Skocz do zawartości

Rozmówki okołotarotowe


Gość Daffne

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, na innej przeglądarce mi śmiga - czasami i blondynka na coś wpadnie :P Choć i tak mam nadzieję, że szybko to naprawią, bo z explorerem długo nie pociągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

już drugi raz spotkałam się z takim określeniem- kiedy to będzie? - "Jak będzie zielono"

No ok, w Polsce- kwiecien, maj, czerwiec, lipiec itd można gdybać,

ale co jeśli chodzi o coś co ma się wydarzyć w kraju gdzie przez cały czas jest zielono?

Liczyc , że może to być w styczniu, lutym itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, raczej odwołuje się to do schematów myślowych i oznacza po prostu wiosnę/lato. EWENTUALNIE jeśli to Irlandia, to może oznaczać Dzień św. Patryka :D

Acz skłaniałabym się po prostu do oględnego określenia przełomu wiosny i lata, oględnego chociażby z racji tego, że czas w tarocie jest trudny do określenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem Wam, że czasami, to ja już nie mogę... :lol:

Nowy rok, nowi użytkownicy, nowe wyzwania...

 

Dzięki, że często mnie ubiegacie wrzucając link do samouczka, choć i to na nic się czasem zdaje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Czarownico, mam do Ciebie pytanie odnośnie interpretacji kart tarota. Od jakiegoś czasu rozstawiam karty i pojedyncze karty udaje mi się zinterpretować, ale niestety ich połączenia w całościową odpowiedź już nie. (karty Rider-Waite). Wyciągnęłam po trzy karty na dwa warianty. Pytanie: czy powinnam z mężem w tym roku zdecydować się na wyjazd za granicę czy w Polskę ? (chodzi mi tu o aspekty ekonomiczne, czy nie stracimy zbyt dużo kasy, ktorej będziemy żałować i z ktorej podróży będziemy mieli większe korzyści np. ciekawe znajomości, doświadczenia, lepsze samopoczucie itd.)

Na zagranice wyciągnęłam: 9 denarów, król denarów, cesarzowa

Na wakacje w Polsce : diabeł, 9 buław, 2 kielichów

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, załóż proszę osobny wątek w tym dziale:

Interpetacje rozkładów (opcja Napisz nowy temat)

 

uprzednio zapoznając się z

http://www.ezoforum.pl/regulaminy-dzialow/78040-regulamin-interpretacji-rozkladow.html(szczególnie punkt III i V), żebyś wiedziała jakie informacje powinien zawierać Twój pierwszy post w założonym wątku oraz jak powinien brzmieć jego tytuł, a wówczas pomogę nie tylko ja ale i część dziewczyn udzielających się tu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do was prośbę o poradę. Otóż myślę o zmianie moich kart tarota na nowe. Te są stare, mają już kilka lat, są bardzo podstawowe. Jednak bardzo je lubię, przyzwyczaiłam się do nich. Poza tym nie wiem jaką talię wybrać. Żadna do mnie nie przemawia poza tarotem snów i boskim. Tarot snów jest dla mnie taki ciemny, zaś boski trochę przerysowany i już sama nie wiem. Macie jakieś dobre rady? :) Może znacie jakieś nowe talie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowscapes jest piękny, jasny i w miarę nowy. Obrazy mocno intuicyjne z drugiej strony nie są zbyt abstrakcyjne. Gdzieś na forum przeczytałam, że ktoś używa go tylko do medytacji, bo szkoda zniszczyć. Ja już wiem, że jak będzie trzeba kupię drugi i trzeci raz.

Galeria z dodatkowymi opisami: http://www.shadowscapes.com/Tarot/cardsmain.php?suit=0

Urzekła mnie Śmierć - feniks, Księżyc w masce i śliczna, choć oczywiście lekkomyślna Głupiec.

