Skocz do zawartości

Ćwiczonko z 1 kartą... zagadka?


Zib

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam pomysłów już. Chociaż... Oglądam program telewizyjny. Bez zapału, bo mąż, takie ogląda, więc mimochodem i ja :-) Moje pytanie: czego dotyczy ten reportaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As karo- Wiadomości, informacje z kraju i ze świata, coś o komunikacji hahha, ale, że to takie ogólne to dociągnęłam drugą kartę - Dama karo - może o jakiejś kobiecie zajmującej się polityką. Naciągane troche ale niech będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anhana, z radością oddaję Ci możliwość zredagowania kolejnej zagadki. W momencie postawienia pytania był program "Uwaga pirat", a już za chwilę wszystko inne. Znowu skacze po kanałach :-) Komunikacja więc jak najbardziej to odpowiednia odpowiedź :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to strajk głodowy będzie? Taki bez pożywienia dla myśli? Jakże mam wspomóc?!!!

W wątku chodzi o zadawanie pytania, na które odpowiedź jest znana. Pytaliśmy o kolory i inne rzeczy, ozdoby w otoczeniu, o książki, o wyjście z domu, spotkania, wyjazdy. Pytać można o wszystkie życiowe sprawy na które karty - w tym wypadku jedna tylko - są w stanie coś podpowiedzieć.

 

Pytanie: przez ostatnie kilka tygodni usilnie studiuję książkę. Czego ona dotyczy albo jaki jest koloryt okładki, co jeszcze na niej jest, jaki motyw, obraz?

Przypominam, że w tym wątku wyciągamy kartę i wyczuwamy jaką niesie podpowiedź na temat sprawy.

Edytowane przez Zib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Oszalałeś? Głodowy? Z głodu byśmy umarły. Dziękuję za ratunek.

Książka 9 Mieczy. Jakaś mocno psychologiczna, albo duchowa. Odwiedziny z zaświatów, przekazy energii. Gdybyś krócej czytał tę książkę, powiedziałabym że horror. Kilka tygodni to raczej coś głębszej treści. Kolor okładki granatowy z szarością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego dotyczy ? 10 trefl- karta nauczyciela, poszerzania horyzontów. Książka uczy bycia przewodnikiem, nauczycielem (strzele, że duchowym). Na koloryt okładki wyciągnęłam osobną kartę 10 karo- powiedziałabym , że albo ciepłe barwy np. czerwień lub żółty, złoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Jakaś mocno psychologiczna, albo duchowa. ....

To po części się zgadza

... poszerzania horyzontów. Książka uczy bycia przewodnikiem, nauczycielem (strzele, że duchowym)...

Tez się zgadza, ale pośrednio tylko. W zasadzie większość książek poszerza horyzonty, więc nie mogę zaliczyć jako satysfakcjonującej odpowiedzi

W obu wypadkach kolory nie trafione. Może ten obrazek w centralnej części okładki coś podpowie. Co przedstawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek na środku okładki jest prostokątny, to właściwie dwa prostokąty, przesunięte tak że jeden obrazek przesłania drugi, ale tak, że wiadomo co obydwa przedstawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat

 

To jest karta na wierzchu. Myślę, że zwycięstwo jest Twoje. Druga karta trochę tylko widoczna to Koło Fortuny. Okładka poza kartami jest w kolorze purpury, fioletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupiec - będziesz się gdzieś bawić, idziesz się gdzieś wyluzować i zapomnieć o bożym świecie:)

Edytowane przez wiedzma.marta89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o spotkanie, ale w celu wspólnych medytacji, może gabinet odnowy biologicznej

 

Tak, idę do gabinetu odnowy - na peeling kawitacyjny.

Twoja kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje karcioszki to wiedziały!!

