Skocz do zawartości

ZĘBY


abercrombie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z moim snem o zębie. Przeczytałam wszystkie posty i nie znalazłam podobnego snu. Śniło mi się, że jestem u denstysty i dentysta borował mi "siódemkę", coś do niej włożył (lekarstwo), ale stwierdził, że ząb ma ropę i w końcu trzeba będzie go usunąć. Ja bardzo nie chciałam, pytałam czy można go uratować, ale dentysta powiedział, że ten ząb może wytrzymać najwyżej kilka miesięcy. Co może oznaczać "zaropiały" ząb, którego nie można uratować? Dodam, że moja sytuacja osobista jest dobra (jestem szczęśliwie zakochana), ale od paru miesięcy bezskutecznie poszukuję pracy. Wczoraj byłam na teście kwalifikacyjnym, który moim zdaniem oblałam (mam nadzieję, że ten sen dotyczy tylko tego głupiego testu). Pozdrawiam! Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moim snem o zębie. Przeczytałam wszystkie posty i nie znalazłam podobnego snu. Śniło mi się, że jestem u denstysty i dentysta borował mi "siódemkę", coś do niej włożył (lekarstwo), ale stwierdził, że ząb ma ropę i w końcu trzeba będzie go usunąć. Ja bardzo nie chciałam, pytałam czy można go uratować, ale dentysta powiedział, że ten ząb może wytrzymać najwyżej kilka miesięcy. Co może oznaczać "zaropiały" ząb, którego nie można uratować? Dodam, że moja sytuacja osobista jest dobra (jestem szczęśliwie zakochana), ale od paru miesięcy bezskutecznie poszukuję pracy. Wczoraj byłam na teście kwalifikacyjnym, który moim zdaniem oblałam (mam nadzieję, że ten sen dotyczy tylko tego głupiego testu). Pozdrawiam! Gosia
- musisz podjąć jakąś ważną decyzję, coś zmienić, bo na razie tkwisz w prowizorce i ta sytuacja nie może dalej trwać, a w każdym razie już nie długo. Myślę, że sen dotyczy sytuacji zawodowej ( na podstawie Twojego opisu ). Istnieje też szansa, że ktoś Ci w tej sprawie pomoże. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zaczne od tego, ze nigdy specjalnie nie zwracalem uwagi na sny, ostatnio jednak zarazila mnie tym moja dziewczyna. Wczoraj mialem nastepujacy sen:

 

Siedzialem ze swoja dziewczyna i kims jeszcze (nie pamietam kim) na jakims dachu. Latal tam jakis wielki owad (cos jak pszczola ale kilka razy wiekszy). Nagle okazalo sie ze zostalem uzadlony i zaczalem puchnac. Szybko odprowadzono mnie do szpitala, gdzie dostalem jakis zastrzyk w podniebienie. Zaraz po ty opuchlizna puscila, ale zaczely mi wypadac zeby z gornej szczeki. Wstawialem je sobie z powrotem, ale chyba nie wszystkie. Dodam, ze nie bylo kropli krwi.

 

Dramat?

 

[ Dodano: 2006-03-17, 14:50 ]

A i dodam, ze dwie poprzednie noce malo spalem i kladlem sie bardzo zmeczony. Snilem o tym juz rano po jakis 10 godzinach snu (o ile takie rzeczy maja znacczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem ze swoja dziewczyna i kims jeszcze (nie pamietam kim) na jakims dachu. Latal tam jakis wielki owad (cos jak pszczola ale kilka razy wiekszy). Nagle okazalo sie ze zostalem uzadlony i zaczalem puchnac. Szybko odprowadzono mnie do szpitala, gdzie dostalem jakis zastrzyk w podniebienie. Zaraz po ty opuchlizna puscila, ale zaczely mi wypadac zeby z gornej szczeki. Wstawialem je sobie z powrotem, ale chyba nie wszystkie. Dodam, ze nie bylo kropli krwi.
- problem, który pojawił się niezależnie od Ciebie, ale posiadający duży wpływ na Twoją sytuację. W konsekwencji może spowodować jakąś stratę. Sen należy rozpatrywać w różnych dziedzinach, chociaż znaczenie ma jedno - sam musisz odnaleźć analogię. Acha, on może dotyczyć zarówno nieodległej przeszłości, jak i przyszłości. To też twoja rola, aby skojarzyć. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj proszę wszystkie posty zamieszczone pod hasłem - Zęby, z pewnością odnajdziesz tam odpowiedź, a właśnie z tego powodu dokonaliśmy segregacji snów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snilo mi sie, ze bylam gdzies sama. nie wiem gdzie to bylo. w tym snie jacys ludzie byli i obcy i znajomi. to byl jakis pokoj. zaczal mnie bolec zab i czulam, ze jest zepsuty - lewa dolna szostka (dodam ze w rzeczywistosci nie mam tego zeba :P). chcialam go dotkac palcami i wyciagnelam go. byl taki dziwny, duzy i jakby ulamany, plomba w nim byla ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie. zaraz po tym zaczely mi wypadac wszystkie zeby i z dolnej i z gornej szczeki. czulam, jak wylatuja, az sie przestraszylam i tak jakos wewnetrznie plakalam. zamknelam usta, zeby nie wylecialy, jakby to mialo w czyms pomoc, ale przeciez nie moglo, bo one juz nie byly w dziaslach. i tylko je trzymalam w buzi, jak jakies kamyczki. w trakcie jak zaczynaly wypadac, pare wypadlo na podloge i widzialam je - normalne chyba byly, nie pamietam dokladnie. i jedna reka trzymalam sie za usta a druga zbieralam te zeby co wypadkly. pozniej jacys ludzie, niby znajomi ale w snie obcy, chcieli mnie zawiezc do dentysty i sen jakby sie urwal i przeszedl w inny. bylam spowrotem niedaleko domu. ktos rozsypal pieniadze na chodniku. bardzo duzo pieniedzy tych dwuzlotowek, zlotowek itd. i mialam wrazenie ze to sa falszywe pieniadze, ale zbieralam je. a jeszcze pozniej znowu bylam tam, gdzie sie stalo to z zebami. byla tam jakas kobieta i byla naga i do tego miala penisa :| i chyba chcialam sie z nia kochac :| nie jestem lesbijka a to nie pierwszy raz mi sie sni ze albo sie kocham z kobieta, albo chce :/ co to wszystko moze znaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przeżyłaś, bądź też to się dopiero wydarzy - jakąś stratę. Trudno powiedzieć, w którym aspekcie... sama musisz do tego dojść. Generalnie było tak, że czułaś dyskomfort z jakiegoś powodu, postanowiłaś sobie z tym poradzić, eliminując "niewygodny" czynnik. Przy okazji "poszło dalej"... dalej niż się spodziewałaś. Być może nie sądziłaś, że tak zareagujesz, albo konsekwencje przewyższały wyobrażenia. Z pewnością starałaś się uratować sytuację, sama symbolika oznacza jednak, że ona była z tych "nie do odkręcenia". Karmisz się fałszywami nadziejami i złudzeniami, że wróci do poprzedniego stanu? A ostatni motyw wyraża tęsknotę za delikatnością i wyrozumiałością u partnera. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2006-03-31, 21:13 ]

Jeszcze jedno - piszę świadomie mieszając czasy, dlatego że tak naprawdę nie wiem, czy sen dotyczy wydarzeń przyszłych, czy aktualnych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rita, bardzo dziekuje za interpretacje. Wszystko sie zgadza i dotyczy mojego zwiazku, ktory zakonczyl sie przed paroma dniami... Zaniepokoil mnie ten sen, bo duzo ludzi mowi, ze jak wypadaja zeby, to moze to oznaczac smierc albo chorobe. A dzis tez mialam dziwny sen tylko tym razem z koniami...

Pozdrawia, papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mialem ostatnio bardzo dziwny sen... ogolnie nie wierze w takie rzecz, ze sny maja jakies glebsze znaczenie, ale troszke sie przestraszylem tym snem... :

 

Poczatku snu nie pamietam... pozniej snilo mi sie, ze chyba siedzialem i bolal mnie zab lub wszystkie zeby (nie pamietam dokladnie) i w lusterku chcialem zobaczyc dlaczego... wiec wzialem lusterko i zaczalem szukac przyczyny w tym, ze mnie boli ten zab i gdy spojrzalem zobaczylem ze zeby mam bardzo zniszczone w kawalkach i chodza po nich robaki (takie male biale jak sie na ryby kupuje) i one zjadaly mi chyba zeby...

 

Moze mi ktos powiedziec co ten dziwny sen moze oznaczac? Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć... dzisiaj w nocy śnił mi się jakiś wielki ząb który został mi wyrwany.... był to jakiś dziwny ząb bo bardzo długi i troche zepsuty... Miał dziwny kształt... było też troche krwi w tym śnie...

 

Boje się teraz o swoich bliskich i o siebie bo podobno to oznacza chorobe , wypadek albo śmierć. Tymbardziej że mój dziadek ostatnio troche podupad na zdrowiu...

 

Jak mozna żyć z takim snem...

 

Boje się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się, ważne jest co czułeś podczas śnienia. Symbolika jest często niejednoznaczna i każdy musi znaleść swoją własną interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój sen nie oznacza ani choroby, ani śmierci bliskich osób itp - tylko dokładnie to, że jakiś problem, który bardzo mocno tkwił w Twoim życiu (długi korzeń) - został właśnie usunięty. I bardzo dobrze.

Leczenie zębów w snach jest leczeniem nas samych, naprawianiem luk w naszym charakterze, usuwaniem problemów.

Fakt.

Kiedy w snach zeby wypadaja, krwawia nam dziasla - to sa sygnaly zle.

Byc moze spotka nas wtedy choroba, dopadnie jakies nieszczescie.

 

Natomiast jezeli idziemy do dentysty, to tak jakbyśmy chcieli uleczyc nasze życie. Zrobić coś konstruktywnego z tym "co się zepsuło" lub psuje.

 

A zatem głowa do góry :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mialem ostatnio bardzo dziwny sen... ogolnie nie wierze w takie rzecz, ze sny maja jakies glebsze znaczenie, ale troszke sie przestraszylem tym snem... :

 

Poczatku snu nie pamietam... pozniej snilo mi sie, ze chyba siedzialem i bolal mnie zab lub wszystkie zeby (nie pamietam dokladnie) i w lusterku chcialem zobaczyc dlaczego... wiec wzialem lusterko i zaczalem szukac przyczyny w tym, ze mnie boli ten zab i gdy spojrzalem zobaczylem ze zeby mam bardzo zniszczone w kawalkach i chodza po nich robaki (takie male biale jak sie na ryby kupuje) i one zjadaly mi chyba zeby...

- to nie robaki, to jakiś problem Cię gryzie. Ta sprawa powoli, ale konsekwentnie coś niszczy w Twoim życiu, coś co daje poczucie stabilności. Wypluj te robaki, zanim "zjedzą do końca to, co ważne".

 

[ Dodano: 2006-04-07, 22:51 ]

P.S. Acha, Ty już zdajesz sobie sprawę, o co chodzi - motyw z lusterkiem mówi, że odnalazłeś przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki pomogłaś mi :)

 

[ Dodano: 2006-06-02, 15:24 ]

Niestety mój sen się spełnił i dwa tygodnie temu dziadek zmarł :(

 

[ Dodano: 2006-06-02, 15:31 ]

Nie bój się, ważne jest co czułeś podczas śnienia. Symbolika jest często niejednoznaczna i każdy musi znaleść swoją własną interpretację.

 

dziadek zmarł:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snilo mi sie dzisiaj, ze wypadly mi wszystkie zeby z dolnej szczeki, ale natychmiast na ich miejscu pojawily sie nowe. Potem, jak spojrzalam w lustro, okazalo sie, ze jest ich tylko polowa. Spotkalam tez swoja kolezanke z tym samym problemem( we snie, oczywisicie). Dzisiaj po poludniu kiedy wracalam z pracy, utknelam w korku, ktory jak sie pozniej okzalo spowodowal wypadek. Kiedy mijalam miejsce zdarzenia, chyba widzialam martwa osobe w worku. Czy to zdazenie moglo miec powiazanie z moim snem? Boje sie o moja rodzine..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o jakąś stratę w Twoim prywatnym życiu i myślę, że ten fakt miał już miejsce. Poradziłaś sobie z problemem, chociaż pomimo prób odbudowania warunków, udało się to tylko połowicznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu (3-4lata), co jakiś czas śnią mi się zęby… Wypadają, mam ich pełne usta… nie jest to przyjemne, pluje nimi ( najnieprzyjemniejsze w snach jest realistyczne uczucie tych zębów w buzi). Wczoraj śniło mi się, że pluje zębami, jedyne były połamane, inne żółte, a jeszcze inne z bardzo długim korzeniem ( wręcz nie ludzkie O__O… bo miały z 5cm…). Nie było tam krwi… Ale zawsze po tych snach czuje się cała roztrzęsiona i niespokojna z przeczuciem że stanie się coś niedobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze o pomoc!

Trzeci dzien z rzedu sni mi sie zepsuty zab a dokladnie dolna szostka, jest ona tak zepsuta, ze praktycznie jej nie ma. Nie wiem jak mam rozumiec ten sen, bardzo mnie zastanawia. Jesli ktos z was zna interpretacje to bardzo prosze o odpowiedz. gucioiwona@vp .pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu (3-4lata), co jakiś czas śnią mi się zęby… Wypadają, mam ich pełne usta… nie jest to przyjemne, pluje nimi ( najnieprzyjemniejsze w snach jest realistyczne uczucie tych zębów w buzi). Wczoraj śniło mi się, że pluje zębami, jedyne były połamane, inne żółte, a jeszcze inne z bardzo długim korzeniem ( wręcz nie ludzkie O__O… bo miały z 5cm…). Nie było tam krwi… Ale zawsze po tych snach czuje się cała roztrzęsiona i niespokojna z przeczuciem że stanie się coś niedobrego...
Witam i prosze o pomoc!

Trzeci dzien z rzedu sni mi sie zepsuty zab a dokladnie dolna szostka, jest ona tak zepsuta, ze praktycznie jej nie ma. Nie wiem jak mam rozumiec ten sen, bardzo mnie zastanawia. Jesli ktos z was zna interpretacje to bardzo prosze o odpowiedz. gucioiwona@vp .pl

Proponuję przeczytanie całej tematyki: Zęby, jedna uwaga: o ile 1. sen odnosi się do odbioru pewnej straty jako faktu, to 2. mówi o analizie stanu po takiej stracie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam okropny sen z zębami, śniło mi się, że poszłam do dentysty bo rozwaliłam zęba o cukierek. Do dentysty poszlam z mamą i siostrą. Dentystka najpierw obejrzala zeby mojej siosry a potem moje. Mojego, całego we krwi zęba złapała palcami i zaczęla wyrywać, w powietrze wystrzelił strumień krwi, ale ona go nie wyrała. Trzymał sie na bardzo długim dziąśle. Obcieła mi je nozyczkami. Wiem, że powinnam czuć ogromny ból, ale w snach nie czuje sie bólu. Prosiłam mamę i siostrę by pomogły mi wstać, ale dentystka kazała mi zrobic to sama, więc resztką sił wstałam, stanęłam na baczności i zemdlałam. Po tym sie obudziłam. Za cholerę nie wiem co to może znaczyć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stomatolog nie jest symbolem osoby, która jest sprawcą straty ( związanej z symboliką zębów ), natomiast jest postacią pomocną w całej sytuacji, na zasadzie uzdrowiciela. Ząb był zakrwawiony, więc cierpiałaś z jakiegoś powodu, ale i tak nie chciałaś się pozbyć tego czynnika. Pewna osoba pomogła Ci "na siłę", czy tego chciałaś, czy nie - bo uważała, że tak trzeba. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry. Przed chwila znalazłam to forum, szukając w necie czegoś na temat snu, ktory dziś miałam. Troche, troszeczkę wiem na temat interpretacji snów, ale chciałabym skonsultowac z kims to co mi się śniło, czy rozumiem sen we włąściwy sposób. Ciagle czuje strach ktory czulam we snie i jestem trochę roztrzęsiona. Oto co mi się śniło:

 

Najpierw byłam jakby w przedpokoju u rodziców. Poczułam, że rusza mi się ząb. Poszłam do łazienki, po drodze ząb wypadł, a potem inne. Okazało się że miałam te zęby na jakiejś żelaznej szynie, że były pomiędzy nimi jakieś blaszki. Potem byłam na 1 piętrze w jakimś zamkniętym pomieszczeniu. Miałam w ręce te szynę z zębami i zastanawiałam się co dalej z nimi będzie. Było bardzo dużo ludzi. Obcych i z mojej rodziny. Umierał Papież i wszyscy czekali. Ktoś powiedział, że nie jest zapłacone za siódmy miesiąc i trzeba poczekać . Ludzie powtarzali sobie te słowa. Miałam iść gdzieś z mamą, trochę się spieszyłam i chciałam już iść. Nagle znalazłam się na jakimś parterze.

Nerwowo wierciłam się żeby już iść, mama się ociągała a ja nagle zdałam sobie sprawę ze Ci ludzie czekając na coś, co wydarzy się po śmierci Papieża. Widziałam rożnych mężczyzn siedzących w kręgu. Nagle dotarło do mnie, że słychać taką muzykę, która wprowadza coraz większe napięcie (jak w teeturnieju Milionerzy na przykład). Rozległy się ludzkie głosy: Czy to jest koniec świata? Czy to jest koniec świata? Starzec z długą siwą brodą wstał i powiedział dobitnie : Tak. To jest.

 

Poczułam ogromny lęk i obudziłam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello, nie dawno śnił mi sie niezbyt przyjemny sen :???: Otóż widziałam swoje zęby z perspektywy dentysty, Wszystkie były okropnie dziurawe a w dziurach było pełno jakiegoś ciemnego ziarna :neutral: Cały sen skupiony było tylko i wyłącznie na tych zębach, co to może znaczyć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - zęby to niestety zawsze jakieś choróbsko! Tylko muszą być zepsute, jak snią mi się zepsute zęby to wiem że ktoś zachoruje - albo ja albo ktoś z mojej rodziny. Niestety zawsze mi się to sprawdza. Ale ja mam też pytanie, bo jestem tu 1 raz i nie mogę wysłać nowego tematu. Sniło mi się że widziałam katastrofę lotniczą - samolot pasażerski spadł na osiedle gdzie mieszka moja przyjaciólka i ja chciałam tam pobiec i się obudziłąm. Czy to coś oznacza, jak myślicie? Proszę o jakąś odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - zęby to niestety zawsze jakieś choróbsko
- tak się składa, że nie zawsze - piszesz ze swojego punktu widzenia i na podstawie własnych doświadczeń... i z tym się zgodzę. Natomiast symbolika jest sprawą bardzo indywidualną, żeby nie powiedzieć - intymną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie.

Zeby snia mi sie bardzo czesto i jakos nic tragicznego sie nie wydarza.

Bardziej od znaczenia zebow, ktore jako tako pojmuje w tym snie, intryguje mnie cala reszta ktora opisalam. Sen umiescilam na forum z marszu, dzis juz wiem, ze nie dokonca tutaj powinien byc. Powinnam raczej poszukac innego tematu:-)

 

Rito, powiesz cos wiecej na temat symboliki papierza, konca swiata i medrca z broda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem powiem coś więcej, pod warunkiem że będę znała kontekst. Jak powiedziałam - chodzi przecież o interpretację indywidualną, a nie uniwersalną. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz poprzez kontekst?

