Skocz do zawartości

Rozmówki okołotarotowe


Gość Daffne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulinqa123
To ja Ci paulinqa123 też powiem: dostałaś ostrzeżenie za Twoje paskudne pytanie.

 

Dobrze wiesz, że nie poszło o wyciąganie kart na osobę trzecią tylko o Twoje pytanie czy X jest prostytutką.

 

W domu rozpatruj takie kwestie a nie na forum, tym bardziej iż regulamin znać powinnaś.

Jeśli forum schodzi na psy dlatego, iż wymagamy przestrzegania podstaw przyzwoitości, to dziękujemy za tą opinię - chyba nawet nie wiesz, jaka jest cenna.

nie tylko z tego tytułu ale sama jeszcze zobaczysz jak to sie teraz ładnie rozkręci ;) i jeszcze przyznasz mi rację.

Pytania o osoby trzecie nie są zabronione i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, gdyż jesteś tu starą wyjadaczką i na nie nikt nie musi wyciągać kart w domu, bo są zadawane we wzajemnej.

 

Co do bana - został cofnięty, ponieważ doszliśmy, że został popełniony błąd, prawdopodobnie przez system. Rozważaliśmy, czy Euterpe niechcący źle coś zaznaczyła, czy to wina samego systemu - i na pewno nie wiemy, co było przyczyną, moim zdaniem zawinił system i trochę czasu zajęły mi te dociekania. Ale bez względu na to, co tą przyczyną było - powstał błąd i został naprawiony. Co do Twojego bana oczywiście, nie co do ostrzeżenia, które jest słuszne.

Mówisz, że nie dostałaś ostrzeżenia - a jest to nieprawda: ostrzeżenie otrzymałaś i właśnie wraz z tym ostrzeżeniem został nałożony ban, z przyczyn jak wyżej - raz jeszcze powtarzam: prawdopodobnie był to błąd systemu.

być moze razem z banem otrzymalam takie ostrzezenie ale wlasnie rozchodzi sie o to ze duzo za pozno, a majac nalozonego bana nie jestem w stanie sie dowiedziec o co nawet chodziło i wyjasnic danej sytuacji ? trudno zrozumiec?

Tym niemniej ja za ten błąd - nawet jeśli zrobiła to maszyna - Cię przepraszam.

 

Wesołych i spokojnych Świąt oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Ojej, zgadzam się po części z Wami, ale dostrzegacie tylko ciemną stronę. Pozmieniało się na lepsze też- ruszyła astrologia, Lenormandy dla przykładu :)

Fajnie, ze się inne działy rozkręciły. Ale tu chodzi o swobodę, czy raczej jej brak, bo można coraz mniej.. Regulamin staje się coraz ostrzejszy. O polowe rzeczy pytać nie można, bo to nieetyczne. Tyle, że kwestia etyki jest kwestią względna. Każdy ma swój własny kodeks, wg którego żyje. Jak mi się pytanie nie podoba, to nie interpretuję i tyle. A tu zaraz zakazy, przenoszenie do innych działów, zamykanie wątków etc.

Edytowane przez Inez2503
brak polskich znaków i przecinka;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Inez, masz rację co do "ostrzejszego" ale rzecz polega nie na tym, że on jest ostrzejszy, bo ktoś go nagle i niespodziewanie zmienił z łagodnego na ostry, tylko na tym, że pilnuje przestrzegania tych reguł, które już były, a na które patrzyło się do tej pory przez palce.

 

Co do etyki to absolutnie nie jest tak, że są narzucane normy etyczne w kwestii prywatnej.

Są to normy forumowe, ustalone w jakimś celu - a mianowicie, by nie włazić z butami w czyjeś prywatne sprawy - bo to jest forum publiczne i jako takie ma obowiązek w pewnym sensie te normy propagować, a żeby je propagować to muszą być ustalone i przestrzegane.

Podobnie każda szanująca się wróżka podaje w swoich publikacjach (książkowych, internetowych) jakieś zasady etyczne, które tarocista (czy inny ezo) powinien przestrzegać, bo to nie jest szewc ani piekarz (choć cechy rzemieślnicze też mają swoje normy jakościowe, których nieprzestrzeganie jest złamaniem wartości etycznych także w sferze subtelnej), a jest to tak jak zawód księdza, lekarza czy prawnika i każdy, kto bierze karty do ręki i zamierza ich używać dla innych osób, czy to pytając o ich sprawy na życzenie czy bez życzenia - powinien o tym pamiętać. A szczególnie bez życzenia, bo tak naprawdę pytania o osoby trzecie w celu zaspokojenia swojej pustej ciekawości są po prostu paskudne. I to o to głównie chodzi z tym ostrym regulaminem.

A to, co kto z tym robi (tzn. z zasadami etycznymi) w domu to faktycznie jego prywatna sprawa, jego sumienie, jego decyzja. Ale tutaj, na forum takich pytań po prostu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Inez, masz rację co do "ostrzejszego" ale rzecz polega nie na tym, że on jest ostrzejszy, bo ktoś go nagle i niespodziewanie zmienił z łagodnego na ostry, tylko na tym, że pilnuje przestrzegania tych reguł, które już były, a na które patrzyło się do tej pory przez palce.

 

Co do etyki to absolutnie nie jest tak, że są narzucane normy etyczne w kwestii prywatnej.

Są to normy forumowe, ustalone w jakimś celu - a mianowicie, by nie włazić z butami w czyjeś prywatne sprawy - bo to jest forum publiczne i jako takie ma obowiązek w pewnym sensie te normy propagować, a żeby je propagować to muszą być ustalone i przestrzegane.

Podobnie każda szanująca się wróżka podaje w swoich publikacjach (książkowych, internetowych) jakieś zasady etyczne, które tarocista (czy inny ezo) powinien przestrzegać, bo to nie jest szewc ani piekarz (choć cechy rzemieślnicze też mają swoje normy jakościowe, których nieprzestrzeganie jest złamaniem wartości etycznych także w sferze subtelnej), a jest to tak jak zawód księdza, lekarza czy prawnika i każdy, kto bierze karty do ręki i zamierza ich używać dla innych osób, czy to pytając o ich sprawy na życzenie czy bez życzenia - powinien o tym pamiętać. A szczególnie bez życzenia, bo tak naprawdę pytania o osoby trzecie w celu zaspokojenia swojej pustej ciekawości są po prostu paskudne. I to o to głównie chodzi z tym ostrym regulaminem.

A to, co kto z tym robi (tzn. z zasadami etycznymi) w domu to faktycznie jego prywatna sprawa, jego sumienie, jego decyzja. Ale tutaj, na forum takich pytań po prostu nie będzie.

 

Ok, zgadzam się co do włażenia kogoś w czyjeś życie z butami, bo mnie tez to razi. Z drugiej strony lepsze by było ignorowanie tego typu pytań i tyle. Sama wiesz, ze duże zakazy powodują bunt, a co za tym idzie zwiększają chęć do ich łamania. Dlatego wydaje mi się, że Regulamin powinien być złagodzony, żeby raczej zachęcać ludzi do uczestniczenia w życiu forum, a nie ich odpychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

No i z tymi weryfikacjami - wiadomo że nie zawsze da się zweryfikować w wyznaczonym terminie, bowiem życie jest dynamiczne, pewne sprawy wymagają czasu, nie da się przyspieszyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Inez, wiem, że to powoduje bunt, co widać, zresztą nie ukrywam, że regulamin mógłby być nieco zmodyfikowany lub choć uproszczony.

Ale też wiem, że ten, kto go tworzył zrobił to na podstawie doświadczeń nabytych w trakcie uczestnictwa w życiu forum.

Nie jest łatwo dogodzić wszystkim i zawsze, bez względu na to jaki ten regulamin by nie był - znajdzie się ktoś z czegoś niezadowolony.

Te "wartości etyczne" pozostać muszą, z ww. powodów, bo niedopuszczalne jest grzebanie w czyichś sprawach bez jego zgody i wiedzy, o czym, jako wróżki powinnyśmy wiedzieć i bez regulaminu.

Poza tym musi być dostosowany do obowiązujących w tym kraju przepisów, a w szczególności do ochrony danych osobowych i do nienaruszania dóbr osobistych (co musiałam np. dopisać do regulaminu na astro) bo po prostu każdy "obrażony" może z tego powodu wytoczyć sprawę w sądzie, a forum nie jest tworem wirtualnym, bezosobowym tylko ma całkiem fizycznego właściciela.

Zobacz jakie są obwarowania w regulaminie głównym, tzn. te, które musiały być dostosowane i zmodyfikowane do obowiązującego w Polsce prawa. Dla mnie to paranoiczne, nie tylko zresztą to akurat - bo wiele przepisów prawnych - ale dostosować się muszę. A jeśli nie, to ponoszę tego konsekwencje, bez względu na to, czy to prawo jest głupie czy mądre. I tu jest tak samo, są zasady, trzeba ich przestrzegać - ale również można je zmodyfikować, by służyły a nie odstraszały.

Myślę, że tak się stanie, choć jak wszystko - tak i ten problem będzie wymagał rozwiązania opartego na kompromisie.

A większe zmiany wymagają akceptacji adminów, mod to może tylko jak ten pies pilnować, by przestrzegano tego co już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Inez, wiem, że to powoduje bunt, co widać, zresztą nie ukrywam, że regulamin mógłby być nieco zmodyfikowany lub choć uproszczony.

Ale też wiem, że ten, kto go tworzył zrobił to na podstawie doświadczeń nabytych w trakcie uczestnictwa w życiu forum.

Nie jest łatwo dogodzić wszystkim i zawsze, bez względu na to jaki ten regulamin by nie był - znajdzie się ktoś z czegoś niezadowolony.

Te "wartości etyczne" pozostać muszą, z ww. powodów, bo niedopuszczalne jest grzebanie w czyichś sprawach bez jego zgody i wiedzy, o czym, jako wróżki powinnyśmy wiedzieć i bez regulaminu.

Poza tym musi być dostosowany do obowiązujących w tym kraju przepisów, a w szczególności do ochrony danych osobowych i do nienaruszania dóbr osobistych (co musiałam np. dopisać do regulaminu na astro) bo po prostu każdy "obrażony" może z tego powodu wytoczyć sprawę w sądzie, a forum nie jest tworem wirtualnym, bezosobowym tylko ma całkiem fizycznego właściciela.

Zobacz jakie są obwarowania w regulaminie głównym, tzn. te, które musiały być dostosowane i zmodyfikowane do obowiązującego w Polsce prawa. Dla mnie to paranoiczne, nie tylko zresztą to akurat - bo wiele przepisów prawnych - ale dostosować się muszę. A jeśli nie, to ponoszę tego konsekwencje, bez względu na to, czy to prawo jest głupie czy mądre. I tu jest tak samo, są zasady, trzeba ich przestrzegać - ale również można je zmodyfikować, by służyły a nie odstraszały.

Myślę, że tak się stanie, choć jak wszystko - tak i ten problem będzie wymagał rozwiązania opartego na kompromisie.

A większe zmiany wymagają akceptacji adminów, mod to może tylko jak ten pies pilnować, by przestrzegano tego co już jest.

 

No faktycznie masz rację. Nie pomyślałam o tym, ze ktoś nawiedzony może forum zaskarżyć, ale wśród ludzi wszystko jest mozliwe:).

Ja sie uniosłam, przyznaję po banie paulinqui, która była zaskoczona, bo nawet powiadomienia nie dostała i po moich obserwacjach. Wydaje mi się, ze czasem uwagi moderatorów są bardzo na wyrost i mocno przesadzone. Jak kilka lat temu zarejestrowałam się na forum, to panowała tu dowolność pytań, w interpretacjach dziewczyny pytały o mysli i uczucia mężczyzn, wstawiały rozkłady partnerskie, rtg i inne tego typu. We wzajemnej każda z nas miała swój prywatny wątek z reguły zatytułowany swoim nickiem i tam prowadziłyśmy długie rozmowy i prosiłyśmy o karty. To były fajne czasy, bo na forum każdy logował się z przyjemnością. Przyszli nowi i wraz z nimi zmiany niekoniecznie korzystne.

