Skocz do zawartości

Ćwiczonko z 1 kartą... zagadka?


Zib

Rekomendowane odpowiedzi

głupiec - młodsza siostra

 

edit - haha odgadłam starą zagadkę :D nie widziałam że już tak do przodu tutaj wątek poszedł, dziewczyn nie nadążam :D

 

o widzisz, to faktycznie była młodsza (o 13 lat siostra) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ceres.

Moje pytanie:

Jaki obrazek ma moja córka na koszulce, w której błąka się po domu?

Królowa monet - jakaś piękna kobieta, może sama twarz, albo jest to motyw zwierzęcy - koza, owca, kot, byk, pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaża, palma i leżak :)

Zadajesz!

 

jak bym użyła talii Thota, to od razu bym trafiła, bo tam jest pustynia w tle na królowej denarów:P hmmm miałam dzisiaj ciekawą rozmowę - czym zawodowo zajmuje się mężczyzna, z którym rozmawiałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapłan - duchowny, urzędnik stanu cywilnego, grabarz, myśliciel, mędrzec.

 

skończył studia filozoficzne, więc jak nikt nie trafi konkretnego zawodu to przyznam Ci pierwsze miejsce :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może to instruktor jogi?

 

nie, może trochę dam podpowiedzi: ale może pracować nie wychodząc z domu, ale ma kontakt z ludźmi jednocześnie, to coś co pokazuje umiarkowanie - trzeba być precyzyjnym, dojść do mistrzostwa, ale jednocześnie pomaga innym. I to bliskie nam, tarocistom.

Edytowane przez Lee_Loo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustelnik.

Ależ mi się karty trafiają... Doradca na niebieskiej linii, w telefonie zaufania (jeśli taki jeszcze jest), psycholog, psychiatra (niezgodne ze studiami), kurator, korepetytor, negocjator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustelnik.

Ależ mi się karty trafiają... Doradca na niebieskiej linii, w telefonie zaufania (jeśli taki jeszcze jest), psycholog, psychiatra (niezgodne ze studiami), kurator, korepetytor, negocjator.

 

Niee, to nie to. Chociaż doradca w jakimś sensie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire

Cesarz :) siedzi i radzi. Jest radnym, burmistrzem, działaczem społecznym, coś z rzecznikiem praw obywatelskich, albo uokik, jakieś stowarzyszenie działające w charakterze społecznym :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesarz :) siedzi i radzi. Jest radnym, burmistrzem, działaczem społecznym, coś z rzecznikiem praw obywatelskich, albo uokik, jakieś stowarzyszenie działające w charakterze społecznym :) ?

 

nie, nie, podpowiedź była, że to jest coś bliskiego dla nas, tarocistów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, czasem najciemniej pod latarnią :)

 

moja zagadka - jak jestem dziś ubrana, jaki kolor dominuje, możne jakiś charakterystyczny szczegół....

 

Dostosowanie - chłodne barwy, niebieski, coś eleganckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Król Mieczy - coś czerwonego, ewentualnie fioletowego i wielka, okazała, może błyszcząca zawieszka.

nie jest to dominujący kolor o który mi chodziło ale strój ten zawiera fioletowo-różowy element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dominujący kolor to czarny w tym bluzka z dużym, fioletowo-różowym motylem

 

zadajesz :)

 

Dziękuję. Zmówiłam wróżbę na allegro. Czuję się zdegustowana, co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Zmówiłam wróżbę na allegro. Czuję się zdegustowana, co się stało?

2 pucharów odwrócona. To silne emocje, zazdrość, mściwość, złość, sprzeczka, ujawnienie czegoś komuś, zdradzenie sekretów, mogłaś trafić na osobę zamkniętą w sobie, trudną w kontaktach, która wyzwoliła w Tobie gniew, może jakaś sprzeczka. I dociągnęłam kartę by zapytać o powód tych emocji: królowa pucharów, czytam to tak, że ten wróżbita nie dotrzymał słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pucharów odwrócona. To silne emocje, zazdrość, mściwość, złość, sprzeczka, ujawnienie czegoś komuś, zdradzenie sekretów, mogłaś trafić na osobę zamkniętą w sobie, trudną w kontaktach, która wyzwoliła w Tobie gniew, może jakaś sprzeczka. I dociągnęłam kartę by zapytać o powód tych emocji: królowa pucharów, czytam to tak, że ten wróżbita nie dotrzymał słowa.

