Jump to content

SMOKI - siedzę w jaskini


Purple90
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry

 

Proszę o interpretację poniższego snu.

 

 

 

Śniło mi się, że byłem gdzieś na wykładzie i wyszedłem z niego z piękną blond dziewczyną o fajnej pupie.

Spodobaliśmy się sobie.

 

Nawet nie zauważyłem momentu, w którym znalazłem się gdzieś w jaskini z mężczyznami, którzy gdzieś byli w około i też szukali drogi wyjścia.

 

Jeden mężczyzna przerażał mnie na tyle, że postanowiłem go zabić i gdy trzymałem go od tyłu dusząć w świetle świec jego cień miał skrzydła - to były skrzydła smoka, jakby jego natura uwidoczniła się w cieniu.

 

Zabiłem go podcinając gardło.

 

Było blisko wyjście z jaskini zasłonięte zbitymi deskami.

 

 

Po odsłonięciu desek przed jaskinią był ogromny długi smok w kolorze siwo-seledynowym.

 

Smok nie atakował, ale strach było wyjść i zasłoniliśmy z powrotem wejście deskami.

 

Sen się kończy.

 

 

Dziękuję za pomoc w interpretacji.

Link to comment
Share on other sites

Guest SooYoung

Przesłanie snu - wysoki testosteron.

 

Pomyśl jakie masz podejście do kobiet i relacje z kolegami, czy np. rywalizujesz z innymi mężczyznami o kobiety.

Twoje podejście do kobiet, to Twoja sprawa, jak Ci z tym dobrze to ok. Natomiast Twoje relacje z innymi mężczyznami, kolegami - tutaj odczuwasz zagrożenie.

Link to comment
Share on other sites

Trudno powiedzieć jakie mam podejście. Powinienem chodzić do psychiatry.

 

 

Boję się. Boję się uczuć, boję być kochanym, boję się być kimś ważnym. Uciekam od kobiet, kolegów też nie mam bliskich, bo nie pozwalam sobie na bliskość, boję się.

 

Raczej nie rywalizuję z mężczyznami o kobiety. Kobieta też wybiera z kim chce być, więc jeśli nie wybiera mnie to jej wola.

Bardziej zależy mi na akceptacji innych mężczyzn by nikt nie wytykał mnie i nie odrzucał za to, że jestem inny, że mam jakieś słabości, że boję się z kimś być, że w ogóle boję się. Chcę zachować pozory, że wszystko jest w porządku i nic mi nie dolega.

 

 

Trudno mi odnieść do życia Twoją interpretację @arachnea, ale dziękuję pięknie, może nie jestem wszystkiego świadomy.

 

Dziękuję @arachnea

Link to comment
Share on other sites

Szedłem z mężczyznami we śnie i poczułem zagrożenie od jednego, zaatakowałem go i widziałem, że jego cień wygląda jakby miał smocze skrzydła lub szatańskie, gdy go trzymałem poderżnąłem mu gardło i próbowałem wyjść z jaskini, ale za wyjściem z jaskini stał duży smok i czekał więc się wróciłem do jaskini i sen się skończył.

 

Według sennika: "jeżeli Ty zaatakujesz smoka śniąc wróży to Tobie niepowodzenie w życiu (bo smoki są pod ochroną);

 

walczyć z nim: krytykujesz wszystkich dookoła, nie akceptujesz tego, że ktoś może być inny niż ty i mieć odmienne zdanie

 

uśmiercić go: uwolnisz się od kłopotów"

 

Zaatakowałem coś smoczopodobnego lub szatańskiego i zabiłem.

 

 

Wdług sennika "Smoki są ciekawym symbolem do interpretacji, gdyż te mistyczne stwory mają skrajne znaczenie – negatywne w Kulturze Zachodniej i pozytywne w ikonografii Dalekiego Wschodu. W naszym senniku połączyliśmy oba punkty widzenia, choćby dlatego, że prawie każdy sen ma dobre i złe znaczenie. Smok oznacza więc ogromną siłę, mądrość bądź zaciekłego wroga lub poważny problem.

 

Szczegółowe znaczenie snu:

- Walka ze smokiem odzwierciedla ogromne i ryzykowne wyzwanie, jakiego podejmie się śniący. Będzie to ważna próba życiowa, dlatego smok jest wyraźnym sygnałem ze trzeba być przygotowanym na maksimum swoich umiejętności."

