Skocz do zawartości

Ćwiczonko z 1 kartą... zagadka?


Zib

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Roulette napisał:

Również zaczęłam niedawno stosować przełożenie i niebywałe, że jest tam zawarte mnóstwo podpowiedzi,a później zwykle losuję minimum jedną z kart z przełożenia!! :O (póki co za każdym razem)

Dokladnie! Losowanie 1 karty z przelozenia! Mam to samo to niebywale.

Edit: ale tez sobie mysle ze jezeli wyciagasz ostatnia karte a przekladalo sie na 3 kupki to nie ma bata zeby nie wyciagnac jednej z przelozenia :sark:

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 1
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roulette napisał:

Ja zadam Wam pyatnie

Jak spędziłam Sylwestra 

też :)

 

Musialas ostro zabalowac skoro tak dlugo Cie nie bylo. ja to wiem bez kart :sark:

  • Dobre! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

No i po Sylwestrze :) 

Byłam w domu tak jak planowałam, w towarzystwie siostry i pana z którym się spotykam. Wyszedł nam całkiem niezły bufet - więc było pod dostatkiem jak to w Królowej Monet bywa. 
Dostałam od swojej randki bukiet kwiatów no i karta Kochankowie jak najbardziej się zrealizowała( randkowo). 
@Roulette-  to moja najstarsza i ulubiona talia Steam Punk Tarot :)

 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Roulette Wyciągnęłam kartę Koło Fortuny - Sylwester musiał być znaczący a wręcz było Ci pisane spędzić go jak spędziłaś. Na karcie mam różne astrologiczne znaki- czyżbyś spędziła go z innymi astrologami?.. ;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roulette napisał:

Ja zadam Wam pyatnie

Jak spędziłam Sylwestra 

też :)

 

6mieczy - bylas w podrozy? Miala cos wspolnego z woda?  Musialas cos zostawic za soba odjechac  bo cos sie wydarzylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gringe @Wildwood

 

Hmmm... zgadza się element podróży, ponieważ przemieszczałam się z domu rodzinnego do domu,w którym mieszkam :D jednak nie było towarzystwa astrologów, nie było też hucznej zabawy :D nie wypiłam alkoholu NIC (nie z własnej woli haha :D )

może popróbujecie jeszcze trochę? ;>

a z wodą mam wspólnego tyle, że mieszkam przy wale :D

element astrologiczny - wysyłałam sobie horoskop, nad którym pracowałam w domu rodzinnym, żeby mieć go też tu,na kompie,bo nie jest skończony :D

 

@Gringe ajj, zobacz no...przecież moja Królowa nawet wygląda jakby te kwiaty dopiero co dostała!! :D muszę uważniej je czytać

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Roulette napisał:

Ale i Koło Fortuny i 6 Mieczy powiedziała Wam o zmianie miejsca :)

Moze przeprowadzka jakas? Pakowanie do przeprowadzki?

Z przelozenia as denarow umiar gwiazda-jakas szansa na zarobek ktory okazal soe mniejszy niz marzylas. 

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Roulette dokładnie- Koło Fortuny  to już bardziej dosadnie się nie da o podróży i przemieszczaniu. Fakt.

pojechałaś zatem gdzieś gdzie cyklicznie jeździsz. Co jakiś czas. 
 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wildwood napisał:

Moze przeprowadzka jakas? Pakowanie do przeprowadzki?

Z przelozenia as denarow umiar gwiazda-jakas szansa na zarobek ktory okazal soe mniejszy niz marzylas. 

i pakowałam i rozpakowywałam, ale nie było przeprowadzki, bo po prostu wracałam z domu rodzinnego do miejsca zamieszkania :)

 

@Gringe - tak, jeżdżę cyklicznie :)

 

ale na sylwestra byłam tam, gdzie mieszkam.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Roulette napisał:

może dobierzcie jeszcze jedną kartę. Te, które wyciągnęłyście powiedziały o tym,co działo się tego samego dnia, ale przed wieczorem sylwestrowym :)

Wisielec- medytowalas, bylas w szpitalu, kosciele,bawilas sie w ciuciubabke, czekalas na cos.

 

Edit:no ddobra wydziwiam to cos zwyczajnego jak odpoczywalas po tej podrozy nicnjie robilas, udalas sie w objecia morfeusza  albo bylas chora. 

