Jump to content

Sogaroth
 Share

Recommended Posts

A więc tak.Ostatnio jestem bardzo zainteresowany kulturą i wierzeniami wikingów oraz ich magią(mam na myśli runy).Od jakiegoś czasu poszukuję odpowiedniego amuletu,no więc pomyślałem że mógłbym wybrać coś związanego z mitologią skandynawską i tak wybrałem między węzłem celtyckim,krzyżem celtyckim i młotem Thora.Więc chciałbym się spytać o następujące rzeczy.

1.Czy ktokolwiek miał styczność z osobami używającymi Młota lub sam/a używał/a amuletu Thora?

2.Jeśli tak to co sądzicie o efektach i o ew.negatywnych konsekwencjach?

3.Czy jeśli kupię taki amulet przez internet to zwykłe oczyszczenie wystarczy?

Po za tym zachęcam do dyskusji na temat tego właśnie amuletu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź,Sogaroth...

Link to comment
Share on other sites

Em, cokolwiek z zakończeniem "celtycki" ma mało wspólnego z mitologią skandynawską, za to na bank jest powiązane z mitologią celtycką!

 

Jeśli chodzi o młot, to noszę już od kilku lat takowy i nie zauważyłem nic negatywnego (z wyjątkiem samego siebie), a nawet nie przyszło mi do głowy go oczyszczać..

Ogólnie polecam - dobrze prezentuje się na szyi! ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź Czarny.Co do oczyszczanie to słyszałem z wielu,a nawet bardzo wielu źródeł że amulet którego nie wykonało się samemu powinno się oczyścić i najlepiej naładować do niego troszkę swojej energii.Ja jednak planuję pominąć ładowanie własną energią gdyż wychodzę z założenia że amulety nie po to mają swoją moc żeby jeszcze je doładowywać moją własną.Ale oczyścić jednak spróbuję.Czekam na odpowiedzi innych.

 

Btw też się wybrałem na tego ,,Thora" ale nie był jakiś specjalny.Generalnie opowieść Marvela ale praktycznie całość zgapiona od wikingów i ich mitologii,jedynie motyw wygnania Thora na ziemie był wymysłem marvela oraz ta wojna lodowych gigantów z bogami też nie byłą do końca taka jak w filmie gdyż na prawdę(w mitologii)jest podane że co prawda były czasami utarczki między gigantami a olbrzymami ale nie działy się one na ziemi,ani też o jakiejś szkatułce lodu nie było żadnej wzmianki.Aha i Odyn nie stracił oka na wojnie lecz była to ofiara gdy chciał się napić z fontanny mądrości czy coś w ten deseń.

Edited by Sogaroth
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź Czarny.Co do oczyszczanie to słyszałem z wielu,a nawet bardzo wielu źródeł że amulet którego nie wykonało się samemu powinno się oczyścić i najlepiej naładować do niego troszkę swojej energii.

 

Tak to już jest, że ezoterroryzm ma własną mitologię.. Osobiście nigdy nie przykładałem do tego wagi i nie narzekam.

 

A właściwie jakie ma dla Ciebie znaczenie ten młot? Rozumiem, że masz masz jakąś motywację, prawda?

Wybacz, ale nie wydajesz się być naprawdę zżyty z Bogami Północy, a z twojego postu wynika, że nie chodzi też o sam walor wizualny..

 

PS

Wiem, jestem wścibski.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie nieraz mylą Ezoterykę która była od zawsze nauką tajemną i tylko dla wytajemniczonych ,w którą wtajemniczało się adepta stopniowo np. W Szkołach Misteriów ,z Egzoteryką nauką dla wszystkich ,ogólnie dostępną i z Egzotycznością.

Link to comment
Share on other sites

Hmm...Moją motywacją jest idea posiadania amuletu.Wydaje mi się że to wzmocni moją podświadomość w sensie że wyśle do niej wiadomość w stylu ,,masz amulet więc jesteś lepiej chroniony".Po za tym pomysł amuletu ochronnego jest dla mnie ,,fajniejszy" gdyż wszystko co jest materialne dla mnie działa lepiej niż gdybym sobie to wizualizował czyli po prostu wolę amulet niż nakładanie jakiś tarcz ochronny osobistej.

Co do Bogów północy tu się baaardzo mylisz.Jestem z niemi może nie zżyty jak to ująłeś ale bardzo obyty z mitologią nordycką,dużo czytam książek o takiej tematyce,zarówno fantastyczne(np.seria Kłamca J.Ćwieka) oraz mitologiczne (np.Mitologia wikingów,Mitologia i tradycje ludów skandynawskich itp.)Może nie jestem asatru,nie wierzę w tych bogów,jeśli miałbym wybrać jakąś religie(nie nazywam się ateistą,wolę określenie niewierzący)to z pewnością wybrał bym właśnie Bogów Północy.Po prostu podoba mi się ich opis świata jako drzewa,te fantastyczne stworzenia,wielu bogów którzy sprawiają wrażenie bardzo ciekawych,ich umiejętności i historia.

Wiąże się to dla mnie z znaczeniem Młota Thora.Wydaje mi się że jest to swojego rodzaju artefakt który zawiera w sobie moc Thora,i mimo że w nich nie wierzę to ciekawie jest być ,,wspomaganym"przez takie energie.Po za tym czytałem że pomaga on wzmocnić siłę duchową i fizyczną oraz jest dobry dla ,,wojowników".Może wojownikiem nie jestem ale uprawiam sporty walki oraz ćwiczę fizycznie więc ten amulet wydaję się najbardziej odpowiedni.

Btw.Nie widzę w Twoich wypowiedziach nic wścibskiego.Po prostu jesteś ciekawy jak każdy.Po za tym ciekawość nie jest czymś złym,jest ludzkim nawykiem który czasami się przydaję i pomaga,a czasami może nas wciągnąć w kłopoty.

Link to comment
Share on other sites

Pit wydaje mi się że to jest jedno i to samo tylko z tą różnicą że niektóre z ,,dziedzin" ezoteryki i magii są ogólno dostępne a inne są po prostu pilnie strzeżone przez rożnego rodzaju bractwa i stowarzyszenia.

Link to comment
Share on other sites

Satysfakcjonująca odpowiedź, Sogaroth. ;)

Przyznaję, że mitologia nordycka jest bardzo.. barwna, sam swojego czasu byłem nią zafascynowany. Podoba mi się Twoje podejście, lepiej być sympatykiem niż wyznawcą - to bardziej rozwojowe.

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...