo nie mamy motywacji zgłębiać wiedzę na temat kart, poza tym, mam wrażenia, gdyż sam te karty z ciekawości zakupiłem, że w takim wróżeniu jest zbyt mało intuicji...a co do Tarota Thota, no to cóż, ambitnie;)..trzeba sie nad tą talią nieco dłuzej pochylić i podumać, ale jeśli akurat ona Cię przyciągnęła, to może wart popracować;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą opisuje Druidcrafta tego za 43zl z Empiku(bez książki).

Twarde tekturowe pudełko - fajne do przechowywania kart, a w nim mała książeczka wielkości kart i karty opakowane w folię.

Jestem zadowolona z zakupu.

 

Książeczka bardzo mi się podoba - idealna do torebki lub do kieszeni płaszcza gdy mi się nudzi w komunikacji miejskiej:) Fajnie napisana - arkana małe - 1 karta opisana na 0.5 strony, a duże 1karta na 1 stronie. MA posegregowane numerami tj. same asy na 2 sąsiednich stronach, dalej dwójki itd. No i są małe zdjęcia kart. Farba drukarska czerwona-brązowa - początkowo nieprzyjemny zapach, ale wywietrzał po 2 dniach. Książeczk zszywana (a nie sklejana), więc powinna mi długo posłużyć.

 

Co do kart - są miękkie, bez problemu mogę je powyginać w jedną lub drugą stronę. Raczej nie są lakierowane(ale słabo się na tym znam). Kolory są bardzo żywe, obrazki mi się podobają - zwłaszcza różne szczegóły np. drobne kwiatki, których nie zauważyłam oglądając w internecie. Wydaje mi się,że mogą się szybko wytrzeć, bo na tyłach kart gdzieniegdzie schodzi lekko farba tj. takie jakby poprzecierane lekko. Po prostu tak to jest gdy produkcja jest na masową skalę. Ale i tak mi się podobają, za tę cenę.. Jeszcze ich nie używałam, na razie tylko oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam talię Zbigniewa Jaśniaka. Przeglądałem w necie sporo talii i żadna do mnie nie przemawiała w 100 %. Kilka wpadło mi w oko, lecz każda z nich miała kilka elementów, które mi się podobały - żadna natomiast w całości. Postanowiłem zakupić w księgarnii jedną z dostępnych tam talii i wybór padł na Tarot 78 kart Zbigniewa Jaśniaka. Koszulki wydają mi się super, jednak grafika kart jest po prostu biedna. Jakiś czas z nimi pracuję i muszę przyznać, że coraz bardziej się do nich przekonuję. W międzyczasie cały czas czekam, aż natrafię na tą "stworzoną dla mnie" talię. Co sądzicie o posiadanych przeze mnie kartach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92
Dziękuję za opinię Sowilo)

A na których kartach uczyłeś się?Jakie byś radził kupić na początek?

 

Ja się uczyłem na zwykłym Tarocie Marsylskim, takim najprostszym, bo uważam, że taki pozbawiony cudzych interpretacji jest lepszy, aczkolwiek nie twierdze, że łatwiejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powinnam zrobić,jeśli w moim Thocie jest 80 kart w tym jedna czarna zastępcza?Rozumiem,że powinnam mieć ją niejako w zastępstwie.Ale i tak zostaje 79.Właściwie jeśli odliczyć strażnika,jeśli mogę użyć go jako personifikatora,to będzie ok.Tak to powinno wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Cała przyjemność po mojej stronie;)...to nie gapiostwo, to ekscytacja świeżutką talią;D..i żaden wstyd...udanej pracy Ci życzę z tą talią;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała przyjemność po mojej stronie;)...to nie gapiostwo, to ekscytacja świeżutką talią;D..i żaden wstyd...udanej pracy Ci życzę z tą talią;*

 

Dzięki:usmiech:

Zaczynam je coraz lepiej rozumieć.Odpowiadają precyzyjnie na każde pytanie,ale długa droga przede mną.Jakby co,będę wołała o pomoc.Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was korzysta może talii LoScarabeo Tarot? Poszukuję strony internetowej lub literatury, która opisywałaby obrazy na poszczególnych kartach.

Mam problem z kartami:

II KAPŁANKA - co oprócz zwoju trzyma w ręku Kapłanka? (lusterko?)

V KAPŁAN - czy to mężczyzna, czy przebrana kobieta? (Papieżyca Joanna?),

IX EREMITA - co oprócz latarni trzyma w dłoni Eremita (czy jest to kula symbolizująca planetę Saturn)?

