Skocz do zawartości

Talie kart Tarota


Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

talia osobista, po co dystrybucja ?:)

 

grafika obrazów conajmniej 600 DPI nie mniej. Choc to i tak niewiele.

 

A nie lubisz dzialac na wielka skale?:) Moglabym to wpisac w swoj doktorat, co sie bedzie wiazalo z publikacja :) natomiast talia jako karty do zestawu ksiazki...przekonanie o publikacji tego bedzie wyzwaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zrobic osobista talie, jak wolisz. Mysle ze nie dostaniesz duzo pieniedzy z grantu na ksiazke i karty :) bo naprawde duzy koszt w liczbie hurtowej.

 

zeby wrocic do tematu, czy beda wydania gildet tarot srednia wielkosc z grubszym papierem? Ktos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zrobic osobista talie, jak wolisz. Mysle ze nie dostaniesz duzo pieniedzy z grantu na ksiazke i karty :) bo naprawde duzy koszt w liczbie hurtowej.

 

zeby wrocic do tematu, czy beda wydania gildet tarot srednia wielkosc z grubszym papierem? Ktos wie?

 

A orientujesz sie jaki? :) Ostatnio wszystkie moje crazy ideas wypalaja i...tego sie trzymam!:) Mysle sobie...koszt druku maleje w zaleznosci od nakladu, z drugiej strony wiecej papieru; z trzeciej mozna jakas dynamike znalezc - harmonijna :) Tak czy inaczej publikacje przygotowuje z grafika tj. od A do Z, wiec maly osobisty tester moge zrobic :), aczkolwiek, jak mowie, duzy format mnie pociaga ;)

 

A propos powrotu do tematu: z tego, co rozmawialam z wydawcami/dystrybutorami, to w Polsce tendencja jest taka, zeby robic talie w przystepnej cenie (niestety taki ksztalt spoleczny...); talii kolekcjonerskich: grubszy papier, wiekszy format raczej szukaj za granica; ja do dzis sie zastanawiam, jak wyglada (w dotyku;) Legacy w luksusowej wersji, bo standardzie papier jest koszmarny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak do mnie przemówił Mistyczny Tarot Marzyciela :_kwadr: do nabycia w niebywale niskiej cenie w tej księgarni. Od pierwszej chwili fantastycznie czuje się w jego towarzystwie :zeby_na:

 

Kupując pierwszą talie nawet przez moment nie pomyślałam, że w moim małym magicznym notesiku stworze dłuuuugą listę talii kart, które po prostu będę musiała mieć. Do dziś też zastanawiam się nad kupnem "tradycyjnych" i jak to mówią podstawowych kart RW. Ale szczerze... to nie mogę się przemóc. Symbolika symboliką i to jedno tylko przemawia co do zakupu RW... ale wykonanie, plastyka, kolory, kredka... no cóż moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia. A że jestem estetką to zastanawiam się nad zakupem Pictorial Key, który jest zdecydowanie "milszy" dla oka...

 

Nadal też zastanawia mnie dlaczego tak nie moge zgrać się z Shadowscapes... choć urzeka mnie malarstwo Law Stephanie Pui-Mun to jakby "mniędzy nami" nie iskrzyło. Hmmm... zastanawiam się czy można coś w tym kierunku zrobić? Czy medytacja może pomóc? Bo bardzo chciałabym znaleźć dla tej talii zastosowanie...

 

Na karcie Głupca w Mistycznym Marzyciela hmmm pies wygląda jak wilk. Może to rasa haski, dlatego tak mi się kojarzy :icon_smile2: Z ciekawości jeszcze spytam gdzie ta konferencja?

 

Mam juz Shadowscapes!!!:) I sie zgrywamy;) Talia jest piekna, ksiazka super (moglaby byc dluzsza i szkoda, ze tylko 2 wiersze:( natomiast energetyka slaba...grafika jest mocno odrealniona, trudno dostepna; to, co mi przeszkadza w medytowaniu z ta talia, to fakt ze obraz jest zbyt oddalony; gdyby karty byly 2 razy wieksze, byloby idealnie!:), ale wydanie urzekajace - srebrna ramka bardzo rozswietla i ozywia obrazy. Pierwsze wrazenie jest takie, ze talia jest wybitnie kolekcjonerska - kunsztowna; uzytkowo jeszcze nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wciaz lubie proste karty ;)

 

edycja- szukam nazwy talii waite symbole tradycyjne te z 1905 roku smith, jednak tło blade - scenizowane na przeblekłe karty niczym zdjecia z lat 20 ubieglego wieku.... Dziekuje za info jesli ktos zna taka talię.

Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

widziałyście może taką talię: Hello Kitty Tarot 6x13 jak ją pierwszy raz zobaczyłam, to się zastanawiałam dla kogo ona może być, taka dziecinna bardzo. W sumie nie wiem po co są takie dziwne talie, chyba dla kolekcjonerów i pasjonatów. No nie wiem sama, mieszane uczucia mam.

Edytowane przez Vampirella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no ta talia jest chyba kolekcjonerska, no chyba, że ktoś chce dzieci Tarota uczyć ;) wbrew pozorom te karty są bardzo czytelne, mają jasne przesłanie i nawet trochę symboliki się w nich przewija (nie wiem czy nie tu jej więcej niż w znanym Maroon ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

no tak, właśnie symbolika jest zachowana, tylko tak mnie jakoś zaskoczyły te rysunki z Hello Kitty w tej talii, chociaż ciekawie te karty wyszły w sumie. Taki dziwny mix wyszedł, ale przyjemny dla oka. Jako kolekcjonerska jak najbardziej, choć ja wolę troszkę inne talie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

nie no jedna talia jest czarno-biała...ale fakt ta kolorowa jest baaaardzo pstrokata, ale kurcze no...estetycznie mi się nie podoba, ale ma jednocześnie ma cos w sobie, że mnie kusi, zeby sobie kupić...a może to po prostu zakupoholizm <myśli>;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak do mnie przemówił Mistyczny Tarot Marzyciela :_kwadr: do nabycia w niebywale niskiej cenie w tej księgarni. Od pierwszej chwili fantastycznie czuje się w jego towarzystwie :zeby_na:

 

 

Nadal też zastanawia mnie dlaczego tak nie moge zgrać się z Shadowscapes... choć urzeka mnie malarstwo Law Stephanie Pui-Mun to jakby "mniędzy nami" nie iskrzyło. Hmmm... zastanawiam się czy można coś w tym kierunku zrobić? Czy medytacja może pomóc? Bo bardzo chciałabym znaleźć dla tej talii zastosowanie...

 

No to mam juz Mystic Dreamer!:) Polaczenie tak samo mocne jak z Sensual Wicca. Ciekawe, ze jak kupowalam SW wiele lat temu, to wlasnie wtedy sie wahalam pomiedzy tymi opcjami. Te talie sa podobne energetycznie; oczywiscie sa roznice, ale maja cos identycznego w sobie, przynajmniej dla mnie. :)

 

Shadowscapes jednak jest wybitnie kolekcjonerska po prostu chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11
Nie wiem czy gdzieś wcześniej była to wspomniane, co myślicie o tej talii łączy ona w sobie symbolikę Waite'a i Crowleya, bardzo mi się spodobała, tutaj można obejrzeć wszystkie karty: http://www.interhobby.net/tarot/viCard.php3?Code=565

 

ładna talia ;-)

 

Tarot of Dreams - Tarot - ryni23 - Chomikuj.pl <--- ja zakochałam się w tej talii i właśnie zamówilam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się polskie wydanie Legacy Tarot of Divine (Ciro Marchettiego). W tłumaczeniu "BOSKI TAROT Dziedzictwo zaginionej cywilizacji" :usmiech:

Edytowane przez werona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczna nazwa ładniejsza;D...ale nie zmienia to faktu, że talia rewelacyjna...tzn, ja ją za taką uważam;)

 

 

Ja właśnia zamówiłam i zobaczymy jak się dogadamy :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie poszedlem po meskiej linii, w cos co czuje od srodka....w talię ktora oddaje moja siłe, spokoj, przemyslane decyzje, sprawiedliwosc, ale tez nieujarzmiona natura, dzikie instynky opakowane w dobre uczynki ktrore robi sie z ukrycia bez chwalenia sie ...opakwane w mroku wampirow

 

: - )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszła mi pocztą talia tarota od koleżanki - Maroon Tarot. Niesamowita jest, taka trochę mroczna, ale mimo wszystko działa na moją wyobraźnię.