 

Poza tym kto powiedział, ze nie można zweryfikować czyichś myśli na nasz temat? Nie zgodzę się z tym. Wiele razy podczas zwykłej rozmowy z osobą, której myśli czy nastawienie do mnie sprawdzałam pewne rzeczy wychodziły na jaw. Wystarczy być uważnym;). To taka mała dygresja. Poza tym nowe osoby nie mają wstępu do Wzajemnej z uwagi na mała ilość postów, a tylko tam mogą wstawić tego typu pytania. Nie utrudniajmy im tego, bo to odstrasza. Poza tym niech rzuci we mnie kamieniem ten, kto nigdy takich pytań kartom nie zadawał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
No i z tymi weryfikacjami - wiadomo że nie zawsze da się zweryfikować w wyznaczonym terminie, bowiem życie jest dynamiczne, pewne sprawy wymagają czasu, nie da się przyspieszyć ;)

 

Oczywiście, dlatego istnieje dział interpretacji, dostępny dla wszystkich, pełni on też rolę ćwiczebną, w tym dla tych, którzy zaczynają przygodę z tarotem i pod ich kątem utworzony został ten punkt o weryfikacji. Bo żeby się czegoś nauczyć potrzebna jest weryfikacja, a trudno czekać na to rok i nie da się zweryfikować tego, co kto o kim myśli itp. Dlatego też zadaje się tam te pytania proste, z krótszym czasem weryfikacji.

A jak ktoś się w tarota wciągnie to ma dostęp do pytań również innego typu i o dłuższym czasie weryfikacji. A nabić tą stówkę nie jest trudno - wystarczy poćwiczyć na tarotowym, czyli udzielać się w wątkach :)

 

Na wzajemnej te pytania - z małymi wyjątkami - praktycznie są nieograniczone.

No i jak ten wyjątek nastąpi, to wtedy widać z kim naprawdę mamy do czynienia, bo, jak widać po ostatnim przykładzie niezadowolonej pani: nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy kto weźmie do ręki karty jest wróżką z prawdziwego zdarzenia i nie każdy zasługuje na podziw i szacunek tylko z tego powodu, że te karty w łapach trzyma.

I między innymi jest to powód, dla którego zasada niezadawania nieetycznych pytań będzie utrzymana. A reszta - wszystko przed nami i dla nas.

 

A w ogóle to każdy może wypowiedzieć się który konkretnie punkt regulaminu mu nie pasuje i dlaczego, to jest otwarta dyskusja i na pewno te opinie będą wzięte pod uwagę przy ewentualnej modyfikacji. Jesteśmy społecznością, której ma ten regulamin służyć a nie społecznością, która ma służyć regulaminowi, choć pewne ograniczenia są konieczne, jak we wszystkim co dotyczy życia na Ziemi, w końcu Saturn też po coś został nam dany ;)

 

edit: Inez, fakt, Ty możesz zweryfikować czyjeś myśli, ja też - ale na zasadzie, że się ktoś przyzna, że tak myślał. A interpretacje są polem ćwiczebnym, to właściwie wstęp, podstawa, a reszta jest na wzajemnej :)

No i nie chodzi o to, że nikt nie zadaje kartom pytań o inne osoby, nawet powodowany ciekawością, ale o to, że niektórych takich pytań nie powinno się zadawać w ogóle, nie tylko z powodu ciekawości, o czym doskonale obie wiemy. A na forum na pewno nie.

Pewnie, że pytałam o innych, o facetów, o zdrowie nawet, jeśli widziałam, że trzeba, bo trzeba zasygnalizować komuś, że jest coś nie w porządku, ale nigdy o ich sprawy intymne, głęboko prywatne, w tym nie pytałam kart o to, czy moja klientka / znajoma/ koleżanka/ sąsiadka, czy iksińska jest prostytutką! I nigdy takich pytań nie stawiałam na żadnym forum, gdzie w dodatku te sprawy są omawiane przez inne osoby.

No ale może jestem już za stara, by zrozumieć, że dziś młodsze pokolenie wszystko, każde gówno, uważa za normę i myśli, że jest ponad wszystkim i wszystko już wolno.

A te pytania przecież nie są na wzajemnej zabronione. Nowe osoby zaś, jeśli tylko zechcą i wykazą się odrobiną cierpliwości i ... pasji, to naprawdę bardzo szybko trafią na wzajemną.

Czy widziałaś jakąkolwiek szkołę bez kolejnych stopni wtajemniczenia ;)

Jeśli ktoś po drodze odpadnie, to trudno, widocznie to nie jego czas, ale wytrwały i cnotliwy dostąpi bram raju (czy jakoś to tak idzie :D)

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Oczywiście, dlatego istnieje dział interpretacji, dostępny dla wszystkich, pełni on też rolę ćwiczebną, w tym dla tych, którzy zaczynają przygodę z tarotem i pod ich kątem utworzony został ten punkt o weryfikacji. Bo żeby się czegoś nauczyć potrzebna jest weryfikacja, a trudno czekać na to rok i nie da się zweryfikować tego, co kto o kim myśli itp. Dlatego też zadaje się tam te pytania proste, z krótszym czasem weryfikacji.

A jak ktoś się w tarota wciągnie to ma dostęp do pytań również innego typu i o dłuższym czasie weryfikacji. A nabić tą stówkę nie jest trudno - wystarczy poćwiczyć na tarotowym, czyli udzielać się w wątkach :)

 

Na wzajemnej te pytania - z małymi wyjątkami - praktycznie są nieograniczone.

No i jak ten wyjątek nastąpi, to wtedy widać z kim naprawdę mamy do czynienia, bo, jak widać po ostatnim przykładzie niezadowolonej pani: nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy kto weźmie do ręki karty jest wróżką z prawdziwego zdarzenia i nie każdy zasługuje na podziw i szacunek tylko z tego powodu, że te karty w łapach trzyma.

I między innymi jest to powód, dla którego zasada niezadawania nieetycznych pytań będzie utrzymana. A reszta - wszystko przed nami i dla nas.

 

A w ogóle to każdy może wypowiedzieć się który konkretnie punkt regulaminu mu nie pasuje i dlaczego, to jest otwarta dyskusja i na pewno te opinie będą wzięte pod uwagę przy ewentualnej modyfikacji. Jesteśmy społecznością, której ma ten regulamin służyć a nie społecznością, która ma służyć regulaminowi, choć pewne ograniczenia są konieczne, jak we wszystkim co dotyczy życia na Ziemi, w końcu Saturn też po coś został nam dany ;)

 

edit: Inez, fakt, Ty możesz zweryfikować czyjeś myśli, ja też - ale na zasadzie, że się ktoś przyzna, że tak myślał. A interpretacje są polem ćwiczebnym, to właściwie wstęp, podstawa, a reszta jest na wzajemnej :)

No i nie chodzi o to, że nikt nie zadaje kartom pytań o inne osoby, nawet powodowany ciekawością, ale o to, że niektórych takich pytań nie powinno się zadawać w ogóle, nie tylko z powodu ciekawości, o czym doskonale obie wiemy. A na forum na pewno nie.

Pewnie, że pytałam o innych, o facetów, o zdrowie nawet, jeśli widziałam, że trzeba, bo trzeba zasygnalizować komuś, że jest coś nie w porządku, ale nigdy o ich sprawy intymne, głęboko prywatne, w tym nie pytałam kart o to, czy moja klientka / znajoma/ koleżanka/ sąsiadka, czy iksińska jest prostytutką! I nigdy takich pytań nie stawiałam na żadnym forum, gdzie w dodatku te sprawy są omawiane przez inne osoby.

No ale może jestem już za stara, by zrozumieć, że dziś młodsze pokolenie wszystko, każde gówno, uważa za normę i myśli, że jest ponad wszystkim i wszystko już wolno.

A te pytania przecież nie są na wzajemnej zabronione. Nowe osoby zaś, jeśli tylko zechcą i wykazą się odrobiną cierpliwości i ... pasji, to naprawdę bardzo szybko trafią na wzajemną.

Czy widziałaś jakąkolwiek szkołę bez kolejnych stopni wtajemniczenia ;)

Jeśli ktoś po drodze odpadnie, to trudno, widocznie to nie jego czas, ale wytrwały i cnotliwy dostąpi bram raju (czy jakoś to tak idzie :D)

 

Nigdy nie pytałam o sprawy intymne w stylu czy X jest prostytutką, czy tez o to jak wygląda jej życie seksualne, itp. Uważam to wręcz za chamską ingerencję w czyjeś życie..Tak jak i nie znoszę, gdy ktoś o mnie plotkuje nie znając prawdy (a wiem, ze takowe plotki tu na forum były, z tego miejsca pozdrawiam zainteresowanych moim życiem : mam się dobrze;)), ale to tak na marginesie;).

Moze i masz rację, że nowi jak zechcą, to trafią na Wzajemną, pod warunkiem, ze chcą się wgłebić w remat Tarota tak naprawdę;).

 

 

 

 

 

Mam też prośbe do tych, ktorzy znają się na numerologii, moze by i ten dział rozruszać, bo na razie dużo w nim jest próśb o interpretacje, natomiast mało rzeczowych informacji, a jak juz sa to zywcem przepisane z książek. Bardzo mnie ten temat interesuje i chcialabym jak najwiecej się nauczyć. Moze ktoś poleci dobra książkę? Mam Liczby Losu Nataszy Czarmińskiej, może jest cos innego godnego polecenia?

Edytowane przez Inez2503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mam też prośbe do tych, ktorzy znają się na numerologii, moze by i ten dział rozruszać, bo na razie dużo w nim jest próśb o interpretacje, natomiast mało rzeczowych informacji, a jak juz sa to zywcem przepisanych z książek. Bardzo mnie ten temat interesuje i chcialabym jak najwiecej się nauczyć. Moze ktoś poleci dobra książkę? Mam Liczby Losu Nataszy Czarmińskiej, może jest cos innego godnego polecenia?

 

Inez, z numerologią to nie tak łatwo, żeby nie przepisywać z książek, bo nie dość, że to język liczb, taki konkretny, suchy nawet, to jeszcze, by ubarwić interpretację, trzeba by o wiele więcej dodać barwnego języka poezji lub dobrej prozy do tego konkretu. Problem może jednak być w tym, z jakiego źródła ta informacja pochodzi, bo tak jak wszędzie tak i w numerologii namnożyło się dużo dziwnych tez jak i też zwyczajnych głupot.

Czarmińska jest O.K, aczkolwiek w drugim wydaniu dodała twórczość własną (swoje poezji i myśli). Ale treść ta sama co wyd. I.

Lobos też teorię ma nieźle wyłożoną, ale niestety dołożyła własne wynalazki, więc ten kto całkiem pójdzie jej torem może się mylić w interpretacji. Kuklińska jakoś jeszcze do rzeczy pisze, natomiast Brzoza też potworzyła pewne szablony niezgodne z klasyką numerologii (a właściwie je powieliła). Rekus - no to encyklopedia, kompendium wiedzy w pigułce, jednak także zlepek. Reszta to takie tam sobie pirdółki. Mówię tu o polskojęzycznych, bo są ciekawe książki w języku angielskim, jak przypomnę sobie tytuł to wrzucę. Ale też ktoś o tym na numerologii pisał.

No i nie ma tak, by była jednomyślność, szczególnie do wyliczeń lat osobistych i tzw. roku numerologicznego.

Ale co do teorii przejawiania się energii liczb w świecie realnym to w zasadzie większych, istotnych rozbieżności nie ma.