Jesli cala tresc snu, to jest kilka centymetrow wyzej :-)

wyslana 17.04 o 11:47.

Rowniez pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2006-04-20, 21:40 ]

Ups, o godzinie 11:02 jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sorry, nie zauważyłam... Sen wygląda jak dla mnie na przepowiednię zmian, one mogły też już nastąpić. Chodzi o ważne sprawy, bo i papież posiada znaczenie autorytetu. Jest tylko jeden problem, Ty szukasz potwierdzenia, czy one idą w dobrym kierunku. Cóż, Twoja podświadomość tę altenatywę zaakceptowała. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Najogolniej rzecz biorac bardzo podobnie go zrozumialam.

Frapuje mnie jeszcze ta siódemka: we śnie slowa "nie jest zaplacone za 7 miesiac" byly bardzo wyrazne i przypuszczam, istotne.

Zastanawiam sie czy chodzi o to, ze za 7 miesiecy odbedzie sie kulminacja zmian, czy moze chodzi o 7 miesiac czyli lipiec, a moze smybolike numerologiczna (cos mi swita ze 7 to liczba triumfu?) Jak myslisz, z czym to laczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś , jak mi się sniło, że mam w dłoni, duży , zdrowy ząb, to potem było coś dobrego, ale nie pamiętam już co.

Jak mi się śniła kałuża krwi w piwnicy, to krótko potem zdechł mój pies.

 

A dziś mi się sniło:

że miałam w budzi dużo krwi, wyplułam ją, potem byłam u

dentysty, była nią kobieta, choć obok był też mężczyzna, ona miała mi borować

zęby, ale okazało się, że nie trzeba, tylko trochę jeszcze krwawiły.

 

A tydziń temu:

Byłam gdzieś jakby na balkonie, i uczyłam się skakać na spadochronie,

byłam w jednym bucie drugi gdzieś zgubiłam, poszłam za budynek w pobliżu ,

a tam wielka czarna błotnista kałuża, obeszłam ją w tym jednym bucie ,

chyba nie było taksówki ani samochodu, wróciłam i leciałam samolotem ,

żeby wykonać pierwszy skok na spadochronie, ale nie wyskoczyłam,

i nie czułam się jak tchórz.

 

Czy to oznacza moją jakąś chorobę?

(zęby, duża czarna kałuża, spadochron)

Czy ją "obejdę"?

(kałuża, nie wyskoczyłam z samolotu, obyło się bez borowania)

Czy może choć wyjdę z tego bez większych strat, szwanku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlam interpretacji takiego snu dlatego pisze,choc wydaje mi sie tez temat dosc popularny ale chcialam sie dowiedziec czy mam sie martwic.Snilo mi sie,ze mam dwa zepsute zeby,przednie,dolne.Wiem,ze zeby to nie dobrze a zepsute to chyba choroba.Z drugiej jednak strony mam bzika na punkcie zebow(bardzo boje sie idz do dentysty a wiem,ze musze)i przed zasniecie wlasnie jeden z tych zebow,ktore mi sie snily,odezwal sie;)Czy mam sie martwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś (właściwie wczoraj :wink: ) po południu miałam bardzo realistyczny sen.

Nie pamiętam dokładnie początku, ale to było mniej więcej tak:

 

Leżałam sobie na kanapie (na tej samej, na której spałam, gdy mi się to przyśniło). W pewnym momencie złamał mi się, chyba tak sam z siebie, spory kawałek zęba- dolna szczęka, prawa strona, dwójka albo trójka. Po chwili wypadły resztki zęba. Nie było przy tym krwi.

Później w tym śnie zasnęłam i przez sen nie mogłam oddychać. Zaczęłam się dusić i nie mogłam się obudzić (wszystko w tym śnie)

 

I tak naprawdę też trudno mi się było obudzić...

 

Raczej nie wierzę, że sny mają jakieś znaczenie, ale ten mnie trochę zaniepokoił. Tym bardziej, że śniły mi się zęby (ząB), a ja, mimo, że w to nie wierzę, to wiem, że to symbolizuje nieszczęście.

Czytałam na tym forum:

Jesli nie bylo krwi to oznacza albo nadchodzace klopoty, albo tylko tyle, ze uporałaś sie ostatnio z jakams uciazliwa sprawa. Pozdrofka! :*

 

>>Mateczka Natura

 

Może ta uciążliwa sprawa to egzaminy gimnazjalne, które pisałam w tym tygodniu, bo rzeczywiście to był dla mnie spory stres i poczułam ulgę, że jestem już po nich. O ewentualnych kłopotach wolę nie myśleć :)

 

No ale, o ile pierwszą część snu potrfię sobie jakoś wytłumaczyć (pewnie i tak źle), to pozostaje jeszcze druga...

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dziwny sen. Byłam na dużej sali, chyba koszykarskiej, na trybunach było pełno ludzi. Stałam po boku boiska, gdy poczułam, że rusza mi się porządnie jeden z przednich zębów. Przerażona, wybiegłam z sali. Jakiś facet, który mnie wyraźnie znał, coś do mnie krzyczał, ale go zignorowałam. Biegłam jakimiś korytarzami, gdy ząb mi wypadł. Był bardzo dziwny: strasznie długi, niczym palec, a jakieś 4/5 jego długości stanowił korzeń. W ogóle nie miał prawa zmieścić się w mojej buzi. Nie było żadnej krwi. Potem pamiętam tylko, że biegałam po ogrodzie w moim starym domu i wszyscy się ze mnie śmiali. Przyznam, że jak się obudziłam, to sprawdziłam, czy mam ząb na miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[shadow=green:de779ab3d3][/shadow:de779ab3d3][glow=cyan:de779ab3d3][/glow:de779ab3d3]

Snila mi sie wizyta u dentysty. Jego asystentka najpierw mnie w dziwny sposob znieczulia, tak ze poczulam sie bezwolna. Potem ona zaczela plombowac mi zeba, czulam do niej antypatie. Dentysta chcial w tym czasie wyrwac mi zeba, tak abym tego nie zauwazyla. On sie mna opiekowal, czulam jego troske. W rezultacie nie wyrwal mi zeba, potem sie kochalismy. Oj, przejmujacy sen ! Pomozcie go zrozumniec :)

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zostanie załatany przez osobę, z której strony pomocy raczej nie oczekujesz...natomiast ktoś nad Tobą czuwa. To moje zdanie...jak zawsze mogę się mylić, bo po 1 jest późno po 2 to moja interpretacja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj śniła mi się wizyta u dentysty. Najpierw tak jakby byłam inna osobą i zaglądałam sobie do ust i oglądałam zęby, było kilka malutkich dziur. Póżniej siedziłam na fotelu, przyszła dentystka rociągneła mi usta pędzlami i kazała mi je trzymać żeby miała lepszy dostęp do zębów, byłam pewna że będzie mi plombowała zęby a ona powiedziała że musi wyrwać ząb tylko jeden po prawaj stronie, dała mi coś żebym sobie psikneła żeby mnie nie bolało, kiedy psiknełam wyrwała mi zęba ale nie czułam bólu i nie leciała krew póżniej nie mogłam mówić bo sepleniłam ale póżńiej już normalnie mówiłam i było mi starsznie nie wygodnie w zęby tak jakby nie mogłam zamknąć ust bo bez tego zęba jakoś krzywo mi się zęby układały.Wczoraj wyskoczyła mi dziwna wysypka która mnie strasznie swędziała, boje się że te zęby oznaczaja jakąś chorobe straszną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj śniła mi się wizyta u dentysty. Najpierw tak jakby byłam inna osobą i zaglądałam sobie do ust i oglądałam zęby, było kilka malutkich dziur. Póżniej siedziłam na fotelu, przyszła dentystka rociągneła mi usta pędzlami i kazała mi je trzymać żeby miała lepszy dostęp do zębów, byłam pewna że będzie mi plombowała zęby a ona powiedziała że musi wyrwać ząb tylko jeden po prawaj stronie, dała mi coś żebym sobie psikneła żeby mnie nie bolało, kiedy psiknełam wyrwała mi zęba ale nie czułam bólu i nie leciała krew póżniej nie mogłam mówić bo sepleniłam ale póżńiej już normalnie mówiłam i było mi starsznie nie wygodnie w zęby tak jakby nie mogłam zamknąć ust bo bez tego zęba jakoś krzywo mi się zęby układały.Wczoraj wyskoczyła mi dziwna wysypka która mnie strasznie swędziała, boje się że te zęby oznaczaja jakąś chorobe straszną

 

[ Dodano: 2006-05-10, 06:57 ]

wytłumaczy mi ktoś co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snily mi sie niesamowite ubytki w mojej jamie ustnej, ktorych w rzeczywistosci nie posiadam...stralam przed lustrem i przegladalam swoje uzebienie, w tym momencie, skruszyl mi sie jeden zab, potem zauwazylam w innych zebach czarne dziury, zaczelo mnie wszystko bolec, postanowilam wizyte u dentysty, ale mialam problem z wyborem, ktory ubytek najpierw leczyc, bo wszystkie zeby zaczely mi sie kruszyc!!!!obudzilam sie z uczuciem zaniepokojenia i leku. nie mam pojecia co to oznacza. watkow pobocznych w moim snie nie bylo...moze ktos wie co to oznacza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Śniło mi się, ze sama wyjmowałam sobie zęby, nawet była zadowolona, ze nie będa sie juz psuły :shock: mogłam wyjąc wszystkie, ale wyjmowałam tylko te tylne-niewidoczne, tzn. siedziałam przed lusterkiem i wyjmowałam zęby z tyłu szczęki, zamykałam usta, uśmiechałam się i patrzyłam czy widac, ze częsci nie ma-nie było widac. zęby po wyjęciu były w takim stanie jak sa w świecie realnym /plabowane były pląbowane, te z plamkami miały plami, itp./

nie byłam przestraszona ani nic takiego, wyjmowanie nie bolało, tak jakbym sama podejmowała decyzję, te wyjmuje, te zostają...

wyjmowałam w ten sposób, ze wychylałam je w jedną i drugą stronę i wyjmowałam, potem oglądałam w jakim są stanie i nie widziałam ich już potem /opdkładałam,wyrzucałam??/

bardzo proszę o interpretacje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawa przed wizytą u dentysty :razz:

Obraz sadystycznej działalności na szkode własnego zdrowia...mimo iż we śnie nie odczuwałaś bólu...to z pewnością ma jakiś związek z tym, co przeżywasz. Może tyczy sie to Twojej fizjonomi, o którą dbasz...

