Skocz do zawartości

ZĘBY


abercrombie

Rekomendowane odpowiedzi

śniło mi się duże lodowisko umiejscowione na szczycie jakiegoś wzniesienia.Był środek lata,pełno znajomych i nieznajomych ludzi.Ślizgałam się, upadałam i wstawałam.Później znalazłam się na polnej drodze, a przede mną wielki las (park).Droga przez ten las (park) wiodła wzdłuż jakiegoś pola.W powietrzu latały pająki i rozwijały sieci.Nie mogłam ich z siebie zrzucić.Przyklejały się i obłaziły mnie.Gdy weszłam do lasu z grupą ludzi,z naprzeciwka szła inna grupa.Chwile później zaczęły się jakieś bijatyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja rzeczywistość, w każdym razie raczej aktualna. Wzloty i upadki ( lodowisko ), niepewność, obawa przed zagubieniem ( las ), drobne problemy ( obłażące Cię pająki ). Czyli samo życie... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandra

czesc,mialam dziwny sen

rano snilo mi sie ze ruszal mi sie zab az nagle wypadl.teraz przysnelam i przysnilo mi sie ze sasiadke boli zab i mame wolala ja to uslyszak=lam i nagle tam gdzie wypadl mi zab zrobila sie straszna opuchlizna,mama sie przerazila ja tez,az nagle zab mi wypadl sam-nastepny,za chwile kolejny taki bardzo duzy,i tak po wypadalo pare na dole pare na gorze.dodatkowo jeszcze3zaledzie.bylam szczerbata troche,co taki sen oznacza ????prosze o powazne opinie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moja opinia wydaje Ci się wystarczająco poważna, to proszę bardzo - ten sen wyraża stratę ( w szerokim znaczeniu ), którą poniesiesz w pewnej sferze swojego życia. Opuchlizna oznacza, że trudno będzie Ci się z nią pogodzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza, kiedy śni się ząb???Podejrzewam, że to nic dobrego :(

Miałam sen że moja jedynka, była ułamana prawie przy dziąśle, trzymała się jakby na jednym włosku. Okropność tak dyndający ząbek :? Czy należy się przejmować :?:

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu sni mi sie ze przed kims uciekam ten ktos chce mnie zabic czy cos. nieraz uciekam z kims. zawsze udaje mi sie uciec. co jakis czas te sny sie powtarzaja tylko jest inne miejsce( okolice szkoly, las....itp) mam jeszcze powtarzajace sie sny ze psuja mi sie zeby:( co to oznacza? dzieki z gory za interpretacje :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eleli mam podobne sny...nie wiem co moga one oznaczać...być może obawiamy się o siebie i o bliskich którzy towarzyszą nam w takim śnie, a oznaczać on może długie życie. nie potrafie inaczej sobie wytłumaczyc taki sen

a zaś psujące zeby oznaczają chorobe, Twoja lub bliskiej Ci osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psujące się zęby oznaczają pewne porażki w Twoim życiu, nie jest to nic tak dramatycznego, żeby nie można było tego naprawić ( wystarczy wizyta u stomatologa :) ). Wypadające zęby to już głebsze straty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna

Moja prababcia zawsze mi mówiła że jak się śni mięso podarte ubrania malowanie pokoju czy zęby oznacza jakąś chorobe nie konieczni to będziesz Ty chora ale ktoś z Twojej rodziny czy ktoś bardzo Tobie biski Jeśli śnią Ci się zęby z których leci krew oznacza to wówczas krewnego może ktos z kim sie długo nie widziałaś a mieszka zbyt daleko zawita w Twoich progach Jeśli śnia Ci się zęby wypadające bądź psujące się uważąj na siebie !! może być nie miły wypadek , choroba bądż śmierć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snilo mi sie ze moj zab tracil jakby koronke, niewazne, w kazdym razie na poczatku krwawil bo ranil dziaslo, akcja toczyla sie na osiedlu gdzie mieszka moja ciocia, spotyalem tam ludzi, staralem sie zeby nie zobaczyli ze mam pelno krwi w buzi, nastepnie ta koronka wypadla i sie obudzilem. jakies sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie lubię sytuacji, w której następuje zastraszanie osoby śniącej. W żadnym senniku nie ma sformułowania ( w każdym razie w senniku wartym uwagi ), że koronka jest symbolem śmierci. Ponieważ koronka jest tylko częścią zęba, w związku z tym strata, która nastąpiła ( nastąpi? ) w Twoim życiu - jest połowiczna, a sytuacja do uratowania ( korzeń pozostaje nienaruszony ) - co nie zmienia faktu, że głęboko odczułeś/jesz porażkę. Pozdrawiam.

