Skocz do zawartości

ZĘBY


abercrombie

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie co może oznaczać sen taki: siedze w pokoju i wchodzi moja córka mała 3 letnia otwiera buzie i pokazuje mi ząb - czarny ząb... Ja sie wtedy denerwuje i .... i budze ze snu.... proszę o wytłumaczenie... martwie sie czy to może oznaczać coś np złego związanego z córka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie. dzis snily mi sie zeby, a dokladnie, ze zajrzalem przy pomocy lusterka w glab wlasnych ust i zobaczylem strasznie, popsuty, czarny zab, podajze 6 czy 7 ... najgorsze, ze ujrzalem w nim biale, male robaki ... nad ranem krotko przed obudzeniem snilo mi sie, ze uciekam i chowam sie w jakis ciemnych budynkach przed policja (dokladnie przed dwoma, uzbrojonymi) ... nie zlapali mnie, gdyz sie obudzilem. we snie wiedzialem, ze nie chodzi jednak o mnie, ze jestem niewinny ... prosze o interpretacje ... pozdrawiam jimmski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Mam takie pytanko snilo mi sie z jeden zab z lewej strony mi wypadl z bląbą po nim zostala tylko duza dziura co to oznacza.Niebylo krwi ale byla tak wielka dziura :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estem przerażona tym co mi dziś się śniło, ponieważ w większości moje sny się sprawdzają..zęby bardzo dziwne, nigdy takiego snu jeszcze nie miałam;

byłam w szkole na lekcji angielskiego,(w sali któtej nie lubię), z nieucząca już nauczycielką.. (sympatyczna kobieta) mieliśmy robić i przedstawiać nasze projekty.. nie pamietam tematu,

rozmawiałam z koleżanką z klasy.. mamy ze sobą średni kontakt, natomiast koleżanka z ławki była zadowolona, dostała 5-. Kolej była na mnie, podeszłam kobieta powiedziała, aby otworzyła usta, chciała zernknąc na zęby!! uśmiechnęła się stwierdziła, że wszystko ok, jak ok?? skoro miałam zakrwiawone zęby, i całą jamę ustną właściwie, nie domykałam ust, i nie wyraźnie mowiła, ponieważ czułam , że dolne zęby się nie trzymają.. prezetowałam dalej ten projekt.. dostałam 4. Skończyła się lekcja, wyszłam z sali, już na schodach zaczęłam wyjmować zęby (2), kiedy szłam holem szkoły, wszystkie wyjełam, tak jakby mi pospadały?? Zauważyłyśmy z koleżanką naszą wychowawczynie, mówiałam do niej, że będę szczerbata, nawet pokazałam jej te zęby.. kazała mi iść do pielengniarki.. chyba tam poszłam, nawet się śmiałam, że będę miała sztuczne zęby! i w tym momencie się obudziłam, a była to 3 w nocy.. nie wiem co mam o tym wszystkim teraz myśleć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis mialam nieciekawy sen, mianowicie snilo mi sie ze jadlam cos twardego i z tego powodu zaczal mi sie ruszac jeden zab (dokladnie gorna czworka badz piatka z reszta zaplombowana) przestraszylam sie ze zab wypadnie i od razu pomyslalam ze musze szybko umowic sie z moja dentystka zeby to jakos naprawila, jednak nic z tego bo gdy doszlam z pokoju do kuchni poczulam ze zab jednak wypada i wyciagnelam go na reke , zab byl bialy zdrowy (tzn wczesniej leczony)i bylo troche krwi , i tego zeba wyrzucilam do kosza, dodam ze dzien wczesniej snil mi sie moj zmarly kilka dni temu sasiad... nie wiem co o tym myslec. porsze o interpretacje , mam jakies niefajne przeczucia

 

pozdrawiam :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niefajne przeczucia to siedlisko dla tworzenia się w Twojej podświadomości szeregu takich i innych, moze sporo gorszych snów. Wylatujący ząb moze oznaczac jakas strate, ale nie musi to byc zaraz tragedia na niewyobrazalna skale. Troszke mimo wszystko zmartwił mnie fakt, ze zab był w niezlym stanie, bo jakby byl zepsuty, to raczej sen mialby wymiar pozytywny, a tak...raczej strata ta bedzie wiazac sie z czym calkiem cenny, potrzebnym, moze dla Ciebie bliskim itd. Niemniej jednak podchodzenie do tego jako nieuniknionego nieszczescia byloby wielka przesada i tylko sprawiloby, ze uwierzyla i poddalabys sie destrukcyjnej sile snów. Trzymaj sie i nie pozwol wybic twoich kiełków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja tu weszlam po arz pierwszy. Ale musze Was zapytac, moze ktos mi odpowie. Co oznacza sen: dentysta 'zamontowal' mi 2 sztuczne bielusienkie zeby. I to tyle? nie weim co mam o tym myslec. Ale wciąz pamietam ten sen...prosze o odpowiedz, dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sen składał się z 2 historii, niepowiązanych, zasnęłam popołudniu, podczas czytania książki, być może dlatego, że jestem chora.

 

Historia pierwsza:

Mężczyzna, którego w rzeczywistości nie znam mnie porwał. Zaniósł na plecach do naprawdę wielkiej willi, niczym pałącu swoich znajomych, poprosił ich o pokój. Nie wyrywałam się, bo jakoś tak czułam, że jest niegroźny, lub poprostu go znałam i miałam juz postanowienie, że w pokoju zacznę z nim negocjować. Wniosł mnie po ogromnych schodach, w pokoju położył na łożko. Powtarzał cały czas, że mam się niczego nie bać, że już od teraz będziemy razem i będzie mi dobrze..

Nie pamiętam co było dalej.

 

Historia druga:

Byłam u siebie w domu, zauważyłam, że rusza mi się ząb, trochę się przestraszyłam, więc powiedziałam o tym mamie, ona doradziła, że mam go wyrwać, bo pewnie wyrasta mi nowy, zdziwiłam się, bo to juz nie ten wiek, ale zrobiłam to. Bardzo łatwo wyrwałam kieł, przy czym zaczeły wypadać mi inne zęby- gorna szczęka-od tego własnie kła do następnego, krew się dosłownie lała, ja płakałam jak szalona, zęby trzymałam w dłoniach całych polanych krwią. Pamiętam jeszcze dość dokładnie prawdziwą drogę do przychodni i tatę prowadzącego samochod i zastanawiajacego sie gdzie mnie zawieść, żeby był TANIEJ.

Podczas drogi się obudziłam, miałam cała zesztywniała szczękę, brrr.

 

Naczytałam sie chyba za dużo interpretacji- czy top musi oznaczać śmierć, a co z pierwszym snem?

 

Z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snilo mi sie ze uderzylam moja znajoma ( tylko we snie byla byla moja znajoma, bo tak naprawde to jej wogole nie znam ) lokciem w twarz i zaczal jej sie roszac zab trzonaowy. Chcialam zobaczyc, jak bardzo jej sie rusza i wyciaglam ten zab. Byl zdrowy i baialy. Bylo mi bardzo przykro i glupio. Przepraszalam ja i powiedzialam ze mozna ten zab wstawic spowrotem. Poszlysmy do jej rodzicow zeby pokazac co sie stalo. Gdy pokazywalam to wyciaglam swoj zab trzonaowy. Bylam bardzo zaskoczona ze mi tez wychodza zeby, bo tez byl moj zdrowy i z korzeniem.Jej rodzice nie byli tym wogole zasmucenie, tylko zaczeli nam pakowac torby z roznymi smakolykami, i powiedzieli ze najpierw trzeba uczte zrobic a nastepnie pojsc dopiero do detysty.