Czy mają jakieś znaczenie symboliczne głowy trzymane przez Królową i Króla Mieczy?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was korzysta może talii LoScarabeo Tarot? Poszukuję strony internetowej lub literatury, która opisywałaby obrazy na poszczególnych kartach.

Mam problem z kartami:

II KAPŁANKA - co oprócz zwoju trzyma w ręku Kapłanka? (lusterko?)

V KAPŁAN - czy to mężczyzna, czy przebrana kobieta? (Papieżyca Joanna?),

IX EREMITA - co oprócz latarni trzyma w dłoni Eremita (czy jest to kula symbolizująca planetę Saturn)?

Czy mają jakieś znaczenie symboliczne głowy trzymane przez Królową i Króla Mieczy?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

 

Ja używam. Bardzo lubię tę talię.

 

Kapłanka trzyma lusterko, a wiadomo, że to jakby 1 z magicznych przedmiotów.

Kapłan- nie mam pojęcia...

Eremita- moim zdaniem jest to wielkie jajo, albo ewentualnie kamień. Wokół tego wije się wąż, dobrze widać jego głowę na szycie tego przedmiotu.

 

A co do głów- może to, że odcinają, ranią mocno- można to odnieść w pytaniach do związków- kto jaki ma stosunek do kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe nabytki:

1. Maroon Tarot - piękne obrazki będące interpretacją tradycyjnej symboliki -oj nie dla początkujących talia. Rozmiar kart nieco mnie zaskoczył - z jednej strony fajnie, że są małe, bo łatwiej będzie je tasować, natomiast dla tych cudnych obrazów format kart powinien być zdecydowanie większy.

2. Tarot Medytacyjny Mandala Duszy - faaajnie duuuże ;) Na początku kilka niespodzianek bo:

2 - to Cesarzowa,

3 - to Cesarz,

4 - Papieżyca,

8 - Sprawiedliwość,

11 - Moc.

Naładowane symboliką tak, że aż się w głowie kręci, ale już wiem, że dobrze będzie się pracować z tą talią.

Następny planowany zakup to The Quest Tarot - można z tą talią zapoznać się bliżej: www.questtarot.com -talię polecam tym, którzy chcą w dość łatwy i konkretny sposób określić czas, uzyskać szybką i konkretną odpowiedź tak/nie, opisać daną osobę włącznie z kolorem oczu, włosów, skóry itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Maroon jest genialny, to prawda...a Tarot Medytacyjny na jakim papierze, raczej dobrej jakości, czy taki sobie? Bo zastanawiam się nad zakupem właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrej jakości - są 'sztywniejsze' niż Maroon i nie są matowe - są błyszczące - takie jak czasem okładki do książek (sorry - nie znam się na technikach wykonania ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Spoko, spoko, ja też się nie znam więc zrozumiałem lepiej nawet;D to fajno, że są sztywniejsze, aczkolwiek czy to nabłyszczenie nie powoduje, że są take zbytnio śliskie?...ale skoro dobra jakość papieru to tak czy siak kupię, nawet jeśli się ślizgają;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroon jest genialny, to prawda...a Tarot Medytacyjny na jakim papierze, raczej dobrej jakości, czy taki sobie? Bo zastanawiam się nad zakupem właśnie...

 

Maroon jest ładny i specyficzny, ale rzeczywiście nie dla nowicjuszy- malutko symboli w porównaniu do np. RW- w przypadku dajmy na to Cesarzowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

To genialnie, kupuję, dziękować Mesi ;*....FairyWitch, to prawda, nie jest on dla nowicjuszy łatwy, ale czy taki całkowicie nieprzystępny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To genialnie, kupuję, dziękować Mesi ;*....FairyWitch, to prawda, nie jest on dla nowicjuszy łatwy, ale czy taki całkowicie nieprzystępny?

 

Niestety nie widziałam na żywo i nie pracowałam z nim, ale chyba bym nawet nie umiała na tym poziomie.

Jest dla mnie symbolicznie ubogi w porównaniu do np. mojego LoScarabeo.

Nie potrafiłabym wyciągnąć z niego tyle co z mojej talii- potrzebna tu spora wiedza i doświadczenie odnośnie podstawowego znaczenia kart.