P.S. Stratę należy tutaj rozpatrywac w szerszym aspekcie, może to być sfera materialna, zawodowa, uczuciowa... oczywiście, może też odejść na zawsze człowiek ( ale nie jest to jedyna interpretacja utraty zęba ), chociaż w Twoim przypadku nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Maciek

Witam !!!

 

Snilo mi sie, ze w salonie ogladalem samochod i prawdopodobnie chcialem go kupic, obok mnie ogladala samochody jeszcze jakas dziewczyna ktorej nie znam ale mialem jakies takie dziwne wrazenie ze ona jest albo byla moja dziewczyna. Za chwile znalazlem sie w calkiem innym miejscu i czulem ze mnie boli zab, zaczalem w nim grzebac i zobaczylem ze jest w nim jakby wyborowana dziura a w niej jakis material, zaczalem go wyciagac, mial chyba z metr dlugosci a na koncu tego materialu (to bylo cos w rodzaju sznurowki) byla krew. Acha dodam jeszcze, ze ktos mi pomagal wyciagnac to z zeba. Nagle obudzilem sie zlany potem.

 

Podpowiedzcie co moze oznaczac taki sen.

 

Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) To się może zdarzyć w przyszłości na zasadzie deja vu, niekoniecznie wszystkie elementy się powtórzą, ale i tak będziesz miał wrażenie, że "to już było".

2) Możesz ponieść/ poniosłeś jakąś stratę - ale nie będzie/była to sytuacja nagła i zaskakująca, bardziej powstała na podstawie powziętej decyzji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Witam wszystkich.

 

Śniło mi się że ruszają mi się dwa zęby i je wyrwałam (jak dzieciom ruszają się mleczaki i się je wyrywa) w śnie raczej się tym nie przejęłam (jakby to były mleczki, na miejsce których wyrosną nowe) jeszcze zastanawiałam się czy nowe się zmieszczą. Oglądałam się w lustrze i czułam ból w miejscach po zębach.

 

Proszę o interpretację

pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie dzisiaj snilo ze wypadl mi ząb...z dolnej szczeki-kieł...byl zepsuty i ten obok niego tez byl zepsuty :shock: i potem moja siostra wziela ten ząb i sie okazalo ze on jest bardzo wielki i wysypuja sie z niego dziwne, oblesne rzeczy...nie umiem ich opisac...w ten poniedzialek mam wazny egzamin...mam sie bac?HELP!!!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś śniło mi się, że nie mam 3 zębów na górze z lew. str., ale tych w głębi. Wiedziałam, że jednego zęba nie miałam już wcześniej a dziwiłam się, że nie mam następnych. Został pomiędzy byłymi zębami tylko cieniutki kikutek. Dodam, że nie widziałam jak wypadały tylko dziwiłam się, że ich nie ma.

Obawiam się trochę, gdyż pod koniec roku śniło mi się, że nie mam zęba i teraz niestety mam założony gips na złamanym obojczyku.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis snilo mi sie ze mojemu psu wypadly 3 zeby z kawalkiem dziąsła były złaczone razem,wyciagalam te zeby z jego mordki bo by je polknal,pies byl jasnego koloru-bialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoNia - to czy masz się bać egzaminu, zależy tylko od tego, jak się do niego przygotowałaś ( tak, wiem że to banalna odpowiedź :) ). Myślę, że jak poczytasz posty umieszczone w tym temacie, będziesz wiedziała, o co chodzi z symboliką utraty zęba. Ja po prostu nie chcę pisać po raz 1000 tego samego. Pozdrawiam.

Asia - ten ząb, którego miałaś świadomość straty - może być rzeczywiście związany z Twoim obojczykiem. Natomiast te nowe ubytki, również oznaczają jakąś stratę, ale myślę, że nie będzie ( nie jest? ) to nic aż tak strasznego - nie widziałaś momentu ich wypadania, tylko sam rezultat. Pamiętam, że na kilka dni przed uśpieniem ukochanego psa śniło mi się, że "wyplułam" wszystkie zęby na swoją własną dłoń, odczucie było bardzo realne, a ja sama doznałam wielkiego szoku i dramatycznie rozpaczałam. W wizji była jeszcze moja mama, która głaskała mnie po głowie i mówiła: Nie martw się, wstawimy Ci implanty. Cóż po śmierci psa, sytuacja z ogromnym płaczem i smutkiem, a także pocieszaniem przez moją mamę powtórzyła się. Natomiast zamiast zdania o implantach, była mowa o nowym zwierzaku. Zmierzam do tego, że po sposobie odbioru ubytku zębów widać, jak wielka to będzie strata ( dla mnie była przeogromna ). Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2006-01-12, 21:07 ]

Gość - Twój przyjaciel ( bliska osoba ) może doznać pewnej straty i z pewnością mu pomożesz ( lub już to miało miejsce ). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu śniły mi się moje zęby, jak oglądam je, były wszystkie :) , tylko, że z lekkim nalotem, jakby niedomyte. Drażniło mnie to, że nie mogę ich umyć. Co może to znaczyć?

Sama już kombinuję, że to może chodzi tu o moją niewygodną sytuacją, w której znajduję się, a mianowicie o gips, o którym wyżej wspomniałam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIA - Tak, dobrze interpretujesz, ważne jest skojarzenie odczucia - w tym przypadku dyskomfort. A dalej już tylko szukasz analogicznej sytuacji w swoim życiu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy razy śniły mi się wypadające zęby, pierwszy raz - przedni ząb, umarła moja ciocia, drugi raz - jeden z tylnych zębów - umarł tata mojego bliskiego znajomego, trzeci raz - sama wyrwałam sobie przedni ząb, to było niedawno, jeszcze nic sie nie stało, ale boję się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Własnie śniło mi sie,że wypadł mi ząb ( jedynka) z korzeniem, a w tym korzeniu było pełno małych robaczków ( takich jak w dojrzałych np sliwkach).Sen był straszny!Co oznacza tego typu sen?pozdrawiam :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, poczytajcie cały temat o zębach, każda z was znajdzie swoją odpowiedź. I zdanie do Ysi - pewna sytuacja w Twoim życiu powoduje jakiś dyskomfort, może nawet cierpienie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się ostatnio zestresowałam. Chciałam pomóc mojemu tacie przy jakiejść rzeczy. Miałam mu potrzymać jakieś narzędzie, wiertarka z taką szeroką naładką albo coś takiego dziwnego. Nagle, kiedy była włączona dotknęłam ją zembami - nie miałam na to wpływu - po prostu moje usta zbłiżyły się do włączonej maszyny i dotknęłam ją zembami. Pobiegłam do lustra. popatrzyłam pierwszy raz, miałam jedlego złamanego w połowie. Gdy spojrzałam po raz drugi nie miałam przedniej górnej jedynki a dwa inne były zlamane. W śnie zobaczyłam jakiś gabinet dentystyczny, pobiegłam więc i zebrałam z dywanu 3 niezakrwawione zęby. W sumie nie bardzo wyglądały jak moje. Ale chciałam je jak najszybciej wstawić spowrotem. Sen się skończył zanim to zrobiłam.

Byłam przerażona i zestresowana jak się obudziłam. Podobno mój kuzyn miał sen o wypadających zębach dwa dni wcześniej.

Nie wiem co o tym myśleć, bo w ten sam dzień się rozchorowałam, gorączka, ból gardła - siekło mnie strasznie - ale minęły 3 dni i bez wizyty u lekarza jest już prawie dobrze.

Z drugiej strony mój przyjaciel ma raka, leży w szpitalu, ogólnie ciężka sprawa, choć mamy jeszcze nadzieję, bo jedzie się leczyć za granicą.

Trzecia sprawa - dzisiaj śnił mi się wypadek motocyklowy mojego brata. Przeżył go, ale znowu się przeraziłam.

Czego mógł dotyczyć ten sen, mam nadzieję, że raczej mojej choroby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Miałem ostatnio tj. dziś sen o zębie.

 

Otóż w pewnym momencie poczułem świadomość szczęki i ręki, niczego innego nie czułem. Po chwili otworzyłem szczękę i siegnąlem wgłąb. Znalazłem ruszający się ząb, lecz nie mogłem go wyrwać. Wyjąłem rękę i zacisnąłem zęby. Im bardziej zaciskałem, tym większy luz pojawiał się z ruchomy zębie. Potem znowu po niego sięgnąłem i po małej szarpaninie wyjąłem go ze szczeki. Pojawiła się świadomość oczu, i na czarnym tle zobaczyłem wyrwany ząb. Był o wiele dłuższy niż zwykły ząb, i wyglądał jak gruby znaczek nike. Końcówka, ta co była w szczęce, była poszarpana i zakrwawiona. Potem poleciałem do lustra, i zobaczyłem że brakuje mi jednego zęba.

