Skocz do zawartości

czy są jakieś pomocne wskazówki dla osób szukających mieszkania na wynajem


TomasM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie miałbym problemu gdybym szukał mieszkania/domu na zakup, wtedy warto wydać kilkaset złotych na to aby profesjonalista nam dokładnie sprawdził.

Jednakże w przypadku wynajmu wygląda to inaczej... bo po kilka mieszkaniach może okazać się że wydałem 1000zl a nadal jestem w bez mieszkania.

Na chwile obecną szukam mieszkania no i fachowa pomoc kosztuje.

Można wydać paręset zł na sprawdzenie mieszkania później jeszcze więcej na doradztwo odnośnie zagospodarowania i aranżacji zgodnie z feng shui a po roku przeprowadzka, bo praca/albo właściciel zmienił plany itp. albo co gorsza mieszkanie zostanie sprawdzą powiedzmy 1-2dni (odpowiedz jest OK)a tu się okazuje, że ktoś inny już go wziął.

Oczywiście rozumiem i nie kwestionuje tego, że jest to kogoś praca która zapewnia utrzymanie.

No ale może są jakieś wskazówki przynajmniej odnośnie znalezienie odpowiedniego

No i doszedłem do meritum.

Czy można samemu jakoś sprawdzić mieszkanie, jakieś wskazówki na co patrzeć

Ja jestem Kua: 9

Trygram: Li

Grupa: wschodnia (wiec chyba pozytywne strony to N,S,E,SE)?

zodiakalny wodnik (no i woda w wodzie)

Godzina dzień miesiąc rok

Ji Xin Ren Ren

Ziemia Metal Woda Woda

Chou Wei Yin Xu

Wół Owca Tygrys Pies

No i tutaj akurat bardzo lubię większość aspektów, które są dobre dla żywiołu wody i metalu.

 

Obecnie mam na oku mieszkanie gdzie wejście jest w środku tj strefa środkowa 9 no z kierunku N-W więc nie koniecznie korzystnie, ale jest spory metraż i dużo pomieszczeń wiec mam możliwość wyboru co gdzie co ulokuję. Owszem są małe skosy ale łózka tam nie dam.

Kuchnia,łazienka,wc mam całe na zachodniej części.

 

Drugie mieszkanie jest piękne i trochę mniejsze, ale wejście od południa, a patrząc na tabelkę dobrych stref to mam tylko 2 gdzie jedna jest wejściu a druga w łazience.

Aha czy rozwiązania typu kuchnia z aneksem vs tradycyjna kuchnia i pokój gościnny osobno, co jest właściwsze według feng shui.

 

Aczkolwiek teraz czytam w internecie, że wszystkie powyższe metody mają się nijak do feng shui tradycyjnego np. Ba Zhai, podróżującej gwiazdy.

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA JAKIEKOLWIEK POMOCNE INFORMACJE I WSKAZÓWKI, bo obecnie sugeruję się odpowiednimi kierunkami, lokalizacją łazienki i sypialni, no i to co mam na wprost wejścia.

Dodam że jest to dla mnie dość istotne gdyż moje mieszkanie będzie jednocześnie miejscem pracy.

Edytowane przez TomasM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie od 2 dni szukam jakiegoś e-booka do kupienia, ale nigdzie nie mogę znaleźć, więc pozostaje mi tylko kupić tradycyjną wersje w formie książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TomasM, prawda jest taka, że zazwyczaj ogólnodostępne książki na temat feng shui są raczej poglądowe, nawet "Feng shui dla żółtodziobów". Aczkolwiek jest to jedna z najlepszych pozycji, po jakie możesz sięgnąć. Napisz do mnie PW, może coś da się poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam nadzieję, że wymiana korespondencji między wami będzie dotyczyła rady i pomocy nieodpłatnej.

 

Zwracam uwagę, że na forum, ani w wątkach ani via priv, nie wolno oferować pomocy odpłatnej i Ezoforum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za korzystanie z takich ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wymiana korespondencji między wami będzie dotyczyła rady i pomocy nieodpłatnej.

 

Zwracam uwagę, że na forum, ani w wątkach ani via priv, nie wolno oferować pomocy odpłatnej i Ezoforum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za korzystanie z takich ofert.