Edytowane przez Taya
dodanie linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung
Żadna do mnie nie przemawia poza tarotem snów i boskim. Tarot snów jest dla mnie taki ciemny, zaś boski trochę przerysowany i już sama nie wiem. Macie jakieś dobre rady? :) Może znacie jakieś nowe talie?

W tej stylistyce jest jeszcze Gilded Tarot, może się spodoba :) zresztą projektował go ten sam autor, Ciro Marchetti

Jest jaśniejszy niż tarot snów i mniej przerysowany niż boski -->https://www.google.pl/search?q=gilded+tarot&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ECfMVMW6De207QaYmIHYDA&ved=0CCEQsAQ&biw=1280&bih=682

 

 

Zobacz też Witches tarot --> http://www.witchestarot.com/major/major.html

i małe arkana --> http://www.witchestarot.com/minor/minor.html

 

Ciekawe ilustracje ma też Illuminati Tarot.

Edytowane przez SooYoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze spodoba Ci sie Primavera tarot? Te karty nowe nie sa, ale ostatnio na nowo odkrywam starsze talie. :)

 

[video=youtube;bTndtEEVvv8]

Edytowane przez Lakshmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są stare, mają już kilka lat, są bardzo podstawowe. Jednak bardzo je lubię, przyzwyczaiłam się do nich.

Tutaj Cię nierozumiem. To po co chcesz zmieniać? :icon_confused:

 

 

Jakkolwiek, spójrz tu

Albideuter

 

 

Na pewno jest jeszcze wiele innych talii Tarota oprócz tych co widzisz na albideuter.

 

O taaak, Illuminati Tarot jest zajebisty! Chociaż ostatnio spotkałem sie z opinią, że jest na bogato w tej talii. Też, duża część prawdy w tym jest.

 

 

 

 

 

Z tych niestandardowych talii to bardzo lubię 78 Doors. Było tak, że karty te 2 razy odpowiedziały mi dosłownie na mój problem. One tam są na albideuter.

Edytowane przez Czarownica
emmm, link do portalu społecznościowego :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio edytowane przez Czarownica; Wczoraj o godzinie 22:59 Powód: emmm, link do portalu społecznościowego :P

O! A to ja niewiedziałem, a może zapomniałem o tym...

Ale tam też te karty ładnie wyglądaja na fb :icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire

x-latek dzięki za stronę, porządnie zrobiona i jaki wybór :) niektóre talie przepiękne.. jest też Klimt, Durer i Dark Grimoire :D

Shadowscapes jest niesamowita i jeszcze tarot Paulina Cassidy, który mi się bardzo spodobał, aż strach się bać gdzie go można dostać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna do mnie nie przemawia poza tarotem snów i boskim. Macie jakieś dobre rady? :)

 

Hermetic jest przekozak, choć domyślam się, że większości nie odpowiadałby przez to, że jest rycinowy czarno-biały. (Sama korzystałam z czarno-białego RW, specjalna edycja, dostałam w prezencie - brak kolorów to dla mnie w tym wypadku plus). Poza tym jestem zboczona na punkcie wszystkich średniowiecznych. No, marsylskie nie do końca. Ale domyslam się, że to nie Twoje klimaty, więc z tych nawet nie proponuję.

 

Ciro M nieznoszę... Ale może z takich kolorowych i łagodnych 78 drzwi albo Cosmic, albo któryś z tych w stylu sensual wicca.

Albo jakiś podrasowany RW, np. Pictorial Key?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre talie przepiękne..

Tak gdybyś naprawdę przyłożyłaś się do szukania to i byś znalazła jeszcze więcej ciekawych talii.

 

A słyszałaś o Erotica Tarot? Hehe te to już całkiem odbiegają od standardu. Te wizerunki tam są takie ordynarne/przesiąknięte seksualnością i w ogóle. Kurcze, sam byłem zszokowany gdy te karty zobaczyłem pierwszy raz.

Jednak idzie się przyzwyczaić i do takich hehe.