 

[ Dodano: 2006-10-30, 18:07 ]

Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu mojego snu, ( Patrz u gory) .

Bardzo dziekuje.

 

[ Dodano: 2006-10-30, 18:07 ]

Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu mojego snu, ( Patrz u gory) .

Bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno się obudziłam. Znowu śniło mi się to samo. Zęby. Śnią mi sie od jakiegoś czasu już w różnych formach ale zawsze mi wypadają, albo ruszają się albo wybijam je. Dzisiaj śnieło mi się, że jestem w swoim pokoju z byłym chłopakiem i nagle zauważam, że ruszają mi się zęby. Mówię do niego, że jeżeli wrócimy do siebie to znowu będą mi wypadać. Chłopak znika i wtedy ja biegnę do łazienki z ręką przytkniętą do ust i jękiem. Staję w łazience przed lustrem, mam całą zakrwawioną buzię i zaczynam pluć zębami. Najpierw kilka czarnych potem białe. Mama stoi za mną i nic nie mówi. Budzę się.

Trochę mnie to zaniepokoiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, trafiłam na to forum, bo miałam dzisiaj sen, który bardzo mnie zaniepokoił.

 

Sniły mi się wypadające zęby. Wypadfły mi prawie wszystkie z prawej strony szczęki( z góry i z dołu) , z lewej strony zostało kilka. Nie było żadnej krwi ani bólu. Zeby były białe, nie zepsute. Prawie natychmiast jakimś cudem miałam juz założoną protezę- tak że nikt sie nie zorientował, że nie mam własnych zębów. ( takie były moje odczucia w trakcie snu). Obudziłam się - z niepokojem.

Moja mama zawsze mówiła, że zęby to nic dobrego. Nie chcę tak myśleć, ale przyznaję, że nie czuję się zbyt komfortowo z ta świadomością.

Jeśli ktoś może mi pomóc z interpretacją to będę wdzięczna.

 

Kachna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj śniły mi się żeby, a mianowicie że wypadałay mojemu dziecku i nie mogłam ich z powrotem włożyć. Mama zawsze mówiła że zęby to nic dobrego. Coś chyba w tym jest (może zbieg okoliczności), wieczorem miałam telefon o nagłej chorobie naszego dobrego znajomego z którum byliśmy dość mocno związani, drugi telefon po około godzinie był z tą najgorsza wiadomością. Powiem szczerze, że nie czuje się zbyt pewnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam dzisiaj sen ,ze siedze w towarzystwie i czuje jak gorna jedynka wysuwa mi sie z dziasla i przytrzymuje ja jezykiem,zeby nikt nie zobaczyl.A teraz dowiedzialam sie ,ze mojemu mezowi dzisiaj tez sie snilo ,ze wypadly mu wszystkie zeby.Nadmienie ,ze wczoraj byla u nas tesciowa i powiedziala,ze ostatnio jak byla u babci to ta cos napomknela,ze ona juz chyba dlugo nie pozyje ,bo cos tak czuje ....A ma 84 lala :??? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Śniło mi się dziś, że powypadały mi wszystkie zęby, jeden po drugim, to było straszne ale nie widziałam krwi :???: Czy to może oznaczac coś bardzo złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mialem nastepujacy sen: Wyciagnalem sobie duzy zdrowy zab z dolnej szczeki...nastepnie bylem w stanie zajrzec co sie dzieje w dziasle...na miejscu wyciagnietego zeba zobaczylem dosyc duze zaglebienie w ksztalcie studni wzbierajace krwia...chcialem umiescic ow zab spowrotem w miejsce skad go wyciagnalem (nie wyrwalem) ale krew ktora sie tam pojawila, szczegolnie w dolnej czesci byla juz zakrzepnieta i zab po wlozeniu czesciowo wystawal ponad poziom...was bedeutet das?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sen o zebach to zawsze choroba kogos bliskiego...nawet jak probuje sobie rano wybic z glowy ta interpretacje to i tak TO SIE STANIE bedzie choroba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewaznie zeby symbolizuja smierc czy chorobe szczegolnie zwiazana z najblizsza rodzina, natomiast nie zawsze tak musi byc, poniewaz moze oznaczac to poczatek nowego etapu zyciowego, czy tez doskonalych powodzen. Chocby wypadajace/y zeby szczegolnie czarne i zaplombowane, moga byc sygnalem do jakis niespodziewanych zmian, takze wszystkie choroby powiazane ze stanem zebow- oznaczaja cos nowego, innego. Wazna kwestia jest takze to, ze zeby nie snia sie nieoczekiwanie, trzeba dokladnie przesledzic swoje dotychczasowe zycie i sytuacje niejasne, wtedy mozna powoli dojsc do jakis wnioskow..Chetnie sluze pomoca!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skojarzyłam sen o zebach dopiero puźniej.. po fakcie.. więc tak śniły mi się zęby ktore pokruszyly mi sie w buzi a ja je wyplulam.. po dwuch tygodniach umarł mi tata :( Dopiero po jakimś czasie uświadomiłam sobie że to była w pewnym rodzaju przestroga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

Mi tez sie snily zeby ... a bylo to tak :

 

bylam na jakiejs wycieczce [?] poczulam, ze mam cos w zebie - dalam to obejrzec kolezance a ona mi go skruszyla . Wrocilam do domu i zobaczylam, ze mam cos w drugim zebie i sama go zaczelam kruszyc i odlamalam spory kawalek zeba. poszlam pokazac to mamie a gdy spojrzalam na tego zeba to wygladal zupelnie inaczej - byl wielki i caly sino - szary . Ale wyraznie widzialam w nim wszystkie kanaliki itp ...

 

co to moze znaczyc ?;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zab "kruszacy sie" nie do konca oznacza czyjas smierc, jest w pewnym rodzaju przestroga, ktorej musisz sie wystrzegac jest to jakiegos typu niepowodzenie czy tez pogorszenie sie stanu zdrowia, lepiej sprawdz w rodzinie czy ktos nie jest chory(ciezko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sniły się zęby ale nie wypadające.Po prostu spojrzałam w lustro a między jedynkami zrobiła mi się ogromna szpara,zęby były duże i białe takie jak mam normalnie,tylko że nigdy między nimi nie miałam żadnych szpar a tu taka mega we śnie :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był dziwny sen...Wraz z moją rodziną wybrałam się na dyskotekę,w pewnym momencie znalazłam się w toalecie przed lustrem,widziałam tylko jak ruszają mi się zęby,nie chciałam ich sama usunąć,ale wkońcu to zrobiłam,najpierw "wyciągnęłam" z dząsła ząb z górnej szczęki,po jakiś 5 minutach dopiero z dolnej.Strasznie płakałam,leciała mi krew,czułam jej smak.Pamiętam też,że mama była wtedy ze mną,nie widziałam jej twarzy,ale pamiętam jej głos.Co może oznaczać taki sen?