 

:?: :?: nie wiem co myśleć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tej nocy przyśniło mi się że wypadają mi zęby......... czułam że nie mogłam zamknąć buzi bo wtedy każdy następny ząb zaczynał się ruszać i po chwili wypadał :( bardzo się przestraszyłam. kiedyś już miałam taki sen. było to kilka miesięcy temu. w senniku przczytałam że wypadające zęby oznaczają smierć. tego samego dnia zmarł wtedy mój sąsiad zostawiając żonę i 7-letniego synka. czy ktoś z was miał może podobny sen i czy stało się wtedy coś strasznego tzn czy znaczenie snu się spełniło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś - odczujesz, bądź już odczuwasz pewną stratę. Przyczyną jej jesteś Ty sama, a dokładnie - jakaś lekkomyślność z Twojej strony. Przyjdzie/przyszło opamiętanie i będziesz się starała/starasz się naprawić winę. Trudno powiedzieć z jakim skutkiem, obudziłaś się w najbardziej interesującym momencie... :)

Yesion - strata, taka na własne życzenie i przy swojej pomocy. Rada - zastanawiaj się nad konsekwencjami tego, co robisz. A tak na marginesie, nie chcę tutaj wchodzić w Twoje preferencje, ale obrazek, który sobie wybrałeś - bardzo mi się nie podoba. Szczerze mówiąc tworząc Twoją interpretację, staram się na niego za często nie spoglądać. Ciarki mnie przechodzą, taką złą energią emanuje. Zmień go, dla swojego dobra.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snilo mi sie ze zagladalam komus do ust. Nie wiem czy to byly moje usta czy czyjes. Widzialam bardzo dziwnie wygladajace zeby. Ksztalt mialy jak zwykle zeby tylko kolor i strukture zupelnie jak dziasla. Miekkie i cielesne. Dotykalam ich roznymi przyzadami dentystycznymi, niektore z zebow byly popsute, nie wyrywalam ich ani nie borowalam. Po prostu patrzylam, ogladalam i dziwilam sie ze z dzisel wyrastaja zeby ktore sa miekkie i przez to nieuzyteczne czlkowicie!!! . Nie bylo krwi ale pztrznie na te zeby bylo nioeprzyjemne i niepokojace. Mialam wrazenie ze ta czynnosci apomagam sobie albo komus. Dziwne....hm..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaczynają spadać Ci "klapki z oczu", coś na zasadzie obiektywnego oceniania rzeczywistości. Zauważasz, że pewne - nazwimy to - stereotypy są kompletnie "nieprzydatne" i nijak się mają do nagromadzonych przez Ciebie doświadczeń. Na razie tylko to dostrzegasz... przyjdzie czas na zastosowanie w praktyce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wypadajace przednie zeby oznaczaja smierc w rodzinie lub chorobe lub problemy .Pamietam jak moja kolezaanka z lawki mowila nam dziewczyny snilo mi sie ze mi wypadly przednie zeby,jedna znajoma powiedziala:ze to jest zly sen ze ktos w rodzinie moze umrzec lub ze straci przyjaciela .I okazalo sie na drugi dzien ze tato jej zmarl.Wiem ze jak sie o tym dowiedzialysmy to nas to wystraszlo :(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kika - Poczytaj cały temat: Zęby, bo nie powiedziałaś w tym momencie nic odkrywczego, jedynie powtórzyłaś kwestię, o której była już tutaj mowa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest do konca tak... to nie przepowiednia... podczas snu komunikujesz sie ze swoja podswiadomoscia ktora sygnalizuje ci pewne rzeczy wcale nie musi do tego dojsc jesli nauczysz sie sluchac nizszego 'ja'... ktore czasem instynktownie wyczuwa jakies zagrozenie

 

 

niekoniecznie to znaczy to co powiedzialem... najlepiej bedzie jak rzucisz pierwsze skojarzenie co do zebow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annezram - przypuszczam, że symbolika, którą śniłaś dotyczy bardziej Ciebie w sensie personalnym, niż wspomnianej katastrofy. Wszystko zależy jeszcze od Twojej wewnętrznej wrażliowści. Proroczo, tego typu sny, dot. nieznanych Ci ludzi - wyglądają trochę inaczej. Podaj więcej szczegółów, kontekst. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też powtórzę i potwierdzę;) Moja mama powiedziała mojej babci, żę śniło jej sie, ze wypadły jej 2 przednie zęby. Na to babcia stwierdziła, że to bardzo źle i 2 osoby umrą. W niedzielę zmarł nasz wujek. Wtedy babcia powiedziała, ze jeśli ktoś umiera w niedzielę, to w następną zabiera kogoś ze sobą. No i umarła w niedzielę, chociaż nic na to wcześniej nie wskazywało. I jak tu nie wierzyc w takie mądrości... Tak sobie własnie wspomnałysmy to stosunkowo świeże wydarzenia. Tego dnia położylam się spać i jeszcze tak będąc trochę świadoma przyśniło mi się, że myję zęby. Zdąrzyłam natrzeć pastą tylko górną szczekę. Wtedy jeden po drugim zaczeły mi wypadać. Obudziłam się i zaczęłam miec pretensje do siebie, ze tak nie wolno śnić i tym samym moze uratowałam dolną szczękę;) Sama teraz nie wiem czy przyśniło mi sie to, bo wcześniej o tym myślałam czy faktycznie wydarzy się coś nieprzyjemnego... Pewnie nie ma tu takiej wyroczni, która mogłaby to osądzić, ale chciałam to z siebie wyrzucic, trochę się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brydz