 

Według sennikajaskinia: "Symbol ten oznacza coś, co znajduje się we wnętrzu lub jest kryte, a także wskazuje na przeszłość. Może oznaczać, że coś tkwi w Tobie z przeszłości i chciałbyś to poznać. Wskazuje też czasem na kobiecą seksualność. Jaskinia może też oznaczać Twoją nieświadomość i nawet jeśli na początku jest przerażająca, zbadanie jej może Ci pomóc w nawiązaniu silnego kontaktu z własną nieświadomością. Oznacza też sanktuarium i jest symbolem bezpieczeństwa. Jako ciemne miejsce, oznacza też lokalizację, z której pochodzi życie, macierzyństwo, które zapowiada nowy początek. Oznacza też kobiecość, gdyż nawiązuje do kobiecych narządów. Ważne jest zwłaszcza to, czy czujesz się we śnie komfortowo, czy nie. Jeśli groziło Ci jakieś niebezpieczeństwo, oznacza to problemy z otoczeniem albo z partnerem.

 

Kiedy śnisz, że przekraczasz jaskinię, oznacza to zmianę Twojego życia i głębsze zrozumienie negatywnych impulsów.

 

Kiedy śnisz, że dajesz krok poza jaskinię, oznacza to, że po ciężkich czasach przyjdą szczęśliwe."

 

Wejdzisz do jaskini: Ktoś udzieli ci wsparcie w bardzo ważnej sprawie. Pamiętaj, by okazać mu należytą wdzięczność.

 

Z punktu widzenia psychologii głębi smok cha*rakteryzuje witalność śniącego, z której oczywiście wszyst*ko, co duchowe, wydaje się usunięte, wyraża walkę z sa*mym sobą i z własnymi instynktami.

 

 

 

Jaskinia we śnie symbolizuje pierwotne instynkty człowieka, które dławione przez społeczeństwo, kulturę oraz wychowanie pojawiają się w nocnych wizjach. Sny o jaskini są charakterystyczne dla osób nerwowych, źle czujących się w towarzystwie innych ludzi, będących bardzo czujnymi i podejrzliwymi w stosunku do zachowań innych osób. Jest przejawem chęci zdobywania, życia na własną rękę. Jednocześnie takie osoby są osobami skrytymi, nie lubiącymi dzielić się swoimi poglądami z innymi – w tym sensie Jaskinia we śnie jest symbolem kryjówki, w której dana osoba upatruje źródła wyalienowania się od innych ludzi.

 

Jaskinia we śnie może też symbolizować wewnętrznie przeżywany przez jednostkę chaos. Sen o jaskini pojawia się u ludzi, którzy w ostatnim czasie przeżyli wydarzenie, które naruszyło ich świat wartości oraz ich podstawowe poglądy na otaczającą ich rzeczywistość. W takim znaczeniu Jaskinia również symbolizuje miejsce schronienia się, przeczekania wewnętrznie przeżywanego chaosu oraz ucieczki od nierozwiązanych problemów.

 

W końcu, jedną z najważniejszych interpretacji snu o jaskini jest odwołanie się do teorii podświadomości. Jaskinie jest symbolem tego, co rozgrywa się w naszej podświadomości, warto więc zwrócić uwagę na to, co w danym śnie rozgrywa się wewnątrz jaskini – owe wydarzenia odzwierciadlają bowiem nasze potrzeby, Lęki oraz kompleksy, które ukrywane na co dzień, ujawniają się w owych snach.

 

nie wiem co o tym wszystkim myśleć, mam wrażenie, że ta jaskinia i smok to znak zachodzących poważnych zmian w mojej psychice, dlatego bardzo dokładnie chciałbym rozszyfrować ten sen.

Link to comment
Share on other sites

Teraz przyszło mi na myśl, że smok reprezentujący siły witalne stojący za wyjściem z jaskini to znak dla mnie, że użyję wszystkich swoich sił witalnych by zmierzyć się z tym co mam w głowie (czyli jaskini, bo jaskinia to wszystko co kryję się w podświadomości) i, że teraz jest czas pracy nad własnymi lekami, a ten smok pilnuje mnie bym wszystko poukładał we własnej głowie.

