Skocz do zawartości

Ćwiczonko z 1 kartą... zagadka?


Zib

Rekomendowane odpowiedzi

3 buławy - to może mięciutki szlafrok, kubek lub czapka (na mojej karcie siedzi dziewczyna w szlafroku z turbanem z ręcznika na głowie i kubkiem w dłoniach) lub jakiś notatnik/kalendarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostanie nową kołdrę i poduszkę z puchu gęsiego nie z barana, może nie bedzie musiał juz liczyć baranów haha

TheKonstancja gratki, zadajesz kolejną zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo checi wyciagnelam 3 kartyi teraz nie wiem ktora.

2Bulawy-ogladalas cos, moze film, wystawy sklepowe ;)

7Mieczy, Papiez- czytalas ksiazki, bylas na kursie, poszerzalas wiedze, ew gdzies pojechalas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 monet - i albo leniuchowałaś, zajmując się przy tym swoją urodą więc jakieś zabiegi pielęgnacyjne lub byłaś na zakupach, ewentualnie byłaś na jakiejś wystawie, muzeum itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo checi wyciagnelam 3 kartyi teraz nie wiem ktora.

2Bulawy-ogladalas cos, moze film, wystawy sklepowe ;)

7Mieczy, Papiez- czytalas ksiazki, bylas na kursie, poszerzalas wiedze, ew gdzies pojechalas.

 

9 monet - i albo leniuchowałaś, zajmując się przy tym swoją urodą więc jakieś zabiegi pielęgnacyjne lub byłaś na zakupach, ewentualnie byłaś na jakiejś wystawie, muzeum itp.

 

Super robota dziewczyny, cały dzień spędziłam w galerii handlowej buszując w sklepach. Dzień bardzo udany, bo z pustymi rękoma nie wróciłam :) za to z pustym portfelem :( Czyja kolej teraz? tej która ma pomyśł na zagadkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło fortuny - coś nieplanowego Ci wypadło i musiałaś to załatwić (komuś z rodziny/ przyjacielowi pomóc). Inna ewentualność przypadkowo spotkałaś przyjaciela/ przyjaciółkę i poszłyście na coffe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 monet - byłaś w sklepie i coś kupowałaś albo byłaś w banku lub na poczcie, chociaż też nie, bo wczoraj był dzień świąteczny więc wszystko pozamykane, hmm to może robiłaś coś w domu, jakieś rękodzieło, biżuterię itp. na sprzedaż lub dzieliłaś się czymś z kimś

 

a jeszcze Ci przypomnę, że Twoja kolej w ćwiczeniu z sejfem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie…zupelnie co innego.

Na upartego karta pokazala ze musialam.wczesniej zakupic cos do tej czynnosci.

To banalna czynnosc jest.

 

to może sprzątałaś, szyłaś lub prałaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce- mogłaś być gdzieś, gdzie przebywa dużo dzieci np. szkoła, przedszkole, plac zabaw, gdzieś w centrum, gdzie jest dużo ulic i domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z Was miała po części rację.

Byłam w ECS - Europejskim Centrum Solidarności, które powstało ku czci ruchu, przemian, demokracji naszego społeczeństwa, kraju, polityki.

ECS powstał na terenach byłej Stoczni Gdańskiej. To nowy, o nowoczesnej architekturze budynek (TheKonstancja), mający nawiązywać swoja formą do kadłuba statku.

W ECS jest stała ekspozycja wystawy grudzień '70, odbyła się tam 33 rocznica stanu wojennego, są też wystawy czasowe. Jest tam wydział zabaw i edukacji dla dzieci i młodzieży (gala.tea). Posiada restaurację oraz własne wydawnictwo (Taya), bibliotekę, sale wykładowe i wiele innych.

Ta, która ma pomysł na zagadkę, która pierwsza zadaje :-) Całusy

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 pucharów - myślę, że jest to jakaś pamiątka, cenna dla Ciebie, od mężczyzny?