Dzisiaj miałam straszny sen, oczywiście każdy mówi ze to oznacza śmierć lub ogromne wydatki. Sniły mi sie zęby , które mi ktos jakby uciął piłą , tylko same przednie zeby. jak spojrzałam bardziej w lustro ujrzałam , że te zeby rozchodza sie na dwie strony, jak przedziałaek na głowie a końcówki maja czarne, albo zaplobmowane czarną plomba.Cos okropnego, na dodatek pozniej patrząc w to lustro zadzwoniłam do pracy, że nie przyjde, poniewaz musze wstawic zeby. Może ktos wie co oznacza ten sen, ostatnio mąz zachorował, i tak naprawde nie wiemy co mu jest, przyjmuje tylko antybiotyki ale to nic nie pomaga.Pozdrawiam Brydzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Annezram

Wydarzył się BARDZO poważny konflikt w Rodzinie.

Mam nadzieję, że już nic więcej się nie wydarzy...

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudia

mnie tez kilka dni z rzedu snily sie zeby...byly czarne i okropne..:/ mialm z nimi wielkie problemy...same wypadaly....po pewnym czasie...mialam pewny wypadek...wybilam sobie dwa przednie zeby...od tego czasu wierze w sny...bo tamten okazal sie prawda:"spotka Cie wypadek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mi sie wydaje, że nie ma najmniejszego sensu zostawiać postów w archiwum, bo i tak mało kto - zanim zacznie pisać - do nich zagląda. Gość - piszesz, że powtórzysz i potwierdzisz, ale co? ... że w twoim przypadku również pojawiła się śmierć przy okazji śnienia o wypadających zębach. Przegladając temat nie natknęłam się nigdzie na kategoryczne stwierdzenie, że symbol ten z pewnością nie oznacza śmierci. Jest wyraźnie napisane, że oznacza stratę - czy zgon nie jest stratą? Tyle, że wiele aspektów można pod to podciągnąć. Znam wielu ludzi ( w tym siebie ), gdzie taka wizja niekoniecznie prorokuje tak tragiczne wydarzenie. Nie ograniczaj się w ten sposób przy próbach interpretacji własnych snów, zaoszczędzisz sobie wiele stresu. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2006-02-01, 21:10 ]

brydz - właśnie ta wizyta u stomatologa ( w domyśle ) oznacza, ze próbujecie sobie radzić z sytuacją choroby męża.

klaudia - jw. - symbolika

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blalalala

mi sie snilo z ebylam w supermarkecie i cos ugryzlam i wyciaglam z buzi 5 polaczonych ze soba zebow... jeden byl b.czarny.. blee ni e iwem jak to sie stalo ... a potem jakos nie mialam 1 z przodu i b sie wstydzilam.. nie wiem o co chodzi... mam nazieje ze to tylko sen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blalalala

mi sie snilo z ebylam w supermarkecie i cos ugryzlam i wyciaglam z buzi 5 polaczonych ze soba zebow... jeden byl b.czarny.. blee ni e iwem jak to sie stalo ... a potem jakos nie mialam 1 z przodu i b sie wstydzilam.. nie wiem o co chodzi... mam nazieje ze to tylko sen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem od niedawna na forum więc witam WSZYSTKICH SERDECZNIE!!!!

co do zębów to powiem jedno. od grudnia ub. roku sniły mi się raz w tygodniu wypadające zęby. sny były tak realne, że rano pierwsze co po przebudzeniu robiłam ,to sparwdzałam czy one mi naprawde wypadły!!! I doczekałam się. od dwóch tygodni nie mialam juz tego snu i....poronilam, nie wiedzac ze bylam w ciazy!!