Postawiłam sobie z poprzedniej talii pytanie, jak będzie mi się współpracowało z nową talią i otrzymałam:

Sprawiedliwość, Cesarz, Zakochani.

 

Wie ktoś może, jak właściwie to zinterpretować? Bo ja to odbieram jako nieco krytyczne moje podejście do nowych kart, ale mimo wszystko trafne połączenie i rozwijanie swoich umiejętności - partnerstwo między mną a kartami. Dobrze mówię...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samych AW ciagnlas? Moim zdaniem bedziesz sie tej talii uczyc - tak logiczno-analitycznie albo na niej sie dalej uczyc. Te karty pokazaly, ze talia ma sztywna energie, nieintuicyjna, ale taka a la podrecznik. Ten wybor na koncu - na 2 babka wrozyla;) albo sie z nia dogadasz przez zmudna prace albo dokonasz wyboru i...wybierzesz cos innego albo dzieki tej talii poznasz jakiegos mezczyzne;))) Takie mam figlarne skojarzenie, ale to juz chyba nadinterpretacja;). Z tych kart widac, ze talia ma meska energie - ze relacja z nia jest bardziej wypracowana niz zaufana. Nie widze tu kontaktu intuicyjnego. Moze tez tak byc, ze to talia dobra dla mezczyzny.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszła mi pocztą talia tarota od koleżanki - Maroon Tarot. Niesamowita jest, taka trochę mroczna, ale mimo wszystko działa na moją wyobraźnię.

Postawiłam sobie z poprzedniej talii pytanie, jak będzie mi się współpracowało z nową talią i otrzymałam:

Sprawiedliwość, Cesarz, Zakochani.

 

Wie ktoś może, jak właściwie to zinterpretować? Bo ja to odbieram jako nieco krytyczne moje podejście do nowych kart, ale mimo wszystko trafne połączenie i rozwijanie swoich umiejętności - partnerstwo między mną a kartami. Dobrze mówię...? :)

 

Kazdy ma inne interpretacje kart, dlatego tylko ty wiesz co to za rozklad i co oznacza.

Sa dwa podejscia:

 

Ksiazkowe interpretacje i kazdy wowczas tlumaczy karty tak jak "powinno" byc wedlug pana S, pani CH itp.

 

 

2 metoda - To ty czujesz jaki obraz pojawia sie w trackie czytania twoich mysli poprzez karty...Wowczas to Ty nadajesz tlumaczenie kartom i one czesto maja inne znaczenia w innym rozkladzie lub innym pytaniu dlatego mysle ze to jest trafne tlumaczenie twoich kart :D

 

Bo ja to odbieram jako nieco krytyczne moje podejście do nowych kart, ale mimo wszystko trafne połączenie i rozwijanie swoich umiejętności - partnerstwo między mną a kartami.
Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solweig, tak, ja wróżę tylko z AW. Póki co, bo niedługo zamierzam się przekonać o sile blotek, z którymi sobie do tej pory średnio radziłam.

Dziękuję wam za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tematu.

Jak sie przestawiacie pomiedzy taliami (talie o roznych znaczeniach archetypowych) Trzymacie sie reguł? Nadajecie nowe znaczenia?

Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tematu.

Jak sie przestawiacie pomiedzy taliami (talie o roznych znaczeniach archetypowych) Trzymacie sie reguł? Nadajecie nowe znaczenia?

 

Jedno i drugie jednocześnie.