P.S. szczotkuj porządnie kiełki, by ustrzec się przed dentystką sadystką... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Prosze żeby ktoś pomógł mi zinterpretować mój sen jest bardzo dziwny.

Dzisiejszej nocy miałem dwa sny jeden po drugim , w pierwszym śniło mi się że byłem w klasie na lekcji i nagle poczułem że zaczynają mi się ruszać tylne zęby zakryłem ręką usta tak żeby mi nie wypadły i szybko wybiegłem z klasy .Dobiegłem do łazienki otworzyłem drzwi i otworzyłem usta zęby zaczeły mi wypadać na usta (inie wszystkie kilka z tyłu i chyba pare z przodu ale one były jakoś dziwnie połączone 5 albo 4 zemby w jeden z drugim) i w tym samym momencie koleżanka z klasy otworzyła drzwi i to widziała , spytałasię co mi jest . Drugi sen zaczoł się tak że dowiedziałem się że moja matka i siostra kupiły konia pięknego czarnego konia wyścigowego . chciałem go zobaczyć jak on wygląda i nagle się obudziłem . Naprawde nie wiem co te sny mogą oznaczać .

 

[ Dodano: 2006-05-18, 16:01 ]

TEN TEKST JEST POPRAWIONY W PIERWSZYM BYŁ BŁĄD Cześć

Prosze żeby ktoś pomógł mi zinterpretować mój sen jest bardzo dziwny.

Dzisiejszej nocy miałem dwa sny jeden po drugim , w pierwszym śniło mi się że byłem w klasie na lekcji i nagle poczułem że zaczynają mi się ruszać tylne zęby zakryłem ręką usta tak żeby mi nie wypadły i szybko wybiegłem z klasy .Dobiegłem do łazienki otworzyłem drzwi i otworzyłem usta zęby zaczeły mi wypadać na dłoń (inie wszystkie kilka z tyłu i chyba pare z przodu ale one były jakoś dziwnie połączone 5 albo 4 zemby w jeden z drugim) i w tym samym momencie koleżanka z klasy otworzyła drzwi i to widziała , spytałasię co mi jest . Drugi sen zaczoł się tak że dowiedziałem się że moja matka i siostra kupiły konia pięknego czarnego konia wyścigowego . chciałem go zobaczyć jak on wygląda i nagle się obudziłem . Naprawde nie wiem co te sny mogą oznaczać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj śniła mi się wizyta u dentysty. Najpierw tak jakby byłam inna osobą i zaglądałam sobie do ust i oglądałam zęby, było kilka malutkich dziur. Póżniej siedziłam na fotelu, przyszła dentystka rociągneła mi usta pędzlami i kazała mi je trzymać żeby miała lepszy dostęp do zębów, byłam pewna że będzie mi plombowała zęby a ona powiedziała że musi wyrwać ząb tylko jeden po prawaj stronie, dała mi coś żebym sobie psikneła żeby mnie nie bolało, kiedy psiknełam wyrwała mi zęba ale nie czułam bólu i nie leciała krew póżniej nie mogłam mówić bo sepleniłam ale póżńiej już normalnie mówiłam i było mi starsznie nie wygodnie w zęby tak jakby nie mogłam zamknąć ust bo bez tego zęba jakoś krzywo mi się zęby układały.Wczoraj wyskoczyła mi dziwna wysypka która mnie strasznie swędziała, boje się że te zęby oznaczaja jakąś chorobe straszną
- czujesz jakiś dyskomfort, coś Cię męczy. Ktoś pomoże Ci ten problem rozwiązać. Będzie sie to wiązało z radykalnymi posunięciami, ale po ich wykonaniu poczujesz ulgę i będziesz miała świadomość dobrze podjętej decyzji. Sen może równie dobrze określać wydarzenia, które miały już miejsce. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2006-05-18, 20:12 ]

witam

Śniło mi się, ze sama wyjmowałam sobie zęby, nawet była zadowolona, ze nie będa sie juz psuły mogłam wyjąc wszystkie, ale wyjmowałam tylko te tylne-niewidoczne, tzn. siedziałam przed lusterkiem i wyjmowałam zęby z tyłu szczęki, zamykałam usta, uśmiechałam się i patrzyłam czy widac, ze częsci nie ma-nie było widac. zęby po wyjęciu były w takim stanie jak sa w świecie realnym /plabowane były pląbowane, te z plamkami miały plami, itp./

nie byłam przestraszona ani nic takiego, wyjmowanie nie bolało, tak jakbym sama podejmowała decyzję, te wyjmuje, te zostają...

wyjmowałam w ten sposób, ze wychylałam je w jedną i drugą stronę i wyjmowałam, potem oglądałam w jakim są stanie i nie widziałam ich już potem /opdkładałam,wyrzucałam??/

bardzo proszę o interpretacje.

pozdrawiam

- duża kontrola nad własnym życiem, tak jakbyś sama ustalała reguły. Wszystko na zasadzie - to mi przeszkadza, więc się tego pozbędę... a to dobrze funkcjonuje, toteż nie ruszam :). Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2006-05-18, 20:18 ]

Prosze żeby ktoś pomógł mi zinterpretować mój sen jest bardzo dziwny.

Dzisiejszej nocy miałem dwa sny jeden po drugim , w pierwszym śniło mi się że byłem w klasie na lekcji i nagle poczułem że zaczynają mi się ruszać tylne zęby zakryłem ręką usta tak żeby mi nie wypadły i szybko wybiegłem z klasy .Dobiegłem do łazienki otworzyłem drzwi i otworzyłem usta zęby zaczeły mi wypadać na dłoń (inie wszystkie kilka z tyłu i chyba pare z przodu ale one były jakoś dziwnie połączone 5 albo 4 zemby w jeden z drugim) i w tym samym momencie koleżanka z klasy otworzyła drzwi i to widziała , spytałasię co mi jest .

- jakaś strata, coś się skończy... nie będziesz sam tego przeżywał, obok będzie pomocna dłoń. Koń to siła, którą być może znajdziesz u swoich bliskich. Natomiast jego kolor przypuszczam, że wiąże się z 1. częścią snu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejszy sen to już trzeci tego typu. W każdym z nich śni mi sie że zęby mi wypadają.. Mam ich pełne usta i wypluwam na dłonie... W sumie chyba wypluwam ich więcej niż ich naprawde człowiek ma... A jak już wypluje wszystkie... to stoję przed lustrem i wyrywam te które zostały. Te które wypluwałam były normalne, a te które wyrywam zepsute, żółte.. takie pogniłe.. i na sam koniec wyciągam jakby sztuczną szczenkę górną.. i czuje wtedy ulgę... Na nowej szczęce rosną już nowe zęby...

To sen z kategori powtarzających się... Najgorsze jest to, że poza tym snem ostatnio w moim życiu słysze ciągle o tym że jakiś znajomy znajomego umarł.. Lecz mnie to nie dotyczyło... i mam wrażenie, że niedługo dotknie to i mnie.... Ten sen to chyba potwierdzenie moich obaw... :neutral: Więc zaczynam się bać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj mialem sen o zębie. Chodzi o kła, dolna szczęka po prawej stronie (mojej prawej). Ruszał mi się przez cały sen, na poczatku lekko, potem mocniej i mocniej, w koncu zostala ostatnia niteczka i na koncu znu go sobie sam wyrwałem. Nie było krwi. Co to może oznaczać ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sen może mieć różnorakie podłoże, można tylko zgadywać, że tyczy się jakiejś delikatnej sprawy, związanej z Tobą. Może to symbolizować wręcz coraz większą "delikatność" tej sprawy wraz z upływem czasu. No i finał raczej powinien wszystko rozwiązać i ostatecznie wyjaśnić...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć miałam dziś koszmar.Wyleciały mi wszystkie zęby-jeden po drugim a na końcu wyplułam dół szczeki.Najgorsze było to ze jedynka trzymała mi się tylko na jednym korzeniu a gdy chciałam zobaczyć dlaczego okazało się że mam w niej od spodu wielką dziure :cry: zaczełam krztusić się tymi okruchami wypadającej szczęki i co sił pobiegłam do jakiejś szkoły,a tam spotkałam lekarza który przypadkowo był stomatologiem i mówił że coś na to zaradzimy.Sama nie weim co mam o tym sądzić gdyż jak ostatnio śniły mi się wypadające zeby umarła moja koleżanka :cry: a teraz moja mama miała robioną biopsje guza w piersi i jedzie po wyniki w czwartek :cry: boję się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :)) proszę o interpretację mojego snu mój mąż wyjeżdza jutro i boję sie że mój sen przepowiada cos strasznego .