Niestety, jakoś ich nie widzę w sieci przez ostatnich parę lat. Ta strona z tą talią została zamknięta. A szkoda :icon_sad:

Zauważyłem, że łatwiej jednak odpowiadały te karty gdy były jakieś pytania związane z seksem hehe. Także swoją wartość ta talia na pewno ma. O ma!

Żałuję jednak że wcześniej nie ściągnąłem na dysk tych kart. Poszukam za tym w sieci kiedyś jeszcze raz.

 

Salvador Dali Tarot to niezwykle estetycznie wykonana talia też. Te złote ramki, brzegi kart.

The Salvador Dali Tarot Card Deck and Readings

 

100 dularów moja droga taka talia. Yhym, 100 dularów :yyyy::tak:

 

Ktoś tam mówił wcześniej o średniowiecznych images. Taką na pewno ładną, b. estetycznie wykonaną talią jest Golden Tarot by Kat Black. Też złote ramki, brzegi, ładne, ciekawe images o średniowiecznym stylu i w ogóle. Wiem, bo mam to.

 

O, tu może jeszcze ktoś coś sobie wyszuka. To w sumie ta sama website z której wziąłem Salvador Dali

Tarot Decks

 

 

Haindl Tarot jest godny uwagi. Też piękne, ciekawe images. Słyszałem, że ponoć te karty dobre są na rozkłady karmiczne/poprzednich wcieleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire

100 dularów moja droga taka talia. Yhym, 100 dularów :yyyy::tak:

 

właśnie dlatego nie szukam :) wróciłam do RW, od podstaw, ale tamta Paulina spodobała mi się tak bardzo, że sobie zafunduję prędzej czy później.. tania nie jest :) ale przemawia, są też nawiązania do RW tam gdzie mi to odpowiada więc mm.. Erotica Tarot nie widziałam i nie czuję potrzeby :) Ze złotych i pięknych Visconti Sforza mogę polecić, moja pierwsza miłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzis spotkała niespodzianka:) Trafiły do mnie karty których sie nie spodziewałam :)

Zamówiłam przez internet Wielką Księgę Tarota, specjalnie tylko ksiązke bo uznałam ze kolejne karty nie sa mi potrzebne :0 I co ? ...I przyszło...caly zestaw...ksiązka + karty + woreczek do kart ....zeby było śmieszniej w cenie samej ksiązki :):):)

I tak o to w mojej kolekcji kart mam teraz Tarot Thota :):):)

Troche zamieszania wprowadza mi teraz Księzniczki i Ksieciowie ;) oświećcie mnie komu odpowiadaja te karty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżniczki to pazie, książęta - rycerze. Ciekawy sposób nabycia talii, jakby sama cię wybrała. ;D

 

Przez moment tez przemknęła mi taka mysl...:) ale moze po prostu mam wiecej szczescia niz rozumu :P:P:P

Kurcze Taya ..nie wiem czy jest do konca tak jak piszesz ponieważ w Wielkiej Księdze Tarota mam je rozpisane jako Rycerz , Królowa , Ksiąze i Księzniczka...

czyli w tym przypadku Rycerz odpowiada Królowi ? Masakra jakas ;P

 

Swoja drogą...doszłam do wniosku ze jak zrobie rozkład na nową talie to czegos sie dowiem... i dodatkowo wprost ich zapytam dlaczego mnie wybrały :)

 

---------

 

Im dłużej czytam Wielka Księge Tarota Crowleya, tym bardziej wymiękam... Nie wiem czy podołam z udźwignięciem interpretacji kart Thota :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość5
Przez moment tez przemknęła mi taka mysl...:) ale moze po prostu mam wiecej szczescia niz rozumu :P:P:P

Kurcze Taya ..nie wiem czy jest do konca tak jak piszesz ponieważ w Wielkiej Księdze Tarota mam je rozpisane jako Rycerz , Królowa , Ksiąze i Księzniczka...

czyli w tym przypadku Rycerz odpowiada Królowi ? Masakra jakas ;P

 