JA mam tylko doświadczenie przeniesienia się z RW na LS i kilka razy z LS na Wheel of the Year Tarot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pojawiło się polskie wydanie Legacy Tarot of Divine (Ciro Marchettiego). W tłumaczeniu "BOSKI TAROT Dziedzictwo zaginionej cywilizacji" :usmiech:

 

I wreszcie ją mam w łapkach!!! Talia jest wprost BAJECZNA!!! Karty pozłacane, dość sztywne (co póki co utrudnia mi tasowanie), a obrazki niesamowicie oddziaływują na mnie... Myślałam, że nic nie jest w stanie przebić Tarota Snów, którym zachłysnęłam się, ale myliłam się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

werciu tez mam te karty - i wspaniale sie z nimi pracuje! :) Polecam kazdemu :)

Ja wczoraj wreszcie upolowalam Shadowscapes Tarot i jestem zaczarowana poprostu! Cudowne obrazki, kolorystyka, tematyka bardziej basniowa i powiazana z natura. Na karcie widac kazdy najdrobniejszy detal a ze jest tych detali sporo to zmuszaja do myslenia i sa raczej dla osob bardziej obeznanych w temacie Tarota. Do tego ksiazka, z cudna szata graficzna, kazda karta rzetelnie opisana w sposob ktrory pomaga nam poszerzyc nasza dotychczasowa wiedze. Polecam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weronka, a jaki wymiar mają Twoje karty?

i mają takie czarne ramki? i czy one za bardzo nie pomniejszają obrazu :/

 

Co prawda ja nie Weronka, ale tez mam Legacy :) Nie pomniejszaja - czern jest rozmyta, zlewa sie z obrazem - wywolujac rodzaj nieostrosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

werciu tez mam te karty - i wspaniale sie z nimi pracuje! :) Polecam kazdemu :)

Ja wczoraj wreszcie upolowalam Shadowscapes Tarot i jestem zaczarowana poprostu! Cudowne obrazki, kolorystyka, tematyka bardziej basniowa i powiazana z natura. Na karcie widac kazdy najdrobniejszy detal a ze jest tych detali sporo to zmuszaja do myslenia i sa raczej dla osob bardziej obeznanych w temacie Tarota. Do tego ksiazka, z cudna szata graficzna, kazda karta rzetelnie opisana w sposob ktrory pomaga nam poszerzyc nasza dotychczasowa wiedze. Polecam :)))

 

A probowalas juz nimi wrozyc? Mnie talia zachwyca, ale do pracy na razie mi nie lezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

werciu tez mam te karty - i wspaniale sie z nimi pracuje! :) Polecam kazdemu :)

Ja wczoraj wreszcie upolowalam Shadowscapes Tarot i jestem zaczarowana poprostu! Cudowne obrazki, kolorystyka, tematyka bardziej basniowa i powiazana z natura. Na karcie widac kazdy najdrobniejszy detal a ze jest tych detali sporo to zmuszaja do myslenia i sa raczej dla osob bardziej obeznanych w temacie Tarota. Do tego ksiazka, z cudna szata graficzna, kazda karta rzetelnie opisana w sposob ktrory pomaga nam poszerzyc nasza dotychczasowa wiedze. Polecam :)))

ja mam ją na liście... jest wspaniale namalowana, taka ulotna i delikatna jak sen...:oczy:

Co prawda ja nie Weronka, ale tez mam Legacy :) Nie pomniejszaja - czern jest rozmyta, zlewa sie z obrazem - wywolujac rodzaj nieostrosci :)

chyba ta talia podoba mi się najbardziej z CM:_oczko:

A probowalas juz nimi wrozyc? Mnie talia zachwyca, ale do pracy na razie mi nie lezy...

Niektórym idzie to bardzo dobrze, ale ja bym [chyba] nie potrafiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ją na liście... jest wspaniale namalowana, taka ulotna i delikatna jak sen...:oczy:

 

Niektórym idzie to bardzo dobrze, ale ja bym [chyba] nie potrafiła.

 

chyba sprobuje przy nastepnym cwiczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja nie Weronka, ale tez mam Legacy :) Nie pomniejszaja - czern jest rozmyta, zlewa sie z obrazem - wywolujac rodzaj nieostrosci :)

 

a jaki wymiar?

 

A probowalas juz nimi wrozyc? Mnie talia zachwyca, ale do pracy na razie mi nie lezy...