Przypadek czy nie? sny zawsze sa z nami i na pewno sa czescia naszego zycia, wiec moze tez byc i tak ,ze przestrzegaja nas przed nadchodzacym niebezpieczenstwem, z ktorego obecnosci nieswiadomie zdajemy sobie sprawe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PyśkA

mi też wczoraj a raczej dziś śniło się jak wypadają mi dwa zęby, a potem jakiś drugi sen ale już nie pamiętam :/ hmm mam nadzije że to nie będzie miało złych skutków:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia30

witam, dzisiejszej nocy mialam taki sen - mialam sie przygotowywac do zabiegu, w ktorym lekarz wymieni mi zeby naturalne na sztuczne (wszystkie jednoczesnie, pod narkoza). STojaca obok mnie osoba powiedziala, ze musze sie przygootwac i dala mi do reki jakies ziele, ktore mialam mocno rozgryzc w ustach i zacisnac szczeke. Zrobilam tak i w pewnym momencie poczulam jak dwie gorne jedynki obluzowuja sie i dziasla zaczynaja mi intensywnie krwawic. Poruszylam je jezykiem, czulam jak luzno sie trzymaja i dziasla intensywnie krwawia. Osoba obok mnie stwierdzila, ze teraz jestem gotowa do zabiegu. Samej operacji usuwania zebow nie pamietam, pamietam tylko sytuacje jak stoje przed lustrem i przygladam sie nowej sztucznej szczece. Zeby byly lekko zotle, nienaturalnie uformowane choc rowne, bylam z nich mocno niezadowolona, bo nie tak je sobie wyobrazalam. Przy dalszym ich ogladaniu stwierdzilam, ze nie wyrwano mi koncowych zebow, konretnie szostek i to mnie dodatkowo rozzloscilo. Mialam zbyt sztucznie wygladajace zeby, jak nienaturalnie uformowana bryla, dodatkowo zostaly mi te, ktorych chcialam sie pozbyc. Moze mi ktos wyjasnic, czy bardzo musze sie obawiac takiego snu? Znam opinie na temat snow o zebach, z reguly oznaczaja chorobe albo smierc bliskiej osoby lub strate. Prosze pomozcie, podpowiedzcie... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mi sie znowu śniło. wypadl mi ząb a raczej ja go wyrwalam, najpierw polowe, potem wydlubalam korzen. i nawet cuzlam bol przy wyrywaniu...co sie tym razem wydarzy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość s_ieniu

Z przykrością stwierdzam, że mnie też dopadł dzisiaj sen w którym przewinął się wątek zębów. Wszystko zaczęło się od tego, że jechałem do pracy i napotkałem ogromny korek, zostawiłem samochód i postanowiłem przedrzeć się inną drogą, mniej uczęszczaną. Poprosiłem kolegę, żeby pojechał tą właśnie mniej uczęszczaną drogą i mnie po drodze zawinął. Kolega ten osobiście nie pracuje ze mną ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Czekałem na niego stoją na tarasie jakiegoś domku jednorodzinnego. Czekam coraz bardziej zniecierpliwiony a on przyjeżdża na rowerze trochę mnie to wkurzyło pomyślałem – koleś robi sobie jaja.. Nie pamiętam dlaczego ale po chwili zacząłem oddawać mocz, pojawiło się paru ludzi i ktoś zaczął polewać wodą moje siuśki, może nawet ja to robiłem już nie pamiętam. Następnie spojrzałem w prawo i zauważyłem jakieś faceta co wyglądał jak robotnik w podkoszulce umazany smarem i wtedy zajrzałem w otchłań własnej szczęki, najpierw wypadła mi plomba, potem dojrzałem zepsute zęby trzonowe jednego wyjąłem i obudziłem się natychmiast bo nie lubię takich snów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maximus

wczoraj sniły mi sie zeby ze stoje przy lustrze w łazience i zaczyna mi sie jeden ruszac kiedy go dotknełem wypadło mi około 5 tylnich zębów z górnej szczeki było to tak realistyczne ze aż sie przebudziłełem i zaczełęm jezykie przejeżdzać po zebach czy naprawde je mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a Wiec 2 dni temu miałęm sen nie pameitma samego poczatku snu..... ale w pewnym momencie stuknołem paznokciem o zęba a on wypadl ........ dotknołęm ust a tu tyle krwi ze szkoda gadac.......i sie obudziłem

 

 

 

 

z tego co słyszlem ząb z krwia to smierc w rodzinie..... moge cos sie o tym wiecej doweidziec?....

 

 