Swoja drogą...doszłam do wniosku ze jak zrobie rozkład na nową talie to czegos sie dowiem... i dodatkowo wprost ich zapytam dlaczego mnie wybrały :)

 

---------

 

Im dłużej czytam Wielka Księge Tarota Crowleya, tym bardziej wymiękam... Nie wiem czy podołam z udźwignięciem interpretacji kart Thota :/

 

Lena- ksiezniczki to pazie, księciunio- rycerz a dalej jak normalnie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-iczku czuję, że muszę przejść na coś bardziej profesjonalnego :D ale one mnie lubią i ja je także. Coś czuję, że chyba ostateczny wybór padnie na tarot snów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

Znacie takie talie kart, na których w dwóch mieczach jest pokazane porozumienie albo coś podobnego do tego, co jest w Sensual wicca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie takie talie kart, na których w dwóch mieczach jest pokazane porozumienie albo coś podobnego do tego, co jest w Sensual wicca?

 

W tarocie Thota 2 mieczy jest pokazana jako "pokój".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru talii jeszcze raz.

A co powiecie na Tarot Apokalipsy, czy Polski Tarot?

 

Możecie to wyguglować :icon_smile:

 

 

"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

 

 

BTW: Ostatnio właśnie zainteresował mnie Tarot Apokalipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apokalipsy nie moje klimaty rysunkowo, ale jest ciekawy i przemyślany. Ten "Polski" co wrzuciła TheKo straszliwy, jakby to dzieciom w szkole została zadana każda karta z osobna.

 

No chyba, że chodzi o ten, też nie moje klimaty ale fajnie zrobiony, porządny i wart uwagi:

http://www.taroman.ru/images/products/polish-tarot-colour-_eh_enl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o postawieniu pytania drugi, trzeci raz na tą samą sprawę lecz inaczej zadane? Dwa pierwsze pytania zadałam nieco niefortunnie i zastanawiam się czy kłaść karty trzeci raz, czy pozostawić tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o postawieniu pytania drugi, trzeci raz na tą samą sprawę lecz inaczej zadane? Dwa pierwsze pytania zadałam nieco niefortunnie i zastanawiam się czy kłaść karty trzeci raz, czy pozostawić tak jak jest.

 

Hmmm...jednak jest to pytanie dotyczace tej samej sprawy....może zostaw tak jak jest. bo karty mogą "zgłupieć " ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko chociaż karty wyczyść nad świeczką (w sumie nigdy nie oczyszczałam jak stawiałam tarota, ale przy klasykach o dziwo okazało się to ważnym elementem, więc może lepiej zrobić niż nie zrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja z innej beczki :)

Chciałabym sie Was zapytać czy macie straznika talli ? Czy dla każdej talli wybieracie tego samego , czy innego ? Czy tylko pilnuje talli , czy jest tez "znakiem" ze dziś karty nie odpowiedzą na pytania w sprawę "x" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś na początku. Na początek wybiera się raczej spośród 3 pierwszych AW Głupiec, Mag lub Kapłanka. Ja miałam zdaje się najpierw Maga, a później Kapłankę (albo odwrotnie;)) To pomaga, ale jakoś tak z czasem... olałam.

 

Tu jest cały wątek:

http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3270-straznik-talii-tarota.html

 

Polecam str 16 wypowiedź wiedźmyzdrzewa;)

 

I oczywiście moją na stronie 13 hahah :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że łot O_o ??

Chce Ci się :D?

Oj to moje karteluszki nie mają ze mną dobrze jak tak :P

 

Dlatego dodałam ogólnikowo :D Kartę po karcie to raz kiedyś, bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja z innej beczki :)

Chciałabym sie Was zapytać czy macie straznika talli ? Czy dla każdej talli wybieracie tego samego , czy innego ? Czy tylko pilnuje talli , czy jest tez "znakiem" ze dziś karty nie odpowiedzą na pytania w sprawę "x" ?