Proszę o szybką odpowiedź:)

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

przeczytałam cały wątek dotyczący snów o zębach ale w większości dotyczą wypadających i ruszających się / kruszących zębów.......

Fakt znalazłam adnotację dotyczącą rosnących zębów z wytłumaczeniem, że to mogą być rosnące klopoty...

W związku z tym mam prośbę czy ktoś może powiedzieć co myśli o moim snie... :roll: :oops:

Całości konkretnie nie pamiętam. Wie, że byłam gdzieś ze znajomą (nawet nie umiem sobie przypomnieć która to yła), aczkolwiek mówiłam jej, że rosną mi zebę. Nie miałam ani jednego zęba (wyszło na to jakby to było normalne, żeby w moim wieku dopiero rosły zęby - mam 25 lat). Żaliłam się, że mam bardzo opuchnięte dziąsła, bardzo mnie bolały (odczuwałam ten ból bo płakałam przez sen). Miałam trudności z mową i nie mogłam nawet ruszyć językiem. W pewnym momencie podeszłam do lusterka i cała szczęśliwa zawolałam znajomą, bo okazało się , że znalazłam zęby które juz mi wyrosły. Były to wszystkie 3, 4 i piąki razem 12 zębów. Były jeszcze takie malutkie dopiero co przebiły się. Dziąsła dalej miałam napuchnięte bolące.... Więcej nie wiem bo obudziła mnie córeczka. Dodam tylko, że rano okazało się, że mojej 9 miesięcznej córeczce wyrósł pierwszy ząbek (wcześniej go nie widziałam) a drugi już prawie widać..... Powiedzcie mi co o tym sądzicie. Moja mama twierdzi, że zeby to nic dobrego :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM PROSZE O INTERPRETACJE MOJEGO SNU OTÓŻ ŚNIŁO MI SIĘ ŻE WYPADŁO MI PÓŁ GÓRNEJ LEWEJ SZCZĘKI.MAM CHORE GÓRNE ZĘBY PO LEWEJ STRONIE DZIURAWE CZY TO COS MOZE MIEC WSPÓLNEGO????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Śniło mi się dzisiaj ze wyciągłam jednego zęba a póżniej całą szczenkę która trzymała się na tylko jednym korzeniu. przyznam ze trochę sie boję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mnie obudził dziś sen "z zębami w roli głównej" ...

nie będę go opisywała ,ale byłam bardzo zaniepokojona i nie mogę usnąć ... nie mam w domu żadnego sennika ,więc włączyłam net :wink:

 

po przeczytaniu całego wątku mam już jego interpretację ,niezbyt ciekawa,ale jakoś się uspokoiłam :neutral:

 

Dzięki za to forum :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o interpretację, boję się tego snu:

śniło mi się , że rusza mi się górna czwórka, lewa.

Wyjęłam ją i była bardzo zdrowa, była po wyjęciu lekko we krwi

a za nią ciągnęły się 2 bardzo długie nerwy.

Pomyślałam wezmę to żeby dentysta mi wstawił zęba spowrotem z tymi nerwami.

Wszystko było w domu, przy jakichś gościach.

 

Podobno zęby to bardzo źle, ale ja dotąd miałam inne skojarzenia ze śmiercią

niż zęby.

 

Te 2 nerwy to mogą być 2 przyczyny, ale reszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOjej babci przyśniło się (w sobotę, tamtego tygodnia) , że w mieszkaniu wybuchł pożar. Nagle do drzwi zapukał listonosz. po chwili przyszedł jakiś chłop. babcia powiedziała, żeby listonosz wyrzucił tego chłopa z mieszkania. Babcia mi mówiła, że ten ogień był bardzo czerwony bez dymu. obiecałam jej , że znajdę na to odp. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogień oznacza zmiany, symbol posiada bardzo duże skojarzenie ze zniszczeniem, ale równocześnie z oczyszczeniem. Coś się kończy, coś innego zaczyna:

MOjej babci przyśniło się (w sobotę, tamtego tygodnia) , że w mieszkaniu wybuchł pożar.

Myślę, że zmiana będzie związana z informacją, którą babcia otrzyma "z zewnątrz", może z daleka:

Nagle do drzwi zapukał listonosz

Nie napisałaś, czy ten chłop był w jakimś sensie Twojej babci znajomy, czy z kimś się jej kojarzył oraz jeżeli chciała go wyrzucić z mieszkania, jakie były jej odczucia względem tej osoby, jakie ten człowiek mógł mieć wobec niej zamiary? No i jeszcze jedno, czy listonoszowi udało się go "wyeliminować"?

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2007-01-29, 20:41 ]

Proszę o interpretację, boję się tego snu:

śniło mi się , że rusza mi się górna czwórka, lewa. - naruszenie stabilizacji, problem dotyczący spraw, które do tej pory dobrze funkcjonowały;

 

Wyjęłam ją i była bardzo zdrowa, była po wyjęciu lekko we krwi

a za nią ciągnęły się 2 bardzo długie nerwy. - postanowiłaś sie z nim zmierzyć, "dotkąć źródła" sprawy;

 

Pomyślałam wezmę to żeby dentysta mi wstawił zęba spowrotem z tymi nerwami.

Wszystko było w domu, przy jakichś gościach. - ponieważ zauważyłaś, że sama sobie nie dasz z tym rady, zdecydowałaś się poprosić kogoś o pomoc;

 

 

Podobno zęby to bardzo źle, ale ja dotąd miałam inne skojarzenia ze śmiercią

niż zęby. - zęby nie oznaczają śmierci, stratę jedynie... w której śmierć może sie zawierać, ale nie musi... tutaj istnieje bardzo szeroki kontekst.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Kilka dni temu doświadczyłam dziwnego snu, który nabawił mnie wiele obaw

Otóż śniło mi się, że będa w kuchni zauwazyłam ze moj ząb jest prełamany w poziomie...i trzyma sie na jednym nerwie....i długo nie mysląc oderwałam go sobie....wtedy zaczęła mi strasznie mocno leciec krew...i nie mogłam jej zatamowac....i bardzo przy tym wszytskim płakałam....

Boje sie strasznie...ze znów bede musiała przeżyć jakąs tragedie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

śniło mi się, że obruszył mi się ząb-górna dwójka, zaczęłam nim ruszać a on mi odpadł, nie było krwi ani mnie nie bolał. Przestraszyłam się, bo to głupio wyglądało-nie mieć zęba "na przedzie", ale potem się okazało, że w sumie dobrze wyszło, bo ten ząb blokował innego zęba, kóry się jakoś dziwnie rozrósł i wyglądałam lepiej niż przedtem, nie chodzi tylko o zęby, ogólnir wyglądałam lepiej.Czy mogę liczyć na wyjaśnienie tego snu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sen o zebach:

Z tego co pamietam to w snie uczestniczyli moja dziewczyna, tescie i ja n i gdzies szlismy razem, prawdopodobnie na jakas gore Wycieczka odbywala sie czyms w rodzaju wieloetampowego wyciagu gorskimi wagonikami W pewnym momencie jak wysiedlismy z jednego z wagonikow to zauwazylem ze ide boso w samych skarpetkach, jakos jeszcze probowalem wrocic po buty ale chyba sie zorientowalem ze buty zdjalem dosc dawno i trdno je bedzie znalesc no i tu sie urywa sen

Kolejna czesc dotyczy zebow a mianowicie na moich zebach dole gornej szczeki wzdloz prawie wszystkich zebow byl "wrosniety" jakis drut Nagle znalazlem sie u dentysty(nie wiem kto to byl dokladnie) ktory zaczal mi usowac ten drut a jak juz to zrobil to chyba nawet poczulem ulge ale po chwili te zeby wypadly

ps dokladnie nie wiem ktora zesc snu mialem na poczatku ta z zebami czy ta na bosaka ale chyba tak jak napisalem

Dzieki za interpretacje nawet jak bedzie malo przyjemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio śnił mi się straszny koszmar. w prawdzie było to pare dni temu ale ten koszmar cały czas "chodzi " za mną..śniło mi się , że myłam zeby i zobaczyłam nagle , że sa popsute, więc udałam sie do dentysty. Denstyta w snie był moim prawdziwy dentysta. Kazał mi otworzyć usta. na przednim zębie znajdowała sie cieniutka błonka . Gdy dentysta ją odsłonił pod nia znajdował się czarny ząb i robaki... ząb wygladał jakby gnił. to był okropny widok. obudziłam sie z krzykiem. zastanawiam sie co to oznacza bo ząb raczej nie znaczy nic dobrego i czuje ze ten sen niczego dobrego nie znaczy. nie wiem czy to cos ma z tym wspólnego ale ostatnio często mi się sni moja zmarła babcia.Dziwi mnie to bo od pogrzebu mineło juz 1, 5 roku a Ona nigdy mi sie wczesniej nie śniła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi ostatnio śniło się, że poszedłem gdzieś z kolegą, i nagle zaczęły mi wypadać zęby.... Nie wszystkie i nie było krwi... niepokoje się... Tym bardziej, że moja mama tej samej nocy śniła, że poszedłem na jakiś pokaz z statkiem kosmicznym i widziała w TV jak ten statek spada na trybuny, gdzie ja siedziałem i zabija mnie... Proszę o interpretacje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 21 lat, od 12 roku życia, regularnie śnią mi się zęby. Wszelkie odmiany snów... są połamane, z pruchnicą, wypadają, pojawia się również krew, nie mają korzeni bądź mają strasznie długie korzenie, ruszają się, nie mam ich wcale, mam ich za dużo, śnią się same popsute korzenie bądź zęby poskładane z wilu części. Generalnie śniły mi się chyba we wszystkich możliwych odmianach... Wspólnym mianownikiem tych snów jest moja bezradność oraz niemoc. Nie mam pojęcia co to znaczy. Może jakiś mądry człowiek jest w stanie mi powiedzieć dlaczego one się nieustannie powtarzają i co mogą oznaczać. Byłabym wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wyczytalam juz ze wypadające zęby oznaczają stratę, porażkę lub śmierć itp, lecz nie wiem czy swój sen który przyśnił mi się właśnie tej nocy dokładnei w ten sam sposob interpretować, bylabym wdzieczna za jakaś wskazówke, rade.

Otóż śniło mi się że szłam jakimś korytarzem, być może szkolnym, i w pewnym momencie ktoś z boku nieoczekwianie szturchnąl mnei łokciem w twarz( nie wiem kim byla ta osoba, anonimowa i chyba nieistotna) i poczułam że kruszy mi sie przedni ząb. Potem z przerażeniem zauważyłam że zaczynają mi sie inne ruszac i wypadac, wypluwałam je po koleji na dłoń-było ich w przybliżeniu około 5. Zaczęłam płakać i nie wiedziałam co zrobić. Zobaczyłam albo w lustrze albo jakbym byla osoba stojącą z boku swoją otworzoną szczęke i szczeliny miedzy zębami głównie w dolnej szczęce, ale dziąsła nie krwawiły. Potem wydaje mi się , że rozmawiałam z moją mama a raczej histeryzując pytałam co teraz zrobić i cały czas trzymałam te zeby przed sobą w otwartej dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz drugi śnily mi się wypadajace zęby, jednak tej nocy w przeciwieństwie do poprzedniej postanowiłam pozbierac wraz z pomocą znajomych wszystkie zeby ktore stracilam i starac się od nowa je umocować w buzi proszę o interpretacje

z góry dziekuje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..sniło mi się ze ukruszyła mi się plomba w zębie i czułam strasznie gorzki smak jakiejś substancji która wypełniała ząb..co to może znaczyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często śni mi się, że coś niedobrego dzieje się z moimi zębami - chwieją się, obracają itp. Ale ostatni sen był naprawdę mocny. Byłam gdzieś tam - jakbym wyjechała na wieś - w każdym razie obce miejsce, obcy ludzie i czułam, ze rusza mi się 6-ka (lub 7-ka - przedostatni, a 8ek nie mam). Cały czas miałam poczucie przygnębienia, zagubienia.... i nagle poczułam, ze ten ząb za chwilę wypadnie, zaczęłam strasznie płakać.... w domu, w którym akurat się znajdowałam był mężczyzna.... nie pamiętam już jak to się stało, ale zaczął mi pomagać tego zęba się pozbyć - chwycił go palcami i chciał wyjąć z buzi, a za zębem ciągnęła się jakby pępowina ..... i było bardzo dużo krwi .... ja cały czas strasznie płakałam .... w końcu on wziął nożyczki, żeby przeciąć. Zaczęłam się martwić, ze następny już nie wyrośnie, on coś tam powiedział uspokajającego i przeciął. Miałam potworne poczucie straty i cały czas zanosiłam się płaczem. Wreszcie obudziłam się. Sen był potwornie nieprzyjemny, z gatunku tych, z których budzisz się przeszczęśliwy, ze to nie naprawdę....

Podobno "tracić zęby" to niedobrze, ale też podobno - nie da się tak generalizować.... czy ktoś potrafi mi ten sen wytłumaczyć?

 

Moja interpretacja jest taka, że w końcu definitywnie zerwę kontakt z byłym chłopakiem. Zranił mnie, a ja nadal go kocham i nie mogę o nim zapomnieć. Wciąż też do siebie piszemy, chociaż wiem, ze lepiej byłoby w ogóle się nie odzywać - i to jest właśnie ta "pępowina".

Ale może też dotyczyć mojej mamy, od której wciąż nie mogę się uniezależnić.

O ile jednak w tym pierwszym przypadku "zerwanie pępowiny" łączy się dla mnie z cierpieniem, to w tym drugim przyjęłabym je z radością. Dlatego już nie wiem i proszę mądrzejszych o interpretację :)

 

[ Dodano: 2007-04-11, 03:05 ]

sen się sprawdził. stało się tak jak napisałam .... a ja stałam się wierząca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ,że ukruszyła ci się plomba w zębie i czułeś gorzki smak tej substancji przez sen? :razz:

 

Dobra, teraz na serio.

Zajżyj do tego tematu http://www.ezoforum.pl/zeby-vt61.htm - jest tam pewna interpretacja snów o zębach której jednakże osobiście nie podzielam (ze względu na to ,że gdy mi się śnią zeby to tylko w jednej postaci - wypada mi ząb który był kiedyś ułamany i na jego miejscu wyrasta nowy, zdrowy, niewrażliwy na czynniki takie jak słodkie/zimne/ciepłe - i wiem doskonale co to oznacza: wspomnienie "traumatycznego" zdarzenia z dzieciństwa + moja zdolność naprawiania złych zdarzeń we śnie :-] ).

Bardziej niż na kierowanie się tamtą interpretacją stawiałabym na poszukiwania przyczyn snu w realnym życiu. Nie miałas ostatnio problemów z zębami? Może byłaś u dentysty bo naprawdę wypadła ci plomba. A może czeka cie wizyta u dentysty i się tego obawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana, możesz się nie zgadzać. Jak to kiedyś Rita bardzo dobrze wyjaśniła - symbolika może być indywidualna i najlepiej jest wsłuchać się w siebie (aczkolwiek ona to napisała ładniej i bardziej zrozumiale :D)

Jeśli nie potrafi sie samodzielnie zinterpretować sen, trzeba zaufać osobom trzecim. Ja bym, na Twoim miejscu nie podważała tak pochopnie zdania osób bardziej doświadczonych i mających dużo wiekszą wiedzę w dziedzinie interpretacji snów (a już na pewno przydałoby sie jakieś fachowe wyjaśnienie).

Pod tym względem Rita zawsze była bezbłędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien wyjatkowy fachowiec w swej dziedzinie zwykł mawiać: "To są właśnie skutki...picia wódki!" - nie ma osób nieomylnych nawet w swych sztandarowych dziedzinach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nie widzę najmniejszego związku między zębami a nieszczęściami (no...za wyjątkiem tego ,ze jak komus się w rzeczywistości zdrowy ząb ułamie to to dla niego jest nieszczęście). Niektóre symbole są zdecydowanie jaśniejsze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno śniło mi się, że zagladałam sobie do ust przy pomocy takiego lusterka dentystycznego i widziałam, że mam dużo popsutych zębów. Nie, żeby były to jakieś strasznie duże dziury, ale jednak...Byłam zaskoczona, że aż tyle tego jest. Pokazywałam to mojemu chłopakowi, a on mówił, że nic nie widzi. Jego zęby też chyba ogladaliśmy, ale nie pamiętam co tam widzieliśmy, w jakim stanie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chciałabym prosić o interpretacje mojego dzisiejszego snu. śniło mi się , że miałam jakby jeden dodatkowy ząb, taki lekko odstający w okolicy jedynki górnej, był zepsuty, wiszący i sam wypadł. Potem gdzieś tam przewijała mi sie przez sen cała szczęka, ale bez zepsutych zębów tylko były one białe i jakieś dziwne, podłużne i jakby takie "ząbkowane". Po wypadnięciu tego zęba poczułam we śnie radość, śmiałam sie. Próbowałam to sobie teraz tłumaczyć (odganiając myśli o śmierci wypadku itp) tym, że usilnie proszę moje dziecko, które jest na etapie wypadających zębów o wyrwanie sobie takiego właśnie odstającego, ledwo trzymającego się ząbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Moim zdaniem ma to związek z rzeczywistą sytuacją:

że usilnie proszę moje dziecko, które jest na etapie wypadających zębów o wyrwanie sobie takiego właśnie odstającego, ledwo trzymającego się ząbka.
, więc na Twoim miejscu bym się tak bardzo nie przejmowała. Ale tak na 100% to nie wiem, proponowałabym więc zajrzeć do działu" znaczenie snu" i przewertowanie hasła "zęby".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja tez ostatnio mialem sen o zebach!!bylem w krakowie a mieszkam pod poznaniem.kiedy wczoraj wrocilem dowiedzialem ze kolegi ojciec mial wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również prosiłabym o interpretację mojego snu - dwa razy w ciągu tego miesiąca, (ostatni raz wczoraj)śniło mi się że podczas rozmowy z kimś znajomym (nie pamiętam dokładnie kto to był więc to chyba było mało ważne) nagle zaczęły mi się ruszać zeby, jeden wypchnęłam językiem i po chwili wypadła reszta. To była lewa połowa dolnej szczęki (jeśli to ma znaczenie).Pierwszą rzeczą o której pomyślałam i której byłam pewna na 100% już we śnie i odrazu po przebudzeniu to to że wypadły mi one bo za rzadko je myłam i od razu po przebudzeniu poszłam do łazienki umyć zęby:), nie wiem czy to moje przekonanie co do powodu wypadniecia zębów ma jakieś znaczenie. Nadmienię jeszcze że za parę miesięcy biorę ślub, a te zęby pierwszy raz śniły mi się w czasie jak zaczęliśmy z narzeczonym załatwiać formalności związane ze slubem. Proszę o interpretację bo boje się że to oznacza chorobę lub śmierć bliskiej osoby.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...kilka lat temu śniło mi sie ze wypadaja mi zeby...wypluwałam jeden po drugim..troszke mnie zdziwił ten sen i opowiedziałam go swojej mamie..a ona na to ze z tego co ona wie takie sny zapowiadają coś niedobrego jakąs chorobe bądz smierć...

 

 

...tydzień później zmarł nagle mój tata.. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz wiem co u mnie oznaczały te popsute zęby we śnie. Nic przyjemnego: ciężkie choroby w rodzinie :cry: O szczegółach mówić nie będę...

Tak więc przekonałam się, że zęby we śnie to nic dobrego. Nie mówię o zdrowych zębach, bo co to oznacza to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanie czy jak sie snią zeby i krew to oznacza ze cos złego sie szykuje mam jechac w daleką droge samochodem i nie wiem czy ten sen ma coś oznaczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, był taki okres, że przez około tydzień, zęby śniły mi się dzień w dzień. Wiele osób mówiło mi, że powinnam być czujna, że to nie wrózy nic dobrego. Więc ciagle się pilnowałam, zwracałam uwagę na szczególy, ale nic (na szczęście!) sie nie stało. Więc to chyba nie zawsze oznacza cos złego.. pzdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pytanko jedno malusie snil mi sie moj zab przedni byl pekniety na pol ale caly czas trzymal sie zeba jak mowilam to tak jak robot dziwny sen ale martwi mnie ten zab pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym dowiedzieć się, co oznacza, jesłi baaardzo często śnią mi się zęby, że mam je popsute lub mi je wypadają.

 

czesc mam pytanko jedno malusie snil mi sie moj zab przedni byl pekniety na pol ale caly czas trzymal sie zeba jak mowilam to tak jak robot dziwny sen ale martwi mnie ten zab pozdrawiam :roll:

 

Takie sny oznaczają często ,że czas wybrać się do dentysty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mi się śniło, że po długim czasie założyłam aparat na zęby, którego już dawno nie noszę. obudziłam się rano i bolały mnie wszystkie zęby, a jeden z próchnicą zaczął się ruszać. Potem sprawdzałam czy wyżynają mi się ósemki i okazało się, że mam nie tylko ósemki, ale chyba i dziewiątki i dziesiątki! :shock: Zaczęłam te zęby liczyć, a one zamieniły się w szklanki i liczyłam je jakoś po dwie, ciągle się myliłam i wreszcie się obudziłam :/ Nie wiem, co to miało być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przed chwila snilo mi sie, ze zaczela mi sie chwiac trojka na dole, az w koncu ja ja wyciagnelam a moze sama wypadla. W kazdym razie zaraz po tym poczulam ze wszystkie zeby mam tak jakby puste w srodku, ze to same skorupki mi zostaly i tak mi sie nieprzyjemnie wbijaly w dziasla. Balam sie i mialam nadzieje, ze nie wypadna, ale w glebi czulam ze jak otworze usta to mi wyleca. W koncu wszystkie wypadly i tak siedzialam bez zebow i powiedzialam o tym mezowi. On stwierdzil, ze musimy jechac do kardiochirurga bo jak tak wszystkie zeby naraz wypadaja to cos z sercem sie dzieje. Zaczelam sie pakowac i wtedy sie obudzilam. I jeszcze pomyslalam, ze pasuje nogi ogolic na wypadek operacji:> Ogolnie wypadajacy zab mi sie czasem sni, ale nie ze cala szczeka:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać co się dzieje...

