Skocz do zawartości

Ćwiczonko z 1 kartą... zagadka?


Zib

Rekomendowane odpowiedzi

Kochane Wróżki,

niebawem będziecie wiedzieć gdzie mieszkam ;-), bo świetnie wskazałyście okolice.

 

Odpowiedź wydaje się prosta.

Edytowane przez Grahanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budynek mieszkalny obok? widzisz inny blok?

 

Tak, widzę dach innego budynku i jego kominy. Oprócz tego widzę niebo :-)

wiedzma.marta89 dziękuję za wybawienie do tej zagadki, Twoja kolej ;-) Buźka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Grahanko:) Czyli mój Rycerzyk fajnie pokazał.

Moja zagadka: Dzisiaj rano zadzwoniła do mnie mama i przekazała wiadomość dotyczącą mojego brata. Pytanie: Czego dotyczyła ta wiadomość? O czym mama mnie poinformowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaryjaMagdalena

Król Mieczy, może miał doczynienia z prawem, szpitalem? kontakt z jakimś mundurowym, policjantem czy lekarzem. Trudno mi powiedzieć z jednej karty czego mogłą dotyczyć wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

hehe :D czasami mi się uda zabłysnąć. :)) No to moje pytanko: Jaka niespodzianka dotarła do mnie pod koniec lutego? Chodzi mi dokładnie co to było. Dostałam to coś od znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

To nie jest ksiażka ani album, i ksiązka pozostaje nadal bardziej naprowadzająca, ten księżyc również naprowadza w pewnym sensie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko a w życiu bym nie zgadała, chociaż karty uparcie pokazywały mi książki, zeszyty czyli papier ale nie poszłabym w tym kierunku :)

 

nad zagadką muszę pomyśleć, chyba że ktoś ma gotowy pomysł to nie mam nic przeciwko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

2 denary

Byłaś świadkiem jakiegoś handlu, targowania się, licytacji. Mogła to być obrona pracy mgr. Oczytanie wyników egzaminu. Zdobycie dyplomu kwalifikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnia zagadka była miesiąc temu i wciąż nie ma odpowiedzi... Czy mogę rozruszać nieco ten temat i zadać własną?

 

Jaki przedmiot dostałam od swojej mamy na urodziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża - coś kolorowego, co stawia świat na głowie, może gotowy obraz? Jakaś abstrakcyjna rzecz... Może to być również świeca, żyrandol, albo farby do malowania.

PS. Wszystkiego dobrego z okazji urodzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 miecze

- karnet do spa, masaż, zabiegi upiększające, maseczki itp

- perfumy

- kołdrę + poduszki lub pościel, poszewki

- dywan

- papugę

- kolczyki, biżuterię.

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że większy sens to będzie miało, jak kartę wyciągnie osoba zadająca zagadkę, a nie każdy swoją ;d

 

Z pierwszego posta:

1. osoba wskazana jako zwycięzca zadaje zagadkę

2. Reszta uczestników losuje kartę. Wyciągamy tylko jedną kartę, każdy swoją.

3. Na jej podstawie odpowiadamy na zadane pytanie. Należy też podać dla wspólnej nauki co to za karta.

4. Wygrywa osoba wskazana przez prowadzącą turę, która podała satysfakcjonująco dokładną odpowiedź.

5. W nagrodę prowadzi następną turę, czyli zadaje kolejna zagadkę, czyli pyta o coś, czego wynik jest znany.

 

Ćwiczenie o którym mówisz, w którym to wygrany wyciąga kartę, jest tutaj: http://www.ezoforum.pl/aewiczenia-i-warsztaty-z-tarota/78183-aewiczonko-z-karta-w-sejfie-kim-jestem.html

 

Jutro wieczorem dam odpowiedź na swoje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaryjaMagdalena

9 MIECZY

 

Może mama dała Ci pieniądze?

Może masz chwilowo jakieś zmartwienia związane z wydatkami, co spędza Ci sen z powiek a mama jak to mama okazała Ci wsparcie finansowe. ;-) jeśli nie to, to może nową pościel hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, zgodnie z obietnicą, rozwiązanie zagadki... To była...

 

BROSZKA ZE SREBRA :)

 

Myślę, że najbliżej była... Anhana. Dlaczego? Ponieważ przyznam skrycie, ale marzyłam od jakiegoś czasu o pięknej broszce, taka ozdoba kojarzy mi się z damą. Będę ją ubierać, bo mam zamiar wrócić na pewne wydarzenia, na które wyjściowy wygląd i najbardziej kobieca rzecz - sukienka - są wskazane :) Myślę, że Królowa mogła dobrze odzwierciedlać kobiece, eleganckie ozdóbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer. Ta królowa kielichów kojarzy mi się bardzo mocno z moim sygnifikatorem. Jak ją wyciągnęłam, nie wiedziałam z czym skojarzyć, ale w końcu pomyślałam, że skoro to mój sygnifikator to może chodzi o to, że dostałaś coś podobnego, co ja, na swoje urodziny, dlatego napisałam o łańcuszku srebrnym i jak widać karty podpowiedziały najlepiej jak potrafiły! Bo chyba żadna inna karta by mnie nie naprowadziła na biżuterię, a tym bardziej na broszkę.