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wyciągnęłam kartę - As Mieczy:

Z kimś rozmawiałaś, pisałaś, dzwoniłaś, może coś wymyśliłaś, lub zaczęłaś czytać nową książkę.

Ewentualnie z kart: 6 mieczy + Koło + As Mieczy 

Widzi mi się drobne i niespodziewane cięcie palca pod czas krojenia sałatki, haha :D

Robienie rezolucji na następny rok :) Lub nagle ktoś zadzwonił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wildwood napisał:

Wisielec- medytowalas, bylas w szpitalu, kosciele,bawilas sie w ciuciubabke, czekalas na cos.

 

Edit:no ddobra wydziwiam to cos zwyczajnego jak odpoczywalas po tej podrozy nicnjie robilas, udalas sie w objecia morfeusza  albo bylas chora. 

Najbliżej byłaś :D

Bardzo szybko poszliśmy spać, bo mój niespełna 2 letni dzieć był przerażony fajerwerkami i cały czas trzymała mnie w objęciach za szyję, więc sylwester spędzony w łóżku, niespecjalnie byłam tym zawiedziona, ale te wszystkie Miecze to pewnie dlatego, że nie do końca było fajnie z mym Lubym.

 

Twoja kolej!

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zgadlam bo udac sie w objecia morfeusza to isc spac. Na mojej karcie 6 mieczy to sa ludzie ktorzy odplywaja lodka z palacego sie domu troche jak wy przed fajerwerkami ale raczej ta karta nie pokazuje snu wiec nie wiem czemu sie pokazala.

Mysle nad zagadka. Zaraz wpisze.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

U mnie wyszła sobie 4 Mieczy - karta nieaktywna. I tu jestem zmieszana bo napisałaś, że robisz coś co godzinę a facet na karcie się relaksuje. Choć mamy tu klepsydrę która odmierza czas więc czynność jest ograniczona czasowo. 
Kogoś uspokajałaś? 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gringe napisał:

U mnie wyszła sobie 4 Mieczy - karta nieaktywna. I tu jestem zmieszana bo napisałaś, że robisz coś co godzinę a facet na karcie się relaksuje. Choć mamy tu klepsydrę która odmierza czas więc czynność jest ograniczona czasowo. 
Kogoś uspokajałaś? 

Mozna tak powiedziec ze to bylo uspokajanie, ale to nie w tym rzecz.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 godzin temu, Wildwood napisał:

Zagadka: co dzis musialam robic mniej wiecej co godzine i z kim? 

Rycerz Buław zabawiać się, zajmować czas swojemu kotu, jakąś aktywność musiałaś wykonywać z nim, żeby sprawdzić jego reakcje (z Bulawami zawsze kojarzy mi się kot) 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lunaria napisał:

Rycerz Buław zabawiać się, zajmować czas swojemu kotu, jakąś aktywność musiałaś wykonywać z nim, żeby sprawdzić jego reakcje (z Bulawami zawsze kojarzy mi się kot) 

@Lunaria Dokladnie. Musze sie bawic z kotem bo co pol godziny godzine miauczy wchodzi na szafke i chce sie bawic. Ja juz nam dosc troche :d a bawie sie z jim wedka i malym wezykiem na wedce. 

 

Lunaria zadajesz.

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
29 minut temu, Wildwood napisał:

@Lunaria Dokladnie. Musze sie bawic z kotem bo co pol godziny godzine miauczy wchodzi na szafke i chce sie bawic. Ja juz nam dosc troche :d a bawie sie z jim wedka i malym wezykiem na wedce. 

 

Lunaria zadajesz.

No tak Rycerz Buław to harcujace zwierzątko :) nie mogłam wymyślić co dokładnie robił :D

 

 ok, w takim razie jak spędziłam sylwestra?

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Lunaria napisał:

No tak Rycerz Buław to harcujace zwierzątko :) nie mogłam wymyślić co dokładnie robił :D

 

 ok, w takim razie jak spędziłam sylwestra?