 

Aczkolwiek obrazy są śliczne, mimo, że zalatują s-f, którego nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Ja wiem, czy on aż tak ubogi? chociaż dla mnie to każdy jest bogaty w symbole, bo ja się uczyłem na marsylskim;D;D więc nie jestem obiektywny;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy on aż tak ubogi? chociaż dla mnie to każdy jest bogaty w symbole, bo ja się uczyłem na marsylskim;D;D więc nie jestem obiektywny;D

 

A to chyba, że tak.

Ja na RW, dlatego też oceniam pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propos tego tematu, to ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tali kart "tarot snów" jak dla mnie pełne barw, pozwalają pracować wyobraźni i bardzo fajnie mi się z nimi pracuje. jedno co mnie na początku przerażało to wielkość tych kart.Ale z czasem przyzwyczaiłam się ze są" trochę" większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zgodnie z obietnicą opisuje Druidcrafta tego za 43zl z Empiku(bez książki).

 

Zastanawiam się nad zakupem tej talii i czy ta za 43zł oprócz tego że jest bez książki różni się jakościowo od tej za 77zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Sowilo92

O fajny nawet, przyjemne kolory, aczkolwiek w moim przypadku, nie wiem, czy te obrazki zbytnio by mnie nie rozpraszały, miły dla oczu, ale nie wiem, no;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałam Maroon'a do rozkładów, a Medytacyjny Cecudy do ...medytacji ;) W 'praniu' okazało się na odwrót :)

Sowilo masz już karciochy Cecudy? -ciekawam, jak Ci się z nimi pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to do mnie pytanie - to nie mam pojęcia. Nie widziałam "na żywo" tego za77zl.

 

ja mam tego za 77 - ale obstawiam że tak samo wygląda ten za 40,

generalnie gdybym zamówił ten za 40 i bym dostał to co mam za 77 to bym pomyślał że dostałem coś gorszego... - po prostu ta talia nie ma jakiejś rewelacyjnej jakości,

ale jest piękna !

 

- generalnie myślę ta za 43 = tej za 77, tylko że bez książki (dla mnie bezużytecznej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ostatnio kupiłam takie:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Nie wiem co to są za karty i jak sie nazywają, ale są bardzo ładne.

Dzisiaj kupiłam też karty Ridera Waita w sklepie z antykami ;) Na folii jest napisane, że są ze Szwajcarii. Zastanawia mnie ile mają lat.

 

A gdzie ten sklep z antykami?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92
Planowałam Maroon'a do rozkładów, a Medytacyjny Cecudy do ...medytacji ;) W 'praniu' okazało się na odwrót :)

Sowilo masz już karciochy Cecudy? -ciekawam, jak Ci się z nimi pracuje :)

niestety, jeszcze nie;(...na razie mam "anioły kabały" Cecudy tylko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, jeszcze nie;(...na razie mam "anioły kabały" Cecudy tylko....

Jak te anioly? Ciekawy post od Mesi, bo ja dokladnie tak planuje...;) z oboma (3) taliami nosze sie od dluzszego czasu; na razie tj. juz dosc dawno kupilam runy Cecudy i nijak nie nadaja sie do wrozenia, a do medytacji bardzo! Obrazki super, ale denerwuja mnie ramki, ktore ograniczaja kadr, dlatego nie moge sie zdecydowac.

Troche moze nie a propos, ale moze ktos ma doswiadczenie z The Keys of Arcturians? Gdyby nie cena...na razie ogladam sobie wciaz w necie...Janosh Art :: the codes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich...

Jak dotąd posiadam przecudną pierwszą i niezastąpioną talię Tarota Pozłacanego. Mój drugi nabytek to Tarot Shadowscapes - z którym nadal się "docieramy".

Musze się jednak z Wami podzielić nowym nabytkiem :usmiech: a mianowicie Mystic Dreamer Tarot autorstwa Heidi Darras wraz z książką Barbary Moore... Od dawna jestem zachwycona tą talią i byłam już nawet gotowa zamówić ją z zagranicy... aż niedawno przypadkiem natrafiłam na :_haha: polskie wydanie tejże pięknej talii link tutaj w polskiej nazwie i z polskim tłumaczeniem Mistyczny Tarot Marzyciela

Przyznaje, że jestem wprost zauroczona tą talią i bogactwem symboli i szczegółów. Czy ktoś z Was pracuje z tą talią? Jakie są Wasze wrażenia... Ja dzięki niemu odkrywam nowe zupełnie dotąd nieznane mi pokłady mojej intuicji... wprost nie mogę się z nią rozstać :slonko_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92
Jak te anioly? Ciekawy post od Mesi, bo ja dokladnie tak planuje...;) z oboma (3) taliami nosze sie od dluzszego czasu; na razie tj. juz dosc dawno kupilam runy Cecudy i nijak nie nadaja sie do wrozenia, a do medytacji bardzo! Obrazki super, ale denerwuja mnie ramki, ktore ograniczaja kadr, dlatego nie moge sie zdecydowac.

