Skocz do zawartości

Malowanie pieknego sufitu zabytkowego


Zaspana22

Rekomendowane odpowiedzi

Śniłam, że przebywałam w wielkim domu ze znajomymi; to chyba był opuszczony dom, który odkryliśmy i zostaliśmy tam na kilka dni. Dom był W OGÓLE niezniszczony, ale jego architektura wskazywała na to, że jest bardzo stary. Wysokie ściany, więc i wysokie pomieszczenia, jak w dawnym budownictwie, jak we dworze jakimś. Dopiero na końcu snu spojrzałam w górę i zobaczyłam, że sufit tego domu czyni go niezwykłym (zanim spojrzałam nań, dom wyglądał na stary, duży, ale zwyczajny) - był to bardzo ozdobny sufit, wysoki barrrrdzo (mniej więcej jak w wielkich bazylikach), dwupoziomowy, podwieszany, w dachu okna przepuszczały światło, świetlik na samej górze i masa zdobień, płaskorzeźb, ornamentów - piękny. Patrzyłam na ten sufit, dopiero dostrzeżony (mimo, że już długo przebywałam w domu) i zachwycałam się jego pięknem, wielkością, przepychem (ale w dobrym guście te zdobienia były). Sufit, na który patrzyłam był już pomalowany farbą czerwoną przez malarza, który dopiero co pomalował cale to pomieszczenie wraz z sufitem i płaskorzeźbami na nim na czerwono. Nie widziałam jak sufit wyglądał przed pomalowaniem - pomalowanie go na czerwono przez zwykłego malarza pokojowego zatarło jego dawne piękno i historię, ale nie do samego końca, bo płaskorzeźby były widoczne i cała jego budowa dawała znak, że to jest jakiś 'szczególny" sufit. Sufitem zachwycałam się tylko przez tę krótką chwilę gdy na niego patrzyłam, potem i wcześniej zaś zajmowałam się czymś 'przyziemnym'.

Malarz kończył malować dom, a my go opuszczaliśmy, chyba na zawsze już.

 

Na drugą noc śniłam, że znalazłam dwie pary okularów na szafce i zastanawiałam się kogo mogą być, wyglądały na drogie (korekcyjne) i miały dziwne szkła, baardzo wąskie, a jedne z nich miały nawet ... jedno szkło (jakby na jedno oko, szkło było na środku okularów).

 

Dziwne, dziwne, co to może znaczyć?

Edytowane przez Zaspana22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...