Skocz do zawartości
Michal_98

Można nosić pentagram z amuletem?

Rekomendowane odpowiedzi

Michal_98

Witam, z góry przepraszam jeżeli ten temat już został poruszony:

moje pytanie do was jest następujące: Czy mogę nosić pentagram wraz z magicznym pentagram Salomona? Dostałem ten amulet w prezencie, ale nosze już od jakiegoś czasu pentagram, ma to jakieś znaczenie czy raczej nie mogę ich obydwóch nosić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aquilla

Moim zdaniem to się nie kłóci, ale istnieją indywidualne odczucia, jeśli tobie nie przeszkadza, nie czujesz niczego "złego" - to noś. Najgorzej jest jak się uwierzy w "magiczne moce" i całkowicie się im podporządkuje. Odpowiedz też sobie na pytanie co który dla ciebie znaczy, z jakiego powodu chcesz nosić ten drugi, czy tylko dlatego że to prezent czy też z powodów "magicznych", a także przeanalizuj czy ten pierwszy wniósł jakieś zmiany w twoje życie, w czymś pomógł? jeśli nie to zamień go na ten drugi, jeśli tak - jak pomaga to czy jest sens obwieszać się niczym coina na boże narodzenie?

Mam koleżankę, która miała hysia na punkcie amuletów, talizmanów, magicznych wisiorów z różnymi znakami i kamykami, ale w mojej ocenie (a upłynęło lat kilkanaście) niczego konkretnego to jej nie dało, ani w życiu tzw. realnym, rzeczywistym ani w zakresie wiedzy ezoterycznej... więc najpierw przemyśl w jakim celu ty nosisz te rzeczy i czy to coś ci daje, choćby czy pewniej się z tym czujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Anitamaria

Mogly zabezpieczac.A tego nie widac :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aquilla
Mogly zabezpieczac.A tego nie widac :lol2:

Owszem, mogły - tylko mylisz się, że tego nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi