Skocz do zawartości

Ćwiczonko z 1 kartą... zagadka?


Zib

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że wczoraj dużo rzeczy robiłaś. Bardzo ogólne pytanie, a tylko jedna karta.

Ósemka mieczy:

1. Wydarzyło się cos ważnego podczas podróży lub w miejscu takim jak dworzec, port, lotnisko, skrzyżowanie. To był zbieg okoliczności.

2. Ktoś pokrzyzował Ci plany i musiałaś zostac w domu, tego dnia pisałaś coś albo czytałaś, opiekowałaś się chorym człowiekiem, który nie mogł się ruszać.

 

Brawo!!! Przekraczałam granicę bez waluty. Wszystkie kantory po Polskiej stronie były zamknięte. Gratuluję! Zadajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Ot takie pytanko:

Sąsiad chce sprzedać swoją działkę. Jaka jest cena wystawionej działki?

 

3 mieczy - 30 tyś., myślałam, też o 300 tyś., ale przy tej karcie nie wiem do końca; jeszcze jest opcja, że 61 tyś. bo to numer tej karty.

Edytowane przez Lee_Loo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Villandra, właściwie jeszcze na Ciebie czekałam! :D Gratulacje! Sąsiad wystawił działkę za 800 000 i tak jak napisała Inez, nie jest to wygórowana suma. Takie stawki obowiązują w tym rejonie miasta. Działka ma 800m2. Myślałam, że bez podpowiedzi sie nie obędzie. Oddaję pałeczkę Villandrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Villandra, właściwie jeszcze na Ciebie czekałam! :D Gratulacje! Sąsiad wystawił działkę za 800 000 i tak jak napisała Inez, nie jest to wygórowana suma. Takie stawki obowiązują w tym rejonie miasta. Działka ma 800m2. Myślałam, że bez podpowiedzi sie nie obędzie. Oddaję pałeczkę Villandrze.

 

Kurcze, mi się kołatało w głowie 80.000 , szkoda, że podświadomość jedno zero mi zabrała;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że byłaś blisko, a jednocześnie daleko. Zadziwiła mnie Twoja odpowiedź, tylko z karty Papieża. Masz świetną intuicję. Gdybym podpowiedziła, że jest to działka w dużym mieście propozycje sum w Waszych postach byłby większe. Ja sama, z ciekawości, zapytałabym ile zer posiada suma ;) Dziękuję za posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jacie no to jednak jest moc :), no niezła cena, wydawała mi się nieprawdopodobna ale napisałam...

 

Moje pytanko

 

Dziś rano, w drodze do pracy spotkało mnie coś nieoczekiwanego. Co to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc - obszczekał Cię pies ;)

Wypadła mi 3 miecze w trakcie tasowania - zaczepił Cię bezdomny?

 

nie, nic z tych rzeczy :) ale karty można by podciągnąć do tego zdarzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 mieczy

 

ktoś oblał Cię wodą?

 

10 mieczy - mała stłuczka samochodowa, zderzenie

 

Król Kielichów - spotkałaś znajomego mężczyznę, może kolegę z pracy

 

no też nie

dodam, że jechałam samochodem i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak niektórym powyżej, również wyciągnełam 10 Mieczy - to musiało byc coś nieprzyjemnego. Nastąpiło nagłe nieszczęscie, śmierć, trup, pogrzeb. Coś wskoczyło Ci pod koła i odebrałaś mu zycie, mysle o zwierzaku, nie lubię kotów, więc zakładam, że to był kot ;) Karta też może zwiastować ulewę albo piorun, ale dziś wszędzie miało świecić słońce, tak też obstawiam tego martwego kocura. Z przełożenia wyszła mi tez 3 Mieczy, czy jak nic zgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 Mieczy - potrąciłaś kogoś, może psa, rozjechałaś ptaka, wiewiórkę, kota, albo tylko przemknęli Ci pomiędzy kołami i napędzili stracha.

 

No to może jadąc samochodem zobaczyłaś exa?

 

To może 6 mieczy pokazała, że jadąc samochodem omal do rzeki nie wpadłaś?

 

 

To może podrywał Cię facet jadący samochodem obok albo jakiś pracownik drogowy;)

 

Tak, jak niektórym powyżej, również wyciągnełam 10 Mieczy - to musiało byc coś nieprzyjemnego. Nastąpiło nagłe nieszczęscie, śmierć, trup, pogrzeb. Coś wskoczyło Ci pod koła i odebrałaś mu zycie, mysle o zwierzaku, nie lubię kotów, więc zakładam, że to był kot ;) Karta też może zwiastować ulewę albo piorun, ale dziś wszędzie miało świecić słońce, tak też obstawiam tego martwego kocura. Z przełożenia wyszła mi tez 3 Mieczy, czy jak nic zgon.

 

o rany, nie było żadnych trupów ani exa ;), no ale fakt dziwne Wam karty wychodzą aż zaczęłam się zastanawiać...

dodam, że zostałam zatrzymana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to działając dalej z moją kartą Moc: przekroczyłaś prędkość i dostałaś mandat (3 miecze, które wypadło)?

zaliczam :)

 

Zostałam zatrzymana przez policję do kontroli i okazało się że jechałam bez świateł (dzień wcześniej mąż coś robił w samochodzie i je wyłączył). Na szczęście skończyło się tylko na pouczeniu :).