 

też mam Shadowscapes i muszę powiedzieć że całkiem dobrze mi się z nimi pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 x 12 te moje, ale sa chyba jeszcze wieksze - talia de lux. Wiec sie skusze na kolejny rozklad Shadowscapes, choc na razie zakochanam ja w Mystic Dreamer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weronka, a jaki wymiar mają Twoje karty?

i mają takie czarne ramki? i czy one za bardzo nie pomniejszają obrazu :/

 

Rozmiar 7,0 x 11,8 cm, czyli jak dla mnie standardowy.

Mają czarne ramki i nie pomniejszają obrazu. Ogólnie wyglądają jak zdjęcia... nie jak obrazki, ale jak zdjęcia :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki sliski wlasnie, plastikowy - jakby nieprzyjazny? Ale duza miekkosc, wlasciwie to wcale sztywne nie sa. 11, 8 cm - tak, ja zaokraglilam;) Acha, ja mam orygnialna edycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solweig jeszcze nie probowalam, ja dlugo najpierw zapoznaje sie i oswajam z nowymi kartami, takie "macanie" :) ale chemia jeste miedzy namie wiec chyba z wrozeniem nie bedzie problemu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. pozatym tak jak juz wspomnialam, jak dla mnie to talia z tych trudniejszych, wiec tym bardziej wole poprzygladac sie jej jeszcze zanim zaczne z niej na dobre korzystac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywny. Ja mam wrażenie, że jak plastik...

 

a to wersja limitowana?

Bo chyba nie ma nic twardszego od takie mega super kolekcji jednej z talii CM. Właśnie chyba legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to wersja limitowana?

Bo chyba nie ma nic twardszego od takie mega super kolekcji jednej z talii CM. Właśnie chyba legacy.

 

Nie, to nie jest limitowana - zwykła :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo całkiem ładny...

Taroteca [ ] - Margarete Petersen

 

9 x 14, bardzo solidne wykonanie - twarda, gietka tektura ale nie plastik; karty sa piekne - co ciekawe AW jakby gorsze niz AM; w zasadzie nie podoba mi sie tylko Glupiec i Wisielec, ktory zreszta nazywa sie Trial. Bardzo ladny text - taka czysta poezja medytacyjna. Uwielbiam te talie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo proszę o radę w sprawie Boskiego Tarota vs. Legacy of the Divine. Zastanawiam się nad zakupem bo rzeczywiście grafika jest mistrzowska. Mój problem to wybór pomiędzy wersją angielską, która jest całkiem tania na Amazonie, a polską, która tania nie jest.

Słyszałam że angielska ma ten minus, że karty nie są zbyt dobrze wydane, jakość papieru jest słaba, no ale tanie są trzeba przyznać. A jak to jest z polskim wydaniem, czy one są solidnie zrobione? Może ktoś poradzić?

Edytowane przez Marieve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o radę w sprawie Boskiego Tarota vs. Legacy of the Divine. Zastanawiam się nad zakupem bo rzeczywiście grafika jest mistrzowska. Mój problem to wybór pomiędzy wersją angielską, która jest całkiem tania na Amazonie, a polską, która tania nie jest.

Słyszałam że angielska ma ten minus, że karty nie są zbyt dobrze wydane, jakość papieru jest słaba, no ale tanie są trzeba przyznać. A jak to jest z polskim wydaniem, czy one są solidnie zrobione? Może ktoś poradzić?

 

Orygnial jest fatalnie wydany - ja mam wlasnie orygnial i nie polecam :( Nie wiem, jak z polska, ale tez slyszalam, ze duzo lepiej.

Nota bene Margarete Petersen jest najlepiej wydana talia, jaka mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Eeeee już zamówiłam obydwie (akurat po wypłacie) ;-)))) Skomentuję jak dojdą.