 

Moja zagadka - Na wczorajsze popołudnie i dzisiejszy ranek zostałem zaproszony do pomocy w sąsiednich budynkach. W jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnęłam Świat. Wątpię jednak, by karta ta znała odpowiedź na postawione wyżej pytanie. Intuicyjnie stawiałabym, że pomagałeś przy czymś majsterkując, no nie wiem hydraulika na przykład. Karta jednak sugeruje, że kontaktujesz się ze światem. Może tłumaczysz jakieś listy, rozmawiasz przez skype, odbierasz przekaz, naprawiasz łącza komputerowe... Mam jeszcze inne pomysły, ale wyszedłby referat, więc zakończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało to związek z odnowieniem kredytu pod hipotekę, czyli finansowania - może to była sugestia przesłania karty Świat. Chciałbym jednak coś dokładniejszego. To była potrzeba robienia czegoś pod presją czasu, panika przed inspekcją. Chciałbym usłyszeć czego dokładniej to dotyczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Wieża. Nie mam pojęcia. Już przedtem chodziło mi po głowie coś z prądem, instalacją elektryczną, instalacją odgromową. Może należało jednak trochę pomajsterkować. Bo chyba na ekonomistę Cię nie proszono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem sformułowania "odnowienie hipoteki". U nas inspekcja może nastąpić przy przyznawaniu kolejnych transz na budowę domu. Wówczas sprawdzana jest realizacja budowy i wykorzystanie środków. Podpowiedz coś jeszcze. Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko nazwa kredytu. Budynki na całym świecie finansuje się pod zastaw domu, czyli z wpisaniem kredytu do hipoteki. To wpis w księgach wieczystych, że ciąży na danej posesji dług. To nie istotne szczegóły. Chodziło mi o to, że kredyt dawany jest na określony czas, a po jego upływie należy go odnowić. Przy tym kredytodawca stawia warunki. W pytaniu chodzi o jeden z takich warunków, bo tego dotyczyła moja pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pytaniu chodzi o jeden z takich warunków, bo tego dotyczyła moja pomoc.

 

Moja karta to 10 Mieczy. Biorąc pod uwagę wymóg, warunek, to czytając wprost tę kartę to ochrona przed skutkami tego, co się dzieje, zabezpieczenie, by nie zdarzyło się coś, co może mieć tragiczne skutki. Chodzi więc o działania mające na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o Straż Pożarną, bo ona zajmuje się sprawami bezpieczeństwa mieszkańców, gdy coś złego się dzieje, np wybuchnie pożar, czy zostanie zalane mieszkanie.

Edytowane przez Natka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie przeznaczenia mają budynki objęte hipoteką. Jeżeli to działalność gospodarcza np. wynajem, jakieś budynki szpitalne, terapeutyczne, domy dziennego pobytu, wówczas istotnie może chodzić o ochronę ludzi. Jeżeli to budynki mieszkalne, to raczej chodzi o zabezpieczenie murów. Więc ogrodzenia, systemy alarmowe, dozorcy, monitoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o Straż Pożarną, bo ona zajmuje się sprawami bezpieczeństwa mieszkańców, gdy coś złego się dzieje, np wybuchnie pożar, czy zostanie zalane mieszkanie.

 

To była inspekcja ze straży pożarnej. Twoja kolej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie przeznaczenia mają budynki objęte hipoteką. Jeżeli to działalność gospodarcza np. wynajem, jakieś budynki szpitalne, terapeutyczne, domy dziennego pobytu, wówczas istotnie może chodzić o ochronę ludzi. Jeżeli to budynki mieszkalne, to raczej chodzi o zabezpieczenie murów. Więc ogrodzenia, systemy alarmowe, dozorcy, monitoring.

 

Gdybym wszystko wyjaśnił to wtedy włącza się zgadywanie. Mnie chodziło o to czy ktoś kartę ognia, albo niebezpieczeństwa wyciągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 puchary. Pewnie spotkasz się z bliskimi lub znajomymi. Miło spędzicie czas. To okres grillowania, więc może na świeżym powietrzu przy grillu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła- będziesz musiała się z czymś zmierzyć, coś załatwić, może w urzędzie??

W pewnym sensie można powiedzieć, że musiałam się z czymś zmierzyć.

 

Mam 3 puchary. Pewnie spotkasz się z bliskimi lub znajomymi.