 

Co do rozruszania numero - tam potrzeba pasjonatów skrzyżowanych z czasem, tak jak na Lenormandach, inaczej chyba nie da się tego rozhuśtać.

 

No i widzisz, odpowiadam niezgodnie z regulaminem, ale skoro pytasz tu, to tutaj odpowiadam, najwyżej dostaniemy ostrzeżenie, a co tam, wszystko dla ludzi, wszystkiego trzeba doświadczyć, by wiedzieć, jak smakuje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Nie wiem, po co porównania do innych forów, skoro dyskutujemy o tym teraz.

Skoro uważacie, że dział numerologii kuleje, to zróbcie coś z tym ;) tak samo, jak było z astrologią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

I właśnie dyskutujemy po to, by było lepiej :)

 

Adivino: bądź pierwszy, powiedz co myślisz, że jest źle, a konkretnie - które punkty byś zmienił albo zmodyfikował, bo narzekaniem ani się nie najemy ani niczego nie zdziałamy.

 

No bo jak można coś zmienić, jeśli tylko się skarżymy i sypiemy ogólnikami, w stylu "kiedyś było fajnie, teraz jest źle, forum schodzi na psy, zniża się do poziomu" itp. itd.

Przecież żeby coś zmienić potrzebne są konkretne opinie i pomysły zainteresowanych, w innym przypadku to będzie znów "czyjś dyktat".

Pewnie, że nie wszystko zostanie uwzględnione, wdrożone - ale twórcze pomysły i Wasza opinia, zarówno pozytywna jak i negatywna są bardzo potrzebne, by zaprojektować zmiany na lepsze i wcielić je w życie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może stwórzcie gdzieś temat propozycje zmian i ulepszenia forum .niech każdy dodaje swoje pomysły. Co chciałby dodać, co zmienić a co mu się nie podoba. Tylko konkretami bez jałowych dyskusji. Administracja i moderatorzy zapoznają się i zdecydują.

 

I właśnie dyskutujemy po to, by było lepiej :)

 

Adivino: bądź pierwszy, powiedz co myślisz, że jest źle, a konkretnie - które punkty byś zmienił albo zmodyfikował, bo narzekaniem ani się nie najemy ani niczego nie zdziałamy.

 

No bo jak można coś zmienić, jeśli tylko się skarżymy i sypiemy ogólnikami, w stylu "kiedyś było fajnie, teraz jest źle, forum schodzi na psy, zniża się do poziomu" itp. itd.

Przecież żeby coś zmienić potrzebne są konkretne opinie i pomysły zainteresowanych, w innym przypadku to będzie znów "czyjś dyktat".

Pewnie, że nie wszystko zostanie uwzględnione, wdrożone - ale twórcze pomysły i Wasza opinia, zarówno pozytywna jak i negatywna są bardzo potrzebne, by zaprojektować zmiany na lepsze i wcielić je w życie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Inez, z numerologią to nie tak łatwo, żeby nie przepisywać z książek, bo nie dość, że to język liczb, taki konkretny, suchy nawet, to jeszcze, by ubarwić interpretację, trzeba by o wiele więcej dodać barwnego języka poezji lub dobrej prozy do tego konkretu. Problem może jednak być w tym, z jakiego źródła ta informacja pochodzi, bo tak jak wszędzie tak i w numerologii namnożyło się dużo dziwnych tez jak i też zwyczajnych głupot.

Czarmińska jest O.K, aczkolwiek w drugim wydaniu dodała twórczość własną (swoje poezji i myśli). Ale treść ta sama co wyd. I.

Lobos też teorię ma nieźle wyłożoną, ale niestety dołożyła własne wynalazki, więc ten kto całkiem pójdzie jej torem może się mylić w interpretacji. Kuklińska jakoś jeszcze do rzeczy pisze, natomiast Brzoza też potworzyła pewne szablony niezgodne z klasyką numerologii (a właściwie je powieliła). Rekus - no to encyklopedia, kompendium wiedzy w pigułce, jednak także zlepek. Reszta to takie tam sobie pirdółki. Mówię tu o polskojęzycznych, bo są ciekawe książki w języku angielskim, jak przypomnę sobie tytuł to wrzucę. Ale też ktoś o tym na numerologii pisał.

No i nie ma tak, by była jednomyślność, szczególnie do wyliczeń lat osobistych i tzw. roku numerologicznego.

Ale co do teorii przejawiania się energii liczb w świecie realnym to w zasadzie większych, istotnych rozbieżności nie ma.

 

Co do rozruszania numero - tam potrzeba pasjonatów skrzyżowanych z czasem, tak jak na Lenormandach, inaczej chyba nie da się tego rozhuśtać.

 

No i widzisz, odpowiadam niezgodnie z regulaminem, ale skoro pytasz tu, to tutaj odpowiadam, najwyżej dostaniemy ostrzeżenie, a co tam, wszystko dla ludzi, wszystkiego trzeba doświadczyć, by wiedzieć, jak smakuje ;P

 

Dziękuję za informacje. Ten temat mnie interesuje, bo zauważam wiele ciekawych zależności. Chętnie sobie podyskutuję na ten temat, ale miło by było, gdyby znawcy tematu częściej się udzielali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dackis: taka możliwość propozycji dotyczących usprawniania forum jest na porządkowym, a tutaj tarociści mogą mówić o wszystkim, co dotyczy tematów związanych z tarotem i z tarotowymi działami, więc także o tym co dotyczy spraw ich regulaminu. Tutaj jest nawet lepiej, gdyż dotyczy to osób znających w jakimś stopniu temat i jego specyfikę.

Dlatego właśnie proszę o opinie tutaj a nie na ogólnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dackis ma rację i powinniśmy omówić zmianę regulaminu. Mi do tej pory się podobało,ale tyraniczne zapędy drugiej moderatorki aż gryzą. Ismer ma zupełnie inne podejście, rozmawia z nami i jakoś próbuje zrozumieć, natomiast Euterpe zamknęła nawet dyskusję, w której Ismer zabrała głos. Wszyscy chcieliśmy okazać wsparcie i to nie jest zbędna dyskusja, zresztą na forum nie ma moim zdaniem zbędnych dyskusji - to nie wojsko.

Chciałabym:

+ aby tematy w których rozmawiamy nie były zamykane `bo niepotrzebna dyskusja` a co mamy robić na forum? muchy łapać? bardzo mi się to nie spodobało i chyba zawrzało we mnie gorzej niż za przeniesienie weryfikowalnego tematu do wzajemnej

+ tematy które weryfikujemy nie powinny lądować na wzajemnej bo ktoś nagle ma zły dzień i przenosi tam wszystko, charakterystyka talii jest weryfikowalna tak samo jak temat czy buty mnie obgryzą, jest to tylko narzędzie więc nie zmienia swoich wad czy zalet, nie ma poczucia humoru ani kaprysów. Jeżeli weźmiemy argument Euterpe, że za kilka tygodni mogę to postrzegać inaczej to nic nie jest do zweryfikowania, przecież dzisiaj postrzegam niespodziankę miesiąca tak a za dwa dni mogę inaczej. Szczególnie że 2 talie tutaj moje są zweryfikowane więc skoro się nie da to po co dostały nagłówek `zweryfikowany`? Dla parady?

+ chciałabym aby powstał system albo temat gdzie możemy oceniać pracę moderatorów, skoro oni mogą nam dawać ostrzeżenia to może jakiś system punktów jak w ruchu drogowym? niektórym władza uderza do głowy jak widzimy i teksty w stylu `dopiero się rozkręcam w pilnowaniu regulaminy` powinny być jakoś `nagradzane` bo widać władza nie wszystkim służy

+ skoro wszystko przenosimy na wzajemną to może znieśmy tam limit

+ etykę pozostawiajmy osobom które pytania zadają

+ brakuje moim zdaniem zapisu `bądź kulturalny i miły dla innych, traktuj wszystkich tak jak sam chciałbyś/chciałabyś być traktowany/a` i w sumie taki zapis by wystarczył w regulaminie wraz z pouczeniem o wykorzystywanie danych osobowych więc zachęcanie do wstawiania X zamiast imię osoby

+ wydłużmy czas weryfikacji do pół roku, myślę że dawniej dużo było pytań na roczny okres i to wcale nie parzyło

+ ostrzeżenia za ortografię powinny być zabronione, dużo osób ma dysleksję, mało czasu w tym momencie, korzysta z mobilnych urządzeń, jeżeli sytuacja się powtarza kulturalna i grzeczna uwaga moim zdaniem wystarczy

Edytowane przez afercia
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

Raz: Afercia, wskaż link, który dotyczy tej dyskusji. Ismer i inni moderatorzy wraz z osobami wyżej postawionymi nie skarżyli się.

 

Dwa: niektóre wątki (m. in. Twój o kartach) konsultuję z innymi, więc to nie jest tylko moja decyzja.

 

Trzy: Co do zasad poprawnej pisowni, kilka razy byłam świadkiem, jak inni mieli ubaw :wysmiewacz: (delikatnie mówiąc) z cudzych błędów i to nie były "dzieci" w wieku szkolnym. Chciałam też uniknąć sytuacji, w której jakiś użytkownik napisze post o tym. Wtedy pojawiłby się dylemat czy zbanować go za obrazę cudzych uczuć (ostatnio to stwierdzenie jest na topie; ewentualnie dać ostrzeżenie), czy też olać :bezradny::lol:

 

Cztery: każdy człowiek widać ma inny poziom wrażliwości, jedni uznają uwagę za obraźliwą, a inni nie. Nie robiłam tego pierwszy raz - poprzednio mi podziękowano, co było bardzo miłe :) Dopiero teraz spotykam się z taką reakcją.

 

 

Przeczytajcie lepiej ten regulamin jeszcze raz. Kto wie, może wkrótce zajdą w nim zmiany na lepsze :slonko:

Jeszcze się nad nim zastanawiamy i bierzemy Wasze zdania pod uwagę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie odzywać w tej sprawie, bo uważam że nie dotyczy mnie bezpośrednio, ale skoro dyskusja rozgorzała na dobre to dodam swoje trzy grosze.

 

Uważam, jako mimo wszystko młody stażem uczestnik tego forum (wiekiem niestety chyba nie), że jako osoby, które zajmują się kartami, tarotem, wróżeniem, runami i co tam jeszcze chcecie, nie powinniście na forum ziać taką agresją i złą energią. Bo to nie pomaga temu forum, a szkodzi i osłabia jego energię. I to się tyczy zarówno tych co mają pretensje, jak i tych którzy tym forum administrują czy moderują. Byłem na kilku forach i uważam, że to działa całkiem sprawnie i dobrze. Inne już dawno poumierały śmiercią naturalną. Oczywiście każdy może być gdzie chce. Nikt nikogo tu na siłę nie zmusza. Zresztą jeśli ma mieć ciągle o coś pretensje to lepiej niech osłabia energię innych forów niż tego.

 

Co do pytania o tę prostytutkę, bo wydaje mi się że od tego się cała awantura zaczęła, to też uważam to pytanie za delikatnie mówiąc niesmaczne, już nie wspomnę, że dotyczyło osób trzecich. uważam jednak, że forum jest wymianą myśli, doświadczeń, wspólnej pomocy itp. Nie uważam by stawianie pytań na osoby trzecie było czymś złym, jeśli oczywiście nie naruszają czyjeś prywatności, innymi słowy nie wbijają komuś energetycznej szpilki w tyłek. Ale często są tu pytania o związki i wtedy dotyczą dwoje ludzi, także tych osób trzecich. Więc uważam, że powinniście adminowie i moderatorzy złagodzić trochę rygor publikowania pytań o osoby trzecie. My tu mamy wspólnie się uczyć i bawić, wymieniać doświadczeniami i opiniami. Nie jesteśmy serwisem wróżbiarskim a grupą dyskusyjną więc nie widzę potrzeby spinania się.