śniły mi się dziś zepsute zeby u mojej 7 letniej córki, byłam z córką u dentysty i miał jej usunąć 4 zepsute mleczne zęby i w dodatku wszystkie naraz i ja sie na to zgodziłam..... , nie wiem jak sie sen skończył obudziłam sie , czy to że zęby nie zostały usunięte lub nie wypadły ma inne znaczenie od widoku zepsutych zębów ?? czy mam zakładać że jednak zostały usunięte ?? bo przeciez nie mam pewności co sie z nimi stało

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem straszni dziwna noc. Poszedlem bardzo pozno spac. Okolo godziny 3 wiedzialem, ze musze wstac, o 8 zeby uczyc sie do egzaminu, umowilem sie jeszcze na rozmowe telefoniczna o godzinei 8. Obudzil mnie telefon , porozmawialem chwilke i postanowielem isc dalej spac. Wtedy zaczas sie moj sen , wszystko bylo strasznie rzeczywiste.

 

Bylem na jakiejs dziwnej dyskotece, znajdowala sie ona w miejscowosci w ktorej mieszka. Pelna znajomych ludzi z kiepska reputacja. Nie wiem czemu mialem ze soba swojego Laptopa, ktorego trzymalem w jakiejs dziwnej podroznej torbie. W pewnym momencie przysiadlem sie do znajomych - nieciekawe towarzystkwo, lecz bardzo szybko sie od nich odlaczylem i uswiadomilem sobie , ze nie mam laptopa ze soba, wrocilem do stolika gdzie siedzialem wczesniej a oni zaczeli sie ze mnie smiac... ( tu ma pewna luke w pamieci ) Zaczalem gonic jednego z tych goscie, wybieglismy na ulice, ja nadal go gonilem. Wszystko to dzialo sie w miejscach ktore dobrze znam. W mojej miejscowosci. Gosc mi uciekl. Wrocilem do lokal i przed wejsciem spotkalem znajoma ktora mi kogos chciala przedstawic, lecz ja na nich nie zwracalem wogule uwagi. Postanowilem pobiec po pomoc , i spotkalem siedzacych w samochodzi znajomych - to byly znow typy spod ciemnej gwiazy . ( luka w pamieci ) Pamietam, ze sie strasznie ich balem. Zaczelismy jechac samochodem jak szaleni, strasznie szybko, nie w to miejsce w ktore mielismy jechac - do lokalu . W trakcie tej jazdy poczulem ze cos stalo sie z moimi zebami - siodemki - osemki , jakby cos miedzy nie weszlo. Postanowielem, to wyciagnac , ale tak , zeby nikt niczego nie widzial. Wstydzilem sie tego. Wzialem jakis przedmiot do reki nie wiem co to bylo, albo noz , albo jakis ostry dlugopis i zaczalem dlubac w zebach, ale dalej czulem ze cos miedzy nimi jest. Zaczalem to robic coraz silniej...W pewnym momencie poczulem ze szarpnalem za mocno i wyrwalem sobie zeba. Chcialem go wyciagnac, ale okazalo sie ze nie wyrwalem jedego zeba, tylko wylamalem sobie caly kawalek szczeki z przytwierdzonymi do niej kilkoma zebami. Na tym kawalku kosci z zebami nie bylo zadnej krwi. Byla jakby wyjeta z trumny. Zadnego ciala.Wyciagnalem ten kawalek szczeki z buzi, ale bardzo szybko go gdzies schowalem, poniewaz balem sie , ze oni to zobacza. Przejechalem jezykiem po miejscu w ktorym powinny znajdowac sie te zeby , ale nic ni epoczulem , zadnej krwi.

 

W tym momencie sie obudzilem naprawde bardzo przestraszony i zaczalem sprawdzac swoje zeby i gdy okazalo sie ze sa na miejscu , to nie wiem dlaczego , ale powidzialem do siebie " nigdy wiecej , czegos takiego mi nie rob" i ujrzalem przed oczami jeszcze raz ten kawalek szczeki , ktory trzymam w rece..

 

Nie wiem, co mam myslec o tym snie. Bardzo sie przestraszylem. Sytuacja dziala sie bardzo szybko. Prosze pomozcie mi to odszyfrowac, bo jest w tym snie duzo rozych motywow i nie wiem jak je polaczyc w calosc, a nikt jeszcze nie opisywal tak rozbudowanej i podobnej do tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rito mam prosbe, czy moglabys mi pomoc zinterpretowac moj sen?Przeczytalam posty na forum ale szczegoly w moim snie sa neico inne niz te opisane w poprzednich postach. Otoz snilo mi sei ze wypadla mi dolna jedynka, wlasciwie to jakby przez przypadek sama ja wyciagnelam. Pamietam ze zaczely mnie swedziec dolne zeby, ja zaczelam sie drapac, po czym jedynka zaczela sie chwiac i wypadla.... Nastepnie zaczal sie chwiac kolejny dolny zab ale nie pamietam zeby wypadl. Ja zaczelam panikowac i plakac. Okazalo sie ze bylam w klasie na zajeciach. Wybieglam z klasy i zaczelam przykladac chusteczke do ust, po czym zobaczylam ze na chusteczce jest troszke krwii, nie czerwonej ale rozowej i bylam zaskocznoa bo spodzieqalam sie zobaczyc znacznie wiecej. Potem ktos (nie wiem kto) stwerdzil ze musi obejrzec moje zebyi wtedy nie wiem jakim cudem zobaczylam swoja szczeke"od wewnatrz" Prawie cala szczeka i dziasla byly zamrozone, byl tam jakby szron i lód. A osoba ogladajaca zeby powiedziala co o mojej mamie (ale nie wiem co to bylo,) a potem zaczela odklejac lod i szron z mojej szczeki m.in. z dalszych zebow, ktore z tego co widzialam niezle sie trzymaly...Co to moze oznaczac?Niedlugo czeka mnie wazna rozmowa i bardzo mnie ten sen zaniepokoil...Wczoraj dostalam informacje ze zostalam zaproszona na ta wazna rozmowe, a sen snil mi sie dzis w nocy-czy to moze obrazowac moje leki przed nia?Czy moze raczej prorokuje ze rozmowa mi zle pojdzie...Mam nadzieje ze nie zonacza smierci lub choroby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna - Sen również oznacza pewną stratę... Uczucie swędzenia, czyli dyskomfort. Kiedy zaczniesz szukać jego powodów, okaże się że coś, co do tej pory świetnie funkcjonowało i spełniało swoją rolę - skończy się. Wpadniesz w panikę:

Ja zaczelam panikowac i plakac
, wyobrażajac sobie "ciemne" następstwa i konsekwencje obrotu wydarzeń. Jednak szybko przyjdzie opamiętanie i taki rozsądek w toku myślenia:
zaczelam przykladac chusteczke do ust, po czym zobaczylam ze na chusteczce jest troszke krwii, nie czerwonej ale rozowej i bylam zaskocznoa bo spodzieqalam sie zobaczyc znacznie wiecej
- sytuacja nie będzie tak zła, jak początkowo Ci się wydawało.

Szron na uzębieniu wg mnie kojarzy się z takim dodatkowym zabezpieczeniem przed jego utratą.

 

[ Dodano: 2006-06-15, 15:47 ]

Na bazie przykrego doświadczenia, to stanowi ochronę przed kolejną stratą. Chodzi o lęki... a zamrożenie ma związek z emocjami. Ktoś pomoże Ci ten problem rozwiązać i okaże się, że:

ktore z tego co widzialam niezle sie trzymaly...
, czyli obawy miną.

Uważam, że śniłaś w długiej perspektywie czasowej i cały sens snu nie ukaże się w ciągu kilku dni. Ale zapamiętaj przesłanie, bo jest pozytywne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witan

Rito mam wielką prośbę o interpretacje mojego snu.Otórz od jakiegoś czasu śni mi się że wypadają mi zęby ale nie to jest najgorsze.Doczytałam się że może oznaczać to chorobę w rodzinie i tak tez się stało-u mojej mamy wykryto raka piersi.Myślałam że sny miną po operacji ale tak się nie stało.Dziś w nocy znów śniło mi się że wypadły mi dwa zęby- dwójka i trójka z prawej strony.Żadnej krwi przy tym nie było.Pamiętam tylko że tata tulił mnie do siebie i mówił że wszystko będzie dobrze.Jeszcze we śnie przypomniałam sobie ze skoro wypadły mi zęby to oznacza to ze coś złego wydarzy się komuś z najbliższych i ku mojemu zdziwieniu stałam juz przy łóżku na którym leżał martwy mój chłopak:(a potem podbiegła do mnie dziewczynka 4 letnia mówiąc mi że jestem jej mamą a ja narazie nawet nie planuje mieć dzieci.Więc teraz nie wiem czy te wypadające zęby to oznaka choroby mojej mamy, ale skoro tak jest to czy czeka mnie coś gorszego? czy też mam uważać na swojego męzczyznę? proszę o pomoc i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witan

Rito mam wielką prośbę o interpretacje mojego snu.Otórz od jakiegoś czasu śni mi się że wypadają mi zęby ale nie to jest najgorsze.Doczytałam się że może oznaczać to chorobę w rodzinie i tak tez się stało-u mojej mamy wykryto raka piersi.Myślałam że sny miną po operacji ale tak się nie stało.Dziś w nocy znów śniło mi się że wypadły mi dwa zęby- dwójka i trójka z prawej strony.Żadnej krwi przy tym nie było.Pamiętam tylko że tata tulił mnie do siebie i mówił że wszystko będzie dobrze.Jeszcze we śnie przypomniałam sobie ze skoro wypadły mi zęby to oznacza to ze coś złego wydarzy się komuś z najbliższych i ku mojemu zdziwieniu stałam juz przy łóżku na którym leżał martwy mój chłopak:(a potem podbiegła do mnie dziewczynka 4 letnia mówiąc mi że jestem jej mamą a ja narazie nawet nie planuje mieć dzieci.Więc teraz nie wiem czy te wypadające zęby to oznaka choroby mojej mamy, ale skoro tak jest to czy czeka mnie coś gorszego? czy też mam uważać na swojego męzczyznę? proszę o pomoc i z góry dziękuję