To było spotkanie z bliskimi, a raczej z bliską osobą, ale w pewnym konkretnym celu. Proszę bliżej określić ten cel. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 Buław. Sądzę, że na to spotkanie szykowałaś się już od jakiegoś czasu. Bałaś się osądzania i krytyki. Ci na których najbardziej nam zależy, nie zawsze bywają wsparciem, a często oczekują wsparcia od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

król trefl- kojarzy mi sie z medycyną lub prawem ta karta. Może odwiedziłaś kogoś bliskiego w szpitalu właśnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 Buław. Sądzę, że na to spotkanie szykowałaś się już od jakiegoś czasu...... a często oczekują wsparcia od nas.

To prawda, że szykowałam się od pewnego czasu, oczekując na dogodny moment. I miało to związek z wsparciem z mojej strony, a raczej pomocą, którą sama zawsze oferuję z pewnych zrozumiałych względów. Co to za pomoc i dla kogo? Karta ta naprowadza doskonale na trop, ale jeszcze nie do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

król trefl- kojarzy mi sie z medycyną lub prawem ta karta. Może odwiedziłaś kogoś bliskiego w szpitalu właśnie ?

To nie to niestety, a może raczej na szczęście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Denary. Chodzić może o drobną pomoc finansową, ale ja myślę, że to nie jest główny motyw. Potrzeba również będziesz jako doradca i opiekunka. ( A niech tam zaszalałam.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że szykowałam się od pewnego czasu, oczekując na dogodny moment. I miało to związek z wsparciem z mojej strony, a raczej pomocą, którą sama zawsze oferuję z pewnych zrozumiałych względów. Co to za pomoc i dla kogo? Karta ta naprowadza doskonale na trop, ale jeszcze nie do końca...

 

No i dostrzegłam swoją pomyłkę. Pisząc to, miałam na myśli inną kartę, nie 5 Buław niestety... przepraszam za omyłkę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Denary. Chodzić może o drobną pomoc finansową, ale ja myślę, że to nie jest główny motyw. Potrzeba również będziesz jako doradca i opiekunka. ( A niech tam zaszalałam.)

 

Nie chodzi o pomoc finansową, ale o konkretną fizyczną. Ma to w pewien sposób związek z opieką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, Natka ja to chyba wiem... Tylko nie z kart, więc nie wiem czy mogę tak. Trochę dookoła... to opieka nad dzieckiem. Jesteście spokrewnieni bardzo blisko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodziło o jakąś rozmowę z kimś bliskim? Musiałaś się z tym zmierzyć, bo była to trudna rozmowa?

 

To nie chodziło o rozmowę... wspomniałam wcześniej, że chodzi o pomoc w sensie fizycznym... moja podpowiedź - wyręczenie w pewnych czynnościach, zrobienie czegoś... sądziłam, że jakaś karta Wam to podpowie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesarzowa - albo pomagałaś jakiejś kobiecie ze swojego otoczenia - mamie, siostrze, albo ta karta mówi o tym, że wyręczyłaś kogoś w organizowaniu czegoś, może musiałaś przygotować salę na jakąś okazję? Poukładać krzesła? Coś co ma związek z fizyczną pomocą przy organizacji jakiegoś wydarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesarzowa - albo pomagałaś jakiejś kobiecie ze swojego otoczenia - mamie, siostrze, albo ta karta mówi o tym, że wyręczyłaś kogoś w organizowaniu czegoś, może musiałaś przygotować salę na jakąś okazję? Poukładać krzesła? Coś co ma związek z fizyczną pomocą przy organizacji jakiegoś wydarzenia.

 

Tak, pomagałam Mamie... zrobiłam coś, czego ze względu na wiek już nie powinna wykonywać sama... za duże ryzyko... Teraz już pewnie będzie łatwiej odgadnąć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie opieka nad ogrodem. A jaką kartę wyciągnęłaś?

 

Osho zen:-)

Niech się dzieje.

W Boskim nie znalazłam odpowiedzi na Twoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osho zen:-)

Niech się dzieje.

W Boskim nie znalazłam odpowiedzi na Twoje pytanie.

 

Ależ jestem roztargniona...Napisałaś przecież jaka to karta... niech się dzieje, czyli 8 Kielichów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bakea
Królowa Buław - szpital, księgarnia, sieć sklepów, centra handlowe, bar, kawiarnia.