 

Pearl zadajesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc - wszystko jasne, kupiłas nowe ubranko. To nie było przypadkowe kupno, to coś o czym marzyłaś od dawna. Nie byłaś zdecydowana i małaś problem z wyborem. Jakiego typu to jest ubranie, trudniejsza sprawa. Myśle, że wygodne, to będzie coś kobiecego, z dekoldem lub ciepły płaszcz z dodatkiem futerka. Bo przyszło mi też do głowy, że mogłaś kupić czworonożne zwierzę do domu. To mogło byc też bardzo wykwintne jedzonko, ale tż możliwość skreślam. W każdym razie kupiłaś cos, co poprawiło ci nastrój. Raczej szybko ochłoniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiarkowanie - pozwala oszczędzić i związane z transportem, przemieszczaniem się - to może kupiłaś długoterminowy bilet na środek komunikacji miejskiej...?

 

Byłaś pierwsza, tak, bilet miesięczny :)

Zadajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Umiarkowanie

 

pierwsza myśl (bez kart) ogród botaniczny, poza tym uważam, ze na pewno w spokojnym miejscu, w jakimś pubie, kawiarni..siedziałaś w fotelu i popijałaś kawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiarkowanie

 

pierwsza myśl (bez kart) ogród botaniczny, poza tym uważam, ze na pewno w spokojnym miejscu, w jakimś pubie, kawiarni..siedziałaś w fotelu i popijałaś kawę

 

blisko:) ale to raczej miejsce nie należące do spokojnych:) chętnie bym dziś posiedziała we wspomnianych miejscach, ale to nie to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 denary - byłaś w pomieszczeniu gdzie były stoliki, nie byłaś sama, rozmawialaś z kimś. Rutyna, często tam bywasz. Jest tam ruch.

 

też blisko, często tam bywam i jest tam ruch:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

losowałam drugi raz i znowu ta MOC :) - biegałaś po parku?

 

Ceres - byłaś najbliżej, więc zaliczam:) byłam ze swoim dzieckiem na placu zabaw w parku i biegał on, a ja za nim:)

Teraz Ty zadajesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie stawiam na piec:) wypadła mi też Wieża - jakieś urządzenie się zepsuło i musiałaś kupić nowe.

Jesteś prawie więc zaliczone, bo nie oczekiwałam, że ktoś precyzyjnie zgadnie opał na zimę :) ale dla domu, z wodą, bo kaloryfery ją mają, bojler też i jest piec :)

Zadajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja zagadka: jaką książkę obecnie czytam, chodzi ogólnie o tematykę, gatunek?

 

Król denarów - historyczna o jakimś szlacheckim rodzie lub coś o potentatach finansowych, bardziej współczesna powieść.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 Denarów - opowieść o jakieś sadze rodzinnej. O dziedzictwie, wielkim majątku, spadku. Sprawa w którą zaangażowana jest cała rodzinna. Chodzi o dom na wsi lub przedmieściu, ogromna posiadłość na łonie natury. Rodzinny interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Król denarów - historyczna o jakimś szlacheckim rodzie lub coś o potentatach finansowych, bardziej współczesna powieść.

Pierwsza odpowiedź i strzał w dziesiątkę:) Tak, to dokładnie to, historyczna opowieść o szlacheckich rodach, na okładce jest portret szlachcica - wygląda jak Król denarów z wąsiskami, hehe:)

Teraz Ty zadajesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wyszła karta ŚWIAT, czyli naprawdę dużo możliwości. Spróbuje utrafić:

1. Piekna, seksowna, tańcząca, półnaga kobieta ;) Czarodziejka

2. Kwiaty

3. Lew, byk, orzeł

4. Wszechświat, konstelacje gwiazd, planety, droga mleczna itp...

5. Kula ziemska

6. Krajobraz z egzotycznymi krajami

7 Jakieś fantazy

Biorąc pod uwagę Twoją podpowiedź, obstawiam lwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czułam dumę z efektów mojej pracy. Cóż takiego zrobiłam?

 

Rycerz denatów - skończyłaś naukę jakiegoś działu, albo wykonałaś trudne zadanie z pracy. Myślę, że wiązało się to z pracą umysłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 MIECZE

Odwiedził Cie dorosły, zdecydowany mężczyzna (25-35lat), przyjaciel domu. Przyszedł podzielić się swoim kłopotem, który spędza mu sen z oczu (lub gadaliscie do późnych godzin nocnych). Użalał się nad sobą, potrzebował rozmowy, towarzystwa, wsparcia duchowego. LUB taka myśl, przyszedł pomóc Tobie przenieść coś cieżkiego.

Z zawodu, raczej wolny zawód, reporter, częste delegacje, nauczyciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie, to była kobieta

 

VI Mieczy - ktoś z kim dawno utraciłaś kontakt

utraciłam kontakt ale tylko chwilowo, na jakieś 2 miesiące i te karty co wyciągnęłyście - 8 pucharów, 3 miecze, 6 mieczy to właśnie takie tło naszych ostatnich relacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia, siostra, kuzynka?

 

tak, siostra :)

przez ostatni rok miałyśmy super kontakt, miała trochę problemów z samą sobą i pomagałam jej wyjść z tej sytuacji ale tak jak pisałam w ostatnich miesiącach coś się nagle popsuło między nami, w sumie tak bez przyczyny ale wszystko sobie wyjaśniłyśmy i mam nadzieję że znów będzie ok

 

Twoja kolej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 buław - pewnie pudło ale u mnie na karcie jest na pierwszym palnie samochód :), ewentualnie zegarek lub bransoleta

 

Nie, a jakie masz karty, że 9 Buław jeździ samochodem?

Karta jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

III Kielichów - jakąś wejściówkę, bilet, karnet na coś gdzie spędza się czas z innymi ludźmi, może wycieczkę, bilet do kina, teatru.

 

Trafiony, zatopiony! :)

Bilety na koncert.

Zadajesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...