- zęby mogą symbolizować stratę, w różnych dziedzinach. A jak Ci się układa z chłopakiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja jestem pierwszy raz na tym forum. Dzis maialam okropny sen i jak czytam interpretacje podobnych o zebach to mi ciary po plecach przechodza. Prosze o pomoc w interpretacji mojego snu:

Snilo mi sie, ze jakas Pani mnie zaprowadzila do dentysty (kobiety) mowiac mi, ze mam jeszcze jeden klopot. Ta kobieta - dentysta nie za bardzo kwapila sie by mnie przebadac. Chodzila, palila papierosa, siedzac w oknie. Potem zalozyla mi takie cos na moja szczeke, by mi zajrzec w zeby, zbadac je. Popatrzyla i powiedziala, ze projekt mojej nowej szczeki bedzie duzo kosztowal. wtedy zaczela zbierac mi sie intensywnie slina i sciagnelam szybko ten mechaniz z mojej szczeki.( Blee, nienawidze dentystow, tak swoja droga, oraz tego uczucia grzebania w mojej buzi:( ) Zapytalam ile, a ona, ze od 250 do 1000zl. Zapytalam, czy to konieczne,a ona ze tak. Wtedy spytalam zdziwiona, dlaczego mnie tu przyprowadzono, czy to moze nieprzyjemny zapach z ust, bo zeby mnie nie bola? a ta kobieta powiedziala, ze tak. Wtedy sie obudzilam... Prosze o pomoc! Dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Rito.

Otóż dzisiaj śniło mi się, że zaczęły mi wypadać zęby. Tak naprawdę to wypadł mi tylko jeden, ale miałam pełną garść moich zębów(?). Ponadto jeden sie ruszał i nie chciał wypaść. Było przy tym dużo krwi. Pózniej poszłam do mamy aby się poradzić co zrobić i pamiętam jedynie, że wszyscy w domu nie wiedzieli jak mi pomoc :cry:

Co to oznacza Rito :?: :?:

Byłabym bardzo wdzieczna jeżeli zechciałabyś mi to wytłumaczyć.

Z góry dziekuje i pozdrawiam,

Diana-korolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Rito.

Otóż dzisiaj śniło mi się, że zaczęły mi wypadać zęby. Tak naprawdę to wypadł mi tylko jeden, ale miałam pełną garść moich zębów(?). Ponadto jeden sie ruszał i nie chciał wypaść. Było przy tym dużo krwi. Pózniej poszłam do mamy aby się poradzić co zrobić i pamiętam jedynie, że wszyscy w domu nie wiedzieli jak mi pomoc

Co to oznacza Rito

Byłabym bardzo wdzieczna jeżeli zechciałabyś mi to wytłumaczyć.

Z góry dziekuje i pozdrawiam,

Diana-korolka

- coś stracisz - coś się skończy, trudno powiedzieć w jakiej dziedzinie Twojego życia. Ważna jest tutaj cała otoczka, krew to dość ważny symbol, ja bym się jednak chciała dowiedzieć coś o Twoich odczuciach we śnie z powodu takiego nagłego ubytku, bo nic o tym nie napisałaś. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... niemwięcej prawie od roku śnia mi się moje zęby... często w śnie mam totalny wgląd do ich zdjęcia rentgenowskiego (czy jakoś tak)... często wypadają mi, o co się strasznie martwie...

tylko, ze zauważyłam, ze to wszystko zaczęło się po tym jak zaczęłam nosić aparat ortodontyczny.

W sumie nowa szkoła, nowy znajomi, nowi przyjaciele, brak chłopaka... chęć uwagi ze strony przeciwnej... myślałam, że to dlatego, ale nie, w szkole fajnie, znajomych mam super... nawet mam chłopaka...

a dalej śnią mi się zęby jak wypadają... kiedyś nawet w śnie "odpadła mi" górna szczęka, mimo tego, iż trzymał ją łuk:-) i dół także zaczął się ruszać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś stracisz - coś się skończy, trudno powiedzieć w jakiej dziedzinie Twojego życia. Ważna jest tutaj cała otoczka, krew to dość ważny symbol, ja bym się jednak chciała dowiedzieć coś o Twoich odczuciach we śnie z powodu takiego nagłego ubytku, bo nic o tym nie napisałaś. Pozdrawiam.

Co czułam- strach, bałam się tego jak bede wyglądać, ale jak już pisałam nie mogłam wyrwać jednego zęba, a bardzo chciałam się go pozbyć, on się ruszał, ale całkowicie nie chciał wypaść. Przypommniałam sobie również, ze gdy spojrzałam w lustro to moja cała twarz był pokryta przyszczami. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bardzo chciałam się go pozbyć, on się ruszał, ale całkowicie nie chciał wypaść.
- czyli Ty chciałaś się pozbyć tych zębow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bardzo chciałam się go pozbyć, on się ruszał, ale całkowicie nie chciał wypaść.
- czyli Ty chciałaś się pozbyć tych zębow?

Chcialam sie pozbyc tylko jednego konkretnego zeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Zadko staram sie interpretowac własne sny, no chyba że jak dzisiaj snią mi sie na jawie, jak ktos z rodziny ma umrzeć to się ze mna żegna itd...ale to są te sny na jawie, bardzo realny, dzis pierwszy raz przed samym obudzeniem ok. godziny , siniły mi sie zęby i bardzo prosiłbym o interpretacje:

byłem w jakimś pomieszczeniu z jakimiś osobami, nie rozpoznalem lub nie pamiętam z kim, ruszał mi się ząb więc go wyciągnołem, pozniej poczułem ze jeszcze kilka innych wyciahałem wyciagałem pożniej popatrzyłem jakby z innej perspektywy i kilka mi zosyało chyba na dolnej gornej 3sztuki albo 4sztuki i na dolnej kilka, pozniej pozbierałem te zęby żeby nikt nie widział, jak je ogladałem były żólte, brażowe, poprostu zepsute, najlepsze jest to że na samym koncu znu stwierdziłem że w sumie dobrze bo nie będą mnie boleć, ogolnie miałem całą garść tych zębów.no i sie obudziłem, jak bym coś przeczuł była bardzo poważna kłótnia miedzy moimi rodzicami...niechiałbym zaduzo o tym pisac...ale mogło nastąpić to co interpretacja żebów oznacza w najczarniejszym scenariuszu.

I teraz nie wiem czy ten sen własnie pomógł mi temu zapobiec czy on tyczył czegoś innego.

Bardzo serdecznie dziekuję za interpretacje.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten sen własnie pomógł mi temu zapobiec
- ja w ogóle w ten sposób sensu snów bym nie oceniała. One po prostu pokazują... a forma ostrzeżenia, czy podpowiedzi - to już pojęcie nadane przez ludzi śniących... każdy odbiera przesłanie wg swoich potrzeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''zepsute zeby'' mozna rowniez interpretowac jako Omena Śmierci
- jeżeli już, to nie zepsute, a wypadające... a to i tak w szerokim rozumieniu straty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś śniło mi sie, że byłam w dziwnym zakładzie stolarskim i pokazałam pracującemy tam mężczyźnie że mnie boli ząb - ósemka. On kazał otworzyć usta, dotknął zęba a ja poczułam że go usunął. Wyplułam zęba ale dalej czułam jego fragmenty w ustach. Plułam i plułam bez końca, wymiotowałam i wypadały białe fragmenty tego samego zęba. Wtedy przyszedł mój mąż i cała grupa znajomych, wyglądali na zmartwionych i mówili, że długo mnie szukali. Wyszłam z nimi i sen sie skończył.

Jak myślicie, co mógł oznaczać, dodam, że przeczytałam cały wątek i nie doszukuję się odpowiedzi, bo wiadomo, każdy sen jest inny :???:

Proszę o pomoc, Emila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Bolące zęby są problemami, których szybko chcielibyśmy się pozbyć, szybko je usunąć, bo jest to naprawdę dokuczliwe i nie można funkcjonować z tym. Na pewno każdy z nas ma takie problemy i zapewne Ty też. Swojego problemu usiłujesz się pozbyć w zakładzie stolarskim... Nie mam pomysłu, z czym to może być związane, ale podejrzewam, że na pewno ma związek z Twoim życiem i dla Ciebie może to być czytelne, o jaką dziedzinę może chodzić.

 

Pozdrawiam,

Laureen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś śniło mi sie, że byłam w dziwnym zakładzie stolarskim i pokazałam pracującemy tam mężczyźnie że mnie boli ząb - ósemka. On kazał otworzyć usta, dotknął zęba a ja poczułam że go usunął. Wyplułam zęba ale dalej czułam jego fragmenty w ustach. Plułam i plułam bez końca, wymiotowałam i wypadały białe fragmenty tego samego zęba. Wtedy przyszedł mój mąż i cała grupa znajomych, wyglądali na zmartwionych i mówili, że długo mnie szukali. Wyszłam z nimi i sen sie skończył.
- rzeczywiście pozbędziesz się niekomfortowego problemu, co ważne - nie sama, ktoś Ci w tym pomoże... ale żadna bliska osoba, generalnie specjalista w tej "konfliktowej dziedzinie" - tutaj symbolizowany przez stolarza :lol: .