 

To ciekawam :) Ja sie zakochalam w MP, ale do wrozenia bardzo rzadko uzywam...chyba, ze sobie:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawam :) Ja sie zakochalam w MP, ale do wrozenia bardzo rzadko uzywam...chyba, ze sobie:)))

Coś mi się*wydaje że muszę się*uzbroić w cierpliwość, bo jeszcze żadnej odpowiedzi z tego sklepu nie dostałam. Mam nadzieję, że jednak wyślą wkrótce. Bardzo mi się podoba jak dobrała pióra do mieczy itd. No i takie są medytacyjne bardziej. Dzięki jeszcze raz za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Ezosferze, ale to przesyłka zagraniczna, to piszą żeby nie płacić aż koszty paczki doliczą, to czekam aż doliczą i nic. Zadzwonię w Poniedziałek jak tak mówisz, bo się chyba popłaczę jak mi teraz nie wyślą, jak się już nastawiłam na nowe talie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam sie czeka czasem dlugo. Oni maja taka taktyke, ze na telefony reaguja i sie tymi przesylkami zajmuja w pierwszej kolejnosci :) Natomiast atutem tego sklepu jest stosunkowo dobry wybor i to, ze jak zrobisz u nich troche zakupow, to mozesz negocjowac ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAROT. Proponujemy nieprzeciętne karty Tarota: Lichodziejewski Robert - straganezoteryczny.pl

a ma któraś z was tą talie Tarota?

Jakieś opinie? Czy dobrze wykonana?

Bo podoba mi się i zastanawiam się nad kupnem ;)

 

Ja wiem tylko tyle, że były do wygrania w konkursie Wróżki obok Boskiego Tarota. Wzorowane na symbolice Waite'a, całkiem sympatyczne;) Takie przestrzenne jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam sie czeka czasem dlugo. Oni maja taka taktyke, ze na telefony reaguja i sie tymi przesylkami zajmuja w pierwszej kolejnosci :) Natomiast atutem tego sklepu jest stosunkowo dobry wybor i to, ze jak zrobisz u nich troche zakupow, to mozesz negocjowac ceny :)

O to duża zaleta! Poza tym raczej tani są w porównaniu z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem tylko tyle, że były do wygrania w konkursie Wróżki obok Boskiego Tarota. Wzorowane na symbolice Waite'a, całkiem sympatyczne;) Takie przestrzenne jakby.

Obejrzałam sobie na necie. Rzeczywiście wydają się take łatwe do użytku ze względu na tematykę ale dla mnie troszkę jakby za słodkie. Ale to kwestia gustu. A dobrze są wydane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a tak z zupełnie drugiego końca tarotowego spektrum. Zakochałam się w tej talii: The Tarot of Vampyres: Amazon.co.uk: Ian Daniels: Books Taki neogotycki romansik. Ale ponieważ to Llevellyn to karteczki cieniutkie ale za to książka niesmowita, znakomicie są te karty przebadane, jeśli wiecie co mam na myśli. Normalnie na lata mi starczy zabawy. Ale chyba sobie drugą paczkę kupię i dam zafoliować ;-((((( brrr brrrr brrrr

Szkoda że jakieś polskie wydawnictwo się nimi nie zainteresowało takie Studio Astropsychologii np. to chyba ładnie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam sobie na necie. Rzeczywiście wydają się take łatwe do użytku ze względu na tematykę ale dla mnie troszkę jakby za słodkie. Ale to kwestia gustu. A dobrze są wydane?

Tego nie wiem, bo w łapkach ich nie miałam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11
Obejrzałam sobie na necie. Rzeczywiście wydają się take łatwe do użytku ze względu na tematykę ale dla mnie troszkę jakby za słodkie. Ale to kwestia gustu. A dobrze są wydane?

 

Właśnie nie wiem i chciałabym się dowiedzieć,żeby nie okazało się,że słabo wydane... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To ciekawam :) Ja sie zakochalam w MP, ale do wrozenia bardzo rzadko uzywam...chyba, ze sobie:)))

Hej dostałam karty wreszcie dziś rano. Bardzo piękna talia Margaret Petersen. Cudownie wydana rzeczywiście, porównuje się chyba tylko do Magic Realist Press. Niestety karty są po niemiecku, a nie jak było w opisie - po angielsku. Nie fajnie, bo nie znam niemieckiego. A Twoje są po angielsku? W każdym razie nie polecam tego sklepu. Wysłałam im maila, zobaczymy czy odpowiedzą.

