Skocz do zawartości

Talie kart Tarota


Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anatemka

Nic nie sądzę, nie wiem jak sie ma do znaczeń kart, bo go nie oglądałam pod tym kątem.

A wg Ciebie?Obrazki pasuja do znaczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o o Tarocie Maroon??

Jak dla mnie karty są poprostu cudowne, przedstawiają bardzo idealistyczny wymiar fantastyki, ja osobiście kiedys napewno po nie sięgnę choć jak zostało wspomniane zby wiele interesujacych talii człowiek chciałby posiadac

 

W ostatnim "Tarociście" jest opis tej talii i rozmowa z jej autorami... poczytałam, popatrzyłam i nie mój klimat... do mnie ona nie przemawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja się posługuję talią Lichodziejewskiego i muszę powiedzieć, że talia ta dość wiernie odzwierciedla talię Waite`a, nie ma w niej ani specjalnych dodatków, które zaciemniają karty, ani też nie jest zubożona czy "przerysowana" nazbyt finezyjną wyobraźnią autora. Dominują ciepłe, pogodne kolory, karty sprawiają wrażenie jakby były malowane na płótnie, może nieco rozmiarami za duże, co sprawia na początku nieco trudności przy tasowaniu, ale ogólnie pozytywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie :) Jestem tutaj nowa i założyłam konto specjalnie dla tego tematu. Jeżeli chodzi o Tarot Crowleya to jest to moja pierwsza i jedyna dotąd talia. Pod wpływem programów Wróżbity Rodina zaczęłam się interesować tarotem, nie zdawałam sobie sprawy że akurat ta talia jest jedną z najtrudniejszych, przez długi okres czasu z powodu nawału zajęć musiałam sobie tarota odpuścić, ale teraz znowu się w niego zagłębiam i chociaż nie jest łatwo ta talia jakoś do mnie przemawia. Nie wiecie gdzie można zdobyć jakąś książkę nt. tej akurat talii oprócz Tarota Terapeutycznego? Bo tą mam i akurat bardzo ją cenię :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Ja mam Tarota Thota....odważyłem się na niego dopiero niedawno, mimo iż tarotem zajmuje się już lat kilka;)...powiem tak....talia szalenie energetyczna, ma coś takiego "innego", co wyróżnia ją od pozostałych kart...obecnie można by powiedzieć, że jestem w niej zakochany po uszy, kiedy się już z nią zapoznałem, bardzo efektywnie do mnie przemawia...jak dla mnie bardzo skutecznie przemawiają karty do podświadomości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duquette to jedna z podstawowych książek na temat tej talii i fajnie, że ją w końcu wydali po polsku. Dobry jest jeszcze Snuffin i jego "The Thoth Companion". Hajo Banzhaf też pisał o tej talii, ale tłumaczenia też brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc. Szukam tej talii od dawna, przetrzepałam już chyba wszystkie sklepy internetowe w poszukiwaniu jej, problem polega na tym że prócz tego jak ona wygląda nie wiem nic. Więc może jeżeli ktoś rozpoznaje to proszę o info, screeny są słabej jakości ale może komuś coś to powie :) Dodam że tą talią posługuje się Wróżbita Rodin w programach ezo. :)

 

http://img199.imageshack.us/i/55107773.jpg/

 

http://img24.imageshack.us/i/35879256.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ja zaczełam od marsylskiego, po 4ch miesiacach zaczełam prace z tą talią(za namową osoby, ktora stwiuerdzila ze ta talia bedzie idealna ze wzgledu na moja energie - szalenie enigmatyczna mi się wydała),teraz jest moc, chociaz przerazała :) nigdy nie kłamie, ale "słucha" tylko mnie. gdy pozwalałam jeeszcze samym zainteresowanym wybierac karty z talii, przekladac, dodtykac -niestety rozdania - straszne głupoty. zabawne, ze moge nia wrozyc tylko w domu - tu gdzie zawsze. zabrana w inne miejsce roweniez szaleje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe trochę też tak mam, czuję się jakbym była w związku z tą talią :D Ona jest moja a ja jestem jej. Takie partnerstwo. Rozumiemy się bez słów. Rozważam kupno jakieś inne talii, ale nie mam serca na razie by zdradzać Crowleyowską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka

a ja nadal nie kupiłam Archeonu, i chyba juz nie kupię. Kiedys chciałam.

 

 

Wy o tych związkach z talią, to tak na pół serio mam nadzieję ? /dopytuję się, bo różne rzeczy sie dzieja w tym forumowym świecie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fakt cienki - kusiło mnie żeby kupić edycje limitowaną - grubsze karty, większe i trochę inna kolorystyka ( nie wiedzieć czemu :/) No ale cóż finanse wygrały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos może posiada " Legacy of the divine tarot" Ciro Marchetti ??

Legacy of the Divine Tarot

Jeśli tak to jak wrażenia ??