 

[ Dodano: 2006-07-12, 22:32 ]

Zauważ, że po całej operacji, przychodzą po Ciebie znajomi ludzie. To wg mnie znaczy, że po rozwiązaniu sprawy poczujesz się dobrze i bezpiecznie. A że byli zmartwieni? Powiedzmy, że Twój problem był w jakimś sensie ich problemem. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2006-07-12, 22:33 ]

bo wiadomo, każdy sen jest inny
- sny się mogą rzeczywiście różnić... a sens mieć bardzo zbliżony. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mi sie raz snilo ze poszlam do lazienki otwarlam buzie a tu nagle zeby zaczynaja mi wypadac obudzilam sie (a wiem ze jak sie snia zeby to cos ze smierci sie wiaze)ide do pokoju mojego brata a tu patrze moja rybka nie zyje :shock: .

 

Pozdro Demeter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez snily sie zeby. nosze na noc wkladany aparat. Snilo mi sie ze rano podeszlam do lustra i z drudnoscia zdjelam aparat ortodatyczny i przy okazji wypadla mi dwojka po prawej stronie. Spadla do zlewu, polamala sie,a ja ja pozniej zbieralam. Nastepnie zalamana usmiechnelam sie do lustra,by zobaczyc jak to wyglada. Tragedia....zeby wydawaly sie przydkie,zolte i malo podobne do moich prawdziwych..... co to moze oznaczac? pomozcie mi zinterpretowac ten sen. boje sie ze to cos bardzo zlego moze oznaczac. moja mama jest ciezko chora i lezy w szpitalu.... mam nadzieje ze ten sen nie jest oznakom tragedii :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! Śnilo mi się dzisiaj, że całowalam się z bardzo starym człowiekiem i że poszłam do łazienki spojrzałam się w lustro i zobaczyłam krew w swoich ustach - była ciemna. Zaczełam pluc nią i zaczeły wypadac zęby ale to nie były moje, to były jego zęby ale miałam je w ustach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mi sie raz snilo ze poszlam do lazienki otwarlam buzie a tu nagle zeby zaczynaja mi wypadac obudzilam sie (a wiem ze jak sie snia zeby to cos ze smierci sie wiaze)ide do pokoju mojego brata a tu patrze moja rybka nie zyje .
- a byłaś do rybki przywiązana? Bo utrata zębów oznacza po prostu stratę. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez mam pytanie. Śniło mi sie ze razem z kolegami biegalismy po jakims miescie gdy sie zatrzymałem na chwile szczęka zaczeła mi sie tak jakby kurczyc i wtedy wszystki zęby zaczeły mi sie rozpadac na małe kawałki. Wszystkie zaczeły wypadac w kawałkach co to moze oznaczac? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka moglby mi ktos powiedziec co mogl zonaczac moj sen??a wiec snilo mi sie ze zaciskalam zeby i kruszyla mi sie plomba wraz z zebem :neutral: a kiedy otworzylam usta wyjelam dwa polaczone ze soba zeby :neutral: kiedys tez mialam taki sen tylko ze mialam otwarte usta i wypadly mi zeby i widzialam wszystkie dziury a w niektorych rosly juz nowe zeby jejku to bylo okropne :cry: wiec jesli ktokolwiek co moze oznaczac moj sen prosze o pomoc z gory dziekuje pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tej nocy miałam sen, który troszke mnie zaniepokoił, choć mam nadzieję, że tak naprawde jego znaczenie wcale nie będzie tragiczne. Śniło mi się, że siedziałam na krześle i nagle podeszła do mnie dziewczyna, która zaczęła jakby szarpać palcami za mojego zęba, który był w opłakanym stanie. Niby nie chciała zrobić mi krzywdy, ani go wyrwać, ale pamiętam że zdążyłam tylko pomyśleć "jak ściszniesz mocniej, on się skruszy bo jest naprawde słaby" i wtedy został jej w rękach... Początkowo jakby kawałki zostały w dziąśle, więc chciałam jechać do dentysty, aby usunął reszte, ale po chwili okazało się że dziura po zębie jest czysta i już nawet prawie zagojona. We śnie nie było bólu, krwi... Zęba miałam w ręce, był zepsuty i nie żałowałam że już go nie mam może jedynie tylko dlatego troche byłam zła bo przy szerszym uśmiechu było można zauważyć że go nie mam...

W chwili obecnej mój partner zastanawia się nad tym czy nasz związek ma przyszłość. Dręczy mnie to okropnie. Podejrzewam że ten sen może mieć z tym coś wspólnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tej nocy miałam sen, który troszke mnie zaniepokoił, choć mam nadzieję, że tak naprawde jego znaczenie wcale nie będzie tragiczne. Śniło mi się, że siedziałam na krześle i nagle podeszła do mnie dziewczyna, która zaczęła jakby szarpać palcami za mojego zęba, który był w opłakanym stanie. Niby nie chciała zrobić mi krzywdy, ani go wyrwać, ale pamiętam że zdążyłam tylko pomyśleć "jak ściszniesz mocniej, on się skruszy bo jest naprawde słaby" i wtedy został jej w rękach... Początkowo jakby kawałki zostały w dziąśle, więc chciałam jechać do dentysty, aby usunął reszte, ale po chwili okazało się że dziura po zębie jest czysta i już nawet prawie zagojona. We śnie nie było bólu, krwi... Zęba miałam w ręce, był zepsuty i nie żałowałam że już go nie mam może jedynie tylko dlatego troche byłam zła bo przy szerszym uśmiechu było można zauważyć że go nie mam...

W chwili obecnej mój partner zastanawia się nad tym czy nasz związek ma przyszłość. Dręczy mnie to okropnie. Podejrzewam że ten sen może mieć z tym coś wspólnego...

- owszem ma i to wiele. Ktoś Ci pomógł "usunąć" tego zęba... myślę, że pomimo iż to Twój partner zastanawia się nad sensem Waszego związku, Tobie jakaś osoba pomoże się z tym faktem pogodzić. Zwróć uwagę na zdanie o tym, że nie żałowałaś, a ząb był i tak zepsuty oraz że nie pozostawił rany. Podświadomosć podpowiada, że nawet jeżeli chłopka podejmie taką, a nie inną decyzję - poradzisz sobie... i to bardzo dobrze sobie poradzisz. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Już teraz mogę powiedzieć, że miałaś 100% racji. Chyba będę tu częściej zaglądać.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! po tych wszytkich tutaj przeczytach snach, zaczynam naprawdę się bać. Nie ukrywam, że śniły mi się wypadające zęby...nie pamietam dokładnie jak to było, ale mniej wiecej opisze. Byłam gdzieś i chyba coś jadłam, i nagle poczułam jak na dole jedynka po prawej stronie zaczyna mi sie tak lekko podnoscic do góry, ale te zęby wyglądały, jak mleczaki( miały takie żlobienia, niw wyrobione jeszcze), wiec pomyślałam, że nic nie robie z tym, bo jak ja będe wyglądać bez zęba i to jeszcze z przodu. Krwi nie widziałam, może lekko, jak on sie podnosił, to zaczerwienione miejsce. Potem chyba wziełam coś do ust do jedzenia i tak jakbym czymś wypchałam ten ząb i także wypadły obok, ja wiem z dwie jedynki na dole i dwójki, ale krwi jako tako nie widziałam. Ale pocieszył chyba mnie fakt, że pójdę do dentysty i sobie nowe zrobie, będa ładniejsze (podobne do mamy - która sobie naprawiała zęby w rzeczywiśtości tak było). Ale nie uśmiechałam się, tylko widziałam że tam tych zębów nie ma i się obudziłam wystraszona. Jęsli któś dobrze interpretuje takie sny, to prosze o napisanie mi, jak najszybciej. Bo trudno teraz się nie bać.

 

[ Dodano: 2006-08-07, 11:20 ]

moge jeszcze dopisać fakt, że ostatnio miałam problemy, kłótnie z moim chłopakiem, ale poradzilismy sobie jak narazie, a ten sen miałam dzisiaj. moge tez napisać, zę moi rodzice kupuja samochód, może ma to jakis związek i bedziemy musieli po niego jechać.

 

[ Dodano: 2006-08-07, 11:30 ]

Wiecie co, właśnie moja mam mi powiedziała, że kolega mojego taty z dawnej pracy nie zyje, bo nekrolog przeczytała. A teraz mówię powaznie, że z tyły zęby mnie bolą- nie mocno, ale tak jakbym je czuła.To nie jets może ból, ale tak jakby dawały o sobie znać, jeśli to też ma jakis związek to napiszcie.

 

[ Dodano: 2006-08-07, 23:14 ]

Moge prosić o jakąś szybszą interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie od razu po śnie w którym wystąpiły zęby musi sie cos stać bądz ktos musi umrzeć. Mi zęby śniły sie 2 razy.Raz dwa lata temu i po tym śnie zginał mój ojciec (ale od snu do wypadku byly 3 misiące odstępu), a drugi raz jakieś pół roku temu i teraz czekam na efekt... A żeby było weselej to caly czas śni mi sie moja śmierć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sniło mi się że wypadł mi ostatni ząb, przy tym poleciała stróżka krwi, przed tym jednak widziałam moją przyjaciółkę wychodzącą z mężem po swoim ślubie i zaraz potym pare butów. Co to może znaczyć ? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuja: teraz mnie wystraszyłaś.Tylko chodzi mi o interepretacje mojego snu, co tpo moze znaczyc.Moze we śnie na poczatku sie przejelam, ze nie mam zebow, ale potem ucieszylam, gdy stwierdzilam, ze bede miala lepsze i ladniejsze jak moja mama. Boje sie, bo nie chce miec proroczych snów.