Link to comment
Share on other sites

Guest SooYoung
Teraz przyszło mi na myśl, że smok reprezentujący siły witalne stojący za wyjściem z jaskini to znak dla mnie, że użyję wszystkich swoich sił witalnych by zmierzyć się z tym co mam w głowie (czyli jaskini, bo jaskinia to wszystko co kryję się w podświadomości) i, że teraz jest czas pracy nad własnymi lekami, a ten smok pilnuje mnie bym wszystko poukładał we własnej głowie.

 

Dokładnie to. Też tak to widzę.

Świetnie ze do tego doszedłeś :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Similar Content

  • stokrotka16
   By stokrotka16
   Witam , wczoraj przeczytałam książkę Magickal Seduction (dotyczącą przyciagania miłośći ) . Bardzo zależy mi na tym żeby przyciągnąć do siebie partnera na stałe , ale z drugiej strony boje się wykonywać ,,rytułałów'' , opisanych w książće . Raczej boję się nawiedzienia jakiś istot, opętania itp . Więc mam do Was pytanie czy moje obawy są bezpodstawne ? Czy mogę bezpieczne je wykonywać ? Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam Wszystkich ...
  • Purple90
   By Purple90
   Śniło mi się, że całowałem się z dziewczyną dużo młodszą od siebie, którą widziałem już kiedyś we śnie, dawno temu.
    
   Powiedziała mi, że seks popsuje to co między nami jest.
    
    
   Co znaczy ten sen?
  • Miruku
   By Miruku
   Witam serdecznie. Mam problem z interpretacją tego rozkładu, niestety… Pytanie: Czy do siebie wrócimy. Ja – Panna (numerologiczna 5), On – Strzelec (numerologiczna 8). Nasza obecna sytuacja – rozstaliśmy się w maju, mieliśmy ze sobą bardzo dużo konfliktów. On jest w związku i teoretycznie wszystkim mówi, jaki to nie jest zakochany. Ja jestem w związku, no ale… Przez ostatnie 2 tygodnie dawał mi nadzieję, myślałam, że naprawdę do siebie wrócimy, aż do zeszłego piątku, kiedy to wybuchłam wygarnęłam wszystko jemu i jego obecnej dziewczynie, którą kłamał, że jesteśmy tylko przyjaciółmi. I uciął się nam kontakt – zablokował mnie na facebooku, na instagramie, pewnie i mój numer i wszystko. I stąd moje pytanie co będzie dalej i problem z interpretacją. Mogłabym prosić o pomoc?
   A więc rozkład wygląda tak:
   1 karta: Obecna sytuacja miedzy ludźmi – KAPŁAN
   Sytuacja jest skomplikowana – należałoby zasięgnąć rady osoby doświadczonej. Sami nie znajdziemy wyjścia z tej sytuacji, przydałaby się porada kogoś. Co więcej – jakaś wewnętrzna przemiana się w nas dokonała – skończył się związek, zaczęły się nowe związki, zmieniło się coś w nas. Poza tym żyjemy przeszłością. Zresztą, ja grałam rolę wiecznego nauczyciela, wiecznie starałam się ciągnąć wszystko w górę, więc w końcu nadeszło rozstanie z hukiem. Poza tym, każdy grzech, który pomiędzy nami zaistniał zostanie teraz osądzony.
   2 karta: Jaką przybiera postawę do problemu osoba pytająca? – ŚWIAT
   Zaszyły zmiany na poziomie świadomości, które nie do końca mi się podobają. Wole uparcie trzymać się związku, który się zakończył. Czuję złość i rozgoryczenie, że rozstaliśmy się w taki sposób, że nie mamy ze sobą kontaktu, ale chyba to była konieczna zmiana. Mimo wszystko mam dalej nadzieję – na szczęśliwy koniec, na powrót do tej relacji. Zdaję sobie sprawę, że powinnam powziąć jakiś nowy kierunek. Chcę radzić sobie w tej sytuacji.
   3 karta: Co osoba pytająca powinna zrobić, aby mieć szanse na pojednanie z partnerem? – VI BUŁAW
   Powinnam zmienić swoje zachowanie, przestać popełniać błędy, które doprowadziły do tego kryzysu, a osiągnę sukces. Muszę być bardziej optymistyczna i wychodzić z inwencją.
   4 karta: Co o tej sytuacji myśli jej partner? – PUSTELNIK
   Uwolnił się ode mnie, podąża własną drogą, skrystalizował własną wolę. Musi sobie wszystko przemyśleć i uporządkować. Jest wycofany. Rozwiązują mu się wątpliwości, pewnie wie, że nowy związek to była dobra decyzja. Szuka nowego spojrzenia na sytuację pomiędzy nami, po tym jak kompletnie urwał się nam kontakt. Nie umie się ze mną porozumieć, potrzebuje samotności i przemyślenia.
   5 karta: Co zamierza jej partner w tej sytuacji? – VIII MIECZY
   Nie chce się otworzyć, zamyka się na mnie. Ucieczka w swój świat i odcięcie się ode mnie. Nie da kroku w przód, nie podejmie żadnych działań. Ewentualna chęć wyrwania się z tego wszystkiego.
   6 karta: Jakie jest źródło problemu? – DIABEŁ
   Przyciąganie fizyczne, które rozbudziło we mnie nadzieje i spowodowało kłótnię, po której ostatecznie ucięty został kontakt. Moje uzależnienie od niego. Poza tym: jego nieczyste intencje, duży gniew i emocje, nad którymi nie umiemy zapanować. Negatywnie myślimy i pozbawione jest to wszystko uczciwości. Tłumione emocje znalazły ujście w gwałtowny sposób, kończąc to wszystko. Złośliwość, mściwość i wyrachowanie, tak samo jak poszukiwanie nowych wrażeń.
   7 karta: Czy powrót do siebie w ogóle ma sens? – RYCERZ MIECZY
   Ta relacja prowadzi tylko do zranienia. Ta relacja i tak stała się chłodna i nieczuła. Chociaż powrót byłby pokonaniem wszelkich trudności. W sumie ten związek już osiągnął swój punkt kulminacyjny…
   8 karta: Czy ostatecznie wrócą do siebie? – KRÓL MIECZY, KAPŁANKA, 5 KIELICHÓW
   Tylko jeśli on tego zapragnie, nie naciskać, nie robić sobie nadziei i tak pewnie nie dostanę tego czego chcę.
    
