Jump to content

SMOKI - siedzę w jaskini


Purple90

Recommended Posts

Dzień dobry

 

Proszę o interpretację poniższego snu.

 

 

 

Śniło mi się, że byłem gdzieś na wykładzie i wyszedłem z niego z piękną blond dziewczyną o fajnej pupie.

Spodobaliśmy się sobie.

 

Nawet nie zauważyłem momentu, w którym znalazłem się gdzieś w jaskini z mężczyznami, którzy gdzieś byli w około i też szukali drogi wyjścia.

 

Jeden mężczyzna przerażał mnie na tyle, że postanowiłem go zabić i gdy trzymałem go od tyłu dusząć w świetle świec jego cień miał skrzydła - to były skrzydła smoka, jakby jego natura uwidoczniła się w cieniu.

 

Zabiłem go podcinając gardło.

 

Było blisko wyjście z jaskini zasłonięte zbitymi deskami.

 

 

Po odsłonięciu desek przed jaskinią był ogromny długi smok w kolorze siwo-seledynowym.

 

Smok nie atakował, ale strach było wyjść i zasłoniliśmy z powrotem wejście deskami.

 

Sen się kończy.

 

 

Dziękuję za pomoc w interpretacji.

Link to comment
Share on other sites

Guest SooYoung

Przesłanie snu - wysoki testosteron.

 

Pomyśl jakie masz podejście do kobiet i relacje z kolegami, czy np. rywalizujesz z innymi mężczyznami o kobiety.

Twoje podejście do kobiet, to Twoja sprawa, jak Ci z tym dobrze to ok. Natomiast Twoje relacje z innymi mężczyznami, kolegami - tutaj odczuwasz zagrożenie.

Link to comment
Share on other sites

Trudno powiedzieć jakie mam podejście. Powinienem chodzić do psychiatry.

 

 

Boję się. Boję się uczuć, boję być kochanym, boję się być kimś ważnym. Uciekam od kobiet, kolegów też nie mam bliskich, bo nie pozwalam sobie na bliskość, boję się.

 

Raczej nie rywalizuję z mężczyznami o kobiety. Kobieta też wybiera z kim chce być, więc jeśli nie wybiera mnie to jej wola.

Bardziej zależy mi na akceptacji innych mężczyzn by nikt nie wytykał mnie i nie odrzucał za to, że jestem inny, że mam jakieś słabości, że boję się z kimś być, że w ogóle boję się. Chcę zachować pozory, że wszystko jest w porządku i nic mi nie dolega.

 

 

Trudno mi odnieść do życia Twoją interpretację @arachnea, ale dziękuję pięknie, może nie jestem wszystkiego świadomy.

 

Dziękuję @arachnea

Link to comment
Share on other sites

Szedłem z mężczyznami we śnie i poczułem zagrożenie od jednego, zaatakowałem go i widziałem, że jego cień wygląda jakby miał smocze skrzydła lub szatańskie, gdy go trzymałem poderżnąłem mu gardło i próbowałem wyjść z jaskini, ale za wyjściem z jaskini stał duży smok i czekał więc się wróciłem do jaskini i sen się skończył.

 

Według sennika: "jeżeli Ty zaatakujesz smoka śniąc wróży to Tobie niepowodzenie w życiu (bo smoki są pod ochroną);

 

walczyć z nim: krytykujesz wszystkich dookoła, nie akceptujesz tego, że ktoś może być inny niż ty i mieć odmienne zdanie

 

uśmiercić go: uwolnisz się od kłopotów"

 

Zaatakowałem coś smoczopodobnego lub szatańskiego i zabiłem.

 

 

Wdług sennika "Smoki są ciekawym symbolem do interpretacji, gdyż te mistyczne stwory mają skrajne znaczenie – negatywne w Kulturze Zachodniej i pozytywne w ikonografii Dalekiego Wschodu. W naszym senniku połączyliśmy oba punkty widzenia, choćby dlatego, że prawie każdy sen ma dobre i złe znaczenie. Smok oznacza więc ogromną siłę, mądrość bądź zaciekłego wroga lub poważny problem.

 

Szczegółowe znaczenie snu:

- Walka ze smokiem odzwierciedla ogromne i ryzykowne wyzwanie, jakiego podejmie się śniący. Będzie to ważna próba życiowa, dlatego smok jest wyraźnym sygnałem ze trzeba być przygotowanym na maksimum swoich umiejętności."

 

Według sennikajaskinia: "Symbol ten oznacza coś, co znajduje się we wnętrzu lub jest kryte, a także wskazuje na przeszłość. Może oznaczać, że coś tkwi w Tobie z przeszłości i chciałbyś to poznać. Wskazuje też czasem na kobiecą seksualność. Jaskinia może też oznaczać Twoją nieświadomość i nawet jeśli na początku jest przerażająca, zbadanie jej może Ci pomóc w nawiązaniu silnego kontaktu z własną nieświadomością. Oznacza też sanktuarium i jest symbolem bezpieczeństwa. Jako ciemne miejsce, oznacza też lokalizację, z której pochodzi życie, macierzyństwo, które zapowiada nowy początek. Oznacza też kobiecość, gdyż nawiązuje do kobiecych narządów. Ważne jest zwłaszcza to, czy czujesz się we śnie komfortowo, czy nie. Jeśli groziło Ci jakieś niebezpieczeństwo, oznacza to problemy z otoczeniem albo z partnerem.

 

Kiedy śnisz, że przekraczasz jaskinię, oznacza to zmianę Twojego życia i głębsze zrozumienie negatywnych impulsów.

 

Kiedy śnisz, że dajesz krok poza jaskinię, oznacza to, że po ciężkich czasach przyjdą szczęśliwe."

 

Wejdzisz do jaskini: Ktoś udzieli ci wsparcie w bardzo ważnej sprawie. Pamiętaj, by okazać mu należytą wdzięczność.

 

Z punktu widzenia psychologii głębi smok cha*rakteryzuje witalność śniącego, z której oczywiście wszyst*ko, co duchowe, wydaje się usunięte, wyraża walkę z sa*mym sobą i z własnymi instynktami.

 

 

 

Jaskinia we śnie symbolizuje pierwotne instynkty człowieka, które dławione przez społeczeństwo, kulturę oraz wychowanie pojawiają się w nocnych wizjach. Sny o jaskini są charakterystyczne dla osób nerwowych, źle czujących się w towarzystwie innych ludzi, będących bardzo czujnymi i podejrzliwymi w stosunku do zachowań innych osób. Jest przejawem chęci zdobywania, życia na własną rękę. Jednocześnie takie osoby są osobami skrytymi, nie lubiącymi dzielić się swoimi poglądami z innymi – w tym sensie Jaskinia we śnie jest symbolem kryjówki, w której dana osoba upatruje źródła wyalienowania się od innych ludzi.

 

Jaskinia we śnie może też symbolizować wewnętrznie przeżywany przez jednostkę chaos. Sen o jaskini pojawia się u ludzi, którzy w ostatnim czasie przeżyli wydarzenie, które naruszyło ich świat wartości oraz ich podstawowe poglądy na otaczającą ich rzeczywistość. W takim znaczeniu Jaskinia również symbolizuje miejsce schronienia się, przeczekania wewnętrznie przeżywanego chaosu oraz ucieczki od nierozwiązanych problemów.

 

W końcu, jedną z najważniejszych interpretacji snu o jaskini jest odwołanie się do teorii podświadomości. Jaskinie jest symbolem tego, co rozgrywa się w naszej podświadomości, warto więc zwrócić uwagę na to, co w danym śnie rozgrywa się wewnątrz jaskini – owe wydarzenia odzwierciadlają bowiem nasze potrzeby, Lęki oraz kompleksy, które ukrywane na co dzień, ujawniają się w owych snach.

 

nie wiem co o tym wszystkim myśleć, mam wrażenie, że ta jaskinia i smok to znak zachodzących poważnych zmian w mojej psychice, dlatego bardzo dokładnie chciałbym rozszyfrować ten sen.

Link to comment
Share on other sites

Teraz przyszło mi na myśl, że smok reprezentujący siły witalne stojący za wyjściem z jaskini to znak dla mnie, że użyję wszystkich swoich sił witalnych by zmierzyć się z tym co mam w głowie (czyli jaskini, bo jaskinia to wszystko co kryję się w podświadomości) i, że teraz jest czas pracy nad własnymi lekami, a ten smok pilnuje mnie bym wszystko poukładał we własnej głowie.

Link to comment
Share on other sites

Guest SooYoung
Teraz przyszło mi na myśl, że smok reprezentujący siły witalne stojący za wyjściem z jaskini to znak dla mnie, że użyję wszystkich swoich sił witalnych by zmierzyć się z tym co mam w głowie (czyli jaskini, bo jaskinia to wszystko co kryję się w podświadomości) i, że teraz jest czas pracy nad własnymi lekami, a ten smok pilnuje mnie bym wszystko poukładał we własnej głowie.

 

Dokładnie to. Też tak to widzę.

Świetnie ze do tego doszedłeś :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...