 

Sam osobiście wściekłem się na wymóg, że w dziale Powróżę, mieliśmy do 20 grudnia napisać od ilu lat wróżymy i czym czy z czego. Oczywiście to z czego to fajny pomysł, bo ktoś może chcieć wróżbę z run, których ja nie mam, a ktoś inny np. z Tarota, ale czy czas jaki się tym zajmujemy daje komuś podstawę do np. do stwierdzenia, że ta czy inna osoba jest lepsza lub gorsza? Nasze umiejętności czy doświadczenie wróżbiarskie weryfikują osoby, którym wróżymy. Jeżeli komuś non stop się wróżby nie sprawdzają to można założyć że ma niewiele z tym wspólnego. A ja znam osoby, które wróżą już ze 20 lat tylko karty wyciągają raz na kilka lat.

 

Uważam też, że stopnie wtajemniczenia typu Kandydat, Oświecony itp. nie powinny być nadawane za ilość wpisów, bo widzę że są tu osoby które lubią to nabijać. Może jakiś inny sposób typu lajki, czy podziękowania czy punkty reputacji o tym powinny decydować, ale ja nie wiem czy przy tym skrypcie forum jest to możliwe. Nie sprawdzałem tego nigdy.

 

Uważam, że nie powinniśmy się kłócić i wyciągać sobie błędy i się spowiadać dlaczego tak a nie inaczej. Każdy ma inny charakter, każdy ma lepszy lub gorszy dzień. Uważam, że oburzona "panienka od prostytutki" zachowała się w tym poście bardzo nie halo, obrzucając błotem ludzi, którzy administrują tym forum.

 

Nowy Rok 2016 zacznijmy od wzajemnego zrozumienia. Dopracowania szczegółów zmian. Admini i mody powinni uświadomić sobie, że są dla ludzi i forum jest dla ludzi a nie dla nich. A użytkownicy że mają mieć prawo do niezgadzania się z ich decyzją, ale argumentują to konkretnie, a nie straszą, że jak nie będzie tak to odejdą.

 

Spróbujmy odnaleźć się w karcie Umiarkowania :)

 

Love and Peace Anno Domini 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euterpe

Raz: http://www.ezoforum.pl/interpetacje-rozkladow/90040-dwa-pytania-zweryfikowany.html jak zauważyłam nikt się wcześniej nie skarżył, ale gdy się odezwałam nie zostałam sama więc moim zdaniem nie wszyscy są skorzy do wyjaśniania takich rzeczy, ja wolę otwarcie powiedzieć co mi się nie podoba

 

Dwa: Ale Ty jako pierwsza się ich czepiasz. I nie jestem jedyną osobą, której to czepialstwo zaczyna przeszkadzać. Jesteś bardzo dobrą tarocistką, ale może zbyt serio do tego wszystkiego podchodzisz. Nikt nie chce tutaj wojska a miłej atmosfery. Skoro 2 ostatnie talie były dobre to dlaczego nagle trzecia jest zła? Szczególnie, że przez rok regulamin nie uległ zmianie. Tamte tematy widziały osoby, które prowadzą forum i jakoś nikt tego nie przenosił. Jak dobrze widziałam, to Ty dałaś im zresztą `zweryfikowane` mogłaś napisać że Twoim zdaniem na to nie zasługują, ale moim zdaniem skoro to przedmiot z którym pracuje to mogę coś o nim powiedzieć. Rozumiem, że Twoje łóżko raz jest twarde a raz jest miękkie - zależy od jego prywatnego humoru. Ja będę tak długo to wlekła aż albo ja Ciebie przekonam albo Ty mnie. Bo argument `jutro możesz myśleć inaczej` nie jest argumentem, a stwierdzeniem że mogę mieć problemy psychiatryczne - co można różnie potraktować nawet jako obrazę. Dla mnie coś co jest czarne jutro nie jest wściekło zielone.

 

Trzy: Opcja banowania wszystkich doprowadzi do tego że będziesz tutaj sama. Moim zdaniem kulturalne zwrócenie uwagi jest lekiem na wiele rzeczy.

 

Cztery: Rozumiem, że jest to nawiązanie do Paulinki. Poznałam ją wcześniej i jest dość energiczną i wybuchową osobą, ale jak jest się dla niej miłym również jest bardzo miła. Niektórych wrażliwość nie pozwala na tematy o sprawy łóżkowe `jak mu się podobało` inni uważają, że nie powinniśmy grzebać w ludzkich uczuciach i tym bardziej kłaść kart na zdrowie. Ale czy to znaczy że mamy wszystkie te tematy banować? Każdy ma swój poziom wrażliwości jak to ładnie ujęłaś i powinniśmy szanować każdy poziom.

 

Dackis

Moje niezadowolenie przypadkiem zgrało się z Pauliną i tematem o prostytucję. Ja burzę się o coś zupełnie innego, próbowałam rozwiązać ten spór między mną a Euterpe, ale niestety Jej argumenty i tekst o rozkręcaniu się trochę do mnie nie przemawiają i postanowiłam sprawę wyciągnąć na forum. Każdą przygodę z talią zaczynam od jej charakterystyki i nie rozumiem dlaczego zostało nałożone ostrzeżenie na temat http://www.ezoforum.pl/wzajemna-pomoc-tarocistow/90135-charakterystyka-shadowscapes-tarot.html#post686174 i został przeniesiony. Szczególnie, że dwa identyczne http://www.ezoforum.pl/interpetacje-rozkladow/79191-charakterystyka-talii-zweryfikowany.html http://www.ezoforum.pl/interpetacje-rozkladow/79191-charakterystyka-talii-zweryfikowany.html już umieszczałam i nie było najmniejszego problemu. Nawet dostały weryfikację. Talia jest czymś co pomaga nam pracować samym z sobą , nie jest obcą osobą z obcymi myślami tylko jest narzędziem umożliwiającym nam pracę z nami więc rozkład dotyczy mnie - do czego będę ją wykorzystywać i co będzie mi łatwiej z niej czytać a co nie. Karty są dla mnie lekiem na niekontrolowane wizje i dzięki ich obrazkom widzę lepiej jedne rzeczy a inne gorzej. Kupując nową talię nie wiem co będzie mi łatwiej zobaczyć więc robię taki rozkład co nie znaczy, że nie próbuję talii do wszystkiego. Równie dobrze mogłabym rozłożyć karty czy nowe buty będą mnie obcierać i czy będą wygodne - czy to znaczy że buty żyją własnym życiem i mają własne pomysły? No nie dlatego moim zdaniem ostrzeżenie i przeniesienie jest niesłuszne. Prawie identyczną wiadomość dostała nasza moderatorka.

Moderatorka uzasadniła to tak:

Wcześniej nie byłam moderatorem, jestem nim dopiero od niedawna, więc w pilnowaniu regulaminu dopiero się rozkręcam. Ismer także się ze mną zgodziła. Powody, dla których wątek powinien być umieszczony we właściwym dziale (wzajemna pomoc):

- nie zweryfikujesz w ciągu trzech miesięcy - wiem, że są na interpretacjach roczne, ale za nie też się weźmiemy

- z plusami i minusami bywa różnie i możesz nie raz zmienić co do tego zdanie. Dla porównania weźmy taką cechę jak "walenie prosto z mostu". Dla jednych będzie to wadą, bo woleli by mieć daną informację "lepiej ubraną" i taka odzywka wyda im się chamska i obraźliwa. Jednak dla innych będzie to ok :)

 

Również zgadzam się z Tobą z tymi tytułami. Oświeconym może być osoba, która żyje tylko w kawiarence :) Chociaż i tam można doznać oświecenia, ale chyba lepiej byłoby używać trafniejszych sformowań.

O części z wróżeniem nie mogę się wypowiedzieć, bo raczej z tego działu nie korzystam, ale każda osoba która chce ofiarować swój czas innym powinna być doceniana i szanowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zamieszanie zrobił tu ten podział na Interpretacje rozkładów i Wzajemna Pomoc tarocistów. Sam sie na początku pogubiłem zresztą jeden z postów moich też został najpierw zamknięty, a potem przeniesiony do wzajemnej. Wyjaśniłem to na priv z modem i było ok. Zastanówcie się, prośba do adminów i modów, czy jest konieczny ten podział, czy on nie za bardzo zakłócił i pomieszał wszystko niż ułatwił użytkownikom działanie. Nie lepiej zostac przy jednym dziale typu Interpretacja rozkładów ewentualnie złagodzić warunki zamieszczania w nim rozkładów a np. dać więcej możliwości dajmy na to tym bardziej zaawansowanym użytkownikom. Jeśli ktoś stawia na kogoś innego i narusza jego energię, to szkodzi tym sobie, a nie nam. Jeżeli ktoś czuje, że to grzebanie się w czyimś życiu to po prostu nie interpretuje tego rozkładu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebookowych grupach zamknietych tez nie wolno staiac kart na osoby trzecie ale nikt nikogo nie zmusza do weryfikacji. Moze np. punkty reputacji powinny byc za weryfikacje a kto nie chxe jego sprawa. Moze nie ma sensu upierac sie na weryfikacje albo zrobic subfora w interpretacjach dla postow ktore beda weryfikowane i ktore nie beda. Wtedy jasno kazdy wie w co sie pakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

Afercia, co do:

- zamkniętego wątku - temat należy do Erzy i jak zechce, to jej go znowu otworzę. Decyzja należy do niej

 

- Twoje karty - gdybyś miała dostęp do jeszcze jednego wątku na tym forum, wiedziałabyś, jak sprawa wygląda. A co robię w pierwszej kolejności, to admini i moderatorzy dobrze wiedzą. Skoro jednak wracasz do starych tematów, znajdź też poprzednich modów i zapytaj się ich o zdanie w tym temacie

 

Ja będę tak długo to wlekła aż albo ja Ciebie przekonam albo Ty mnie.

jeżeli tak, to dyskusja nie będzie mieć końca. Nie szkoda Ci czasu? Mnie tak. Wolę porobić coś przyjemniejszego :figielek:

 

- banowanie - wypisz mi nazwy użytkowników, których zbanowałam (wieczne + tymczasowe). Inaczej nie przekona mnie ten argument. Aha, i jeszcze za co dostali te punkty :)

 

Bo argument `jutro możesz myśleć inaczej` nie jest argumentem, a stwierdzeniem że mogę mieć problemy psychiatryczne - co można różnie potraktować nawet jako obrazę.

nie wiem kto, ale ja Ci nie pisałam, że masz problemy psychiatryczne. Nawet tego nie sugerowałam. I jaki Ci teraz argument napisać, abyś nie wzięła tego za kolejną obrazę?

 

Cztery: Rozumiem, że jest to nawiązanie do Paulinki. Poznałam ją wcześniej i jest dość energiczną i wybuchową osobą, ale jak jest się dla niej miłym również jest bardzo miła. Niektórych wrażliwość nie pozwala na tematy o sprawy łóżkowe `jak mu się podobało` inni uważają, że nie powinniśmy grzebać w ludzkich uczuciach i tym bardziej kłaść kart na zdrowie. Ale czy to znaczy że mamy wszystkie te tematy banować? Każdy ma swój poziom wrażliwości jak to ładnie ujęłaś i powinniśmy szanować każdy poziom.

I wiadomo o co biega. Zapoznaj się lepiej z treściami, które zostały skierowane do Ismer oraz adminów przez Paulinę.

 

 

Afercia, widzisz sprawę tylko z jednej strony. Jak pewnego dnia dostaniesz poważniejszą funkcję, sama się przekonasz.