Kojarzy mi się z czymś bardzo ulotnym, może zgubiłaś numer telefonu do niego?

Ta rzecz może się też błyszczeć.

Mogłaś to zgubić na imprezie alkoholowej, po pijaku ;-) nocą.

Uważam, że ta rzecz się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smierc- mi pokazala kiedys telewizor, ale watpie bys to zgubila:)

Moze pamiatka po kims kto odszedl, zdjecie, medalik, jakis prezent ktory dostalas ?

Wypadl Paz Denarow, tez uwazam ze to moze byc cos blyszczacego, buzuteria.

Jakos nam wyszlo podobnie z grahanka , mimo ze karty inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś użytkowego. Można powiedzieć, że się błyszczy.

Zgubiłam na trzeźwo, ale tym gorzej dla mnie. Śmierć mi wyszła w pytaniu, gdzie to jest. Pomyślałam, że przedpokój - tyle drzwi, no i to dosłownie przejście. Jeszcze szukam : /

 

Ale karty macie dobre. Na 7 kielichów ludzie robią to, do czego wykorzystywałam tamtą rzecz. Śmierć - ta rzecz zmienia moje możliwości. No i paź monet - faktycznie ta rzecz się błyszczy. Niektórzy nawet traktują ją jak biżuterie.

Edytowane przez Taya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smierc mi sie skojarzyla z szybka (szybkami w tym.wyoadku) jako przedmiot.

Przedwczoraj dostalam tel.wiadomosc, czego dotyczyla?

Mam nadzieje , ze nie za trudne, wystarczy opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie brzydka sprawa, w moim odczuciu "nie fair" karta dobra, bo bylam strasznie zla po tej wiadomosci.

Dodam.ze telefon z panstwowej instytucji.

Ale dobrze opisane moje odczucia w tej karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ta karta pokazała mi sytuację, która z góry była przesądzona na niekorzyść pytającego. Mimo spełnienia wszystkich warunków okazało się, że nie było szans. Wygrał ktoś, kto miał układ.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, troche zostalam postawiona pod sciana , bez uprzedzenia zostaly zmienione warunki, i niewiele moge zrobic.

Ale jeszcze podbijam watek, moze komus dodatkowe szczegoly wyjda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paź denarów - symbol wiadomości. Może tyczyć się przelewu pieniędzy, oferty nowej pracy. By załatwić martwiącą Cie sprawę należy się dokształcić (np dodatkowe szkolenie) lub wykonać dodatkowe zadanie. Paź jest najbardziej zdegradowaną kartą wśród dworu, więc jeszcze sporo pracy przed Tobą, aby osiągnąć cel. Podejrzewam, że sprawa dot. wyjazdu, bo podczas tasowania wypadła karta świat. Da się pokonać przeszkody, ale będzie to wydłużone w czasie. Pozdrawiam

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawa dotyczy wyjazdu.

Dodatkowe rzeczy do zrobienia.

Niespodziewanie dostalam wiadomosc dot wizy, przepisy sie zmienily bez uprzedzenia i mimo ze wyslalam dokumenty, musze jechsc jeszcze raz i dodatkowo zalatwic jeszcze jeden dokument.

Taya swietnie opisala moje odczucia i okolicznosci, grahanka praktyczna strone sytuacji-wyjazd i dodatkowa "robote".

Spisalyscie sie swietnie i dobrze karty wam wyszly!

Wygrana ex aequo- ktora ma ochote, niech zadaje nastepna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja. Zagadka: w niedziele kupiłam coś przez internet. Co to takiego?

 

Królowa Pucharów - coś ładnego, luksusowego, kobiecego. Może biżuteria, kosmetyk lub sukienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, raczej ma walory czysto wizualne, mniej użytkowe.

Nie jest to obraz, wygląd tego przedmiotu jest bardzo dizajnerski :-) zmienił moje wnętrze.

Dzisiaj dostarczył go kurier, nie mogę się napatrzeć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest duże i okazało się ciężkie.

Przedmiot ten potrzebuje specjalnego miejsca, aby go wyeksponować (u każdego w domu). Sama nie dałabym rady, potrzebny jest chłop.

Jest to forma użytkowa, ale ma dużo walorów wizualnych.

Jesteście bardzo blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to żyrandol - lampa. Bez kryształów ani witrażu. Wygląda kosmicznie. Wieszaliśmy ją razem, a i tak rąk brakowało ;-)

Gratulacje Taya! Czekam na Twoją zagadkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire
Ktora karta to lustro,tak z ciekawosci?
5 kielichów, bo introspekcja, patrzenie w siebie?

 

5 kielichów mi sie z lustrem skojarzylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to żyrandol - lampa. Bez kryształów ani witrażu. Wygląda kosmicznie. Wieszaliśmy ją razem, a i tak rąk brakowało ;-)

To może chociaż ma pięć lampek^^?

 

Zagadka - Parę miesięcy temu dostałam coś wyjątkowego. co to takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż ma pięć lampek^^?

Żarówek ma 3, cała lampa składa się z dużych ażurów-dziur, których jest chyba z 18 ;-)

 

XVIII Księżyc - przedmiot bardzo kobiecy, najlepiej się prezentuje na wyjście wieczorne. Widzę to jako kolię, łańcuszek, błyszcząca. Ew. pierścionek z więcej niż jednym oczkiem lub jedno duże i malutkie brylanciki. Marzyłaś o czymś takim już od dawna. Kojarzy mi się ze spełnieniem marzenia złotej rybki.

Inna opcja, rzeczy mniej wyjątkowa, to książka, film, płyta, muzyka, która pobudza Twoją wyobraźnie i relaksuje.

To może być też coś ze sztuki (Twój akt) lub ezoteryki (talizman na szyję, karty).

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portret? Tam jest namalowana kobieta, bardzo seksowna, jest częściowo roznegliżowana, widać piękną długą szyje, nogę. Zestawienia plam na bazie kontrastów np jej blade ciało na ciemnym tle - taką mam wizję :-) Aha, jej towarzyszem na obrazie może być jakieś zwierze np kot/lew, byk lub ptak.

 

No, od biedy może to być pejzaż z elementem wody: strumień, jezioro. Obraz w ciemnych kolorach.

 

Jestem ciekawa co to za dzieło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obraz(ek) od mojego chłopaka. Kontrastowy, sam lineart na białym papierze dwóch zwierząt - królika i kota (konkretnie "grumpy cat"). Księżyc bardzo mi do tego pasował, bo to umownie my - ja słodki królik, on markotny kot. Świat - bardzo mnie tym prezentem ucieszył, poczułam się zupełnie rozpieszczona.

Gratuluje Grahanka, teraz twoja zagadka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, księżyc dobrze zobrazował Twój prezent. Są tam nawet dwa psy zwrócone do siebie pyskami. Kiedy jest pytanie o zwierze często wychodzi mi księżyc/świat.

 

Zagadka, myślę, że prosta: co widać przez okno z mojego salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce - południowa strona, dużo światła,, możliwa zieleń. Widzisz przestrzeń. Możesz mieszkać wysoko, albo masz widok nie zasłonięty budynkami. Ciepły ten salon musi być i słoneczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ezotynka

5 bulaw...cos otwarte duza czesc dnia, fitness club, miejsca publiczne, cos w centrum uwagi, ale na mojej karcie ludzie stoja na trawie, to moze jakis placyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że salon jest od strony południowej. Jest przeszklony dużymi oknami, latem jest tu jak w szklarni. Co widać przez te okna? Żadne z powyższych odpowiedzi nie pasuje, nie mogę podpowiedzieć, bo podpowiedź byłaby odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...