Ja jak na razie jestem na etapie tłumaczenia książki dołączonej do kart - ufff...:)

 

Posiadam i korzystam na co dzień dość intensywnie - dla mnie najlepsza talia, uwielbiam go.

Do tego świetnie mi się czyta te karty, a i sama graficzna prezentacja mi się bardzo podoba.

Fakt, jakość papieru mogłaby być lepsza, ale nie jest też najgorsza ;)

A książkę przetłumacz, bo warto -wiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.Od zawsze pociągał mnie Tarot.

Myślę że nadszedł ten czas kiedy moge się za to zabrać na poważnie.

Chciałbym sobie kupic karty tarota Ridera Waite'a. Proste i skuteczne ,na początek aby nauczyc się.

Chciałbym zadać pare pytań:

Jak Oczyszcza się karty? Bo slyszałem że odrazu po kupieniu trzeba je oczyścic.

Słyszałem że Tarot to KArty Diabelskie, nie boję sie nich ale mam pytanie czy zdażają sie przypadki że osoba ktora wrozy ma po tarocie same nie szczescia czy to prawda?

Jakie zasady BHP trzeba przestrzegac korzystajac z Tarota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka

Poczytaj ten dział, pewnie znajdziesz odpowiedzi na pytania:

Jak Oczyszcza się karty?

 

Ja nowych kart nie oczyszczam. Pracuje z nimi, i przesiąkają moją energią.

 

Słyszałem że Tarot to KArty Diabelskie, nie boję sie nich ale mam pytanie czy zdażają sie przypadki że osoba ktora wrozy ma po tarocie same nie szczescia czy to prawda?

 

tak, to prawda, polecam: Moja duchowa droga - JAN WITOLD SULIGA - Centrum Terapii Uzale?nie? Duchowych długie, ale warto przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.Od zawsze pociągał mnie Tarot.

Myślę że nadszedł ten czas kiedy moge się za to zabrać na poważnie.

Chciałbym sobie kupic karty tarota Ridera Waite'a. Proste i skuteczne ,na początek aby nauczyc się.

Chciałbym zadać pare pytań:

Jak Oczyszcza się karty? Bo slyszałem że odrazu po kupieniu trzeba je oczyścic.

Słyszałem że Tarot to KArty Diabelskie, nie boję sie nich ale mam pytanie czy zdażają sie przypadki że osoba ktora wrozy ma po tarocie same nie szczescia czy to prawda?

Jakie zasady BHP trzeba przestrzegac korzystajac z Tarota?

 

Rider-Waite to najlepsza talia na początek, mogą być też jej klony, np. Tarot rysowany przez de Angelisa. Wszelkie udziwnione karty z nieczytelnymi na dzień dobry rysunkami albo Tarot Marsylski i podobne wprowadzają początkującemu niepotrzebny mętlik w głowie.

Oczyszczać można na kilka sposobów, np. zapalając białą świecę i przesuwając kartę po karcie nad płomieniem i poczekać aż świeca się wypali, można je okadzić kadzidełkiem szałwiowym, można je "strzepnąć" o rękę.

Czy Tarot to karty diabelskie? Nie. Tarota wymyślili ludzie dla ludzi.

Podstawowe BHP dla początkującego to sięganie po karty raz na jakiś czas, np. co kilka tygodni i na krótko. Jeśli poczujesz, że Cię ciągnie, że nie możesz zasnąć, że ciągle myślisz o kartach - schowaj je w bezpieczne miejsce i zafunduj sobie odpoczynek na dłuższy czas. Od Tarota można się uzależnić, zwłaszcza na początku. To uzależnienie i fałszywe poczucie mocy przynosi nieszczęścia. Pamiętaj że do zajmowania się Tarotem potrzebna jest dojrzałość, stabilność emocjonalna i pokora. A przede wszystkim - empatia wobec drugiego człowieka. Dodam, że tak naprawdę Tarota człowiek uczy się całe życie, przynajmniej dopóki się nim zajmuje. Co innego bowiem Tarot opisuje, niż ludzki los?

Edytowane przez soraya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w XV-wiecznych Małe Arkana są czysto symboliczne, w talii Visconti-Sforza 5 kielichów to po prostu 5 kielichów. Jak początkujący ma zapamiętać 40 kart symbolicznych z 80 interpretacjami? Chyba że chce pracować tylko na Wielkich Arkanach.

Jeśli talia XV-wieczna, to tylko Mantegna Tarot, ale to talia bardzo nietypowa i wymaga dobrej znajomości historii sztuki wspartej choćby wspaniałej "Iconologii" Ripy oraz znajomości starożytnej mitologii, poza tym dochodzi wiedza o ówczesnych wyobrażeniach Cnót, teologii, etc, etc, etc. Nie na każdą głowę się to nadaje. To talia dla kulturoznawcy, nie dla kompletnego laika. RW ma tę przewagę, że jest prosty, czytelny i zrozumiały, nawet dla kogoś, kto nigdy wcześniej się Tarotem nie zajmował i nie ma o nim pojęcia.Uważam, że dopiero po opanowaniu RW można się brać z Tarota Marsylskiego, potem za inne talie - świetnie się sprawdza metoda porównań poszczególnych kart z różnych talii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka
Jak początkujący ma zapamiętać 40 kart symbolicznych z 80 interpretacjami?

