Jump to content

Czy jestem pechowa?


iza03

Recommended Posts

Nie wiem, czy umieszczam ten post w odpowiednim miejscu, jeśli nie- z góry przepraszam.

Otóż zauważyłam, że ostatnio trzymają się mnie złe rzeczy, mam chyba talent do psucia. Jakiś tydzień temu poszłam się kąpać i urwałam baterię- po prostu została mi w ręce, kilka dni później wziełam do ręki dzbanek z herbatą- rozleciał się na 2 części... Wcześniej psułam dziesiątki różnych rzeczy między innymi; kabel od laptopa, telefon, kiedyś kawa wytrysnęła mi z ekspresu, było ich jeszcze sporo. Teraz mam ogromny problem, który właściwie sama na siebie ściągnęłam...

Szukam powodu, dla którego te wszystkie złe rzeczy się mnie trzymają. uważacie, że można mieć w sobie pecha, być pechową osobą? Z drugiej strony kilka lat temu rozbiłam lusterko, czy to może mieć na to wpływ- nie wierzę w przesądy, ale może podświadomie coś na siebie ściągam?:icon_cry:

Jak się od tego uwolnić? proszę, pomóżcie :(

Link to comment
Share on other sites

To dobrze ze nie wierzysz w przesądy. I tego się trzymaj. Wiem na dzień dzisiejszy ze u niektórych osób dzieją się dziwne rzeczy. Które trudno jest wyjaśnić. Twoja historia przypomina mi moją. Nazywam to :

 

Nadelektryczność

 

coś dziwnego sie dzieje nie potrafię tego wyjaśnić. od kilku dni w pracy prąd mnie kopie/ bo jestem montażystka. Elektryk zbadał moje stanowisko i powiedział ze to moja wina ze stół nie ma przebicia po kilku dniach gdy stoję przy radiu fale zanikają potem sam sie komputer wykańcza i strasznie sie muli. Teraz gdy np. rozmawiam z kolegą to telefon 10 razy sie wykończył gdy stałam przy mikrofalówce i podgrzewałam obiad to kilka razy sie wykańczała i wykańczała w końcu musiałam nowa kupić , lakier do włosów który kupiłam po 3 dniach zaczął wyciekać. Przy podgrzewaniu w mikrofalówce obiadu. Tylko mikrofalówka i lodówka się wyłączała które są podłączone do jednego rozgałęźnika. Ostatnio telefon który stoi na półce bez karty sim zaczął dziś nad ranem robić pobudkę. Być może ze to zbieg okoliczność ale ja uważam ze za dużo/ za często takich samych/podobnych przypadków jest. Mąż zaproponował abym miała przy sobie metal. Po obserwacji zauważyłam ze gdy mam metal w rekach jak. Nożyczki mam w rekach to sprzęt mniej fiksuje a czasami wcale. To zależy jak długo mam taki metal w rekach. Ale jak długo mam mieć ten metal w rekach? Na dłuższą metę nie da się tak. Wiec nosze cały czas bransoletkę, zegarek a gdy jestem w domu dodatkowo chwytam sie nożyc.

 

Słyszałam ze to może być winna burzy która była na słońcu 27 lutego 2010 rozpytała sie burza na słońcu powodując Silną falę magnetyczną która dojdzie na 2 dzień do ziemi. Takie zjawisko przyniesie ze sobą skutki uboczne fali magnetycznej typu:do uszkodzeń sieci energetycznych, telekomunikacyjnych, oraz zaburzeń w działaniu odbiorników radiowych, GPS i telefonów komórkowych. Zdarza się również, że jest sprawcą naładowania elektrycznego arterii wodociągowych i grzewczych, dzięki czemu dotykając kranu czy kaloryfera, możemy być narażeni na "kopnięcie" prądem. (namagnesowanie metalowych rur spowodowane falą magnetyczną). Przed Ostatnia, potężna burza na słońcu miała miejsce w marcu 1989r., doszło wtedy do kompletnego paraliżu energetycznych sieci przesyłowych w różnych zakątkach świata. Najdotkliwiej odczuła to wówczas Kanada, gdzie dziesiątki tysięcy ludzi było pozbawionych energii elektrycznej przez wiele godzin. Zanikał kontakt radiowy z samolotami pasażerskimi, odbywającymi loty nad Arktyką, uszkodzeniu ulegały fotoogniwa i elektronika w satelitach, krążących wokół Ziemi.

NASA, "chuchając na zimne", z myślą o zabezpieczeniu się przed następną, wzmożoną aktywnością Słońca, następującą średnio co 11 lat, wdrożyła tzw. program sond słoneczno-ziemskich (ang. Solar Terrestrial Probes, STP), oplatając naszą gwiazdę siecią wyspecjalizowanych urządzeń badawczych. Satelity STEREO, które dostarczyły zdjęć, ostrzegających przed nadchodzącym zagrożeniem, należą do jednych z nich.

Link to comment
Share on other sites

Miałam taką jedna dziewczynę na studiach, co dotyka zepsuje. Tylko trzymając coś w rekach. Nawet głupi długopis, najprostszy. Czy to pech? Nie, ona raczej niezdara była :)

Nie myśl, że jesteś pechowa!

Link to comment
Share on other sites

też tak twierdze jak ty Szizi. wierz u mnie może to być przez tą burze na słońcu zwłaszcza ze mam przy sobie metal i coraz mniej sprzęt fiksuje jak np. lodówka telewizor, przedłużaczy czy mikrofalówka ale u naszej iza03 hmm. to może być przez to ze jest się zakręconym plus pogoda w kratkę senność a wtedy jest wszystko możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dharma

mnie denerwuje gdy ładuje sobie komórkę do pełna nastawiam budzik.. W nocy komórka sie wyczerpuje i budzik nie dzwoni, wkoncu sie spóźniam :placze:

 

Co to nadelektryczności, może Twoje pole wokoł Ciebie jest silnie naładowane... Np z tego powodu, że pracujesz przy urządzeniach elektrycznych masz ciągły z nimi kontakt.. lub nawet jesli jestes naturalnie dobrym "odbiornikiem" przez ta burze na słońcu się troche naładowałaś.. Oddziałujesz na urządzenia elektryczne swoim polem przez co one się "załamują" :D

 

powinnaś jeśli to możliwe mniej przebywac w obecności urządzen silnie emitujących fale elektormagnetyczne, zaś więcej czasu przebywać na zewnątrz w kontakcie z ziemią naturą.. jakiś spacer coś..

Link to comment
Share on other sites

Oj to jak kocham przyrodę, siła natury przyciąga jak magnez.wiec staram się jak najczęściej przebywać na powietrzu. Na dodatek mam działkę rekreacyjną. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moim zdaniem, to tylko i wyłącznie zbieg okoliczności.

Nie wierz w przesądy bo to głupota.

Też miałam czasami taki okres, czego się nie dotknęłam to popsułam, ale to kwestia dnia.

Może jesteś zamyślona i nie przywiązujesz bardzo wagi do tego co w danym momencie robisz.

Skup sie i nie będziesz psuła;p pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Być zamyślona np. Przez tydzień/przez 24 godz??? Eeee wybacz ale nie sądze ze to winna tylko dlatego ze była zamyślana. Jeden dzień ok jeszcze mogę zrozumieć ale nie przez dni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...