Skocz do zawartości

Poszukuję książek- powiązania między religiami


Mona Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Poszukuję tytułów jakichś książek, które wyjaśniają powiązania między religiami, obrzędami i świętami z różnych zakątków świata, szczególnie relacje między obrzędami pogańskimi a religią chrześcijańską. Nigdy na nic takiego nie natrafiłam, a ten temat bardzo zainteresował moją przyjaciółkę, choć muszę przyznać, że również chętnie o tym poczytam. Czy ktoś z Was miał może styczność z taką literaturą i podzieli się ze mną tytułami? Nie mogłam nic znaleźć na ten temat przez wyszukiwarkę na forum.

P.S. Jeśli to zły dział, to przepraszam i proszę o przeniesienie, nie byłam pewna, gdzie to umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Złota gałąź" sir Jamesa Georgea Frazera. Troszkę przestarzała, religioznastwo poszło nieco do przodu od czasu jej wydania, ale na początek to absolutny 'must have' :D Tylko się nie przeraź wielkością tej pozycji ;) Ciekawostką jest że książka ta miała pewien wpływ na kształt współczesnego wicca, a możesz się o tym przekonać na jakimkolwiek forum poświęconym tej religii.

Co do powiązań między religiami - ciekawy motyw pojawia się na początku "Jogi" wójaszka Alka (Crowleya oczywiście) - porównuje on mistrzów różnych tradycji duchowych w kontekście odosobnienia jako punktu zwrotnego w ich życiu.

Była jakaś książka która idealnie wpasowuje się w to czego szukasz, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Może ktoś inny pamięta ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...