 

wierz mi, jest to mozliwe, i wcale nie takie trudne /łatwe też nie, fakt ;) ale tym wieksza ma sie satysfakcję/

 

RW ma tę przewagę, że jest prosty, czytelny i zrozumiały

 

poniekąd tak. Tyle, że akurat ja częśc kart czytam zupełnie inaczej niż on, więc jego obrazki mi w niczym nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.Od zawsze pociągał mnie Tarot.

Myślę że nadszedł ten czas kiedy moge się za to zabrać na poważnie.

Chciałbym sobie kupic karty tarota Ridera Waite'a. Proste i skuteczne ,na początek aby nauczyc się.

Chciałbym zadać pare pytań:

Jak Oczyszcza się karty? Bo slyszałem że odrazu po kupieniu trzeba je oczyścic.

Słyszałem że Tarot to KArty Diabelskie, nie boję sie nich ale mam pytanie czy zdażają sie przypadki że osoba ktora wrozy ma po tarocie same nie szczescia czy to prawda?

Jakie zasady BHP trzeba przestrzegac korzystajac z Tarota?

 

Na wszystkie te pytania masz na forum wiele odpowiedzi - proponuję zacząć od poczytania tego co już jest na ten temat napisane :oczko:

 

http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/5629-tarotowe-bhp.html

 

http://www.ezoforum.pl/tarot/8801-odczytywanie-przeslania-karty-naj-nauczyae-sie-go-najszybciej.html

http://www.ezoforum.pl/tarot/7762-nauka-tarota.html

http://www.ezoforum.pl/tarot/6199-kilka-pytan-od-poczatkujacego.html

http://www.ezoforum.pl/tarot/18716-problem-z-wyborem-talii-oraz-ksiazki.html

http://www.ezoforum.pl/tarot/11220-tarot-dla-kazdego-dyskusyjne.html

http://www.ezoforum.pl/tarot/11179-jak-sie-dogadaae-z-tarotem.html

http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3524-talie-kart-tarota.html

http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3315-literatura-o-tarocie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :]

Dopiero zaczynam przygodę z tarotem i chciałabym dowiedzieć się czy T_ Tarot - 78 kart z instrukcj?, karty NOWE od SS (1144978002) - Aukcje internetowe Allegro takie karty nadają się dla osoby początkującej ?

 

Osobiście nie polecam, wybierz Rider Waite lub cokolwiek zbliżonego.

Choć najważniejsze jest jaka talia do Ciebie przemawia, to z takiej jak ta o której piszesz o wiele trudniej będzie Ci się uczyć na początku.

Nie polecam kierowania się tylko i wyłącznie ceną :oczko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :]

Dopiero zaczynam przygodę z tarotem i chciałabym dowiedzieć się czy T_ Tarot - 78 kart z instrukcj?, karty NOWE od SS (1144978002) - Aukcje internetowe Allegro takie karty nadają się dla osoby początkującej ?

 

Lepiej na początek wybrać karty, które mają na Małych Arkanach jakieś scenki, a nie tylko narysowane np. 6 Kijów, na karcie 6 Buław. Wtedy jest łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :]

Dopiero zaczynam przygodę z tarotem i chciałabym dowiedzieć się czy T_ Tarot - 78 kart z instrukcj?, karty NOWE od SS (1144978002) - Aukcje internetowe Allegro takie karty nadają się dla osoby początkującej ?

 

Sehnsucht i Fay dobrze Ci doradzają.....osobiście zaczynałam talią wydrukowaną z internetu...Był to klasyk....Rider Waite...tylko Radiant...ma kolory bardziej nasycone

 

http://taroteca.multiply.com/photos/album/263/Radiant_Rider_Waite

 

....na odwrocie pisałam znaczenia karty ogólne,praca,miłość...przy okazji pisania uczyłam się....a jednocześnie jak stawiałam mogłam sobie podejrzeć,jak coś zapomniałam...polecam taką formę...