Zdziwiajace jest to ze w przelozeniu wyszly te same karty co Gringe czyli 10kieli Kochanki Umiar ale w innej kolejnosci wiec wiadomo ze moga znaczyc co innego. Zaryzykuje i powiem ze tez w domu z rodzina i lubym ogolnie w milej atmosferze. Natomiast wyciagnelam 3 miecze no i moze wydarzo sie cos co nie pozwolilo Ci sie cieszyc z sylwka do konca, cos przez co mialas dola emocjonalnego. Moze ktos Cie/ sie zranil?  Ewentualnie puszczaliscie sztuczne ognie albo bawiliscie sie w rzucanie do celu.

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 2.01.2021 o 22:04, Wildwood napisał:

Zdziwiajace jest to ze w przelozeniu wyszly te same karty co Gringe czyli 10kieli Kochanki Umiar ale w innej kolejnosci wiec wiadomo ze moga znaczyc co innego. Zaryzykuje i powiem ze tez w domu z rodzina i lubym ogolnie w milej atmosferze. Natomiast wyciagnelam 3 miecze no i moze wydarzo sie cos co nie pozwolilo Ci sie cieszyc z sylwka do konca, cos przez co mialas dola emocjonalnego. Moze ktos Cie/ sie zranil?  Ewentualnie puszczaliscie sztuczne ognie albo bawiliscie sie w rzucanie do celu.

Tak, spędziłam Sylwestra w domu z mężem, przyszedł do nas jeszcze jego przyjaciel. Co na początku nie wzbudziło mojego zachwytu, ale później było ok :) puszczalismy też fajerwerki :D

Twoja kolej kochana @Wildwood :))

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lunaria wyglada na to ze zgadujemy tylko we dwie. Ale to nic. Moje pytanie moze byc trudne. Jsk bylam w podstawowce/gimnazjum to interesowalam sie pewna tematyla z dziedziny nauk paranormalnych. Co to bylo?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Wildwood ja też jestem :) 

Wylosowałam Wieżę- musiało to być coś wybuchowego :lol:

U mnie Wieża przypomina drzewo - może Runy? 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Wildwood napisał:

@Lunaria wyglada na to ze zgadujemy tylko we dwie. Ale to nic. Moje pytanie moze byc trudne. Jsk bylam w podstawowce/gimnazjum to interesowalam sie pewna tematyla z dziedziny nauk paranormalnych. Co to bylo?

7 Kielichów 

Alchemia, magia może smoki?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Wildwood napisał:

@Lunaria, @Gringe to nie tu. Probujcie dalej. Nawet ciezko mi powiedzoec czy z tyh kart mozna sie domyslic..

Hmmm moze OOBE ? Swiadomy sen, afirmacje, medytacje? Już tak bardzo odlegle z 7 Kielichow kojarzą mi się duchy

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Wywoływanie duchów- ale tutaj bardziej kombinuję, co możemy zaliczyć do nauk paranormalnych niż co widać na karcie. W sumie przy wywoływaniu duchów- jak już jakiś się pojawi to jest mega zaskoczenie( Wieża).

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako że mam ten czas w miesiącu, kiedy leżę pod kołdrą i czytam :D I nie koniecznie chce mi się iść po fizyczne karty, wylosowalam internetowo 7 mieczy - dla mnie to standardowo związane coś z umysłem (pokręconym :P), medytacji przede wszystkim, lub też zgodzę się że świadomym śnieniem. Ewentualnie jeśli patrzeć na karty powyżej - wyjście poza ciało?

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wildwood napisał:

@Lunaria @Gringe @Willow wyciagnijcie moze jeszcze jedna karte bo to jest cos zupelnie innego.

A to paranormalne bardziej do ezo należy? Bo coś mnie tak zaczęło chwiać w stronę UFO :D

Na 7 kielichów zwykle latają nad głową jakieś rzeczy, no i 7 mieczy wyjście poza granicy normalnego umysłu (też). Wieża - no może lądowanie statka, zaskoczenie :P

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lunaria napisał:

Poddaje sie :) 

Wrzucam kartę moze jednak będzie się jakoś wiązała z Twoimi zainteresowaniami 

20210105_170039.jpg

Tak poza tematem to Czarodziejka z ksiezyca jak najbardziej wiazala sie z moimi zainteresowaniami :sark: masz taka talie?

Edytowane przez Wildwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Wildwood napisał:

Tak poza tematem to Czarodziejka z ksiezyca jak najbardziej wiazala sie z moimi zainteresowaniami :sark: masz taka talie?