Troche moze nie a propos, ale moze ktos ma doswiadczenie z The Keys of Arcturians? Gdyby nie cena...na razie ogladam sobie wciaz w necie...Janosh Art :: the codes

Tak szybko opowiem o tych aniołach, coby nie offtopować...generalnie ja z aniołami pracuje już dość długo, bez użycia kart, a co do tych konkretnych, to tak...technicznie wszystko fajnie, ale nie wiem, czy nie są przeładowane ogromną ilością symboli, co daje taki trochę niespójny efekt, ale przy dłuższej pracy (znamy się już rok z nimi;D) to zyskują całkowicie in plus, i praca z nimi staje się bardzo owocna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zamiast niej kupilam w koncu Sensual Wicca, teraz mi o niej przypomnilas:)

Gdzie kupilas Shadowscapes? Znajduje tylko tutaj: Shadowscapes Tarot : Sklep EzoTV, Internetowy Sklep Ezoteryczny

Sensual Wicca jest na mojej długiej liście i zapewne kiedyś nabędę te karty :cfaniak_na:

A Shadowscapes kupiłam dokładnie w Sklepie Ezo TV - wtedy tam było najtaniej... Bo gdzieś jeszcze je znalazłam, ale już nie pamiętam gdzie i były zdecydowanie droższe. A Mistycznego znalazłam najtaniej w pewnej księgarni - gdybyście potrzebowali namiary to podam :ok_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np. kupiłem w empik.com - kilkadziesiąt zł. taniej... :) A odebrać można osobiście w dowolnym salonie !

 

Teraz sprawdzam... Masz racje w empiku Shadowscapes najtaniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensual Wicca jest na mojej długiej liście i zapewne kiedyś nabędę te karty :cfaniak_na:

A Shadowscapes kupiłam dokładnie w Sklepie Ezo TV - wtedy tam było najtaniej... Bo gdzieś jeszcze je znalazłam, ale już nie pamiętam gdzie i były zdecydowanie droższe. A Mistycznego znalazłam najtaniej w pewnej księgarni - gdybyście potrzebowali namiary to podam :ok_na:

 

Dawaj, dawaj!:)

Ja sie do referatu przygotowywuje na konferencje o magicznych zwierzetach i pewnie bede mowic o opozycji pies/kot w towarzystwie Glupca i jak tak dalej pojdzie, to zbankrutuje przez te konferencje;))) W Shadowcapes to jest chyba lisek? A moze wiecie, gdzie najtaniej kupic karty uzdrawiajacej mocy, Spirit & Dream Animals, Animals Divine Tarot i Tarot of the Animal Lords?

Sensual Wicca baardzo polecam! Kazdy ma swoje talie, ktore do niego mowia - ta ewidentnie mowi do mnie, choc plastycznie wole inne, ale SW przemowila do mnie od pierwszego wejrzenia;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak do mnie przemówił Mistyczny Tarot Marzyciela :_kwadr: do nabycia w niebywale niskiej cenie w tej księgarni. Od pierwszej chwili fantastycznie czuje się w jego towarzystwie :zeby_na:

 

Kupując pierwszą talie nawet przez moment nie pomyślałam, że w moim małym magicznym notesiku stworze dłuuuugą listę talii kart, które po prostu będę musiała mieć. Do dziś też zastanawiam się nad kupnem "tradycyjnych" i jak to mówią podstawowych kart RW. Ale szczerze... to nie mogę się przemóc. Symbolika symboliką i to jedno tylko przemawia co do zakupu RW... ale wykonanie, plastyka, kolory, kredka... no cóż moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia. A że jestem estetką to zastanawiam się nad zakupem Pictorial Key, który jest zdecydowanie "milszy" dla oka...

 

Nadal też zastanawia mnie dlaczego tak nie moge zgrać się z Shadowscapes... choć urzeka mnie malarstwo Law Stephanie Pui-Mun to jakby "mniędzy nami" nie iskrzyło. Hmmm... zastanawiam się czy można coś w tym kierunku zrobić? Czy medytacja może pomóc? Bo bardzo chciałabym znaleźć dla tej talii zastosowanie...