Już kolejny raz śniły mi się zęby w ostatnim czasie. Tym razem wypadło mi kilka z prawej strony, nosiłam je w ręku, na wypadek, gdyby można je było jeszcze wstawić (wariatka...) I po raz kolejny, kiedy przyszło do liczenia zębów, miałam ich dwadzieścia kilka... Nie wiem, co to oznacza, wróżka przepowiadała mi czyjąś śmierć w lipcu, pomyślałam, że ta liczba zębów to może dzień?

Nie wiem, może już mi wyobraźnia działa za mocno, ale nigdy mi się nie śniły tak często zęby... Nie wiem, co myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, mi wlasnie dzis snily sie zęby. To byl straszny sen. One mi wypadaly , łamaly sie tak jak bym dryzla landrynki. Cos strasznego. Jak sie obudzilam to az cala szczeka mnie bolala. Co ten sen moze oznaczac?

Pozdrawiam Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi sie snily jakis czas temu zeby, ale w porownaniu z wami to bylo cos innego bo mi sie snilo ze one wszystkie mi sie skruszylu w drobny mak, malo pzyjejemne jak sie obudzilam to cieszylam sie ze mam wszystkie zeby bo sen byl bardzo realistyczxny. W sumie to nic sie po tym snie niwe wydarzylo ale mozliwe ze to jakies ostrzezenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem z doswiadczenia,jesli snia sie wam zęby zepsute-niedobrze,wypadajace-jeszcze gorzej,wróżą one niepowodzenie utrate materialna i wogole nic dobrego w strefie pienieżnej

mam nadzieje ze pomoglam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj śniły mi się zęby z próchnicą. Wyglądało to mniej więcej tak: wzięłam lusterko i oglądałam swoje zęby, prawie na każdym było widac takie czarne punkty, wiecie jak przy zaawansowanej próchnicy...i mówiłam do kogoś, chyba do swojej mamy coś w stylu: "o, no i znowu mam próchnicę, a przecież tak niedawno byłam u dentysty".

Szczerze mówiąc to zdenerwował mnie ten sen. Od samego rana chodzę roztrzęsiona i panicznie boję się, że coś się może stac bliskim mi osobom albo mi samej :/

 

jeśli ktoś mógłby dokładniej zinterpretowac mój sen to byłabym wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem w wielkim lesie,w którym nie ma zbyt wielu drzewTo sa moje 18 urodziny.Nagle odchodzę na bok i z prawej górnej szczęki wylatuja mi 2 zęby.Wyglądają na zdrowe ,nie ma sladu krwi.Szukam dentysty oddaliłam sie troche od znajomych .Dentysta jakoś dziwnie sie zachowują.wracam na imprezę.Pokazuję co mi się stało przyjaciołce.Każdy się ze mnie śmieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Miałem ostanio dziwny sen!Sniło mi się, że byłem w pracy, siedziałem na warsztacie i rozmawiałem z kolegą który ma fatalne uzębienie!W pewnej chwili wyjąłem szczoteczke i zacząłem myc zęby.Nagle czuje w ustach,że coś jest nie tak.Zaczeły mi wypadać zęby, za kazdym ruchem szczoteczki coraz wiecej ale zęby nie wypadały całe,tak jak by łamały sie przy dziaśle i zostawaly tylko ich malutkie ostre kawaleczki!W snie jakos specjalnie tym sie nie przejalem!

Bardzo prosze o interpretacje tego snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, widze ze nie jestem sam ktory przestraszyl sie snu. Pisza w zasadzie bezposrednio po fakcie zeby nie zapomniec szczegolow:

 

Jade sobie rowerem, w moim miescie, po nowej drodze, asfaltowej, ale jeszcze nie ukonczonej, bo bylo duzo piashu na nawierzni. Troche sie rozpedzilem (bo bylo bardzo rowno co mnie dziwilo) i wjechalem na jakby taki, wał z ziemi, ktory byl na tej drodze. Wjechalem szybko. W tym wale byla duza wyrwa, czy dziura. Byla na tyle duza, ze gdy wjechalem w nia przednim kolem, to tyl roweru zostal wyrwany do gory, az mnie przezucilo na przod przez kierownice. Nie wiem jak to zrobilem ale wyladowalem na nogach, ale upadek i tak byl silny. Pomyslalem ze dobrze ze udalo mi sie wyladowac, bo jak bym polecial do przodu to bym se krzywde zrobil. Pamietam ze sie strasznie wkurzylem, bo mocno pogialem przednie kolo, a rower byl drogi. Wiedzialem tez ze niedaleko znajduje sie wulkanizacja, i postanowilem go tam zaprowadzic. Podczas prowadzenia roweru, poczulem w ustach ze rusza sie moj zab, konkretnie prawy kiel. Idac, tak sie bawilem tym zebem moim jezykiem, az wkoncu poczulem jak niewielkim ruchem jezyka calkowicie go wypycham. No i wypchnalem. Wzialem go w reke, i znowu sie wkurzylem, bo pomyslaem ze to jest staly zab i ze bede mial brzydka dziure w buzi. Niedaleko byl tez dentysta, wiec pomyslalem ze rower moze poczekac, a najpierw pojde do dentysty. A znajdowalem sie na osiedlu domkow jednorodzinnych. Nie wiadomo skad wziela sie moja mama, spanikowana ze mialem wypadek. Bylem strasznie wkurzony, ale powiedzialem mamie ze w zasadzie to nic sie nie stalo, a moja mama wyraznie sie uspokoila, ale tez troche sie zmartwila tym zebem. Gdy szukalem dentysty ogladalem sobie tego zeba, raz nawet mi prawie wypadl z rak, a balem sie zeby go nie stracic bezpowrotnie. To byl taki zwykly ludzki kiel, jak wyrwany z dziasla, bez korzenia, a to miejsce wyrwania bylo koliscie zakonczone. Zab byl bialy, bez krwi. Wiedzialem ze gdzies na osiedlu jest ten dentysta, ale bladzilem (razem z rowerem)(wszedzie chodzilem sam), ale wkoncu znalazlem domek w ktorym sie znajdowal. Wszedlem do domku, a tam korytarze, i znowu bladzilem, chodzilem jakby w kolko, z nadzieja ze mozna jeszcze wstawic, lub naprawic ten zab. Potem sie obudzilem

 

Zdecydowalem sie tu napisac, bo nigdy nie mialem takiego snu, nigdy nie snily mi sie zeby, myszy, dzieci itp najpopularniejsze znaczace sny, jest tym bardziej dziwne ze juz stracilem ojca. I nawet on snil mi sie chyba raptem dwa razy. A boje sie tym bardziej ze moja kochana dziewczyna siedzi jeszcze w anglii, a ma klopoty ze zdrowiem. Nigdy nie bylem zabobonny, nawet witalem sie przez prog :)

 

Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kto mi pomoże rozgryźć ten sen?