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinomen - wiele już na ten temat pisałam, bądź tak miły i przeczytaj wszystkie posty dotyczące tego tematu, po to właśnie one są przechowywane. Jestem pewna, że znajdziesz tam swoją odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sen był trochę wstydliwy. Śniło mi się, że kobieta stomatolog borowała mi zamiast w zębie to w odbycie ( nie żartuję). Sen był na tyle realistyczny, że obudziłem się spocony i niemal uwierzyłem, że to prawda bo wydawało mi się, że boli. Czy to w jakiś sposób odzwierciedla moje relacje z kobietami, czy wewnętrzne lęki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roro - to Twoje skojarzenie... a to Ty wiesz najlepiej. Skoro w ogóle przyszło Ci do głowy, to ja na Twoim miejscu mocno wzięłabym to sobie pod uwagę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaf - bardzo prawdopodobne, że sen dotyczy relacji z przyjaciółką, a właściwie poczucia straty, w tym wypadku emocjonalnej. Jest jeszcze coś, wcale tego nie chcesz i próbujesz ratować kontakt na siłę. Pamiętaj, że zdrowa więź wymaga jej pielęgnowania przez "uczestników" jednocześnie, nie może to być kwestia jednostronna. Prędzej, czy później wówczas się skończy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Właśnie maiłem taki dziwny sen który się przeraziłem, otóż śnił mi się dentyst au którego byłem i powiedział mi po przeglądzie że ni mam ubytków, potem dziwnym trafem niewiem skad trafiłem na jakiś jakby festyn i zorientowałem się ze ni mam trzech zębow :( a mam je w dłoni. Ich wygląd był przerażajacy ponieważ byly one na takich długich prostych drucikach. A więc probowalem je wsadzic na swoje miejsce i z jednym mi sie udalo jakoa ale mnie bloal i musialem go wyjac, potem proboowalem wsadzic w to miejsce inny i mi sie nie udawlao ale po jakims czasie inne sie dopasowaly na Swoje miejsce. a ten jeden jedyny zab z którym mialem kłopoty to go zgubilem na festynie i widzialem jak mi go kradla moja byla koleznka z ktora jzu si enie zadaje...potem oddala mi napis ``śmietanka`` i bylem tym przerażony ale w koncu mi oddala ten ząb ktory byl prawdziwy i zobaczylem ze jest dziurawy prawie na wylot z prochnica, inie moglem go wsadzic sobie zpowrotem bo prosty drucik byl ju zzurzyty i mnie to zmartwilo ...

 

hmmm nieiwem starsznie zamotane to jest ale tak mi się śnilo i coś mnie tknęlo żeby to napisać

Z góry dziękuje za szybkaodpowiedz

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dentyści zazwyczaj wyrażają ogromny lęk, wszczególności u mężczyzn.Odbyt-inny rodzaj miłości.Kobieta-kobiete.Ja tak to mniejwiecej interpretuję.Moim zdaniem należałoby się zastanowić czy nie masz jakiś ukrytych obaw względem kobiet i relacji z nimi Cię wiążących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, więc może rzeczywiście ten zgubiony ząb oznacza stratę w sensie relacji z pewną osobą. Kiedy kontakt się odnowił, okazało się że to już nie jest to samo (dziurawy ząB). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój sen przedstawia się następująco:

byłam w jakimś pokoju( bądz balkonie) wraz ze znajomą koleżanka i kolegą z uczelni( razem stiudiujemy). Rozmawiamy, a ja stopniowo odczuwam jakby moja buzia puchła i stawała się kulką. Wkoncu mam kłopoty z mówieniem pewnych fraz. Kolega mówi zebym powiedziała pewne zdanie( pamiętam ze to było jakies zdanie z przewagą litery R), ja próbuje je powtórzyć ale nie moge. Nastepnie jestem w autobusie i czuje ze mam dziąsło jakby pogryzione albo starte czy też wyżarte kwasem. Jak można taki sen zinterpretować? Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz jakieś problemy z wypowiadaniem swoich zdań, opini na jakieś sprawy swoim znajomym.Pojawiły się jakieś problemy w komunikacji z tymi znajomymi.Moim zdaniem fakt, że jedziesz tym autobusem świadczy o tym, że w jakiś sposób próbujesz rozwiązać problem mimo trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śniło mi się dzisiaj w nocy że jeden z moich zębów był na pół podzielony paskiem próchnicy, wiem że zęby we śnie nie wróżą nic dobrego a mój mażwyjechał za granicę i trochę się o n iego martwię, z drugiej strony moja półroczna córeczka ma już dwa ząbki i niedawno kupiłam jej fluor w kropelkach może to stąd ten sen, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem gdzie byłam dokładnie...

pamietam tylko tyle że miałam połamaną szczęke i przy każdej chęci wypowiedzenia czegoś choć nawet poruszenia szczęka żeby razem z śliną i z połamaną żuchfą wypadały mi...czułam jak sie kruszą i wypadaja

czy byłą krew niepowiem ..miałam wrażenie bardziej ze to ślina wszechobecna...

wiotka dolna szczęka i ostre kości malutkie kawałeczki wypadające z ust....

ogromny strach, przerażenie i cheć krzyczenia... ktoś był gdzies obok mnie niejedna osoba wiecej i patrzyli sie i nic niemóili a ja chciałam krzyczeć a jak próbowałam wypadały mi kości szczęki dolnek i zęby niemogłam ja zamknąć bo bym sie skaleczyła....