Edytowane przez Arivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sięgnałem do korzeni i mam egipski(choć w przyszłości planuje zakup tarota Thota). Już samo to że pierwsze 3 wróżby poszły tip top pokazuje że ładnie się ze mną zgrał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi chociaż nie kierowałam się cena tylko tym , że mieszkam w małej miejscowości i nie ma tu za dużego wyboru a od razu jak ją zobaczyłam wiedziałam już , że chce właśnie tą.Dlatego bardzo chciałabym spróbować pracy właśnie z tymi kartami chociaż już babeczka w sklepie mi odradzała ale chyba to jest silniejsze. Jak nie dam rady to skorzystam z propozycji i wydrukuje. A może ktoś uczył się na trudniejszej tali na początek i ma jakieś rady ? Z chęcią posłucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są sklepy internetowe, np.:

Tarot - CzaryMary.pl

Tarot : Sklep Ezoteryczny

Te mogę polecić, mają szybką przesyłkę, w innych nie kupowałam, więc się nie wypowiem :) na pewno znajdziesz coś dla siebie, ale polecam najpierw obejrzyj sobie całe talie i ich recenzje np. tu:

Aeclectic Tarot - Tarot Cards, Meanings, Readings & Community

http://www.tarotpedia.com/wiki/Main_Page

a zwłaszcza tu:

Taroteca [ ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej talii do rozkładów miłosnych (nie tylko platonicznych ;)) i waham się między Casanova Tarot a Art Nouveau (Prrimavera) Tarot.

Jak sądzicie? Nie umiem odpowiedzieć, która mim się bardziej podoba, z początku był to Casanova, ale potem obejrzałam Primaverę i... klops. Casanova jest bardziej męski, kobieta jest tam bardziej obiektem erotycznym, a Primavera jest niezwykle kobieca.

No i nie wiem... doradzicie? Dotąd pracowałam na Cosmic Tarot i Universal...

 

Jeśli post nie jest w tym miejscu co trzeba, proszę admina o przeniesienie i z góry przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam, ale jednak nie jest dla mnie.

Z dwóch, które podałam, dziś ciut bardziej przyciąga mnie Primavera, wczoraj Casanova i tak w kółko :)

 

Widzisz, każdy ma inaczej :usmiech: do mnie z kolei nie przemawia żadna z tych talii które Ty rozważasz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie:

Co myślicie o Talii Nefertari's Tarot? bo bardzo mi się spodobała i w przyszłości chciałbym ją zakupic.

Czy ktoś może wie jak mu sie pracowało z tą Talią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie symboliki zawartej w talii i waszego stosunku do niej. Planuję swoje karty namalować sama, myślę, że znacznie lepiej będzie mi się działać na takich już od początku "własnych";-). Nie jestem jednak pewna, jak bardzo mogę - nazwijmy to - rozminąć się w moich wyobrażeniach z archetypami zawartymi w tradycyjnych kartach. Wiem, że są wszelakie karty mangowe, czy erotyczne, czy nawet z UFO (xD), ale to raczej kolekcjonerka. Głównie chodzi mi o symbolikę, która powinna się w kartach znaleźć i której moim zdaniem nie powinno się zbytnio zaburzać - w końcu inaczej oddziałuje np kolor zielony, a inaczej czerwony, dlatego chyba nie powinno się szaleć, jeżeli w pierwotnych założeniach dajmy na to łączka za Słońcem jest ukazywana jako zielona.

 

Macie jakieś doświadczenia z kartami, w których twórca nie trzymał się zbytnio archetypów, a mimo to wróży wam sie z nich dobrze? Czy to jest kwestia tylko i wyłącznie własnego "nastawienia" i wiedzy o tym, czego dana karta dotyczy? (z tym, że ja tej wiedzy póki co tak oczywistej zakorzenionej nie mam - może więc powinnam zaczynać od typowo archetypicznych/symbolicznych przedstawień?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szalała, chyba, że energię danej karty odbierasz inaczej. Przyjęłabym wariację na temat Rider-Waite'a, no ale to ja... w końcu na takich pracowało mi się dobrze, a na Marsylskim i dziwolągach okropnie. Do tych źle ze mną zgranych zaliczam Eccectic Tarot - koszmar! Może to kwesta obrazków, które nijak mi nie trafiają do gustu? BTW, mam do sprzedania tę talię, jeśli komuś pasuje, odstąpię za pól ceny normalnej. Karty po próbach używania, oczyszczone rytualnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, pisząc o "tradycyjnych" miałam na myśli te Rider-Waite'a i także jestem zdania, że nie należy szaleć, bo można zrobić mętlik niepotrzebnych i nieadekwatnych symboli, czy też innych wartości. Ten Elcectic, który pokazujesz nie wygląda aż tak masakrycznie w sumie, z tym, że jest - przynajmniej moim zdaniem - mało czytelny.

Swoją drogą moja koleżanka dostała kiedyś piękne karty, takie w tonacji zielono-mroczno-brązowej, (sakramencko piękni mężczyźni tam byli na co poniektórych obrazkach;)) i za nic w świecie nie mogę tej talii w necie odnaleźć, gdyż wówczas nie interesowało mnie jak się ona nazywa. Przejrzysta, fajna talia. Chyba muszę jakoś się z nią skontaktować i zapytać, bo nie może mi to dać spokoju i chętnie bym ją kupiła. A zrobioną przez siebie posiadałabym swoja drogą;) O ile się w ogóle wygramolę, bo ostatnio coś tablet w ogóle do mnie nie mówi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to był Labyrinth? albo Dore?