   Czyli suma summarum, przez jego nastawienie i zwodzenie mnie wybuchłam. Relacja się skończyła, chociaż ja żyję dalej marzeniami o powrocie i tęsknie i wzdycham. On ma to za to gdzieś, jest na mnie wściekły, nie chce mu się ze mną rozmawiać ani wracać. Odpowiedź na pytanie „Czy do siebie wrócimy?”- Nie.
   Dobrze myślę, że to już taki związek bez szans?
   Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam…
  • ZawszeWinna
   By ZawszeWinna
   Śniło mi się coś dziwnego, obudziłam się bardzo niespokojna i nadal mnie to dręczy, chociaż minęło już tak wiele godzin. Byłam w swoim starym mieszkaniu, siedziałam przy stole z dawną sąsiadką (przyjaźniłyśmy się jako dzieci/nastolatki). W pewnym momencie ona wyciągnęła nóż i wbiła mi go dwa razy głęboko w plecy. Rany krwawiły, czułam się coraz słabsza. Próbowałam zadzwonić po pomoc, ale mój telefon odmawiał współpracy - czegokolwiek bym nie próbowała, zawsze przekształcał numer w dziwny sposób i nie byłam w stanie się połączyć. Ostatecznie zadzwoniłam z cudzego telefonu, lecz pomoc nie dotarła, chyba po prostu mnie olali. Wtedy nagle sceneria się zmieniła, znalazłyśmy się w kościele. To nie była msza, raczej jakieś bardzo dziwne religijne spotkanie, w którym brało udział całe miasto. W pewnym momencie sąsiadka złapała mnie za ręce i zaczęłyśmy tańczyć. I znów zmiana scenerii, był środek zimy, straszny mróz, a ja siedziałam z grupką ludzi w jakiejś grocie. Po chwili wybiegliśmy i wskoczyliśmy do morza, okazało się, że byliśmy czymś w rodzaju morsów. Woda była bardzo ciepła, ale nie mogłam długo pływać przez rany. Byłam już naprawdę słaba, krótko mówiąc umierałam. Sen skończył się tak, że wyszłam z wody, siedziałam znów w grocie z moim chłopakiem i rozmawialiśmy z naszym wykładowcą, który strasznie dużo palił.
    
   Tak, wiem, rozpisałam się, ale chciałam oddać sen w miarę dokładnie. Będę naprawdę bardzo wdzięczna za interpretację.
×
×
 • Create New...