To akurat Mystical Manga Tarot :) z Czarodziejka z Księżyca nie mam, jakbym znalazla to na bank bym kupila xD

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Willow To bylo UFO. Ogladalam tez archiwum x i bylam tropicielka kregow zbozowych i bylam nawet w wylatowie.

@Gringe wieza wskazuje na chmury skas przylatuje spodek  a pozniej 8 mieczy- kosmici zwiazuja i uprowadzaja :sark:

@Lunaria mangowy tarot jest cool. Napewno jest tarot z czarodziejka bojuz ze wszystkim jest. 7 kielichow  wskazujetez na jakies rojenia bo ufo i cala kultura dla mnie takajest.

 

Temat byl trudny. Sama bym pewnie zgadlam. Po waszych kartach trudno sie domyslic. Willow po zainspirowalo Cie do ufo?

Willow jor tern.

Edytowane przez Wildwood
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wildwood napisał:

@Willow To bylo UFO. Ogladalam tez archiwum x i bylam tropicielka kregow zbozowych i bylam nawet w wylatowie.

@Gringe wieza wskazuje na chmury skas przylatuje spodek  a pozniej 8 mieczy- kosmici zwiazuja i uprowadzaja :sark:

@Lunaria mangowy tarot jest cool. Napewno jest tarot z czarodziejka bojuz ze wszystkim jest. 7 kielichow  wskazujetez na jakies rojenia bo ufo i cala kultura dla mnie takajest.

 

Temat byl trudny. Sama bym pewnie zgadlam. Po waszych kartach trudno sie domyslic. Willow po zainspirowalo Cie do ufo?

Willow jor tern.

No Wieża - to sensacja, a czasem może być też trudne lądowanie, na 7 kielichów zawsze u góry coś lata i święci, no a 7 mieczy, to te... Czapeczki foliowe (proszę nikogo nie obrażać się) - tak na serio - to 7 mieczy to sprzeczne fakty i niestandardowe myślenie - może pozaziemskie?. Jakoś tak się skojarzyło :)

 

Moje pytanie będzie takie... Jakie dziwne hobby (poza ezo) mam? Tak czasem do niego powracam, czasem zapominam, ale ogrom pozytywnych emocji mi daje, jest moja wieloletnią pasją? Myślę o tym teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Willow napisał:

Moje pytanie będzie takie... Jakie dziwne hobby (poza ezo) mam? Tak czasem do niego powracam, czasem zapominam, ale ogrom pozytywnych emocji mi daje, jest moja wieloletnią pasją? Myślę o tym teraz :)

Rydwan - samochody,szybka jazda.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Willow- wylosowałam Asa Buław :) 

Teraz kwestia interpretacji...

U mnie na karcie jest metalowa ręka trzymająca różdżkę oplecioną roślinką. Wkoło tej metalowej ręki są 4 świece zapalone. 
hmm....wytwarzasz świeczki? 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gringe napisał:

Obie z @Wildwood otrzymałyśmy energetyczne karty - może to są jakieś ćwiczenia fizyczne? 

U mnie z przelozenia byl as mieczy 5bulaw i q mieczy wiec jasie jeszcze zastanawiam czy to z gorami (wspinaczka) nie ma nicwspolnego albo walka na miecze. Takze energetyczne jak najbardziej

 

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupiec- stawiam na gry- od skakanki, hula hop, klas, berka itp po gry planszowe a nawet coś ze sportu (skoki itp). Bibelotów też nie wykluczam, fajerwerków jak i czegoś dla dzieci, zwierzątek itp. Coś w jakimś stopniu związane może być też z geografią.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gringe napisał:

Obie z @Wildwood otrzymałyśmy energetyczne karty - może to są jakieś ćwiczenia fizyczne? 

Nie, Kochane, nie jest to powiązane z ćwiczeniami fizycznymi (wczoraj popatrzyłam na As Bulaw i Rydwan i wystraszyłam się że o czymś innym pomyślałam) :)

Ale można powiedzieć, że w sumie te karty nawiązują do tego hobby w pewnym sensie, chociaż nie wiem, czy z tych kart da się wydedukować...

To:

21 godzin temu, Wildwood napisał:

U mnie z przelozenia byl as mieczy 5bulaw i q mieczy wiec jasie jeszcze zastanawiam czy to z gorami (wspinaczka) nie ma nicwspolnego albo walka na miecze. Takze energetyczne jak najbardziej

 

Ten ciąg kart jest dość bliski do odpowiedzi :) Interpretacja nie :)

 

21 godzin temu, Sajya napisał:

Głupiec- Coś w jakimś stopniu związane może być też z geografią.

 

 

I to - karta i w pewnym sensie geografia :)

Czekam co dalej napiszecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Tak sobie myślę, że buławy to działanie, rydwan też- działanie pod wpływem rozumu, potem te Q Mieczy z przełożenia...

wymyślanie czegoś?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Willow napisał:
22 godziny temu, Gringe napisał:

Obie z @Wildwood otrzymałyśmy energetyczne karty - może to są jakieś ćwiczenia fizyczne? 

Nie, Kochane, nie jest to powiązane z ćwiczeniami fizycznymi (wczoraj popatrzyłam na As Bulaw i Rydwan i wystraszyłam się że o czymś innym pomyślałam) :)

Ale można powiedzieć, że w sumie te karty nawiązują do tego hobby w pewnym sensie, chociaż nie wiem, czy z tych kart da się wydedukować...

To:

22 godziny temu, Wildwood napisał:

U mnie z przelozenia byl as mieczy 5bulaw i q mieczy wiec jasie jeszcze zastanawiam czy to z gorami (wspinaczka) nie ma nicwspolnego albo walka na miecze. Takze energetyczne jak najbardziej

 

Expand  

Ten ciąg kart jest dość bliski do odpowiedzi :) Interpretacja nie :)

 

U mnie na kartach sa gory miecze tez z gorami mi sie skojarzyly. As mieczy i krolowa mieczy wskazuja na jakies aktywnosci intelektualne. Hmm ale jakie. Kostka rubika? Jakoes logiczne lamiglowki?

Moj rydwan jest troche inny. I kojarzy mi sie x mechanika i przeprowadzkami

 

07.jpg

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gringe napisał:

wymyślanie czegoś?

Raczej domyślanie... Ale czasami i wymyślanie, taki już to zakres :)

6 minut temu, Wildwood napisał:

As mieczy i krolowa mieczy wskazuja na jakies aktywnosci intelektualne.

Tak :)

6 minut temu, Wildwood napisał:

lamiglowki?

Czasami, ale tylko jako część całego obszaru :)

6 minut temu, Wildwood napisał:

Moj rydwan jest troche inny.

Nie widać obrazka :(

PS: pamiętajmy o Głupcu :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Willow napisał:

Raczej domyślanie... Ale czasami i wymyślanie, taki już to zakres :)

Tak :)

Czasami, ale tylko jako część całego obszaru :)

Nie widać obrazka :(

PS: pamiętajmy o Głupcu :)

https://magiachisel.ru/KartyTaro/KartyTaroZnacheniya.aspx?addr=07&view=64

 

To w takim razie dam link do karty a glowkuje dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wildwood napisał:

https://magiachisel.ru/KartyTaro/KartyTaroZnacheniya.aspx?addr=07&view=64

 

To w takim razie dam link do karty a glowkuje dalej

Uśmiałam się z obrazka (a ogólnie kiedyś miałam taką samą fryzurę i kolor włosów jak u tej dziewczyny). Zwróciła bym uwagę na stan samochodu i skrzynie u góry (ułatwiam ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

No tutaj Rydwan taki mało aktywny- wg mnie zepsuł się samochód a kobieta kombinuje jak tu ruszyć( znów karta myślenia). 
Panowie śpieszą z pomocą :D

Naprawianie czegoś? Konstruowanie schowków? Chowanie? Rozwiązywanie zagadek detektywistycznych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Willow napisał:

Uśmiałam się z obrazka (a ogólnie kiedyś miałam taką samą fryzurę i kolor włosów jak u tej dziewczyny). Zwróciła bym uwagę na stan samochodu i skrzynie u góry (ułatwiam ;) )

Ta skrzynia jak trumna. Moze zgadujesz co jest ukryte w srodku pudelek. Albomasz jakis przedmiot i zgadujesz do kogo nalezy i historie tej osoby. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gringe napisał:

No tutaj Rydwan taki mało aktywny- wg mnie zepsuł się samochód a kobieta kombinuje jak tu ruszyć( znów karta myślenia). 
Panowie śpieszą z pomocą :D

Naprawianie czegoś? Konstruowanie schowków? Chowanie? Rozwiązywanie zagadek detektywistycznych? 