Znowu zęby ech! a już były doświadczenia...!

Tym razem zęby wszystkie wypadły (ładne bielutki) oprócz dwóch na dole ostatnich. Pozbierałam do woreczka żeby zanieść do dentyski i je z powrotem wstawić (jakby można było). Pomieszczenie wydarzenia ponure nieznane.

Potem pomyślałam że skoro wypadły to może odrosną

i zaczęły odrastać wszystkie naraz

dużo dłuższe obawiałam się że jak nie przestaną to umrę z głodu.

Zęby odrosły śliczne bielutkie coś jak u królika Baksa z tym że jedna prawa jedynka była całkiem czarna. oczywiście sen bardzo realny i sprawdzałam w śnie czy naprawdę to się dzieje czy się tylko śni. Oczywiście wniosek że real

:???:

hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylma, sądzę, że ktoś nieźle nabroi w Twoim życiu, albo już nabroił. Ty będziesz chciała naprawiać to po swojemu, jednak Twoja nadgorliwość może doprowadzić do katastrofy i pomnożenia problemu! Pamiętaj!

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich :wink: Z mojego snu pamiętam tylko,że nagle zaczęłam czuć,że mi się rusza przednia jedynka. Zaczęłam panikować. Jedynka wypadła,a razem z nią 5 innych zębów. Nie było bólu, krwi, zęby nawet nie były popsute, czułam tylko pustkę w buzi. Załamana zadzwoniłam do mamy. Ona jednak nie przejęła się tym wcale. Pomyślałam wtedy,że przecież mogę iść do dentysty i on mi wprawi sztuczne. Poszłam do lustra, uśmiechnęłam się szeroko, a w odbiciu pomiędzy białymi ząbkami, widziałam czarne dziury po zębach. Coś tam dalej jeszcze było, ale nie pamiętam co... chyba winda, która się popsuła. Zaczęła spadać, trzęsąc się bardzo. Wcisnęłam jakiś guzik i zaczęła zwalniać, uspokoiła się. Jednak nie zatrzymała się na parterze tylko 2 piętra niżej...

 

Sen był tak realny,że jak się obudziłam to poszłam do lustra zobaczyć, czy mam zęby. Czy ktoś może wie, co oznacza taki sen? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi;)

 

Pozdrawiam wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylma, sądzę, że ktoś nieźle nabroi w Twoim życiu, albo już nabroił. Ty będziesz chciała naprawiać to po swojemu, jednak Twoja nadgorliwość może doprowadzić do katastrofy i pomnożenia problemu! Pamiętaj!

Pozdrawiam ;-)

 

Witam serdecznie!

Co do Twojej interpretacji - tak było... i dodatkowo... W rodzinie wszyscy żyją ( bardzo się tego obawiałam bo po takich snach zawsze dowiadywałam się o śmierci...) choć wujek znalazł się w szpitalu (teraz) w ciężkim stanie po amputacji drugiej kończyny.. poza tym wszystko w domu zaczęło się psuć :evil: co już opanowane (ale nadal czekamy jeszcze na telewizor :mad: ) . Najgorsze jest jednak to ze mężą kolega dopuścił się bardzo poważnego oszustwa... i jeszcze doszły sprawy bankowe.. ale szybko się wszystko rozwiązało...

Kurczę chyba zacznę jednak wierzyć...

Najbardziej mnie tylko dziwi, że to wszystko w jednym czasie... ale już jest ok. Pozdrówka i wieeelgachne dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o interpretację snu

pamiętam tylko fragmęt: czułam że wlazło mi coś między zęby z tyłu i kiedy chciałam to usunąc poczułam że ukruszyło mi się kawałek zęba kiedy wyjęłam go z ust poczułam że ma jeszcze jakieś kawałki i wtedy zdałam sobie sprawę z tego, ze wypadają mi kolejno następne zaczęłam je wyplówać do umywalki okazałao się że są piękne białe i zdrowe wypadły mi wszystkie po kolei z jednej połowy górnej szcęki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

prosze o interpretacje snu.w pewnym momencie ulamalem sobie zeba.jednak poczulem ze cos jeszcze zostalo.wyjmowalem male czarne kawalki zeba.bylo ich bardzo duzo.co to moze znaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was moze mi pomoc z interpretacja tego strasznego snu?

Snilo mi sie ze zaczely mi wypadac zeby, na poczatku jeden a pozniej drugi. Zaden zab nie byl zniszczony i wszytskie byly biale. Wszystkie sie kiwaly i pamietam ze bardzo chcialam isc do dentysty z tym. Pozniej jak juz powypadaly to na miejscu starych zaczely mi rosnac nowe tez biale ale o nieladnym, poszarpanym ksztalcie. Czy to cos moze oznaczac. Strasznie dziwny sen. Pomozcie.

 

Dzieki z gory :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając sie w temacie - śnił mi się że ktoś wyrywał mi ząb - o dziwo nic mnie nie bolało i ni było krwi - ząb po wyrwaniu zrobił się bardzo dziwny - duży i o dziwnym kształcie. To właściwie tyle snu, ale potwornie utkwił mi w pamięci (raczej nie pamiętam snów - a właściwie nie chcę ich pamiętać) - czy ktoś może go zinterpretować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

bardzo proszę o interpretację mojego snu. Otóż był on bardzo realistyczny, a pamiętam tylko jego fragment: czułam, jak moje zęby w dolnej szczęce nie są stabilne, chwieją się na swoich miejscach (miałam doskonałą iluzję tego, wydawało mi się, że dzieje się to naprawdę, tak jak gdy byłam dzieckiem i ząb miał mi wypaść). Zaczęłam więc uderzać o nie językiem, w końcu włożyłam dłoń do środka i wyciągnęłam pięć zębów, które wyglądały na zdrowe. Wraz z nimi wyjęłam dwie szklane kulki i, co najdziwniejsze, opakowanie jednej z moich płyt, które znajdowało się pomiędzy zębami. Jego obecność tam w ogóle mnie nie zdziwiło, pomyślałam nawet, że to oczywiste, że tam się znajduje, bo zawsze je tam trzymałam. Nie było żadnej krwi ani nie czułam bólu, a jeden z zębów, który nie wypadł, był nieco nadpsuty. Z góry dziękuję za interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do tej pory, jak śniło mi się, że tracę kilka zębów, to byłam chora. Jednak tym razem sen mnie bardzo zaniepokoił.

Bardzo prosze o jego interpretację.

 

Stałam przed lustrem i zaczęły mi się ruszać zęby. Najpierw wyjęłam jeden, a po chwili na ręku miałam ich 6. Nie leciała mi krew. Po chwili wyjęłam resztę zębów razem z podniebieniem (?) i całą żuchwą (?). Popłakałam się strasznie i podbiegłam do stołu, gdzie siedziała moja rodzina. Rzuciłam im te zęby na stół i się obudziłam.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miałam rację!!!!!