 

Królowa buław by pasowała, ale to nie jest to.. mała podpowiedź.. związane jest to z upiększeniem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bakea
Tak, już salonów piękności nie chciałam wymieniać. Ale może wybierasz się zrobić pazurki, ewentualnie fryzjer.

 

Tak :) jadę do fryzjera na całkowitą metamorfozę.

Twoja kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Wobec tego... W niedzielę po godz. 16 córka mi coś przygotowała - zrobiła. Co to było?

Edytowane przez gala.tea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
10 pik - to może podróż, przeprowadzka hmm. aż jestem ciekawa o co chodzi :P

 

Przeprowadzka!!! (podróży też było trochę, ale przeprowadzkę miałam na myśli). Dobra jesteś! teraz Twoja kolej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

I pewnie trochę stresu, zamieszania z tym było dlatego ta 9 trefl :)

 

Moja zagadka brzmi : Z kim spędziłam dzisiejsze popołudnie ?

Edytowane przez anhana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję coś wyciągnąć z tej trójki buław :) To jest osoba spod znaku barana, przyjaciel, z którym może udałaś się na długi spacer? Albo ta osoba przyjechała z daleka do Ciebie? Strzelam, że to mężczyzna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana
Ok, spróbuję coś wyciągnąć z tej trójki buław :) To jest osoba spod znaku barana, przyjaciel, z którym może udałaś się na długi spacer? Albo ta osoba przyjechała z daleka do Ciebie? Strzelam, że to mężczyzna ;)

 

To nie mężczyzna, nie spod znaku barana i nie z daleka. Faktycznie był długi spacer :) również nad rzekę stąd pewnie ta 3 buław ;) Czekam na dalsze odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mężczyzna, nie spod znaku barana i nie z daleka. Faktycznie był długi spacer :) również nad rzekę stąd pewnie ta 3 buław ;) Czekam na dalsze odpowiedzi :)

Dobrze, że chociaż spacer się zgadza :D Teraz wyciągnęłam Rycerza buław - energiczna kobieta, radosna, aktywna, znak zodiaku to lew, a wiek - 25-35 lat. Czy teraz się zgadza? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 buław

Szybkie towarzystwo :) Znajomi z internetu albo lubiący szybkie auta? Wydaje mi się ze więcej niż 1 osoba bo to karta kontaktowa dość mocno jak na 1 człowieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Chodziło o dwie kobiety, dobre koleżanki. Byłyśmy na bardzo długim spacerze. :) Trudno mi rozsądzić kto był najbliżej prawdy, może niech osoba, która zechce zada kolejną zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Walet kier ;) serdeczny ciepły. jasnowlosy, może być trochę egoistyczny. wypadł mi jeszcze król karo - być może poznany w podrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Króla Buław. Jak marzenie ;-0 Smukły mężczyzna, jasnowłosy lub średni brąz. Przystojny. Ciepły, przyjacielski, energiczny. Dusza towarzystwa. Ma w sobie to coś. Przyciąga jak magnes i może zawrócić w głowie. Przywódca, lider, marketingowiec, podróżnik lub osoba w mundurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas tasowania wypadła mi Gwiazda, więc zauroczył Cię na pewno.

Rycerz Buław - energiczny, przedsiębiorczy, ok 30 lat (+/-), raczej ciemnowłosy, ciemny brąz; baran, lew lub strzelec. Przed nim pojawiła mi się 9 mieczy - nie jest teraz w jakiejś ciężkiej sytuacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z was podała jakąś jego cechę, bo oczywiście jest ciepły, serdeczny i energiczny :) Wiedzma.marta trafiła z ciemnymi włosami, nic nie wiem o ciężkiej sytuacji, mam nadzieję, że nie, a z tą gwiazdą - ciekawe :) Tak jest, mocne zauroczenie :) :) Najbliżej była wiedzma.marta - za te włosy. To teraz Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że o to pytasz, bo to jest jedna z kontrowersyjnych kwestii w naszej relacji i myślałam, że któraś z was trafi :) trochę ponad 30+ ;) Trooooochę więcej niż ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...