 

A tak swoją droga, co Ci przeszkadza w przeniesieniu wątku? Masz tylko ostrzeżenie, które wygasa za dwa dni. Co wg Ciebie tracisz na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ankietę na temat elementarnych zasad działu tarotowego, którą w najbliższym czasie zamieszczę w stosownym miejscu i wrzucę tu odnośnik.

 

Na pierwszy ogień idzie Wasza decyzja co do dalszej egzystencji Wzajemnej Pomocy. Zanim zamieszczę ankietę (najpewniej jutro) proszę wszystkich użytkowników tarotowego o chwilę namysłu nad tematem.

Następnie będziemy ustalać zmiany w regulaminie, mające za zadanie uprzyjemnić Wam aktywność na forum, przy równoczesnym trzymaniu poziomu.

 

ANKIETA:

http://www.ezoforum.pl/interpetacje-rozkladow/90259-dzial-interpretacji-i-wzajemna-pomoc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Wg mnie mogą być dwa działy Interpretacje i Wzajemna Pomoc, ale :

- we Wzajemnej możemy pytać o co chcemy, bez oceniania naszych pytań.

Czarownica, sama pamiętasz jak kiedys kładłyśmy sobie karty we Wzajemnej? Żadna z nas nie oceniała drugiej, spontanicznie nawet wyjmowałyśmy karty, żeby sobie pomóc, bez zbędnych komentarzy, gorszenia się itp. Czy to nie może wrócić? Brakuje mi tamtej atmosfery, była inna, spontaniczna. Teraz mam wrażenie, ze coniektóre ubrały mundury i wzięły do rąk wskaźniki, którymi tylko wytykają błędy, kimże one są? Kims lepszym? A może w ten sposób próbują maskować swoje kompleksy i problemy w życiu osobistym??

Edytowane przez Inez2503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez zapomnij....

Wg mnie powinny być jakieś granice, bo stawianie kart "jak wielkie przyrodzenie mojego nowego partnera, którego znam 3 godziny" może i są fajne dla niektórych.

Ale to takie moje 3 grosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Inez zapomnij....

Wg mnie powinny być jakieś granice, bo stawianie kart "jak wielkie przyrodzenie mojego nowego partnera, którego znam 3 godziny" może i są fajne dla niektórych.

Ale to takie moje 3 grosze :)

 

Bez przesady..sorry, ale nie o takie pytanie mi chodzi. Pojechałaś, tym bardziej, że wiesz, ze ja takowych pytań nie zadaję.

Jak się nic nie zmieni, to ja mam wylane na takie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zagłosowałam na A, bo uważam, że Wzajemna to świetny dział, ale regulamin powinien być zmodyfikowany na jednym i na drugim.

Jednak pewne granice w zadawaniu pytań powinny być utrzymane, na jednym i na drugim tzn. chodzi mi o te "powodowane ciekawością", np. tego typu jak ostatnio.

Bo co innego sobie pomagać, a co innego pytać o coś, co nie jest naszą sprawą i wsadzać noch w cudze intymne i bardzo osobiste sprawy. Moim zdaniem po prostu nie włazi się z butami do czyjejś duszy, a karty nie temu mają służyć.

Są tu osoby, które o tym doskonale wiedzą ale są i takie, dla których tarot to jedynie dobra zabawa i narzędzie do wchodzenia na czyjeś terytorium bez pozwolenia.

Uważam, że pewne granice prywatności trzeba uszanować, przecież to tak, jakby ktoś komuś władował się bez zaproszenia do jego domu - kto z nas chciałby, aby go rozbierano do naga bez jego wiedzy i pozwolenia czy panoszono się w jego domu?

I wydaje mi się, że nie jest to ocenianie kogoś, tylko po prostu zrozumienie, że jest to miejsce publiczne, które z samej definicji jest zobowiązane do przestrzegania pewnych norm obyczajowych. Jeśli ktoś jest ciekawy np. jakim zawodem ktoś się para (np. tym najstarszym) albo czy ten facet jest impotentem to niech stawia karty na to w swoim domku. Tak samo jak w domu można sobie paradować całkiem nago ale w miejscu publicznym nie tylko to nie wypada, ale jest wręcz zabronione.

A inne pytania o osoby trzecie, które nie podpadają pod takie kategorie nie są zabronione i w zasadzie wszyscy, jak tu jesteśmy, je zadajemy. To trochę nie rozumiem dlaczego ta kwestia jest tak naciskana, skoro to nie podlega "ocenzurowaniu". Bo jeśli to spowodowane jest weryfikowalnością - to jest to określone czasowo na interpretacjach, ze względu na charakter działu.

Jestem za wydłużeniem tego czasu do pół roku, bo tam rok to na weryfkę za dużo, ponieważ często nowi korzystają z cudzych interpretacji tylko w celu "powróżenia sobie" i mają gdzieś weryfkę, a po roku i tak zazwyczaj już się o tym nie pamięta. A na wzajemnej tych ograniczeń nie ma i myślę, że tak powinno zostać.

 

Podwyższyłabym limit na wzajemnej, (a właściwie czemu on ma służyć?) Dwa posty na głowę to stanowczo za mało.

 

Co do zamykania wątków, które przeradzają się w offtop: ta sprawa jest ujęta w regulaminie głównym, który mówi, że niedopuszczalne jest tworzenie offów i należy trzymać się tematu. Ale wiadomo, że gdybyśmy ściśle tego przestrzegali, to forum mogłoby się pokusić o miano forum naukowego :D

Więc z reguły nie zwracamy większej uwagi na wsparcie kogoś ani na ostrzejszą wymianę zdań, o ile nie przeradza się ona w zacietrzewienie albo co gorsza - w chamstwo. Jednak jeśli mod lub admin oceni, że dyskusja jest na dobrej drodze do tego, to zamyka wątek. Zdarza się, że ocena ta wydaje się być komuś subiektywna, ale w takim wypadku zawsze można sprawę wyjaśnić, nikt nikomu buzi tutaj nie zamyka.

No i szczerze powiem, że z drugiej strony to też nie trzeba przesadzać z tymi dyskusjami, szczególnie na interpretacjach, bo tam rzeczywiście są osoby nowe, które wolałyby może konkret a nie dyskusyjki w stylu "wiesz kochana ten twój Romcio to dopiero ciacho".

Natomiast na wzajemnej znamy się już lepiej, więc nie widzę powodu, by nie móc sobie pogadać, w końcu większość z nas tutaj to kobiety, a te jak wiadomo, bez pogaduszek żyć nie mogą, więc tym bardziej nie widzę powodu do zamykania takich wątków, o ile te pogaduchy nie rozlewają się jak Nil latem, bo przegięcie na żadną stronę nie jest dobre.

Afercia pyta co mamy robić na forum? Dobre pytanie! Jak sama nazwa wskazuje jest to EZO forum, więc nie jest to portal typu Pudelek czy jakieś Cafe, tylko ma służyć dzieleniu się wiedzą z dziedzin zwanych ezoterycznymi. I jest to główny cel forum.

Ale jak wyżej: nie wyobrażam sobie jednak, byśmy dzieląc się tą wiedzą nie nawiązywali cieplejszych relacji i ściśle trzymali się reżimu tematycznego.

A do wolnych pogaduszek mamy też okołotarotowy i Chill Out, jest także Chatbox.

 

edit: na ogólnym jest jeszcze taki (chyba zapomniany przez Boga i ludzi) wątek:

 

http://www.ezoforum.pl/tarot/62714-ksiega-skarg-i-wnioskow-dzialu-tarot-kart.html

 

no i kurde nie korzystamy z tego tak prostego narzędzia ;)

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Zagłosowałam na A, bo uważam, że Wzajemna to świetny dział, ale regulamin powinien być zmodyfikowany na jednym i na drugim.

Jednak pewne granice w zadawaniu pytań powinny być utrzymane, na jednym i na drugim tzn. chodzi mi o te "powodowane ciekawością", np. tego typu jak ostatnio.

Bo co innego sobie pomagać, a co innego pytać o coś, co nie jest naszą sprawą i wsadzać noch w cudze intymne i bardzo osobiste sprawy. Moim zdaniem po prostu nie włazi się z butami do czyjejś duszy, a karty nie temu mają służyć.

Są tu osoby, które o tym doskonale wiedzą ale są i takie, dla których tarot to jedynie dobra zabawa i narzędzie do wchodzenia na czyjeś terytorium bez pozwolenia.

Uważam, że pewne granice prywatności trzeba uszanować, przecież to tak, jakby ktoś komuś władował się bez zaproszenia do jego domu - kto z nas chciałby, aby go rozbierano do naga bez jego wiedzy i pozwolenia czy panoszono się w jego domu?

I wydaje mi się, że nie jest to ocenianie kogoś, tylko po prostu zrozumienie, że jest to miejsce publiczne, które z samej definicji jest zobowiązane do przestrzegania pewnych norm obyczajowych. Jeśli ktoś jest ciekawy np. jakim zawodem ktoś się para (np. tym najstarszym) albo czy ten facet jest impotentem to niech stawia karty na to w swoim domku. Tak samo jak w domu można sobie paradować całkiem nago ale w miejscu publicznym nie tylko to nie wypada, ale jest wręcz zabronione.

A inne pytania o osoby trzecie, które nie podpadają pod takie kategorie nie są zabronione i w zasadzie wszyscy, jak tu jesteśmy, je zadajemy. To trochę nie rozumiem dlaczego ta kwestia jest tak naciskana, skoro to nie podlega "ocenzurowaniu". Bo jeśli to spowodowane jest weryfikowalnością - to jest to określone czasowo na interpretacjach, ze względu na charakter działu.

Jestem za wydłużeniem tego czasu do pół roku, bo tam rok to na weryfkę za dużo, ponieważ często nowi korzystają z cudzych interpretacji tylko w celu "powróżenia sobie" i mają gdzieś weryfkę, a po roku i tak zazwyczaj już się o tym nie pamięta. A na wzajemnej tych ograniczeń nie ma i myślę, że tak powinno zostać.

 

Podwyższyłabym limit na wzajemnej, (a właściwie czemu on ma służyć?) Dwa posty na głowę to stanowczo za mało.

 

Co do zamykania wątków, które przeradzają się w offtop: ta sprawa jest ujęta w regulaminie głównym, który mówi, że niedopuszczalne jest tworzenie offów i należy trzymać się tematu. Ale wiadomo, że gdybyśmy ściśle tego przestrzegali, to forum mogłoby się pokusić o miano forum naukowego :D

Więc z reguły nie zwracamy większej uwagi na wsparcie kogoś ani na ostrzejszą wymianę zdań, o ile nie przeradza się ona w zacietrzewienie albo co gorsza - w chamstwo. Jednak jeśli mod lub admin oceni, że dyskusja jest na dobrej drodze do tego, to zamyka wątek. Zdarza się, że ocena ta wydaje się być komuś subiektywna, ale w takim wypadku zawsze można sprawę wyjaśnić, nikt nikomu buzi tutaj nie zamyka.

No i szczerze powiem, że z drugiej strony to też nie trzeba przesadzać z tymi dyskusjami, szczególnie na interpretacjach, bo tam rzeczywiście są osoby nowe, które wolałyby może konkret a nie dyskusyjki w stylu "wiesz kochana ten twój Romcio to dopiero ciacho".

Natomiast na wzajemnej znamy się już lepiej, więc nie widzę powodu, by nie móc sobie pogadać, w końcu większość z nas tutaj to kobiety, a te jak wiadomo, bez pogaduszek żyć nie mogą, więc tym bardziej nie widzę powodu do zamykania takich wątków, o ile te pogaduchy nie rozlewają się jak Nil latem, bo przegięcie na żadną stronę nie jest dobre.

Afercia pyta co mamy robić na forum? Dobre pytanie! Jak sama nazwa wskazuje jest to EZO forum, więc nie jest to portal typu Pudelek czy jakieś Cafe, tylko ma służyć dzieleniu się wiedzą z dziedzin zwanych ezoterycznymi. I jest to główny cel forum.

