Jump to content

Gwiazda Chaosu - ???


Whyman

Recommended Posts

Witam

 

Już na wstępie pragnę zaznaczyć, że jestem tu nowy, tak więc proszę o wyrozumiałość. Przepraszam z góry jeśli piszę w złym temacie.

 

Od pewnego czasu szukam odpowiedzi na parę pytań, głównie związanych z Magią Chaosu. Jako iż przeszukałem googla i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, a przynajmniej były to odpowiedzi nie przemawiające do Mnie, zwracam się z prośbą do osób mających o tym jakiekolwiek pojęcie.

 

Tak więc:

1.Czym jest Gwiazda Chaosu i jaki ma związek z Magią Chaosu?

2.Jaki jest cel istnienia Magii Chaosu?

3.Czy Magia Chaosu jest destruktywna adekwatnie do swej nazwy?

4.W jaki sposób można opanować podstawy Magii Chaosu, jeśli w ogóle można ją opanować?

5.Jakie ma właściwości naszyjnik/amulet z Gwiazdą Chaosu?

6.Czy sam znak Gwiazdy Chaosu ma jakieś właściwości Magiczne/Ezoteryczne?

 

Przede wszystkim zależy Mi na odpowiedzi z zakresu amuletu w kształcie Gwiazdy Chaosu. Pewnego razu bowiem napotkałem się na taki przedmiot i w bardzo dziwny, niesamowity sposób poczułem, że muszę mieć taki amulet. Pierwszy raz napotkałem się na takie uczucie. Jakby to coś Mnie wzywało. Stąd moja fascynacja Magią Chaosu. Postanowiłem go kupić, ale najpierw chciałbym się dowiedzieć, co kupuję. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Whyman

Link to comment
Share on other sites

Jedziemy z koksem

 

1. symbol of chaos sprobowales chociaz na serio szukac?

 

2. Jest to efekt eksperymentów magicznych Crowleya i Spare i pozniejsze wnioskow z nich wyjetych przez P. J. Carrolla. Mozesz wiecej poczytac w jego Psychonaucie.

 

3. Pytanie wynika z braku zrozumienia systemu ;D cisnie mi sie na usta zartobliwy komentarz, ale przemilcze. Siegnij do watku o literaturze zwiazanym z magia chaosu.

 

4. j.w.

 

5. Zadne. Rzekomo IOT uzywa sie gwiazdy chaosu do komunikacji miedzy adeptami. Gwiazda sama w sobie jest symbolem pewnej sily przenikajacej wszechswiat. I co najwyzej do wezwania tej sily mozesz go uzyc w rytualach, ale z racji na jej charakter nie wroze Ci powodzenia.

 

6. j.w.

 

Tutaj masz dyskusje o literaturze

Edited by Kobalt60
Link to comment
Share on other sites

zawsze wydawało mi się, że jak na symbol chaosu gwiazda jest podejrzanie uporządkowana i gemoetrycznie politycznie poprawna, if you know what I mean ;-)

Link to comment
Share on other sites

sama 8 ramienna gwiazda jako amulet nie ma znadnego znaczenia, ale jezeli chcesz wykorzystac wiare ze oznacza np zamach smolenski to spokojnie mozesz ja tak wykorzystywac. nic tez nie stoi na przeszkodzie abys wykorzystal ja jako symbol pomocy materialnej dla osob nieuleczalnie chorych czy jako symbol dzieci wykorzystywanych przez rodzicow. sam wybierz.

 

pare osob wykorzystalo jej wizerunek i postanowilo go upublicznic - np peter carroll tworzac minisystemik 8 kolorowej magii.

 

poza tym gwiazda chaosu jest rowniez nagminnie wykorzystywana w rpg z uniwersum warhammera gdzie stala sie symbolem sil chaosu reprezentujacych wszystko co zle ;)

tymczasem magia chaosu w rozumieniu systemu magicznego jest sposobem myslenia ktory zaklada ze nie wiadomo jak jest zbudowany swiat, a co za tym idzie - aby na niego wplywac trzeba wykorzystac wiare w jego dowolna budowe, a nie wizje jego okreslonej budowy.

 

literature znajdziesz w wielu tematach w tym dziale, ale temat ktory podal error bedzie dobrym startem

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...