 

Zgadłaś, nie dotrzymał słowa. Wykupiłam wróżbę, czekałam dwa dni i nic. Zapytałam, kiedy rozłoży karty. Odpowiedział, że do konkretnej godziny następnego dnia. Dokładnie o tej godzinie otrzymałam informację o zwrocie zapłaty z systemu. Bardzo to niepokojące i dziwne. Nie odpowiedział na pytanie dlaczego do transakcji nie doszło. Bardzo mnie to zaniepokoiło. Nie czuję się z tym dobrze. Zadajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As denarów hula hop, karuzela, jakiś rodzaj kręcenia się w kółko lub tylko biodrami (kształtowanie talii), stanie na głowie, rękach, rozciąganie, skakanka.

 

Brawo :) To hoop dancing, czyli hula hop :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł - czyli piekarnik, piec, pękł komin. Pożar, dym, okopcenie. Coś bardzo poważnego. Trzeba kupic, zrobić nowe, nie da się naprawić. Przez to mogła pęknąć jakaś ściana, główna konstrukcja domu może być zagrożona. Zagrożenie dla mieszkańców, trzeba się ewakuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł - czyli piekarnik, piec, pękł komin. Pożar, dym, okopcenie. Coś bardzo poważnego. Trzeba kupic, zrobić nowe, nie da się naprawić. Przez to mogła pęknąć jakaś ściana, główna konstrukcja domu może być zagrożona. Zagrożenie dla mieszkańców, trzeba się ewakuować.

 

Nie, Grahanko. Mój mąż - Anioł zadbał o nasze bezpieczeństwo. Dom jest nowy, komin cały, a my bezpieczni. To nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł - może coś w piwnicy, tam gdzie jest ciemno. Może coś z oświetleniem, spalony bezpiecznik. Elektryka.

 

Nie mam piwnicy. Diabeł jest jednak całkiem niezłą kartą. Mówi o ogniu, może pasji, działaniu i świetle.

To może się kojarzyć z Diabłem i powinno. Była swego czasu nagonka na to co mi się zepsuło. Stach był dużą siłą napędową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymysliłam, zepsuły się drzwi, zamek w drzwiach i nie mogliście wyjść.

Diabeł kojarzy mi się jeszcze z toksynami, szkodliwe ciecze, gazy.

Bardzo blisko są te drzwi. Jeszcze bliżej byłoby OKNO :) Ale wszystko w przenośni. To dobry trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

8 kielichów

Coś na balkonie się zepsuło albo schody. Trzeba było wezwać fachowca.

Jeszcze do głowy przychodzi mi coś w łazience - jakiś bojler, coś z wodą, podgrzewaniem jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Karta diabła nie pomogła mi w tropie, a wręcz przeciwnie.

 

Zagadka na jedną kartę w temacie trudnym i rzadko poruszanym: moja mama zachorowała, na co jest chora? (znam dobrą diagnozę lekarską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podać narząd który choruje, ale nie jest to serce ani układ kostny. Genaralnie jej stan poprawił antybiotyk, nie wiadomo czy nie ma stałych, nieodwracalnych zmian lub powikłań. Na razie jest wciąż w trakcie leczenia i czuje się lepiej. Karta słonce jest naprowadzeniem, ale nie mozna patrzec na znaczenie symboliczne tej karty tylko rysunek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzma.marta89 - tak, to miedniczkowe zapalenie nerek, czyli inaczej nerki, bakterie w moczu ponad 200% normy. Stwierdziłam, że słońce to też podpowiedz jest żółte jak mocz ;-) Ciesze się, że ta zagadka już została rozwiązana, ciązyła mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja wyciągnęłam Wisielca - myślę jednak, że to kobieta, której dawno nie widziałaś, może siostra, przyjaciółka, myślę, że jednak jej przyjazd się opóźni i w czwartek się nie spotkacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecał, tak przyjedzie, zawsze dotrzymuje danego słowa!

Jest to mężczyzna przez Ciebie ukochany, Twój luby. A jeśli nim jeszcze nie jest, to bedzie.

To rycerz buław ok 30, towarzyski, przebojowy i aktywny. Zdecydowany, lubi rywalizację. Macie świetne porozumienie intelektualne.

Uważam, że w te święta się oświadczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecał, tak przyjedzie, zawsze dotrzymuje danego słowa!

Jest to mężczyzna przez Ciebie ukochany, Twój luby. A jeśli nim jeszcze nie jest, to bedzie.

To rycerz buław ok 30, towarzyski, przebojowy i aktywny. Zdecydowany, lubi rywalizację. Macie świetne porozumienie intelektualne.

Uważam, że w te święta się oświadczy ;-)

 

Brawo! To mój narzeczony, wraca z podróży zagranicznej;) Ciekawe, że pokazał się w rycerzu buław, mi wypada w Królu pucharów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...