Ty też na tablecie? mi dziś wysiadła klawiatura, licho wie, sterownik, kabel, złącza, system... musiałam kupić nową, bo klikać w literki się nie da, a rysik szlag trafił :P

Edytowane przez soraya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Tak, to ta, dziękuję! Naprawdę fajna, aczkolwiek pamiętałam ją lepiej, ale może to te zdjęcia takie jakieś "niedomyte" ;)

(a i owszem, ja też na tablecie;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Luis Royo jednak :) lubię go, choć ma dziwne podejście do kobiet, czasem wręcz przedmiotowe, jakby był zafascynowany SDM... do kupienia tu:

The Labyrinth Tarot, Luis Royo

i nawet nie jest drogi :)

Mi przeszkadzają w tej talii symboliczne Małe Arkana, wolę obrazkowe, choć jestem w stanie na takich pracować - od biedy. Ale ja jestem typowym wzrokowcem :)

Aha, dodam jeszcze.

Nie przepadam za "mrocznymi" taliami, a Labyrinth tak mi się jawi. Wolę radosną, pozytywną ikonografię, bo jeśli osoba, której stawiam karty jest smutna, to chyba lepiej by oglądała coś pastelowego, świeżego. Zresztą to i mój gust. Wolę renesansowe, kolorowe portrety i pejzaże niż ciężkie "sosy monachijskie"...

Edytowane przez soraya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dość niecodzienne pytanie... od dłuższego czasu zastanawiam się, czy nie kupić sobie talii "Dragons tarot" - Taroteca [ ] - Dragons . Obejrzałam ją jednak całą i zupełnie nie rozumiem co autor chce przekazać poprzez karty Kochanków, Umiarkowania i Słońca. Nijak nie umiem tych obrazków przypasować do znaczeń tych kart, i o ile mniejszy problem mam z Umiarkowaniem i Słońcem, to Kochankowie zupełnie mnie zadziwili. Nie umieszczono tam ani dwojga ludzi, ani dwóch smoków, tylko człowieka który zabił smoka. W karcie Słońca zaś owszem - słońce jest, ale oprócz niego scena, gdzie człowiek strzela z łuku do smoka... Może komuś z was uda się rozszyfrować, czemu autor talii właśnie tak zilustrował te karty?

 

http://taroteca.multiply.com/photos/album/368/Dragons#photo=7 - Kochankowie

http://taroteca.multiply.com/photos/album/368/Dragons#photo=15 - Umiarkowanie

http://taroteca.multiply.com/photos/album/368/Dragons#photo=20 - Słońce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta talia nie jest oparta na klasyce, dlatego obrazki na kartach różnią się od np. Rider Waite'a. Przedstawia smoki występujące w mitach i legendach.

Arkan nr VI - Pakt- Sigurd zabija smoka i kąpie się w jego krwi, przez co zawiera pakt z siłami natury i zyskuje nadprzyrodzone zdolności.

Arkan nr XIV- Próba, Zmiana - Hydra, której po obcięciu odrastają głowy -symbol zmian i naturalnego cyklu, który je powoduje,

Arkan nr XIX- Energia, Witalność, Zdrowie- smok Ladon, który ze wzgłędu na ogromną siłę i brak potrzeby snu strzeże złotych jabłek Hesperyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta talia nie jest oparta na klasyce, dlatego obrazki na kartach różnią się od np. Rider Waite'a. Przedstawia smoki występujące w mitach i legendach.

Arkan nr VI - Pakt- Sigurd zabija smoka i kąpie się w jego krwi, przez co zawiera pakt z siłami natury i zyskuje nadprzyrodzone zdolności.

Arkan nr XIV- Próba, Zmiana - Hydra, której po obcięciu odrastają głowy -symbol zmian i naturalnego cyklu, który je powoduje,

Arkan nr XIX- Energia, Witalność, Zdrowie- smok Ladon, który ze wzgłędu na ogromną siłę i brak potrzeby snu strzeże złotych jabłek Hesperyd.

 

Dziękuję za odp. ;) czyli zanim kupię talię muszę się trochę podszkolić ze smoczych mitów... A tak z ciekawości spytam - czy znasz może po prostu te legendy, czy znalazłaś gdzieś wyjaśnienia do tych kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi do rozterki: Casanova czy Primavera? doszła nowa...

Co sądzicie o tej talii?