Właśnie! Liczą się też wpływy wzajemne  i... Dogadywanie się ;) - jeszcze podpowiedź ;)

To z zagadkami detektywistycznymi owszem gdzieś tam niedaleko, ale nie do końca to :)

Co jeszcze zaznaczają miecze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wildwood napisał:

Ta skrzynia jak trumna. Moze zgadujesz co jest ukryte w srodku pudelek. Albomasz jakis przedmiot i zgadujesz do kogo nalezy i historie tej osoby. 

Trumna i historia - blisko - no? :))

Właśnie o trumnie i starym samochodzie mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gringe napisał:

Archeologia? 

Blisko :)

To jest obszar akademicki bezpośrednio powiązany z historią i archeologią :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi zabawa w Indianę Jones chodziła po głowie, to może poszukiwanie skarbów z czasów wojny? może stare cmentarze? Zamki? Parki?  Chodziłaś z mapą i wykrywaczem-zabawką? Tropiłaś coś? Teraz jest taka zabawa, że ktoś coś gdzieś ukrywa, daje wskazówki i inni szukają- ale nie wiem jak się nazywa.

Edytowane przez Sajya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sajya napisał:

Też mi zabawa w Indianę Jones chodziła po głowie, to może poszukiwanie skarbów z czasów wojny? może stare cmentarze? Zamki? Parki?  Chodziłaś z mapą i wykrywaczem-zabawką? Tropiłaś coś? Teraz jest taka zabawa, że ktoś coś gdzieś ukrywa, daje wskazówki i inni szukają- ale nie wiem jak się nazywa.

To nie jest aktywność fizyczna, tylko umysłową i akademicka (no i wyobraźnia też) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wildwood napisał:

Rekonstrukcje historyczne

 

3 minuty temu, Gringe napisał:

Kulturoznawstwo? Historia sztuki? Poszukiwania skarbów( to chyba już było wymieniane)...

Dziewczyny, jesteście dość blisko :)

Widzimy 3 osoby na karcie z Rydwanem, co zwykle robi grupa ludzi jak się zbiera(proszę z samą kartą ogólnie nie kojarzyc)? I do tego mamy miecze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminianie starożytnych cywilizacji? Ufo? Seryjnych morderców? Portrety psychologiczne sprawców, królów? 

Też nie mam więcej pomysłów

Edytowane przez Sajya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziewczyny, chodziło mi o paleolingistyke - czyli naukę o starożytnych, często martwych języków, szczególnie pra-jezykow, czyli naprzyklad, praindoeuropejski - który był ojcem języków germańskich, słowiańskich, romańskich, bałtyckich, irańskiego, hindi i tak dalej.

Bardzo czekawi mnie to - bo przedstawia myślenie człowieka z innej epoki, te ziarna kultury, zasiane wtedy, które tak ładnie kwitną dziś - rzeczywiście, to jest szalenie piękne, jak my teraz, patrzymy na świat używając te myśli, pojęcia z uczucia, wizję świata, której używano tyle tysięcy lat temu. Też ciekawie widzieć, jak kilka różnych języków wyszły z jednego źródła, z jednej kultury, i jak to nadal powszechnie jest widoczne :) Przez język widać kulturę, historię mentalność, bajki, legendy, tradycji - które sformowały nas, nasze rodziny, nasze narodowości :)

Widać powiązanie między tym, widać skąd to poszło - jest tak pięknie :)

 

Chyba Gringe trafiała najczęściej ;) Twoja kolej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wildwood napisał:

Wow. Nie wiem czy slyszlamtaka nazwe ale ja mam dosc waskie horyzonty. no nie zgadla bym.

Pisałam o tym kiedyś na czacie :)

Można było nie sama nazwę acos rodzaju - starożytne języki :)

Język to owszem też proces, dynamika i rozwój - także Rydwan, buławy jak najbardziej.