 

Autor wątku zaznaczył, że z powodów finansowych nie może skorzystać z konsultacji. Nielogicznym byłoby ją w takiej sytuacji proponować, czyż nie Ismer?

Nigdzie nie zasugerowałam w żaden sposób "pomocy odpłatnej". Zresztą to już wtedy raczej nie jest pomoc, a usługa. Swoje usługi reklamuję gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To jest informacja, czyż nie energiasukcesu?

 

Moim obowiązkiem jest zwrócenie na to uwagi, ponieważ zdarzają się takie propozycje, właśnie na priv. Nie znamy Ciebie ani Twoich zamiarów, a logika w takich przypadkach nie ma nic do rzeczy.

Nie otrzymałaś upomnienia ani ostrzeżenia - jak wspomniałam jest to informacja i jako taką ją potraktuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Proszę przeczytaj regulamin forum, bo dyskusja na ten temat jest naprawdę zbędna.

Administracja podejmuje decyzje odnośnie postów, do których ma jakieś zastrzeżenia lub chce coś wyjaśnić; taka była moja decyzja odnośnie umieszczenia tej informacji i bez względu na formę proszę o uszanowanie tego. Od tego tu jestem, nie mam zamiaru na nikogo najeżdżać a pilnowanie porządku jest moim obowiązkiem.

Dlatego proszę o zaprzestanie dyskusji na ten temat.

Jeśli chodzi o znikające posty - w takich wypadkach są objęte moderacją a zdublowane zostają po prostu usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przeczytaj regulamin forum, bo dyskusja na ten temat jest naprawdę zbędna.

Administracja podejmuje decyzje odnośnie postów, do których ma jakieś zastrzeżenia lub chce coś wyjaśnić; taka była moja decyzja odnośnie umieszczenia tej informacji i bez względu na formę proszę o uszanowanie tego. Od tego tu jestem, nie mam zamiaru na nikogo najeżdżać a pilnowanie porządku jest moim obowiązkiem.

Dlatego proszę o zaprzestanie dyskusji na ten temat.

Jeśli chodzi o znikające posty - w takich wypadkach są objęte moderacją a zdublowane zostają po prostu usunięte.

 

Droga Ismer,

 

wszystko jest jasne i uszanowane. Nie zrobiłam nic złego, nie złamałam regulaminu. Rozumiem, że mogłaś mieć wątpliwości, ale również ja mogłam mieć zastrzeżenia co do formy ich wyrażenia (patrz "lekkie pogrożenie palcem"). Ot i tyle. Dyskusji zaprzestaję i udanego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zawsze można się porozumieć jeśli tylko dwie strony tego chcą.

To jest forum, na którym różne osoby się przewinęły i różne rzeczy proponowały - i stąd mamy doświadczenie, że lepiej na zimne dmuchać.

Dziękuję za zrozumienie. I mam nadzieję, że nie tylko ten wieczór będzie dla Ciebie miły - czego Ci życzę - ale także miła i owocna będzie Twoja działalność na Forum

A tak jeszcze na marginesie: zasadą jest, że dzielimy się wiedzą na forum, czyli publicznie, więc osoby czytające odpowiedzi na pytanie zadane przez autora wątku, mogą chcieć skorzystać z udzielanych mu porad. Ty się znasz na rzeczy, więc tym bardziej cenne są takie odpowiedzi, które pochodzą od fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze na marginesie: zasadą jest, że dzielimy się wiedzą na forum, czyli publicznie, więc osoby czytające odpowiedzi na pytanie zadane przez autora wątku, mogą chcieć skorzystać z udzielanych mu porad. Ty się znasz na rzeczy, więc tym bardziej cenne są takie odpowiedzi, które pochodzą od fachowców.

 

W sytuacji, kiedy jest to możliwe czyli pytanie jest na tyle ogólne, że odpowiedź może przydać się komuś innemu, chętnie odpowiem na forum. Natomiast tutaj jest typowa prośba o analizę porównawczą konkretnych mieszkań. Chcąc podbudować karmę ;-) stwierdziłam, że po prostu zerknę na plany, o ile będzie taka możliwość i, że szybciej pójdzie prywatnie. Zobaczymy, czy autor wątku w ogóle będzie zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...