było cięmno mrocznie wszedzie....

a ja czuła wielka panike...

obudziąłm się i strach cały czas był ze mną... prawde mówiąc to bałam sie znowu zasnąć ...ale niewiadomo kiedy znowu zasnełam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo skojarzenie wzięło się z rzeczywistości - sytuacja z córką, co nie zmienia faktu, że sen i tak coś oznacza. Ubytki w zębach wyrażają stratę, w Twoim przypadku interpretacja jest dość prosta:

jeden z moich zębów był na pół podzielony paskiem próchnicy

Wiadomo, dlaczego na pół - Ty i Twój mąż zazwyczaj stanowicie jedność. Obecnie wyjechał, kontakt jest utrudniony. Wg mnie bardzo tęsknisz i tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ivonea - jeżeli przeczytałaś posty w tym temacie, to wiesz już, z czym kojarzą się zęby. Jeżeli doznasz jakiejś straty, postaraj się być silna. To może być symbol indywidualny. Ja mam nadzieję, że za jakiś czas sama nam opowiesz, co sen wyrażał w Twoim przypadku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o interpretację snu. Śniło mi się, że byłam u dentysty, ale okazało się, że moje zęby są zdrowe i nic z nimi lekarz nie robił.. W poczekalni poznałam kobietę z którą tak jakbym się zaprzyjaźniła, gdyż póżniej ją odwiedziłam w jej domu. Mieszkała ona w nim z mężczyzną, z którym planowala małżeństwo (miał on o ile dobrze pamiętam na imię Maciek, jestem pewna że jego imię zaczynało się na literę M. )

Co oznacza ten sen ?

Pozdrawiam

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że poszłas do dentysty lub sie u niego znalazlas oznacza, ze z jakiegos powodu uwazasz (mozesz tez miec to zakodowane w podswiadomosci), ze potrzebna ci jest odgorna sila do rozwiazania twoich problemow. Na miejscu okazalo sie ze sa zdrowe, a to oznacza ze masz sile przebicia i i wszystko z toba okej - radzisz sobie. W poczekalni (to takie miejsce tymczasowe w naszym życiu, gdzie czekamy na to co nadejdzie) spotkalas kobiete. Poniewaz sama znalazlas sie tam w zwiazku z checia naprawy "samej siebie" - mysle ze ona Ciebie wlasnie symbolizuje - (przyjaznilas sie z nia ! przeciez)

Ona pozniej pokazala ci zarowno swoj dom - jak i opowiedziala o swoich planach.

Zapamietaj pierwsza litere imienia tego mezczyzny, bo byc moze w zwiazku z Twoim wlasnym - bedzie to mialo znaczenie. Na przyklad przyszlym narzeczonym.

 

Mysle ze ona pokazala ci co sie moze wydarzyc jak uwierzysz w siebie.

A zeby masz przeciez zdrowe - wiec nie ma nd czym sie zastanawiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, jeśli spotka na swoje drodze wspaniałego Dariusza i mniej wspaniałego Marcina? Wybieraj raczej sercem, niż pierwszą literą imienia. Co nie oznacza, że Twoja druga połówka nie będzie się nazywała Michał... ale nie o to w końcu chodzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalam - "wybieraj" - napisałam - "zapamiętaj", ale myślę, że zarówno w moim poście, jak i w Twoim - jest to wystarczająco czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis miesiac temu snily mi sie moje zeby..najpierw widzialam swoj usmiech-nie byl ladny...

potem nagle w ustach poczulam smak krwi i ze cos mam na jezyku.gdy to wyplulam na reke okazalo sie ze to 2 ladne i zdrowe zeby(razem z jasna czerwona krwia ktora lezala na dloni,-zęby byly czyste)...

 

zastanawiam sie czy ten sen moze oznaczac tylko i wylacznie smierc bliskich mi osob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni sni mi sie ze moje zeby wypadaja mi jeden za drugim czasem we snie wyplowam je na reke i wyrzucam czasem nie wypadaja ale chwieja sie jak by trzymane tylko na niteczce i chwila kiedy wypadna jest blisko,przegladam w snie w lustrze swoja buzie poniewaz czuje straszny bol dziasel widze w lustrze ze moje dzisla sa cale podeszle krwia a moje zeby jak wypadaly tak wypadaja.Niewiem co taki sen ktory sni mi sie ostatnio czesto moze oznaczac i bede wdzieczna za jakies tlumaczenie moze ktos wie co on moze oznaczac?Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam wszystko...oki wiec co znacza zęby..ale żeby w śnie była połamana szczęka...?? hmm odczułam troche emocjonalnie ten sen...

a czy to takie az złe to niewiem bo dostałam prace;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...