Byłam wczoraj u lekarza specjalisty. Tak naprawdę nie wiem co mnie tam zaciągnęło, bo na kontroli byłam niecałe 2 miesiące temu... Jednak okazało się, że jestem chora i w ciągu 2 tygodni będę poddana zabiegowi :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeszukałem cały temat i nie znalazłem tego co dzisiejszej nocy mi sie przysniło. Całego snu nie pamiętam ale w głowie pozostaje mi tylko jeden obraz : iż moje zęby są bardzo twarde w pewnym momencie przegryzam nawet metalowy klucz bojąc się że będę musiał go dorabiać :-) ,a następni przegryzam zębami nóż. Nie czuję bólu w trakcie choć odczuwam mały strach ale to na tyle. Prosiłbym o małą interpretację z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi pomoże zinterpretować ten sen? mojemu chłopakowi często śnią się zęby.

a dokładniej wypadające zęby,a kiedy o tym śni,to czuje ból i zgrzyta zębami. jak się budzi po nim,to sprawdza,czy ma je na miejscu. odczuwa dyskomfort w buzi jak sie zęby ruszają, dlatego zgrzyta. są to najczęściej trzonowe 5,6 - kruszą się,ruszają i wypadają. Jak wypycha ząb językiem, to zostaje krwawa dziura i czuje słodki smak krwi.

dziś powiedział mi,że wczoraj śniły mu się wypadające dolne siekacze. czy to zwiastuje czyjąś śmierć?

dziękuję za odpowiedź

 

[ Dodano: 2008-01-21, 21:49 ]

pomoże mi ktoś :roll: ?

 

[ Dodano: 2008-01-23, 21:04 ]

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziś wieczorem śniło mi się, że jestem u dentysty sprawdza mi ona zęby poczym naciskając na zępy są one zepsute. Miałem zepsute dwa zęby nic mi nie wyleciało tylko podczas ich dotykania one się zapadły po czym dentystka powiedziała ze sie spieszy i wybiegła zostawiając mnie z 2 zepsutymi zębami, proszę powiedzić co taki sen oznacza, gdyż na postach jest mowa o zębach wypadających a mało jest o znaczeniu snu z zębami chorymi, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo proszę o interpretację tego snu,ponieważ bardzo martwię się o mojego przyjaciela...

Śnił mi się kolega,trzymający na ręku niemowlę i prosiłam go,aby mi je dał potrzymać,ale on nie chciał, mówił,że to on opiekuje się tym dzieckiem.Potem zaczęły mu wypadać zęby i krwawić...Wystraszyłam się,a on powiedział,że jego matce jeszcze bardziej wypadają i zaczął śmiać się jak wariat.Byłam przerażona i zaczęłam płakać, mówiąc,że płaczę przez niego.On zaczął mnie pocieszać i mówić,że to dobrze,że może on też ze mną popłacze...

Nie wiem jak interpretować ten sen. Słyszałam,że zęby to śmierć...a mama mojego kolegi jest poważnie chora. Czy jest powód do zmartwienia? Ten sen powtarza mi się.Proszę o pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Śniło mi się, że jestem w łazience i przyglądałam się w lustrze, zauważyłam skórek na mięśni koło zębów na dole po bokach i zerwałam te skórki i po tym zaczęły mi się krwawić mięśnie i zęby mnie wypadały bo bogach na górze i na dole całą umywalkę miałam zakrwawioną, przeraziłam się bardzo i próbowałam zatrzymać wypadanie zębów i pobiegłam do wujka i powiedziałam mu żeby mnie zawiózł na ostry dyżur żeby te zęby jakoś przyszyć na miejsce. I obudziłam się wtedy. Boję się że to może wróżyć coś złego po tym jak wyczytałam w senniku, że wypadające zęby oznacza śmierć w rodzinie lub nieszczęście.

Wie ktoś co to może oznaczać. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej! A czy moglby mi ktos przetlumaczyc moj sen! Strasznie sie zestresowalam bo wypadajace zeby snily mi sie 2 razy i umarly moje 2 ciocie.

 

Dzisiaj snilo mi sie ze mialam isc do dentysty i wczesniej mi dentysta powiedzial ze pierwsze mam sobie wyrwac zeby wiec ja wyrwalam sobie sama jedynke i jeszcze jakis jeden albo dwa z przodu ale potem dowiedzialam sie ze ten dentysta nie jest dobry ze zle robi zeby i kolezankam i powiedziala zebym poszla do jakiegos tam innego dentysty i ja zadzownilam tam ale musialam dlugo do niego czekac no i sie obudzilam. ale ten sen z tymi zebami teraz za mna chodzi i sie martwie.

Dzieki z gory za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo działasz według wskazówek innych ludzi. Nie powinnaś czasami zaufać sobie, a nie pytać ludzi co o tym sądzą? Takie zachowanie często przyprawiać Ci może kłopoty, bo trafisz tak jak w śnie na oszusta. Wyrywając sobie zęby szkodzisz sobie, a to za sprawą złego dentysty. Chcąc to cofnąć prosisz o pomoc przyjaciółki, czyli znów odwołujesz się do innych ludzi. Doniu mam nadzieję, że zmienisz troszkę swoje postępowanie, bo daleko na tym koniku nie zajedziesz. Nie oznacza to śmierci, pamiętaj, nie stresuj się.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wypadanie zębów interpretowane było mnóstwo razy, ale interesują mnie okoliczności, które przy tym wystąpiły.

Stałem przed wielką szafą, była prawie pusta, w oczy rzuciły mi się tylko stojące na półce różnej wielkości miski ze szklanymi kulkami w różnych kolorach (i kulki i miski były w różnych kolorach, nie mam na myśli tego że były jakoś nie wiadomo jak kolorowe, ale że nie jednolite).

Nagle podbiegł do mnie mój czteroletni siostrzeniec z jakimiś kolegami. Zaczęli zabierać z szafy szklane kulki, śmiejąc się i zaraz stamtąd pobiegli. Wiele kulek wypadło i turlało się po podłodze, wtedy i moje zęby zaczęły wypadać i turlać się po podłodze. Pobiegłem do łazienki, z tym że korytarz do niej prowadzący był bardzo długi (i cały wyłożony jasnobłękitnymi kafelkami) i po drodze wypadły mi chyba wszystkie lub prawie wszystkie zęby. Cały czas podczas ich wypadania krwawiłem z dziąseł, krew też wypływała mi z ust. Co jakiś czas wypluwałem ją razem z gromadzącymi się zębami.

W korytarzu spotykałem różnych znajomych, ale nie miałem czasu z nimi rozmawiać, cały czas biegłem do łazienki. W końcu do niej dotarłem, tylko po to żeby splunąć zębami i krwią do zlewu, zamiast na podłogę. Obudziłem się w każdym razie ze smakiem krwi w ustach.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź (:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście o wypadajacych zebach bez krwi, a co jesli snilo mi sie ze wypadaja mi zeby (chyba 2) jest przy tym mnostwo krwi, spluwam to na donie a czuje odlamki tych zebow jeszcze w buzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że zrobisz coś, czego będziesz bardzo żałował i będziesz odczuwał tego konsekwencje dość dobitnie. A może już coś takiego się wydarzyło? Ciężko mi to ocenić pod względem czasowym. A co czułeś? Strach? Bałeś się? Byłeś ciekawy? Odpowiedz proszę.

Jeśli pomyliłam płeć to najszczersze przeprosiny, ale.. no nie wiem po prostu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...