 

[ Dodano: 2006-08-08, 14:00 ]

Kiedys mojemu chłopakowi snily sie zęby - i na drugi dzień okazało się, że oblał egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mnie tez dzisiaj przysnily sie zeby a konkretnie jeden zab. Ze snu pamietam tylko tyle, ze siedzialam na fotelu dentystycznym i jednoczesnie stalam z dentystka z boku, zagladalam do swjej buzi. Dentystka pokazywala mi jak wyrywa mi zeba, zrobila to powli, tak zebym mogla wszystko dokladnie zobaczyc. Pamietam ze pozniej dokladnie ogladalam rane po zebie jednak nie bylo krwi rana byla juz zakrzepnieta. Bardzo porsze o interpletacje tego snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę o interpretacje mojego snu, śniło mi sie dzisiaj że czekałam w gronie znajomych na egzamin maturalny ustny z polskiego(dodam jeszcze ze mature zdałam w zeszłym roku), i mój tata tez tam czekał na egzamin. Później zdałam sobie sprawe ze juz nic nie pamietam na ten egzamin, w koncu nie poszłam do odpowiedzi bo juz była 22( za późno) i sie okazało że z 30 osób zdało 7( ale nie wiedzielismy kto zdał ale ja czułam ze nie zdalam, hmm..pewnie dlatego ze nawet nie odpowiadałam). I szłam sobie na autobus i poczułam ze rusza mi sie ząb (jesli dobrze pamietam to czwórka) i poszlam do szkoły dentystycznej go wyciagnac ale klasa miała lekcje teoretyczna a nie praktyczna wiec nie mogli mi pomóc i wkoncu ząb chyba sam wypadł ale kawałek jego jeszcze został, a ja byłam zadowolona że juz mnie ten ząb nie boli i że sie nie rusza. Później chyba sie juz obudziłam. Nie wiem jak interpretować ten sen, ale przedtem raz w życiu śniły mi sie zęby i po tygodniu zmarła moja babcia i dlatego bardzo sie boje. Ale jeszcze dodam że wczoraj wieczorem chwile przed pójściem spać rozmawiałam z mamą że musiałabym isc do dentysty...hmm...może to też ma jakiś wpływ ?? Proszę o pomoc :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o interpretacje snu. Śniło mi się, że pobiłem się z ojcem, miałem całą twarz we krwi, lecz kiedy podszedłem do lustra i zajrząłem do jamy ustnej, tam nie było kropelki krwi, nie było również kilku zębów a kilka zębów sie ruszało, a jeszcze kilka innych było nienaruszonych. Może ten dział nie jest odpowiedni do tego, ale oprócz zębów interesuje mnie także to co mogłoby oznaczać pobicie się z ojcem. Z góry dziękuje za interpretacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie...

 

ja wstałam dziś rano przerażona...

dość często śnią mi się zęby i niestety sny te zawsze znajdowały odzwierciedlenie w rzeczywistości... dlatego tak bardzo jestem przerażona...

 

śniły mi się wypadające zęby - 4 zęby jedynki na górze i na dole... po prostu tak same wyszły (sama je sobie wyjęłam...) wiem że były dokładnie 4... w śnie pokazywałam je tacie i mamie, mówiąc - "widzicie - mówiłam, ze coś jest z tymi zębami nie tak ;[" potem sama te zęby sobie wkładałam i wyjmowałam....

 

dodam, ze aktualnie faktycznie mam problemy ztymi zębami, ostatni sporo o nich myślałam, jutro idę do dentysty...

 

bardoz prosze o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

parę dni temu śnił mi się dentysta - zęby, dzisiaj także śniło mi się,że byłam u dentysty.I co się okazało ? Moja prababcia umarła dziś rano w szpitalu :cry:

 

nie wątpie już w znaczenie snów.. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

ostatnio mi sie snilo ze ruszaja mi sie trzy zeby-dokladnie trujka jedna i droga na gorze i jedna dwojka.W dalszej czesci tego snu wyrwalam te zeby,tzn.dwa z nich a jeden wyrwala mi mama.Nie bylo krwi ani bolu-tylko przy jednym,ktory naderwala mi mama-ja dokonczylam jego rwanie.Co to moze znaczyc?Prosze pomozcie.Martwie sie bo wierze w sny a mam juz dosc klopotow :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sen był taki: do mojego domu przyszła dentystka i zaczęła mi coś na siłę z zębami robić. Kiedy chciała mi trochę przypiłować górne trójki(a mam je takie lekko 'wampirkowate' :mrgreen: )to zaczęłam jej uciekać po całym domu, bo nie chciałam żeby je opiłowała. Po chwili już (w śnie) oglądałam swoje zęby w lustrze. Były prześliczne. Równiutkie, białe, zgryz prościutki(a niestety w realu moje ząbki nie są takie wspaniałe :sad: ). Po chwili odpadł mi kawałeczek dziąsła, ale nic takiego. Potem długo długo gapiłam się w lustro i cieszyłam. Mama do mnie powiedziała "a widzisz, tak uciekałaś przed tą dentystką a teraz tak sie cieszysz". A potem moje zęby stały się takie jakie mam w realu :neutral:

Co ten sen mógł znaczyć :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Ja miałam sen taki ze sniło mi sie ze wypada mi ząb górna lewa jedynka (jestem na jego punkcje bardzo przewrazliwiona gdyż jakies 3 miesiące temu miłam go wybitego i doklejanego). Stałam przed lusterm i ogladalm go ( co robie praktycznie zawsze jak mam okazje) i on mi wypadł oczywiscie ja sie popłakałam, obok mnie stała moja mama która mnie pocieszała. Mysliscie ze to moze cos znaczyc czy jst na tle psychicznym ( ze za bardzo sie nim przejmuje). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj piszą raczej o wypadających zębach, a co jeśli śniło mi się, że mi ząbek rośnie?

Nie pamiętam okoliczności, tylko tyle, że w diurze po szóstce, którą wyrwali mi bardzo dawno temu wyrastał mi nowy piękny ząbek, czym byłam bardzo zdziwiona (kto by nie był).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj piszą raczej o wypadających zębach, a co jeśli śniło mi się, że mi ząbek rośnie?

Nie pamiętam okoliczności, tylko tyle, że w diurze po szóstce, którą wyrwali mi bardzo dawno temu wyrastał mi nowy piękny ząbek, czym byłam bardzo zdziwiona (kto by nie był).

nie znam się zbyt na snach ale może skoro wypadający ząb oznacza coś złego/chorobę/śmierć, to może rosnący coś przeciwnego? Np. szczęście/zdrowie/narodziny...

Ale wiesz, ja sie na tym nieznam to tylko taka moja pierwsza myśl jaka mi do głowy przyszła po przeczytaniu twojego posta... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dziwny sen o zebach, snilo mi sie ze wypadaja mi(lub mojemu dziadkowi) zeby scisnelem szczeke i nagle wszystkie sie jaby kruszyły nawet jednego widzialem, nie widzialem zadnej krwi ani nie bylo to u dentysty..Co to moze oznaczac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Chciałabym dowiedziec się,co oznacza mój sen,ponieważ wydał mi się dosyć ciekawy.

Śniło mi się,że wypadł mi ząb,ostatni,może ósemka,z górnej szczęki,z tym że był ogromny,sama się zdziwiłam,jak on mi się mieścił w szczęce.No i poza tym był przezroczysty,może i kryształowy?Był dosyc cięźki.Trzymałam go w dłoni i oglądałam,najpierw mnie zaskoczyło,dlaczego jest taki przezroczysty,no i ogromny.Dodam,że ząb był z korzeniem całym,a raczej wyglądał na taki chyba sztuczny,bo jakoś ten korzeń nie wyglądał 'korzeniowo', raczej jakby miał takie kwadratowe mocowanie.Poza tym jednym zębem wypadło mi też z ej linii kilka innych,ale ona były normalne,i nie zwróciłam na to szczególnej uwagi.Sam sen nie był jakoś specjalnie nieprzyjemny.

Dużo tutaj interpretacji na forum dotyczących zębów,ale akiego zęba jak mi się śnił nie znalazłam,dlatego proszę o podpowiedź,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to rozumieć? Sniły mi sie moje zęby ..... byly brzydkie.....podszedl dentysta i je oczyścil ...... potem widzialam siebie i te zęby jak byly piękne,duże i bielutkie........ Co to może oznaczać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś jestem tu po raz pierwszy. Trafiłam na to forum, mając nadzieję, że znajdę tu interpretacje snu podobnego do mojego. Przeczytałam wszystkie posty, jednak żaden z opisanych snów nie pasuje zbyt dobrze do mojego. Opiszę więc krótko.

Przyśniła mi się taka oto sytuacja: widziałam siebie jakby oczami kogoś innego. Na szyi zawiązaną miałam jakąś białą chustę (lub ręcznik - nie wiem dokładnie). Wzięłam do ręki coś metalowego i ciężkiego, a następnie zaczęłam tym rozłupywać jednego zęba - białego i zdrowego. Kiedy pękło szkliwo okazało się, że w środku był cały czarny. W tym momencie poczułam pewnego rodzaju satysfakcję, że jednak moje działanie (to rozłupywanie zęba) nie było nieuzasadnione. Ząb rozpadł się w końcu, a ja palcami zaczęłam wyciągać okruchy, które pozostały w dziąśle. I wtedy pojawiło się mnóstwo krwi. Pamiętam, że była gęsta i ciepła. Zaczęłam ją wypluwać - tak że w końcu chusta na szyi była cała czerwona, twarz też. Wydaje mi się, że było to dla mnie trochę nieprzyjemne, bo cały czas z całej siły zamykałam oczy. Jednak kiedy skończyłam poczułam ulgę, chociaż krew wciąż się sączyła, lecz już nie tak bardzo jak na początku.

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji tego snu, bo od czasu kiedy go miałam (jakiś miesiąc temu) nie daje mi on spokoju i cały czas się zastanawiam, z czym to się może wiązać....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sniło Mi się że mam wielką dziurę w zębie i nie mam pojęcia co to oznacza (jedni móiwa, ze to dobry znaka inni ze zły), a moze poprostu to jest wywołaen tym ze wczoraj miałam przyjemność zasiadania an fotelu dentystycznym jako pacjent ????? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...