 

Na karcie Głupca w Mistycznym Marzyciela hmmm pies wygląda jak wilk. Może to rasa haski, dlatego tak mi się kojarzy :icon_smile2: Z ciekawości jeszcze spytam gdzie ta konferencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłam sobie nieoczekiwany prezent - ot tak sobie :) Kolejna talia Marchetti do kolekcji :) Gilded Tarot tym razem :)

Gilded Tarot

Nowość to to nie jest ale lubię kolory Marchettiego - zobaczymy jak się będzie spisywała :) jak dotąd moją ulubioną jest Legacy of the Divine Tarot

Legacy of the Divine Tarot

Stylistyka bardzo podobna więc może też bedzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak juz wspominalam, na razie nie mam pieniedzy na zakupienie talii karota, ale znalazlam Thoth Tarot w internecie i sciagnelam, wydaje sie bardzo ciezki...Duzo symboliki, ale dajacej do myslenia. Po prostu podoba mi sie, bo moge zaczac je interpretowac, a potem sprawdzic, czy moja intuicja zgadza sie z prawdziwym odczytem kart. Jezeli nie, to wiadomo...Powinnam sobie dac spokoj.

Przeczytalam tez gdzies, ze powinno sie zaczynac od Ridera Waite'a, zobaczylam te karty...Nie podobaja mi sie. Wiec uwazam, ze nie ma sensu z nimi zaczynac. Chociaz kto wie...Thoth moze okazac sie za ciezki jak na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłam sobie nieoczekiwany prezent - ot tak sobie :) Kolejna talia Marchetti do kolekcji :) Gilded Tarot tym razem :)

Gilded Tarot

Nowość to to nie jest ale lubię kolory Marchettiego - zobaczymy jak się będzie spisywała :) jak dotąd moją ulubioną jest Legacy of the Divine Tarot

Legacy of the Divine Tarot

Stylistyka bardzo podobna więc może też bedzie dobrze ;)

 

Ja odkąd kupiłam Gilded Tarot nie korzystam z żadnej innej talii... wcześniej długo korzystałam z Tarota Snów, ale Gilded ją pokonał :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją LS i bardzo ją lubię :icon_rolleyes:

 

Nie przemawiają do mnie talie CM, nie wiem czemu- może dlatego, że nie lubię zbytnio talii z grafiką komputerową, wole rysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją LS i bardzo ją lubię :icon_rolleyes:

 

Nie przemawiają do mnie talie CM, nie wiem czemu- może dlatego, że nie lubię zbytnio talii z grafiką komputerową, wole rysowane.

 

Gilded Tarot nie jest mocno "komputerowy" natomiast jest oparty na widocznej symbolice Waita, co jest o tyle cenne, że ja np. przez oryginalnego Waita nie przebrnęłam, a jednak symblika zapisana na kartach jest bardzo pomocna przy interpretacjach, stąd dla mnie ta talia jest wyśmienita :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mója wcześniejszy zakup to Radiant Rider Waite który ma super kolory a teraz zakupiłam również Rider Waite lecz z podpowiedziami będzie mi się szybciej uczyło znaczeń kart a zreztą są fajne do tasowania nie takie ogromniaste no i z książką bo to komplet pani Barbary Antonowicz/Wlazińskiej jestem zadowolona uwielbiam Waite talie i na razie się na niej uczę....a potem coś trudniejszego zmuszającego do myślenia...

pozdrawiam lubiących Waite chociaż tych nie lubiących też pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To tak jak do mnie przemówił Mistyczny Tarot Marzyciela :_kwadr: do nabycia w niebywale niskiej cenie w tej księgarni. Od pierwszej chwili fantastycznie czuje się w jego towarzystwie :zeby_na:

 

Kupując pierwszą talie nawet przez moment nie pomyślałam, że w moim małym magicznym notesiku stworze dłuuuugą listę talii kart, które po prostu będę musiała mieć. Do dziś też zastanawiam się nad kupnem "tradycyjnych" i jak to mówią podstawowych kart RW. Ale szczerze... to nie mogę się przemóc. Symbolika symboliką i to jedno tylko przemawia co do zakupu RW... ale wykonanie, plastyka, kolory, kredka... no cóż moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia. A że jestem estetką to zastanawiam się nad zakupem Pictorial Key, który jest zdecydowanie "milszy" dla oka...

 

Nadal też zastanawia mnie dlaczego tak nie moge zgrać się z Shadowscapes... choć urzeka mnie malarstwo Law Stephanie Pui-Mun to jakby "mniędzy nami" nie iskrzyło. Hmmm... zastanawiam się czy można coś w tym kierunku zrobić? Czy medytacja może pomóc? Bo bardzo chciałabym znaleźć dla tej talii zastosowanie...