Harmonious Tarot - Tarot Harmonii wersja mini

Taroteca [ ] - Harmonious

 

Harmonious Tarot bardzo ładna talia. I Casanova Tarot też mi się zawsze podobał :) Ja oprócz smoków zastanawiam się jeszcze nad Fenestra Tarot... Strasznie mnie do tej talii ciągnie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. ;) czyli zanim kupię talię muszę się trochę podszkolić ze smoczych mitów... A tak z ciekawości spytam - czy znasz może po prostu te legendy, czy znalazłaś gdzieś wyjaśnienia do tych kart?

Mam tę talię, jest do niej dołączony opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam jej do rozkładów karmicznych, do określania miejsc, krajów. Myślę, że do innych rozkładów też się nadaje, jeśli Ci się podoba, to przypuszczam, że będziesz z niej zadowolona:icon_smile: A tutaj jest link do strony gdzie są opisane smocze talie http://www.repage.de/member/tarot/talietarota1.html

Edytowane przez Goska1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy nowościach -poniżej dwie talie które będą wydane w 2011:

Major Arcana of the Gaian Tarot by Joanna Powell Colbert, Earth Spirituality, Goddess Mythology, Tarot Cards

The Major Arcana

 

i jeszcze jedna, której chyba jeszcze w temacie nie było:

Tarot, Major Arcana, Infinite Visions Tarot

jako ciekawostka, bo zawiera 22 i 23 kartę w Wielkich Arkanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reina - naprawdę urocza. taka delikatna i sentymentalna.

 

Osobiście używam kart ze Le Scarabeo - Tarot Nefertari (tych złoconych). Gdy weszłam do sklepu po prostu pochłaniałam je wzrokiem. Oglądnęłam prostsze, mniej wymagające talie - i nic. Ponoć jest ona artystyczna, ale ukazuje w inny sposób dokładne znaczenie kart. Jeśli do tego zna się podstawy mitologi egipskiej to jest to jeszcze łatwiejsze.

 

Widziałyście karty Salvadora Dali bądż Durera? Salvadora są... tajemnicze i ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Tarota Kryształowego.

Jako początkująca kupiłam Tarota Marsylskiego, ale zupełnie do mnie nie przemawia, wręcz mnie odpycha. Przeglądałam nowe talie i moją uwagę zwrócił the Crystal Tarot. Podoba mi się estetyka trochę przypominająca witraże Wyspiańskiego. ze wszystkich talii, które przeglądałam ta wydaje mi się najbliższa. Przeczytałm jednak opinię, że jest zbyt skomplikowana dla nowicjuszy.

proszę o radę czy to talia, na której można "polegać" nie mając dużej wiedzy i doświadczenia? czy jednak poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e_Matro : Mi również podoba się ta talia. Jedynie niektóre twarze stają dla mnie sztuczne i komiczne. Ale to szczegół. Co do Twojego pytania to myślę, że najlepiej pójść do sklepu gdzie gdzie sprzedają talię. Dobrze jest, gdy można dotknąć i zobaczyć poszczególne pozycje. Zrobiłam (post nieco wyżej, przeczytaj) właśnie tak. Co prawda, można mówić, że Tarot Kryształowy jest trudny - ale jeśli go czujesz, to nie zmienia dużo. Będziesz musiała wgłębić się w to jeszcze bardziej. Interpretować wizerunki. Zajmie Ci to więcej czasu - ale będziesz miała z tego przyjemność. Mnie osobiście tarot Marsylski odpycha również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dla osoby początkującej dobra będzie talia Hudes Tarot (nie wiem czy ktos z Was jej używa/używał)? Przez ostatnich kilka dni przeglądałąm rózne talie. Ta najbardziej mnie ciągnie. Jej taka zwykła i jednocześnie prosta i ma coś w sobie (jak dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Wg mnie nie ma podziału na karty dla początkujących i zaawansowanych -z każdą talię trzeba popracować, każdą trzeba poznać i, co wg mnie najważniejsze, trzeba się z nią zaprzyjaźnić...bo co z tego, że większość tarocistów twierdzi, że na początek to jedynie RW, skoro, np. dla mnie był on zupełnie nie dobry...trzeba zaufać swojej intuicji i kupić talię którą ona nam podsunie pod "nos"....najlepiej nie sugerować się wypowiedziami innych i kupić to, co nam się podoba...ja np. zaczynałem od tarota marsylskiego, który nie ma obrazkowych AM i doskonale się dogadujemy do teraz, ale w postach wyżej jest napisane, że innych on odpycha...nie ma reguły co dla kogo jest dobre....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, że każdy powinien poczuć swoją talie :). Ja przez jakiś czas się bałam tarota, uczyłam się i nadal uczę run, medytuję z nimi. Jakiś czas temu moja koleżanka przyniosła tarota do mnie, wyciągneła parę kart i od tej pory nastąpił taki punt przełomowy - przestałam się bać tarota, bardzo dobrze się w jego obecności zaczęłam czuc i mnie w jakiś sposób zaczął przyciągać. długo szukałam swojej talii, aż wreszcie wpadłam na tą, podoba mi się tutaj surowość, prostota symboli. Nie lubię jak talia ma w sobie za dużo kolorystyki, jest taka 'zapaćkana', że momentami brak jest przestrzeni. Może dlatego, że dopiero sie uczę i taka surowa talia, bez emocji jakoś będzie mi lepiej służyła w nauce. Poza tym uwielbiam klimaty krajów północnych, surowy klimat, wrozosowiska, jesień, zimę, celtycka muzykę itp. a ta talia tak mi się skojarzyła z tymi klimatami.