Ale jak wyżej: nie wyobrażam sobie jednak, byśmy dzieląc się tą wiedzą nie nawiązywali cieplejszych relacji i ściśle trzymali się reżimu tematycznego.

A do wolnych pogaduszek mamy też okołotarotowy i Chill Out, jest także Chatbox.

Oczywiscie, że pytania o osoby trzecie typu : jak im się układa w związku, albo jak wygląda jego zycie seksualne sa bardzo nie na miejscu i mnie osobiście denerwują i sie nie podobają. Bardziej mi chodzi o to jak np.zapytam o myśli kogoś o mnie (bo chcę wiedzieć co ten ktoś tak naprawdę o mnie myśli i jak mnie postrzega), czy nawet o jego uczucia etc. , czy co przede mną ukrywa, żeby tego typu spraw nie oceniać, nie obgadywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Inez wiem :) ja też uważam, że tego typu ciekawość jest uzasadniona i jak najbardziej na miejscu. Też bym chciała się dowiedzieć co kto o mnie myśli albo czy mnie darzy uczuciem i nie chciałabym za to oberwać. I nie do Ciebie adresuję epistołę "o etyce" i pewnych granicach w zadawaniu pytań.

 

A teraz odniosę się do innych uwag, już poza ankietą:

 

Zapis o kulturalnym zachowaniu się jest w głównym, więc (chyba?) nie ma potrzeby powielania go na tematycznych, bo główny obowiązuje na wszystkich działach.

 

O przestrzeganiu zasad poprawnej pisowni też jest tam mowa i nie chodzi tu o ściganie błędów interpunkcyjnych, ortograficznych czy stylistycznych, tylko o to, by posty były czytelne. Za to nie dostaje się z miejsca ostrzeżenia tylko prośbę o uczytelnienie swoich postów. Rozumiem problem, jeśli komuś zdarzy się parę razy napisać coś bez ładu i składu, ale jeśli pisze tak ciągle a uwaga nie wystarcza, to nie pozostaje nic innego jak ostrzeżenie a w ostateczności ban. W końcu nikt nie musi się domyślać o co komu chodzi i w pewnym sensie jest to lekceważenie rozmówców. I chodzi mi tu o posty naprawdę przekraczające wszelkie normy nieczytelności, a nie o zwykłe błędy, które zdarzają się każdemu.

 

Co do przenoszenia tematów: postanowiliśmy (po raz kolejny) uporządkować tarotowy, dlatego systematycznie posty są przemieszczane, na pierwszy ogień idą bieżące, a w miarę dokopywania się do starszych również i one.

To nie jest proces, który da się zamknąć w kilka dni. Dlatego powstają takie zawirowania i jakiś czas one będą jeszcze trwały. Z kolei starszych wątków, które są niezgodne z regulaminem tarotowego ale nie dostały w porę ostrzeżenia postanowiliśmy już ostrzeżeniem nie traktować, tylko je przenieść np. do archiwum lub zamknąć.

Myślę, że dobrze byłoby dodać do nich informację, dlaczego zostały zamknięte.

 

Dackis podniosł sprawę wymogu na Powróżę, dotyczącego czasu - ile kto wróży.

Tam przychodzą po wróżbę osoby często zdesperowane, które wierzą, że obsługują je osoby fachowe i doświadczone, które im mogą pomóc. Mają do wyboru trzy możliwości: poprosić o wróżbę kogokolwiek, zwrócić się do kogoś imiennie lub poprosić o wróżbę osobę, która ma wydzielony własny wątek.

I tylko te osoby, które mają własny wątek obowiązuje ta weryfikacja, ponieważ osoba zwracająca się o wróżbę ma prawo wiedzieć, jakim doświadczeniem dysponuje osoba jej wróżąca, która jest niejako "nobilitowana" przez Ezoforum właśnie tym własnym wątkiem.

Ten dział nie jest działem dyskusyjnym, tylko usługowym, tutaj nie ma wzajemnej wymiany doświadczeń i zabawy a jest poważna sprawa, jaką jest wyrokowanie w ludzkich sprawach.

Są osoby, które bardzo poważnie podchodzą do rad wróżki i wybierając konkretną osobę "z wątku" mają prawo wiedzieć, jakie ona ma doświadczenie.

Nieważne jest to, że Ty akurat znasz osoby, które w przeciągu lat 20 kilka razy wyciągnęły karty, ważne jest to, aby osobom proszącym o wróżbę dać jakieś kryteria wyboru. Jeśli ktoś decyduje się na wróżbę w prywatnym gabinecie to decyduje się na wybór jakiejś osoby albo z czyjegoś polecenia albo stara się uzyskać informacje na jej temat. A każda wróżka podaje te informacje.

Ale że specyfika forum jest inna, więc te informacje muszą być obowiązkowo umieszczone w wątkach osób, które dobrowolnie podjęły się zostać "etatową" forumową wróżką. Osoba prosząca o wróżbę powinna docenić czas jej poświęcony, ale to nie znaczy, że z tego powodu ma bić czołem o podłogę i godzić się na wszystko, w tym wypadku wybierać w ciemno. Jeśli ktoś zobowiązał się do wróżenia, to ma nie tylko prawa ale i obowiązki.

Wiadomą jest rzeczą, że są i takie osoby, które wróżby traktują jako zabawę, robią sobie jaja, wpadają po wróżbę i znikają z forum - ale każdy wróżący ma prawo odmówić wróżby bez podania przyczyny, więc też ma prawo wyboru. I takiego prawa wyboru nie można odmawiać tym, którzy o wróżbę proszą.

Taki był cel tej weryfikacji - nie chodzi tu o to kto jest lepszy czy gorszy - bo to i tak zweryfikuje życie - lecz o to, że każdy, kto zaufał "własnemu wątkowi" ma prawo do pełnej i rzetelnej informacji. Oczywiście tu także oszukać zawsze można, ale to prędzej czy później i tak wyjdzie, a najlepszą oceną na ile ktoś jest dobry w tym co robi będzie kolejka chętnych i powracające do wróżki (wróża) osoby.

 

Co do "stopni wtajemniczenia" - to jest raczej bardziej folklor, wyróżnik tego Forum (ma patent) a nie rzeczywista ocena i bez względu na to, czy te stopnie będą czy nie, nie ma możliwości oceny istotnej wartości wpisów, bo licznik postów też nie jest w stanie tego oddać. Można ich mieć i 5000 ale jeśli nie przekopiesz się przez wpisy użytkownika i tak nie będziesz wiedział, czy te 5000 wniosło wartościowe treści czy większość z nich została nabita przez luźne pogaduszki albo jednozdaniowce. Poza tym lajki, reputy, podziękowania - to wszystko funkcjonuje, ale jeśli jest wymóg dziękowania za jakiekolwiek udzielenie się w czyimś poście, to także nie staje na wysokości zadania, bo jest sztucznie nabijane.

Jeśli ktoś ma potrzebę podniesienia swojej wartości za pomocą ilości postów, lajków, reputów, podziękowań to na to nie ma rady - tak już ma, a temu, kto zna swoją wartość to po prostu zwisa.

 

Co do paulinqa123: pokazała się od najgorszej swojej strony, ale to jej problem. Mnie obojętne jest jakie ma o mnie zdanie, jak ma ochotę to może mnie zjechać pierdyliard razy więcej i uważam, że nie warto poświęcać temu uwagi.

Słowa, których użyła pyszcząc na całą administrację świadczą tylko i wyłącznie o niej, ale że jest to niedopuszczalne (nie tylko tutaj) to otrzymała bana, co zresztą i tak nie ma już znaczenia, gdyż postanowiła opuścić Ezoforum.

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire
Jasne, że tak. Odeszli wszyscy, których lubiłam i ceniłam... Niestety..

 

To zostali już tylko ci, których nie lubisz i nie cenisz niestety :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euterpe argument, który przekona mnie że przedmiot ma dusze i własne myśli - bo tylko takie rzeczy są nieweryfikowalne. Co do choroby psychiatrycznej - napisałaś że mogę zmieniać zdanie co do zalet i wad - chwiejność tego typu występuję chociażby w dwubiegunowości. Ja jak czegoś nie lubię to nie lubię. Nie jestem jak chorągiewka. Skoro to tylko ostrzeżenie to po co je w ogóle dajesz? Mnie drażni przeniesienie, nie ostrzeżenie.

 

Trida wydaje mi się, że mało jest osób które są aż tak wścibskie. Nikt nie jest święty, sama raz w życiu stawiałam karty łóżkowe ale jakoś chyba mnie to już nie interesuje. Może człowiek się starzeje. Myślę, ze użytkownicy to w większości osoby inteligentne i raczej unikają takich rozkładów. Wyjątki się zdarzają wszędzie.

 

Skoro tak kulturalnie dyskutujemy może moglibyśmy również poruszyć temat ćwiczeń tarotowych

Lekko mówiąc trochę tam bałagan. Moje propozycje:

-Utworzyć subforum z warsztatami, które byłyby numerowane. Ktoś kto wygra warsztat tworzy kolejny. Czas i ilość pytań powinny być określone proponuję 2 pytania i tydzień.

-Utworzenie subforum z typowaniem na bieżące rzeczy polityczne/ ogólnoświatowe / ogólnopolskie

- Porządek z zabawami w stylu sejf i z zagadka z jednej karty itp - jakoś to rozsądnie posegregować

 

Moim zdaniem dobre działanie tego działu może być bardzo rozwijające :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trida wydaje mi się, że mało jest osób które są aż tak wścibskie. Nikt nie jest święty, sama raz w życiu stawiałam karty łóżkowe ale jakoś chyba mnie to już nie interesuje. Może człowiek się starzeje. Myślę, ze użytkownicy to w większości osoby inteligentne i raczej unikają takich rozkładów. Wyjątki się zdarzają wszędzie.

 

Afercia a chcesz się przekonać :)?

Niech Admini pozwolą na wszystko a po 2-3 tygodniach stawiam, ze Forum zaroi się od pytań typu - o boshe bzykaliśmy się wczoraj 7 minut a nie standardowo 9 - czy on mnie już nie kocha?

Czy fallus nowo poznanego bedzie mnie zadowalał?

Kiedy dojdzie do pierwszej naszej konsumpcji? Czekam już 2 spotkania i nadal nic.

I inne "łóżkowe".

Każda się broni jakby była wielką cnotką, wielce respektowała Tarota i ohh ahh a gdyby był totalny luz w regulaminach to byście się bardzo szybciutko przekonały, że mam rację.

 

Ale to tylko takie wtrącenie z mojej strony.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

I już zresztą tak było, co zresztą wielką tajemnicą nie jest ale trzeba rozejrzeć się i wylukać stosowne informacje ;)

Ten regulamin, który teraz jest nie bez przyczyny został wprowadzony - podyktowało go doświadczenie na forum, między innymi takie, o którym mówi Trida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
Skoro tak kulturalnie dyskutujemy może moglibyśmy również poruszyć temat ćwiczeń tarotowych

Lekko mówiąc trochę tam bałagan. Moje propozycje:

-Utworzyć subforum z warsztatami, które byłyby numerowane. Ktoś kto wygra warsztat tworzy kolejny. Czas i ilość pytań powinny być określone proponuję 2 pytania i tydzień.

-Utworzenie subforum z typowaniem na bieżące rzeczy polityczne/ ogólnoświatowe / ogólnopolskie

- Porządek z zabawami w stylu sejf i z zagadka z jednej karty itp - jakoś to rozsądnie posegregować

 

Moim zdaniem dobre działanie tego działu może być bardzo rozwijające :)

 

Jak najbardziej jestem za takimi ćwiczeniami. Tylko lepiej by było, żeby wygrywający warsztaty numerowane nie musiał otwierać następnych warsztatów, bo ten ktoś nie miałby pomysłu na temat warsztatu i znowu wszystko by utknęło w martwym punkcie.