 

Jeśli chodzi o Boski Tarot - bardzo ładnie wydane, na pewno lepiej niż Levellyn, ze złoconymi brzegami. Piękna talia, szkoda że mi się karta hierofanta w niej nie podoba. Bardzo mi nie pasuje takie realistyczne podejście do tematu nagle w talii o tematyce fantasy. Szkoda, że nie sprawdziłam tego wcześniej. Myślę że zasprejuję tą kartę jakoś na czarno i już. Może przestrzegę tu innych, któży myślą o zakupie Legacy of the Divine/ Boski Tarot, że karta Hierofant w tej tali przedstawia przywódców 4 głównych religii i ma nazwę Wiara - niezbyt to przydatne dla osób o inklinacjach szamańskich, pogańskich itd. Sama jestem buddystką, ale też mi nie pasuje bo to nie jest religia, w której się w coś wierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg...ja wlasnie kupilam w Ezosferze, dlatego ze jako jedyni mieli po angielsku. Pytalam o to z 10 razy, bo nie kupuje talii niemieckich ani polskich. Takie mam zalozenie i intuicje. Tarota poznalam bardzo daleko od Polski i jakos wydaje mi sie to zgodne energetycznie ze mna, zeby napisy byly w tych jezykach, gdzie uczylam sie tarota. Powinni przyjac Ci reklamacje.

 

Legacy ma fatalnego hierofanta i maga. Jakos tez to umknelo mojej uwadze i dlatego nie uzywam tej talii. Jak Cie draznia takie watki, to przestrzegam przed Ananda. Tam indoktrynacja katolicka po calosci. Zreszta chce te talie sprzedac. Jest rozpakowana i kurzy sie na regale. Zastanawiam sie, czy mamy tu taki dzial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg...ja wlasnie kupilam w Ezosferze, dlatego ze jako jedyni mieli po angielsku. Pytalam o to z 10 razy, bo nie kupuje talii niemieckich ani polskich. Takie mam zalozenie i intuicje. Tarota poznalam bardzo daleko od Polski i jakos wydaje mi sie to zgodne energetycznie ze mna, zeby napisy byly w tych jezykach, gdzie uczylam sie tarota. Powinni przyjac Ci reklamacje.

 

Legacy ma fatalnego hierofanta i maga. Jakos tez to umknelo mojej uwadze i dlatego nie uzywam tej talii. Jak Cie draznia takie watki, to przestrzegam przed Ananda. Tam indoktrynacja katolicka po calosci. Zreszta chce te talie sprzedac. Jest rozpakowana i kurzy sie na regale. Zastanawiam sie, czy mamy tu taki dzial?

 

Dzięki będę pamiętać, dobrze że wspomniałaś bo akurat mi wpadła w oko. A co do Ezosfery to zobaczymy co powiedzą, może by i przyjęli reklamację, ale na pewno nie będę im na swój koszt wysyłała. Przesyłka do Polski by mnie wyniosła tyle co i te karty. Bez sensu. Ale dokładnie tak samo jak Ty, zamówiłam od nich, bo nie mogłam nigdzie po angielsku znaleźć, a tu taki klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ona wyglada na taka ladna, medytacyjna. A potem okazuje sie, ze Chrystusy wyskakuja ze wszystkich krolow, rycerzy i giermkow i juz sie nie da nic zrobic - zero medytacji. Trzeba wejsc w sfere religijna, bo duchowosc jest przefiltrowana przez kato - jest po prostu omg...z teza.

 

Jak jestes "zagranico";), to dlaczego w Polsce kupujesz? Tu jest mniejszy wybor, zdecydowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy ktoś używał talii crowleya - thot tarot - jak się z nią wam pracowało. Proszę o wszelkie informacje nawet te zasłyszane.

Osobiście, nie używam Crowleya te karty są dla mnie, że tak powiem zbyt konceptualne jak na razie. Ale lubię kilka talii, które mają jego wpływy, jeżeli chodzi o połączenia symboli itd. Trudno mi powiedzieć, na razie odkrywam dopiero Golden Dawn, a on się z nimi w różnych sprawach nie zgadzał. Może z czasem będę mogła zająć jakieś stanowisko, na razie siedzę w źródłach. Ale tak czy siak ja bym sprawdziła organoleptycznie, jeśli Ci pasują i gadają do Ciebie, to przecież super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes "zagranico";), to dlaczego w Polsce kupujesz? Tu jest mniejszy wybor, zdecydowanie...