A w ogóle to podoba mi się śmierć w tej talii - koniec (bezpardonowo pokazany szkielet) a jednocześnie początek - te skrzydła...

 

Hudes Tarot

http://www.astroamerica.com/tarot/t-hudes.jpg

http://www.carte-karuta.com/catalog/images/hudes.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie na nią czekam :), bo zamówiłam dopiero wczoraj :) i próbuję się uczyć cierpliwości, bo najchętniej bym już ją w rekach chciała mieć, a wczoraj dotrała w końcu do mnie talia run Voenixa, bo przedtem tylko run namalowanych na kamieniach i kart medytacyjnych używałam. Też się nie mogłam doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od dluzszego czasu ostrze sobie kly (czekajac na moment, kiedy bede miala odpowiednio duzo funduszy) na Transparent Tarot. To niezwykla talia, ktora powstala dzieki mysli konceptualnej: karty sa przezroczyste, wiec mozna je ukladac jedna na drugiej i interpretowac w ten sposob powstale scenki. Genialne! Nie wiem jak dobrze by mi sie wrozylo ta talia, ale jako niezwykly obiekt designerski jest naprawde rewelacyjna. Podejrzewam, ze na kwestie osobiste, zwiazane z moja praca zwiazana z obrazem, grafika i fotografia, bylaby idealna.

 

Talii w mojej szufladzie jest wiele, ale nie czas o wszystkich pisac. To, co zaczęło się od mojej pierwszej talii - Tarot of the Secret Forest - i chęci nauczenia się wrózenia, przemieniło się z czasem (i nabieraniem doświadczenia) w kolekcjonerstwo - a każda kolejna talia okazuje się pomocna do spraw, o których opowiada. Co prawda niektóre mogłabym już odsprzedać, bo wiem, że nie będę ich używać... Może zrobię listę, zamieszczę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście oryginalna talia, ale raczej dla osób, które już mają bardzo duże doświadczenie w pracy i 'rozmowach' z tarotem. Jeśli kiedykolwiek sobie ją zakupisz, daj znać jak się z nią pracuje :). A co do innych talii, które posiadasz, to może rzeczywiście jest dobry pomysł, żeby zrobić listę i wrzucić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wlasnie, sama jestem bardzo ciekawa tej talii, jest taka nietypowa... bardziej mi sie wydaje pasowac na jakas wyrocznie (oracle), ale ostatnio dowiedzialam sie, ze autorka zrobila rowniez transparent oracle, ktora tez jest przezroczysta, a do tego karty są okrągłe! To tez musi byc cymesik :).

 

A taka liste zrobie, moze jeszcze dzis :). Moze bede miala okazje przekazac jakas swoja talie w rece forumowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta którą właśnie dzisiaj dostałam (hurra :) ), to moja pierwsza talia, bo dopiero zaczynam swoją drogę z tarotem, ale przemówiła do mnie surowość i może brak emcojonalności w tej talii. Takiej talii mi ostatnio potrzeba, odpowiada mojemu nastrojowi :). Za jakiś czas napiszę, bo już pewnie będę wiedzieć, jak się z nią pracuje :). Pewnie też za jakiś czas, jeśli wszystko dobrze pójdzie, to może włączy mi się kolekcjonerstwo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nowej talii! Oby dobrze Ci sie z nia wspolpracowalo :). Jest bardzo piekna i, tak jak mowisz, umiarkowana, spokojna, dosc surowa. Powinna byc dzieki temu swietna baza do nauki, bo nie pozwoli Ci odleciec, a bedzie sprowadzala na ziemie. Surowy nauczyciel jest dobry, jeśli nie nadużywa swojej siły wobec ucznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze czasami ciezko wybrac :). Ja dosc dlugo sie nie moglam zdecydowac, ale w koncu zobaczylam ta, ktora mam obecnie i wiedzialam, ze to ta :). Jest mnostwo pieknych talii, ale moze po prostu siadz ktoregos dnia, kiedy nie jestes zmeczona, przyjrzyj sie tym 3 taliom i zobacz, ktora najlepiej do Ciebie przemawia, ktora czujes. Powodzenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowscapes robi teraz furore :). Karty podobaly mi sie od bardzo dawna, jeszcze za czasow, kiedy trafilam na strone Stephanie na DeviantArcie, kiedy talia byla w poczatkach tworzenia. Przez dlugi czas obserwowalam, co sie z ta talia dzieje i w koncu, po doswiadczeniach z tymi taliami, ktore mam, doszlam do wniosku, ze to nie jest talia dla mnie. Moglabym ja kupic dla przepieknych obrazow, ale symbolika wiekszosci kart po prostu do mnie nie przemawia, sa zbyt powietrzne, ulotne - a ja jestem ziemia i woda. Za to gdybym mogla sobie powiesic ktorys z obrazow na scianie - zrobilabym to bez wahania. Ale dla powietrznych stworow talia jest wymarzona. Podobno rowniez pieknie wydana i mimo ze obrazki sa niewielkie, jak to na kartach, nic nie traca ze swojego uroku i przekazu.