 

Na karcie Głupca w Mistycznym Marzyciela hmmm pies wygląda jak wilk. Może to rasa haski, dlatego tak mi się kojarzy :icon_smile2: Z ciekawości jeszcze spytam gdzie ta konferencja?

 

Widze, ze moja ostatnia odpowiedz sie nie zamiescila...:(

tutaj link do konferencji:

Interdyscyplinarna konferencja studentów i doktorantów - Zwierzęta w magii i religii na przestrzeni wieków

 

Tymczasem zamowilam Shadowscapes - w Empiku :) i...wlasnie Mystic Dreamer!:) Czekam jeszcz na hawajskie zwierzaki Hawaiian Oracle i bardzo, bardzo chodzi mi po glowie Taroteca [ ] - Ages moze ktos bedzie wiedzial, gdzie mozna to w Polsce kupic?:) No i wciaz mam nieslabnaca ochote na Keys of Arcturians...

O wrazeniach odnosnie Shadowscapes dam znac, jak talia sie pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mója wcześniejszy zakup to Radiant Rider Waite który ma super kolory a teraz zakupiłam również Rider Waite lecz z podpowiedziami będzie mi się szybciej uczyło znaczeń kart a zreztą są fajne do tasowania nie takie ogromniaste no i z książką bo to komplet pani Barbary Antonowicz/Wlazińskiej jestem zadowolona uwielbiam Waite talie i na razie się na niej uczę....a potem coś trudniejszego zmuszającego do myślenia...

pozdrawiam lubiących Waite chociaż tych nie lubiących też pozdrawiam ;)

 

Czasem podstawy sa bardziej szczegolowe i trudniejsze niz artystyczna wizja projektantów wspolczesnych 'skomplikowanych' kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...Po prostu musialam kupic:

 

DruidCraft Tarot

 

Na razie sie nie biore, ale te karty sa takie piekne, takie zyweeeee. Kazda z nich opowiada osobna historie. Jak juz opanuje podstawy, to chce uzywac tej talii, bo po prostu jest przepiekna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi podac linka do Mystica?

Wlasnie Dreamer to nie jest, bo eremita jest inny

Mystic Dreamer Tarot - The Hermit picture by ahilbrecht - Photobucket lub Tarot Deck Review: Mystic Dreamer Tarot

Swoja droga zastanawiam sie, czy to inne wydania?

 

Szukaj. jak znajdziesz kupimy razem jesli to talia, a nie tylko pojedyncze zdjecie artystyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj. jak znajdziesz kupimy razem jesli to talia, a nie tylko pojedyncze zdjecie artystyczne...

 

:) Juz szukam od tygodnia, w dodatku z kolezanka:) wyglada na pojedyncza grafike :( sporo jest takich zaczatkow w necie; w tym moje, choc na razie nie w necie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta moze nie byc tak ciekawa.

Pamietam gdy szukalem dobrej talii i czesto gdy przegladalem dokladnie wszytkie karty, to gdy odrzucala mnie jedna karta na cala talie wyrzucalem calosc z pomyslu kupna. Jestem ciezki do wyboru talii. solweig jesli jestes grafikiem, mozemy zrobic wlasny projekt. Mam znajomych od strony technicznej i produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta moze nie byc tak ciekawa.

Pamietam gdy szukalem dobrej talii i czesto gdy przegladalem dokladnie wszytkie karty, to gdy odrzucala mnie jedna karta na cala talie wyrzucalem calosc z pomyslu kupna. Jestem ciezki do wyboru talii. solweig jesli jestes grafikiem, mozemy zrobic wlasny projekt. Mam znajomych od strony technicznej i produkcji...

 

Wow! To jest mysl!:) A masz pomysl na siec dystrybucji i sprzedaz?:) Czy tak tylko hobbistycznie?;)

Ja jestem koszmarnie wybredna - dokladadnie tak, jak piszesz, jedna karta mi nie pasuje i juz cala talia lezy. W zasadzie jak dotad od A do Z podobaja mi sie tylko 3, z czego "klasyczny" tarot 1 ;). Natomiast pragmatycznie staram sie zawezac do energii Glupca, Maga, Smierci, Arcykaplanki, Sily, Rydwanu, Slonca, Ksiezyca i Swiata. Tutaj musi grac perfect, zebym w ogole brala pod uwage dana talie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...