 

A ja nie mam czegoś takiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś na początku. Na początek wybiera się raczej spośród 3 pierwszych AW Głupiec, Mag lub Kapłanka. Ja miałam zdaje się najpierw Maga, a później Kapłankę (albo odwrotnie;)) To pomaga, ale jakoś tak z czasem... olałam.

 

Tu jest cały wątek:

http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3270-straznik-talii-tarota.html

 

Polecam str 16 wypowiedź wiedźmyzdrzewa;)

 

I oczywiście moją na stronie 13 hahah :)))

 

Myślę że idealnym dla mnie straznikiem ( póki co ) będzie Diabeł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybierałam strażnika talii i nadal nie czuję potrzeby. Znajomy tarocista, który mnie wprowadził powiedział kiedyś, że to tylko kolorowe obrazki - moc jest w ludziach, a nie kartkach, nieważne jak mistyczne by nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie znakiem, ze mam nie stawiać kart albo że nie otrzymam odpowiedzi jest fakt, ze karty mi lecą z rąk jak oszalałe ;)))))

A na Strażnika kiedyś też Kapłankę miałam ale no ;) z czasem i nawyki się zmieniają ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A pacze w tej ezoteryce to przeważnie imiona Kasia, Agnieszka, Agnieszka, Kasia, Kasia, Agnieszka, Agnieszka , Kasia, Agnieszka... i tak w kółko............ Tych imion jest najwięcej, jakbyś nie paczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak zadać pytanie odnośnie miejsca praktyk?

Opcja 1 :

Które miejsce praktyki powinnam wybrać?

msce 1

msce 2 itd

Opcja 2 :

Co jeśli wybiorę miejsce 1 na praktykę? itd

Opcja 3:

Wasze sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je od początku i nie zgadzam się z popularną opinią, że na początek dobry jest tylko tarot Waite'a, te są super :)

niedługo chcę kupić boski tarot, gilded z kolekcji Marchettiego mi się nie podoba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire

to kwestia osobistych preferencji :) dobrze dobrana talia to podstawa... warto szukać tej swojej :) u mnie różnica jest ogromna po zmianie na nową talię.

 

Lena zmień strażnika talii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałam się o ciągnięciu kart lewą ręką, że tak lepiej, bo łączy się ona z prawą półkulą mózgu odpowiedzialną za myślenie obrazami. Uskutecznia to ktoś z praworęcznych?

Sama bym na to w życiu nie wpadła, normalnie głupio mi się zrobiło, że taka niewyedukowana jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Ja słyszałam, że należy wyciągać lewą bo to jest ręka od serca :P, druga wersja brzmiała tak, że jeżeli osoba jest singlem to też powinna wyciągać lewą. Ale osoby, które mi to przekazały nie wspominały nic o mózgu :P Ja od kiedy pamiętam wyciągałam lewą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż karty wzięłam w dłoń, by sprawdzić, którą ręką wyciągam - faktycznie lewą, ale to dlatego, że w prawej trzyma się je wygodniej podczas tasowania i później. Myślę, że nie ma się co nawet nad tym zastanawiać, ktoś tak obwieścił, a czy istnieją jakieś rzetelne badania naukowe, które mówią o tym, że wyciąganie kart lewą kończyną wpływa na odczyt obrazów? Jeśli już, to bardziej chodzi o to, że niby wyciągając lewą wprawiasz w ruch prawą półkulę, a więc powiedzmy, że to taka rozgrzewka mózgu przed odczytem (tak jakby te same rejony co od machania mięśni odpowiadały percepcji wzrokowej - bez sensu)

 

Ale i tak wydaje mi się, że to został zabobon "ręka od str serca" podciągnięty pod pasujący "fakt naukowy", po tym jak się zrobiło modne by wiedzieć, o tym, że jedna półkula odpowiada za to, a druga za tamto. Taka racjonalizacja, by nadać temu znamię większej doniosłości i pseudonaukowej powagi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przetasowaniu wyciągam karty po kolei, trzymając talię w lewej ręce albo z talii leżącej na stole.