Miecze często zaznaczają komunikację, wiadomości, odzewy, dzwonki, etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Willow - No nie pomyślałam o tym. Ciekawy jednak temat jak na hobby :)

 

Jeśli dostępuję tego zaszczytu to powinnam się nim podzielić z siostrą- zaraz dopytam czy ma jakąś zagadkę...albo i nie :) - Co ona teraz robi? Kto mi powie? :)
 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gringe napisał:

@Willow - No nie pomyślałam o tym. Ciekawy jednak temat jak na hobby :)

 

Jeśli dostępuję tego zaszczytu to powinnam się nim podzielić z siostrą- zaraz dopytam czy ma jakąś zagadkę...albo i nie :) - Co ona teraz robi? Kto mi powie? :)
 

Ciekawe ze w trakcie tasowania wypadla karta Pustelnik a pozniej i tak ja z talii wyciagnelam.

Mysle ze sie uczy, czyta, pisze cos lub z kims

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Wildwood - sama karta Pustelnika nie oddaje jej zajęcia ale uczucia na ten moment na pewno. Miałam robić to z nią a siedzę na gorze z dzieckiem....

Także ona się teraz czuje jak Pustelnik. Ma też doświadczenie z tym, co robi. Jak Pustelnik. 
Może jeszcze jedna karta- co dokładnie robi? 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gringe napisał:

@Wildwood - sama karta Pustelnika nie oddaje jej zajęcia ale uczucia na ten moment na pewno. Miałam robić to z nią a siedzę na gorze z dzieckiem....

Także ona się teraz czuje jak Pustelnik. Ma też doświadczenie z tym, co robi. Jak Pustelnik. 
Może jeszcze jedna karta- co dokładnie robi? 

Zerkne do przelozenia. No kolejny razkarta ktora wyciagnelam jest jakas od czapy. Albl nie trafia w sedno a przelozenie bardziej okresla sytuacje a mialo byc tlem.

Wiec przelozenie 5 bulaw kochankowie umiarkowanie.

Moze byc jakas aktywnosc typu cwiczenia lub sprzatanie w tych 5 bulawach kochankowie moze robi 2 rzeczy jednoczenie umiar jest w domu. A pustel pokazal ze jest sama. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Wildwood- Umiarkowanie jest najbliższe temu- zwykle jest w dość klasyczny sposób pokazane na kartach :)

5 Buław też bym pod to podpięli- jakby nie było jest to rodzaj aktywności fizycznej. 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gringe napisał:

@Wildwood- Umiarkowanie jest najbliższe temu- zwykle jest w dość klasyczny sposób pokazane na kartach :)

5 Buław też bym pod to podpięli- jakby nie było jest to rodzaj aktywności fizycznej. 

Myje sie albo pierze?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Piecze ciasto :D to znaczy już upiekła. Miałyśmy robić razem ale stwierdziłam, że skoro ja pozmywałem górę naczyń ze zlewu to mogę oddalić siè do bawialni :laugh:

 

A ina tak przelewała z garnka do garnka- Co widać zwykle na karcie Umiarkowanie :)

 

@Wildwood - Twoja kolej 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gringe napisał:

Piecze ciasto :D to znaczy już upiekła. Miałyśmy robić razem ale stwierdziłam, że skoro ja pozmywałem górę naczyń ze zlewu to mogę oddalić siè do bawialni :laugh:

 

A ina tak przelewała z garnka do garnka- Co widać zwykle na karcie Umiarkowanie :)

 

@Wildwood - Twoja kolej 

A uzywala miksera? To wtedy zasdna bylaby karta 5bulaw.  No ale w mojej talii na karcie umiarkowanie nie bylo akurat kielichow. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gringe napisał:

Wylosowałam z całej talii Sąd - u mnie wygląda to tak:

coś odgrzewanego? Odsmażone lub z mikrofali? :)

4BFC31B8-B140-4653-BF05-D895CF38B417.jpeg

Poprostu cos na cieplo.Konkretne danie. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gringe napisał:

Oh my godness...zabij mnie- będę strzelać: coś z jajek? 

Nie jest to nic z jajek. Ogolnoe jest taka karta ktora doskonale pokazuje to danie. Ale z Twojej tez sie da to odczytac mysle ale jest to trudnoejsze.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...