Ten wygrywający miałby pierwszeństwo, ale mógłby się zrzec na rzecz innego chętnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wydaje mi się, że 2 pytania jakieś każdy wyduma. Przecież pytania mogą dotyczyć naszego urlopu, choroby, podróży, szkoły, psa, kota czy historii kolorowych skarpetek. Wydaje mi się, że możemy ustalić ten czas maksymalny do otwarcia nowego warsztatu np 3 dni kiedy wygrany może się namyśleć. I ten wątek mogłaby pilnować Euterpe. Jej czepialstwo tutaj może być jej atutem :)

 

 

Co do pytań nieetycznych, jestem też na innych forach gdzie nie ma ograniczeń. Świeżynki pytają o uczucia, ale pytania o podtekście erotycznym nigdy tam nie spotkałam. Może wszystko zależy od kultury rejestrujących się osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Osobiście wydaje mi się, że 2 pytania jakieś każdy wyduma. Przecież pytania mogą dotyczyć naszego urlopu, choroby, podróży, szkoły, psa, kota czy historii kolorowych skarpetek. Wydaje mi się, że możemy ustalić ten czas maksymalny do otwarcia nowego warsztatu np 3 dni kiedy wygrany może się namyśleć. I ten wątek mogłaby pilnować Euterpe. Jej czepialstwo tutaj może być jej atutem :)

 

 

Co do pytań nieetycznych, jestem też na innych forach gdzie nie ma ograniczeń. Świeżynki pytają o uczucia, ale pytania o podtekście erotycznym nigdy tam nie spotkałam. Może wszystko zależy od kultury rejestrujących się osób.

 

Popieram :)

 

Co do pytań,to nie spotkałam tu takich o jakich wspomina Trida. Owszem, temat seksu się przewijal, sama pamiętam.osobę,która chętnie o to pytała i była na tym forum powazana.Nikt jej nie oceniał i nie prawil moralow.Teraz te same osoby karca coś takiego na maksa.Ale to udowodnili psychologowie spolecznii,ze bardziej surowy jest ten człowiek,który sam daną rzecz robił i to w sobie pokonał,aniżeli Ci,którzy nigdy tego nie robili.

 

P.S.Przepraszam za brak polskich znaków, ale piszę z telefonu.

Edytowane przez Inez2503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no nikt nas tutaj na siłę nie trzyma ;)

A forum jest dla użytkowników czy adminów i moderatorów? Jeżeli tak, to niech się nie zdziwią, kiedy w końcu zostaną tu sami... Znam takie fora, gdzie 80% aktywnych to tylko osoby z rangami dające im władzę. To jak z serialem, na który fani narzekają, a producenci odpowiadają, że jak się im nie podoba, to mogą zmienić kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zauważyłem, że od momentu wprowadzenia nowych zasad, w tematach z Wielkimi i Małymi Arkanami nie przybywa nowych postów, nic się nie dzieje... A to nie jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przybywa, tylko teraz są dołączone do wątku danego użytkownika - obserwacje jednej osoby są w jej poście a nie jak dotąd było, groch z kapustą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To prawda, ale za to jaka zachęta do przeglądania wątków ;)

 

Nie da się dogodzić wszystkim, jednym pasuje tak, drugim inaczej; ludzie zgłaszają różne pomysły, nie tylko w oficjalnych wątkach, jak jest sugestii więcej, to je testujemy.

To nie jest tak, że ktoś coś wymyśli i już hop - siup pędzi przed siebie jak baran, nie oglądając się na nic i na nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako osobę leniwą to zniechęca ;)

I już nie chce mi się nawet wysilać i pisać swoich postów, bo co napiszę to nie zobaczy światła dziennego, dlatego że moderacji najwyraźniej się nie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No jak to nie zobaczy światła dziennego? Komu i co się nie podoba, mów, bo tego nie kumam - no, tak nie ma na tym forum, żeby nie dopuszczać normalnych (znaczy nie rozmijających się z zasadami) postów. Czy ja o czymś nie wiem?

 

A co do lenistwa, to Cię rozumiem, mnie też nie zawsze się chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybywa, tylko teraz są dołączone do wątku danego użytkownika - obserwacje jednej osoby są w jej poście a nie jak dotąd było, groch z kapustą.

 

Także chciałam zapytać o to samo,co Advino.

Ponad miesiąc temu napisałam nowe posty,do wszystkich AW.

A do tej pory w ogóle ich nie widać i nie wiadomo,czy zostały zatwierdzone.

Czekam i czekam... i nic się nie dzieje,postów nie widać.

Ponadto,niektóre tematy z AW są jak martwe,np. temat "Mag", w którym nie ma nic,poza obrazkiem karty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Uważam, że teraz opisy kart są bardziej przejrzyste. Już nie trzeba się przedzierać przez kilkanaście stron, żeby przeczytać wszystkie posty. Działy AW i AM powinny wyglądać jak książki, w których zawarte są informacje, a nie jak brudnopisy.

 

Też żałuję, że nie widać, w którym dziale był ostatnio edytowany jakiś post i zostało w nim coś dopisane, ale to chyba jest technicznie nie do zrobienia. Bo nawet zmiana barwy dymka pokazywałaby, że w danym wątku coś zostało dopisane.

Jednak zawsze jest coś za coś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Czy moje spostrzeżenia dot.kart zostaną łaskawie zaakceptowane przez szanowne panie moderatorki czy raczej uznano to za coś malo ważnego?

Edytowane przez Inez2503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nosz, przecież sama te posty zatwierdzałam, nie rozumiem co jest grane :pytajnik:

 

Inez, przypomnij jeden z nich, bo było kilka, to spróbuję to sprawdzić, choć patrzyłam już, że w kolejce do moderacji nic nie stoi - więc na tym etapie jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Nosz, przecież sama te posty zatwierdzałam, nie rozumiem co jest grane :pytajnik:

 

Inez, przypomnij jeden z nich, bo było kilka, to spróbuję to sprawdzić, choć patrzyłam już, że w kolejce do moderacji nic nie stoi - więc na tym etapie jest o.k.

 

Jest,znalazłam.Ale się naszukalam...Nie umiem się przyzwyczaić do nowych porządków w tym dziale...

 

Dziękuję Ismer za zainteresowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bo to zawsze tak kurde jest, z jednej strony zgadzam się z befi, że to nie powinno wyglądać jak brudnopis i każdy ma swój jeden post ze spostrzeżeniami, jakby swój własny wątek, tylko jego :) a z drugiej trzeba szukać, czy i co jest nowego.

Ale mimo wszystko dla mnie jest przejrzyściej, fakt, leniwa jestem, ale dla chcącego nie ma nic trudnego - jak chcę poczytać co jest tego nowego, to muszę się zmobilizować.

Ale... jest jeszcze jedna dobra (dla mnie;p) strona tego: czytając całość- utrwalam materiał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Bo to zawsze tak kurde jest, z jednej strony zgadzam się z befi, że to nie powinno wyglądać jak brudnopis i każdy ma swój jeden post ze spostrzeżeniami, jakby swój własny wątek, tylko jego :) a z drugiej trzeba szukać, czy i co jest nowego.

Ale mimo wszystko dla mnie jest przejrzyściej, fakt, leniwa jestem, ale dla chcącego nie ma nic trudnego - jak chcę poczytać co jest tego nowego, to muszę się zmobilizować.

Ale... jest jeszcze jedna dobra (dla mnie;p) strona tego: czytając całość- utrwalam materiał :D

 

Powiem Ci, ze ja osobiście jak nie widzę pogrubionego wątku z inf., że jest nowy post to nawet nie wchodzę...;).

Tu powinno się jeszcze coś dopracować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe
Dlaczego w Magu akurat nic nie ma? Dlaczego stamtąd wszystko poginęło? Tyle informacji...

 

przypadkiem cały wątek z magiem został usunięty. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzać do niego książkowe opisy i osobiste doświadczenia :okok::chatownik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
przypadkiem cały wątek z magiem został usunięty. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzać do niego książkowe opisy i osobiste doświadczenia :okok::chatownik:

 

Przypadkiem? Rewelacja...Ludzie się napracowali, a ktoś sobie kliknął nie tam gdzie trzeba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Dlaczego w Magu akurat nic nie ma? Dlaczego stamtąd wszystko poginęło? Tyle informacji...

Właśnie tam weszłam...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Zapewne nikt celowo tego nie usunął, zdarza się, ot co :) Doskonała okazja żeby zweryfikować swoją wiedzę i sprawdzić ile się pamięta szybko uzupełniając informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Zapewne nikt celowo tego nie usunął, zdarza się, ot co :) Doskonała okazja żeby zweryfikować swoją wiedzę i sprawdzić ile się pamięta szybko uzupełniając informacje.

 

Naprawdę okazja niesamowita. Pomyślałaś o ludziach, którzy się starali i wpisywali ważne spostrzeżenia? Mi się właśnie odechciało cokolwiek pisać w dziale o kartach. Nawet słowa przepraszam nie było!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Inez, fakt, Anhana ma rację - nikt celowo nie usunął wątku, a zdarza się niestety czasami awaria.

 

Ale: trwają prace remontowe, wątek zostanie reaktywowany, jeśli się nie da w postaci pierwotnej, to zrobimy to w inny sposób, ale będzie to co w nim było.

 

Wiesz, co do sprawy postów na AM i WA, to są dwie strony medalu.

Jak mówiłam: mnie też nie jest za wygodnie i nie chce mi się na przykład szukać nowych wpisów, ale jak potrzebuję coś przeczytać - to czytam, a że znamy się i wiem kto się udziela, to takiej wielkiej trudności nie sprawia mi znalezienie nowości. I mimo tych mankamentów ja wolę przejrzystość, choć może to kwestia moich uwarunkowań, że tak a nie inaczej to widzę; po prostu nie lubię chaosu.

Trzeba też pomyśleć nie tylko o bywalcach, ale i o nowych - im znacznie łatwiej jest połapać się w nowej wersji, bo mają podane wszystko jak na talerzu. No ale to tylko moje zdanie, a każdy ma prawo do własnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek napisałem post w temacie o Magu, ale nie pojawił się do tej pory... Ech...myślę, że ten pomysł z akceptowaniem postów o kant..potłuc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie pojawił się, ponieważ prace nad reaktywacją Maga rozpoczną się wkrótce i będzie potrzebna pomoc czynnych użytkowników, którzy już mieli swoje wątki w tamtym temacie.

Jak przywrócimy posty, to Twój wpis bieżący połączymy z poprzednimi (jeśli były, bo nie pamiętam)

Jeśli zaś Twych wpisów nie było, to ten bieżący pojawi się w kolejności.

 

A ja uważam, że pomysł, mimo iż nie mój i mimo mankamentów (gdzież ich nie ma, no i nie da się wszystkim dogodzić) jest O.K bo jednak nie lubię stylu brudnopisu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

Lista:

- stokrootka

- reina

- werona

- AnnaMaria

- mania87

- akszeinga1985

- LadyAgnes

- Galadriel

- Edyta820917

- DomiB

- liv222

- tribalbellydancer

- Wróżka Hanna

- Cosmo

- Sehnsucht

- Katharos

- mlodzia

- NeoNówka

- agnieszka007

- Diiana

- antea

- Silvey

- Leforca

- ivi185

- slawa

- duo70

- Euterpe

- Sanya

- Anucha

- daria_hexe

- Linkinia

- Inez2503

- Davisa

 

Jeżeli ktoś znalazł się na powyższej liście, proszę o wprowadzenie swojego postu do wątku Maga o treści, np. "xxxxxx", "miałam tutaj swój post", "jestem :D".