Tyle że dopiero w tym roku dowiedziałam się o kartach bramach oraz o możliwości sumowania kart. Portret psychologiczny z kart to też dla mnie nowość, ale nie sądzę, że będę z niego korzystać. I kiedy okazało się, "że koniecznie lewa ręka", to poczułam się jak jakiś głupek : / Na pocieszenie pamiętam, że jeśli jest się najmądrzejszą osobą w danym pokoju, to znaczy, że jest się w złym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że to jest kwestia indywidualna, i nie ma co się sugerować tym, "że koniecznie lewą", ja wyciągam lewą bo tak się przyzwyczaiłam i prawą by mi było niewygodnie. To tak jak z oczyszczaniem są różne szkoły i różne podejścia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tri jak zwykle odwrotnie niż wszyscy, bo leci od prawicy :D

Jak stawiam komuś f2f to ta osoba ma przełożyć na trzy lewą od siebie (ale dlatego tak, bo to tak fajnie brzmi :P no i od serca niby trele morele :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire

wyczytałam gdzieś, że lewą ze względu na kontakt z odpowiednią półkulą :] wyciągam lewą od "kiedyś" i tak mi zostało :] jeśli komuś prawą wychodzi to co w tym złego... a że od serca to nie wierzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość5

włączę sie do dyskusji- nigdy nie zastanawiałam sie która reka jest "prawidłowa"- tez wyciągam karty lewą ręką- ale to chyba dlatego, ze pomimo tego iz pisze prawą- większosc rzeczy wykonuje lewą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych takie "zasady" to ułatwienia. Trochę jak instrukcja obsługi, pomaga usystematyzować sobie to i owo. Dopiero po czasie i nabraniu jakiejś pewności/świadomości orientujesz się, że pewne rzeczy w Twoim wypadku nie mają znaczenia.

A niektórzy nie potrzebują ich wcale i traktują wówczas tak jak Ty - jako utrudnienie i szukanie kwadratowych jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

psycholog, pedagog, psychiatra itp.

ogólnie praca z ludźmi, którzy źle się czują, zostali skrzywdzeni, mają koszmary rzeczywiste bądź wyimaginowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

moim zdaniem tutaj trzeba interpretować te karty razem - kapłan w tym rozkładzie jest zdecydowanie silniejszy od 9 mieczy. Ta druga jest bardziej dodatkiem i bez pierwszej może wskazywać coś zupełnie innego.

 

V Kapłan - przepływ informacji, dzielenie się wiedzą, wsparcie

V Kapłan + 9 mieczy - a tutaj widzę to tak, że osoba z 9 mieczy przychodzi do tego kapłana po pomoc i on jej udziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

w pytaniu "kiedy?" buławy zawsze mówią, że coś może być lada dzień? Czy kierujecie się bardziej odpowiednikami z astrologii (baran, lew, strzelec)?

 

Chodzi mi konkretnie o 9 buław. Z jednej strony dystans do sprawy, z drugiej zaś kije...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pytaniu "kiedy?" buławy zawsze mówią, że coś może być lada dzień? Czy kierujecie się bardziej odpowiednikami z astrologii (baran, lew, strzelec)?

 

Chodzi mi konkretnie o 9 buław. Z jednej strony dystans do sprawy, z drugiej zaś kije...

 

 

 

Ja bym to odczytała jako "co najmniej 9 dni" - przez wzgląd na charakter karty. Ewentualnie (bo nie wiem, czego pytanie dotyczyło) coś w stylu, że z pewnością nie krócej niż w zakładanym terminie, jak nie kilka dni po nim (ergo - nieprędko, ale jest to kwestia bliższa niż wiele tygodni, miesiące, kwartały lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

W związku z faktem, że pewne osoby tu na ezo nie potrafią żyć swoim życiem, a tylko plotkować na mój temat mówię grzecznie żegnam.A plotkarzom życzę, żeby ich życie w końcu nabrało wyrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Inezka nie wydurniaj się.... Gezz Ryba... :/

