Jump to content

zęby, węże, wąż zamiast zęba


mamaMi

Recommended Posts

dzień dobry po raz pierwszy :))) zaglądnęłam do Was, bo ostatnio śnią mi się paskudne sny :(

najpierw śnił mi się zepsuty i brzydki, później wyrwany mój ząb, później, po kilku dniach, nieco mniej zepsute ząbki mojego 3-letniego synka :((((

dziś natomiast zamiast zęba i to tego samego co w pierwszym śnie był malutki wąż, którego wyrwałam sobie sama, przez chwilę było nieprzyjemnie - jakbym faktycznie go wyrwała, a później obrzydzenie - bo to w końcu wąż i zachwyt bo był piękny - malutki, tak na grubość małego kobiecego palca i długi na około 30 cm, czerwony z niebieskimi i zielonymi fragmentami - jak zabawkowy :))))

później zamienił się w coś bardziej obrzydliwego - zgrubiał i zrobił się tłustym robalem z masą haczyków jak u tasiemca uzbrojonego :((((

próbowałam go wetknąć do jakiejś butelki, ale był za gruby i szukałam innego pojemnika na niego ... w końcu znalazłam jakąś miskę i poczułam ulgę, choć wcale go tam nie włożyłam ... i zadzwonił budzik

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

sam fakt śniących ci się zepsutych zębów może świadczyć o twoim skupieniu się na problemach, zmęczeniu nimi. Często symbol ten odnosi się równiez do obaw przed upokorzeniem.

Zęby mogą też symbolizować nasze słabe punkty. Tutaj są zepsute, więc wygląda na to, że chodzi o coś co faktycznie jest dla ciebie problemem i trudnością. Podejrzewam, że 'problem' może mieć związek z samą tobą, wypływać od ciebie i jest to najpewniej coś, co tkwi w tobie samej. Być może coś związanego z twoją psychiką i wewnętrznymi uprzedzeniami, blokadami.

 

Usunięcie takiego zęba jest odbierane pozytywnie - pozbywasz się czegoś niewygodnego, co nieusunięte mogłoby mieć nieciekawe konsekwencje. Spróbuj przypomnieć sobie sposób, w jaki ten ząb został usunięty. Czy sam wypadł, czy ktoś ci pomógł w jego wyrwaniu, czy zrobiłaś to samodzielnie - tutaj możesz mieć wskazówkę, jak poradzić sobi z tym problemem.

Zastanów się jednak, czy za bardzo nie obnażasz się przed ludźmi.

Choć dalszy ciąg twojego opisu wskazuje raczej na ciągłość zdarzeń. Tak więc, podejrzewam, że sen z zębem mówił o zdarzeniu, a raczej przeciągającej się sytuacji, którą już zakończyłaś i, z którą sobie poradziłaś. Sen o wężu jest natomiast konsekwencją tego pierwszego i czymś, z czym zmagasz się aktualnie. Zrozumienie przyczyny i uświadomienie jej sobie powinno pomóc ci poradzić sobie z tą drugą sprawą. Postaraj się więc przemyśleć dokładnie sprawę.

Teraz przechodzimy do kwestii węża. Tutaj wiele ci nie powiem, mogę jedynie podpowiedzieć, bo sen moim zdaniem nawiązuje do twoich spraw intymnych.

Poradziwszy sobie z tym 'problemem', o którym pisałam wcześniej - w jego miejscu pojawia się symbol falliczny. Twoje mieszane odczucia mogą nawiązywać do samej tej kwestii, lub nawet, bardziej szczegółowo - do spraw seksu i zaspokojenia seksualnego. Przypominając sobie twoje odczucia względem tego węża, cały ten fragment snu - spróbuj pdłożyć to do swojej rzeczywistości.

 

Również samodzielnie będziesz musiała znaleźć zależność między częścią z usuwaniem zęba, a tą z wężem. Ja mogę jedynie spróbować naprowadzić cię na właściwy odbiór tego snu.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

A ja bym do tego snu podszedł bardziej dosłownie i nie doszukiwał się ukrytych zanczeń a poprostu spojrzał na niego z punktu widzenia - prosty symbol - prosta interpretacja.

Utrata zębów w snach bardzo często oznacza problemy zdrowotne - zgodnie z symboliką beż zębów nie jemy i nasz organizm podupada na zdrowiu. To że najpierw zęby ci się psują świadczy o tym że proces trwa od jakiegoś czasu. To że wypadają zęby synowi moze wskazywać że jest to coś zakaźnego i chrowałaś najpierw ty zaś później syn.

Wąż jest symbolem wsakzujący na ukryte podstępne działanie wyrasta ci w mijscu wyrwanego zęba czyli jest konsekwęcją poprzedniej choroby może poprostu nie doleczone schorzenie ma lub będzie grozić jakimiś powikałaniami. Wskazuje na to scena z wężem i oglądaniu go - najpierw ładny wręcz śliczny później obrzydliwy i z kolcami. Nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się z infekcją gardła - anginą (to te haczyki - które drapią, kaleczą jak gardło podczas anginy). Czyli jakaś infekcja katarowa zignorowana przez ciebie może zakończyć się antybiotykiem.

Zapytasz pewnie czy chodzi o cibie czy o syna?

Moim zdaniem o ciebie w końcu to "twój wąż".

Pozdrawiam:

Sławomir

 

A i jeszcze jedno - to wpychanie węża do słoika mi na myśl przywodzi badania morfologiczne - może warto je poprostu wykonać?

Edited by Lilith
połączenie postów
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...