Postaramy się też każdemu z wymienionych wyżej użytkowników przesłać o tym wiadomość.

 

Z góry dziękujemy za współpracę :) Dzięki Wam Mag znowu będzie pełen informacji :chatownik::piwo:

 

 

EDIT: użytkownicy, których nazwa została wytłuszczona, mają swój post uzupełniony :)

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Euterpe
Wróciłam, może ktoś się ucieszy, a jeśli nie, to niech wystarczy to, że ja się cieszę :))))

 

Cześć Czarownico! :buziak:

 

 

pragnę Was powiadomić, że już nie będę moderatorem na własne życzenie. Powodu nie będę ukrywać - czuję się zmęczona. Chcę odpocząć i skupić się też na innych sprawach. Wrócę jednak z weryfikacjami

:buzki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Napisano (edytowane)
Lista:

- stokrootka

- reina

- werona

- AnnaMaria

- mania87

- akszeinga1985

- LadyAgnes

- Galadriel

- Edyta820917

- DomiB

- liv222

- tribalbellydancer

- Wróżka Hanna

- Cosmo

- Sehnsucht

- Katharos

- mlodzia

- NeoNówka

- agnieszka007

- Diiana

- antea

- Silvey

- Leforca

- ivi185

- slawa

- duo70

- Euterpe

- Sanya

- Anucha

- daria_hexe

- Linkinia

- Inez2503

- Davisa

 

Jeżeli ktoś znalazł się na powyższej liście, proszę o wprowadzenie swojego postu do wątku Maga o treści, np. "xxxxxx", "miałam tutaj swój post", "jestem :D".

Postaramy się też każdemu z wymienionych wyżej użytkowników przesłać o tym wiadomość.

 

Z góry dziękujemy za współpracę :) Dzięki Wam Mag znowu będzie pełen informacji :chatownik::piwo:

EDIT: użytkownicy, których nazwa została wytłuszczona, mają swój post uzupełniony :)

 

Aktualizacja:

 

Archiwalne posty osób, które nie są już użytkownikami forum zostały zamieszczone w wątku dotyczącym Maga.

 

Archiwalne posty tych czynnych użytkowników, którzy jeszcze nie wprowadzili swojego wątku do opisu Maga i nie wprowadzą go do 14 marca 2016, będą sukcesywnie umieszczane - z konieczności - pod innym nickiem (moim lub innych osób chcących go w tym celu użyczyć).

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ponieważ nie wszyscy są zadowoleni z faktu, że po wprowadzeniu jednego wątku dla każdej wypowiadającej się osoby nt. poszczególnych kart nie widać co nowego przybyło, to jedynym wyjściem w tej sytuacji jest "przytrzymanie" nowego posta przez jakiś czas jako odrębnego wpisu, a później przeniesienie go do wątku tej osoby, która jest jego autorem.

Określam ten czas "trwania na widoku" od 3 dni do góra tygodnia, myślę, że to wystarczy stałym bywalcom na zapoznanie się z nowymi obserwacjami, a nowi użytkownicy na dzień dobry widzą już wpisy uporządkowane.

Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Ponieważ nie wszyscy są zadowoleni z faktu, że po wprowadzeniu jednego wątku dla każdej wypowiadającej się osoby nt. poszczególnych kart nie widać co nowego przybyło, to jedynym wyjściem w tej sytuacji jest "przytrzymanie" nowego posta przez jakiś czas jako odrębnego wpisu, a później przeniesienie go do wątku tej osoby, która jest jego autorem.

Określam ten czas "trwania na widoku" od 3 dni do góra tygodnia, myślę, że to wystarczy stałym bywalcom na zapoznanie się z nowymi obserwacjami, a nowi użytkownicy na dzień dobry widzą już wpisy uporządkowane.

Jakie jest wasze zdanie?

Bardzo dobry pomysł z tym przytrzymywaniem postów. Wtedy będzie widać nowości, bo tak to ja nie wiem czy ktoś coś dodał, czy nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Od dziś na Interpretacjach Rozkładów obowiązuje nowy regulamin, zmodyfikowany zgodnie z Waszymi sugestiami.

 

Wprowadzone zmiany to:

- wydłużenie czasu weryfikacji wątków do pół roku, a wyjątkowo na dłuższy czas

- wymóg określenia czasu na jaki stawiane są karty

- określenie bardziej szczegółowych zasad dotyczących zadawania pytań uznanych za nieetyczne

 

Proszę o zapoznanie się z tymi zasadami :)

 

http://www.ezoforum.pl/regulaminy-dzialow/78040-regulamin-interpretacji-rozkladow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Może głupie pytanie... od ilu postów użytkownik widzi Wzajemną Pomoc ? :prosi:

 

Rozkłady wykraczające poza ten zakres całkowicie lub częściowo są dozwolone wyłącznie w dziale Wzajemnej Pomocy Tarocistów, niedostępnym dla początkujących.

znalazłam taką informację.. nie wiem może jestem ślepa ale nie widzę konkretniejszej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

od 100 postów.

chyba nie dojechałaś do końca regulaminu ;)

stoi tam tak:

 

-> UWAGA!!!

 

Dowolne rozkłady nieweryfikowalne, dotyczące:

 

a) myśli i odczuć drugiej osoby

B) rozwoju duchowego i samopoznania

c) snów

d) oraz wszystkie rozkłady połowicznie weryfikowalne (RTG, partnerski, etc.)

 

można tworzyć w dziale "Wzajemna Pomoc Tarocistów", który jest dostępny po uzyskaniu przez Użytkownika 100 postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To pierwsze mi się nie podoba i to bardzo - nie sądzę, iż byłabyś zdolna do czytania bez zrozumienia :tongue2:

To drugie jak najbardziej - nie dojechałaś (uważnie) do końca, ale tak to jest z tym co jest na samym dole xd

Też tak mam, a już szczególnie jak czytam regulaminy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzycie na sprawę zawodów czy wykonywanej pracy przedstawianej przez karty? o ile czasami łatwo do tego dojść mam problem z niektórymi AW i zastanawiam się jak Wy do tego podchodzicie?

Np. Śmierć, Gwiazda, Wisielec czy Księżyc??

 

 

Może od razu napiszę bardziej dokładnie skąd wzięło mi się to pytanie. Kilka dni temu kładłam karty na pytanie dotyczącego czym ktoś (w tym wypadku choć ktoś pytał to dotyczyło to mnie ;P) powinien się zająć by zarabiał pieniądze i dobrze się z tym czuł? Wylosowałam wówczas Śmierć + Gwiazda + Wisielec + 3 pentakli + dołożyłam Księżyc.

Zaczęłam się zastanawiać jak takie karty można zinterpretować. To raczej nie będzie nic związane ze śmiercią czy szpitalami (choć tak może kojarzyć się Śmierć) bo po prostu nie pasuje.

Śmierć to transformacja

Gwiazda to nadzieja

Wisielec to święty, ktoś poświęcający się czemuś

3 pentakli to współpraca, dopracowywanie czegoś. U mnie na karcie jest malowane drzewo... więc może to też dotyczyć spraw artystycznych, ale takich bardziej związanych z dopracowywaniem, kończeniem

Księżyc to lęki.

 

Ale jak z tego wybrać jakieś zajęcie? Jak Wy podchodzicie do tego rodzaju pytań (tak ogólnie)?

:mysli::prosi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak mi przyszło na myśl, że może coś z dziedziny psychologii i psychoterapii? Albo w ogóle pomocy ludziom pod względem przezwyciężania ich problemów, także niekonwencjonalnymi drogami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też mi coś takiego przyszło do głowy. :mysli:

co masz na myśli pisząc o "niekonwencjonalnych drogach"?

 

Ogólnie to dziwne, że wyszły AW. Inne karty jakoś łatwiej zinterpretować w takich pytaniach, są bardziej uchwytne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Mona Moon trafiła w dziesiątkę :)

Śmierć to zawód, który trzyma nerwy na wodzy, jest odporny psychicznie, ma do czynienia z trudnymi przypadkami jak i pomaga innym zmierzyć się z rzeczywistością, zmienić zachowanie (jak najbardziej element pracy psychologa).

Gwiazda niesie nadzieję, po brutalnej Wieży pomaga się pozbierać i poskładać do kupy.

Wisielec może wskazywać na problematykę uzależnień, również pracę, w której trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać na efekty.

3 monety wskazują na wytrwałość i nieustanne dążenie do celu.

Księżyc nawiązuje do umiejętności psychicznych, zawodzie, który wymaga empatii, subtelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu stawiałam karty na konkretne zawody, które wypadną mi np. na zawód pielęgniarki itp.

Często na sprawy związane ze służbą zdrowia, studiowaniem medycyny czy szpitalem pojawia się u mnie 10 kielichów.

Twój układ wskazuje na zawód psychologa, terapeuty - to może nawet bardziej, ewentualnie ratownik, lekarz pracujący w pogotowiu.

Na pewno ktoś kto mierzy się z ciężkimi sprawami i pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często na sprawy związane ze służbą zdrowia, studiowaniem medycyny czy szpitalem pojawia się u mnie 10 kielichów.

ciekawe, nie skojarzyłabym sobie tak tego.

 

Chyba zrobię sobie ćwiczenie - pomyślę i jakiś zawodzie i wyciągnę jedną kartę... może wówczas łatwiej będzie mi się poruszać w tym obszarze.... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Ja swego czasu stawiałam karty na konkretne zawody, które wypadną mi np. na zawód pielęgniarki itp.

Często na sprawy związane ze służbą zdrowia, studiowaniem medycyny czy szpitalem pojawia się u mnie 10 kielichów.

Twój układ wskazuje na zawód psychologa, terapeuty - to może nawet bardziej, ewentualnie ratownik, lekarz pracujący w pogotowiu.

Na pewno ktoś kto mierzy się z ciężkimi sprawami i pomaga.

Mam tak samo, że na służbę zdrowia wypada mi 10 kielichów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że inni też mają takie odczucia, bo sama się dopiero rozwijam w kwestii tarota i nie jestem moich interpretacji zawsze pewna ;) ale tu intuicyjnie to mi wpadło do głowy. A co do niekonwencjonalnych sposobów to może w związku z księżycem też coś na zasadzie terapii energią albo sesji hipnotycznych? Ale przykłady No-emi też jak najbardziej pasują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierć + Gwiazda + Wisielec + 3 pentakli + dołożyłam Księżyc

Mi kojarzy się od razu z kosmetyczką, stylistką, wizażystką kimś od zmiany wizerunku.

Praca z gwiazdami, pełna pasji do upiększania. Księżyc może pokazywać pracę w nocy ale także zawód kobiecy, zfeminizowany.

Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

as buław na jaki czas Wam pokazuje? Widziałam określenie, że może to być wiosna, ale jestem ciekawa Waszego doświadczenia z czasem. Ja zawsze mam z nim problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
as buław na jaki czas Wam pokazuje? Widziałam określenie, że może to być wiosna, ale jestem ciekawa Waszego doświadczenia z czasem. Ja zawsze mam z nim problem...

 

Kilka razy pokazał mi 1 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do asa buław wątpię by akurat pokazał mi 1 dzień, czy coś podobnego... ale kto wie ;P Pożyję zobaczę. Dziękuję za pomoc :przytul:

 

A 9 kielichów? :)

 

9 tygodni. Co prawda rzadko pytam, kiedy się coś wydarzy - raczej z góry narzucam czas zadając pytanie. Ale jak już się odważę albo rozkład tego wymaga ;) to sprawdza mi się: buławy - dni, kielichy - tygodnie, miecze - miesiące, monety - lata. Chyyyyba że - używam talii Crowley'a - to wtedy zdaję się na Lon Milo Duquette i tam 9 pucharów to czas od 1 do 10 marca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...