 

Myślałam, ze spotkałam tu osoby życzliwe. Tymczasem okazało sie, ze wiele pań z niepoukładanym życiem osobistym żywi sie moim życiem, żeby sobie pewnie polepszyć samopoczucie. Zmartwię Was plotkary : u mnie wszystko dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Wczoraj się uniosłam, jak się dowiedziałam o plotkarach. Może za mocno, ale dobiły mnie jeszcze te uwagi co niektórych osóbek w moich wątkach, które miejsca mieć nie powinny. Ja Was dziewczyny nie oceniam i nie daję niechcianych rad. Każda z Was ma swoje problemy, z którymi radzi sobie jak umie. Każda z Was postępuje tak jak umie, ale tak naprawdę, żeby kogoś zrozumieć to trzeba być w jego skórze. Ja też mogłabym napisać tu i ówdzie, co myślę o pewnych sprawach, ale gryzę się w język. Może za dużo o sobie powiedziałam, to mój błąd, jestem zbyt ufna, jak widać nawet tu na tym forum znajdują się hieny żądne sensacji, którym życie się nie układa, są nieszczęśliwe w związkach, czy ogólnie w uczuciach i żywią się czyimiś historiami. Z drugiej strony jak to ktoś powiedział, ważne że o nas mówią, dobrze czy źle.Ja wiem, ze jestem osobą wyrazistą, zauważalną i to mnie pewnie gubi.

 

Przepraszam osoby, które są wobec mnie lojalne, to nie do Was te słowa.Dziękuję Wam za lojalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję małej pomocy w dobraniu odpowiedniego rozkładu, czy też zadaniu pytań...

( treść.... )

Jakie mogę zadać pytania?? Np. Czy moje przypuszczenia są słuszne? Dlaczego ceny są zawyżane? Nie chcę spalić tej sprawy dlatego potrzebuję pomocy ;)

Edytowane przez pretoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire

Może spytać czy Pani zawyża Tobie ceny względem innych pacjentów, co do ostatniego pytania nie masz pewności, być może podnieśli ceny wszystkim, jeśli nie znasz nikogo innego, kto tam leczy swojego pupila można podstawić kogoś z zapytaniem np. telefonicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

1 - jaka była dawniej sytuacja finansowa w klinice?

2 - jaka jest obecnie sytuacja finansowa w klinice?

3 - dlaczego w klinice jest obecnie taka sytuacja?

4 - jak będzie wyglądać sytuacja finansowa w klinice przez najbliższe 6 miesięcy (albo miesiąc lub trzy - daj tyle, ile uznasz za słuszne)?

 

 

i osobny rozkład na pana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest faktycznym powodem wyższych cen, które płacisz?

 

 

+ Zrób to co poradziła Ci grimm - podstaw kogoś z telefonicznym zapytaniem o umówienie się na wizytę (to samo co Ty robiłaś, czyli np to obcięcie pazurów, by było porównanie) i podanie ewentualnego kosztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi, mi :D

Bardzo ładnie się nimi zaopiekuję ;)

 

 

A może odłóż je w tzw. 'kąt'. Może coś Cię skusi za jakiś czas do powrotu ?? ;)

Edytowane przez pretoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Noa20

Oki:). To zapodaj na pw dane adresowe, wyślę Ci w tym tygodniu.

 

Wątpię, żebym wróciła do kart, no ale różnie bywa, w razie W mam jeszcze jedną talię i póki co tę zostawię ale to bardziej by sprawdzić swoją wytrzymałość;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki:). To zapodaj na pw dane adresowe, wyślę Ci w tym tygodniu.

 

Wątpię, żebym wróciła do kart, no ale różnie bywa, w razie W mam jeszcze jedną talię i póki co tę zostawię ale to bardziej by sprawdzić swoją wytrzymałość;)

 

Luna, jeśli można wiedzieć, czemu rzucasz karty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...