 

Moja zagadka: Co kupiłam sobie w niedzielę w galerii handlowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycerz Buław.

Hmmmm... Coś związanego z aktywnością, mocno energetyzującego.

Jakiś sprzęt do uprawiania sportu albo... paczka dobrej kawy? :icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Nieee, dobra już powiem, kupiłam sobie krótkie spodenki w kwiatki z wysoką talią :D więc ta 6 kielichów pasowała :) Maryja Magdalena wyznaczam Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaryjaMagdalena

O! w ostatniej odpowiedzi, coś mi świtały kwiaty, dlatego tak napisałam, ale nie podejrzewałam że na spodenkach hehe :-D

 

Ok. To moje pytanie jest takie :

 

Co planuję zrobić dnia 06.06.2015r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesarzowa

Planujesz udać się w luksusowe miejsce - do spa, na elegancki obiad, egzotyczny wyjazd, albo w miejsce związane ze sztuką - na wystawę, koncert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

7 kielichów 2 kielichów Sprawiedliwość

Planujesz spotkanie z kimś ważnym dla Ciebie kogo kochasz lub bardzo lubisz, możliwe, że przy winku/piwku, w każdym razie przy alkoholu, to może byc jakaś rozmowa istotna dla Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaryjaMagdalena

Inez jesteś bardzo blisko ;-)

 

Jeśli do jutra, nie będzie chętnych do odpowiedzi na moje pytanie, to podam odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag

 

To Ty będziesz w centrum uwagi, będziesz przemawiać i dzielić się wiedzą, może też prowadzić prezentację, na której będziesz coś pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaryjaMagdalena

Podaję odpowiedź. 6 czerwaca wyprawiam urodziny dziecku :-D ale że Ojciec dziecka ma urodziny 3 dni później, to impreza będzie połączona. Dzieci szampan bez alkoholowy, starsi szampan z %.

INEZ była najbliżej rozwiązania zagadki, więc ją typuję do zadania kolejnego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Moja zagadka jest banalna. Ostatnio czytałam książkę. Co to za książka, tzn. o czym,jaka jest jej tematyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaryjaMagdalena

GWIAZDA, PUSTELNIK, 4 KIELICHÓW

 

Nie wiem, ale Gwiazdabyła w pozycji odwróconej, więc może tematyka związana z życiem, może z miłością, ale trudną miłością, bardziej taka pouczająca ta książka, mi to się w ogóle z psychologią kojarzy hm może jakieś tam wskazówki mądre rady czytałaś? ;-D

Edytowane przez MaryjaMagdalena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 Kielichów

 

Powieść drogi? Znaczy się akcja opiera się na motywie bardzo długiej podróży bohatera.

Być może liczne opisy pustkowi, otwartego morza, szczytów gór, wolnej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 denarów

(Mam na niej smoka, zamek i panią w zielonym, ta karta pokazała mi fantastykę kiedyś.)

Czytasz powieść typu fantasy i/lub sagę rodzinną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Żadna z Was wprost nie zgadła, ale MaryjaMagdalena wyjęła idealne karty:)

 

Ta książka to :"Czarny Anioł", czyli opowieść o Ewie Demarczyk - czyli karta Gwiazdy, która jak wiemy wycofała się z życia publicznego Pustelnik, 4 kielichów mówi o niesnaskach, niedogadaniu się, "obrażeniu się" piosenkarki na środowisko artystyczne.

 

 

GWIAZDA, PUSTELNIK, 4 KIELICHÓW

 

Nie wiem, ale Gwiazdabyła w pozycji odwróconej, więc może tematyka związana z życiem, może z miłością, ale trudną miłością, bardziej taka pouczająca ta książka, mi to się w ogóle z psychologią kojarzy hm może jakieś tam wskazówki mądre rady czytałaś? ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

9 Denarów będę zgadywać. Z kimś, kto chce Ci sprzedać coś atrakcyjnego lub z kimś kto się lansuje na osobę sukcesu, majętną i szczęśliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

9 kielichów

Z jakimś singlem/singielką, z kimś-- kogo lubisz, w czyim towarzystwie lubisz przebywać, dołożyłam as monet/10 mieczy - spotkanie chyba dotyczące szybko dokonanej transakcji, ew. moja kolejna myśl z jakims artystą, od którego otrzymasz autograf ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galatea nie, ale tej osobie będę musiała za coś zapłacić

Inez to nie singiel, ani singielka, karty które dociagnelas mogą dotyczyć spotkania, można powiedzieć, ze ta osoba po części jest artysta, ale niedoslownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Galatea nie, ale tej osobie będę musiała za coś zapłacić

Inez to nie singiel, ani singielka, karty które dociagnelas mogą dotyczyć spotkania, można powiedzieć, ze ta osoba po części jest artysta, ale niedoslownie

 

Robiłas makijaż permanentny lub tatuaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...