 

No dlatego, że chciałam Legacy of the Divine a wiem, że Levellyn fatalnie wydaje, więc pomyślałam że może Studio Astopsychologii lepiej no i rzeczywiście, no a potem zobaczyłam Margaret Petersen i nie mogłam nigdzie po angielsku dostać. Na amazonie jest ostatnia kopia chyba za 50 funtów. To już tak poleciałam, a teraz sobie myślę, że lepiej trza było tę pięćdziesiątkę odrzałować ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Posiadam Eden Tarot-to moja pierwsza talia, dostałam. Lubię, pracuję, aczkolwiek niezbyt często

 

Za to moją ukochaną talią jest Tarot of the Magical forest https://www.google.com/search?q=strenght+tarot+of+the+magical+forest&hl=xx-klingon&tbo=d&rls=com.microsoft:en-us:IE-Address&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=BT_UUJipDIji4QTe1IHoBg&ved=0CAoQ_AUoAA&biw=1600&bih=783I ja wiem, że z pozoru ta talia wydaje się co najmniej dziwnym wyborem. Ale to było tak, że zobaczyłam ją i MUSIAŁAM mieć.

Ma najpiękniejszą interpretację Siły, jaką widziałam w życiu. I choć ta talia wydaje się grzeczna, uroczutka i dziecinna, to w pracy pokazuje zupełnie inne oblicze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Linkinia

Używam kart Pictorial Key, czyli Tarot Obrazkowego Klucza. To moja pierwsza talia i bardzo ją lubię.

Sprawdzalność jest różna, wciąż się uczę, zapisuję spostrzeżenia, już ''po'' analizuję, jakie miały znaczenie, co chciały mi pokazać.

Pracuję z kartami krótko, bo tylko pół roku, ale jakieś drobne postępy już poczyniłam. Bardziej je czuję i to mi pomaga w odczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza talia byl ( i dalej jest ) Gilded Tarot Ciro Marchettiego a ostatnio kupilam tego samego autora talie Boski Tarot - przepiekna , mnostwo symboli ,detali, dopracowana w kazdym calu , piekne kolory - cuuuuuudo. Do tego dolaczona jest ciekawa ksiazka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej .

ja miałam karty ze złotymi brzegami co prawda nie te.....

ładne były jak nowe .....ale bylo widać zużywanie materiału.....

mimo wszystko piękne:)

złote brzegi robią wrażenie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie na pewno. Gilded w wersji royale bedzie musial poczekac do marca bo to prezent na dzien matki .... dobrze ze w uk ten dzien obchodzi sie w marcu - krocej bede czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was posiada tarota snów?

http://nokautimg4.pl/p-7f-f2-7ff2c24ec62ef028c300d06ed345eb52500x500/tarot-snow-ciro-marchetti.jpg

jak jest ze ścieralnością papieru i tych złotych brzegów?

generalnie chodzi mi o jakość kart

 

Ja mam. Ścierają się złote brzegi, a papier sztywny. Bardziej zdarzyło mi się zagiąć przy tasowaniu niż zetrzeć papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PannaDorotka

Też posiadam tarota snów- polecam każdemu tę talię. Poza tym, że jest piękna, jest też bardzo bogata w sybolikę, pięknie nawiązuje do kabały i astrologii, bardzo wymowna talia. I w moim odczuciu dobra zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Ciągle odkrywam na niej coś nowego.

Co do tasowania- duże karty, ale można spokojnie tasować "w pionie".

Wydały mi się początkowo dość cienkie, ale nie niszczą się, poza tymi wspomnianymi wyżej złotymi brzegami, które się troszkę wycierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z tasowaniem?poreczne?one takie z tych duzych chyba?

 

No właśnie stąd zagięcie przy tasowaniu, bo karty są wielkie, więc dla mnie mało wygodne do obsługi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mniejszego Boskiego tarota i niestety złote brzegi sie szybko zdzierają;/

 

Ja też mam. W tej chwili intensywnie z niego korzystam. Tu nie dość, że złote brzegi wycierają się to jeszcze papier zdziera się z kart... Wszystko bardzo delikatne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...