 

Casanowa to swietna talia, doskonala pod wzgledem autorskiej interpretacji i przetworzenia tradycyjnych przedstawien na kartach. Dwie moje znajome profesjonalne wrozki maja te talie i sa nia zachwycone. Jest naprawde przemyslana i pieknie zilustrowana - ale to talia ukierunkowana na seks i zwiazki. Jesli takiej potrzebujesz, bedzie idealna. Do rozkladow na prace albo zdrowie (poza zdrowiem seksualnym) jest podobno srednia.

 

Primaverą wrozy jedna z tych dwoch znajomych, ktore maja Casanove. Uwielbiala ja i używała dla klientów jako takiej bezpiecznej, spokojnej i optymistycznej talii. Poczytaj zresztą, co sama napisała na swoim blogu .

 

Moze jakos Ci pomoze w podjeciu decyzji to co napisalam :).

 

Ja teraz czekam na wydanie tarota Mary-El, to zdecydowanie moje, ziemskie klimaty. Ale to jeszcze troche czasu. To bedzie pierwsza talia od dluuugiego czasu, na ktora naprawde nie moge sie doczekac. I, byc moze, pierwsza od dawna, ktora kupie.

Edytowane przez wiedzmazdrzewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam obecnie Cosmic i DeAngelisa, tą pierwszą jestem zachwycona od dawna (Małe Arkana są nierówne, ale Wielkie to poemat), DeAngelis jest bardzo uniwesalny i przy tym jest po prostu ładniejszym RW. Ale czegoś mi brakuje - Cosmic mi się sprawdza przy analizie osobowości, ale szukam talii na związki. Waham się, bo Primavera jest miękka, kobieca, a Casanova jakby twardszy. Shadowscapes jest śliczny i już :) a czy się nadaje do rozkładów - hmmm... nie wiem, chyba zrezygnuję z jego zakupu, za drogi i niepewny. Musiałabym go obejrzeć na żywo.

Wydanie 70 zł na talię dla mnie to spory wydatek, więc wolę posiedzieć spokojnie nawet parę miesięcy i pomyśleć. Fakt faktem, częściej stawiam karty kobietom, ale zdarza mi się stawiać rozkłady ogólne, do analizy sytuacji nie dotyczącej ludzi, tylko wydarzeń politycznych. Do nich zwykle używam DeAngelisa, bardzo rzadko Marsylskiego, którego nie kocham, ale czasem go bardziej czuję przy konkretnej sytuacji. Wydaje mi się, że Primavera nadawałaby się także do takich rozkładów, nie tylko do analizy związków, więc może ta talia byłaby lepsza, bardziej uniwersalna.

Co człowiek, to inne potrzeby :) żeby było zabawnie teoretycznie - zgodnie z astrologią - jestem ogień i ziemia, a ogniste talie mnie raczej odpychają, wolę ziemię i powietrze. Może dlatego DeAngelis mnie urzekł, bo jest w nim dużo tlenu, oddechu, a przy tym sporo w nim twardej ziemi. Casanova wydaje mi się mocno ziemski, Primavera ma więcej od niego powietrza. Ciekawe, czy ktoś też ma takie odczucia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czekam na wydanie tarota Mary-El, to zdecydowanie moje, ziemskie klimaty.

 

Faktycznie, niesamowite karty! Również lubię tego typu talie :)

 

A ja tak zaglądam do tego tematu i coraz to nowe posty, to poznaje kolejne talie, wśród których bd wybierać swoją następną... ^^ Na razie posiadam już zwykłego RW i Universal Fantasy, a upatrzone mam... mnóstwo. Dragons Tarot, Druid Craft, Sweet Twilight, Fenestra... Ostatnio spodobał mi się też Crystal, ale w nim nie podobają mi się nie ilustrowane Małe Arkana. I co tu wybrać? ;] Na razie chyba najbardziej nastawiłam się na Druid Craft, ale pewnie za tydzień mi się odmieni :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka

Mary-El mi się nie podoba. Zwłaszcza Małe.

Wszystkie talie które mi sie podobają już mam. Ale oglądać lubię, więc pokazujcie, pokazujcie, i linki wstawiajcie do galerii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...